Oromocto Kennel Club
Sunday, June 10, 2018 - Show # 3



Related Results

Conformation

Saturday, June 09 (Show # 1)
Saturday, June 09 (Show # 2)
Sunday, June 10 (Show # 3)
Sunday, June 10 (Show #4)



Best In Show
Judge: Rita Walker
Afghan Hound  
GCh Obiwan Heart Of Darkness
Points: 121 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Rita Walker
Pointer (German Short-Haired)  
De Lombardie Nova Breezycreek
Points: 107
Best Puppy In Show
Judge: Rita Walker
Pointer (German Short-Haired)  
De Lombardie Nova Breezycreek
Best Baby Puppy In Show
Judge: Rita Walker
Bullmastiff  
Pine Ridge's Feel The Thunder








Group 1 - Rita Walker Top Dog
Points
Group 1st   
De Lombardie Nova Breezycreek
  Pointer (German Short-Haired)   26
Group 2nd   
Ch Madabout's Sixties Sizzler
  Retriever (Labrador)   24
Group 3rd   
GCh Seasyde Believe In Me
  Pointer   16
Group 4th   
Ch Itus Des Sources De Mazeres
  Griffon (Wire-Haired Pointing)   15
BPIG   
De Lombardie Nova Breezycreek
  Pointer (German Short-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group         0
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Itus Des Sources De Mazeres




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Seasyde Believe In Me




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
De Lombardie Nova Breezycreek

Best Puppy In Breed
De Lombardie Nova Breezycreek

Select Bitch
GCh Legacyk Stannyfield Prime Time



Winners Bitch: (0-1-0-1)
De Lombardie Nova Breezycreek

Junior Puppy Bitch Class
1st De Lombardie Nova Breezycreek


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Donibruk Nighthyme Thriller

Best Of Opposite Sex
Heirborn Moor Bang For The Buck

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Donibruk Nighthyme Thriller


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Donibruk Nighthyme Thriller

Open Bitch Class
1st Donibruk Nighthyme Thriller


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 6 pts (1-4-2-0)
GCh Nikmor's Walk The Line

Best Of Opposite Sex
Clitheroe's Bella Of Mermaid

Best Of Winners: (1-4-2-0)
Clitheroe's Bella Of Mermaid

Best Puppy In Breed
Clitheroe's Bella Of Mermaid

Select Dog
Ch Klaasem's Aston Martin


Winners Dog: (1-4-2-0)
Harmony's 24k Chrome

Open Dog Class
1st Harmony's 24k Chrome


Winners Bitch: (1-4-2-0)
Clitheroe's Bella Of Mermaid

Reserve Winners Bitch
Backroad In The Loop

Junior Puppy Bitch Class
1st Clitheroe's Bella Of Mermaid
2nd Kilkerran & Genosha Jubilee

Senior Puppy Bitch Class
1st Nikmor's Don't Stop Believin'

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Backroad In The Loop

3-6 Month Bitch Class
1st Jackson's Catch A Falling Star


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 7 pts (2-4-0-2)
Madabout's Sixties Sizzler

Best Of Opposite Sex
Khylarcreeks Git R Dun

Best Of Winners: (2-4-0-2)
Madabout's Sixties Sizzler

Best Puppy In Breed
Brookstone's Skip To My Lu @ Royal Flush

Select Bitch
Ch Lobuff's Startin' Over


Winners Dog: (2-4-0-2)
Khylarcreeks Git R Dun

Reserve Winners Dog
Huntsdown Bjorn

Senior Puppy Dog Class
1st Khylarcreeks Git R Dun

Open Dog Class
1st Huntsdown Bjorn


Winners Bitch: (2-4-0-2)
Madabout's Sixties Sizzler

Reserve Winners Bitch
Machone's Sweet Memories

Senior Puppy Bitch Class
1st Brookstone's Skip To My Lu @ Royal Flush

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Madabout's Sixties Sizzler

Open Bitch Class
1st Machone's Sweet Memories
2nd Marsuvica Begins at Matlin

3-6 Month Bitch Class
1st Onarock Matlin Figgy Duff
2nd Madabout's Puppy Puppy


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Cfyre's Moxie At Kare

Best Puppy In Breed
Cfyre's Song of the Phoenix



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Cfyre's Moxie At Kare

Reserve Winners Bitch
Cfyre's Song of the Phoenix

Junior Puppy Bitch Class
1st Cfyre's Song of the Phoenix

Open Bitch Class
1st Cfyre's Moxie At Kare


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Hiddenlane N Wilopnd Wingset Future Dream



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Captiva Kathleen

Best Puppy In Breed
Captiva Kathleen



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Captiva Kathleen

Senior Puppy Bitch Class
1st Captiva Kathleen


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Marsuvica Plays' A Jazzy Tune

Best Puppy In Breed
Marsuvica Plays' A Jazzy Tune



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Marsuvica Plays' A Jazzy Tune

Senior Puppy Bitch Class
1st Marsuvica Plays' A Jazzy Tune


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Bluestone's Little Black Dress




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services




Group 2 - Rita Walker Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Obiwan Heart Of Darkness
  Afghan Hound   13
Group 2nd   
Ch Doonabrig N McCartney Xclusive
  Whippet   12
Group 3rd   
GCh TG Shillington Seeing Stars
  Beagle   10
Group 4th   
Ch Livewire Pencil Me In
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   9
BPIG   
Ch Doonabrig N McCartney Xclusive
  Whippet   N/A
Best Baby Puppy In Group No Entry
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Obiwan Heart Of Darkness




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh TG Shillington Seeing Stars




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kinobi Lessons Learned


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kinobi Lessons Learned

Open Dog Class
1st Kinobi Lessons Learned



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Lex-An Phoenix Rising at Er Dox

Select Dog
Ch Pamadron Magical Numbers


Winners Dog: (1-0-1-0)
Lex-An Phoenix Rising at Er Dox

12-18 Month Dog Class
1st Lex-An Phoenix Rising at Er Dox



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rhill's The Force Awakens At Ashdown MS



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Genson's Sir Baron

Best Puppy In Breed
Ch Genson's Sir Baron




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Livewire Pencil Me In




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
GrandCru Latour II

Best Puppy In Breed
GrandCru Latour II


Winners Dog: (1-0-0-0)
GrandCru Latour II

Junior Puppy Dog Class
1st GrandCru Latour II



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Veloz Atilt on Insolent Waters T'marras

Best Of Opposite Sex
Ch Alfheim's No Quarter Given



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Auriga's Pocketful of Dreams




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Doonabrig N McCartney Xclusive

Best Puppy In Breed
GCh Doonabrig N McCartney Xclusive



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Noteworthy Talk Of The Town

Open Bitch Class
1st Noteworthy Talk Of The Town


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services




Group 3 - Michelle Scott Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Homeport Ferryland
  Newfoundland   21
Group 2nd   
GCh Tiamat's All About That Base
  Boxer   18
Group 3rd   
Ch Elle's Hi-Air Lockheed Electra
  Great Dane   14
Group 4th   
GCh Pine Ridge's Huckleberry Finn
  Bullmastiff   12
BPIG   Ch Galwoods Gona Make U Love Mee   Rottweiler   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Pine Ridge's Feel The Thunder
  Bullmastiff   0
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Backcountry The Vindicator




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 3 pts (1-0-1-2)
GCh Tiamat's All About That Base

Best Of Opposite Sex
Elharlen's Keystone

Select Dog
GCh McCoy's Winstar's Captured My Heart At Balsam

Select Bitch
Ch Briley's This Must Be Magic


Winners Dog: (1-0-1-2)
Elharlen's Keystone

12-18 Month Dog Class
1st Elharlen's Keystone



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pine Ridge's Huckleberry Finn


3-6 Month Dog Class
1st Pine Ridge's Feel The Thunder



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
ConnQuest Baby I'm A Star

Best Of Opposite Sex
GMC Thor Asgardion Prince of Tequila

Best Of Winners: (1-3-1-0)
ConnQuest Baby I'm A Star

Select Dog
Ch Goldgrove Race The Summer Wind


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra

Best Of Opposite Sex
Ch Hi-Air N Dundane W Freedom Fighter




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Pyroni Supernova

Best Of Opposite Sex
Pyroni Northern Dancer

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Pyroni Supernova


Winners Dog: (1-1-0-0)
Pyroni Northern Dancer

12-18 Month Dog Class
1st Pyroni Northern Dancer


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Pyroni Supernova

12-18 Month Bitch Class
1st Pyroni Supernova


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Homeport Ferryland

Best Of Opposite Sex
Kloofbear's Heir To The Throne

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Kloofbear's Heir To The Throne


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Homeport Maritime Maid

Canadian Bred Bitch Class
1st Homeport Maritime Maid


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Esmonds Git 'R Done

Best Of Opposite Sex
Galwoods Gona Make U Love Mee

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Galwoods Gona Make U Love Mee

Best Puppy In Breed
Galwoods Gona Make U Love Mee


Winners Dog: (1-2-1-0)
Lonecreeks Lets Dance At Stonerose

Junior Puppy Dog Class
1st Lonecreeks Lets Dance At Stonerose


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Galwoods Gona Make U Love Mee

Reserve Winners Bitch
Mustangs Supernova V Steinplatz

Junior Puppy Bitch Class
1st Galwoods Gona Make U Love Mee

12-18 Month Bitch Class
1st Mustangs Supernova V Steinplatz


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services




Group 4 - Rita Walker Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Prairie Moon Legend of Zelda
  American Staffordshire Terrier   11
Group 2nd   
Ch TriNor Rebel In The Making
  Norwich Terrier   10
Group 3rd   
Ch Moorbern's Highway to Love
  Border Terrier   9
Group 4th   GCh Bisou Bisou De La Pomme   West Highland White Terrier   8
BPIG   
Ch TriNor Rebel In The Making
  Norwich Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Lochlomond Annie Penney's Sage   Cairn Terrier   0
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Prairie Moon Legend of Zelda




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Moorbern's Highway to Love




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rootn Polarexpress By Chewbacca




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
Ch Hjohoo's Hjo're My Kind Of Perfect

Best Of Opposite Sex
Lochlomond's Highlander Angus

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Lochlomond Wee Babbling Brook

Best Puppy In Breed
Lochlomond Wee Babbling Brook

Select Bitch
GCh Skerryvore Isla Touch Of Magic


Winners Dog: (1-1-0-2)
Lochlomond's Highlander Angus

Open Dog Class
1st Lochlomond's Highlander Angus


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Lochlomond Wee Babbling Brook

Senior Puppy Bitch Class
1st Lochlomond Wee Babbling Brook

3-6 Month Bitch Class
1st Lochlomond Annie Penney's Sage


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Mersey Smooth Criminal




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh TriNor Rebel In The Making

Best Puppy In Breed
GCh TriNor Rebel In The Making




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Bristol Abbey's Got My Shine On

Best Puppy In Breed
GCh Bristol Abbey's Got My Shine On



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Newvista's Baby Face Blossom

Junior Puppy Bitch Class
1st Newvista's Baby Face Blossom


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bisou Bisou De La Pomme




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services




Group 5 - Michelle Scott Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Kalmadray's Son of Anarchy
  Pug   16
Group 2nd   Ch Navigator Premiera   Pomeranian   15
Group 3rd   Ch Fantasy Minegold Tiffany   Papillon   14
Group 4th   
Ch PekeEasy Top Gun Is In Town
  Pekingese   11
BPIG    Marsuvica's Who's on First   Yorkshire Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group No Entry
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Brunswick Play Among the Stars



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Brunswick Play Among the Stars

Reserve Winners Bitch
Brunswick Carry On Young Rose

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Brunswick Carry On Young Rose

Open Bitch Class
1st Brunswick Play Among the Stars


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Wintales Princess Fiona

Best Of Opposite Sex
Rosen's Knight Ruler


Winners Dog: (1-0-0-1)
Rosen's Knight Ruler

Open Dog Class
1st Rosen's Knight Ruler



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Baicrest Majical Dream

Best Puppy In Breed
Ch Baicrest Majical Dream




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Maplewood's Dancin Queen



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Maplewood's Dancin Queen

Open Bitch Class
1st Maplewood's Dancin Queen


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Fantasy Minegold Tiffany

Best Of Opposite Sex
Ch Kinduhaven's Sassy Flashfire


Winners Dog: (1-0-1-1)
Minegold Fantasy Harry Winston

12-18 Month Dog Class
1st Minegold Fantasy Harry Winston



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh PekeEasy Top Gun Is In Town




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Navigator Premiera




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kalmadray's Son of Anarchy




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lebail Rolling Stone v Fwaggle




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Joymason's Henryacres Mrthamay

Best Of Opposite Sex
Ch Paradiselee On The Mark

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Joymason's Henryacres Mrthamay

Best Puppy In Breed
Marsuvica's Who's on First


Winners Dog: (1-2-1-0)
Shanash Leader Of The Pack

Canadian Bred Dog Class
1st Shanash Leader Of The Pack


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Joymason's Henryacres Mrthamay

Reserve Winners Bitch
Marsuvica's Who's on First

Junior Puppy Bitch Class
1st Marsuvica's Who's on First

Open Bitch Class
1st Joymason's Henryacres Mrthamay


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services




Group 6 - Rita Walker Top Dog
Points
Group 1st    Onsengeltje N Juju Get Ready   Dalmatian   7
Group 2nd    Celtmacbhaid Its So Easy   French Bulldog   5
Group 3rd    Chadklier's Larry Is A Gem   Bulldog   3
Group 4th   
Ch Loghavens Kindred Spirit
  Shih Tzu   2
BPIG    Onsengeltje N Juju Get Ready   Dalmatian   N/A
Best Baby Puppy In Group No Entry
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Waylin's Without A Cause



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Waylin's Without A Cause

12-18 Month Bitch Class
1st Waylin's Without A Cause


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Chadklier's Larry Is A Gem

Best Puppy In Breed
Chadklier's Larry Is A Gem


Winners Dog: (1-0-0-0)
Chadklier's Larry Is A Gem

Senior Puppy Dog Class
1st Chadklier's Larry Is A Gem



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Onsengeltje N Juju Get Ready

Best Of Opposite Sex
Ch Onsengeltje Never Enough

Best Puppy In Breed
Onsengeltje N Juju Get Ready



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Onsengeltje N Juju Get Ready

Senior Puppy Bitch Class
1st Onsengeltje N Juju Get Ready


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Celtmacbhaid Its So Easy

Best Puppy In Breed
Celtmacbhaid Its So Easy



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Celtmacbhaid Its So Easy

Reserve Winners Bitch
Shore Mocha Madness

Junior Puppy Bitch Class
1st Celtmacbhaid Its So Easy

Open Bitch Class
1st Shore Mocha Madness


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Encees Total Eclipse Of The Sun



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Encees Total Eclipse Of The Sun

Open Bitch Class
1st Encees Total Eclipse Of The Sun


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Loghavens Kindred Spirit




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services


Group 7 - Michelle Scott Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Treestarr Oracle Chick Magnet
  Australian Shepherd   21
Group 2nd   
Ch Kelbren Amapola
  Shetland Sheepdog   15
Group 3rd   
Vastgota Canadian Giiwedin LT
  Swedish Vallhund   6
Group 4th   
GCh Harmonia's Rise and Shine
  German Shepherd Dog   5
BPIG   
Ch Kelbren Amapola
  Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Lyricisle's Goddess Of Pop
  Shetland Sheepdog   0
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Agassiz N Austlyn Heading East




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 5 pts (0-1-2-3)
GCh Treestarr Oracle Chick Magnet

Best Of Opposite Sex
GCh Novacoast EZ To Love

Best Puppy In Breed
Ch Starwood Heir Apparent

Select Dog
Ch Starwood Heir Apparent

Select Bitch
Ch Amadore Raise Your Glass



Winners Bitch: (0-1-2-3)
Cowboy's Never Seen 'er Comin'

Open Bitch Class
1st Cowboy's Never Seen 'er Comin'


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Silverparks Dual Dudly

Best Of Opposite Sex
Silverpark Guys Tekila Cutie

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Silverparks Dual Dudly


Winners Dog: (1-1-0-0)
Silverparks Dual Dudly

Open Dog Class
1st Silverparks Dual Dudly


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Silverpark Guys Tekila Cutie

Open Bitch Class
1st Silverpark Guys Tekila Cutie


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sumerwynd Kissed By Fire De Mon Plaisir



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Harmonia's Rise and Shine

Best Of Opposite Sex
Call Me Samson Von Lousar


Winners Dog: (1-0-0-1)
Call Me Samson Von Lousar

Open Dog Class
1st Call Me Samson Von Lousar



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 8 pts (2-4-1-2)
Ch Kelbren Amapola

Best Of Opposite Sex
Ch Lyricisle's Fateful Decision

Best Of Winners: (2-4-1-2)
Truespirit Nikkilen Remember

Best Puppy In Breed
Ch Kelbren Amapola

Select Bitch
GCh Truespirit Nikkilen Jasmine


Winners Dog: (2-4-1-2)
Truespirit Nikkilen Major Sir

Reserve Winners Dog
Nikkilen's Truespirit Romeo

Junior Puppy Dog Class
1st Truespirit Nikkilen Major Sir

12-18 Month Dog Class
1st Nikkilen's Truespirit Romeo


Winners Bitch: (2-4-1-2)
Truespirit Nikkilen Remember

Reserve Winners Bitch
Nikkilen's Truespirit Royalty

Junior Puppy Bitch Class
1st Truespirit Nikkilen Remember
2nd Nikkilen Truespirit Divine One

12-18 Month Bitch Class
1st Nikkilen's Truespirit Royalty

Open Bitch Class
1st Seafarer's Tsunami

3-6 Month Bitch Class
1st Lyricisle's Goddess Of Pop


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Vastgota Canadian Giiwedin LT

Best Puppy In Breed
Vastgota Canadian Giiwedin LT


Winners Dog: (1-0-0-0)
Vastgota Canadian Giiwedin LT

Open Dog Class
1st Vastgota Canadian Giiwedin LT



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By