Societe Canine de Quebec
Friday, August 2, 2019



Related Results

Conformation

Friday, August 02
Friday, August 02 (Ltd Breed Show for Group 7)
Saturday, August 03
Saturday, August 03 (Ltd Breed Show for Group 1)
Sunday, August 04
Sunday, August 04 (Ltd Breed Show for Retrievers)

Obedience

Saturday, August 03 (Obedience Trial 1)
Saturday, August 03 (Obedience Trial 2)
Sunday, August 04 (Obedience Trial 3)
Sunday, August 04 (Obedience Trial 4)

Rally Obedience

Saturday, August 03 (Rally Trial 1)
Saturday, August 03 (Rally Trial 2)
Sunday, August 04 (Rally Trial 3)
Sunday, August 04 (Rally Trial 4)



Results courtesy of:

-- Lyzane Hamel --
AM GChBr/Can GCh MBISS, MBIS, MRBIS Gwich'inz Paparazzi Vizionz of Summerwindz
Owners: Lyzane Hamel & Rosemary Sutton
Handler: Lyzane Hamel


Best In Show
Judge: Jean-Louis Blais
Saint Bernard  
GCh Napoleo Jade La Perle
Points: 220 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Jean-Louis Blais
Dachshund (Standard Long-Haired)  
GCh Telkel We Know Where You Live
Points: 194
Best Puppy In Show
Judge: Jean-Louis Blais
Schipperke   Whispering Pines Foxfyre Take No Prisoners
Best Baby Puppy In Show
Judge: Jean-Louis Blais
Spaniel (English Cocker)   Giroflee Vive Attraction
Best Veteran In Show
Judge: Jean-Louis Blais
Australian Shepherd  Ch Watermark Crystal Clear To Please
Best Altered In Show
Judge: Jean-Louis Blais
Welsh Corgi (Pembroke)  
Spock QT Golden Maple Pancake








Group 1 - Glen Stark Top Dog
Points
Group 1st    Zoldmali Drake   Vizsla (Wire-Haired)   44
Group 2nd   
GCh Szizlin Brandy You're Always On My Mind
  Vizsla (Smooth-Haired)   43
Group 3rd   
GChEx DuValin Cayenne
  Griffon (Wire-Haired Pointing)   38
Group 4th   
Ch Barbochos Jazz
  Barbet   37
BPIG    Beauty Of Independance I Will Be   Spaniel (English Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Giroflee Vive Attraction   Spaniel (English Cocker)   0
Best Veteran In Group    Del Prima Medoc   Spaniel (French)   0
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 8 pts (3-2-1-3)
GCh Barbochos Jazz

Best Of Opposite Sex
GCh Polnareff Vom Zulimo

Best Of Winners: (3-2-1-3)
Northrock's Jedi At Patronum

Best Puppy In Breed
Northrock's Jedi At Patronum

Select Bitch
Ch Barbochos Iris


Winners Dog: (3-2-1-3)
Northrock's Jedi At Patronum

Reserve Winners Dog
Rover Douxbarbu Mackenzie


Winners Bitch: (3-2-1-3)
Patronum Alohomora Bella Luna

Reserve Winners Bitch
Barbevoix Oana

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Nuitetoile De La Ruse Des Bois

Best Puppy In Breed
Ozalee De La Ruse Des Bois



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Ozalee De La Ruse Des Bois

Reserve Winners Bitch
Oona De La Ruse Des Bois

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx DuValin Cayenne



Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Bourgroyal Strike Force Sirius

Best Of Opposite Sex
Scotian Christmas In Dixie At Bourgroyal

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Bourgroyal Strike Force Sirius

Best Puppy In Breed
Bourgroyal Strike Force Sirius


Winners Dog: (2-1-0-0)
Bourgroyal Strike Force Sirius

Reserve Winners Dog
Bourgroyal Strike Force Patton

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Montauk's Innu



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Montauk's Innu

Reserve Winners Bitch
Nordais Totem

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Fieldday Limelight

Best Of Opposite Sex
Flatcove Uk Blackgem Hematite



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Flatcove Uk Blackgem Hematite

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch De La Giraudais Laika

Best Puppy In Breed
Verdoro's Glasgow Girl



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Verdoro's Glasgow Girl

Reserve Winners Bitch
Honeymoon T'Embellis Ma Vie

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Mtn Meadow Lil'Razz At Green Mtn

Best Of Opposite Sex
Chablais Rosa Rose

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Mtn Meadow Lil'Razz At Green Mtn

Best Puppy In Breed
Chablais Rosa Rose


Winners Dog: (1-1-0-0)
Mtn Meadow Lil'Razz At Green Mtn


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Chablais Rosa Rose

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Vermelho Flower In The Sun



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Vermelho Flower In The Sun

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Mar-K Joyeuse De Ma Vie Lajoiecocker

Select Bitch
Ch Shanajens Together Forever



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Mar-K Joyeuse De Ma Vie Lajoiecocker

Reserve Winners Bitch
Gilni's Harmony De Ma Vie

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch MLM You Make Me Happy Sunshine



Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Whitfield Thistle Digs The Blues

Best Puppy In Breed
Beauty Of Independance I Will Be


Winners Dog: (1-0-1-0)
Beauty Of Independance I Will Be


Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
GCh De l'Amadis Alyss des Appalaches

Best Of Opposite Sex
Ch Noah d'Arthemis de la Volee des Migrateurs

Best Of Winners: (1-3-1-1)
D'Arthemis Dalhia Dautray


Winners Bitch: (1-3-1-1)
D'Arthemis Dalhia Dautray

Reserve Winners Bitch
Angelique d'Arthemis

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 4 pts (0-4-1-0)
GCh Szizlin Brandy You're Always On My Mind

Best Of Opposite Sex
Lekka Lola Anya By Hunor



Winners Bitch: (0-4-1-0)
Lekka Lola Anya By Hunor

Reserve Winners Bitch
Kihivas The Fastncute Leticia

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Zoldmali Drake


Winners Dog: (1-0-0-0)
Zoldmali Drake


Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Gramayre Leith Faerie Cheap Thrills







Group 2 - Jacqueline Rusby Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Telkel We Know Where You Live
  Dachshund (Standard Long-Haired)   19
Group 2nd   
GCh Gwich'inz Paparazzi Vizionz of Summerwindz
  Afghan Hound   16
Group 3rd   
Ch Ridishia Wind Inthe Willows
  Rhodesian Ridgeback   13
Group 4th   
Ch Zen's Grab Your Gear
  Basset Hound   12
BPIG   
Ch Zen's Grab Your Gear
  Basset Hound   N/A
Best Baby Puppy In Group    Telkel Dare To Be SL   Dachshund (Standard Long-Haired)   0
Best Veteran In Group   
GCh Vom Pirschmann Watsky
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   0
Judge: Jean-Louis Blais

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Gwich'inz Paparazzi Vizionz of Summerwindz


Winners Dog: (2-0-1-0)
Deloubelle Lightning In The Sky

Reserve Winners Dog
Deloubelle Maya Born Tobe King


Judge: Jean-Louis Blais

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Zen's Grab Your Gear

Best Puppy In Breed
Ch Zen's Grab Your Gear



Judge: Jean-Louis Blais

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Woodlands Adora Of Doxmor

Best Puppy In Breed
Woodlands Adora Of Doxmor



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Woodlands Adora Of Doxmor

Judge: Jean-Louis Blais

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Leoralee's Game Of Thrones @ Cocktail MW



Judge: Jean-Louis Blais

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
GCh Telkel We Know Where You Live

Select Bitch
GCh Granvalero Moonlight Beauty SL



Judge: Jean-Louis Blais

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Stonedach The Chosen One


Winners Dog: (2-0-0-0)
Stonedach The Chosen One

Reserve Winners Dog
Stonedach C'est Amonbofis SS


Judge: Jean-Louis Blais

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Vom Pirschmann Marcus



Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Arabesque Of Shantamon



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Arabesque Of Shantamon

Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Conestoga Bailey Irish Creme C Major

Best Of Opposite Sex
Ch Hunter's Riverrun Elsa Snow

Best Puppy In Breed
Aberdeen & Crossroads You Really Got Me


Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Ridishia Wind Inthe Willows



Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Karasar's Extravagante

Best Of Opposite Sex
Chapelton & Tailwind Born On The Bayou

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Karasar's Extravagante

Best Puppy In Breed
Karasar's Extravagante


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Karasar's Extravagante

Reserve Winners Bitch
Joska Forgetmenot KissMe





Group 3 - Jean-Louis Blais Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Napoleo Jade La Perle
  Saint Bernard   25
Group 2nd   
GCh Pattedeau Trocadero
  Portuguese Water Dog   21
Group 3rd   GCh Alora Special Edition de Baviere   Doberman Pinscher   18
Group 4th   
GCh Belnois Makes My Heart Go Boom
  Bernese Mountain Dog   14
BPIG    Belnois Celebrate Good Times   Bernese Mountain Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Kolinka Stormryder de Snowpride   Siberian Husky   0
Judge: Jean-Louis Blais

Best Of Breed: 7 pts (2-4-1-1)
GCh Belnois Makes My Heart Go Boom

Best Of Opposite Sex
Ch Belnois Frozen In Time

Best Of Winners: (2-4-1-1)
Belnois Celebrate Good Times

Best Puppy In Breed
Belnois Celebrate Good Times


Winners Dog: (2-4-1-1)
Constant Victory Dracula

Reserve Winners Dog
Belnois WeScare Because WeCare


Winners Bitch: (2-4-1-1)
Belnois Celebrate Good Times

Reserve Winners Bitch
Alpenspirit Taken Chances

Judge: Jean-Louis Blais

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
GCh Alora Special Edition de Baviere

Best Of Opposite Sex
GCh Nightflight Hot Whispers

Best Puppy In Breed
Sioul's Here We Go Again


Winners Dog: (2-0-1-1)
The Gentleman Dobaie de Baviere

Reserve Winners Dog
Sioul's Here We Go Again


Judge: Jean-Louis Blais

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Pattedeau Trocadero

Best Of Opposite Sex
GCh Pattedeau's Crown Jewel


Winners Dog: (1-0-1-1)
Cutwater Where The Wind Takes Me


Judge: Jean-Louis Blais

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
GCh Napoleo Jade La Perle

Best Of Opposite Sex
Montmart's Zenon V Ludvig

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Lady Abeille


Winners Dog: (2-1-0-1)
Montmart's Zenon V Ludvig

Reserve Winners Dog
Alphoes Ludvig


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Lady Abeille

Judge: Jean-Louis Blais

Best Of Breed: 5 pts (1-3-0-2)
Ch Nikita's Snowpride Ehlla

Best Of Opposite Sex
Le Tao Tao PF Hades

Best Of Winners: (1-3-0-2)
Le Tao Tao PF Hades

Best Puppy In Breed
Ch Nikita's Snowpride Ehlla

Select Bitch
Ch Nikita's Follow Me Muse


Winners Dog: (1-3-0-2)
Le Tao Tao PF Hades


Winners Bitch: (1-3-0-2)
Samspring Million Dollar Baby

Reserve Winners Bitch
Snowpride Laika First Lady

Judge: Jean-Louis Blais

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Seadream's Le Chevalier Noir


Winners Dog: (1-0-0-0)
Seadream's Le Chevalier Noir






Group 4 - Bruce Fraser Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Kalua Dabsquoui Penelope
  Airedale Terrier   9
Group 2nd   
GCh Tuxntails Malachi
  Schnauzer (Miniature)   8
Group 3rd   
Ch Thistlebitt Stori Gwych
  Border Terrier   5
Group 4th   
Ch Boreal Brewed With Love
  Soft-Coated Wheaten Terrier   3
BPIG   
Ch Boreal Brewed With Love
  Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Graffiti Isn't She Lovely   Cairn Terrier   0
Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Kalua Dabsquoui Penelope



Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Thistlebitt Stori Gwych



Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Graffiti Everybody Knows

Best Of Opposite Sex
Graffiti Thousand Kisses Deep

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Graffiti Everybody Knows

Best Puppy In Breed
Graffiti Everybody Knows


Winners Dog: (1-1-0-0)
Graffiti Everybody Knows


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Graffiti Thousand Kisses Deep

Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Windyfields Levi

Best Puppy In Breed
Ch Windyfields Levi



Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh Tuxntails Malachi

Best Of Opposite Sex
Deloka's Set Fire To The Rain

Best Puppy In Breed
Deloka's Set Fire To The Rain

Select Dog
Ch El Gladiador (Lozano)



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Deloka's Set Fire To The Rain

Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Boreal Brewed With Love

Best Puppy In Breed
Boreal Brewed With Love



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Boreal Brewed With Love





Group 5 - Bruce Fraser Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Diventy's Fast And Furious
  Toy Manchester Terrier   32
Group 2nd   
GCh Lionking Taking Chances
  Pekingese   31
Group 3rd   
GCh That's Not Purely Coincidence At Amyla
  Havanese   30
Group 4th   
GCh Nu Poil's Expectable Bali
  Chinese Crested   27
BPIG   
Ch Deloka's Get Your Wings
  Chihuahua (Short Coat)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Neverland's One Jump Ahead   Chihuahua (Long Coat)   0
Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 4 pts (1-3-0-1)
GCh Cogie's Neemah Flash

Best Of Opposite Sex
Ruddy (Laue)

Best Of Winners: (1-3-0-1)
BCBG Cotton Candy


Winners Dog: (1-3-0-1)
Ruddy (Laue)


Winners Bitch: (1-3-0-1)
BCBG Cotton Candy

Reserve Winners Bitch
Jems Lucky Brew

Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 6 pts (1-5-1-0)
Ch Deloka's Get Your Wings

Best Of Opposite Sex
Dazzles Keena Is Full Of Sin

Best Puppy In Breed
Ch Deloka's Get Your Wings


Winners Bitch: (1-5-1-0)
Dazzles Keena Is Full Of Sin

Reserve Winners Bitch
Maheekens Skye's The Limit

Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GCh Nu Poil's Expectable Bali



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Snoaire's Ain't She Sweet

Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Cedarwood's Precious Jasper

Best Of Opposite Sex
Ch Aquamarine De Bijoux De Coton


Winners Dog: (1-0-1-1)
Pierre The Sweetest Coton


Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Izabel Ellis Evropa Plus



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Izabel Ellis Evropa Plus

Reserve Winners Bitch
Rexbelgicus Thea La Rose

Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh That's Not Purely Coincidence At Amyla

Best Of Opposite Sex
Ch Domlina's Ace Of Spades



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Domlina's Zoey

Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Marchwind Leo At Triskell

Best Puppy In Breed
Marchwind Leo At Triskell


Winners Dog: (1-0-0-0)
Marchwind Leo At Triskell


Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Elegante Juliette Aupoildange



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Elegante Juliette Aupoildange

Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Pinsha Fatto A Mano Romeo

Best Puppy In Breed
Pinsha Fatto A Mano Romeo


Winners Dog: (1-0-0-0)
Pinsha Fatto A Mano Romeo


Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Lionking Taking Chances



Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Giroflee Inspecteur Clouseau

Best Of Opposite Sex
Pomsdapi Leia Perle Rare

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Yarburg Larion


Winners Dog: (1-1-1-0)
Yarburg Larion


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Pomsdapi Leia Perle Rare

Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Diventy's Fast And Furious



Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Kiwiblue Shining Star

Best Of Opposite Sex
Depasquiet Thunderstruck

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Kiwiblue Shining Star

Best Puppy In Breed
Depasquiet Thunderstruck


Winners Dog: (1-1-0-0)
Depasquiet Thunderstruck


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Kiwiblue Shining Star





Group 6 - Glen Stark Top Dog
Points
Group 1st    Whispering Pines Foxfyre Take No Prisoners   Schipperke   11
Group 2nd    Belletruffe N Sidestreet Molly   Boston Terrier   10
Group 3rd    Nina V.D. Mestreechteneerkes   French Bulldog   9
Group 4th    Shuvaloff Flaminco   Poodle (Standard)   6
BPIG    Whispering Pines Foxfyre Take No Prisoners   Schipperke   N/A
Best Baby Puppy In Group    Valmy Seven Seas Abby   Poodle (Standard)   0
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Belletruffe N Sidestreet Molly

Best Puppy In Breed
Belletruffe N Sidestreet Molly



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Belletruffe N Sidestreet Molly

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Nina V.D. Mestreechteneerkes

Best Puppy In Breed
Ch DiOro Fabelhaft Petit Tresor

Select Bitch
Ch DiOro Fabelhaft Petit Tresor



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Nina V.D. Mestreechteneerkes

Reserve Winners Bitch
Oceane du Square du P'tit Quinquin

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Pinsha Solo Per Me Da Solo



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Pinsha Solo Per Me Da Solo

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
LeeAnns Kerri On For Kameo



Winners Bitch: (0-2-0-0)
LeeAnns Kerri On For Kameo

Reserve Winners Bitch
Groomrooms Mystery Magic

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Shuvaloff Flaminco

Best Of Opposite Sex
Pollock De Nicheca

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Shuvaloff Flaminco

Best Puppy In Breed
Shuvaloff Flaminco


Winners Dog: (1-2-0-0)
Pollock De Nicheca


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Shuvaloff Flaminco

Reserve Winners Bitch
Elyzabeth De Nicheca

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Whispering Pines Foxfyre Take No Prisoners

Best Puppy In Breed
Whispering Pines Foxfyre Take No Prisoners


Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Loveboby Yoko



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Loveboby Yoko



Group 7 - Bruce Fraser Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Treestarr Oracle Chick Magnet
  Australian Shepherd   74
Group 2nd   Ch Briarpatch Looking Back   Bearded Collie   54
Group 3rd   
Ch Cymry Winter Moonlight
  Welsh Corgi (Pembroke)   50
Group 4th   
GCh Boyero Once Upon A Time
  Bouvier des Flandres   45
BPIG   
Ch Bagatelle Harvest Moon
  Old English Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Dixie Harmony de la Genevoise
  Australian Shepherd   0
Best Veteran In Group   Ch Watermark Crystal Clear To Please   Australian Shepherd   0
Best Altered In Group   
Spock QT Golden Maple Pancake
  Welsh Corgi (Pembroke)   0
Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 19 pts (3-8-4-5)
GCh Treestarr Oracle Chick Magnet

Best Of Opposite Sex
GCh Please To Meet You

Best Of Winners: (3-8-4-5)
Bayouland's At My Whits End

Best Puppy In Breed
Ch Malka's Does He Love You

Select Dog
Ch Vesperterra Blue Press 1 For English

Select Bitch
Ch Lokasenna Wrapped In Red


Winners Dog: (3-8-4-5)
Ventura Show Me The Money

Reserve Winners Dog
Lokasenna Dream Catcher


Winners Bitch: (3-8-4-5)
Bayouland's At My Whits End

Reserve Winners Bitch
Hearthside Synply Too Cool

Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GCh Briarpatch Looking Back

Best Of Opposite Sex
Kaboodle Many Happy Returns For Strathearn

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Dreamchaser Strathearn Acclaim

Best Puppy In Breed
Kaboodle Soulmate For Strathearn

Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Nishtha De La Vallee De Katahdin

Best Of Opposite Sex
Nota Bene Argente Du Mont Des Croisettes


Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 13 pts (4-8-0-2)
Chantryile I'll Have Another

Best Of Opposite Sex
Valter Sagesse du Wicca

Best Of Winners: (4-8-0-2)
Chantryile I'll Have Another

Best Puppy In Breed
Ch Celebre Links Past To Future O'Bellsha

Select Bitch
Ch De La Pagaille Honey Pie


Winners Dog: (4-8-0-2)
Chantryile I'll Have Another

Reserve Winners Dog
Nicha American Ninja Warrior


Winners Bitch: (4-8-0-2)
Valter Sagesse du Wicca

Reserve Winners Bitch
Delapagaille Eleanor Rigby

Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Riveredge Dream Without Fear

Best Of Opposite Sex
GCh ShowTime Black Pearl Sprinkle

Best Puppy In Breed
Instinct's Raising The Bar



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Instinct's Raising The Bar

Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
GCh Boyero Once Upon A Time



Winners Bitch: (0-3-0-1)
Galheights Duo Vinho Jazz

Reserve Winners Bitch
Elektra Dulac

Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Castle's Helza Poppin'



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Castle's Helza Poppin'

Reserve Winners Bitch
Castle's Night Lights

Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Donquichotte's Adrian's Magic

Best Puppy In Breed
Deberthy Hydra Luz



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Jacman Crasy In Love

Reserve Winners Bitch
Deberthy Hydra Luz

Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hampton Hills Inked In Pink



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hampton Hills Inked In Pink

Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Bagatelle Harvest Moon

Best Puppy In Breed
Ch Bagatelle Harvest Moon



Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 10 pts (3-5-1-2)
Ch Magikdream Hallucination

Best Of Opposite Sex
Ch Sweetedel Love In The Dark

Best Puppy In Breed
Cory's Happy Hour


Winners Dog: (3-5-1-2)
Cory's Happy Hour

Reserve Winners Dog
Dury Voe Double Double


Winners Bitch: (3-5-1-2)
Melodaly Diosa Fiesta

Reserve Winners Bitch
Lynphil Bubble Time

Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 5 pts (2-4-0-0)
Dom Corgi Yaya Han

Best Of Opposite Sex
Dom Corgi Yucatan

Best Of Winners: (2-4-0-0)
Dom Corgi Yaya Han

Best Puppy In Breed
Dom Corgi Yaya Han


Winners Dog: (2-4-0-0)
Dom Corgi Yucatan


Winners Bitch: (2-4-0-0)
Dom Corgi Yaya Han

Reserve Winners Bitch
Tough Carbon Z Jurajskiego Zamku

Judge: Bruce Fraser

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
Ch Cymry Winter Moonlight

Best Of Opposite Sex
Carbo Stella Gemini

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Carbo Stella Anrus House

Select Dog
Ch Joska Free Style


Winners Dog: (2-1-2-0)
Carbo Stella Anrus House

Reserve Winners Dog
Noble Knight Faier Stalker


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Carbo Stella Gemini

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By