Edmonton Kennel Club
Friday, August 9, 2019



Related Results

Obedience

Thursday, August 08 (Obedience Trial 1)
Friday, August 09 (Obedience Trial 2)
Saturday, August 10 (Obedience Trial 3)
Sunday, August 11 (Obedience Trial 4)

Rally Obedience

Saturday, August 10 (Rally Trial 1)
Saturday, August 10 (Rally Trial 2)
Sunday, August 11 (Rally Trial 3)
Sunday, August 11 (Rally Trial 4)



Results courtesy of:

-- Tammy Sawatzky --
Ch. Mystksand Despicable Me
"Kevin"
Breeder/Co-Owner: Tammy Sawatzky
Co-Owner: Melissa Prange


Best In Show
Judge: John Rowton
Pug  
GCh Xoe's Heartbreaker
Points: 214 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: John Rowton
Samoyed  
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike
Points: 165
Best Puppy In Show
Judge: John Rowton
Boxer  
Ch Tybrushe's Livin Notoriety
Best Baby Puppy In Show
Judge: John Rowton
Retriever (Golden)  
Eirene's Chase N Chicks
Best Veteran In Show
Judge: John Rowton
Great Dane  
GCh Kiltic Daynakin HunymoonNVegas








Group 1 - Sue-Ellyn Rempel Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sevenoaks Earth Wind And Rain
  Setter (English)   21
Group 2nd   
Ch Solipse San Giovanni Bianco
  Lagotto Romagnolo   20
Group 3rd   
GCh Castlefin's Seven Deadly Zins
  Retriever (Golden)   19
Group 4th   
Fosterhome's Don't Stop Me Now
  Griffon (Wire-Haired Pointing)   9
BPIG   
Fosterhome's Don't Stop Me Now
  Griffon (Wire-Haired Pointing)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Eirene's Chase N Chicks
  Retriever (Golden)   0
Best Veteran In Group   
GCh Taffy's Irish I Was Huntin
  Retriever (Golden)   0
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fosterhome's Don't Stop Me Now

Best Puppy In Breed
Fosterhome's Don't Stop Me Now



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fosterhome's Don't Stop Me Now

Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Solipse San Giovanni Bianco



Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Pipedream's Enough Said

Best Of Opposite Sex
Ch Whisperfield Pipedream Taliskr

Best Puppy In Breed
Ch Whisperfield Pipedream Taliskr



Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 9 pts (1-5-4-0)
GCh Castlefin's Seven Deadly Zins

Best Of Opposite Sex
Verdoro's Gold Bar

Best Of Winners: (1-5-4-0)
Verdoro's Gold Bar

Best Puppy In Breed
Verdoro's St Lucia

Select Dog
GCh Kayenna's Rhinestone Cowboy


Winners Dog: (1-5-4-0)
Goldcker Water Cronkite


Winners Bitch: (1-5-4-0)
Verdoro's Gold Bar

Reserve Winners Bitch
Verdoro's St Lucia

Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 4 pts (0-3-0-2)
Ch Mayhemfarms Aint Misbehaving

Best Puppy In Breed
Ch Compass' Guiding Light

Select Bitch
Ch Compass' Guiding Light



Winners Bitch: (0-3-0-2)
Sublime's Serendipity

Reserve Winners Bitch
Doubleplay's Fleurting At Mardi Gras

Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Madriver's Niagara Falls



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Madriver's Niagara Falls

Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sevenoaks Earth Wind And Rain



Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Trusask's Annie Oakley Of Time

Best Puppy In Breed
Trusask's Annie Oakley Of Time



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Trusask's Annie Oakley Of Time





Group 2 - John Rowton Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji
  Ibizan Hound   19
Group 2nd   
Ch Avitar's Sweet Sounding Jazz
  Otterhound   18
Group 3rd   
GCh Darksun AhmahrNahr Africanadia
  Basenji   17
Group 4th   
Chilcotin's Stretch Limo
  Dachshund (Standard Smooth-Haired)   16
BPIG   
Manorcourt's Gold Fever
  Whippet   N/A
Best Baby Puppy In Group    RHK Frostys Dark Diva   Dachshund (Miniature Long-Haired)   0
Best Veteran In Group   
GCh Homegrown Sunrise On Rosehill
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   0
Judge: John Rowton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Darksun AhmahrNahr Africanadia



Judge: John Rowton

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Ch Taugo's Raynbo Archer

Best Of Opposite Sex
Wolfwoods Tegan

Select Dog
Ch Wolfwoods' Spirit Walker



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Wolfwoods Tegan

Reserve Winners Bitch
Wolfwoods Celestial Sky

Judge: John Rowton

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
GCh Teckelwood Rae's Casper ML

Best Of Opposite Sex
Ch RHK Goldys Night Star

Best Of Winners: (1-2-2-1)
RHK Miss Chloe

Best Puppy In Breed
Ch RHK Night Watch

Select Dog
Ch RHK Night Watch


Winners Dog: (1-2-2-1)
Teckelwood RHK Night Frost


Winners Bitch: (1-2-2-1)
RHK Miss Chloe

Reserve Winners Bitch
RHK Sunfire Diva Encore

Judge: John Rowton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Chilcotin's Stretch Limo



Judge: John Rowton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji



Judge: John Rowton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Avitar's Sweet Sounding Jazz



Judge: John Rowton

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GCh Regalcrown Spirit Wind

Best Of Opposite Sex
Ch Venatus Springvalley Extra Tnt Kato For Rioridge

Select Bitch
Ch Armagh Taya's Glory Of Course



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Harleyridge's Wakaw Be'a4 Rioridge

Judge: John Rowton

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Manorcourt's Gold Fever

Best Puppy In Breed
Manorcourt's Gold Fever



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Manorcourt's Gold Fever

Reserve Winners Bitch
Tarapaca's Fiery Black Label





Group 3 - John Rowton Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike
  Samoyed   30
Group 2nd   
GChEx Esmonds God Of All
  Rottweiler   29
Group 3rd   
Ch Marinella's The Thunder Rolls
  Portuguese Water Dog   26
Group 4th    Janterra's Evening Star   Doberman Pinscher   25
BPIG   
Ch Tybrushe's Livin Notoriety
  Boxer   N/A
Best Baby Puppy In Group    Novera's Adventure Awaits   Boxer   0
Best Veteran In Group   
GCh Kiltic Daynakin HunymoonNVegas
  Great Dane   0
Judge: John Rowton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Nitroberner's Fire Me Up



Judge: John Rowton

Best Of Breed: 6 pts (2-2-2-1)
GCh Tybrushe's Livin Notoriety

Best Of Opposite Sex
Ch Livin's Margarittaville Tybrushe

Best Of Winners: (2-2-2-1)
Newalba Malfoy Bad Boy

Best Puppy In Breed
GCh Tybrushe's Livin Notoriety

Select Dog
Ch Newalba N Novera's Seventh Son


Winners Dog: (2-2-2-1)
Newalba Malfoy Bad Boy

Reserve Winners Dog
Livin's Prince Charming


Winners Bitch: (2-2-2-1)
Falconhurst Painted C's

Reserve Winners Bitch
Faberly N Pengalli's Socialite

Judge: John Rowton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Newalba's Fhuil Tha Ladir



Judge: John Rowton

Best Of Breed: 5 pts (1-1-4-0)
Janterra's Evening Star

Best Of Opposite Sex
Ch Sharinway's Day Of Reckoning

Best Of Winners: (1-1-4-0)
Janterra's Evening Star

Select Dog
GCh Cassels Moonshine Whiskey


Winners Dog: (1-1-4-0)
Mojave's Secret Treasure


Winners Bitch: (1-1-4-0)
Janterra's Evening Star

Judge: John Rowton

Best Of Breed: 7 pts (4-1-2-1)
GCh Liveskys A Wish Ur Heart Makes

Best Of Opposite Sex
GCh Livesky's Living The Dream

Best Of Winners: (4-1-2-1)
Wil-Joi Second Star To The Right V Meraki

Select Dog
Ch Cilka's Iron Giant


Winners Dog: (4-1-2-1)
Paquestone's N Richmore's Keegan

Reserve Winners Dog
Livesky's Crashn The Party

Judge: John Rowton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Bearbrook Always On My Mind At Twinhuey



Judge: John Rowton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Marinella's The Thunder Rolls



Judge: John Rowton

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChEx Esmonds God Of All

Best Of Opposite Sex
Fortails Gypsy Rose



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Fortails Gypsy Rose

Reserve Winners Bitch
Aiko Von Kinghaus

Judge: John Rowton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike



Judge: John Rowton

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Histyle's Make It Rain



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Histyle's Make It Rain

Judge: John Rowton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kristari's Jet At Aurorabalto With Ringkona







Group 4 - Shawn Nichols Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Skyehigh's One Pound Sterling
  West Highland White Terrier   23
Group 2nd   
Ch Minuteman Colder Weather
  Schnauzer (Miniature)   22
Group 3rd    Lozoe Cleopatras Riot At Rootn   Bull Terrier (Miniature)   19
Group 4th   
GCh Northcote Affirm Awestruck
  Lakeland Terrier   16
BPIG    Lozoe Cleopatras Riot At Rootn   Bull Terrier (Miniature)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Minuteman Boardwalk   Schnauzer (Miniature)   0
Best Veteran In Group   
GCh Bullydust Charlotte's Web
  Bull Terrier (Miniature)   0
Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bo Jangles vom Hause Manhartsberg



Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Tidewalker Sweet Daylight



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Tidewalker Sweet Daylight

Reserve Winners Bitch
Acebreeders Jasmine Aj Jazzy

Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GCh Mysidekicks Mystique

Best Of Opposite Sex
Fernrigg's Gold Standard

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Bodacious Chock Full Of Sugar

Best Puppy In Breed
Bodacious Chock Full Of Sugar

Select Bitch
Ch Tilted Kilt's Peanut


Winners Dog: (1-1-0-2)
Fernrigg's Gold Standard


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Bodacious Chock Full Of Sugar

Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Lozoe Cleopatras Riot At Rootn

Best Puppy In Breed
Lozoe Cleopatras Riot At Rootn

Select Bitch
GCh Kingsmere Rootn Redhot Riot



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Lozoe Cleopatras Riot At Rootn

Reserve Winners Bitch
Lozoe Born To Be A Riot

Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tarahill's Celtic Spirit



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tarahill's Celtic Spirit

Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Northcote Affirm Awestruck

Select Dog
Ch Tuscaroranes (Luna)



Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Medley N Jetcity Ruby Sparks At Vonaksu

Best Puppy In Breed
Ch Medley N Jetcity Ruby Sparks At Vonaksu



Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tucks Hey Rey



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tucks Hey Rey

Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Minuteman Colder Weather

Best Of Opposite Sex
Mapherna's River Song



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Mapherna's River Song

Reserve Winners Bitch
Mapherna's Flight Of The Pixies

Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh MacBrechin's Legacy Leidi

Best Of Opposite Sex
GCh Murdock's Phantom Power



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Beinnein Shady Lady At Dondare

Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChEx Ghostpine's DiamondOfHope

Best Of Opposite Sex
Ch Absolute Dark Chocolate Caramel And C Salt



Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Skyehigh's One Pound Sterling







Group 5 - Shawn Nichols Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Xoe's Heartbreaker
  Pug   48
Group 2nd   
GCh Kingshaven Ladislaw
  Cavalier King Charles Spaniel   45
Group 3rd   
GCh Bopchas Mr Moon Mr Moon
  Havanese   43
Group 4th   
Jolie Douce Douce Folie
  Russkiy Toy   35
BPIG    Taja The Devil Wears Nada   Chinese Crested   N/A
Best Baby Puppy In Group    Xoe's Black Gold   Pug   0
Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Kingshaven Ladislaw

Best Of Opposite Sex
Karlee Graystone Broadway Melody



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Karlee Graystone Broadway Melody

Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Dafawn's Dragon Slayer

Select Dog
Ch Vis Aurum Don-Kihot



Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Coco's Livin The Dream Sassy



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Coco's Livin The Dream Sassy

Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Taja The Devil Wears Nada

Best Puppy In Breed
Taja The Devil Wears Nada



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Taja The Devil Wears Nada

Reserve Winners Bitch
Yorkhouse Surely Too Gud

Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 4 pts (0-1-1-3)
GCh My Exotic World Dreamweaver

Best Of Opposite Sex
Ch Karakorum's Northern Lights

Select Bitch
Ch Karakorum's Strutting Into Vogue



Winners Bitch: (0-1-1-3)
Magic Montana's Rare Gem At Rumor

Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Roterr Griff Alisa

Best Of Opposite Sex
Wynzall Kid Galahad

Best Puppy In Breed
Wynzall Kid Galahad


Winners Dog: (1-0-0-1)
Wynzall Kid Galahad


Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 7 pts (1-2-3-2)
GCh Bopchas Mr Moon Mr Moon

Best Of Opposite Sex
GCh MistyTrails Effie Trinket

Best Of Winners: (1-2-3-2)
Specialty Shadow's Susie Q

Best Puppy In Breed
Specialty Shadow's Susie Q

Select Dog
GCh Havasmallpaw Zorro The Bandit

Select Bitch
Ch Fantastic Dream's Golden Fire Of Destiny


Winners Dog: (1-2-3-2)
Henwrach Full Moon Fever


Winners Bitch: (1-2-3-2)
Specialty Shadow's Susie Q

Reserve Winners Bitch
Orea Agate Of Frisky Paws

Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Mightymites Naughty N Nice

Best Of Opposite Sex
Mightymites Bound Tobe Naughty

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Mightymites Naughty N Nice


Winners Dog: (1-1-0-0)
Mightymites Bound Tobe Naughty


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Mightymites Naughty N Nice

Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Angelwing's Heaven Can Wait



Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Weitoi Daragon



Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 7 pts (4-2-0-2)
GCh Arwins Divinedream Wind Charm

Best Of Opposite Sex
Arwins Little John

Best Of Winners: (4-2-0-2)
Arwins Little John

Best Puppy In Breed
Ch Tofini Destined For The Screen

Select Bitch
Ch Tofini Destined For The Screen


Winners Dog: (4-2-0-2)
Arwins Little John

Reserve Winners Dog
Terra Marie's Hold Your Horses


Winners Bitch: (4-2-0-2)
Terramarie's Dolce Vita

Reserve Winners Bitch
Arwins Aint No Hollaback Girl

Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Xoe's Heartbreaker

Best Puppy In Breed
Xoe Eleki's Hocus Pocus



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Diabolbric's Goodbye Kiss

Reserve Winners Bitch
Xoe Eleki's Hocus Pocus

Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Jolie Douce Douce Folie



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Jolie Douce Douce Folie

Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
Maldonfox Roeders Strait Razor

Best Of Opposite Sex
Ch Roeders Maple Leaf Molly

Best Puppy In Breed
Maldonfox Roeders Strait Razor

Select Bitch
Ch Roeders Onyx N Ivory


Winners Dog: (1-0-0-2)
Maldonfox Roeders Strait Razor


Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Terrifical Aztec Good

Best Puppy In Breed
Terrifical Aztec Good



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Terrifical Aztec Good

Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 5 pts (0-5-0-1)
Tweedsmuir Kiss And Run

Best Puppy In Breed
Terrifical Good Goddess

Select Bitch
Ch Yorkhouse Chantilly Lace



Winners Bitch: (0-5-0-1)
Tweedsmuir Kiss And Run

Reserve Winners Bitch
Terrifical Good Goddess





Group 6 - Sue-Ellyn Rempel Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Ashbrook's Maverick From Shainakees
  Keeshond   20
Group 2nd   
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS
  Poodle (Standard)   17
Group 3rd   
GCh Ramar's Dragon Prince @ Jam
  Schipperke   16
Group 4th   GCh Berlane Casta Spell By Gernada   French Bulldog   14
BPIG   
Gettin A L'il Wild By Gernada
  French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Madison Nobles Queen Jezebel   Boston Terrier   0
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Bromley Rock's Pep Talk

Best Puppy In Breed
Ch Bromley Rock's Queen Cleopatra

Select Bitch
Ch Bromley Rock's Queen Cleopatra



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Bromley Rock's Pep Talk

Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Beefeater's Prime Alchemist


Winners Dog: (1-0-0-0)
Beefeater's Prime Alchemist


Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 3 pts (1-0-0-3)
Ch Chowridge Jewels In Rough

Best Of Opposite Sex
Chowridge Jed Da Bear

Best Puppy In Breed
Ch Chowridge Jewels In Rough


Winners Dog: (1-0-0-3)
Chowridge Jed Da Bear


Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Kalokairie Eyes On The Prize

Best Of Opposite Sex
GCh Milo's Here Comes Freddie



Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 5 pts (3-2-0-1)
GCh Berlane Casta Spell By Gernada

Best Of Opposite Sex
Shades Of Gold

Best Of Winners: (3-2-0-1)
Gettin A L'il Wild By Gernada

Best Puppy In Breed
Gettin A L'il Wild By Gernada


Winners Dog: (3-2-0-1)
Shades Of Gold

Reserve Winners Dog
Iroc Cuz I Believe In Magic


Winners Bitch: (3-2-0-1)
Gettin A L'il Wild By Gernada

Reserve Winners Bitch
Monitaps Style N Grace

Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Ashbrook's Maverick From Shainakees

Best Of Opposite Sex
Admiraal's Ms Moneypenny

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Admiraal's James Bond


Winners Dog: (1-1-1-0)
Admiraal's James Bond


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Admiraal's Ms Moneypenny

Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS



Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Ramar's Dragon Prince @ Jam

Select Dog
GCh Bonchien Lawless V Jet





Group 7 - Sue-Ellyn Rempel Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Woodside's Bella Jun
  German Shepherd Dog   47
Group 2nd   
GCh Zesta Callisto
  Shetland Sheepdog   40
Group 3rd   
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven
  Bouvier des Flandres   26
Group 4th   
Ch Curig Jedi Master
  Welsh Corgi (Pembroke)   24
BPIG    Zesta Girl Interrupted   Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Prairiemist Audacious   Shetland Sheepdog   0
Best Veteran In Group   Ch LorWin's Mamma Mia   Shetland Sheepdog   0
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Kiji Crazy Beautiful Life

Best Of Opposite Sex
Kiji New Amsterdam

Best Puppy In Breed
Kiji New Amsterdam


Winners Dog: (1-0-0-1)
Kiji New Amsterdam


Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Buaidh Motlikru Let It Bee

Best Of Opposite Sex
Ch Kelkary's Melt My Heart


Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Offshore Storm Warning du Chateau Rocher



Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 6 pts (3-0-2-2)
Ch Shadanatam Hornet's Nest

Best Of Opposite Sex
GCh Kon Tiki av Vikholmen

Best Puppy In Breed
Omniscient's Braveheart

Select Dog
GCh OTCh Maggray's N' Credible Journey

Select Bitch
Ch Zia Du Chemin Des Sorcieres


Winners Dog: (3-0-2-2)
Omniscient's Braveheart

Reserve Winners Dog
Omniscient Shades Of Ares


Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven

Best Of Opposite Sex
Gracelyn's Hot And Spicy Pepper



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Gracelyn's Hot And Spicy Pepper

Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tallywood Transformation



Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Peikkovuoren Talviturkki



Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 6 pts (1-2-3-1)
GCh Woodside's Bella Jun

Best Of Opposite Sex
GCh Windvane's Macho-Man Bigsky

Best Puppy In Breed
Sunflower's Halloween Chilco

Select Dog
GCh Lacomtesse Vampire Slayer



Winners Bitch: (1-2-3-1)
Sunflower's Halloween Chilco

Reserve Winners Bitch
Chilco Sunflower Ostrava

Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Tri-Star Audna Amy

Select Bitch
Ch Audurs Rjoma Blida



Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Stoneyroyde Black Eyed Dolly



Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 13 pts (4-5-4-1)
GCh Zesta Callisto

Best Of Opposite Sex
Ch Willowglyn Tuckerberry

Best Of Winners: (4-5-4-1)
Zesta Girl Interrupted

Best Puppy In Breed
Zesta Girl Interrupted

Select Dog
Ch Zesta Music Man


Winners Dog: (4-5-4-1)
Liska Rainy Day Jazz

Reserve Winners Dog
Prairiemist Regarding Henry


Winners Bitch: (4-5-4-1)
Zesta Girl Interrupted

Reserve Winners Bitch
Willowglyn Femme Fatale

Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 6 pts (1-2-1-3)
Ch Curig Jedi Master

Best Of Opposite Sex
Ch Curig Victorian Rose

Best Of Winners: (1-2-1-3)
Redrose's Black Magic

Best Puppy In Breed
Afara In Your Life

Select Bitch
Ch Bernerbarn Candy Cane


Winners Dog: (1-2-1-3)
Afara In Your Life


Winners Bitch: (1-2-1-3)
Redrose's Black Magic

Reserve Winners Bitch
Quanda's Oops A Daisy

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By