Red Deer & District Kennel Club
Friday, March 31, 2023



Related Results

Obedience

Friday, March 31 (Obedience Trial-1)
Saturday, April 01 (Obedience Trial-2)
Sunday, April 02 (Obedience Trial-3)

Rally Obedience

Friday, March 31 (Rally Trial-1)
Saturday, April 01 (Rally Trial-2)
Sunday, April 02 (Rally Trial-3)



Results courtesy of:


-- Terrina Maciborski --
MRBIS BPIS GCH Ghostpine's Cassiopeia's Beauty
"Nola"
Owner/Handler: Adina Black
Breeder/Owner: Terrina Maciborski
www.facebook.com/GhostPine-Staffordshire-Bull-Terriers


Best In Show
Judge: Robert Vandiver
Retriever (Golden)  
GChG Eirene's Chase N Chicks
Points: 506 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Robert Vandiver
Shetland Sheepdog  
GChB Mystic Suntime Supernova
Points: 442
Best Puppy In Show
Judge: Robert Vandiver
Great Dane  
Kiltic's She's Got It All At JetAir
Best Baby Puppy In Show
Judge: Robert Vandiver
Dalmatian  
Merry Go Round Again








Group 1 - Robert Vandiver Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Eirene's Chase N Chicks
  Retriever (Golden)   63
Group 2nd   
GCh Beswin Ynot Aim For The Stars
  Spaniel (English Springer)   46
Group 3rd   
Ch Danrich's Crash Tested To Compass
  Retriever (Labrador)   40
Group 4th   
GCh Sevenoaks Ultimate Weapon
  Setter (English)   30
BPIG   
Denlyn's Pathway To The Galaxy
  Retriever (Labrador)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Sherlock's Fair Play
  Spaniel (English Cocker)   0
Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 3 pts (2-0-0-2)
Crossiron's Blew By You

Best Of Opposite Sex
Ch Crossiron's Feelin' Groovy

Select Bitch
GCh Crossiron's Catch Me If You Can


Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Nyhar's Happy Hour

Best Puppy In Breed
Nyhar's Happy Hour



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Nyhar's Happy Hour

Senior Puppy Bitch Class
1st Nyhar's Happy Hour

Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 8 pts (3-2-0-4)
Ch Clarity's Que Sera Sera

Best Of Opposite Sex
Localuna's Dark Guardian

Best Of Winners: (3-2-0-4)
Localuna's Dark Guardian

Best Puppy In Breed
Stannyfield&Legacyk Hez So Magical

Select Bitch
Ch Firepoint Good Bones


Winners Dog: (3-2-0-4)
Localuna's Dark Guardian

Reserve Winners Dog
Stannyfield&Legacyk Hez So Magical

Senior Puppy Dog Class
1st Stannyfield&Legacyk Hez So Magical

12-18 Month Dog Class
1st Karpaten Irbis Bond, James Bond

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Localuna's Dark Guardian

Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Mistcurl Bartibog River Capt


Winners Dog: (1-0-0-0)
Mistcurl Bartibog River Capt

Open Dog Class
1st Mistcurl Bartibog River Capt


Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Birdzthewrd Too Humble To Brag



Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 16 pts (5-8-2-2)
GChG Eirene's Chase N Chicks

Best Of Opposite Sex
Ch Auburnmist Toodaloo

Best Of Winners: (5-8-2-2)
Kenro's Peace And Tranquility

Best Puppy In Breed
Kenro's Peace And Tranquility

Select Dog
GCh Canzas Good Day Sunshine

Select Bitch
GChB Harmony's Bon Appetit


Winners Bitch: (5-8-2-2)
Kenro's Peace And Tranquility

Reserve Winners Bitch
Auburnmist Just Jeannie

Junior Puppy Bitch Class
1st Expeditions Wok And Roll

Senior Puppy Bitch Class
1st Kenro's Peace And Tranquility
2nd Auburnmist It's True
3rd Pekay's My Place In This World

12-18 Month Bitch Class
1st Expeditions Midnight Charm

Canadian Bred Bitch Class
1st Tynehead One Rainy Wish

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Auburnmist Just Jeannie

Open Bitch Class
1st Coppermoon Mad Cat Boogie

Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tollchester's Terrific Trout

Best Puppy In Breed
GCh Tollchester's Terrific Trout



Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Shadowmere Copperhollow Celtic Moon N Virgo



Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChB Canrick's Patriot

Best Of Opposite Sex
Rehmann's Tri White Dove

Best Puppy In Breed
Kove & Klad's This Thing Called Love



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Rehmann's Tri White Dove

Reserve Winners Bitch
Kove & Klad's This Thing Called Love

Junior Puppy Bitch Class
1st Kove & Klad's This Thing Called Love

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rehmann's Tri White Dove

Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Willowcroft's Dixieland Diva


4-6 Month Dog Class
1st Sherlock's Fair Play


Winners Bitch: (0-1-0-0)
Willowcroft's Dixieland Diva

Open Bitch Class
1st Willowcroft's Dixieland Diva

Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GChB Beswin Ynot Aim For The Stars

Best Of Opposite Sex
Ch Beswin Ynot Dream With Mee

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Keypoint's Be The Change

Best Puppy In Breed
Keypoint's Be The Change


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Keypoint's Be The Change

Reserve Winners Bitch
Merry Thoughts Baby Jane

Junior Puppy Bitch Class
1st Keypoint's Be The Change

Open Bitch Class
1st Merry Thoughts Baby Jane

Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GChEx Realta Let It Rain At Cuchulain

Best Of Opposite Sex
Finnibone's Numo Uno

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Finnibone's White Rabbit

Best Puppy In Breed
Finnibone's White Rabbit


Winners Dog: (1-2-0-1)
Finnibone's Numo Uno

Open Dog Class
1st Finnibone's Numo Uno


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Finnibone's White Rabbit

Reserve Winners Bitch
Finnibone's On Your Knees Boys

Senior Puppy Bitch Class
1st Finnibone's On Your Knees Boys

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Finnibone's White Rabbit

Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Koping Bivins No Harm No Fowl

Select Bitch
Ch Koping Custom Fit Fairy Tale



4-6 Month Bitch Class
1st Koping Versa Near And Dear





Group 2 - Joe Lobb Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Chilcotin's Olive Oyl
  Dachshund (Standard Smooth)   52
Group 2nd   
GChS Necesse's Defendo Dominus
  Deerhound (Scottish)   51
Group 3rd   
GCh Snow Hill Fire And Rain
  Whippet   50
Group 4th   
Ch Telford's Knocked It Out Of The Park
  Beagle   45
BPIG   
Ch Telford's Knocked It Out Of The Park
  Beagle   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Telford's Worth Fighting For
  Beagle   0
Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Nalikar's What'd I Miss

Best Of Opposite Sex
Nalikar's Wait For It

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Nalikar's What'd I Miss

Best Puppy In Breed
Polo's Captain In The Air With Diamonds


Winners Dog: (2-2-0-0)
Nalikar's Wait For It

Reserve Winners Dog
Polo's Captain In The Air With Diamonds

Junior Puppy Dog Class
1st Polo's Captain In The Air With Diamonds

Open Dog Class
1st Nalikar's Wait For It


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Nalikar's What'd I Miss

Reserve Winners Bitch
Azari's Black Pearl

Open Bitch Class
1st Nalikar's What'd I Miss
2nd Azari's Black Pearl

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Noblewinds A Wakh Among The Stars


Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Summit Under Cover Of Dark


Winners Dog: (1-0-0-0)
Summit Under Cover Of Dark

Open Dog Class
1st Summit Under Cover Of Dark


Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 6 pts (2-3-1-1)
GChB Telford's Knocked It Out Of The Park

Best Of Opposite Sex
Ch Jaxson Xprecious Dream

Best Of Winners: (2-3-1-1)
Telford's Mai Tai Ro-Ae

Best Puppy In Breed
GChB Telford's Knocked It Out Of The Park


Winners Dog: (2-3-1-1)
Waskasoo's Watercolour Dreams

Reserve Winners Dog
Waskasoo's Watercolour Windwalker

Senior Puppy Dog Class
1st Waskasoo's Watercolour Windwalker

Open Dog Class
1st Waskasoo's Watercolour Dreams

4-6 Month Dog Class
1st Telford's Worth Fighting For


Winners Bitch: (2-3-1-1)
Telford's Mai Tai Ro-Ae

Reserve Winners Bitch
Telford's Sparkle Bunny

Junior Puppy Bitch Class
1st Telford's Mai Tai Ro-Ae

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Telford's Sparkle Bunny
2nd Waskasoo's Victory Dance

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB Taugo's Rocket Queen



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Elance Falling Glass

Canadian Bred Bitch Class
1st Elance Falling Glass

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 11 pts (5-3-1-3)
Ch Sonoma's Bailey Blue ML

Best Of Opposite Sex
GCh RHK Nutty Fireball

Best Of Winners: (5-3-1-3)
Telford's Look To The Stars

Best Puppy In Breed
Telford's Look To The Stars

Select Bitch
GChB RHK Bnb Cocos Frosted Roxy


Winners Bitch: (5-3-1-3)
Stardax I'm Coming Out

Reserve Winners Bitch
Braewick's Sequin Frosted Bella At BNB

Senior Puppy Bitch Class
1st Braewick's Sequin Frosted Bella At BNB

12-18 Month Bitch Class
1st RHK Double Dark Gold

Open Bitch Class
1st Stardax I'm Coming Out

4-6 Month Bitch Class
1st BNB Chole Frosty Cream Rozzie

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GChS Longonlovings Dreams In Darkness

Best Puppy In Breed
Longonlovings Playgirl By Design



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Longonlovings Down The Rabbit Hole

Reserve Winners Bitch
Longonlovings Playgirl By Design

Senior Puppy Bitch Class
1st Longonlovings Playgirl By Design

Open Bitch Class
1st Longonlovings Down The Rabbit Hole

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChG Chilcotin's Olive Oyl



Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
GChS Matsutake's Moments Reflection

Best Of Opposite Sex
Matsutakes Time Justified

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Matsutakes Time Justified

Best Puppy In Breed
Matsutakes Poppy For Cegah


Winners Dog: (2-2-0-1)
Matsutakes Time Justified

Reserve Winners Dog
Matsutake Turns Back Time

Senior Puppy Dog Class
1st Matsutake Turns Back Time

Open Dog Class
1st Matsutakes Time Justified


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Matsutakes Poppy For Cegah

Reserve Winners Bitch
Matsutakes Trust In Time

Senior Puppy Bitch Class
1st Matsutakes Poppy For Cegah
2nd Matsutakes Trust In Time

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Necesse's Defendo Dominus



Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Dreamwindz Ballad Of Songbirds And Snakes



Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Phantoms 24K Magic

Best Puppy In Breed
Phantoms 24K Magic

Select Bitch
Ch Spiritsound Lean On Me At Asgardian



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Phantoms 24K Magic

Senior Puppy Bitch Class
1st Phantoms 24K Magic



Winners Dog: (1-1-2-2)
Rocklakes Nemo Gambit

12-18 Month Dog Class
1st Rocklakes Nemo Gambit

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Lahhabeh Kamala Amira Al Daoud

Best Of Opposite Sex
Ch Haefen Phaeton Kingsley



Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
GChB Snow Hill Fire And Rain

Best Of Opposite Sex
Tarrango Hare's The Deal

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Tarrango Hare's The Deal

Best Puppy In Breed
Tarrango Hare's The Deal


Winners Dog: (2-2-0-1)
Tarrango Hare's The Deal

Reserve Winners Dog
Tarrango's Curtain Call

Senior Puppy Dog Class
1st Tarrango Hare's The Deal

Canadian Bred Dog Class
1st Tarrango's Curtain Call


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Dreamwindz Heart Of Stone

Reserve Winners Bitch
Aberle Good Morning Starshine

Senior Puppy Bitch Class
1st Dreamwindz Heart Of Stone

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Aberle Good Morning Starshine





Group 3 - Janet Lobb Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Tybrushe's Livin Notoriety
  Boxer   117
Group 2nd   
GChB Prairiegems Boomkanani Irawaru
  Bernese Mountain Dog   110
Group 3rd   
GCh Marinella's The Thunder Rolls
  Portuguese Water Dog   96
Group 4th   
GCh Mtn High Happy Hour At Sikome
  Newfoundland   90
BPIG   
Kiltic's She's Got It All At JetAir
  Great Dane   N/A
Best Baby Puppy In Group   
NitroBerner's Happy Days At Zeigen
  Bernese Mountain Dog   0
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 12 pts (1-5-7-0)
GChG Ice Gangsta's Arrow Of Thunder

Best Of Opposite Sex
Northernsong's Written In The Stars

Best Of Winners: (1-5-7-0)
Snowybleu's King-Crow Merlot At Sanekats

Best Puppy In Breed
Northernsong's Written In The Stars

Select Dog
GCh Mytuk's The Main Event


Winners Bitch: (1-5-7-0)
Northernsong's Written In The Stars

Reserve Winners Bitch
Edgemere's Walking On Sunshine

Junior Puppy Bitch Class
1st Tonomi's Gold Dust Woman

12-18 Month Bitch Class
1st Edgemere's Walking On Sunshine
2nd Spiritrun's LivLafLuv At Earthwind

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Northernsong's Written In The Stars

Open Bitch Class
1st Koyuks The Charmed One

4-6 Month Bitch Class
1st Tonomi's Building A Mystery

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 13 pts (4-3-4-3)
GChEx Prairiegems Boomkanani Irawaru

Best Of Opposite Sex
Ch Creo's All Over The World

Best Of Winners: (4-3-4-3)
Creo's Indys Promise

Best Puppy In Breed
Creo's Indys Promise

Select Dog
GChS Aiden Sergina V.'T Rijkenspark


Winners Bitch: (4-3-4-3)
Creo's Indys Promise

Reserve Winners Bitch
Prairiegems Ciao Bella

Senior Puppy Bitch Class
1st Creo's Indys Promise

12-18 Month Bitch Class
1st NitroBerner's Golden Girl

Open Bitch Class
1st Prairiegems Ciao Bella

4-6 Month Bitch Class
1st Creo's Jump For Joy
2nd NitroBerner's Happy Feet

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Boston Cream

Best Of Opposite Sex
Barbara The Barbarian

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Boston Cream


Winners Dog: (1-1-0-0)
Boston Cream

Open Dog Class
1st Boston Cream


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Barbara The Barbarian

Open Bitch Class
1st Barbara The Barbarian

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GChS Newalba's Ben Grimm

Best Of Opposite Sex
Sheharla's RedRebel At Newalba

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Sheharla's RedRebel At Newalba

Best Puppy In Breed
Archangel's N Newalba's Poison Ivy


Winners Dog: (1-3-1-0)
Nightwatch's Solar Impact

Open Dog Class
1st Nightwatch's Solar Impact

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Island Reign's Forge New Ground

Best Of Opposite Sex
Rocky Views Playing For Keeps At Prairie Creek

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Island Reign's Forge New Ground

Best Puppy In Breed
Island Reign's Forge New Ground


Winners Dog: (1-3-0-0)
Island Reign's Forge New Ground

Senior Puppy Dog Class
1st Island Reign's Forge New Ground

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 6 pts (1-1-1-4)
GChB Cassels Moonshine Whiskey

Best Of Opposite Sex
GChB Legendale N KO Summer Breeze

Best Of Winners: (1-1-1-4)
Gentry's Check And Mate

Best Puppy In Breed
Stedfast High End Proof

Select Bitch
GCh Mojave's Songbird


Winners Dog: (1-1-1-4)
Gentry's Check And Mate

12-18 Month Dog Class
1st Gentry's Check And Mate


Winners Bitch: (1-1-1-4)
Stedfast High End Proof

Junior Puppy Bitch Class
1st Stedfast High End Proof

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 14 pts (2-3-5-5)
GChB Kiltic's She's Got It All At JetAir

Best Of Opposite Sex
GChEx Livesky's After Party In Vegas

Best Of Winners: (2-3-5-5)
Kingstone's Widowmaker

Best Puppy In Breed
GChB Kiltic's She's Got It All At JetAir

Select Dog
GCh Cilka's Rising Tsar

Select Bitch
GChB EBD Rave Review V Valbydane


Winners Dog: (2-3-5-5)
EBD ValbyDane Almost Legendary

Reserve Winners Dog
Meraki's Magnificent Black Pearl

Senior Puppy Dog Class
1st Meraki's Magnificent Black Pearl

12-18 Month Dog Class
1st EBD ValbyDane Almost Legendary


Winners Bitch: (2-3-5-5)
Kingstone's Widowmaker

Reserve Winners Bitch
Kiltic's Don't You Forget About Me

Junior Puppy Bitch Class
1st Kingstone's Widowmaker

Senior Puppy Bitch Class
1st Kiltic's Don't You Forget About Me
2nd Quadco Acres Fearless Dream Chaser

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Joenrannan Pikki

Best Of Opposite Sex
Ch Rohmoivan Evita

Best Puppy In Breed
Joenrannan Pikki


Winners Dog: (1-0-0-1)
Joenrannan Pikki

Junior Puppy Dog Class
1st Joenrannan Pikki


Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Lexington Excelsior Empire States Ava At Katywinds

Best Of Opposite Sex
Lizonas Indiana King Of Adventure

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Lizonas Indiana King Of Adventure

Best Puppy In Breed
Lizonas Indiana King Of Adventure


Winners Dog: (1-1-0-1)
Lizonas Indiana King Of Adventure

Senior Puppy Dog Class
1st Lizonas Indiana King Of Adventure


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Lizona Unmistakable Texas Star

Open Bitch Class
1st Lizona Unmistakable Texas Star

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 9 pts (1-5-1-3)
GChB Mtn High Happy Hour At Sikome

Best Of Opposite Sex
GCh Longship's Asvaldr

Best Of Winners: (1-5-1-3)
Rosethorn's Diamond Solitare

Best Puppy In Breed
Rosethorn Surfs The Waves With Topmast

Select Bitch
Ch Really A Special Girl Des Seigneurs Des O


Winners Bitch: (1-5-1-3)
Rosethorn's Diamond Solitare

Reserve Winners Bitch
Sikome's Gin & Tonic

Senior Puppy Bitch Class
1st Rosethorn Surfs The Waves With Topmast
2nd TwinHuey & Rosethorn Sea Of No Cares

Canadian Bred Bitch Class
1st Rosethorn's Diamond Solitare

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sikome's Gin & Tonic

Open Bitch Class
1st Rosethorn's Total Eclipse Of The Heart

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 5 pts (2-2-2-0)
GChG Marinella's The Thunder Rolls

Best Of Opposite Sex
H2O Diamond Of Whoosh

Best Of Winners: (2-2-2-0)
Baywood Nauti By Nature

Best Puppy In Breed
Sailor's Long Awaited Love

Select Dog
GChB Robel Gto It's Miller Time Aegean H2O


Winners Bitch: (2-2-2-0)
H2O Diamond Of Whoosh

Reserve Winners Bitch
Sailor's Long Awaited Love

Senior Puppy Bitch Class
1st Sailor's Long Awaited Love

Open Bitch Class
1st H2O Diamond Of Whoosh

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Desertwind's Delta Alpine Lady



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Desertwind's Delta Alpine Lady

Reserve Winners Bitch
Desertwind's Juliet A Star In The Sky

Canadian Bred Bitch Class
1st Desertwind's Juliet A Star In The Sky

Open Bitch Class
1st Desertwind's Delta Alpine Lady

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 9 pts (2-2-4-2)
GChS Vanderbilt's Let The Magic Begin

Best Of Opposite Sex
Ch Winterpeg's Winx

Best Of Winners: (2-2-4-2)
Snowlegend Dimitri Magic Of The Moment

Best Puppy In Breed
Snowlegend Jewel Of The North

Select Dog
GChB Snowater's The Puck Drops At Snowbastian

Select Bitch
GChB Winterpeg's Teija


Winners Bitch: (2-2-4-2)
Snowlegend Jewel Of The North

Reserve Winners Bitch
White Evenk Onyx Maya

Senior Puppy Bitch Class
1st Snowlegend Jewel Of The North

Open Bitch Class
1st White Evenk Onyx Maya

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 8 pts (2-3-3-1)
GChS Jury's Karma Police

Best Of Opposite Sex
Ch Innovations Git R Done

Best Of Winners: (2-3-3-1)
Kiraly's Thunder Dragon

Best Puppy In Breed
Ch Innovations Git R Done

Select Dog
GCh Jury's The Verdict Is In On Jenko


Winners Dog: (2-3-3-1)
Kiraly's Thunder Dragon

Reserve Winners Dog
Jury's The Name's So Nice U Say It Twice

Junior Puppy Dog Class
1st Jury's The Name's So Nice U Say It Twice

12-18 Month Dog Class
1st Kiraly's Thunder Dragon

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
Ch Debalys Doesn't Do Fear

Best Of Opposite Sex
Ch Debalys Curtain Call

Best Puppy In Breed
Ch Debalys Curtain Call


Winners Dog: (2-0-1-1)
Snow Image Viktor Medzhik

Reserve Winners Dog
Debalys Oops We Did It Again

Senior Puppy Dog Class
1st Debalys Oops We Did It Again

Open Dog Class
1st Snow Image Viktor Medzhik

4-6 Month Dog Class
1st Debalys Triple Play


4-6 Month Bitch Class
1st Debalys Third Times The Charm





Group 4 - Joe Lobb Top Dog
Points
Group 1st    Pinnacle Broxden Lickety Split   Fox Terrier (Smooth)   49
Group 2nd   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   48
Group 3rd   
GChB Blueve's First Edition
  Kerry Blue Terrier   43
Group 4th   
GCh Larkspur Acadia Ready For Action
  Lakeland Terrier   41
BPIG   
Langholm Rocky Mountain Man
  Scottish Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    McGuinness Pillar Of Fire   Cairn Terrier   0
Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Brea's Champagne Bleuz



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Brea's Champagne Bleuz

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Brea's Champagne Bleuz

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Zoda J's Forget Me Knots

Best Of Opposite Sex
Ch Ketschup King Psi Mysteria

Best Puppy In Breed
Zoda J's Forget Me Knots

Select Bitch
Ch Zoda's Explosion Of Pickles



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Zoda J's Forget Me Knots

Reserve Winners Bitch
Oreos Casablanca Psi Mysteria

Junior Puppy Bitch Class
1st Oreos Casablanca Psi Mysteria

Senior Puppy Bitch Class
1st Zoda J's Forget Me Knots

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Floky De Invictus Bull



Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChB Wisterias Song Of A Siren

Best Puppy In Breed
GChS Renica's Good Omens

Select Bitch
GChS Renica's Good Omens



Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 5 pts (0-5-1-0)
GChS Hjohoo's Yes Hjo Can

Best Of Opposite Sex
Tarahill's Girl On Fire

Best Puppy In Breed
Tarahill's Hidden Treasure


4-6 Month Dog Class
1st McGuinness Pillar Of Fire


Winners Bitch: (0-5-1-0)
Tarahill's Girl On Fire

Reserve Winners Bitch
Checkers Brownie Points

Senior Puppy Bitch Class
1st Tarahill's Hidden Treasure

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Beguiling Peigi's Gnome Brew

Open Bitch Class
1st Tarahill's Girl On Fire
2nd Checkers Brownie Points
3rd McGuinness Dressed With Sage

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Pinnacle Broxden Lickety Split


Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Hayewyres Ya Got Trouble By Enchantment

Best Of Opposite Sex
Maciffen Mischief Seeker



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Maciffen Mischief Seeker

Reserve Winners Bitch
Beinnein Valkyrie Dreams

12-18 Month Bitch Class
1st Maciffen Mischief Seeker

Open Bitch Class
1st Beinnein Valkyrie Dreams

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChS Blueve's First Edition

Best Of Opposite Sex
Kenan's Celtic Legend

Best Puppy In Breed
Kenan's Celtic Legend


Winners Dog: (1-0-0-1)
Kenan's Celtic Legend

Senior Puppy Dog Class
1st Kenan's Celtic Legend


Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Larkspur Acadia Ready For Action



Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Ambricks Foolish Heart At Jumpstart



Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Terraraz Written In The Stars

Best Of Opposite Sex
Terraraz Shoot For The Stars

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Terraraz Written In The Stars

Best Puppy In Breed
Terraraz Written In The Stars


Winners Dog: (1-1-0-0)
Terraraz Written In The Stars

Senior Puppy Dog Class
1st Terraraz Written In The Stars


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Terraraz Shoot For The Stars

Senior Puppy Bitch Class
1st Terraraz Shoot For The Stars

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Clarity's Kaboom Of Summer



Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines

Best Of Opposite Sex
Empire Inferno At Kampfer

Best Puppy In Breed
Empire Inferno At Kampfer



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Empire Inferno At Kampfer

Senior Puppy Bitch Class
1st Empire Inferno At Kampfer

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 8 pts (2-4-2-1)
Ch Langholm's Champagne Legacy

Best Of Opposite Sex
Langholm Rocky Mountain Man

Best Of Winners: (2-4-2-1)
Langholm Rocky Mountain Man

Best Puppy In Breed
Langholm Rocky Mountain Man

Select Dog
Ch Greatbear Christimoor Dutton Make My Day


Winners Dog: (2-4-2-1)
Langholm Rocky Mountain Man

Reserve Winners Dog
Dunkeld's Red Sky Solar Flare

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Langholm Rocky Mountain Man

Open Dog Class
1st Dunkeld's Red Sky Solar Flare


Winners Bitch: (2-4-2-1)
Glenshiel's Lil' Stargazer

Reserve Winners Bitch
Langholm's Dynasty

Junior Puppy Bitch Class
1st Langholm's Dynasty

Senior Puppy Bitch Class
1st VDK Glamorous At Embolden

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Glenshiel's Lil' Stargazer

Open Bitch Class
1st Haigis Tweed's Wild Ebony Rose

4-6 Month Bitch Class
1st Langholm Champagne On Ice

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tyrone Quintessential Pinehome



4-6 Month Bitch Class
1st Tyrone I Can Buy Myself Flowers

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 4 pts (2-0-1-2)
Ghostpine's Brightest Star

Best Of Opposite Sex
GCh Hillside Morrigan

Select Dog
GChB Tequila's Total Package Kit

Select Bitch
Ch Red Rocks Tequila Sunrise


Winners Dog: (2-0-1-2)
Ghostpine's Brightest Star

Reserve Winners Dog
Hillside Aengus

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Ghostpine's Brightest Star

Open Dog Class
1st Hillside Aengus


4-6 Month Bitch Class
1st Hillside Oleander

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GChG Skyehigh's Video Game

Best Of Opposite Sex
Dilywags Country Gal Annie

Best Puppy In Breed
Mavs All That Jazz

Select Bitch
Ch Deldawn Keeper Of The Game



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Dilywags Country Gal Annie

Reserve Winners Bitch
Cleghorn's Million Dollar Baby

Junior Puppy Bitch Class
1st Mavs All That Jazz

12-18 Month Bitch Class
1st Dilywags Country Gal Annie

Canadian Bred Bitch Class
1st Cleghorn's Million Dollar Baby





Group 5 - Barbara Arndt Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Annevan Salem V Scion Of Lore
  Silky Terrier   56
Group 2nd   
Diabolbric's The Force Awakens
  Pug   55
Group 3rd   
Rae Anne's In Fashion
  Papillon   53
Group 4th    Prairiefire Yellowstone   Havanese   49
BPIG   
Rae Anne's In Fashion
  Papillon   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Chickadee Always On My Mind
  Havanese   0
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Galfox Sidetrack

Best Of Opposite Sex
Ryzann The Law Of Surprise

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Galfox Sidetrack

Best Puppy In Breed
Galfox Sidetrack


Winners Dog: (1-1-0-0)
Galfox Sidetrack

Senior Puppy Dog Class
1st Galfox Sidetrack


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Ryzann The Law Of Surprise

12-18 Month Bitch Class
1st Ryzann The Law Of Surprise

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 5 pts (2-1-1-2)
GCh Matmor Talk Of The Town

Best Of Opposite Sex
GChB Kewpy's Cinnamon Girl

Best Of Winners: (2-1-1-2)
Msfizz One Love

Best Puppy In Breed
Msfizz One Love

Select Bitch
GCh Ellis Whatever Lola Wants At Kewpys


Winners Dog: (2-1-1-2)
Msfizz One Love

Reserve Winners Dog
Dawnaquinn Spiderman

Senior Puppy Dog Class
1st Msfizz One Love

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Dawnaquinn Spiderman


Winners Bitch: (2-1-1-2)
Dawnaquinn Wicked Witch

Junior Puppy Bitch Class
1st Dawnaquinn Wicked Witch

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh Pastel's Web Of Lies

Best Of Opposite Sex
Pastels Badlands

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Pastels Badlands

Best Puppy In Breed
Blue Nile Sapphier Goldernain Chinuahua


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Pastels Badlands

Reserve Winners Bitch
Sweet Dreem Prada Goldenrain

Junior Puppy Bitch Class
1st Sweet Dreem Prada Goldenrain

12-18 Month Bitch Class
1st Klee's Fayedra Lost In Love

Open Bitch Class
1st Pastels Badlands

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Mysticblus Of Angels And Demons



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Mysticblus Of Angels And Demons

Open Bitch Class
1st Mysticblus Of Angels And Demons

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 15 pts (6-8-1-1)
Ch Taja Trojan Horse

Best Of Opposite Sex
Ch Crest-Vue To Be Puff-ectly Frank

Best Of Winners: (6-8-1-1)
Solarus Willowglyn Luminescence

Best Puppy In Breed
Solarus Willowglyn Luminescence


Winners Dog: (6-8-1-1)
Solarus Willowglyn Luminescence

Reserve Winners Dog
Hex's Iconic Louis V

Junior Puppy Dog Class
1st Hex's Papa's A Rolling Stone
2nd Dalen Blaze Of Glory

Senior Puppy Dog Class
1st Solarus Willowglyn Luminescence

Canadian Bred Dog Class
1st Dalen Highway To Hell

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Hex's Iconic Louis V

Open Dog Class
1st Shaw's Marshmallow Monster

4-6 Month Dog Class
1st Halostar Go Big Or Go Home


Winners Bitch: (6-8-1-1)
Taja Spirit Of Dragon Soul-Long

Reserve Winners Bitch
Ethereal's Livin' On The Edge

Junior Puppy Bitch Class
1st Hex's Duchess Of Firecrest
2nd Dalen Ring Of Fire

Senior Puppy Bitch Class
1st Sunlit's Done Me Dirty

12-18 Month Bitch Class
1st Hex's Good Girl Gone Bad
2nd Calindi's Kiss Me I'm Irish

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Taja Spirit Of Dragon Soul-Long

Open Bitch Class
1st Ethereal's Livin' On The Edge
2nd Willowglyn Twinkle Little Star

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh LouLou-D'Amour De La Vanille Bourbon



Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Bernkastel Call Of The Man Cub

Best Of Opposite Sex
Wynzall Somerset Tiktok

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Bernkastel Call Of The Man Cub


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Wynzall Somerset Tiktok

Open Bitch Class
1st Wynzall Somerset Tiktok

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 4 pts (0-5-0-0)
Prairiefire Yellowstone

Best Puppy In Breed
Seda's Star Gazer



Winners Bitch: (0-5-0-0)
Prairiefire Yellowstone

Reserve Winners Bitch
Lorwin's Spice It Up

Junior Puppy Bitch Class
1st Seda's Star Gazer

Senior Puppy Bitch Class
1st Seda's Magical Allure
2nd Delsols She's Back In Black 4 Chickadee

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Lorwin's Spice It Up

Open Bitch Class
1st Prairiefire Yellowstone

4-6 Month Bitch Class
1st Chickadee Always On My Mind

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Diavolino's Gimme A Deal


Winners Dog: (1-0-0-0)
Diavolino's Gimme A Deal

Open Dog Class
1st Diavolino's Gimme A Deal


Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Rae Anne's In Fashion

Best Of Opposite Sex
Derrima Zippity Yay

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Rae Anne's In Fashion

Best Puppy In Breed
Rae Anne's In Fashion


Winners Dog: (1-3-0-0)
Derrima Zippity Yay

12-18 Month Dog Class
1st Derrima Zippity Yay


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Rae Anne's In Fashion

Reserve Winners Bitch
Paradisewing's The Only One Like Me!

Junior Puppy Bitch Class
1st Paradisewing's The Only One Like Me!
2nd Flying Gracia Beatriche

Senior Puppy Bitch Class
1st Rae Anne's In Fashion

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Diaquiris Melody At Lionheart



Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 6 pts (4-2-0-1)
Ch Tofini Can't Believe It's Not Butters

Best Of Opposite Sex
Firesprite Moon River

Best Of Winners: (4-2-0-1)
Cascadepom's Domenica Dolce

Best Puppy In Breed
Cascadepom's Domenica Dolce


Winners Bitch: (4-2-0-1)
Cascadepom's Domenica Dolce

Reserve Winners Bitch
Arwins House Bunny

Junior Puppy Bitch Class
1st Cascadepom's Domenica Dolce
2nd Arwins House Bunny

4-6 Month Bitch Class
1st Firesprite Worth The Wait
2nd Pombeach Orange Colored Sky

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Custom's Devolution

Best Of Opposite Sex
Miss Tesla Od Lalanki

Best Puppy In Breed
Miss Tesla Od Lalanki



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Miss Tesla Od Lalanki

Junior Puppy Bitch Class
1st Miss Tesla Od Lalanki

4-6 Month Bitch Class
1st Templecity Bejeweled

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChG Diabolbric's The Force Awakens

Select Dog
GChS Xoe Eleki's Harvest Moon



Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Annevan Salem V Scion Of Lore



Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Maldonfox Roeders Strait Razor







Group 6 - Robert Vandiver Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   78
Group 2nd   
Ch Horizon's Queen Ann's Lace
  Keeshond   73
Group 3rd   
Ch Echoviews Run Silent Run Deep
  Dalmatian   64
Group 4th    Ever Single Truly Madly   Boston Terrier   53
BPIG   
Ch Horizon's Queen Ann's Lace
  Keeshond   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Merry Go Round Again
  Dalmatian   0
Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Cumulus Cabochon Roaring Lion

Best Of Opposite Sex
River Dancing Border Reiver 'Reva'

Best Puppy In Breed
River Dancing Border Reiver 'Reva'



Winners Bitch: (0-1-1-0)
River Dancing Border Reiver 'Reva'

Junior Puppy Bitch Class
1st River Dancing Border Reiver 'Reva'

Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Ever Single Truly Madly

Best Of Opposite Sex
Heartily Love Story

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Ever Single Truly Madly

Best Puppy In Breed
Ever Single Truly Madly


Winners Dog: (2-2-0-0)
Ever Single Truly Madly

Reserve Winners Dog
Selectabull's Timeless Tuxedo Cowboy

Junior Puppy Dog Class
1st Selectabull's Timeless Tuxedo Cowboy

Senior Puppy Dog Class
1st Ever Single Truly Madly


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Heartily Love Story

Reserve Winners Bitch
Bromley Rock's Echo Of Eternity

Junior Puppy Bitch Class
1st Bromley Rock's Echo Of Eternity

Open Bitch Class
1st Heartily Love Story

Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rugerlane That's One Way Of Putin It



Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Arruga N' Gumby's Pop The Bubbly

Best Puppy In Breed
Arruga N' Gumby's Pop The Bubbly



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Arruga N' Gumby's Pop The Bubbly

Junior Puppy Bitch Class
1st Arruga N' Gumby's Pop The Bubbly

Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 4 pts (0-1-3-1)
ChowRidge You Are My Red Rosa

Best Of Opposite Sex
GCh Beshia's Rocket Man

Best Puppy In Breed
ChowRidge You Are My Red Rosa

Select Dog
GChB Balcsi King Mars

Select Bitch
Ch Chowridge Quantum Scarlett



Winners Bitch: (0-1-3-1)
ChowRidge You Are My Red Rosa

Senior Puppy Bitch Class
1st ChowRidge You Are My Red Rosa

4-6 Month Bitch Class
1st Dragonslayer Tai Midge For Chowridge

Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
BFF's Zenith Of Beauty

Best Of Opposite Sex
Wildx Tango Pequeno Moloso

Best Of Winners: (1-2-0-0)
BFF's Zenith Of Beauty

Best Puppy In Breed
BFF's Zenith Of Beauty


Winners Dog: (1-2-0-0)
Wildx Tango Pequeno Moloso

Junior Puppy Dog Class
1st Wildx Tango Pequeno Moloso


Winners Bitch: (1-2-0-0)
BFF's Zenith Of Beauty

Reserve Winners Bitch
BFF's Zinfandelle

Senior Puppy Bitch Class
1st BFF's Zenith Of Beauty
2nd BFF's Zinfandelle

4-6 Month Bitch Class
1st BFF's Whiskey Lullaby

Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 8 pts (2-3-3-1)
Ch Horizon's Queen Ann's Lace

Best Of Opposite Sex
GChB Bonden's Klompen Pickwick Club

Best Of Winners: (2-3-3-1)
Admiraal's Sweet Willow

Best Puppy In Breed
Ch Horizon's Queen Ann's Lace

Select Dog
GCh Admiraal's Rocky Road


Winners Dog: (2-3-3-1)
Beaukees Tennessee Toddy

Reserve Winners Dog
Admiraal's Dancin' In The Dark

Junior Puppy Dog Class
1st Admiraal's Dancin' In The Dark

Open Dog Class
1st Beaukees Tennessee Toddy


Winners Bitch: (2-3-3-1)
Admiraal's Sweet Willow

Reserve Winners Bitch
Admiraal's Walkin' On Sunshine

Junior Puppy Bitch Class
1st Admiraal's Walkin' On Sunshine

Senior Puppy Bitch Class
1st Admiraal's Sweet Willow
2nd Admiraal's Sashay Away

Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Ch Jaron's Cybele De Santa Inez

Best Of Opposite Sex
Apsolutely Firecracker

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Apsolutely Red Hot Chilli Pepper


Winners Dog: (2-1-0-1)
Apsolutely Firecracker

Reserve Winners Dog
Apsolutely A Sound Investment

12-18 Month Dog Class
1st Apsolutely A Sound Investment

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Apsolutely Firecracker


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Apsolutely Red Hot Chilli Pepper

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Apsolutely Red Hot Chilli Pepper

Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 9 pts (3-2-2-3)
GChS Kandansk Staken Nosferatu

Best Of Opposite Sex
Ch Thalpet's Island Girl

Best Of Winners: (3-2-2-3)
Teannas High Jaxed At Kelmar

Best Puppy In Breed
Kandansk Danger Zone

Select Bitch
Ch Kandansk Infatuation


Winners Dog: (3-2-2-3)
Teannas High Jaxed At Kelmar

Reserve Winners Dog
Kandansk Danger Zone

Senior Puppy Dog Class
1st Kandansk Danger Zone

12-18 Month Dog Class
1st Keja's Mystical Endeavour

Open Dog Class
1st Teannas High Jaxed At Kelmar


Winners Bitch: (3-2-2-3)
Thalpet's Prime Meridian

Reserve Winners Bitch
Bar King's Combing Attraction At Midori

Junior Puppy Bitch Class
1st Bar King's Combing Attraction At Midori

Open Bitch Class
1st Thalpet's Prime Meridian

Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GChEx OTCh Oakridge Travelin' Soldier

Best Of Opposite Sex
GChS Crystalton Chikoda Curtain Call

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Benverde Coronado Rosa Verde

Best Puppy In Breed
Benverde Coronado Rosa Verde

Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Bonchien Fashionista

Best Of Opposite Sex
GCh Monterrez Superstar


Winners Bitch: (0-1-1-0)
Bonchien Fashionista

Open Bitch Class
1st Bonchien Fashionista

Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 6 pts (2-2-0-3)
Ch Tsukime's Envy My Beauty At D.C.Kin

Best Of Opposite Sex
Satika's Boom Boom Boom

Best Of Winners: (2-2-0-3)
Satika's If I Can Dream

Best Puppy In Breed
Satika's If I Can Dream

Select Bitch
GChS Timberfoxs Mystic Falls Sunojo


Winners Dog: (2-2-0-3)
Satika's Boom Boom Boom

Reserve Winners Dog
Timberfox's Chamber Of Secrets

Junior Puppy Dog Class
1st Satika's Boom Boom Boom

12-18 Month Dog Class
1st Timberfox's Chamber Of Secrets


Winners Bitch: (2-2-0-3)
Satika's If I Can Dream

Reserve Winners Bitch
D.C.Kin's Magic & Midnight Lace

Junior Puppy Bitch Class
1st Satika's If I Can Dream
2nd D.C.Kin's Magic & Midnight Lace

Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 7 pts (3-4-1-0)
GCh Sunside Steady Freddy

Best Of Opposite Sex
Bling's Flower Power

Best Of Winners: (3-4-1-0)
Halo's Better Watch Out Here I Come

Best Puppy In Breed
Mydream's The Party Continues

Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Adominos To-Jo Too Bad She's Bad

Best Of Opposite Sex
Tyrone Walk This Way With Adominos

Best Puppy In Breed
Tyrone Walk This Way With Adominos


Winners Dog: (1-0-0-1)
Tyrone Walk This Way With Adominos

Senior Puppy Dog Class
1st Tyrone Walk This Way With Adominos


Judge: Robert Vandiver

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)

Best Of Opposite Sex
Xolotime Balam Of Humo

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Zoega Dream Of Coffee

Best Puppy In Breed
Tamarzi N Mysticblu's Devil Doesn't Bargain


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Zoega Dream Of Coffee

Reserve Winners Bitch
Tamarzi's Whispers In The Dark @ Mysticblu

12-18 Month Bitch Class
1st Zoega Dream Of Coffee

Open Bitch Class
1st Tamarzi's Whispers In The Dark @ Mysticblu



Group 7 - Janet Lobb Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Mystic Suntime Supernova
  Shetland Sheepdog   85
Group 2nd   
Ch Eclipse Boom Boom Pow
  Berger Picard   61
Group 3rd   
GChS Sugarok Magical Mystery Tour
  Finnish Lapphund   60
Group 4th   
GChS Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar
  Old English Sheepdog   59
BPIG   
Kelkary Gamsun Ohana At Central Perks
  Bearded Collie   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Saffire's Believe In Dreams
  Australian Shepherd   0
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Spader Fancy Pants

Best Puppy In Breed
Catalyst's Red Headed Stranger



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Spader Fancy Pants

Reserve Winners Bitch
Catalyst's Red Headed Stranger

Junior Puppy Bitch Class
1st Catalyst's Red Headed Stranger

Open Bitch Class
1st Spader Fancy Pants

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 10 pts (2-4-2-3)
GChEx Annrock's Stonehill A League Of Her Own

Best Of Opposite Sex
GCh Turbar's Cha Cha Slide

Best Of Winners: (2-4-2-3)
Sheep's Kin Live To Ride

Best Puppy In Breed
Sheep's Kin Live To Ride

Select Bitch
Ch Oenomel's We Go Together


Winners Dog: (2-4-2-3)
Turbar's Hop To It

Reserve Winners Dog
Casselcreek The Blind Side

Canadian Bred Dog Class
1st Turbar's Hop To It

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Casselcreek The Blind Side


Winners Bitch: (2-4-2-3)
Sheep's Kin Live To Ride

Reserve Winners Bitch
Casselcreek The Big Cheese

Junior Puppy Bitch Class
1st Collinswood Aviatrix

Senior Puppy Bitch Class
1st Sheep's Kin Live To Ride
2nd Cruisin's Isn't She Lovely

Open Bitch Class
1st Casselcreek The Big Cheese

4-6 Month Bitch Class
1st Saffire's Believe In Dreams
2nd Oenomel's Wild One

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Sheiling Spirit Waving To Rhosown

Best Puppy In Breed
Kelkary Gamsun Ohana At Central Perks



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Kelkary Gamsun Ohana At Central Perks

Junior Puppy Bitch Class
1st Kelkary Gamsun Ohana At Central Perks

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Eclipse Boom Boom Pow



Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
On Targets Star Lord


Winners Dog: (1-0-0-0)
On Targets Star Lord

Open Dog Class
1st On Targets Star Lord

4-6 Month Dog Class
1st Asset's Speed Force


Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bolo's Coach Of Zottelbaer

Best Puppy In Breed
Bolo's Coach Of Zottelbaer


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bolo's Coach Of Zottelbaer

Senior Puppy Dog Class
1st Bolo's Coach Of Zottelbaer


Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 6 pts (2-5-0-0)
Rainycreek Lunessence

Best Of Opposite Sex
Tamaron's Some Beach Somewhere

Best Of Winners: (2-5-0-0)
Rainycreek Lunessence

Best Puppy In Breed
Tamaron's Far And Away


Winners Bitch: (2-5-0-0)
Rainycreek Lunessence

Reserve Winners Bitch
Tamaron's Far And Away

Junior Puppy Bitch Class
1st Tamaron's Far And Away

Senior Puppy Bitch Class
1st Charvell's Heartbreaker

12-18 Month Bitch Class
1st Rainycreek Lunessence
2nd Prairiemist Lady Marmalade

Open Bitch Class
1st Caradilis Black Dash

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 5 pts (0-4-1-1)
GChS Feoras & Caradilis Rising Fortune

Best Of Opposite Sex
GCh Tamaron's After Midnight

Best Puppy In Breed
Tamaron 'N Prairiemist Vanilla Sky



Winners Bitch: (0-4-1-1)
Tamaron 'N Prairiemist Vanilla Sky

Reserve Winners Bitch
Tamaron's Once Upon A Time

Junior Puppy Bitch Class
1st Tamaron 'N Prairiemist Vanilla Sky

Senior Puppy Bitch Class
1st Charvell's Imagine

Open Bitch Class
1st Tamaron's Once Upon A Time
2nd Whiskeyjack's Missing U Always

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Sugarok Magical Mystery Tour



Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Luckystryke's Take No Prisoners

Best Of Opposite Sex
Mystksand A Million Dreams

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Luckystryke's Take No Prisoners

Best Puppy In Breed
Luckystryke's Take No Prisoners


Winners Dog: (1-2-0-0)
Mystksand A Million Dreams

Senior Puppy Dog Class
1st Mystksand A Million Dreams

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 4 pts (3-2-0-0)
Double R/R Raindance Levi

Best Of Opposite Sex
Creeklands Adelheid

Best Of Winners: (3-2-0-0)
Double R/R Raindance Levi

Best Puppy In Breed
Headlines Tulsa


Winners Bitch: (3-2-0-0)
Creeklands Adelheid

Reserve Winners Bitch
Headlines Tulsa

Junior Puppy Bitch Class
1st Headlines Tulsa

Open Bitch Class
1st Creeklands Adelheid

4-6 Month Bitch Class
1st Keecam's Take Me Sirius Lexi

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Iszkiri Rise To The Challenge Remedius


Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChS Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar

Best Of Opposite Sex
Ch Coatlicue Went Bang Shangalang



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Island Bound Wild Flower

Open Bitch Class
1st Island Bound Wild Flower

4-6 Month Bitch Class
1st Tumbleweed I Wanna Dance At Silverspar

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Messyhair's Harry Belafonte Debruyeres



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 6 pts (1-5-1-0)
GChS Puddleduck SD&DP This Lil Piggy Flew 2 Crosswind

Best Of Opposite Sex
Crosswind's High Fashion

Best Of Winners: (1-5-1-0)
Crosswind's High Fashion

Best Puppy In Breed
Crosswind's High Fashion


Winners Dog: (1-5-1-0)
Crosswind's Dragon Magic

Senior Puppy Dog Class
1st Crosswind's Dragon Magic


Winners Bitch: (1-5-1-0)
Crosswind's High Fashion

Reserve Winners Bitch
Bluetrix Nori Tells Her Story

Junior Puppy Bitch Class
1st Bluetrix Nori Tells Her Story
2nd Coedwig's Cleopatra
3rd Bluetrix Dot Ditty Dot Dot

Senior Puppy Bitch Class
1st Crosswind's High Fashion

Open Bitch Class
1st Bluetrix May Show No Mercy

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChB RGCh Lillemor's Cantor

Best Of Opposite Sex
Crosswind's Storybook Romance

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Crosswind's Storybook Romance

Best Puppy In Breed
Crosswind's Storybook Romance


Winners Dog: (1-2-1-0)
Crosswind's The Thunder Rolls

Senior Puppy Dog Class
1st Crosswind's The Thunder Rolls


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Crosswind's Storybook Romance

Reserve Winners Bitch
Curig Garland Of Roses

Senior Puppy Bitch Class
1st Crosswind's Storybook Romance
2nd Curig Garland Of Roses

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By