Brantford & District Kennel & Obedience Club
Friday, December 10, 2021 - Ltd Show - Group 3



Related Results

Conformation

Friday, December 10
Friday, December 10 (Ltd Show - Group 3)
Saturday, December 11
Saturday, December 11 (Ltd Show - Dogs of Great Britain)
Sunday, December 12
Sunday, December 12 (Ltd Show - Dogs of Asia)



Results courtesy of:


--- MJN Show Services---
Your exhibitor-friendly show services!
Phone: (416) 759-8593
www.mjnshowservices.com








Group 3 - Tannis Postma Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Wendorf's One'der Boy V Ruler
  Doberman Pinscher   55
Group 2nd   
GCh Saxmark'n Stonehills Power Play
  Bullmastiff   44
Group 3rd   
GCh Snowmist's Hennessey
  Siberian Husky   42
Group 4th   
GCh MacDuff's Critical Acclaim
  Portuguese Water Dog   36
BPIG   
Snowmist's Yachtsman
  Siberian Husky   N/A
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Indevor High On Life




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChG Ice Gangsta's Arrow Of Thunder

Best Of Opposite Sex
Spiritruns Fire In The Sky

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Spiritruns Fire In The Sky


Winners Dog: (1-1-1-0)
Spiritrun's Look At The Stars


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Spiritruns Fire In The Sky


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 4 pts (1-3-0-1)
GChS Tybrushe's Cover Paige of Denshaw

Best Of Opposite Sex
Mephisto N Hi Desert Don't Stop Me Now

Best Of Winners: (1-3-0-1)
Mephisto N Hi Desert Don't Stop Me Now

Best Puppy In Breed
Xelascon Harlequin Romance


Winners Bitch: (1-3-0-1)
Pantheon N CinnRhees Shield Maiden

Reserve Winners Bitch
Xelascon Harlequin Romance


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Saxmark'n Stonehills Power Play

Select Dog
Ch Knatchbull's Sea Of Stars




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 10 pts (4-3-2-2)
GChG Wendorf's One'der Boy V Ruler

Best Of Opposite Sex
GCh Delta's Ruffles And Flourishes

Best Of Winners: (4-3-2-2)
Cambria's Sophisticate

Best Puppy In Breed
GCh Broadway's Both Sides Now

Select Dog
GChEx Dancing Star-Protocol's Time To Dance For DreamOn

Select Bitch
GCh Broadway's Both Sides Now


Winners Dog: (4-3-2-2)
Liberator's Shadow Hunter

Reserve Winners Dog
Liberator's Soldier Of Fortune


Winners Bitch: (4-3-2-2)
Cambria's Sophisticate

Reserve Winners Bitch
Ravalleses Just Royal Enough


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Naku's I Hear A Symphony

Best Of Opposite Sex
Ch Everendeavor Indigo Morning

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Naku's I Hear A Symphony

Best Puppy In Breed
Naku's I Hear A Symphony


Winners Dog: (1-1-0-1)
Naku's I Hear A Symphony


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Naku's Dark Side Of The Moon


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
CR Jedi Warrior

Best Of Opposite Sex
CR Meant To Be

Best Of Winners: (1-2-0-0)
CR Jedi Warrior

Best Puppy In Breed
CR Sinead's Legacy


Winners Dog: (1-2-0-0)
CR Jedi Warrior


Winners Bitch: (1-2-0-0)
CR Meant To Be

Reserve Winners Bitch
CR Sinead's Legacy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Nottinghill's Oh To Be A Fly On The Wall

Select Bitch
GCh Cabezons Best Kept Secret At Nottinghill



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 10 pts (2-6-3-0)
GCh MacDuff's Critical Acclaim

Best Of Opposite Sex
Claircreek True Colours

Best Of Winners: (2-6-3-0)
Claircreek Marvellous Mister Mateo

Best Puppy In Breed
Claircreek Marvellous Mister Mateo

Select Dog
GChB Downeast Drewsar Kwik Hitter


Winners Dog: (2-6-3-0)
Claircreek Marvellous Mister Mateo

Reserve Winners Dog
Claircreek Donovan


Winners Bitch: (2-6-3-0)
Claircreek True Colours

Reserve Winners Bitch
Keevabay's Valiant Charm


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Eirians Uttr Kaos At Rugerlane

Best Of Opposite Sex
Ch Eirians Straight To The Moon




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Lindsayleigh's Iron Man

Best Of Opposite Sex
Lindsayleigh's Catwoman

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Lindsayleigh's Iron Man


Winners Dog: (1-1-0-0)
Lindsayleigh's Iron Man


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Lindsayleigh's Catwoman


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
Vicroot Britney (Jade)

Best Of Opposite Sex
Ch Schutzengel's Aurel Silcort

Best Puppy In Breed
Peppermill's Ice Ice Baby V Hidden Assets



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Vicroot Britney (Jade)

Reserve Winners Bitch
Peppermill's Ice Ice Baby V Hidden Assets


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
GChB Snowmist's Hennessey

Best Of Opposite Sex
Snowmist's Vivacious

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Snowmist's Yachtsman

Best Puppy In Breed
Snowmist's Yachtsman

Select Dog
Ch Perun's Turbo Charged


Winners Dog: (1-3-2-0)
Snowmist's Yachtsman


Winners Bitch: (1-3-2-0)
Snowmist's Vivacious

Reserve Winners Bitch
Unicornhill Turn Out The Lights


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By