Nipissing Kennel Club
Monday, October 8, 2018 - Show # 6



Related Results

Conformation

Saturday, October 06 (Show # 1)
Saturday, October 06 (Show # 2)
Sunday, October 07 (Show # 3)
Sunday, October 07 (Show #4)
Monday, October 08 (Show # 5)
Monday, October 08 (Show # 6)



Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS Can GChEx/MBIS BISS Mex GCh/MBIS Arg GCh/MBIS Per GCh/MBIS Bol GCh/Am Ch Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso, AOM
"Tupak"
Owner: Leo Jaime Rabinovitz and Bruno Ocampo
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Sponsor: John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Len Harfield
Setter (Gordon)  
GCh Bran Linn Amulet
Points: 133 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Len Harfield
Collie (Rough)  
Ch Sylvan Argent Hollywood And Vine
Points: 95
Best Puppy In Show
Judge: Len Harfield
Retriever (Golden)   Sunkozi Mystique Of Magic
Best Baby Puppy In Show
Judge: Len Harfield
Pekingese  
Romiche Temple Bell
Best Veteran In Show
Judge: Len Harfield
Skye Terrier  
GCh Kishniga's HMS Maximus








Group 1 - Linda St-Hilaire Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Bran Linn Amulet
  Setter (Gordon)   37
Group 2nd   
GChEx Zoldmali Cetli
  Vizsla (Wire-Haired)   36
Group 3rd   
Ch Bearabella's Big Bang
  Retriever (Golden)   35
Group 4th   Ch Linwood Classical Change   Setter (English)   21
BPIG    Sunkozi Mystique Of Magic   Retriever (Golden)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Samphire Sports Fan   Retriever (Labrador)   0
Best Veteran In Group   
Ch Shireoak Rainbows N Raindrops
  Setter (Irish Red & White)   0
Judge: Linda St-Hilaire

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
BourgRoyal Nature Boy


Winners Dog: (1-0-0-0)
BourgRoyal Nature Boy

12-18 Month Dog Class
1st BourgRoyal Nature Boy



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Linda St-Hilaire

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Perryglen's Making Contact



3-6 Month Bitch Class
1st Perryglen Solivia Ain't She Sweet


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Linda St-Hilaire

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Silvercreek Canton

Best Of Opposite Sex
Mystic Oaks Night Of The Storm

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Mystic Oak's Spirit Of The Night

Best Puppy In Breed
Mystic Oak's Spirit Of The Night


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Mystic Oak's Spirit Of The Night

Senior Puppy Bitch Class
1st Mystic Oak's Spirit Of The Night


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Linda St-Hilaire

Best Of Breed: 13 pts (2-4-3-5)
Ch Bearabella's Big Bang

Best Of Opposite Sex
Ch Goldiva's Bottoms Up With Keystone

Best Of Winners: (2-4-3-5)
Shanbro's Second Chance

Best Puppy In Breed
Sunkozi Mystique Of Magic

Select Dog
Ch Blackpool The Pheonix

Select Bitch
GCh Bearabella's Simply Fabulicious


Winners Dog: (2-4-3-5)
Shanbro's Second Chance

Reserve Winners Dog
Sunkozi Mystique Of Magic

Junior Puppy Dog Class
1st Sunkozi Mystique Of Magic

Open Dog Class
1st Shanbro's Second Chance

Veteran Dog Class
1st Ch Gotta Be When The Stars Go Blue


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Linda St-Hilaire

Best Of Breed: 9 pts (4-4-0-2)
GCh Kriscoland's Heather

Best Of Opposite Sex
Asklar Blessed By My Cowboy

Best Of Winners: (4-4-0-2)
Skazka's Whispering Willow

Best Puppy In Breed
Skazka's Whispering Willow

Select Bitch
Ch Wimberway's Roea Peachy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Linda St-Hilaire

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Tollhaven Kindle

Best Puppy In Breed
Tollhaven Kindle


Winners Dog: (2-0-0-0)
Tollhaven Kindle

Reserve Winners Dog
Cyre's The Heat Is On

Senior Puppy Dog Class
1st Tollhaven Kindle
2nd Cyre's The Heat Is On



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Linda St-Hilaire

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Linwood Classical Change




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Linda St-Hilaire

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Bran Linn Amulet




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Linda St-Hilaire

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Aingeal Memories Of KD Live On



Veteran Bitch Class
1st GCh Shireoak Rainbows N Raindrops


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Linda St-Hilaire

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ataboy Bedazzle 'N Bemuse




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Linda St-Hilaire

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Zoldmali Cetli




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Linda St-Hilaire

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Gramayre Leith Thrills & Chills

Best Puppy In Breed
Ch Gramayre Leith Weka Thrill Seeker

Select Bitch
Ch Gramayre Leith Weka Thrill Seeker




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Mark Johnston Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Foxtail's Race To The Finish
  Beagle   19
Group 2nd   
GCh Paradachs Wee Mr Grandgables
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   17
Group 3rd   
Ch Harambee's Libertine Of Wick
  Deerhound (Scottish)   13
Group 4th   
Ch Telkel We Know Where You Live
  Dachshund (Standard Long-Haired)   12
BPIG    Quiquen Epicentre   Norwegian Elkhound   N/A
Best Baby Puppy In Group    Silvercharm Satisfied With Tripletime At Comar   Whippet   0
Judge: Mark Johnston

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Winterbourne's Amantaka




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mark Johnston

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Foxtail's Race To The Finish

Best Puppy In Breed
Branston Trajam RulesDon'tApply


Winners Dog: (1-0-1-0)
Branston Trajam RulesDon'tApply

Junior Puppy Dog Class
1st Branston Trajam RulesDon'tApply



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mark Johnston

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Ionesco du Grand Fresnoy

Best Puppy In Breed
Orlov Comte Vladimir Du Grand Fresnoy



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mark Johnston

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Chetcote Don't Stop Me Now

Best Of Opposite Sex
Chetcote Pawprints Cheri Amour

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Chetcote Pawprints Cheri Amour

Best Puppy In Breed
Chetcote Pawprints Classified


Winners Dog: (1-1-1-0)
Chetcote Pawprints Classified

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Chetcote Pawprints Classified


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Chetcote Pawprints Cheri Amour

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Chetcote Pawprints Cheri Amour


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mark Johnston

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Paradachs Wee Mr Grandgables

Best Of Opposite Sex
Grandgables Ms So Delectable

Best Puppy In Breed
Grandgables Ms So Delectable



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Grandgables Ms So Delectable

Reserve Winners Bitch
Grandgables Ms Silken Sheen

Junior Puppy Bitch Class
1st Grandgables Ms So Delectable

12-18 Month Bitch Class
1st Grandgables Ms Ebony Figurine

Open Bitch Class
1st Grandgables Ms Silken Sheen


Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mark Johnston

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Harambee's Libertine Of Wick




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mark Johnston

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Lakilanni Kenya Resist

Best Puppy In Breed
Lakilanni Kenya Resist


Winners Dog: (1-0-0-0)
Lakilanni Kenya Resist

Junior Puppy Dog Class
1st Lakilanni Kenya Resist



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mark Johnston

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Quiquen Epicentre

Best Puppy In Breed
Quiquen Epicentre


Winners Dog: (1-0-0-0)
Quiquen Epicentre

Senior Puppy Dog Class
1st Quiquen Epicentre



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mark Johnston

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Shetara's Fame At Comar

Best Puppy In Breed
Shetara's Fame At Comar



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Shetara's Fame At Comar

Senior Puppy Bitch Class
1st Shetara's Fame At Comar

3-6 Month Bitch Class
1st Silvercharm Satisfied With Tripletime At Comar


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Len Harfield Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra
  Great Dane   16
Group 2nd   
GChEx Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso
  Newfoundland   14
Group 3rd   
GCh Bang's Bonanza Flyin' High Ty
  Rottweiler   13
Group 4th   GCh Kristari's On The Sly   Siberian Husky   12
BPIG    Kristari's Northern Aurum   Siberian Husky   N/A
Best Baby Puppy In Group    Vanderbilt's Strike A Pose   Samoyed   0
Judge: Linda St-Hilaire

Best Of Breed: 5 pts (2-1-2-1)
GCh Denshaw N Tybrushe Pillow Talk

Best Of Opposite Sex
GCh Tickitbou's Fatal Attraction

Best Of Winners: (2-1-2-1)
Haltonhills Tickitbou Swan Song

Best Puppy In Breed
Haltonhills Tickitbou Swan Song

Select Dog
Ch Trimanor's Bautista Blue Is Pride


Winners Bitch: (2-1-2-1)
Trimanor's On The Luce

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Trimanor's On The Luce


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Linda St-Hilaire

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GCh Liberator's Goldsail v DreamOn

Best Puppy In Breed
Soulstorm N Cassel Darkphoenix

Select Bitch
Ch Gatehouse Undeniable



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Soulstorm N Cassel Darkphoenix

Junior Puppy Bitch Class
1st Soulstorm N Cassel Darkphoenix


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Linda St-Hilaire

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Elle's Hi-Air Lockheed Electra

Best Of Opposite Sex
GCh Jerdans The Great Code




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bang's Bonanza Flyin' High Ty




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike



3-6 Month Bitch Class
1st Vanderbilt's Strike A Pose


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Kristari's On The Sly

Best Puppy In Breed
Kristari's Northern Aurum


Winners Dog: (2-0-1-0)
Kristari's Northern Aurum

Reserve Winners Dog
Unicornhill's Crime Scene

Junior Puppy Dog Class
1st Unicornhill's Crime Scene

Senior Puppy Dog Class
1st Kristari's Northern Aurum



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Rita Walker Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Thunderally's Putin On The Ritz
  Bull Terrier (Miniature)   8
Group 2nd   
GCh Kishniga's HMS Maximus
  Skye Terrier   7
Group 3rd   Ch Skerli Shagane   Fox Terrier (Wire)   6
Group 4th   Ch Abberann Derbla   Glen Of Imaal Terrier   5
BPIG    Silvershadow Head Over Heels   Schnauzer (Miniature)   N/A
Best Veteran In Group   
GCh Kishniga's HMS Maximus
  Skye Terrier   0
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Thunderally's Putin On The Ritz




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Skerli Shagane



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Skerli Shagane

Open Bitch Class
1st Skerli Shagane


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Abberann Derbla




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Wenrick's Sweet Stuff



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Wenrick's Sweet Stuff

Reserve Winners Bitch
Wenrick's Brightest Star

Open Bitch Class
1st Wenrick's Sweet Stuff
2nd Wenrick's Brightest Star


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Silvershadow Head Over Heels

Best Puppy In Breed
Silvershadow Head Over Heels



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chess Celestial Sister

Best Puppy In Breed
Chess Celestial Sister



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chess Celestial Sister

Senior Puppy Bitch Class
1st Chess Celestial Sister


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kishniga's HMS Maximus


Veteran Dog Class
1st GCh Kishniga's HMS Maximus



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Dayna Johnston Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Michaelmas Yue Yue Fen
  Pekingese   21
Group 2nd   
GCh Rockhurst's Tickled Pink
  Havanese   18
Group 3rd   
Ch Fwaggles Dreamboat V Rustic Ln
  Toy Manchester Terrier   15
Group 4th   
GCh Jordannas Keep Me In Mind
  Papillon   14
BPIG   Ch Talbotrails High Voltage   Pug   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Romiche Temple Bell
  Pekingese   0
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Mini's Fireball Dancer


Winners Dog: (1-0-0-0)
Mini's Fireball Dancer

Open Dog Class
1st Mini's Fireball Dancer



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Windwater Uptown Funk Ladyday

Best Puppy In Breed
Windwater Ladyday Black Dress



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Windwater Uptown Funk Ladyday

Reserve Winners Bitch
Windwater Ladyday Black Dress

Junior Puppy Bitch Class
1st Windwater Ladyday Black Dress

12-18 Month Bitch Class
1st Windwater Uptown Funk Ladyday


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GCh Rockhurst's Tickled Pink

Best Of Opposite Sex
GCh Pocopayasos U Got Served

Select Bitch
GCh Laurelgate Katie Hearts Delite




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
GCh Rythm's Front Runner

Best Of Opposite Sex
Belina Last Tango

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Belina Last Tango

Best Puppy In Breed
Belina Last Tango


Winners Dog: (2-1-0-1)
Belina Last Tango

Reserve Winners Dog
Toscane I Love Bunnies

Junior Puppy Dog Class
1st Belina Last Tango

Senior Puppy Dog Class
1st Toscane I Love Bunnies


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Ladyday's Catch A Falling Star

Open Bitch Class
1st Ladyday's Catch A Falling Star


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Jordannas Keep Me In Mind




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Michaelmas Yue Yue Fen

Best Of Opposite Sex
Romiche Ce Bel Amour

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Romiche Toison D'Or

Best Puppy In Breed
Romiche Toison D'Or


Winners Dog: (1-1-1-0)
Romiche Toison D'Or

Junior Puppy Dog Class
1st Romiche Toison D'Or


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Romiche Ce Bel Amour

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Romiche Ce Bel Amour

3-6 Month Bitch Class
1st Romiche Temple Bell
2nd Romiche Temple Pagoda


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Talbotrails High Voltage

Best Of Opposite Sex
Brazos River It's A Good Thing

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Bugaboo Harvey Wallbanger

Best Puppy In Breed
Ch Talbotrails High Voltage


Winners Dog: (1-1-1-0)
Bugaboo Harvey Wallbanger

Senior Puppy Dog Class
1st Bugaboo Harvey Wallbanger


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Brazos River It's A Good Thing

12-18 Month Bitch Class
1st Brazos River It's A Good Thing


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Fwaggles Dreamboat V Rustic Ln




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Ch Justatitch Willo The Wisp

Best Of Opposite Sex
Justatitch Lord Of The Rings

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Rayna Shoalcreek Blue

Best Puppy In Breed
CwnAnnwn's The Crime In Mind


Winners Dog: (2-1-0-1)
Justatitch Lord Of The Rings

Reserve Winners Dog
CwnAnnwn's The Crime In Mind

Senior Puppy Dog Class
1st CwnAnnwn's The Crime In Mind

Open Dog Class
1st Justatitch Lord Of The Rings


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Rayna Shoalcreek Blue

12-18 Month Bitch Class
1st Rayna Shoalcreek Blue


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Dayna Johnston Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Vetset Count Me In
  Poodle (Standard)   14
Group 2nd   
GCh Ahkama Losar Khampa
  Tibetan Terrier   9
Group 3rd   
Ch Quarel De El Mencey Loco
  French Bulldog   8
Group 4th   
GCh Lasacas Marshall A. Constable
  Lhasa Apso   7
BPIG   
Ch Quarel De El Mencey Loco
  French Bulldog   N/A
Best Veteran In Group   GCh Krak-Mont's Blessing In Disguise   Boston Terrier   0
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Robb Isle Sensational Phoebe

Best Puppy In Breed
Jinks I'm Precious Prue



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Jinks I'm Precious Prue

Senior Puppy Bitch Class
1st Jinks I'm Precious Prue

Veteran Bitch Class
1st GCh Krak-Mont's Blessing In Disguise


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Commitment's Style In Play




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Quarel De El Mencey Loco

Best Puppy In Breed
Ch Quarel De El Mencey Loco




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Legendorf Umberto Ugo




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Keesbrook's Out Of The Fyre

Best Of Opposite Sex
Wund-R Y K-Central Shaken Not Stirred



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lasacas Marshall A. Constable




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GCh Vetset Count Me In

Best Of Opposite Sex
K-Lar's Chocolate Oscar De La Bijou

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Bijou's Tickle My Fancy

Best Puppy In Breed
Bijou's Tickle My Fancy


Winners Dog: (1-2-1-1)
Bijou's Mango Mai Tai

Junior Puppy Dog Class
1st Bijou's Mango Mai Tai


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Bijou's Tickle My Fancy

Reserve Winners Bitch
Bijou's A Pot Of Marigold

Junior Puppy Bitch Class
1st Bijou's Tickle My Fancy
2nd Bijou's A Pot Of Marigold


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Souyen's My Heart Is In Havana

Best Puppy In Breed
Souyen's My Heart Is In Havana



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Souyen's My Heart Is In Havana

Junior Puppy Bitch Class
1st Souyen's My Heart Is In Havana


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ahkama Losar Khampa




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Len Harfield Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sylvan Argent Hollywood And Vine
  Collie (Rough)   12
Group 2nd   
Chantryile Hayley Lady Of Dior
  Belgian Shepherd Dog   11
Group 3rd   GCh Chica Vom Burgimwald   German Shepherd Dog   10
Group 4th   
GCh Catalyst's Bush Party At TK
  Australian Cattle Dog   7
BPIG   
Ch Yasashiikuma Show Me The Money
  Welsh Corgi (Cardigan)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Catalyst's Started With A Song
  Australian Cattle Dog   0
Best Veteran In Group   GCh Stan von der Eschelbronner Schlosswiese   German Shepherd Dog   0
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Catalyst's Bush Party At TK


3-6 Month Dog Class
1st Catalyst's Started With A Song



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Hearthside Dirty Border Girl At Aussiezip

Best Of Opposite Sex
Ch Please Special Effect

Best Puppy In Breed
GCh Hearthside Dirty Border Girl At Aussiezip


Veteran Dog Class
1st Ch Kinring Pick Up Sticks



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chantryile Hayley Lady Of Dior



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chantryile Hayley Lady Of Dior

Open Bitch Class
1st Chantryile Hayley Lady Of Dior


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bellaclan Bugatti




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Sylvan Argent Hollywood And Vine




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
GCh Chica Vom Burgimwald

Select Bitch
GCh Hellwigg's Nothing But The Best


3-6 Month Bitch Class
1st Jegi Vom Burgimwald


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tasiahills Endless Secret




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Grandgables Dezign By Mystic

Best Puppy In Breed
Ch Grandgables Playing The Field

Select Dog
Ch Grandgables Playing The Field


Winners Dog: (1-0-1-0)
Grandgables Dezign By Mystic

Open Dog Class
1st Grandgables Dezign By Mystic



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Yasashiikuma Show Me The Money

Best Puppy In Breed
GCh Yasashiikuma Show Me The Money




Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By