Edmonton Kennel Club
Sunday, August 11, 2019



Related Results

Obedience

Thursday, August 08 (Obedience Trial 1)
Friday, August 09 (Obedience Trial 2)
Saturday, August 10 (Obedience Trial 3)
Sunday, August 11 (Obedience Trial 4)

Rally Obedience

Saturday, August 10 (Rally Trial 1)
Saturday, August 10 (Rally Trial 2)
Sunday, August 11 (Rally Trial 3)
Sunday, August 11 (Rally Trial 4)



Results courtesy of:

-- Tammy Sawatzky --
Ch. Mystksand Despicable Me
"Kevin"
Breeder/Co-Owner: Tammy Sawatzky
Co-Owner: Melissa Prange


Best In Show
Judge: Harold Pybus
Samoyed  
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike
Points: 196 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Harold Pybus
Bouvier des Flandres  
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven
Points: 166
Best Puppy In Show
Judge: Harold Pybus
Chow Chow  
Ch ChowRidge Jewels In Rough








Group 1 - David Gilmour Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sevenoaks Earth Wind And Rain
  Setter (English)   18
Group 2nd   
Ch Solipse San Giovanni Bianco
  Lagotto Romagnolo   17
Group 3rd   
GCh Castlefin's Seven Deadly Zins
  Retriever (Golden)   16
Group 4th   Ch Ramblewood All The Right Moves   Spaniel (English Springer)   8
BPIG    Verdoro's St Lucia   Retriever (Golden)   N/A
Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fosterhome's Don't Stop Me Now

Best Puppy In Breed
Fosterhome's Don't Stop Me Now



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fosterhome's Don't Stop Me Now

Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Solipse San Giovanni Bianco



Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Pipedream's Enough Said

Best Of Opposite Sex
Ch Whisperfield Pipedream Taliskr

Best Puppy In Breed
Ch Whisperfield Pipedream Taliskr



Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 7 pts (0-3-4-1)
GCh Castlefin's Seven Deadly Zins

Best Of Opposite Sex
Verdoro's St Lucia

Best Puppy In Breed
Verdoro's St Lucia

Select Dog
GCh Kayenna's Rhinestone Cowboy

Select Bitch
Ch Verdoro's Gold Bar



Winners Bitch: (0-3-4-1)
Verdoro's St Lucia

Reserve Winners Bitch
Creeksidefrm Mother Of Dragons

Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
Ch Mayhemfarms Aint Misbehaving



Winners Bitch: (0-3-0-1)
Sublime's Serendipity

Reserve Winners Bitch
Doubleplay's Fleurting At Mardi Gras

Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sevenoaks Earth Wind And Rain



Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Rhuzara's Blown Away



Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Ramblewood All The Right Moves







Group 2 - Raymond Lariviere Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Darksun AhmahrNahr Africanadia
  Basenji   20
Group 2nd   
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji
  Ibizan Hound   19
Group 3rd   
GCh Regalcrown Spirit Wind
  Rhodesian Ridgeback   18
Group 4th    Wolfwoods Tegan   Borzoi   14
BPIG   Ch RHK Night Watch   Dachshund (Miniature Long-Haired)   N/A
Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Darksun AhmahrNahr Africanadia



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Wolfwoods Tegan

Best Of Opposite Sex
GCh Taugo's Raynbo Archer

Select Dog
Ch Wolfwoods' Spirit Walker



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Wolfwoods Tegan

Reserve Winners Bitch
Wolfwoods Celestial Sky

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
GCh Teckelwood Rae's Casper ML

Best Of Opposite Sex
Ch RHK Goldys Night Star

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Teckelwood RHK Night Frost

Best Puppy In Breed
Ch RHK Night Watch

Select Dog
Ch RHK Night Watch


Winners Dog: (1-2-2-1)
Teckelwood RHK Night Frost


Winners Bitch: (1-2-2-1)
RHK Miss Chloe

Reserve Winners Bitch
RHK Sunfire Diva Encore

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Chilcotin's Stretch Limo



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Pinehurst Rosamund Den Choille



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Pinehurst Rosamund Den Choille

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Avitar's Timeless Jazz


Winners Dog: (1-0-0-0)
Avitar's Timeless Jazz


Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GCh Regalcrown Spirit Wind

Best Of Opposite Sex
Ch Venatus Springvalley Extra Tnt Kato For Rioridge

Select Bitch
Ch Armagh Taya's Glory Of Course



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Harleyridge's Wakaw Be'a4 Rioridge

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Tarapaca's Fiery Black Label

Best Of Opposite Sex
GCh Ethos N Eros Pseudonym







Group 3 - David Gilmour Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike
  Samoyed   29
Group 2nd   
GChEx Esmonds God Of All
  Rottweiler   28
Group 3rd   
Ch Marinella's The Thunder Rolls
  Portuguese Water Dog   26
Group 4th   
Ch Tybrushe's Livin Notoriety
  Boxer   25
BPIG   
Ch Tybrushe's Livin Notoriety
  Boxer   N/A
Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Snowventure Delightful Hope

Best Of Opposite Sex
Snowventure's Ember Of Love

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Snowventure Delightful Hope


Winners Dog: (1-1-0-0)
Snowventure's Ember Of Love


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Snowventure Delightful Hope

Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Nitroberner's Fire Me Up



Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 5 pts (2-0-2-2)
GCh Tybrushe's Livin Notoriety

Best Of Opposite Sex
Ch Livin's Margarittaville Tybrushe

Best Puppy In Breed
GCh Tybrushe's Livin Notoriety

Select Dog
Ch Newalba N Novera's Seventh Son

Select Bitch
GCh Faberly's Key To Summer


Winners Dog: (2-0-2-2)
Newalba Malfoy Bad Boy

Reserve Winners Dog
Livin's Prince Charming


Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Newalba's Fhuil Tha Ladir



Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 4 pts (1-0-4-0)
GCh Cassels Moonshine Whiskey

Select Dog
Ch Sharinway's Day Of Reckoning


Winners Dog: (1-0-4-0)
Mojave's Secret Treasure


Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 5 pts (3-1-2-0)
GCh Livesky's Living The Dream

Best Of Opposite Sex
Wil-Joi Second Star To The Right V Meraki

Best Of Winners: (3-1-2-0)
Darkhorse's Pie In The Sky

Best Puppy In Breed
Livesky's Crashn The Party

Select Dog
Ch Cilka's Iron Giant


Winners Dog: (3-1-2-0)
Darkhorse's Pie In The Sky

Reserve Winners Dog
Regalblack's Sweet Red Kupid

Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Tailcreek's Black Watch


Winners Dog: (1-0-0-0)
Tailcreek's Black Watch


Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Bearbrook Always On My Mind At Twinhuey



Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Marinella's The Thunder Rolls



Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChEx Esmonds God Of All

Best Of Opposite Sex
Fortails Gypsy Rose



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Fortails Gypsy Rose

Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike



Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Histyle's Make It Rain



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Histyle's Make It Rain

Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch SnowyDreams What Lies Ahead

Best Puppy In Breed
Ch SnowyDreams What Lies Ahead

Select Dog
GCh Kristari's Jet At Aurorabalto With Ringkona







Group 4 - Raymond Lariviere Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Minuteman Colder Weather
  Schnauzer (Miniature)   18
Group 2nd   
GCh Northcote Affirm Awestruck
  Lakeland Terrier   15
Group 3rd   
Ch Medley N Jetcity Ruby Sparks At Vonaksu
  Manchester Terrier   13
Group 4th   
GCh MacBrechin's Legacy Leidi
  Scottish Terrier   12
BPIG   
Bodacious Chock Full Of Sugar
  Border Terrier   N/A
Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bo Jangles vom Hause Manhartsberg



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tidewalker Sweet Daylight



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tidewalker Sweet Daylight

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 5 pts (2-1-0-3)
GCh Versaterre Fetch It

Best Of Opposite Sex
Versaterre Strike It Rich

Best Of Winners: (2-1-0-3)
Bodacious Chock Full Of Sugar

Best Puppy In Breed
Bodacious Chock Full Of Sugar

Select Bitch
GCh Mysidekicks Mystique


Winners Dog: (2-1-0-3)
Versaterre Strike It Rich

Reserve Winners Dog
Fernrigg's Gold Standard


Winners Bitch: (2-1-0-3)
Bodacious Chock Full Of Sugar

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tarahill's Celtic Spirit



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tarahill's Celtic Spirit

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Northcote Affirm Awestruck

Select Dog
Ch Tuscaroranes (Luna)



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Medley N Jetcity Ruby Sparks At Vonaksu



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
Ch Minuteman Colder Weather

Best Of Opposite Sex
Mapherna's Flight Of The Pixies

Select Bitch
Ch Mapherna's River Song



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh MacBrechin's Legacy Leidi

Best Of Opposite Sex
GCh Murdock's Phantom Power



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Absolute Dark Chocolate Caramel And C Salt

Best Of Opposite Sex
GChEx Ghostpine's DiamondOfHope







Group 5 - Raymond Lariviere Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Roterr Griff Alisa
  Griffon (Brussels)   45
Group 2nd   
GCh Xoe's Heartbreaker
  Pug   42
Group 3rd   
GCh Kingshaven Ladislaw
  Cavalier King Charles Spaniel   38
Group 4th   
GCh Arwins Divinedream Wind Charm
  Pomeranian   37
BPIG    Eleki Xoe's Fat Bottomed Girl   Pug   N/A
Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kingshaven Ladislaw



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Dafawn's Dragon Slayer



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Samajotos Lil Me



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Yorkhouse Surely Too Gud

Best Puppy In Breed
Yorkhouse Surely Too Gud



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Yorkhouse Surely Too Gud

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 4 pts (0-1-1-3)
Ch Karakorum's Northern Lights

Best Of Opposite Sex
Magic Montana's Rare Gem At Rumor

Select Bitch
GCh My Exotic World Dreamweaver



Winners Bitch: (0-1-1-3)
Magic Montana's Rare Gem At Rumor

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Roterr Griff Alisa

Best Of Opposite Sex
Wynzall Kid Galahad

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Wynzall Kid Galahad

Best Puppy In Breed
Wynzall Kid Galahad


Winners Dog: (1-1-0-1)
Wynzall Kid Galahad


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Wynzall Maleficent




Winners Bitch: (0-1-2-2)
Orea Agate Of Frisky Paws

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Mightymites Naughty N Nice

Best Of Opposite Sex
Ch Mightymites Dare To Be Naughty

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Mightymites Naughty N Nice


Winners Dog: (1-1-1-0)
Mightymites Bound Tobe Naughty


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Mightymites Naughty N Nice

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Valifyre Without A Trace

Select Dog
Ch Angelwing's Heaven Can Wait


Winners Dog: (1-0-1-0)
Valifyre Without A Trace


Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Weitoi Daragon



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 8 pts (5-2-0-2)
GCh Arwins Divinedream Wind Charm

Best Of Opposite Sex
Arwins Little John

Best Of Winners: (5-2-0-2)
Arwins Little John

Best Puppy In Breed
Ch Tofini Destined For The Screen

Select Bitch
Ch Tofini Destined For The Screen


Winners Dog: (5-2-0-2)
Arwins Little John

Reserve Winners Dog
Pombeach The Golden Snitch


Winners Bitch: (5-2-0-2)
Terramarie's Dolce Vita

Reserve Winners Bitch
Arwins Aint No Hollaback Girl

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kandyland's Aurora Treasure Of The North


Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Xoe's Heartbreaker

Best Of Opposite Sex
Eleki Xoe's Somebody To Love

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Eleki Xoe's Fat Bottomed Girl

Best Puppy In Breed
Eleki Xoe's Fat Bottomed Girl


Winners Dog: (1-2-0-1)
Eleki Xoe's Somebody To Love


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Eleki Xoe's Fat Bottomed Girl

Reserve Winners Bitch
Xoe Eleki's Hocus Pocus

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Jolie Douce Douce Folie

Best Puppy In Breed
Geana Of Elltseya Toy



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Jolie Douce Douce Folie

Reserve Winners Bitch
Geana Of Elltseya Toy

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
Maldonfox Roeders Strait Razor

Best Of Opposite Sex
Ch Roeders Maple Leaf Molly

Best Puppy In Breed
Maldonfox Roeders Strait Razor

Select Bitch
Ch Roeders Onyx N Ivory


Winners Dog: (1-0-0-2)
Maldonfox Roeders Strait Razor


Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Yorkhouse Chantilly Lace



Winners Bitch: (0-2-0-1)
CwnAnnwn's Lil Ma Barker

Reserve Winners Bitch
CwnAnnwn's Lil Gun Moll





Group 6 - Harold Pybus Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Ashbrook's Maverick From Shainakees
  Keeshond   24
Group 2nd   
ChowRidge Jewels In Rough
  Chow Chow   21
Group 3rd   
Ch Gumby's Cruzin To Arruga
  Chinese Shar-Pei   17
Group 4th   GCh Trekhond Topoftheworld Jasam   Tibetan Spaniel   16
BPIG   
Ch ChowRidge Jewels In Rough
  Chow Chow   N/A
Judge: Harold Pybus

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Bromley Rock's Pep Talk

Best Puppy In Breed
Ch Bromley Rock's Queen Cleopatra



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Bromley Rock's Pep Talk

Judge: Harold Pybus

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Rakaro's Brash 'n Sassy

Best Of Opposite Sex
Beefeater's Prime Alchemist

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Rakaro's Brash 'n Sassy

Best Puppy In Breed
Rakaro's Brash 'n Sassy


Winners Dog: (1-1-0-0)
Beefeater's Prime Alchemist


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Rakaro's Brash 'n Sassy

Judge: Harold Pybus

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Gumby's Cruzin To Arruga



Judge: Harold Pybus

Best Of Breed: 3 pts (1-0-0-3)
Ch ChowRidge Jewels In Rough

Best Of Opposite Sex
ChowRidge Jed Da Bear

Best Puppy In Breed
Ch ChowRidge Jewels In Rough


Winners Dog: (1-0-0-3)
ChowRidge Jed Da Bear


Judge: Harold Pybus

Best Of Breed: 3 pts (0-0-1-3)
Ch Echoview N Heartspots Nu Dream

Best Of Opposite Sex
GCh Milo's Here Comes Freddie

Select Bitch
Ch Echoviews Prairie Storm



Judge: Harold Pybus

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GCh Berlane Casta Spell By Gernada

Best Of Opposite Sex
Ch Shades Of Gold

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Gettin A L'il Wild By Gernada

Best Puppy In Breed
Ch Shades Of Gold


Winners Dog: (2-2-1-1)
Monitaps Chase N A Dream

Reserve Winners Dog
Iroc Cuz I Believe In Magic


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Gettin A L'il Wild By Gernada

Reserve Winners Bitch
Monitaps Style N Grace

Judge: Harold Pybus

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Ashbrook's Maverick From Shainakees

Best Of Opposite Sex
Admiraal's Ms Moneypenny

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Admiraal's James Bond


Winners Dog: (1-1-1-0)
Admiraal's James Bond


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Admiraal's Ms Moneypenny

Judge: Harold Pybus

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Bonchien Lawless V Jet

Select Dog
GCh Ramar's Dragon Prince @ Jam



Judge: Harold Pybus

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Trekhond Topoftheworld Jasam





Group 7 - Harold Pybus Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven
  Bouvier des Flandres   36
Group 2nd   
GCh Woodside's Bella Jun
  German Shepherd Dog   34
Group 3rd   
GCh Buaidh Motlikru Let It Bee
  Bearded Collie   28
Group 4th   
GCh Peikkovuoren Talviturkki
  Finnish Lapphund   27
BPIG   Ch Zesta Music Man   Shetland Sheepdog   N/A
Judge: Harold Pybus

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Kiji Crazy Beautiful Life

Best Of Opposite Sex
Kiji New Amsterdam

Best Puppy In Breed
Kiji New Amsterdam


Winners Dog: (1-0-0-1)
Kiji New Amsterdam


Judge: Harold Pybus

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Buaidh Motlikru Let It Bee



Judge: Harold Pybus

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Offshore Storm Warning du Chateau Rocher



Judge: Harold Pybus

Best Of Breed: 4 pts (2-0-1-2)
GCh Kon Tiki av Vikholmen

Best Of Opposite Sex
Ch Shadanatam Hornet's Nest

Best Puppy In Breed
Ch Zia Du Chemin Des Sorcieres

Select Bitch
Ch Zia Du Chemin Des Sorcieres


Winners Dog: (2-0-1-2)
Shadanatam Dragon Tattoo

Reserve Winners Dog
Omniscient's Braveheart


Judge: Harold Pybus

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven

Best Of Opposite Sex
Gracelyn's Hot And Spicy Pepper



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Gracelyn's Hot And Spicy Pepper

Judge: Harold Pybus

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Peikkovuoren Talviturkki



Judge: Harold Pybus

Best Of Breed: 5 pts (0-2-2-2)
GCh Woodside's Bella Jun

Best Of Opposite Sex
GCh Windvane's Macho-Man Bigsky

Best Puppy In Breed
Chilco Sunflower Ostrava

Select Dog
Ch Sunflower's Donner Of Chilco

Select Bitch
Ch Sunflower's Expressmail Chilco



Winners Bitch: (0-2-2-2)
Chilco Sunflower Ostrava

Reserve Winners Bitch
Sunflower's Halloween Chilco

Judge: Harold Pybus

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Tri-Star Audna Amy

Select Bitch
Ch Audurs Rjoma Blida



Judge: Harold Pybus

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Stoneyroyde Black Eyed Dolly



Judge: Harold Pybus

Best Of Breed: 12 pts (3-5-4-1)
Ch Zesta Music Man

Best Of Opposite Sex
GCh Zesta Callisto

Best Of Winners: (3-5-4-1)
Liska Rainy Day Jazz

Best Puppy In Breed
Ch Zesta Music Man

Select Dog
Ch Willowglyn Tuckerberry


Winners Dog: (3-5-4-1)
Liska Rainy Day Jazz

Reserve Winners Dog
Prairiemist Regarding Henry


Winners Bitch: (3-5-4-1)
Willowglyn Femme Fatale

Reserve Winners Bitch
Zesta Fired Up

Judge: Harold Pybus

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
Ch Quanda Over A Mile To Khaskova

Select Bitch
Ch Bernerbarn Candy Cane



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Redrose's Black Magic

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By