Red Deer & District Kennel Club
Friday, April 5, 2024



Related Results


Results courtesy of:


-- Terrina Maciborski --
GChB Ghostpine's Brightest Star
"Sirius"
Breeder/Owner/Handler: Terrina Maciborski
www.facebook.com/GhostPine-Staffordshire-Bull-Terriers


Best In Show
Judge: Lee Anne Bateman
Schnauzer (Giant)  
GCh Aerdenhout's Make It True
Points: 457 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Lee Anne Bateman
Italian Greyhound  
Ch Amore's Red Velvet
Points: 358
Best Puppy In Show
Judge: Lee Anne Bateman
Portuguese Water Dog  
Baywood's The Joy Of Life
Best Baby Puppy In Show
Judge: Lee Anne Bateman
Australian Shepherd  
Turbar's A Cut Above








Group 1 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Rush Hill's Tak'n Care Of Business @ Allsgold
  Retriever (Golden)   66
Group 2nd   
GChEx Especially Classic Couture
  Spaniel (English Cocker)   53
Group 3rd   
GChB Kulana Prime Time
  Setter (Irish)   49
Group 4th   
Ch Bianca's Save The Last Dance
  Pointer (German Short-Haired)   47
BPIG   
Ch Labradale's Mayflower At Innovation
  Retriever (Labrador)   N/A
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 4 pts (1-0-1-3)
GCh Whiskeytown Canadian Crown Royal Blu

Best Of Opposite Sex
GCh Novera's Take Me Anywhere V Crossiron

Best Puppy In Breed
Ch Whiskeytown Midnight On Madison

Select Bitch
Ch Whiskeytown Midnight On Madison


Winners Dog: (1-0-1-3)
Craving A Reuben Of The 386

Senior Puppy Dog Class
1st Craving A Reuben Of The 386


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 8 pts (3-4-0-2)
Ch Bianca's Save The Last Dance

Best Of Opposite Sex
Bianca's Dances Fully Loaded

Best Of Winners: (3-4-0-2)
Firepoint Newly Minted

Best Puppy In Breed
Malhaven Dark Chocolate Espresso

Select Bitch
Ch Malhaven Early Morning Rain


Winners Dog: (0-1-1-0)
Bianca's Dances Fully Loaded

Reserve Winners Dog
Firepoint New Starr At Navigator

12-18 Month Dog Class
1st Bianca's Dances Fully Loaded

Canadian Bred Dog Class
1st Firepoint New Starr At Navigator

Open Dog Class
1st Karpaten Irbis Bond, James Bond


Winners Bitch: (3-4-0-2)
Firepoint Newly Minted

Reserve Winners Bitch
Bianca's Flash Dance

Senior Puppy Bitch Class
1st Malhaven Dark Chocolate Espresso

12-18 Month Bitch Class
1st Bianca's Flash Dance

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Firepoint Newly Minted

Open Bitch Class
1st Grassridge N Malhaven Set Fire To The Rain

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Birdzthewrd Too Humble To Brag

Best Of Opposite Sex
Itzawhat Birds Of A Feather



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Itzawhat Birds Of A Feather

Open Bitch Class
1st Itzawhat Birds Of A Feather

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 12 pts (3-5-2-3)
GChS Rush Hill's Tak'n Care Of Business @ Allsgold

Best Of Opposite Sex
Ch Auburnmist It's True

Best Of Winners: (0-1-1-0)
Rush Hill's Drr'agon Ryder @ Allsgold

Best Puppy In Breed
Verdoro's Adam 12

Select Dog
Ch Hollykins Small Town Big City

Select Bitch
Ch Eirene's Strip Tease


Winners Dog: (0-1-1-0)
Rush Hill's Drr'agon Ryder @ Allsgold

Reserve Winners Dog
Verdoro's Adam 12

Junior Puppy Dog Class
1st Tashora Kadogan This Sider Up

Senior Puppy Dog Class
1st Verdoro's Adam 12

Open Dog Class
1st Rush Hill's Drr'agon Ryder @ Allsgold


Winners Bitch: (0-1-1-0)
Creeksidefrm's Once In A Blue Moon

Reserve Winners Bitch
Auburnmist Special Edition

Junior Puppy Bitch Class
1st Carolot Tynehead Eyes On Gold

Senior Puppy Bitch Class
1st Auburnmist Special Edition
2nd Idafab's Starfire Jets To Nadina

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Tasmara The Girl Next Door

Open Bitch Class
1st Creeksidefrm's Once In A Blue Moon

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 9 pts (0-6-2-2)
Ch Labradale's Mayflower At Innovation

Best Of Opposite Sex
Ch Loretta Don Julio

Best Puppy In Breed
Ch Labradale's Mayflower At Innovation

Select Dog
Ch Mayhemfarms A Star Is Born

Select Bitch
GChS Mayhemfarms Cowgirls Don't Cry



Winners Bitch: (0-6-2-2)
Loretta's Chocolate Sundae

Reserve Winners Bitch
Kryptonite Flatlander

Senior Puppy Bitch Class
1st Loretta's Chocolate Sundae
2nd Torngat's Gin Cove Frampton

12-18 Month Bitch Class
1st CowboyUp's Summit SD Java

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Lilywings Hawt Chili Dawg

Open Bitch Class
1st Kryptonite Flatlander
2nd River Flatlander

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Avatar's Flying Tank Commander

Best Of Opposite Sex
GCh Monarda's When The Stars Align


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Sevenoaks Rock Legend

Best Puppy In Breed
Fieldgate's Dream On


Winners Dog: (1-0-1-0)
Fieldgate's Dream On

Senior Puppy Dog Class
1st Fieldgate's Dream On


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Kulana Prime Time

Best Of Opposite Sex
Ch Kulana Quiet On The Set At Allsgold



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChG Mar-K's Here We Go Again!

Best Of Opposite Sex
Ch Rehmann's Tri White Dove

Select Dog
Ch Windrose Reach For The Stars



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 7 pts (2-3-2-1)
GCh Kinwashkly The Final F Word

Best Of Opposite Sex
Ch Stormking Are We There Yet Maggie

Best Of Winners: (2-3-2-1)
Kabasia Sea Me Shine

Best Puppy In Breed
Kinwashkly How Do You Like Me Now

Select Dog
Ch Kinwashkly Kentucky Boone


Winners Dog: (2-3-2-1)
Kabasia Sea Me Shine

Reserve Winners Dog
Kinwashkly How Do You Like Me Now

Junior Puppy Dog Class
1st Kinwashkly How Do You Like Me Now

12-18 Month Dog Class
1st Kabasia Sea Me Shine

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tricklecreek Meadow Dancer

Best Puppy In Breed
Tricklecreek Meadow Dancer



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tricklecreek Meadow Dancer

Senior Puppy Bitch Class
1st Tricklecreek Meadow Dancer

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GChEx Especially Classic Couture

Best Of Opposite Sex
Sherlock's Miss Fit

Best Of Winners: (0-1-1-0)
Sherlock's Miss Fit

Best Puppy In Breed
Sherlock's Miss Fit

Select Dog
Ch Sherlock's Fair Play


Winners Dog: (1-1-2-0)
Sherlock's Pretty Boy Floyd

Junior Puppy Dog Class
1st Sherlock's Pretty Boy Floyd


Winners Bitch: (0-1-1-0)
Sherlock's Miss Fit

Junior Puppy Bitch Class
1st Sherlock's Miss Fit

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Beswin Ynot Aim For The Stars



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Finnibone's Numo Uno

Best Of Opposite Sex
Keeptrien Red Is The Rose

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Finnibone's Numo Uno


Winners Dog: (1-1-0-0)
Finnibone's Numo Uno

Open Dog Class
1st Finnibone's Numo Uno


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Keeptrien Red Is The Rose

Open Bitch Class
1st Keeptrien Red Is The Rose

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Solana's Anything You Can Do I Can Do Feta

Best Puppy In Breed
Solana's Anything You Can Do I Can Do Feta


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Koping Can You Sea Me Now







Group 2 - Gunnar Nymann Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Lehigh Lillian Dover At Hollyrood
  Deerhound (Scottish)   52
Group 2nd   
Ch Clandara's Chasing Cars At Dreamwindz
  Whippet   51
Group 3rd   
Ch Avitar's All About That TJ Jazz
  Otterhound   44
Group 4th   
GChS Longonlovings Dreams In Darkness
  Dachshund (Miniature Smooth)   43
BPIG   
Ch Lehigh Lillian Dover At Hollyrood
  Deerhound (Scottish)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Orion's Huckleberry Mule   Ibizan Hound   0
Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Polo's Crown Prince Of Aphra



Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 4 pts (2-1-0-2)
Telford's Moove On Over

Best Of Opposite Sex
Waskasoo's Watercolour Memory

Best Of Winners: (2-1-0-2)
Telford's Moove On Over

Select Bitch
GChB Telford's Knocked It Out Of The Park


Winners Bitch: (2-1-0-2)
Telford's Moove On Over

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Telford's Moove On Over

Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Wolfwoods Jackson Pollock

Best Of Opposite Sex
Beringia's Saaz

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Wolfwoods Jackson Pollock


Winners Dog: (2-1-0-1)
Wolfwoods Jackson Pollock

Reserve Winners Dog
Elance Honour Guard

12-18 Month Dog Class
1st Wolfwoods Jackson Pollock
2nd Elance Honour Guard


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Beringia's Saaz

Open Bitch Class
1st Beringia's Saaz

Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 4 pts (1-1-0-3)
GChS Longonlovings Dreams In Darkness

Best Of Opposite Sex
Dynadaux Rolex On A Redneck Ms

Best Of Winners: (0-1-1-0)
Dynadaux Rolex On A Redneck Ms

Select Bitch
Sonderbar You Ar Everything


Winners Bitch: (0-1-1-0)
Chroma Waiting On A Miracle

Open Bitch Class
1st Chroma Waiting On A Miracle

Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch E R Dox Out Of The Blue At Kaltoba SL

Best Puppy In Breed
Ch E R Dox Out Of The Blue At Kaltoba SL



Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Stonedach's Miracle Man

Best Puppy In Breed
Stonedach's Paramount Prince


Winners Dog: (1-0-1-0)
Stonedach's Paramount Prince

Junior Puppy Dog Class
1st Stonedach's Paramount Prince


Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 4 pts (0-2-1-2)
GChB Matsutakes Daisy For Cegah

Best Of Opposite Sex
GCh Bearvalley's Neo Brown Bear

Best Puppy In Breed
Matsutakes In Memory Of Best Of Times

Select Bitch
GCh Matsutakes Forged In Fire



Winners Bitch: (0-2-1-2)
Matsutakes In Memory Of Best Of Times

Reserve Winners Bitch
Matsutakes Poppy For Cegah

Senior Puppy Bitch Class
1st Matsutakes In Memory Of Best Of Times

Open Bitch Class
1st Matsutakes Poppy For Cegah

Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Lehigh Lillian Dover At Hollyrood

Best Puppy In Breed
Ch Lehigh Lillian Dover At Hollyrood



Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Sukunimi Rufus


Winners Dog: (2-0-0-0)
Sukunimi Rufus

Reserve Winners Dog
Pikkinokka's Spirit Bear

Open Dog Class
1st Sukunimi Rufus
2nd Pikkinokka's Spirit Bear


Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Spiritsound Bdmoonrzn Rimouski


4-6 Month Dog Class
1st Orion's Huckleberry Mule


Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Utterly Lovely Ionmhain Norman

Best Puppy In Breed
Utterly Lovely Ionmhain Norman

Select Bitch
Ch Silhouette's Little Phillipa



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Utterly Lovely Ionmhain Norman

Senior Puppy Bitch Class
1st Utterly Lovely Ionmhain Norman

Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Solkanatas So Puffin Cute



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Solkanatas So Puffin Cute

Reserve Winners Bitch
Bliid Pompebledsje Of Vorkosmia

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Solkanatas So Puffin Cute

Open Bitch Class
1st Bliid Pompebledsje Of Vorkosmia

Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Avitar's All About That TJ Jazz



Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Coso's Ama La Vita



Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
Ch Clandara's Chasing Cars At Dreamwindz

Best Of Opposite Sex
Dreamwindz Rogue One

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Dreamwindz Rogue One

Best Puppy In Breed
Ch Clandara's Chasing Cars At Dreamwindz

Select Bitch
GChB Snow Hill Fire And Rain


Winners Bitch: (1-3-2-1)
Dreamwindz Rogue One

Reserve Winners Bitch
Aberle Good Morning Starshine

Senior Puppy Bitch Class
1st Dreamwindz Rogue One

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Aberle Good Morning Starshine

Open Bitch Class
1st Briarshan's Mischief In Motion





Group 3 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Aerdenhout's Make It True
  Schnauzer (Giant)   98
Group 2nd   
GCh CR Prince Charming
  Leonberger   94
Group 3rd   
GChS Blitzen's Mr Blue Sky
  Samoyed   93
Group 4th   
GChB Newalba's Ben Grimm
  Bullmastiff   90
BPIG   
Baywood's The Joy Of Life
  Portuguese Water Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Creo's No Smoke Without Fire   Bernese Mountain Dog   0
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Aracari's Sicilian Cosa Nostra

Best Of Opposite Sex
Ch Aracari's Tick Tock Tannenbaum

Best Puppy In Breed
Aracari's Birds Eye View


4-6 Month Dog Class
1st Marqway's Ode To The King


Winners Bitch: (0-2-1-1)
Aracari's Never Trust A Babyface

Reserve Winners Bitch
Aracari's Birds Eye View

Junior Puppy Bitch Class
1st Aracari's Birds Eye View

12-18 Month Bitch Class
1st Aracari's Never Trust A Babyface

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 14 pts (2-8-2-3)
GCh Alpinemist's Wish Upon A Star

Best Of Opposite Sex
GChEx Prairiegems Boomkanani Irawaru

Best Of Winners: (2-8-2-3)
Creo's Leading Lady

Best Puppy In Breed
Creo's Leading Lady

Select Dog
Ch NitroBerner's Golden Pioneer

Select Bitch
Ch Belnois Vrrooom To Nitro


Winners Dog: (2-8-2-3)
Creo's Let It Rumble

Reserve Winners Dog
NitroBerner's Happy Hour

Senior Puppy Dog Class
1st Creo's Let It Rumble

Open Dog Class
1st NitroBerner's Happy Hour

4-6 Month Dog Class
1st Creo's No Smoke Without Fire


Winners Bitch: (2-8-2-3)
Creo's Leading Lady

Reserve Winners Bitch
AlpineMists Livingstone Falls

Junior Puppy Bitch Class
1st Creo's Made You Look

Senior Puppy Bitch Class
1st Creo's Leading Lady
2nd Talvi's Timeless Treasure

12-18 Month Bitch Class
1st Alpinemist's Swiss Miss

Canadian Bred Bitch Class
1st AlpineMists Livingstone Falls
2nd Doubledutch's Amilyn

Open Bitch Class
2nd Doubledutch's Leia

4-6 Month Bitch Class
1st Creo's Night Of Personification
2nd Delagrea's Gloria At Debalys

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Barbara The Barbarian

Best Of Opposite Sex
Boston Cream

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Barbara The Barbarian


Winners Dog: (1-1-0-0)
Boston Cream

Open Dog Class
1st Boston Cream


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Barbara The Barbarian

Open Bitch Class
1st Barbara The Barbarian

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GChB Newalba's Ben Grimm


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Island Reign's Forge New Ground

Best Of Opposite Sex
Rocky Views Playing For Keeps At Prairie Creek

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Kingdom Of Pride Enzo


Winners Dog: (1-1-1-0)
Kingdom Of Pride Enzo

Open Dog Class
1st Kingdom Of Pride Enzo

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 7 pts (1-2-1-4)
GChS Gentry's Dragon Fyre V Scion

Best Of Opposite Sex
Ch Legendale N Ko's Blazing Sunshine

Best Of Winners: (1-2-1-4)
Victhor De Akido San

Best Puppy In Breed
Ch Legendale N KO Madness Of The Storm

Select Bitch
Ch Legendale N KO Madness Of The Storm


Winners Dog: (1-2-1-4)
Victhor De Akido San

Open Dog Class
1st Victhor De Akido San

4-6 Month Dog Class
1st Cassels Whiskey A Gogo


Winners Bitch: (1-2-1-4)
Valhalla's Must Be An Angel V Avid

Reserve Winners Bitch
Liberty's Bella II

12-18 Month Bitch Class
1st Valhalla's Must Be An Angel V Avid

Open Bitch Class
1st Liberty's Bella II

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Sundogs Xanadu Rose

Best Of Opposite Sex
Ch Sundogs Xceceptional Zeke

Best Puppy In Breed
Sundogs Autumn Storm



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Sundogs Xanadu Rose

Reserve Winners Bitch
Sundogs Autumn Storm

Senior Puppy Bitch Class
1st Sundogs Autumn Storm

12-18 Month Bitch Class
1st Sundogs Yazzie

Open Bitch Class
1st Sundogs Xanadu Rose

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh CR Prince Charming



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (1-0-0-3)
GChB Mtn High Happy Hour At Sikome

Best Of Opposite Sex
Adora's Necessities

Select Bitch
Ch Really A Special Girl Des Seigneurs Des O


Winners Dog: (1-0-0-3)
Adora's Necessities

Open Dog Class
1st Adora's Necessities

4-6 Month Dog Class
1st Rosethorn's Paint It Black


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
Baywood's The Joy Of Life

Best Puppy In Breed
Baywood's The Joy Of Life

Select Dog
GChB Robel Gto It's Miller Time Aegean H2O


Winners Dog: (1-0-2-0)
Baywood's The Joy Of Life

Senior Puppy Dog Class
1st Baywood's The Joy Of Life


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Hunfriths Bill For Kash And Kudos To Meadowpark

Best Of Opposite Sex
Pizgloria's Bathsheba

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Hunfriths Bill For Kash And Kudos To Meadowpark

Best Puppy In Breed
Hunfriths Bill For Kash And Kudos To Meadowpark


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Pizgloria's Bathsheba

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pizgloria's Bathsheba

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
GChS Blitzen's Mr Blue Sky

Select Dog
GChB Polar Mist N Zamosky Pretty Fly For A White Guy


4-6 Month Dog Class
1st Blitzen's Winter Snowstorm


4-6 Month Bitch Class
1st Blitzen's Lookin' Pretty Fly

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Aerdenhout's Make It True

Best Of Opposite Sex
GCh Jury's The Verdict Is In On Jenko

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Portland's Sing Your Heart Out

Best Puppy In Breed
Portland's Sing Your Heart Out


Winners Dog: (1-1-1-1)
Stablemasters's Rumba

Open Dog Class
1st Stablemasters's Rumba

4-6 Month Dog Class
1st Taurus De Barba Negra


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Portland's Sing Your Heart Out

Senior Puppy Bitch Class
1st Portland's Sing Your Heart Out

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 7 pts (0-2-1-5)
GChB Snowmist's Taffy

Best Of Opposite Sex
GCh Kristari's Jet At Aurorabalto With Ringkona

Best Puppy In Breed
Debalys Smokey Grey Ash

Select Bitch
Ch Nanook's Ice On Fire



Winners Bitch: (0-2-1-5)
Debalys Smokey Grey Ash

Reserve Winners Bitch
Unicornhill Nakiska's Legacy

Senior Puppy Bitch Class
1st Debalys Smokey Grey Ash
2nd Unicornhill Nakiska's Legacy





Group 4 - Gunnar Nymann Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Benchmark's Bright Shining Fame
  Border Terrier   31
Group 2nd   
Ch Affirm's Delightful
  Lakeland Terrier   18
Group 3rd   
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
  Schnauzer (Miniature)   17
Group 4th   
GCh Hillside Morrigan
  Staffordshire Bull Terrier   12
BPIG    Quarrydene's Mission Possible   Cairn Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Langholm's Legendary   Scottish Terrier   0
Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 12 pts (2-3-2-6)
GChS Benchmark's Bright Shining Fame

Best Of Opposite Sex
GCh Zoda J's Forget Me Knots

Best Of Winners: (2-3-2-6)
Zealous I Am The Storm At Stalwart

Best Puppy In Breed
Zealous I Am The Storm At Stalwart

Select Bitch
Ch Oreos Casablanca Psi Mysteria


Winners Dog: (0-1-1-0)
Bodacious Inky's Aeson

Reserve Winners Dog
Fireflys N Mysidekicks King Jas

12-18 Month Dog Class
1st Bodacious Inky's Aeson

Open Dog Class
1st Fireflys N Mysidekicks King Jas

4-6 Month Dog Class
1st Zealous Pretty Fly @ Stalwart

Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChS Renica's Good Omens

Best Puppy In Breed
Tinydancer Gimme! Gimme! Gimme!



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Tinydancer Gimme! Gimme! Gimme!

Senior Puppy Bitch Class
1st Tinydancer Gimme! Gimme! Gimme!

Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 3 pts (2-0-0-2)
Ch Quarrydene's Star Of The Season Diamond

Best Of Opposite Sex
Quarrydene's Mission Possible

Best Puppy In Breed
Quarrydene's Mission Possible

Select Bitch
Ch Tarahill's Hidden Treasure


Winners Dog: (0-1-1-0)
Quarrydene's Mission Possible

Reserve Winners Dog
Beguiling Stripped Poker

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Quarrydene's Mission Possible
2nd Beguiling Stripped Poker





4-6 Month Dog Class
1st Venandi's Inside Scoop


Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Affirm's Delightful



Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines

Best Of Opposite Sex
Ch Rogue's Bad Medicine

Best Puppy In Breed
Villam's Sinatra Berry


Winners Dog: (0-1-1-0)
Rogue's Blaze Of Glory

Reserve Winners Dog
Villam's Sinatra Berry

Senior Puppy Dog Class
1st Villam's Sinatra Berry

Open Dog Class
1st Rogue's Blaze Of Glory


Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Wetterau Szepe Elina

Best Of Opposite Sex
McVan's Captian America

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Wetterau Szepe Elina

Best Puppy In Breed
McVan's Captian America


Winners Dog: (0-1-1-0)
McVan's Captian America

Senior Puppy Dog Class
1st McVan's Captian America

4-6 Month Dog Class
1st Langholm's Legendary


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Wetterau Szepe Elina

Open Bitch Class
1st Wetterau Szepe Elina

Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Tyrone Spice Up Your Life

Best Puppy In Breed
Tyrone Spice Up Your Life



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Tyrone Spice Up Your Life

Senior Puppy Bitch Class
1st Tyrone Spice Up Your Life

Judge: Gunnar Nymann

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GCh Hillside Morrigan

Best Of Opposite Sex
Ch Hillside Wolfsbane

Select Dog
GChB Ghostpine's Brightest Star







Group 5 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Amore's Red Velvet
  Italian Greyhound   82
Group 2nd   
GCh That's A Journey For Lorwin
  Havanese   81
Group 3rd   
GChB Annevan Salem V Scion Of Lore
  Silky Terrier   66
Group 4th   
GChEx Ladymagic Topflite Windcatcher
  Papillon   65
BPIG    Xoe's Margarita   Pug   N/A
Best Baby Puppy In Group    Dalen The Mighty Carter Slade   Pekingese   0
Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Galfox Sidetrack


Winners Dog: (1-0-0-0)
Galfox Sidetrack

Open Dog Class
1st Galfox Sidetrack


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Freddie Mercury Of Msfizz

Best Of Opposite Sex
Ch Kewpy's Mamma Mia

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Midori's Flowers Ultrachic


Winners Dog: (1-1-1-1)
Midori's Flowers Ultrachic

12-18 Month Dog Class
1st Midori's Flowers Ultrachic

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
Ch Pastel's Moscow Mule

Best Of Opposite Sex
Ch Sweet Dreem Prada Goldenrain

Select Dog
Ch Blue Nile Sapphier Goldernain Chinuahua



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Montclaire's Witchy Woman

Open Bitch Class
1st Montclaire's Witchy Woman

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 4 pts (1-1-3-0)
Ch Typecast Toy Story

Best Of Opposite Sex
Sharinway's Dipped In Carmel

Best Of Winners: (1-1-3-0)
Sharinway's Strangers In The Night

Best Puppy In Breed
Sharinway's Strangers In The Night

Select Dog
Ch Montclaire's Bravado


Winners Dog: (1-1-3-0)
Sharinway's Strangers In The Night

Senior Puppy Dog Class
1st Sharinway's Strangers In The Night


Winners Bitch: (1-1-3-0)
Sharinway's Dipped In Carmel

Open Bitch Class
1st Sharinway's Dipped In Carmel

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 16 pts (9-4-2-2)
Taja Wolf Of Wallstreet

Best Of Opposite Sex
Taja Pandora Rox

Best Of Winners: (9-4-2-2)
Taja Wolf Of Wallstreet

Best Puppy In Breed
Taja Wolf Of Wallstreet

Select Dog
Cristall 'N Shantel The Time Of My Life

Select Bitch
GChB Wind Heaven Sent


Winners Bitch: (9-4-2-2)
Taja Pandora Rox

Reserve Winners Bitch
WillowGlyn I'm A Pretty Girl

Junior Puppy Bitch Class
1st WillowGlyn I'm A Pretty Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Taja Pandora Rox

Open Bitch Class
1st Calindi's Kiss Me I'm Irish
2nd Dalen On The Wings Of A Dove

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Bernkastel Call Of The Man Cub

Best Of Opposite Sex
Kairos Pride Ukrainian Kiss

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Kairos Pride Ukrainian Kiss


Winners Dog: (1-1-1-0)
Alexander McQueen Of Legends Heart

12-18 Month Dog Class
1st Alexander McQueen Of Legends Heart


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Kairos Pride Ukrainian Kiss

Open Bitch Class
1st Kairos Pride Ukrainian Kiss

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 14 pts (3-2-4-6)
GCh That's A Journey For Lorwin

Best Of Opposite Sex
Ch Pocopayasos Cutie Patootie

Best Of Winners: (3-2-4-6)
That's My Secret Stache

Best Puppy In Breed
Ch Pocopayasos Cutie Patootie

Select Dog
Ch Prairiefire Linguine

Select Bitch
GCh Chickadee Always On My Mind


Winners Bitch: (0-1-1-0)
Havasmallpaw Luna Is Over The Moon

Reserve Winners Bitch
Cinnabarmm Spice It Up 4 Tenderheart

Senior Puppy Bitch Class
1st Cinnabarmm Spice It Up 4 Tenderheart

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Havasmallpaw Luna Is Over The Moon

4-6 Month Bitch Class
1st Specialty Gucci's Zara

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Amore's Red Velvet



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Mightymites Rebel To Revolutionary

Best Of Opposite Sex
Crystal's Wild N Wicked @ Mightymite

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Mightymites Rebel To Revolutionary

Best Puppy In Breed
Mightymites Rebel To Revolutionary


Winners Dog: (1-2-0-0)
Mightymites Rebel To Revolutionary

Junior Puppy Dog Class
1st Mightymites Rebel To Revolutionary

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 10 pts (4-2-2-3)
GChEx Ladymagic Topflite Windcatcher

Best Of Opposite Sex
Ch Paradisewing's The Only One Like Me!

Best Of Winners: (0-1-1-0)
Rae Anne's Timeless Elegance

Best Puppy In Breed
Rae Anne's Timeless Elegance

Select Dog
GChS Rae Anne's Top Gun

Select Bitch
Ch Gibraltar Around The World


Winners Dog: (0-1-1-0)
Rae Anne's Timeless Elegance

Reserve Winners Dog
Animato Rum And Coca Cola

Senior Puppy Dog Class
1st Rae Anne's Timeless Elegance

12-18 Month Dog Class
2nd Derrima Ever Ready

Canadian Bred Dog Class
1st Naturalgems Ladymagic Luck Strikes At Sunburst

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Animato Rum And Coca Cola

4-6 Month Dog Class
1st Stromarlyn Truluv Ladymagic Spindrift


Winners Bitch: (4-2-2-3)
Passionpaps Starstrike At Sunburst

Reserve Winners Bitch
Illaryi's Dancing By Moonlight

Junior Puppy Bitch Class
1st Passionpaps Starstrike At Sunburst

Open Bitch Class
1st Illaryi's Dancing By Moonlight

4-6 Month Bitch Class
1st Prestwick's Simply Irresistible




4-6 Month Dog Class
1st Dalen The Mighty Carter Slade


4-6 Month Bitch Class
1st Dalen Forever And Always Sincity

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Arwins Pinch My Fanny

Best Of Opposite Sex
Pombeach Midnight Sun

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Arwins Pinch My Fanny

Best Puppy In Breed
Arwins Pinch My Fanny


Winners Dog: (1-3-0-0)
Pombeach Midnight Sun

Open Dog Class
1st Pombeach Midnight Sun


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Arwins Pinch My Fanny

Reserve Winners Bitch
Hitimes It's All About Mimi

Senior Puppy Bitch Class
1st Arwins Pinch My Fanny

12-18 Month Bitch Class
1st Pombeach Orange Colored Sky

Open Bitch Class
1st Hitimes It's All About Mimi

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (1-0-2-1)
Ch Keja's Never Out Of Style

Best Of Opposite Sex
Ch Tangent's Hear Me Roar

Best Puppy In Breed
Ch Tangent's Hear Me Roar

Select Dog
Ch Keja Midnight Special


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 6 pts (1-4-2-0)
GChS Xoe Eleki's Harvest Moon

Best Of Opposite Sex
Xoe's Margarita

Best Of Winners: (0-1-1-0)
Xoe's Margarita

Best Puppy In Breed
Xoe's Margarita

Select Dog
GChG Diabolbric's The Force Awakens


Winners Bitch: (0-1-1-0)
Xoe's Margarita

Reserve Winners Bitch
Eleki Xoe's That's Hot

Junior Puppy Bitch Class
1st Xoe's Margarita

12-18 Month Bitch Class
1st Aisle's Tribute To Carol
2nd Xoe Eleki's Spring Fever

Open Bitch Class
1st Eleki Xoe's That's Hot

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Annevan Salem V Scion Of Lore



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
M L Roeders North Star


Winners Dog: (1-0-0-0)
M L Roeders North Star

12-18 Month Dog Class
1st M L Roeders North Star


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Kiwiblue Little Joe

Best Of Opposite Sex
Kiwiblue Some Kinda Magic

Best Puppy In Breed
Kiwiblue Some Kinda Magic



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Kiwiblue Some Kinda Magic

Senior Puppy Bitch Class
1st Kiwiblue Some Kinda Magic





Group 6 - Lynda Saranchuk Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Balcsi King Mars
  Chow Chow   53
Group 2nd   
Ch SharonValley Ligh't Em UpAt Mackendrick
  Boston Terrier   51
Group 3rd   
GChS Ashbrook's Maverick From Shainakees
  Keeshond   50
Group 4th   
GCh Safari's Visualart Can't Dim My Shine
  Poodle (Standard)   44
BPIG    Whissler's When Good Meets Evil   Shih Tzu   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Echoviews Storm Chaser
  Dalmatian   0
Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fissan's Tiny Dancer



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fissan's Tiny Dancer

Open Bitch Class
1st Fissan's Tiny Dancer

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Siren's The People's Prince

Best Of Opposite Sex
Ch Dalnavert Luvit Longines Dolcevita

Best Puppy In Breed
Dhjdreambear Lolly Of Whispercreek


Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch SharonValley Ligh't Em UpAt Mackendrick


Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Honorbul's Found My Furever


Winners Dog: (1-0-0-0)
Honorbul's Found My Furever

12-18 Month Dog Class
1st Honorbul's Found My Furever


Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Balcsi King Mars

Best Of Opposite Sex
Visionary's Sweet Bread

Best Puppy In Breed
Visionary's Sweet Bread


4-6 Month Dog Class
1st Lionheart Volare
2nd Lionheart Polar Vega


Winners Bitch: (0-1-1-0)
Visionary's Sweet Bread

Junior Puppy Bitch Class
1st Visionary's Sweet Bread

4-6 Month Bitch Class
1st Lionheart Venus

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 6 pts (1-4-1-1)
GCh Timepieces Too Fat To Fly

Best Of Opposite Sex
GCh Aracari's Rizzoli And Panettone

Best Of Winners: (1-4-1-1)
Carpe Diem Bulldog Nicki


Winners Dog: (1-4-1-1)
Amadeus Mozart Of Frog Castle

12-18 Month Dog Class
1st Amadeus Mozart Of Frog Castle

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Ch Aine Anabel

Best Of Opposite Sex
Samaron's Arctic Draco

Best Puppy In Breed
Samarons Arctic Alpha Arietis


Winners Dog: (2-0-0-1)
Samaron's Arctic Draco

Reserve Winners Dog
Samarons Arctic Alpha Arietis

Senior Puppy Dog Class
1st Samarons Arctic Alpha Arietis

Open Dog Class
1st Samaron's Arctic Draco


Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 5 pts (1-1-3-1)
GChS Ashbrook's Maverick From Shainakees

Best Of Opposite Sex
Ch Admiraal's Sashay Away

Best Of Winners: (1-1-3-1)
Beaukees Fur Country Legacy

Best Puppy In Breed
Ch Darkenwald Shainakees Chasing Moonbeams

Select Dog
Ch Darkenwald Shainakees Chasing Moonbeams


Winners Dog: (1-1-3-1)
Beaukees Fur Country Legacy

Open Dog Class
1st Beaukees Fur Country Legacy

4-6 Month Dog Class
1st Beaukees The General Lee


Winners Bitch: (0-1-1-0)
Beaukees Fire In The Sky

Junior Puppy Bitch Class
1st Beaukees Fire In The Sky

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Apsolutely Red Red Whine



Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Kiji Harry Styles

Best Of Opposite Sex
Kiji Hey Pretty Girl

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Kiji Harry Styles


Winners Dog: (1-1-0-0)
Kiji Harry Styles

Open Dog Class
1st Kiji Harry Styles


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Kiji Hey Pretty Girl

Open Bitch Class
1st Kiji Hey Pretty Girl

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
Ch Bar King's Combing Attraction At Midori

Best Of Opposite Sex
Ch Kandansk Danger Zone

Select Bitch
Ch Thalpet's It's About Family At Staken



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Fascino's Dancing Queen

12-18 Month Bitch Class
1st Fascino's Dancing Queen

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Sunside Don't Stop Me Now

Best Of Opposite Sex
Whissler's When Good Meets Evil

Best Puppy In Breed
Whissler's When Good Meets Evil


Winners Bitch: (0-1-1-0)
Whissler's When Good Meets Evil

Reserve Winners Bitch
Halo's Firework

Senior Puppy Bitch Class
1st Halo's Firework

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Whissler's When Good Meets Evil

4-6 Month Bitch Class
1st Shente's Spirit Of Sophia Freeman At Roxini
2nd MyDream's Let's DO Lunch
3rd Mydream's Point On



Group 7 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Feoras & Caradilis Rising Fortune
  Collie (Smooth)   69
Group 2nd   
GChG Tallywood Coalescence
  Collie (Rough)   68
Group 3rd   
GChB Messyhair's Harry Belafonte Debruyeres
  Schapendoes   66
Group 4th   Ch Mystic Suntime Dreamscape   Shetland Sheepdog   65
BPIG   Ch Mystic Suntime Dreamscape   Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Turbar's A Cut Above
  Australian Shepherd   0
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Reel Shazam!



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 22 pts (5-5-8-5)
GCh WR Aussies The Perfect Bloom

Best Of Opposite Sex
Ch WR Aussies Fire Starter

Best Of Winners: (0-1-1-0)
Saffire's I Couldn't Say No

Best Puppy In Breed
Casselcreek A Thing For Bling

Select Dog
Ch Showkayce Rumble In The Jungle

Select Bitch
GCh Kiji I'll Have What She's Having


Winners Bitch: (0-1-1-0)
Cruisin's Isn't She Lovely

Reserve Winners Bitch
Casselcreek A Thing For Bling

Canadian Bred Bitch Class
1st WR Aussies Ace Wins All

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Casselcreek A Thing For Bling

Open Bitch Class
1st Cruisin's Isn't She Lovely
2nd Turbar's Shake Whacha Mama Gave Ya
3rd Turbar's Zingbot

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Hpnotiq's How You Doin '?

Best Of Opposite Sex
Ch Sheiling Spirit Waving To Rhosown

Best Puppy In Breed
Hpnotiq's How You Doin '?


Winners Dog: (1-0-0-1)
Hpnotiq's How You Doin '?

Senior Puppy Dog Class
1st Hpnotiq's How You Doin '?


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Belinda Z Farmy Dar


4-6 Month Dog Class
1st Royale's Born In The Dark


Winners Bitch: (0-1-0-0)
Belinda Z Farmy Dar

Open Bitch Class
1st Belinda Z Farmy Dar

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Beartooth's Flame Of Orion

Best Puppy In Breed
Beartooth's Flame Of Orion



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Beartooth's Flame Of Orion

Senior Puppy Bitch Class
1st Beartooth's Flame Of Orion

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Solo's Bayou Le Vacher



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Outburst Goddess Of War



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh IB'lieve's Uptown Girl

Best Of Opposite Sex
IB'lieve's Theodore

Select Dog
Ch Bolo's Coach Of Zottelbaer


Winners Dog: (1-0-1-1)
IB'lieve's Theodore

12-18 Month Dog Class
1st IB'lieve's Theodore


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChG Tallywood Coalescence



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Feoras & Caradilis Rising Fortune



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Midnight Island's Day Off At Sugarok

Best Of Opposite Sex
Bearspaw Saivo Noaidi In The Wild

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Midnight Island's Day Off At Sugarok

Best Puppy In Breed
Midnight Island's Day Off At Sugarok


Winners Dog: (2-1-0-0)
Midnight Island's Day Off At Sugarok

Reserve Winners Dog
In The Wild A Gram Of Bearspaw

Junior Puppy Dog Class
1st Midnight Island's Day Off At Sugarok

12-18 Month Dog Class
1st In The Wild A Gram Of Bearspaw


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Bearspaw Saivo Noaidi In The Wild

Junior Puppy Bitch Class
1st Bearspaw Saivo Noaidi In The Wild

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
GChS Lacomtesse Ritchie Gecko

Best Of Opposite Sex
Ch Luckystryke's Go Your Own Way

Best Of Winners: (1-3-1-1)
Taja Super Sonic V New Era

Best Puppy In Breed
Taja Super Sonic V New Era


Winners Dog: (1-3-1-1)
Taja Super Sonic V New Era

Senior Puppy Dog Class
1st Taja Super Sonic V New Era

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Woolkin's Hello World

Best Of Opposite Sex
Ch Island Bound Wild Flower



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Messyhair's Harry Belafonte Debruyeres



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 20 pts (0-1-1-0)
Ch Mystic Suntime Dreamscape

Best Of Opposite Sex
Ch Zesta Hickstead

Best Of Winners: (0-1-1-0)
Madselin Manuscript For Music

Best Puppy In Breed
Ch Mystic Suntime Dreamscape

Select Dog
GCh Zesta Music Man

Select Bitch
Ch Westpointe's Garden Of Eden


Winners Dog: (0-1-1-0)
Zesta Stanley Blueboy

Reserve Winners Dog
Galenabay Hight Shift

Senior Puppy Dog Class
1st Zesta Stanley Blueboy
2nd Galenabay Hight Shift

12-18 Month Dog Class
1st Vmp Eye Candy

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Gloryhill Against All Odds

Open Dog Class
1st Gratia's From Ashes Risen

4-6 Month Dog Class
1st Zesta Poppin Prince Pippin


Winners Bitch: (0-1-1-0)
Madselin Manuscript For Music

Reserve Winners Bitch
Zesta Indigo Moon

Junior Puppy Bitch Class
1st Shadland Confetti

Senior Puppy Bitch Class
1st Zesta Indigo Moon
2nd Zesta Star In The Skye
3rd Vmp Just 2 Tempting

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Madselin Manuscript For Music
2nd Zesta Knew Our Booty

Open Bitch Class
1st Akadia Love From Adove
2nd Foursure Change My Mind
3rd Zesta Cinnamon Bun

4-6 Month Bitch Class
1st Zesta I'z A Keener

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Puddleduck SD&DP This Lil Piggy Flew 2 Crosswind



Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By