Pictou County Kennel Club
Sunday, September 11, 2016 - Show 4



Related Results


Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Wendy Schira
Whippet  
GChEx Lorricbrook Albelarm Believer
Points: 107 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Wendy Schira
Pug  
GCh Diamond Sand's Simply Perfect
Best Puppy In Show
Judge: Wendy Schira
Doberman Pinscher  
Mervio All About Asia
Best Baby Puppy In Show
Judge: Wendy Schira
Samoyed   Dushanbe's Fresh Mint








Group 1 - Wendy Schira Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Whidbey's Charleston Chew
  Spaniel (Clumber)   24
Group 2nd   
GCh Polarsky's Twinkle Little Star
  Retriever (Golden)   23
Group 3rd   
Ch Madabout's Apple of Our I
  Retriever (Labrador)   17
Group 4th   
Ch Bluestones Got Her Groove Back
  Spaniel (English Cocker)   15
BPIG   
Ch Bluestones Got Her Groove Back
  Spaniel (English Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Harbourpoints Lil Brown GIrl
  Vizsla (Smooth-Haired)   0
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Pageska's IT Enzo

Best Of Opposite Sex
Lova Des Vallons De La Sone

Best Puppy In Breed
Lova Des Vallons De La Sone



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Lova Des Vallons De La Sone

Reserve Winners Bitch
Pageska's OL Morgan

Junior Puppy Bitch Class
1st Pageska's OL Morgan

Senior Puppy Bitch Class
1st Lova Des Vallons De La Sone


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Seasyde Black Ice




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tohcham Goodness and Mercy



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tohcham Goodness and Mercy

Open Bitch Class
1st Tohcham Goodness and Mercy


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 5 pts (2-0-2-2)
GChEx Polarsky's Twinkle Little Star

Best Of Opposite Sex
Ch Backroad Celtic Draught

Best Puppy In Breed
Xanthos Equinox

Select Dog
Ch Backroad Guinness Blonde

Select Bitch
GCh Ambertru's Magical Quetip


Winners Dog: (2-0-2-2)
Backroad Heineken Light

Reserve Winners Dog
Xanthos Equinox

Junior Puppy Dog Class
1st Xanthos Equinox

12-18 Month Dog Class
1st Backroad Heineken Light



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Madabout's Apple of Our I

Select Bitch
Ch Everwood's Paint It Black




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Captiva Coderry Seaside Vision



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Onstage Getting To Know You

Best Of Opposite Sex
Ashleysown Zen Of Wynridge

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Onstage Getting To Know You

Best Puppy In Breed
Ashleysown Zen Of Wynridge


Winners Dog: (1-1-0-0)
Ashleysown Zen Of Wynridge

Senior Puppy Dog Class
1st Ashleysown Zen Of Wynridge


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Onstage Getting To Know You

12-18 Month Bitch Class
1st Onstage Getting To Know You


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Whidbey's Charleston Chew




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Bluestones Got Her Groove Back

Best Puppy In Breed
GCh Bluestones Got Her Groove Back



3-6 Month Bitch Class
1st Bluestone's Little Black Dress


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Ananiah's Smokin Bomb

Best Of Opposite Sex
Tropical's Sunset Deal Me In Remme

Best Puppy In Breed
Tropical's Sunset Deal Me In Remme



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Tropical's Sunset Deal Me In Remme

Senior Puppy Bitch Class
1st Tropical's Sunset Deal Me In Remme


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Westersham's Canis Meus Id Comedit



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Akar Sir Newman At Egerton NS

Best Of Opposite Sex
Ch Akar's Atlantic Red Fern



3-6 Month Bitch Class
1st Harbourpoints Lil Brown GIrl


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Zoldmali Moka

Best Of Opposite Sex
Lorokas Reign At Harbour Point

Best Puppy In Breed
Lorokas Reign At Harbour Point


Winners Dog: (1-0-0-1)
Lorokas Reign At Harbour Point

Senior Puppy Dog Class
1st Lorokas Reign At Harbour Point



Class results courtesy of: John Macdonald




Group 2 - Wendy Schira Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Lorricbrook Albelarm Believer
  Whippet   12
Group 2nd   
Ch Daggarwoods Bjorn 2B A Star
  Norwegian Elkhound   11
Group 3rd   
Ch Aviance's Barbaro SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   6
Group 4th   
Ch Grandcru Beau Constantia Lucca
  Greyhound   5
BPIG No Entry
Best Baby Puppy In Group    Veloz Atilt on Insolent Waters T'marras   Ibizan Hound   0
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Lemonladies Dream Boat Annie



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Lemonladies Dream Boat Annie

Open Bitch Class
1st Lemonladies Dream Boat Annie


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Aviance's Barbaro SL




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Livewire Pencil Me In




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Grandcru Beau Constantia Lucca




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Alfheim's No Quarter Given


Winners Dog: (1-0-0-0)
Alfheim's No Quarter Given

Open Dog Class
1st Alfheim's No Quarter Given


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Ch Daggarwoods Bjorn 2B A Star

Best Of Opposite Sex
Ch Quiquen Kingdom Sceptre

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Elgwood's Silvertip Mtn


Winners Dog: (1-2-1-1)
Elgwood's Fyre Diamond

Open Dog Class
1st Elgwood's Fyre Diamond


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Elgwood's Silvertip Mtn

Reserve Winners Bitch
Elgwood's Mountain Magic

12-18 Month Bitch Class
1st Elgwood's Silvertip Mtn
2nd Elgwood's Mountain Magic


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Trumphill's Exquisite Lizzie

Select Bitch
GCh Trumphill's Sweet Savanah Sun




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Lorricbrook Albelarm Believer




Class results courtesy of: John Macdonald




Group 3 - Wendy Schira Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lagarada's Lil'Bit of Magic
  Great Dane   10
Group 2nd    Tiamats Cruzn Beyond The Flirt   Boxer   7
Group 3rd   
Ch Dushanbe's Dreamboat
  Samoyed   5
Group 4th   
Mervio All About Asia
  Doberman Pinscher   4
BPIG   
Mervio All About Asia
  Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group No Entry
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Lesley Elisa Vom Schmiedegaertchen



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Tiamats Cruzn Beyond The Flirt

Best Of Opposite Sex
Tiamat's Bringing Sexy Back



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Tiamat's Bringing Sexy Back

Open Bitch Class
1st Tiamat's Bringing Sexy Back


Class results courtesy of: John Macdonald



3-6 Month Dog Class
1st Bramstoke's Walkin In Memphis


3-6 Month Bitch Class
1st GiZah's Out of This World


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Mervio All About Asia

Best Puppy In Breed
Mervio All About Asia



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Mervio All About Asia

Reserve Winners Bitch
Logres' Ava Gardner

Junior Puppy Bitch Class
1st Mervio All About Asia

Open Bitch Class
1st Logres' Ava Gardner


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GCh Lagarada's Lil'Bit of Magic

Best Of Opposite Sex
Ch Journey's Piper Cub V Hi-Air

Best Puppy In Breed
Ch Tonquin Time At Britlinblue

Select Bitch
Ch Tonquin Time At Britlinblue




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Stonerose Take It on Faith




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Dushanbe's Dreamboat



Class results courtesy of: John Macdonald




Group 4 - Doris Willis Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Torum's Calico Jack At Irisblu
  Kerry Blue Terrier   16
Group 2nd   
GCh Comberdown Finnegan
  Border Terrier   15
Group 3rd   
Regalridge Hey Look Me Over
  Welsh Terrier   14
Group 4th   Ch Dashwood's White Walker   West Highland White Terrier   13
BPIG   
Ch Caudlewood Nature's Echo
  Parson Russell Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group No Entry
Judge: Doris Willis

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Regalridge Chesapeake Charm



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Regalridge Chesapeake Charm

Open Bitch Class
1st Regalridge Chesapeake Charm


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doris Willis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Comberdown Finnegan




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doris Willis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rootn Polarexpress By Chewbacca




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doris Willis

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Trollhattan's Katy Terri



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Trollhattan's Katy Terri

Reserve Winners Bitch
Trollhattan's Katrina Two

12-18 Month Bitch Class
1st Trollhattan's Katy Terri
2nd Trollhattan's Katrina Two


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doris Willis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Dragonfox Inxs At Kreuzritter




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doris Willis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Torum's Calico Jack At Irisblu




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doris Willis

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
Caudlewood Sheza Lil Diva

Best Puppy In Breed
GCh Caudlewood Nature's Echo



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Caudlewood Sheza Lil Diva

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Caudlewood Sheza Lil Diva


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doris Willis

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Presbrooke Snack Cracker

Best Of Opposite Sex
Ch Presbrooke Into The Mist




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doris Willis

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Kalimar's Breton Belle

Best Of Opposite Sex
Ch Keepsake Abegweit Willie




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doris Willis

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Regalridge Hey Look Me Over


Winners Dog: (1-0-0-0)
Regalridge Hey Look Me Over

Open Dog Class
1st Regalridge Hey Look Me Over



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doris Willis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Dashwood's White Walker




Class results courtesy of: John Macdonald




Group 5 - Sue-Ellyn Rempel Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Diamond Sand's Simply Perfect
  Pug   11
Group 2nd    Chriscendo Continue To Thrill   Pomeranian   10
Group 3rd    Applea Victoria's Secret Kiss   Miniature Pinscher   9
Group 4th   
Ch PekeEasy Top Gun Is In Town
  Pekingese   7
BPIG    Chriscendo Continue To Thrill   Pomeranian   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Gardine Everything But Wings
  Chinese Crested   0
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Winchi's Pander Me Moment




Class results courtesy of: John Macdonald



3-6 Month Dog Class
1st Gardine Everything But Wings



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kabecca Grayson Nor'easter

Best Puppy In Breed
Kabecca Grayson Nor'easter



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kabecca Grayson Nor'easter

Senior Puppy Bitch Class
1st Kabecca Grayson Nor'easter


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Applea Victoria's Secret Kiss

Best Of Opposite Sex
Applea Kiss The Money Goodbye

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Applea Victoria's Secret Kiss

Best Puppy In Breed
Applea Kiss The Money Goodbye


Winners Dog: (1-1-0-0)
Applea Kiss The Money Goodbye

Senior Puppy Dog Class
1st Applea Kiss The Money Goodbye


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Applea Victoria's Secret Kiss

Open Bitch Class
1st Applea Victoria's Secret Kiss


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fantasy's Jasione Summer Dream



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fantasy's Jasione Summer Dream

Open Bitch Class
1st Fantasy's Jasione Summer Dream


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh PekeEasy Top Gun Is In Town




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Chriscendo Continue To Thrill

Best Puppy In Breed
Chriscendo Continue To Thrill


Winners Dog: (1-0-0-0)
Chriscendo Continue To Thrill

Junior Puppy Dog Class
1st Chriscendo Continue To Thrill



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Diamond Sand's Simply Perfect




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
Paradiselee to Marsuvica Dixie

Best Puppy In Breed
Paradiselee to Marsuvica Dixie

Select Bitch
Ch Marsuvica's Military Heritage



Class results courtesy of: John Macdonald




Group 6 - Sue-Ellyn Rempel Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Onsengeltje Secret Endeavour
  Dalmatian   8
Group 2nd   
GCh Karendon's The Pied Piper
  French Bulldog   7
Group 3rd   
OnDaGo's PrizeFighter
  Bulldog   6
Group 4th   
Klompen's That's Show Biz
  Keeshond   5
BPIG   
GCh Karendon's The Pied Piper
  French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Windamirs Magical Moments At Dunroamin   German Pinscher   0
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
OnDaGo's PrizeFighter

Best Puppy In Breed
OnDaGo's PrizeFighter


Winners Dog: (1-0-0-0)
OnDaGo's PrizeFighter

Senior Puppy Dog Class
1st OnDaGo's PrizeFighter



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Eastway's Michele Anastasia Ursula

Best Puppy In Breed
Eastway's Michele Anastasia Ursula



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Eastway's Michele Anastasia Ursula

Junior Puppy Bitch Class
1st Eastway's Michele Anastasia Ursula


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Onsengeltje Secret Endeavour




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Karendon's The Pied Piper

Best Puppy In Breed
GCh Karendon's The Pied Piper




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Dunroamin Kurios Pinsha


Winners Dog: (1-0-0-0)
Dunroamin Kurios Pinsha

Open Dog Class
1st Dunroamin Kurios Pinsha


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Klompen's That's Show Biz

Best Puppy In Breed
Klompen's That's Show Biz



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Klompen's That's Show Biz

Junior Puppy Bitch Class
1st Klompen's That's Show Biz


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh CrystaltonChikoda Wht Diamonds




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Loghavens I've Got I's For You

Best Of Opposite Sex
Loghavens Jung Tsi Blo Jaketzu

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Loghavens I've Got I's For You

Best Puppy In Breed
Loghavens Jung Tsi Blo Jaketzu


Winners Dog: (1-1-0-0)
Loghavens Jung Tsi Blo Jaketzu

Junior Puppy Dog Class
1st Loghavens Jung Tsi Blo Jaketzu


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Loghavens I've Got I's For You

12-18 Month Bitch Class
1st Loghavens I've Got I's For You


Class results courtesy of: John Macdonald


Group 7 - Doris Willis Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Stonepillar's Navy at Quiche
  Bouvier des Flandres   20
Group 2nd   
GCh Agassiz's Come From Away
  Australian Cattle Dog   18
Group 3rd   
Ch Harmonia's Rise and Shine
  German Shepherd Dog   17
Group 4th   
GCh Cardross M'Lady Pure N Sweet
  Collie (Smooth)   11
BPIG   
Shelhaven Take Your Time
  Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Wassbolingens Chuck-Berry
  Swedish Vallhund   0
Judge: Doris Willis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Agassiz's Come From Away




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doris Willis

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Zydeco's Fuzzy Firecracker Of Shalako

Best Of Opposite Sex
GCh Sunnyrain Sequel To A Dream




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doris Willis

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Stonepillar's Navy at Quiche

Best Of Opposite Sex
GCh Stonepillar's Steel Grey




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doris Willis

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Riverrun Galatean Brownwen Skye

Best Of Opposite Sex
Seawhisper Rosept Brigantine

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Riverrun Galatean Brownwen Skye


Winners Dog: (1-2-0-0)
Seawhisper Rosept Brigantine

Open Dog Class
1st Seawhisper Rosept Brigantine


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Riverrun Galatean Brownwen Skye

Reserve Winners Bitch
Bannerstone Highcroft Seasmoke

12-18 Month Bitch Class
1st Riverrun Galatean Brownwen Skye

Open Bitch Class
1st Bannerstone Highcroft Seasmoke


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doris Willis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Cardross M'Lady Pure N Sweet




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doris Willis

Best Of Breed: 6 pts (0-2-2-2)
GCh Harmonia's Rise and Shine

Best Of Opposite Sex
Ch Blackcrest's Up In Smoke



Winners Bitch: (0-2-2-2)
Wild Wind Red Angel

Reserve Winners Bitch
Toska vom Troyan Schloss

12-18 Month Bitch Class
1st Wild Wind Red Angel
2nd Toska vom Troyan Schloss

3-6 Month Bitch Class
1st Aces Elite Dark Angel Vegrenan


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doris Willis

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Immerzu Harmonizing

Best Of Opposite Sex
GCh Immerzu High Fidelity




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doris Willis

Best Of Breed: 3 pts (0-0-1-3)
Ch Talisker's Ray Of Light

Best Of Opposite Sex
Ch Talisker's Ginseng

Best Puppy In Breed
Ch Shelhaven Take Your Time




Class results courtesy of: John Macdonald



3-6 Month Dog Class
1st Wassbolingens Chuck-Berry



Class results courtesy of: John Macdonald
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By