Lloydminster Kennel & Obedience Club
Friday, September 28, 2018 - Show #1



Related Results

Obedience

Saturday, September 29 (Obedience Trial 1)
Saturday, September 29 (Obedience Trial 2)
Sunday, September 30 (Obedience Trial 3)
Sunday, September 30 (Obedience Trial 4)

Rally Obedience

Saturday, September 29 (Rally Trial 1)
Saturday, September 29 (Rally Trial 2)
Sunday, September 30 (Rally Trial 3)
Sunday, September 30 (Rally Trial 4)



Results courtesy of:


-- LLOYDMINSTER KENNEL & OBEDIENCE CLUB --


Best In Show
Judge: Joy Lynne Huntley
Dachshund (Standard Wire-Haired)  
GCh Matsutakes This Moment In Time
Points: 170 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Joy Lynne Huntley
Belgian Shepherd Dog  
Ch Sumerwynd Winter Is Coming De Mon Plaisir
Points: 154
Best Puppy In Show
Judge: Joy Lynne Huntley
Siberian Husky  
Nanook's Playing With Fire








Group 1 - Joy Lynne Huntley Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Fanciful's Let The Games Begin
  Spaniel (American Cocker)   23
Group 2nd   
GCh Tricklecreek Friend Of Mine
  Spaniel (Clumber)   13
Group 3rd   
GCh Bianca's BrazosRiver Tahoe
  Pointer (German Short-Haired)   12
Group 4th   
Splendid's Luminary
  Retriever (Golden)   11
BPIG    Countrystars Golden Ticket   Spaniel (American Cocker)   N/A
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bianca's BrazosRiver Tahoe



Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Splendid's Luminary

Select Dog
GCh Kayenna's Rhinestone Cowboy


Winners Dog: (2-0-1-0)
Splendid's Luminary

Reserve Winners Dog
Verdoro's Bar Code


Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 5 pts (1-5-0-0)
Labraharvest Beaumark's Mrs M

Best Of Opposite Sex
Ekho's Song Of The South

Best Of Winners: (1-5-0-0)
Labraharvest Beaumark's Mrs M


Winners Dog: (1-5-0-0)
Ekho's Song Of The South


Winners Bitch: (1-5-0-0)
Labraharvest Beaumark's Mrs M

Reserve Winners Bitch
Beaumark's Black Diamond Imprint

Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Windwood Celestial Starlight



Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 9 pts (1-3-3-3)
GChEx Fanciful's Let The Games Begin

Best Of Opposite Sex
Brandia's Estrella De Alegria

Best Of Winners: (1-3-3-3)
Brandia's Estrella De Alegria

Best Puppy In Breed
Countrystars Golden Ticket

Select Dog
GCh KLAD Samamari Sweet Baby James

Select Bitch
Ch Stand Alone's Hearts On Fire


Winners Dog: (1-3-3-3)
Countrystars Golden Ticket


Winners Bitch: (1-3-3-3)
Brandia's Estrella De Alegria

Reserve Winners Bitch
Kove's Gotta Go Blonde

Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tricklecreek Friend Of Mine



Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Ramblewood All The Right Moves



Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Vizslavilla Prize Pure Goddess







Group 2 - Joy Lynne Huntley Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Matsutakes This Moment In Time
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   15
Group 2nd   
GCh Africanadian James T Kirk
  Basenji   14
Group 3rd   
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji
  Ibizan Hound   13
Group 4th   
Ironwill's Wonder Woman
  Dachshund (Standard Long-Haired)   12
BPIG   
Ironwill's Wonder Woman
  Dachshund (Standard Long-Haired)   N/A
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Africanadian James T Kirk



Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Ukrainian Bomond Fokus Pokus

Best Of Opposite Sex
Bonsecours Scarletletter Of Ba



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Bonsecours Scarletletter Of Ba

Reserve Winners Bitch
Bassetacres Happytailed Encore

Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Boru's Violet Light At Fuimus



Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 4 pts (1-1-1-2)
GCh Teckelwood Rae's Casper ML

Best Of Opposite Sex
Ch Torihill's Hanna Berry ML

Best Of Winners: (1-1-1-2)
Teckelwood RHK Kissys Flame

Best Puppy In Breed
Teckelwood RHK Kissys Flame

Select Bitch
Ch RHK Sillys Cinder Ella


Winners Dog: (1-1-1-2)
Teckelwood RHK Kissys Flame


Winners Bitch: (1-1-1-2)
RHK Mochas Melody In Stripes

Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Gran's Honky Tonk Songbird MS



Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Ironwill's Wonder Woman

Best Puppy In Breed
Ironwill's Wonder Woman



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Ironwill's Wonder Woman

Reserve Winners Bitch
Ironwill's Cat Woman

Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Matsutakes This Moment In Time



Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji



Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Dreamacres Nathaniel


Winners Dog: (1-0-0-0)
Dreamacres Nathaniel






Group 3 - Tannis Postma Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Winterdance's Let It Storm
  Samoyed   33
Group 2nd   
GCh Tybrushe's Deja Vu
  Boxer   32
Group 3rd   
GCh Baywood Got Some Splainin ToDo
  Portuguese Water Dog   28
Group 4th   
GCh Nanook's Alberta Clipper
  Siberian Husky   25
BPIG   
Nanook's Playing With Fire
  Siberian Husky   N/A
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Empire's Original Gangster

Best Of Opposite Sex
Quantum & Minda's Enforcer V Aracari

Best Puppy In Breed
Quantum & Minda's Enforcer V Aracari



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Quantum & Minda's Enforcer V Aracari

Reserve Winners Bitch
Tan-Ro Minoka Stellar

Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
GCh Tybrushe's Deja Vu

Best Puppy In Breed
GCh Faberly's Key To Summer

Select Bitch
GCh Faberly's Key To Summer



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Faberly's Quelque Chose

Reserve Winners Bitch
Faberly's Lune De Miel

Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 7 pts (3-3-1-1)
GCh Arcticice Qimmiq Sakki

Best Of Opposite Sex
Arcticice Qimmiq W Atsaq

Best Of Winners: (3-3-1-1)
Arcticice Qimmiq W Atsaq

Best Puppy In Breed
Arcticice Cuka Ace Of Spades


Winners Dog: (3-3-1-1)
Arcticice Cuka Ace Of Spades

Reserve Winners Dog
Arcticice Qimmiq Yukon


Winners Bitch: (3-3-1-1)
Arcticice Qimmiq W Atsaq

Reserve Winners Bitch
Arcticice Qimmiq Zuri

Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Holmrun's Witchery At Kaladob



Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GCh Invogue FiresbreathvValbydane

Best Of Opposite Sex
GCh ValbyDane BetweenHeavenNEarth

Select Dog
GCh Livesky's Living The Dream



Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Mtn Prides Of Lazurus At Claviger



Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Rosethorn's Lil Lulu

Best Of Opposite Sex
Rosethorn's Time Will Tell

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Rosethorn's Lil Lulu


Winners Dog: (1-3-0-0)
Rosethorn's Time Will Tell


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Rosethorn's Lil Lulu

Reserve Winners Bitch
Rosethorn's Perfect

Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Baywood Got Some Splainin ToDo

Best Of Opposite Sex
Baywood Mattierin Muffin

Best Puppy In Breed
Baywood Seaside Penny



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Baywood Mattierin Muffin

Reserve Winners Bitch
Baywood Seaside Penny

Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Aiko Von Kinghaus

Best Puppy In Breed
Aiko Von Kinghaus



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Aiko Von Kinghaus

Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Winterdance's Let It Storm



Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
GCh Nanook's Alberta Clipper

Best Of Opposite Sex
Wintereclips Shadow Talker

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Nanook's Playing With Fire

Best Puppy In Breed
Nanook's Playing With Fire

Select Dog
GCh Ringkona's Slippery When Wet


Winners Dog: (2-1-2-0)
Nanook's Playing With Fire

Reserve Winners Dog
Wintereclips Little Mister


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Wintereclips Shadow Talker





Group 4 - Bonnie Derry Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Krisma's Xman First Class
  Kerry Blue Terrier   13
Group 2nd   
Ch Versaterre Fetch It
  Border Terrier   12
Group 3rd   Ch Skybar Jumanji   Bull Terrier (Miniature)   11
Group 4th    Epic Ever So Clever   Irish Terrier   10
BPIG   
Fireally Filberts Fauve
  Cairn Terrier   N/A
Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Texas One Eyed Jack


Winners Dog: (2-0-0-0)
Texas One Eyed Jack

Reserve Winners Dog
FLK Knockout


Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Versaterre Fetch It



Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Skybar Jumanji



Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Fireally Filberts Fauve

Best Of Opposite Sex
Dreamacres Queen Mary Of Lochinver

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Fireally Filberts Fauve

Best Puppy In Breed
Fireally Filberts Fauve


Winners Dog: (1-2-0-0)
Fireally Filberts Fauve


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Dreamacres Queen Mary Of Lochinver

Reserve Winners Bitch
McGuinness' Lest We Forget

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Braebrook's City Of Stars

Best Puppy In Breed
Braebrook's City Of Stars



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Braebrook's City Of Stars

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Epic Ever So Clever



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Epic Ever So Clever

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Krisma's Xman First Class



Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Tolyn's Roxy Roller At Caliente

Best Puppy In Breed
Tolyn's Roxy Roller At Caliente



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Tolyn's Roxy Roller At Caliente

Reserve Winners Bitch
Caliente's Epic Entertainer

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Kilshans Back In Black


Winners Dog: (2-0-0-0)
Kilshans Back In Black

Reserve Winners Dog
Kilshans Art Of Noyz






Group 5 - Bonnie Derry Top Dog
Points
Group 1st   Ch Rivermead Casanova At Caruaidd   Cavalier King Charles Spaniel   25
Group 2nd   
GCh Sanderlin Dance Like A Dickens
  Miniature Pinscher   22
Group 3rd   
Ch Arwins Divinedream Wind Charm
  Pomeranian   21
Group 4th   
Nice & Outgoing Kotys Tw
  Poodle (Toy)   13
BPIG   
Ch Arwins Divinedream Wind Charm
  Pomeranian   N/A
Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
Ch Rivermead Casanova At Caruaidd

Select Dog
GCh Mingchen Thandie's Skye High



Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Linda's Practically Perfect


Winners Dog: (1-0-0-0)
Linda's Practically Perfect


Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Havasmallpaw Zorro The Bandit

Best Of Opposite Sex
HBH Don't Push My Buttons

Best Puppy In Breed
HBH Don't Push My Buttons



Winners Bitch: (0-1-1-0)
HBH Don't Push My Buttons

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Diavolino's Demerara

Best Puppy In Breed
Diavolino's Demerara



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Diavolino's Demerara

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sanderlin Dance Like A Dickens



Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Ladymagic Topflite Windcatcher

Best Of Opposite Sex
Ch Angelwing's Leader Of The Pack

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Angelwing Vala Glitz N Glitter

Best Puppy In Breed
GCh Ladymagic Topflite Windcatcher


Winners Dog: (1-1-1-1)
Angelwing's Heaven Can Wait


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Angelwing Vala Glitz N Glitter

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 7 pts (3-2-2-1)
GCh Arwins Divinedream Wind Charm

Best Of Opposite Sex
GCh Sunterra Sudden Impact

Best Of Winners: (3-2-2-1)
Terramarie's Casanova

Best Puppy In Breed
GCh Arwins Divinedream Wind Charm

Select Dog
Ch Arwins How To Train Ur Dragon


Winners Dog: (3-2-2-1)
Terramarie's Casanova

Reserve Winners Dog
Firesprite's Moon Rocks


Winners Bitch: (3-2-2-1)
Arwins She's Gonna Knock U Out

Reserve Winners Bitch
Showin's Copacabana At Terramarie

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Nice & Outgoing Kotys Tw



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Nice & Outgoing Kotys Tw

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Xoe's Blush



Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Yorkhouse Organized Crime

Best Of Opposite Sex
Tweedsmuir Nothing To Hide

Best Puppy In Breed
Tweedsmuir Nothing To Hide



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Tweedsmuir Nothing To Hide

Reserve Winners Bitch
Tweedsmuir Kiss And Run





Group 6 - Joy Lynne Huntley Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Iroc Stargazing At Rugerlane
  Bulldog   29
Group 2nd   
GCh Gardenpath Casino Royale
  Poodle (Standard)   26
Group 3rd   
Ch Oneeto's Prairie Golden Renew
  Tibetan Terrier   23
Group 4th   
GCh MyDream's Love Is In The Air
  Shih Tzu   22
BPIG    Sintaro Her Manners Are M.I.A.   Poodle (Standard)   N/A
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Iroc Stargazing At Rugerlane

Best Of Opposite Sex
Bronze Icons Elsa Astraea

Best Puppy In Breed
Bronze Icons Elsa Astraea



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Bronze Icons Elsa Astraea

Reserve Winners Bitch
Revan Dahlia May

Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
GCh Hermione Granger Of Vistarolls

Best Of Opposite Sex
Miwei's Wrinkles In Time

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Gumby's Cruzin To Arruga

Best Puppy In Breed
Gumby's Cruzin To Arruga


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Gumby's Cruzin To Arruga

Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch First Lady Cunami

Best Of Opposite Sex
GCh Josol's Threads Of Gold



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Cant Hold Me Back

Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Kalokairie Eyes On The Prize

Best Of Opposite Sex
Lacrima Christi Chasin' Dreams At TR

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Kalokairie Eyes On The Prize


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Kalokairie Eyes On The Prize

Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ziggy Bitt Box At TR

Best Of Opposite Sex
Sonic Boom By Gernada

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Ziggy Bitt Box At TR

Best Puppy In Breed
Ziggy Bitt Box At TR


Winners Dog: (1-1-0-0)
Sonic Boom By Gernada


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Ziggy Bitt Box At TR

Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GCh Beaukees EspressoShotCinnakees

Best Of Opposite Sex
GCh Vista Steal The Moon

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Beaukees One Of A Kind

Best Puppy In Breed
Beaukees One Of A Kind


Winners Dog: (1-2-1-1)
Beaukees One Of A Kind


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Admiraal Showtyme Quilla V Jet

Reserve Winners Bitch
Admiraal My Wickedwicked Heart

Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Keja Sonora Sintaro Mystical Beige

Best Of Opposite Sex
Tyramara's Black Amber

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Tyramara's Bit Of My Heart

Best Puppy In Breed
Tyramara's Bit Of My Heart


Winners Dog: (1-1-0-1)
Tyramara's Black Amber


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Tyramara's Bit Of My Heart

Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh Gardenpath Casino Royale

Best Of Opposite Sex
Sintaro Her Manners Are M.I.A.

Best Puppy In Breed
Sintaro Her Manners Are M.I.A.

Select Dog
GCh Crystalton Chikoda Mystery



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Sintaro Her Manners Are M.I.A.

Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh MyDream's Love Is In The Air

Best Of Opposite Sex
Whisslers Just Itybity Mydream

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Whisslers Just Itybity Mydream

Best Puppy In Breed
Whisslers Just Itybity Mydream


Winners Dog: (1-1-1-0)
Whissler's Macho Macho Man


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Whisslers Just Itybity Mydream

Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Trekhond Topoftheworld Jasam



Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Oneeto's Prairie Golden Renew





Group 7 - Joy Lynne Huntley Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Sumerwynd Winter Is Coming De Mon Plaisir
  Belgian Shepherd Dog   26
Group 2nd   
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven
  Bouvier des Flandres   25
Group 3rd   
GCh Sugarok Starfyre Thunder Road
  Finnish Lapphund   23
Group 4th    Madselin Jazzi Blu Bi U   Shetland Sheepdog   22
BPIG    Madselin Jazzi Blu Bi U   Shetland Sheepdog   N/A
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Reel Queen Of Sheba At Ksenia



Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
Ch Saffire's Homecoming Queen

Best Of Opposite Sex
Sheep's Kin Smokin' Gun

Best Puppy In Breed
Ch Saffire's Homecoming Queen

Select Bitch
GCh KC Cropduster Annie


Winners Dog: (1-0-0-2)
Sheep's Kin Smokin' Gun


Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Sumerwynd Winter Is Coming De Mon Plaisir



Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven

Best Of Opposite Sex
Nebadon's Kiss This



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Nebadon's Kiss This

Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sugarok Starfyre Thunder Road



Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 4 pts (2-1-0-2)
Audurs Rjoma Blida

Best Of Opposite Sex
Audurs Tindri

Best Of Winners: (2-1-0-2)
Audurs Rjoma Blida

Select Bitch
GCh Audurs Galdra Malfridur


Winners Dog: (2-1-0-2)
Audurs Tindri

Reserve Winners Dog
Orleansisd Breki


Winners Bitch: (2-1-0-2)
Audurs Rjoma Blida

Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 12 pts (3-6-3-1)
Madselin Jazzi Blu Bi U

Best Of Opposite Sex
GCh Zesta Shiver Me Timbur

Best Of Winners: (3-6-3-1)
Madselin Jazzi Blu Bi U

Best Puppy In Breed
Madselin Jazzi Blu Bi U

Select Dog
GCh Zesta Prince Of Thieves

Select Bitch
Ch Zesta Enchanting Calypso


Winners Dog: (3-6-3-1)
Zesta River Of Dreams

Reserve Winners Dog
Canyonview Gonna Razamataz Ya


Winners Bitch: (3-6-3-1)
Madselin Jazzi Blu Bi U

Reserve Winners Bitch
WillowGlyn Mustang Sally

Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Quanda's Oops A Daisy

Best Puppy In Breed
Quanda's Oops A Daisy



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Quanda's Oops A Daisy

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By