Lloydminster Kennel & Obedience Club
Friday, September 28, 2018 - Show #2



Related Results

Obedience

Saturday, September 29 (Obedience Trial 1)
Saturday, September 29 (Obedience Trial 2)
Sunday, September 30 (Obedience Trial 3)
Sunday, September 30 (Obedience Trial 4)

Rally Obedience

Saturday, September 29 (Rally Trial 1)
Saturday, September 29 (Rally Trial 2)
Sunday, September 30 (Rally Trial 3)
Sunday, September 30 (Rally Trial 4)



Results courtesy of:


-- LLOYDMINSTER KENNEL & OBEDIENCE CLUB --


Best In Show
Judge: Judith Taylor
Kerry Blue Terrier  
GCh Krisma's Xman First Class
Points: 169 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Judith Taylor
Bulldog  
GCh Iroc Stargazing At Rugerlane
Points: 155
Best Puppy In Show
Judge: Judith Taylor
Canadian Eskimo Dog   Arcticice Cuka Ace Of Spades








Group 1 - Judith Taylor Top Dog
Points
Group 1st   GCh Windwood Celestial Starlight   Setter (Irish)   23
Group 2nd   
GChEx Fanciful's Let The Games Begin
  Spaniel (American Cocker)   22
Group 3rd   
GCh Vizslavilla Prize Pure Goddess
  Vizsla (Smooth-Haired)   12
Group 4th   
GCh Tricklecreek Friend Of Mine
  Spaniel (Clumber)   11
BPIG    Countrystars Golden Ticket   Spaniel (American Cocker)   N/A
Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bianca's BrazosRiver Tahoe



Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Verdoro's Bar Code


Winners Dog: (2-0-1-0)
Verdoro's Bar Code

Reserve Winners Dog
Splendid's Luminary


Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 5 pts (1-5-0-0)
Beaumark's Black Diamond Imprint

Best Of Opposite Sex
Ekho's Song Of The South

Best Of Winners: (1-5-0-0)
Beaumark's Black Diamond Imprint


Winners Dog: (1-5-0-0)
Ekho's Song Of The South


Winners Bitch: (1-5-0-0)
Beaumark's Black Diamond Imprint

Reserve Winners Bitch
Mayhemfarms Aint Misbehaving

Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Windwood Celestial Starlight



Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 9 pts (1-3-3-3)
GChEx Fanciful's Let The Games Begin

Best Of Opposite Sex
Ch Canrick's Ever After

Best Of Winners: (1-3-3-3)
Countrystars Golden Ticket

Best Puppy In Breed
Countrystars Golden Ticket

Select Dog
GCh KLAD Samamari Sweet Baby James


Winners Dog: (1-3-3-3)
Countrystars Golden Ticket


Winners Bitch: (1-3-3-3)
Kove's Gotta Go Blonde

Reserve Winners Bitch
Nikomidiya Ice Ice Baby

Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tricklecreek Friend Of Mine



Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Ramblewood All The Right Moves



Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Vizslavilla Prize Pure Goddess







Group 2 - Bonnie Derry Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Africanadian James T Kirk
  Basenji   15
Group 2nd   
GCh Matsutakes This Moment In Time
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   14
Group 3rd   Ch Ukrainian Bomond Fokus Pokus   Basset Hound   13
Group 4th   
Ironwill's Ironman
  Dachshund (Standard Smooth-Haired)   10
BPIG   
Ironwill's Ironman
  Dachshund (Standard Smooth-Haired)   N/A
Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Africanadian James T Kirk



Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Ukrainian Bomond Fokus Pokus

Best Of Opposite Sex
Bassetacres Happytailed Encore



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Bassetacres Happytailed Encore

Reserve Winners Bitch
Bonsecours Scarletletter Of Ba

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Boru's Violet Light At Fuimus



Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 4 pts (1-1-1-2)
GCh Teckelwood Rae's Casper ML

Best Of Opposite Sex
Ch Torihill's Hanna Berry ML

Best Of Winners: (1-1-1-2)
Teckelwood RHK Kissys Flame

Best Puppy In Breed
Ch Torihill's Hanna Berry ML

Select Bitch
Ch RHK Sillys Cinder Ella


Winners Dog: (1-1-1-2)
Teckelwood RHK Kissys Flame


Winners Bitch: (1-1-1-2)
RHK Mochas Melody In Stripes

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Gran's Honky Tonk Songbird MS



Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Ironwill's Wonder Woman

Best Puppy In Breed
Ironwill's Wonder Woman



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Ironwill's Wonder Woman

Reserve Winners Bitch
Ironwill's Cat Woman

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ironwill's Ironman

Best Puppy In Breed
Ironwill's Ironman


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ironwill's Ironman


Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Matsutakes This Moment In Time



Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Dreamacres Nathaniel


Winners Dog: (1-0-0-0)
Dreamacres Nathaniel






Group 3 - Judith Taylor Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Invogue FiresbreathvValbydane
  Great Dane   34
Group 2nd   
GCh Holmrun's Witchery At Kaladob
  Doberman Pinscher   31
Group 3rd   
GCh Ringkona's Slippery When Wet
  Siberian Husky   30
Group 4th   
GCh Winterdance's Let It Storm
  Samoyed   25
BPIG    Arcticice Cuka Ace Of Spades   Canadian Eskimo Dog   N/A
Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 2 pts (0-2-2-0)
GCh Empire's Original Gangster

Best Of Opposite Sex
Quantum & Minda's Enforcer V Aracari

Best Puppy In Breed
Quantum & Minda's Enforcer V Aracari



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Quantum & Minda's Enforcer V Aracari

Reserve Winners Bitch
Tan-Ro Minoka Stellar

Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
GCh Tybrushe's Deja Vu

Best Puppy In Breed
GCh Faberly's Key To Summer

Select Bitch
GCh Faberly's Key To Summer



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Faberly's Quelque Chose

Reserve Winners Bitch
Faberly's Lune De Miel

Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 7 pts (3-3-1-1)
GCh Arcticice Qimmiq Sakki

Best Of Opposite Sex
Arcticice Qimmiq W Atsaq

Best Of Winners: (3-3-1-1)
Arcticice Cuka Ace Of Spades

Best Puppy In Breed
Arcticice Cuka Ace Of Spades

Select Bitch
Ch Arcticice Qimmiq Taiga


Winners Dog: (3-3-1-1)
Arcticice Cuka Ace Of Spades

Reserve Winners Dog
Arcticice Qimmiq Yukon


Winners Bitch: (3-3-1-1)
Arcticice Qimmiq W Atsaq

Reserve Winners Bitch
Arcticice Qimmiq Zuri

Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Holmrun's Witchery At Kaladob



Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GCh Invogue FiresbreathvValbydane

Best Of Opposite Sex
GCh ValbyDane BetweenHeavenNEarth

Select Dog
GCh Livesky's Living The Dream



Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Mtn Prides Of Lazurus At Claviger



Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Rosethorn's Lil Lulu

Best Of Opposite Sex
Rosethorn's Time Will Tell

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Rosethorn's Lil Lulu

Best Puppy In Breed
Ch Trillium's Mystique


Winners Dog: (1-3-0-0)
Rosethorn's Time Will Tell


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Rosethorn's Lil Lulu

Reserve Winners Bitch
Rosethorn's Perfect

Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Baywood Got Some Splainin ToDo

Best Of Opposite Sex
Baywood Seaside Penny

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Baywood A Legend In Flight

Best Puppy In Breed
Baywood Seaside Penny


Winners Dog: (1-2-1-0)
Baywood A Legend In Flight


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Baywood Seaside Penny

Reserve Winners Bitch
Baywood Mattierin Muffin

Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Aiko Von Kinghaus

Best Puppy In Breed
Aiko Von Kinghaus



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Aiko Von Kinghaus

Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Winterdance's Let It Storm



Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
GCh Ringkona's Slippery When Wet

Best Of Opposite Sex
Wintereclips Shadow Talker

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Nanook's Playing With Fire

Best Puppy In Breed
Nanook's Playing With Fire

Select Dog
GCh Nanook's Alberta Clipper


Winners Dog: (2-1-2-0)
Nanook's Playing With Fire

Reserve Winners Dog
Wintereclips Little Mister


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Wintereclips Shadow Talker





Group 4 - Judith Taylor Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Krisma's Xman First Class
  Kerry Blue Terrier   13
Group 2nd   
Braebrook's City Of Stars
  Fox Terrier (Smooth)   12
Group 3rd   Ch Skybar Jumanji   Bull Terrier (Miniature)   11
Group 4th    Texas One Eyed Jack   American Staffordshire Terrier   10
BPIG   
Braebrook's City Of Stars
  Fox Terrier (Smooth)   N/A
Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Texas One Eyed Jack


Winners Dog: (2-0-0-0)
Texas One Eyed Jack

Reserve Winners Dog
FLK Knockout


Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Versaterre Fetch It



Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Skybar Jumanji



Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Fireally Filberts Fauve

Best Of Opposite Sex
Dreamacres Queen Mary Of Lochinver

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Fireally Filberts Fauve

Best Puppy In Breed
Fireally Filberts Fauve


Winners Dog: (1-2-0-0)
Fireally Filberts Fauve


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Dreamacres Queen Mary Of Lochinver

Reserve Winners Bitch
McGuinness' Lest We Forget

Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Braebrook's City Of Stars

Best Puppy In Breed
Braebrook's City Of Stars



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Braebrook's City Of Stars

Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Epic Ever So Clever



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Epic Ever So Clever

Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Krisma's Xman First Class



Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Tolyn's Roxy Roller At Caliente

Best Puppy In Breed
Tolyn's Roxy Roller At Caliente



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Tolyn's Roxy Roller At Caliente

Reserve Winners Bitch
Caliente's Epic Entertainer

Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Kilshans Back In Black


Winners Dog: (2-0-0-0)
Kilshans Back In Black

Reserve Winners Dog
Kilshans Art Of Noyz






Group 5 - Judith Taylor Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sunterra Sudden Impact
  Pomeranian   23
Group 2nd   
GCh Mingchen Thandie's Skye High
  Cavalier King Charles Spaniel   16
Group 3rd   
GCh Sanderlin Dance Like A Dickens
  Miniature Pinscher   13
Group 4th   
Diavolino's Demerara
  Italian Greyhound   12
BPIG   
Diavolino's Demerara
  Italian Greyhound   N/A
Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
GCh Mingchen Thandie's Skye High

Select Dog
Ch Rivermead Casanova At Caruaidd



Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Linda's Practically Perfect


Winners Dog: (1-0-0-0)
Linda's Practically Perfect


Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Havasmallpaw Zorro The Bandit

Best Of Opposite Sex
HBH Don't Push My Buttons

Best Puppy In Breed
HBH Don't Push My Buttons



Winners Bitch: (0-1-1-0)
HBH Don't Push My Buttons

Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Diavolino's Demerara

Best Puppy In Breed
Diavolino's Demerara



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Diavolino's Demerara

Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sanderlin Dance Like A Dickens



Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Ladymagic Topflite Windcatcher

Best Of Opposite Sex
Ch Angelwing's Leader Of The Pack

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Angelwing's Heaven Can Wait

Best Puppy In Breed
GCh Ladymagic Topflite Windcatcher


Winners Dog: (1-1-1-1)
Angelwing's Heaven Can Wait


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Angelwing Vala Glitz N Glitter

Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 6 pts (2-2-2-1)
GCh Sunterra Sudden Impact

Best Of Opposite Sex
GCh Arwins Divinedream Wind Charm

Best Of Winners: (2-2-2-1)
Firesprite's Moon Rocks

Best Puppy In Breed
GCh Arwins Divinedream Wind Charm

Select Dog
Ch Arwins How To Train Ur Dragon


Winners Dog: (2-2-2-1)
Firesprite's Moon Rocks

Reserve Winners Dog
Geezava's Legend Has It


Winners Bitch: (2-2-2-1)
Arwins She's Gonna Knock U Out

Reserve Winners Bitch
Showin's Copacabana At Terramarie

Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Nice & Outgoing Kotys Tw



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Nice & Outgoing Kotys Tw

Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Xoe's Blush



Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Yorkhouse Organized Crime

Best Of Opposite Sex
Tweedsmuir Kiss And Run

Best Puppy In Breed
Tweedsmuir Kiss And Run



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Tweedsmuir Kiss And Run

Reserve Winners Bitch
Tweedsmuir Nothing To Hide





Group 6 - Bonnie Derry Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Iroc Stargazing At Rugerlane
  Bulldog   29
Group 2nd   Ch Hermione Granger Of Vistarolls   Chinese Shar-Pei   26
Group 3rd   
GCh Oneeto's Keeper To Carry On
  Tibetan Terrier   22
Group 4th   
GCh MyDream's Love Is In The Air
  Shih Tzu   21
BPIG    Sonic Boom By Gernada   French Bulldog   N/A
Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Iroc Stargazing At Rugerlane

Best Of Opposite Sex
Bronze Icons Elsa Astraea

Best Puppy In Breed
Bronze Icons Elsa Astraea



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Bronze Icons Elsa Astraea

Reserve Winners Bitch
Revan Dahlia May

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
GCh Hermione Granger Of Vistarolls

Best Of Opposite Sex
Tuck'N Rolls Timeless Treasure At VistaRolls

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Gumby's Cruzin To Arruga

Best Puppy In Breed
Gumby's Cruzin To Arruga


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Gumby's Cruzin To Arruga

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Josol's Threads Of Gold

Best Of Opposite Sex
Ch First Lady Cunami



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Cant Hold Me Back

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Kalokairie Eyes On The Prize

Best Of Opposite Sex
Lacrima Christi Chasin' Dreams At TR

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Kalokairie Eyes On The Prize


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Kalokairie Eyes On The Prize

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Sonic Boom By Gernada

Best Of Opposite Sex
Ziggy Bitt Box At TR

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Sonic Boom By Gernada

Best Puppy In Breed
Sonic Boom By Gernada


Winners Dog: (1-1-0-0)
Sonic Boom By Gernada


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Ziggy Bitt Box At TR

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GCh Vista Steal The Moon

Best Of Opposite Sex
GCh Beaukees EspressoShotCinnakees

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Beaukees One Of A Kind

Best Puppy In Breed
Beaukees One Of A Kind


Winners Dog: (1-2-1-1)
Beaukees One Of A Kind


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Admiraal Showtyme Quilla V Jet

Reserve Winners Bitch
Admiraal My Wickedwicked Heart

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Keja Sonora Sintaro Mystical Beige

Best Of Opposite Sex
Tyramara's Black Amber

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Tyramara's Bit Of My Heart

Best Puppy In Breed
Tyramara's Bit Of My Heart


Winners Dog: (1-1-0-1)
Tyramara's Black Amber


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Tyramara's Bit Of My Heart

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh Gardenpath Casino Royale

Best Of Opposite Sex
Sintaro Her Manners Are M.I.A.

Best Puppy In Breed
Sintaro Her Manners Are M.I.A.

Select Dog
GCh Crystalton Chikoda Mystery



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Sintaro Her Manners Are M.I.A.

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh MyDream's Love Is In The Air

Best Of Opposite Sex
Whisslers Just Itybity Mydream

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Whissler's Macho Macho Man

Best Puppy In Breed
Whissler's Macho Macho Man


Winners Dog: (1-1-1-0)
Whissler's Macho Macho Man


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Whisslers Just Itybity Mydream

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Trekhond Topoftheworld Jasam



Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Oneeto's Keeper To Carry On





Group 7 - Bonnie Derry Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven
  Bouvier des Flandres   26
Group 2nd   
Ch Sumerwynd Winter Is Coming De Mon Plaisir
  Belgian Shepherd Dog   22
Group 3rd   
Ch Reel Queen Of Sheba At Ksenia
  Australian Cattle Dog   21
Group 4th   
GCh Sugarok Starfyre Thunder Road
  Finnish Lapphund   20
BPIG    Madselin Jazzi Blu Bi U   Shetland Sheepdog   N/A
Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Reel Queen Of Sheba At Ksenia



Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
Ch Saffire's Homecoming Queen

Best Of Opposite Sex
Sheep's Kin Smokin' Gun

Best Puppy In Breed
Ch Saffire's Homecoming Queen

Select Bitch
GCh KC Cropduster Annie


Winners Dog: (1-0-0-2)
Sheep's Kin Smokin' Gun


Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Sumerwynd Winter Is Coming De Mon Plaisir



Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven

Best Of Opposite Sex
Nebadon's Kiss This

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Nebadon's Kiss This

Best Puppy In Breed
Northern Protector


Winners Dog: (1-2-1-0)
Northern Protector


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Nebadon's Kiss This

Reserve Winners Bitch
Granbre's Wild Northern Poppy

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sugarok Starfyre Thunder Road



Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 4 pts (2-1-0-2)
GCh Audurs Glama

Best Of Opposite Sex
Audurs Tindri

Best Of Winners: (2-1-0-2)
Audurs Rjoma Blida

Select Bitch
Ch Tri-Star Audna Amy


Winners Dog: (2-1-0-2)
Audurs Tindri

Reserve Winners Dog
Orleansisd Breki


Winners Bitch: (2-1-0-2)
Audurs Rjoma Blida

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 10 pts (3-6-2-0)
GCh Zesta Shiver Me Timbur

Best Of Opposite Sex
Madselin Jazzi Blu Bi U

Best Of Winners: (3-6-2-0)
Madselin Jazzi Blu Bi U

Best Puppy In Breed
Madselin Jazzi Blu Bi U

Select Dog
GCh Zesta Prince Of Thieves


Winners Dog: (3-6-2-0)
Willowglyn Trade Winds

Reserve Winners Dog
Canyonview Gonna Razamataz Ya


Winners Bitch: (3-6-2-0)
Madselin Jazzi Blu Bi U

Reserve Winners Bitch
Blueshadow's All Joking Aside

Judge: Bonnie Derry

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Quanda's Oops A Daisy

Best Puppy In Breed
Quanda's Oops A Daisy



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Quanda's Oops A Daisy

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By