Lloydminster Kennel & Obedience Club
Saturday, September 29, 2018 - Show #4



Related Results

Obedience

Saturday, September 29 (Obedience Trial 1)
Saturday, September 29 (Obedience Trial 2)
Sunday, September 30 (Obedience Trial 3)
Sunday, September 30 (Obedience Trial 4)

Rally Obedience

Saturday, September 29 (Rally Trial 1)
Saturday, September 29 (Rally Trial 2)
Sunday, September 30 (Rally Trial 3)
Sunday, September 30 (Rally Trial 4)



Results courtesy of:


-- LLOYDMINSTER KENNEL & OBEDIENCE CLUB --


Best In Show
Judge: Fred Dewsbury
Kerry Blue Terrier  
GCh Krisma's Xman First Class
Points: 163 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Fred Dewsbury
Bouvier des Flandres  
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven
Points: 150
Best Puppy In Show
Judge: Fred Dewsbury
Siberian Husky  
Nanook's Playing With Fire








Group 1 - Bill Walkey Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Goldstreak Hollykins Sport SLT
  Retriever (Golden)   21
Group 2nd   
Ch KLAD Samamari Sweet Baby James
  Spaniel (American Cocker)   18
Group 3rd   GCh Windwood Celestial Starlight   Setter (Irish)   8
Group 4th   
GCh Tricklecreek Friend Of Mine
  Spaniel (Clumber)   6
BPIG    Kove's Gotta Go Blonde   Spaniel (American Cocker)   N/A
Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bianca's BrazosRiver Tahoe



Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GChEx Goldstreak Hollykins Sport SLT


Winners Dog: (2-0-1-0)
Splendid's Luminary

Reserve Winners Dog
Verdoro's Bar Code


Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 3 pts (0-4-0-0)
Beaumark's Black Diamond Imprint

Best Puppy In Breed
Shadesi Amicus Curiae



Winners Bitch: (0-4-0-0)
Beaumark's Black Diamond Imprint

Reserve Winners Bitch
Labraharvest Beaumark's Mrs M

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Windwood Celestial Starlight

Best Of Opposite Sex
Ch Denbydale's The Time Lord



Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 9 pts (1-3-3-3)
GCh KLAD Samamari Sweet Baby James

Best Of Opposite Sex
Ch Canrick's Ever After

Best Of Winners: (1-3-3-3)
Kove's Gotta Go Blonde

Best Puppy In Breed
Kove's Gotta Go Blonde

Select Dog
GChEx Fanciful's Let The Games Begin

Select Bitch
Ch Stand Alone's Hearts On Fire


Winners Dog: (1-3-3-3)
Countrystars Golden Ticket


Winners Bitch: (1-3-3-3)
Kove's Gotta Go Blonde

Reserve Winners Bitch
Brandia's Estrella De Alegria

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tricklecreek Friend Of Mine



Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Vizslavilla Prize Pure Goddess







Group 2 - Bill Walkey Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Africanadian James T Kirk
  Basenji   16
Group 2nd   
GCh Matsutakes This Moment In Time
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   15
Group 3rd   
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji
  Ibizan Hound   14
Group 4th    Dreamacres Nathaniel   Irish Wolfhound   13
BPIG   
Ironwill's Ironman
  Dachshund (Standard Smooth-Haired)   N/A
Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Africanadian James T Kirk



Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Ukrainian Bomond Fokus Pokus

Best Of Opposite Sex
Bonsecours Scarletletter Of Ba



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Bonsecours Scarletletter Of Ba

Reserve Winners Bitch
Bassetacres Happytailed Encore

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Boru's Violet Light At Fuimus



Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 4 pts (1-1-1-2)
Ch Torihill's Hanna Berry ML

Best Of Opposite Sex
GCh Teckelwood Rae's Casper ML

Best Of Winners: (1-1-1-2)
Teckelwood RHK Kissys Flame

Best Puppy In Breed
Ch Torihill's Hanna Berry ML

Select Bitch
Ch RHK Sillys Cinder Ella


Winners Dog: (1-1-1-2)
Teckelwood RHK Kissys Flame


Winners Bitch: (1-1-1-2)
RHK Mochas Melody In Stripes

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Gran's Honky Tonk Songbird MS



Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Ironwill's Cat Woman

Best Puppy In Breed
Ironwill's Cat Woman



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Ironwill's Cat Woman

Reserve Winners Bitch
Ironwill's Wonder Woman

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ironwill's Ironman

Best Puppy In Breed
Ironwill's Ironman


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ironwill's Ironman


Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Matsutakes This Moment In Time



Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji



Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Dreamacres Nathaniel


Winners Dog: (1-0-0-0)
Dreamacres Nathaniel






Group 3 - Bill Walkey Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Baywood Got Some Splainin ToDo
  Portuguese Water Dog   30
Group 2nd   
GCh Tybrushe's Deja Vu
  Boxer   26
Group 3rd    Arcticice Qimmiq Zuri   Canadian Eskimo Dog   24
Group 4th   
GCh Nanook's Alberta Clipper
  Siberian Husky   17
BPIG   
Nanook's Playing With Fire
  Siberian Husky   N/A
Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Empire's Original Gangster

Best Of Opposite Sex
Quantum & Minda's Enforcer V Aracari

Best Puppy In Breed
Quantum & Minda's Enforcer V Aracari



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Quantum & Minda's Enforcer V Aracari

Reserve Winners Bitch
Tan-Ro Minoka Stellar

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Creo's Neon Moon



Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Tybrushe's Deja Vu



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Zaizoe's Sheeza Keeper

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 6 pts (3-3-0-1)
Arcticice Qimmiq Zuri

Best Of Opposite Sex
Arcticice Qimmiq Yukon

Best Of Winners: (3-3-0-1)
Arcticice Qimmiq Zuri

Best Puppy In Breed
Arcticice Cuka Ace Of Spades


Winners Dog: (3-3-0-1)
Arcticice Qimmiq Yukon

Reserve Winners Dog
Arcticice Cuka Ace Of Spades


Winners Bitch: (3-3-0-1)
Arcticice Qimmiq Zuri

Reserve Winners Bitch
Arcticice Qimmiq Canada Colors

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Holmrun's Witchery At Kaladob



Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh ValbyDane BetweenHeavenNEarth

Best Of Opposite Sex
GCh Invogue FiresbreathvValbydane



Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Mtn Prides Of Lazurus At Claviger



Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Rosethorn's Lil Lulu

Best Of Opposite Sex
Rosethorn's Time Will Tell

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Rosethorn's Lil Lulu


Winners Dog: (1-2-0-0)
Rosethorn's Time Will Tell


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Rosethorn's Lil Lulu

Reserve Winners Bitch
Rosethorn's Perfect

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Baywood Got Some Splainin ToDo

Best Of Opposite Sex
Baywood Mattierin Muffin

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Baywood Mattierin Muffin

Best Puppy In Breed
Baywood Seaside Penny


Winners Dog: (1-2-1-0)
Baywood A Legend In Flight


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Baywood Mattierin Muffin

Reserve Winners Bitch
Baywood Seaside Penny

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Aiko Von Kinghaus

Best Puppy In Breed
Aiko Von Kinghaus



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Aiko Von Kinghaus

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Winterdance's Let It Storm



Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
GCh Nanook's Alberta Clipper

Best Of Opposite Sex
Wintereclips Shadow Talker

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Wintereclips Little Mister

Best Puppy In Breed
Nanook's Playing With Fire

Select Dog
GCh Ringkona's Slippery When Wet


Winners Dog: (2-1-2-0)
Wintereclips Little Mister

Reserve Winners Dog
Nanook's Playing With Fire


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Wintereclips Shadow Talker





Group 4 - Fred Dewsbury Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Krisma's Xman First Class
  Kerry Blue Terrier   12
Group 2nd   
Braebrook's City Of Stars
  Fox Terrier (Smooth)   11
Group 3rd   
Ch Versaterre Fetch It
  Border Terrier   10
Group 4th    Fireally Filberts Fauve   Cairn Terrier   9
BPIG   
Braebrook's City Of Stars
  Fox Terrier (Smooth)   N/A
Judge: Fred Dewsbury

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
FLK Knockout


Winners Dog: (2-0-0-0)
FLK Knockout

Reserve Winners Dog
Texas One Eyed Jack


Judge: Fred Dewsbury

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Versaterre Fetch It



Judge: Fred Dewsbury

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Fireally Filberts Fauve

Best Of Opposite Sex
McGuinness' Lest We Forget

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Fireally Filberts Fauve

Best Puppy In Breed
Fireally Filberts Fauve


Winners Dog: (1-2-0-0)
Fireally Filberts Fauve


Winners Bitch: (1-2-0-0)
McGuinness' Lest We Forget

Reserve Winners Bitch
Dreamacres Queen Mary Of Lochinver

Judge: Fred Dewsbury

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Braebrook's City Of Stars

Best Puppy In Breed
Braebrook's City Of Stars



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Braebrook's City Of Stars

Judge: Fred Dewsbury

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Epic Ever So Clever



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Epic Ever So Clever

Judge: Fred Dewsbury

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Krisma's Xman First Class



Judge: Fred Dewsbury

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Tolyn's Roxy Roller At Caliente

Best Puppy In Breed
Tolyn's Roxy Roller At Caliente



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Tolyn's Roxy Roller At Caliente

Reserve Winners Bitch
Caliente's Epic Entertainer

Judge: Fred Dewsbury

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Kilshans Art Of Noyz

Select Dog
Ch Kilshans Back In Black


Winners Dog: (1-0-1-0)
Kilshans Art Of Noyz






Group 5 - Fred Dewsbury Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Kingshaven Ladislaw
  Cavalier King Charles Spaniel   22
Group 2nd   
Ch Arwins Divinedream Wind Charm
  Pomeranian   19
Group 3rd   
GCh Yorkhouse Organized Crime
  Yorkshire Terrier   14
Group 4th   
GCh Sanderlin Dance Like A Dickens
  Miniature Pinscher   11
BPIG   
Ch Arwins Divinedream Wind Charm
  Pomeranian   N/A
Judge: Fred Dewsbury

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
GCh Kingshaven Ladislaw

Select Dog
GCh Mingchen Thandie's Skye High



Judge: Fred Dewsbury

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Linda's Practically Perfect


Winners Dog: (1-0-0-0)
Linda's Practically Perfect


Judge: Fred Dewsbury

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Havasmallpaw Zorro The Bandit

Best Of Opposite Sex
HBH Don't Push My Buttons

Best Puppy In Breed
HBH Don't Push My Buttons



Winners Bitch: (0-1-1-0)
HBH Don't Push My Buttons

Judge: Fred Dewsbury

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Diavolino's Demerara

Best Puppy In Breed
Diavolino's Demerara



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Diavolino's Demerara

Judge: Fred Dewsbury

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sanderlin Dance Like A Dickens



Judge: Fred Dewsbury

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Ladymagic Topflite Windcatcher

Best Of Opposite Sex
Ch Angelwing's Leader Of The Pack

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Angelwing's Heaven Can Wait

Best Puppy In Breed
GCh Ladymagic Topflite Windcatcher


Winners Dog: (1-1-1-1)
Angelwing's Heaven Can Wait


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Angelwing Vala Glitz N Glitter

Judge: Fred Dewsbury

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GCh Arwins Divinedream Wind Charm

Best Of Opposite Sex
Ch Arwins How To Train Ur Dragon

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Geezava's Legend Has It

Best Puppy In Breed
GCh Arwins Divinedream Wind Charm

Select Dog
GChEx Sunterra Sudden Impact


Winners Dog: (1-1-2-1)
Geezava's Legend Has It


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Arwins She's Gonna Knock U Out

Judge: Fred Dewsbury

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Nice & Outgoing Kotys Tw

Select Bitch
Ch Houseopaws Miracles Do Happen



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Nice & Outgoing Kotys Tw

Judge: Fred Dewsbury

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Xoe's Blush



Judge: Fred Dewsbury

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Yorkhouse Organized Crime

Best Of Opposite Sex
Tweedsmuir Nothing To Hide

Best Puppy In Breed
Tweedsmuir Nothing To Hide



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Tweedsmuir Nothing To Hide

Reserve Winners Bitch
Tweedsmuir Kiss And Run





Group 6 - Bill Walkey Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Oneeto's Keeper To Carry On
  Tibetan Terrier   31
Group 2nd   
Ch Kandansk Quintessential
  Poodle (Miniature)   30
Group 3rd   
GCh Beaukees EspressoShotCinnakees
  Keeshond   26
Group 4th   
GCh Ramar's Dragon Prince @ Jam
  Schipperke   22
BPIG   
Bronze Icons Elsa Astraea
  Bulldog   N/A
Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Iroc Stargazing At Rugerlane

Best Of Opposite Sex
Revan Dahlia May

Best Puppy In Breed
Bronze Icons Elsa Astraea



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Revan Dahlia May

Reserve Winners Bitch
Bronze Icons Elsa Astraea

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Miwei's Wrinkles In Time

Best Of Opposite Sex
GCh Hermione Granger Of Vistarolls

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Miwei's Wrinkles In Time

Best Puppy In Breed
Tuck'N Rolls Timeless Treasure At VistaRolls


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Gumby's Cruzin To Arruga

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch First Lady Cunami

Best Of Opposite Sex
GCh Josol's Threads Of Gold



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Cant Hold Me Back

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Estate's Pixar

Best Of Opposite Sex
Kalokairie Eyes On The Prize

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Kalokairie Eyes On The Prize


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Kalokairie Eyes On The Prize

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ziggy Bitt Box At TR

Best Of Opposite Sex
Sonic Boom By Gernada

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Ziggy Bitt Box At TR

Best Puppy In Breed
Ziggy Bitt Box At TR


Winners Dog: (1-1-0-0)
Sonic Boom By Gernada


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Ziggy Bitt Box At TR

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Beaukees EspressoShotCinnakees

Best Of Opposite Sex
Beaukees One Of A Kind

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Admiraal Showtyme Quilla V Jet

Best Puppy In Breed
Admiraal Showtyme Quilla V Jet


Winners Dog: (1-2-0-1)
Beaukees One Of A Kind


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Admiraal Showtyme Quilla V Jet

Reserve Winners Bitch
Admiraal My Wickedwicked Heart

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GCh Kandansk Quintessential

Best Of Opposite Sex
Tyramara's Black Amber

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Tyramara's Bit Of My Heart

Best Puppy In Breed
Tyramara's Bit Of My Heart

Select Bitch
Ch Keja Sonora Sintaro Mystical Beige


Winners Dog: (1-1-0-2)
Tyramara's Black Amber


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Tyramara's Bit Of My Heart

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Gardenpath Casino Royale

Best Of Opposite Sex
Sintaro Her Manners Are M.I.A.

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Sintaro Her Manners Are M.I.A.

Best Puppy In Breed
Sintaro Her Manners Are M.I.A.


Winners Dog: (1-2-1-0)
Coronado Lucky Star


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Sintaro Her Manners Are M.I.A.

Reserve Winners Bitch
Coronado Topiary Startothright

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ramar's Dragon Prince @ Jam



Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh MyDream's Love Is In The Air

Best Of Opposite Sex
Whisslers Just Itybity Mydream

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Whisslers Just Itybity Mydream

Best Puppy In Breed
Whisslers Just Itybity Mydream


Winners Dog: (1-1-1-0)
Whissler's Macho Macho Man


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Whisslers Just Itybity Mydream

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Oneeto's Keeper To Carry On





Group 7 - Bill Walkey Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven
  Bouvier des Flandres   25
Group 2nd   
GCh Sugarok Starfyre Thunder Road
  Finnish Lapphund   22
Group 3rd   
GCh KC Cropduster Annie
  Australian Shepherd   21
Group 4th   GCh Audurs Glama   Iceland Sheepdog   17
BPIG   
Ch Saffire's Homecoming Queen
  Australian Shepherd   N/A
Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Reel Queen Of Sheba At Ksenia



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Ksenia's Gunpowder And Lead

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GCh KC Cropduster Annie

Best Of Opposite Sex
Sheep's Kin Smokin' Gun

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Sheep's Kin Smokin' Gun

Best Puppy In Breed
Ch Saffire's Homecoming Queen

Select Bitch
Ch Saffire's Homecoming Queen


Winners Dog: (1-1-0-2)
Sheep's Kin Smokin' Gun


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Somom's Miss Trouble Maker

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Maggray's N' Credible Journey



Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven

Best Of Opposite Sex
Nebadon's Kiss This

Best Puppy In Breed
Granbre's Wild Northern Poppy



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Nebadon's Kiss This

Reserve Winners Bitch
Granbre's Wild Northern Poppy

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sugarok Starfyre Thunder Road



Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 4 pts (2-1-0-2)
GCh Audurs Glama

Best Of Opposite Sex
Orleansisd Breki

Best Of Winners: (2-1-0-2)
Audurs Rjoma Blida

Select Bitch
Ch Tri-Star Audna Amy


Winners Dog: (2-1-0-2)
Orleansisd Breki

Reserve Winners Dog
Audurs Tindri


Winners Bitch: (2-1-0-2)
Audurs Rjoma Blida

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 8 pts (1-6-2-0)
GCh Zesta Prince Of Thieves

Best Of Opposite Sex
Madselin Jazzi Blu Bi U

Best Of Winners: (1-6-2-0)
Willowglyn Trade Winds

Best Puppy In Breed
Willowglyn Trade Winds

Select Dog
GCh Zesta Shiver Me Timbur


Winners Dog: (1-6-2-0)
Willowglyn Trade Winds


Winners Bitch: (1-6-2-0)
Madselin Jazzi Blu Bi U

Reserve Winners Bitch
WillowGlyn Mustang Sally

Judge: Bill Walkey

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Quanda's Oops A Daisy

Best Puppy In Breed
Quanda's Oops A Daisy



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Quanda's Oops A Daisy

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By