Pictou County Kennel Club
Sunday, September 11, 2016 - Show 3



Related Results


Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Sue-Ellyn Rempel
Kerry Blue Terrier  
GCh Torum's Calico Jack At Irisblu
Points: 110 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Sue-Ellyn Rempel
Norwegian Elkhound  Ch Quiquen Kingdom Sceptre
Best Puppy In Show
Judge: Sue-Ellyn Rempel
Beagle  
TG Shillington Seeing Stars








Group 1 - Jocelyne Gagne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Whidbey's Charleston Chew
  Spaniel (Clumber)   21
Group 2nd   
GCh Polarsky's Twinkle Little Star
  Retriever (Golden)   20
Group 3rd   
Ch Akar Sir Newman At Egerton NS
  Vizsla (Smooth-Haired)   15
Group 4th   
Ch Bluestones Got Her Groove Back
  Spaniel (English Cocker)   13
BPIG   
Ch Bluestones Got Her Groove Back
  Spaniel (English Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group No Entry
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Pageska's IT Enzo

Best Of Opposite Sex
Pageska's OL Morgan

Best Puppy In Breed
Pageska's OL Morgan



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Pageska's OL Morgan

Reserve Winners Bitch
Lova Des Vallons De La Sone

Junior Puppy Bitch Class
1st Pageska's OL Morgan

Senior Puppy Bitch Class
1st Lova Des Vallons De La Sone


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Seasyde Black Ice




Class results courtesy of: John Macdonald




3-6 Month Bitch Class
1st Hunterbourne Whoa Nellie


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 4 pts (1-0-2-2)
GChEx Polarsky's Twinkle Little Star

Best Of Opposite Sex
Ch Backroad Guinness Blonde

Select Dog
Ch Backroad Celtic Draught

Select Bitch
GCh Ambertru's Magical Quetip


Winners Dog: (1-0-2-2)
Backroad Heineken Light

12-18 Month Dog Class
1st Backroad Heineken Light



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Madabout's Apple of Our I




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Captiva Coderry Seaside Vision



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ashleysown Zen Of Wynridge

Best Of Opposite Sex
Onstage Getting To Know You

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Ashleysown Zen Of Wynridge

Best Puppy In Breed
Ashleysown Zen Of Wynridge


Winners Dog: (1-1-0-0)
Ashleysown Zen Of Wynridge

Senior Puppy Dog Class
1st Ashleysown Zen Of Wynridge


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Onstage Getting To Know You

12-18 Month Bitch Class
1st Onstage Getting To Know You


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Whidbey's Charleston Chew




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Bluestones Got Her Groove Back

Best Puppy In Breed
GCh Bluestones Got Her Groove Back



3-6 Month Bitch Class
1st Bluestone's Little Black Dress


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Ananiah's Smokin Bomb

Best Of Opposite Sex
Tropical's Sunset Deal Me In Remme

Best Puppy In Breed
Tropical's Sunset Deal Me In Remme



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Tropical's Sunset Deal Me In Remme

Senior Puppy Bitch Class
1st Tropical's Sunset Deal Me In Remme


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Westersham's Canis Meus Id Comedit



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Akar Sir Newman At Egerton NS

Best Of Opposite Sex
Ch Akar's Atlantic Red Fern



3-6 Month Bitch Class
1st Harbourpoints Lil Brown GIrl


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Zoldmali Moka

Best Of Opposite Sex
Lorokas Reign At Harbour Point

Best Puppy In Breed
Lorokas Reign At Harbour Point


Winners Dog: (1-0-0-1)
Lorokas Reign At Harbour Point

Senior Puppy Dog Class
1st Lorokas Reign At Harbour Point



Class results courtesy of: John Macdonald




Group 2 - Sue-Ellyn Rempel Top Dog
Points
Group 1st   Ch Quiquen Kingdom Sceptre   Norwegian Elkhound   15
Group 2nd   
GChEx Lorricbrook Albelarm Believer
  Whippet   11
Group 3rd   
TG Shillington Seeing Stars
  Beagle   10
Group 4th   
Ch Aviance's Barbaro SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   6
BPIG   
TG Shillington Seeing Stars
  Beagle   N/A
Best Baby Puppy In Group    Veloz Atilt on Insolent Waters T'marras   Ibizan Hound   0
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Miloki's Trouble B'rooing




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
TG Shillington Seeing Stars

Best Of Opposite Sex
Shillington Stone Washed Jeans

Best Of Winners: (1-3-0-0)
TG Shillington Seeing Stars

Best Puppy In Breed
TG Shillington Seeing Stars


Winners Dog: (1-3-0-0)
Shillington Stone Washed Jeans

Senior Puppy Dog Class
1st Shillington Stone Washed Jeans


Winners Bitch: (1-3-0-0)
TG Shillington Seeing Stars

Reserve Winners Bitch
TG Shillington Sovereign

Junior Puppy Bitch Class
1st TG Shillington Seeing Stars
2nd TG Shillington Sovereign

Open Bitch Class
1st Lemonladies Dream Boat Annie


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Aviance's Barbaro SL




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Livewire Pencil Me In




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Grandcru Beau Constantia Lucca




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Alfheim's No Quarter Given


Winners Dog: (1-0-0-0)
Alfheim's No Quarter Given

Open Dog Class
1st Alfheim's No Quarter Given


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Quiquen Kingdom Sceptre

Best Of Opposite Sex
Elgwood's Mountain Magic

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Elgwood's Mountain Magic


Winners Dog: (1-2-1-0)
Elgwood's Fyre Diamond

Open Dog Class
1st Elgwood's Fyre Diamond


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Elgwood's Mountain Magic

Reserve Winners Bitch
Elgwood's Silvertip Mtn

12-18 Month Bitch Class
1st Elgwood's Mountain Magic
2nd Elgwood's Silvertip Mtn


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Trumphill's Exquisite Lizzie

Select Bitch
GCh Trumphill's Sweet Savanah Sun




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Lorricbrook Albelarm Believer




Class results courtesy of: John Macdonald




Group 3 - Jocelyne Gagne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Pine Ridge's Huckleberry Finn
  Bullmastiff   12
Group 2nd   
Ch Journey's Piper Cub V Hi-Air
  Great Dane   11
Group 3rd   
Ch Dushanbe's Dreamboat
  Samoyed   7
Group 4th    Tiamats Cruzn Beyond The Flirt   Boxer   6
BPIG   
Mervio All About Asia
  Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group   
GiZah's Out of This World
  Bullmastiff   0
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Myramountain Sweet Style Swiss



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Tiamats Cruzn Beyond The Flirt

Best Of Opposite Sex
Tiamat's Bringing Sexy Back



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Tiamat's Bringing Sexy Back

Open Bitch Class
1st Tiamat's Bringing Sexy Back


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pine Ridge's Huckleberry Finn


3-6 Month Dog Class
1st Bramstoke's Walkin In Memphis


3-6 Month Bitch Class
1st GiZah's Out of This World


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Mervio All About Asia

Best Puppy In Breed
Mervio All About Asia



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Mervio All About Asia

Reserve Winners Bitch
Logres' Ava Gardner

Junior Puppy Bitch Class
1st Mervio All About Asia

Open Bitch Class
1st Logres' Ava Gardner


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 3 pts (0-0-1-3)
Ch Journey's Piper Cub V Hi-Air

Best Of Opposite Sex
GCh Lagarada's Lil'Bit of Magic

Best Puppy In Breed
Ch Tonquin Time At Britlinblue




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Stonerose Take It on Faith




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Dushanbe's Dreamboat




Class results courtesy of: John Macdonald




Group 4 - Sue-Ellyn Rempel Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Torum's Calico Jack At Irisblu
  Kerry Blue Terrier   14
Group 2nd   
Regalridge Hey Look Me Over
  Welsh Terrier   13
Group 3rd   Ch Dragonfox Inxs At Kreuzritter   Fox Terrier (Wire)   12
Group 4th   Ch Dashwood's White Walker   West Highland White Terrier   11
BPIG   
Ch Caudlewood Nature's Echo
  Parson Russell Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group No Entry
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Regalridge Remember Me



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Regalridge Chesapeake Charm

Open Bitch Class
1st Regalridge Chesapeake Charm


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Comberdown Finnegan




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rootn Polarexpress By Chewbacca




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Dragonfox Inxs At Kreuzritter




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Torum's Calico Jack At Irisblu




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GCh Caudlewood Nature's Echo

Best Puppy In Breed
GCh Caudlewood Nature's Echo

Select Bitch
Ch Caudlewood Scotiafox By Design



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Caudlewood Sheza Lil Diva

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Caudlewood Sheza Lil Diva


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Presbrooke Into The Mist

Best Of Opposite Sex
Ch Presbrooke Snack Cracker




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Kalimar's Breton Belle

Best Of Opposite Sex
Ch Keepsake Abegweit Willie




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Regalridge Hey Look Me Over


Winners Dog: (1-0-0-0)
Regalridge Hey Look Me Over

Open Dog Class
1st Regalridge Hey Look Me Over



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Dashwood's White Walker




Class results courtesy of: John Macdonald




Group 5 - Doug Windsor Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Diamond Sand's Simply Perfect
  Pug   13
Group 2nd   
Ch PekeEasy Top Gun Is In Town
  Pekingese   12
Group 3rd    Chriscendo Continue To Thrill   Pomeranian   11
Group 4th    Applea Victoria's Secret Kiss   Miniature Pinscher   10
BPIG    Chriscendo Continue To Thrill   Pomeranian   N/A
Best Baby Puppy In Group    Gardine Lasting Impression   Chinese Crested   0
Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Winchi's Pander Me Moment




Class results courtesy of: John Macdonald



3-6 Month Dog Class
1st Gardine Everything But Wings


3-6 Month Bitch Class
1st Gardine Lasting Impression


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kabecca Grayson Nor'easter

Best Puppy In Breed
Kabecca Grayson Nor'easter



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kabecca Grayson Nor'easter

Senior Puppy Bitch Class
1st Kabecca Grayson Nor'easter


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Applea Victoria's Secret Kiss

Best Of Opposite Sex
Applea Kiss The Money Goodbye

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Applea Victoria's Secret Kiss

Best Puppy In Breed
Applea Kiss The Money Goodbye


Winners Dog: (1-1-0-0)
Applea Kiss The Money Goodbye

Senior Puppy Dog Class
1st Applea Kiss The Money Goodbye


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Applea Victoria's Secret Kiss

Open Bitch Class
1st Applea Victoria's Secret Kiss


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Bluechip I'm a Barbie Girl

Best Puppy In Breed
Bluechip I'm a Barbie Girl



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Bluechip I'm a Barbie Girl

Reserve Winners Bitch
Fantasy's Jasione Summer Dream

Junior Puppy Bitch Class
1st Bluechip I'm a Barbie Girl

Open Bitch Class
1st Fantasy's Jasione Summer Dream

3-6 Month Bitch Class
1st Fantasys Shine Like a Diamond


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh PekeEasy Top Gun Is In Town




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Chriscendo Continue To Thrill

Best Puppy In Breed
Chriscendo Continue To Thrill


Winners Dog: (1-0-0-0)
Chriscendo Continue To Thrill

Junior Puppy Dog Class
1st Chriscendo Continue To Thrill



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Diamond Sand's Simply Perfect




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 4 pts (1-3-0-1)
Paradiselee to Marsuvica Dixie

Best Of Opposite Sex
Candy Club Monte-Carlo Grand Prix

Best Of Winners: (1-3-0-1)
Paradiselee to Marsuvica Dixie

Best Puppy In Breed
Paradiselee to Marsuvica Dixie

Select Bitch
Ch Marsuvica's Military Heritage


Class results courtesy of: John Macdonald




Group 6 - Doug Windsor Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Onsengeltje Secret Endeavour
  Dalmatian   10
Group 2nd   
Klompen's That's Show Biz
  Keeshond   9
Group 3rd    Eastway's Michele Anastasia Ursula   Chow Chow   8
Group 4th    Loghavens I've Got I's For You   Shih Tzu   7
BPIG   
Klompen's That's Show Biz
  Keeshond   N/A
Best Baby Puppy In Group    Windamirs Magical Moments At Dunroamin   German Pinscher   0
Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
OnDaGo's PrizeFighter

Best Puppy In Breed
OnDaGo's PrizeFighter


Winners Dog: (1-0-0-0)
OnDaGo's PrizeFighter

Senior Puppy Dog Class
1st OnDaGo's PrizeFighter



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Eastway's Michele Anastasia Ursula

Best Puppy In Breed
Eastway's Michele Anastasia Ursula



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Eastway's Michele Anastasia Ursula

Junior Puppy Bitch Class
1st Eastway's Michele Anastasia Ursula


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Onsengeltje Secret Endeavour




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Karendon's The Pied Piper

Best Puppy In Breed
GCh Karendon's The Pied Piper




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Dunroamin Kurios Pinsha


Winners Dog: (1-0-0-0)
Dunroamin Kurios Pinsha

Open Dog Class
1st Dunroamin Kurios Pinsha


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Klompen's That's Show Biz

Best Puppy In Breed
Klompen's That's Show Biz



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Klompen's That's Show Biz

Junior Puppy Bitch Class
1st Klompen's That's Show Biz


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Bijou's Fanning The Flames

Select Bitch
GCh CrystaltonChikoda Wht Diamonds



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Bijou's Fanning The Flames

Reserve Winners Bitch
Bijou's Burning Brightly

Junior Puppy Bitch Class
1st Bijou's Fanning The Flames
2nd Bijou's Burning Brightly


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Loghavens I've Got I's For You

Best Of Opposite Sex
Loghavens Jung Tsi Blo Jaketzu

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Loghavens I've Got I's For You

Best Puppy In Breed
Loghavens Jung Tsi Blo Jaketzu


Winners Dog: (1-1-0-0)
Loghavens Jung Tsi Blo Jaketzu

Junior Puppy Dog Class
1st Loghavens Jung Tsi Blo Jaketzu


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Loghavens I've Got I's For You

12-18 Month Bitch Class
1st Loghavens I've Got I's For You


Class results courtesy of: John Macdonald
Best Baby Puppy In Show
Judge: Sue-Ellyn Rempel
Bullmastiff  
GiZah's Out of This World


Group 7 - Sue-Ellyn Rempel Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Stonepillar's Navy at Quiche
  Bouvier des Flandres   19
Group 2nd   Ch Truespirit Nikkilen Snow Queen   Shetland Sheepdog   17
Group 3rd   Ch Immerzu High Fidelity   Puli   13
Group 4th    Bannerstone Highcroft Seasmoke   Collie (Rough)   11
BPIG   
Shelhaven Take Your Time
  Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Wassbolingens Chuck-Berry
  Swedish Vallhund   0
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Agassiz N Austlyn Heading East




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Zydeco's Fuzzy Firecracker Of Shalako

Best Of Opposite Sex
GCh Sunnyrain Sequel To A Dream




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Stonepillar's Navy at Quiche

Best Of Opposite Sex
GCh Stonepillar's Steel Grey




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Bannerstone Highcroft Seasmoke

Best Of Opposite Sex
Seawhisper Rosept Brigantine

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Bannerstone Highcroft Seasmoke


Winners Dog: (1-2-0-0)
Seawhisper Rosept Brigantine

Open Dog Class
1st Seawhisper Rosept Brigantine


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Bannerstone Highcroft Seasmoke

Reserve Winners Bitch
Riverrun Galatean Brownwen Skye

12-18 Month Bitch Class
1st Riverrun Galatean Brownwen Skye

Open Bitch Class
1st Bannerstone Highcroft Seasmoke


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Cardross M'Lady Pure N Sweet




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 4 pts (0-2-1-2)
GCh Harmonia's Rise and Shine

Best Of Opposite Sex
GCh Pacco von Micurs



Winners Bitch: (0-2-1-2)
Toska vom Troyan Schloss

Reserve Winners Bitch
Wild Wind Red Angel

12-18 Month Bitch Class
1st Toska vom Troyan Schloss
2nd Wild Wind Red Angel

3-6 Month Bitch Class
1st Aces Elite Dark Angel Vegrenan


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Immerzu High Fidelity

Best Of Opposite Sex
Ch Immerzu Harmonizing




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 3 pts (0-0-1-3)
Ch Truespirit Nikkilen Snow Queen

Best Of Opposite Sex
Ch Talisker's Ray Of Light

Best Puppy In Breed
Ch Shelhaven Take Your Time

Select Bitch
Ch Shelhaven Take Your Time




Class results courtesy of: John Macdonald





Class results courtesy of: John Macdonald
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By