Essex County Kennel Club
Sunday, September 1, 2019 - Show #4



Related Results


Results courtesy of:


-- Cheryl Vanderlinde --
CH SheBogi's Winner Takes All
"Marko"
Breeder/Owner/Handler: Cheryl Vanderlinde, SheBogi Reg'd Akitas
www.shebogi.com


Best In Show
Judge: Ann Hennigan
Borzoi  GCh Nicolas II-de-Russie du Grand Fresnoy
Points: 124 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Ann Hennigan
Pointer  
GChEx Brackenmoor Somethingroyal
Points: 108
Best Puppy In Show
Judge: Ann Hennigan
Papillon  Ch Pinkribbon Calvin Klein








Group 1 - Phyllis Pancel Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Brackenmoor Somethingroyal
  Pointer   25
Group 2nd   
GCh Nonnies Aim High
  Spaniel (English Cocker)   24
Group 3rd   
GCh Rush's Wild Yonder
  Retriever (Flat-Coated)   23
Group 4th   
GCh Golden Clover's Holy Smoke!
  Retriever (Golden)   20
BPIG    Cheers Let The Weekend Be Gin   Retriever (Golden)   N/A
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Brackenmoor Somethingroyal




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Legacyk Fiery Heart

Best Of Opposite Sex
Shadowland Reaper At The Gates

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Legacyk She Said Yes

Best Puppy In Breed
Shadowland Reaper At The Gates


Winners Dog: (1-1-0-1)
Shadowland Reaper At The Gates

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Shadowland Reaper At The Gates


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Legacyk She Said Yes

Open Bitch Class
1st Legacyk She Said Yes


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lookouts Eye'Ma Wittle Prank Star




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Wawa's Fowl Search Engine

Best Of Opposite Sex
Mercer's Light The Lamp

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Wawa's Fowl Search Engine

Best Puppy In Breed
Mercer's Light The Lamp


Winners Dog: (1-1-0-0)
Mercer's Light The Lamp

Junior Puppy Dog Class
1st Mercer's Light The Lamp


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Wawa's Fowl Search Engine

Open Bitch Class
1st Wawa's Fowl Search Engine


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Rush's Wild Yonder

Best Of Opposite Sex
Rush's Floating On A Moonbean

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Rush's Floating On A Moonbean


Winners Dog: (1-1-1-0)
Rush's ConstellationOfOrion

Open Dog Class
1st Rush's ConstellationOfOrion


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Rush's Floating On A Moonbean

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rush's Floating On A Moonbean


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
GCh Golden Clover's Holy Smoke!

Best Of Opposite Sex
Cheers Let The Weekend Be Gin

Best Puppy In Breed
Cheers Let The Weekend Be Gin



Winners Bitch: (0-2-2-1)
Cheers Let The Weekend Be Gin

Reserve Winners Bitch
Canwin's Im Getn Sociaball

Junior Puppy Bitch Class
1st Cheers Let The Weekend Be Gin

Senior Puppy Bitch Class
1st Canwin's Im Getn Sociaball


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GCh Winstead's If A Tree Falls

Best Of Opposite Sex
Callibreeze Take Me Fishing

Best Puppy In Breed
Winstead's Climbing The Walls



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Callibreeze Take Me Fishing

Reserve Winners Bitch
Winstead's Climbing The Walls

Senior Puppy Bitch Class
1st Winstead's Climbing The Walls

Canadian Bred Bitch Class
1st Callibreeze Take Me Fishing


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kylador's Up In Flames



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kylador's Up In Flames

Open Bitch Class
1st Kylador's Up In Flames


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
Ch Silkroad's Totally Hair Barbie

Best Of Opposite Sex
Kelgerri's Eye Candy

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Ramahs Blue Ridge Roanoke

Best Puppy In Breed
Ch Wynridge's She's Ridin Shotgun


Winners Dog: (1-1-0-2)
Kelgerri's Eye Candy

Junior Puppy Dog Class
1st Kelgerri's Eye Candy


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Ramahs Blue Ridge Roanoke

Canadian Bred Bitch Class
1st Ramahs Blue Ridge Roanoke


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Clussexx Whisper In The Wind




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Nonnies Aim High




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Phyllis Pancel Top Dog
Points
Group 1st   GCh Nicolas II-de-Russie du Grand Fresnoy   Borzoi   15
Group 2nd   Ch Cariads Naughty Naughty   Whippet   13
Group 3rd   Ch Till's I Have Confidence In Me   Beagle   12
Group 4th   
Ch Chetcote Wrapped N Chocolate ML
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   7
BPIG   Ch Till's I Have Confidence In Me   Beagle   N/A
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 4 pts (0-3-2-0)
Ch Till's I Have Confidence In Me

Best Of Opposite Sex
Till's Find Your Dream

Best Puppy In Breed
Ch Till's I Have Confidence In Me



Winners Bitch: (0-3-2-0)
Till's Find Your Dream

Reserve Winners Bitch
Till's My Heart Wants To Sing

Senior Puppy Bitch Class
1st Till's Find Your Dream

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Till's My Heart Wants To Sing

Open Bitch Class
1st Till's Balancing Act


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Nicolas II-de-Russie du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Windbourne Remember Abdeka's Amber Eh




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Chetcote Wrapped N Chocolate ML

Best Of Opposite Sex
Ch Chetcote The Edge Of Glory




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch YR Works Majik Happnz




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Three Little Birds' Follow My Heart

Best Puppy In Breed
Three Little Birds' Grooving ToThe Music



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Caristeda Dadaelis Baziloraius



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Caristeda Dadaelis Baziloraius

12-18 Month Bitch Class
1st Caristeda Dadaelis Baziloraius


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Cariads Naughty Naughty



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Cariads Naughty Naughty

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Cariads Naughty Naughty


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Ann Hennigan Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Wendorf's One'der Boy V Ruler
  Doberman Pinscher   16
Group 2nd   
Ch SheBogi's Winner Takes All
  Akita   13
Group 3rd   Ch Knatchbull's Lasting Tribute   Bullmastiff   12
Group 4th   
GCh Divine Acres Don't Stop Believe'n At Danetastix
  Great Dane   10
BPIG   Ch Fyrecreek's Stone Cold   Boxer   N/A
Judge: Ann Hennigan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch SheBogi's Winner Takes All




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ann Hennigan

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Shelaskan's Rebirth Of Moonsnoe

Best Puppy In Breed
Nordicstorm Showtime At Stormsky



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Shelaskan's Rebirth Of Moonsnoe

Reserve Winners Bitch
Nordicstorm Showtime At Stormsky

Junior Puppy Bitch Class
1st Bearhug's Phantom Of Moonsnoe

Canadian Bred Bitch Class
1st Shelaskan's Rebirth Of Moonsnoe

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Nordicstorm Showtime At Stormsky


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ann Hennigan

Best Of Breed: 6 pts (0-3-2-2)
Ch Fyrecreek's Stone Cold

Best Of Opposite Sex
Haltonhill's Fun In The Sun

Best Puppy In Breed
Ch Fyrecreek's Stone Cold

Select Dog
Ch Cinbar's Rising From The Ashes

Select Bitch
Ch Fyrecreek's Confident



Winners Bitch: (0-3-2-2)
Haltonhill's Fun In The Sun

Reserve Winners Bitch
Fyrecreek's Skyscrapper

Junior Puppy Bitch Class
1st Fyrecreek's Skyscrapper
2nd Uppercut She Could Be The One

12-18 Month Bitch Class
1st Haltonhill's Fun In The Sun


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ann Hennigan

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Knatchbull's Lasting Tribute

Best Puppy In Breed
Majestic Promises In The Dark


Winners Dog: (1-0-1-0)
Majestic Promises In The Dark

Junior Puppy Dog Class
1st Majestic Promises In The Dark



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ann Hennigan

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh Wendorf's One'der Boy V Ruler

Best Of Opposite Sex
Mi-Ti's Guilty Or Innocent

Select Dog
Ch Redstone's Lazarus V Aludra



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Mi-Ti's Guilty Or Innocent

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mi-Ti's Guilty Or Innocent


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ann Hennigan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Divine Acres Don't Stop Believe'n At Danetastix




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Dana Cline Top Dog
Points
Group 1st   GCh Paperman Atlantis   Lakeland Terrier   10
Group 2nd   
Ch Autic Bonney Hocus Pocus
  Soft-Coated Wheaten Terrier   9
Group 3rd    Gleann Flashmob Stiubhard   Glen Of Imaal Terrier   5
Group 4th   
Holly Of Bully Lake
  Bull Terrier (Miniature)   4
BPIG   
Ch Autic Bonney Hocus Pocus
  Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Judge: Dana Cline

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Holly Of Bully Lake

Best Puppy In Breed
Holly Of Bully Lake



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Holly Of Bully Lake

Senior Puppy Bitch Class
1st Holly Of Bully Lake


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dana Cline

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Willow Bay Ribbon In The Skye



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Equinox Timeless Tansy

Reserve Winners Bitch
Equinox N Jazz Ceilidh

Open Bitch Class
1st Equinox Timeless Tansy
2nd Equinox N Jazz Ceilidh


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dana Cline

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Gleann Flashmob Stiubhard


Winners Dog: (1-0-0-0)
Gleann Flashmob Stiubhard

Open Dog Class
1st Gleann Flashmob Stiubhard



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dana Cline

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Paperman Atlantis




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dana Cline

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Foxbend Celebrity Status




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dana Cline

Best Of Breed: 3 pts (1-0-1-2)
Ch Autic Bonney Hocus Pocus

Best Of Opposite Sex
Ch Diamondjewel's Stylish One

Best Puppy In Breed
Ch Autic Bonney Hocus Pocus

Select Bitch
Ch Diamondjewel Luvs Secnd Chance



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Dana Cline Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Pazzo's Pappy Van Winkle
  Yorkshire Terrier   17
Group 2nd   
GCh Sassytails I Go Commando
  Chinese Crested   16
Group 3rd   Ch Pinkribbon Calvin Klein   Papillon   15
Group 4th   Ch HeartsDelites Rumour Has It   Havanese   11
BPIG   Ch Pinkribbon Calvin Klein   Papillon   N/A
Judge: Dana Cline

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Cavacharms Meddling Murphy

Best Of Opposite Sex
Syrenia's Victoria's Love



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Syrenia's Victoria's Love

12-18 Month Bitch Class
1st Syrenia's Victoria's Love


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dana Cline

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sassytails I Go Commando




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dana Cline

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch HeartsDelites Rumour Has It

Best Of Opposite Sex
GCh Oldhavana's Phoenix At Sandant

Best Puppy In Breed
Ch HeartsDelites Rumour Has It



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Laurelgate's Forget Me Not

Reserve Winners Bitch
Pocopayasos SPF30 Ltd Edition

Junior Puppy Bitch Class
1st Pocopayasos SPF30 Ltd Edition

Senior Puppy Bitch Class
1st Laurelgate's Forget Me Not


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dana Cline

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Rythm's Front Runner




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dana Cline

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Altos Cutting Edge


Winners Dog: (1-0-0-0)
Altos Cutting Edge

Open Dog Class
1st Altos Cutting Edge



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dana Cline

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Ch Pinkribbon Calvin Klein

Best Of Opposite Sex
Cornsilks Saltwater Taffy

Best Puppy In Breed
Ch Pinkribbon Calvin Klein

Select Dog
GCh Heaven Sent Raven To Rockalily



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Cornsilks Saltwater Taffy

Reserve Winners Bitch
Regaloake's Color By L'Oreal

Junior Puppy Bitch Class
1st Regaloake's Color By L'Oreal

Senior Puppy Bitch Class
1st Cornsilks Saltwater Taffy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dana Cline

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Talbotrails High Voltage

Best Of Opposite Sex
Ch Fantasia Cocoa Chanel Of Eaglesdare

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Jimary's Chewbacca

Best Puppy In Breed
Jimary's Little Big Pippa Sue


Winners Dog: (1-1-1-1)
Jimary's Chewbacca

Open Dog Class
1st Jimary's Chewbacca


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Jimary's Little Big Pippa Sue

Senior Puppy Bitch Class
1st Jimary's Little Big Pippa Sue


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dana Cline

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pazzo's Pappy Van Winkle




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Rosemary Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Souyen's Social Superstar
  Shih Tzu   13
Group 2nd   
Ch Taipan Palace Hot Diggity Dawg
  Chinese Shar-Pei   12
Group 3rd   Ch Bigcreek Doc's Voodoo Child   Dalmatian   11
Group 4th   
Ch Cedarhills-Shamrock Beer For My Horses At Purrkees
  Keeshond   10
BPIG   
Ch Souyen's Social Superstar
  Shih Tzu   N/A
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
MVP Vigilante 'I Don't Know How To Lose'

Best Of Opposite Sex
Pelee Sauermug Backtothe Patch

Best Of Winners: (1-3-0-0)
MVP Vigilante 'I Don't Know How To Lose'

Best Puppy In Breed
Pelee Sauermug Backtothe Patch


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Pelee Sauermug Backtothe Patch

Reserve Winners Bitch
Pelee Bulldacious Hell's Bells

Senior Puppy Bitch Class
1st Pelee Sauermug Backtothe Patch

12-18 Month Bitch Class
1st Lush's I Like It Like That

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pelee Bulldacious Hell's Bells


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Taipan Palace Hot Diggity Dawg




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Bigcreek Doc's Voodoo Child




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Twochicos Art Of The Moo

Best Puppy In Breed
Twochicos Art Of The Moo



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Twochicos Art Of The Moo

Reserve Winners Bitch
Twochicos After You Cindy-lou

Junior Puppy Bitch Class
1st Twochicos Art Of The Moo
2nd Twochicos After You Cindy-lou


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Ch Cedarhills-Shamrock Beer For My Horses At Purrkees

Best Of Opposite Sex
Keesridge Starlight Starbright

Best Puppy In Breed
Keesridge Starlight Starbright

Select Dog
Ch Keesridge Echo Across An Ocean



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Keesridge Starlight Starbright

Reserve Winners Bitch
Keesridge's Starlit Skye

Junior Puppy Bitch Class
1st Keesridge Starlight Starbright

Open Bitch Class
1st Keesridge's Starlit Skye


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sweetmeadow's Winfred When You Wish Upon A Star



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Souyen's Social Superstar

Best Puppy In Breed
Ch Souyen's Social Superstar




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Rosemary Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   Ch Quiche's Phoenix Rising   Bouvier des Flandres   22
Group 2nd   Ch Timberline's Dust Bowl Dance   German Shepherd Dog   21
Group 3rd    Lynphil Ask Alexa   Shetland Sheepdog   19
Group 4th    Sarron All We Need Is Now   Belgian Shepherd Dog   14
BPIG    Lynphil Ask Alexa   Shetland Sheepdog   N/A
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Wenlisa's Irrepressible




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Romar's Enry Claymore's Son

Best Of Opposite Sex
Meadows' Simply Surprising

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Romar's Enry Claymore's Son


Winners Dog: (1-2-0-0)
Romar's Enry Claymore's Son

Canadian Bred Dog Class
1st Romar's Enry Claymore's Son


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Meadows' Simply Surprising

Reserve Winners Bitch
Romar's Attitude Plus

12-18 Month Bitch Class
1st Meadows' Simply Surprising

Canadian Bred Bitch Class
1st Romar's Attitude Plus


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Sarron All We Need Is Now

Select Bitch
Ch Unique's Build Me A Dynasty



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Sarron All We Need Is Now

Reserve Winners Bitch
Spitfire's Mystery Maker At Mountainview

12-18 Month Bitch Class
1st Sarron All We Need Is Now

Open Bitch Class
1st Spitfire's Mystery Maker At Mountainview


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Quiche's Phoenix Rising




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Cadent's Top Barebow Archer

Best Of Opposite Sex
Cadent's Careless Whispers

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Cadent's Top Barebow Archer


Winners Dog: (1-1-0-0)
Cadent's Top Barebow Archer

Open Dog Class
1st Cadent's Top Barebow Archer


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Cadent's Careless Whispers

Open Bitch Class
1st Cadent's Careless Whispers


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Timberline's Dust Bowl Dance

Best Of Opposite Sex
Citywide's Mythra



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Citywide's Mythra

12-18 Month Bitch Class
1st Citywide's Mythra


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Mecseki Bundas Rusty Zipper

Best Of Opposite Sex
Stellamontis Hanga



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Stellamontis Hanga

Reserve Winners Bitch
Herdabout A Night At The Opera

Open Bitch Class
1st Stellamontis Hanga
2nd Herdabout A Night At The Opera


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Lynphil Ask Alexa

Best Of Opposite Sex
Ch Regaloake's Navy Admiral

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Lynphil Ask Alexa

Best Puppy In Breed
Lynphil Ask Alexa


Winners Dog: (1-3-1-0)
Cermel Olives Mount Fraxinus

12-18 Month Dog Class
1st Cermel Olives Mount Fraxinus


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Lynphil Ask Alexa

Reserve Winners Bitch
Crinan I'm No Angel

Senior Puppy Bitch Class
1st Crinan I'm No Angel

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Cermel Gardengate Olivesmount Spice It Up

Open Bitch Class
1st Lynphil Ask Alexa


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Becen Nellie To Heaven Sent

Best Of Opposite Sex
Raglansdream Rolex Magic Coach

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Dreamwinds Phoenix At Raglan


Winners Dog: (1-1-0-1)
Raglansdream Rolex Magic Coach

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Raglansdream Rolex Magic Coach


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Dreamwinds Phoenix At Raglan

12-18 Month Bitch Class
1st Dreamwinds Phoenix At Raglan


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By