Kilbride & District Kennel Club
Monday, August 14, 2023



Related Results


Results courtesy of:


-- Kassy McCartney --
MBIS MRBIS Can GCHS GCHex Am GCH Especially Classic Couture TD
"Versace"
Breeder/Owner: Yvonne van Wyk
Handler in Canada: Kassy McCartney


Best In Show
Judge: Diane Adorno-Legrand
Chinese Shar-Pei  
GChS Shines Call The Winning Shot With Tzowen N XinJen
Points: 127 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Diane Adorno-Legrand
Pointer  
Ch Seasyde Rapture Of Zephyr
Points: 111
Best Puppy In Show
Judge: Diane Adorno-Legrand
Pekingese  
Ch Diaquiris Sno-Peke Flawless
Best Baby Puppy In Show
Judge: Diane Adorno-Legrand
Dalmatian   Brightspot Heir Apparent
Best Veteran In Show
Judge: Diane Adorno-Legrand
Shetland Sheepdog  
GCh Highledge Titus
Best Altered In Show
Judge: Diane Adorno-Legrand
Saint Bernard  GCh Starlight's The Sky Is The Limit








Group 1 - Joaquin Rosa Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Seasyde Rapture Of Zephyr
  Pointer   16
Group 2nd   
GChB Opus One Vivace Varazs
  Vizsla (Smooth)   15
Group 3rd   
GChEx Especially Classic Couture
  Spaniel (English Cocker)   12
Group 4th   Ch Sarabay Uptown Girl Dallys In The Ally At Amagi   Retriever (Golden)   11
BPIG   
Pine Grove's Golden Girl At Last
  Griffon (Wire-Haired Pointing)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Maplehill N' Fly Golden Stand By Me   Retriever (Golden)   0
Best Veteran In Group   GCh Samphire Starburst   Retriever (Labrador)   0
Judge: Joaquin Rosa

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Pine Grove's Golden Girl At Last

Best Puppy In Breed
Pine Grove's Golden Girl At Last



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Pine Grove's Golden Girl At Last

Junior Puppy Bitch Class
1st Pine Grove's Golden Girl At Last


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joaquin Rosa

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Seasyde Rapture Of Zephyr




Class results courtesy of: MJN Show Services


Winners Dog: (1-1-2-2)
Storiline Come Sail Away

Open Dog Class
1st Storiline Come Sail Away


Winners Bitch: (1-1-2-2)
Grayvalley's Hotline Bling

Open Bitch Class
1st Grayvalley's Hotline Bling

4-6 Month Bitch Class
1st Maplehill N' Fly Golden Stand By Me


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joaquin Rosa

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Evenstar's Koba's Higgins

Best Of Opposite Sex
Eagertrieves Rave About It

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Evenstar's Koba's Higgins

Select Bitch
Ch Fireline's Dragon Fire


Winners Dog: (1-1-0-1)
Evenstar's Koba's Higgins

Open Dog Class
1st Evenstar's Koba's Higgins

4-6 Month Dog Class
1st Wyndance Eastwind Spirit Of The West


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Eagertrieves Rave About It

12-18 Month Bitch Class
1st Eagertrieves Rave About It

Veteran Bitch Class
1st GCh Samphire Starburst


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joaquin Rosa

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Ruffwood's Ravishing Reba's Fancy



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joaquin Rosa

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Especially Classic Couture




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joaquin Rosa

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChB Opus One Vivace Varazs

Best Of Opposite Sex
GCh Bonneterre Orla

Select Dog
Ch Stoney Lake Flynn




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Jose Antonio Molina Ortiz (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Mylakhan Karob So Be It
  Saluki   17
Group 2nd   
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   16
Group 3rd   
GCh Tayleefarm Carlos Santana
  Irish Wolfhound   15
Group 4th   
GCh Lishima N McCartney Raise Your Glass
  Whippet   14
BPIG   
McCartney's Dare To Dream
  Whippet   N/A
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Generation Jagar Lt Torres



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Generation Jagar Lt Torres

12-18 Month Bitch Class
1st Generation Jagar Lt Torres


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Pennieslogon Mr Wilson

Best Of Opposite Sex
Pennieslogon Chrystal Light



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Pennieslogon Chrystal Light

Reserve Winners Bitch
Pennieslogon We Love Donuts

12-18 Month Bitch Class
1st Pennieslogon We Love Donuts

Open Bitch Class
1st Pennieslogon Chrystal Light


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Virgo Straight Up

Best Puppy In Breed
Virgo Straight Up


Winners Dog: (1-0-0-0)
Virgo Straight Up

Junior Puppy Dog Class
1st Virgo Straight Up



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Chilcotin's Yellow Brick Road




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Eynhallow's Gaston At Tormore




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Tayleefarm Carlos Santana




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Naku's Gogo Gadget At Arthayr

Best Of Opposite Sex
Naku's Eye Candy At Arthayr

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Naku's Gogo Gadget At Arthayr

Best Puppy In Breed
Naku's Gogo Gadget At Arthayr

Select Dog
Ch Arthayr C Three Pe Ohhh


Winners Dog: (1-1-1-0)
Naku's Gogo Gadget At Arthayr

Senior Puppy Dog Class
1st Naku's Gogo Gadget At Arthayr


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Naku's Eye Candy At Arthayr

Senior Puppy Bitch Class
1st Naku's Eye Candy At Arthayr


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Mylakhan Karob So Be It




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (3-0-0-2)
GCh Lishima N McCartney Raise Your Glass

Best Of Opposite Sex
McCartney's Neon Flash At Tarnhows

Best Puppy In Breed
McCartney's Dare To Dream

Select Bitch
GChB Leelo Redcliffe Simply Sensational


Winners Dog: (3-0-0-2)
McCartney's Neon Flash At Tarnhows

Reserve Winners Dog
McCartney's Redcliffe Rockstar

Junior Puppy Dog Class
1st McCartney's Dare To Dream

Canadian Bred Dog Class
1st McCartney's Redcliffe Rockstar

Open Dog Class
1st McCartney's Neon Flash At Tarnhows



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - William Stebbins Top Dog
Points
Group 1st   
Rocking Oaks Northern Star
  Mastiff   29
Group 2nd   
Drewsar Tashtin Start Ur Engines
  Portuguese Water Dog   28
Group 3rd   
GChS Danetastixs Bust A Move
  Great Dane   25
Group 4th   
Ch Earhart's California Dreamin
  Leonberger   22
BPIG   
Rocking Oaks Northern Star
  Mastiff   N/A
Best Baby Puppy In Group    Snowybear's Play Boy   Samoyed   0
Group 1st (Altered)   GCh Starlight's The Sky Is The Limit   Saint Bernard   0
Judge: William Stebbins

Best Of Breed: 7 pts (2-2-2-2)
Ch Dream-Catcher's Storms End

Best Of Opposite Sex
GChS Liberator's Kodachrome

Best Of Winners: (2-2-2-2)
Hella Saini

Select Dog
GChEx Dancing Star-Protocol's Time To Dance For DreamOn

Select Bitch
GChB Irongate's Storm Comin'


Winners Dog: (2-2-2-2)
Bodyguard Khaos

Reserve Winners Dog
Irongate's Top Secret

Open Dog Class
1st Bodyguard Khaos
2nd Irongate's Top Secret


Winners Bitch: (2-2-2-2)
Hella Saini

Reserve Winners Bitch
Kin's Popcorn With Maple Syrup

Open Bitch Class
1st Hella Saini
2nd Kin's Popcorn With Maple Syrup


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: William Stebbins

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
EverEndeavor What's Up Wanda

Best Of Opposite Sex
Naku's Great Expectations

Best Of Winners: (2-1-0-0)
EverEndeavor What's Up Wanda

Best Puppy In Breed
Naku's Great Expectations


Winners Bitch: (2-1-0-0)
EverEndeavor What's Up Wanda

Open Bitch Class
1st EverEndeavor What's Up Wanda


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: William Stebbins

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
GChS Danetastixs Bust A Move

Select Dog
GChB Jerdans The Great Code




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: William Stebbins

Best Of Breed: 4 pts (3-2-0-0)
Woolmarsh Bradley Be Good

Best Of Opposite Sex
Woolmarsh Believe In Magic

Best Of Winners: (3-2-0-0)
Woolmarsh Bradley Be Good

Best Puppy In Breed
Woolmarsh Bradley Be Good


Winners Bitch: (3-2-0-0)
Woolmarsh Believe In Magic

Reserve Winners Bitch
Woolmarsh Biscotti Biscuit

Junior Puppy Bitch Class
1st Woolmarsh Believe In Magic
2nd Woolmarsh Biscotti Biscuit


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: William Stebbins

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Earhart's California Dreamin

Best Of Opposite Sex
Earhart's Dare To Be Different

Select Bitch
GCh CR Just Imagine Greta



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Earhart's Dare To Be Different

Reserve Winners Bitch
CR You Got This Matilda

12-18 Month Bitch Class
1st Earhart's Dare To Be Different

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st CR You Got This Matilda


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: William Stebbins

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Rocking Oaks Northern Star

Best Puppy In Breed
Rocking Oaks Northern Star



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Rocking Oaks Northern Star

Junior Puppy Bitch Class
1st Rocking Oaks Northern Star


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: William Stebbins

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Drewsar Tashtin Start Ur Engines

Best Of Opposite Sex
Drewsar Who's Your Vladdy

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Drewsar Tashtin Start Ur Engines

Best Puppy In Breed
Keevabay's Comin To The Lake With Kente Creek


Winners Dog: (1-2-0-0)
Drewsar Who's Your Vladdy

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Drewsar Who's Your Vladdy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: William Stebbins

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Roxanhaus' Royal Flush

Best Of Opposite Sex
Ch Orbit Vom Brandauerweg




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: William Stebbins

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Komorebi's Lover Boy

Best Puppy In Breed
Komorebi's Lover Boy


Winners Dog: (1-0-0-0)
Komorebi's Lover Boy

Senior Puppy Dog Class
1st Komorebi's Lover Boy

Sexually Altered Dog Class
1st GCh Starlight's The Sky Is The Limit



Class results courtesy of: MJN Show Services



4-6 Month Dog Class
1st Snowybear's Play Boy



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Diane Adorno-Legrand Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Casanova Od Guvernera
  Welsh Terrier   7
Group 2nd   
Ch Lorsan Paradym Whatcha Talkin' Bout
  Norwich Terrier   6
Group 3rd   
Ch Marwyn's If The Shoe Fits
  Schnauzer (Miniature)   5
Group 4th   
Ch Moonshadows Fantasy Child
  Manchester Terrier   2
BPIG   
Rainnie's Eema
  Schnauzer (Miniature)   N/A
Judge: Diane Adorno-Legrand

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Foxheart Courtesy Of The Red White And Blue




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Diane Adorno-Legrand

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Moonshadows Fantasy Child

Best Of Opposite Sex
Cathasaigh Music Maestro at Dogct



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Diane Adorno-Legrand

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lorsan Paradym Whatcha Talkin' Bout




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Diane Adorno-Legrand

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
Ch Marwyn's If The Shoe Fits

Best Puppy In Breed
Rainnie's Eema



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Rainnie's Eema

Senior Puppy Bitch Class
1st Rainnie's Eema


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Diane Adorno-Legrand

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Casanova Od Guvernera




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Diane Adorno-Legrand Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Diaquiris Sno-Peke Flawless
  Pekingese   20
Group 2nd   
GChB Fiery Fame Vow Of Love
  Chinese Crested Dog   18
Group 3rd   
GCh Miso Miss Swipe Right
  Chihuahua (Short Coat)   17
Group 4th   
Ch Parfait Chudan Profanity
  Poodle (Toy)   16
BPIG   
Ch Diaquiris Sno-Peke Flawless
  Pekingese   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Willowgate Sweet Caroline At Weatherford
  Havanese   0
Best Veteran In Group   
GCh Burbrook Broduil FitzWug
  Cavalier King Charles Spaniel   0
Judge: Diane Adorno-Legrand

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Kiss Me Quick FitzWug

Best Of Opposite Sex
Midsummers Cinnamon Girl

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Kiss Me Quick FitzWug

Best Puppy In Breed
Kiss Me Quick FitzWug


Winners Dog: (1-1-0-0)
Kiss Me Quick FitzWug

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Kiss Me Quick FitzWug

Veteran Dog Class
1st GCh Burbrook Broduil FitzWug


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Midsummers Cinnamon Girl

Canadian Bred Bitch Class
1st Midsummers Cinnamon Girl


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Diane Adorno-Legrand

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Dedechshund Miso Far Fetched




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Diane Adorno-Legrand

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Miso Miss Swipe Right




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Diane Adorno-Legrand

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Fiery Fame Vow Of Love




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Diane Adorno-Legrand

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
GCh Delsol's Lil Charmer At Weatherford

Best Of Opposite Sex
Ch Delsols What A Wonderful World

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Old Havana's Forest Joy

Best Puppy In Breed
GCh Delsol's Lil Charmer At Weatherford

Select Dog
GCh That's A Wrap


Winners Dog: (1-2-2-1)
Sonrisas Pongo At Old Havana

Open Dog Class
1st Sonrisas Pongo At Old Havana


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Diane Adorno-Legrand

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
Ch Njoy's If Looks Could Kill

Select Bitch
Ch Njoy's Meso



4-6 Month Bitch Class
1st Njoy's Pearls Of Wisdom


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Diane Adorno-Legrand

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Diaquiris Sno-Peke Flawless

Best Of Opposite Sex
Diaquiris Sno-Peke Pepper Jax

Best Puppy In Breed
Ch Diaquiris Sno-Peke Flawless


Winners Dog: (1-0-0-1)
Diaquiris Sno-Peke Pepper Jax

Senior Puppy Dog Class
1st Diaquiris Sno-Peke Pepper Jax



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Diane Adorno-Legrand

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Parfait Chudan Profanity




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Diane Adorno-Legrand

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GChG CurlyQ's Firehouse Inferno

Best Of Opposite Sex
Talbotrail's Sweet Amelia

Best Puppy In Breed
Ch Northgate's Obviously Smokin' Hot

Select Dog
Ch Northgate's Obviously Smokin' Hot



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Talbotrail's Sweet Amelia

12-18 Month Bitch Class
1st Talbotrail's Sweet Amelia


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Diane Adorno-Legrand

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Artemus Voila Violetta




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Diane Adorno-Legrand Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Shines Call The Winning Shot With Tzowen N XinJen
  Chinese Shar-Pei   15
Group 2nd   
GCh Daveren's Time Stands Still
  German Pinscher   13
Group 3rd   
Ch Xeralane's Captain Caveman
  Lhasa Apso   10
Group 4th   
Ch Gallopangel Cinnamon Sugar N' Spice
  Dalmatian   9
BPIG   
Ch Xeralane's Captain Caveman
  Lhasa Apso   N/A
Best Baby Puppy In Group    Brightspot Heir Apparent   Dalmatian   0
Judge: Diane Adorno-Legrand

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Cherokee Legend Hildegarde



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Jacib's Teddy Bear

12-18 Month Bitch Class
1st Jacib's Teddy Bear

4-6 Month Bitch Class
1st Jacib's Firefly Lane Girl At Roxanhaus


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Diane Adorno-Legrand

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChG Shines Call The Winning Shot With Tzowen N XinJen



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Diane Adorno-Legrand

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Gallopangel Cinnamon Sugar N' Spice

Best Puppy In Breed
Ch Gallopangel Cinnamon Sugar N' Spice

Select Bitch
Ch Bella Luna


4-6 Month Dog Class
1st Brightspot Heir Apparent



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Diane Adorno-Legrand

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Valpo Foxmoor On The Dot

Best Puppy In Breed
Valpo Foxmoor On The Dot


4-6 Month Dog Class
1st Muirs Cruz N Colour


Winners Bitch: (0-3-0-0)
Valpo Foxmoor On The Dot

Reserve Winners Bitch
Barknbwild's A Hard Nut To Crack

Junior Puppy Bitch Class
1st Valpo Foxmoor On The Dot
2nd Fullofbull N Muirs Summer Song

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Barknbwild's A Hard Nut To Crack


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Diane Adorno-Legrand

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChB Daveren's Time Stands Still

Best Of Opposite Sex
Ch Daveren's Swallow The Moon

Select Dog
Ch Daveren's This Way




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Diane Adorno-Legrand

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Xeralane's Captain Caveman

Best Puppy In Breed
GCh Xeralane's Captain Caveman




Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Diane Adorno-Legrand

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Schutzu's Nova Heart

Best Of Opposite Sex
Ch Ying The Show Must Go On

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Schutzu's Nova Heart

Best Puppy In Breed
Schutzu's Nova Heart


Winners Dog: (1-1-1-0)
Shente's Schutzu 80 For Brady

Junior Puppy Dog Class
1st Shente's Schutzu 80 For Brady


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Schutzu's Nova Heart

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Schutzu's Nova Heart


Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Jose Antonio Molina Ortiz (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Riverside Cuiba You Ain't Seen Muffin Yet
  Welsh Corgi (Pembroke)   17
Group 2nd   
GCh Catalyst's Old Country Soul
  Australian Cattle Dog   16
Group 3rd   
GCh Downunder's Real Wild Child
  Australian Shepherd   15
Group 4th    Stonehaven Wee Callie   Shetland Sheepdog   14
BPIG    Brantstars Timeless Trend   Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group No Entry
Best Veteran In Group   
GCh Highledge Titus
  Shetland Sheepdog   0
Group 1st (Altered)   
Ch Karmuns Raven Darkholme At Cambria
  Shetland Sheepdog   0
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Catalyst's Old Country Soul




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Downunder's Real Wild Child




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Auldscotia Dirty Dancer




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Belgiador Monte Carlo Beach


Winners Dog: (1-0-0-0)
Belgiador Monte Carlo Beach

Open Dog Class
1st Belgiador Monte Carlo Beach



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Wyndlair Classique Envision

Best Of Opposite Sex
GCh Brookdale Rider To The Stars

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Glasgowhill's Davinci's Code


Winners Dog: (1-1-1-1)
Glasgowhill's Davinci's Code

12-18 Month Dog Class
1st Glasgowhill's Davinci's Code


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Thunderstruck's SRF Hot Ember

12-18 Month Bitch Class
1st Thunderstruck's SRF Hot Ember


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
D'Ariana Grande Von Den Buschburen

Best Of Opposite Sex
Ch Dashiell Von Buschburen



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (2-5-0-0)
Stonehaven Wee Callie

Best Of Opposite Sex
Brantstars Timeless Trend

Best Of Winners: (2-5-0-0)
Stonehaven Wee Callie

Best Puppy In Breed
Brantstars Timeless Trend


Winners Dog: (2-5-0-0)
Brantstars Timeless Trend

Reserve Winners Dog
Stonehaven Finnegan

Senior Puppy Dog Class
1st Brantstars Timeless Trend

Open Dog Class
1st Stonehaven Finnegan

Veteran Dog Class
1st GCh Highledge Titus


Winners Bitch: (2-5-0-0)
Stonehaven Wee Callie

Reserve Winners Bitch
Ennismoor Dirty Little Secret

Senior Puppy Bitch Class
1st Branstars Stylish Beauty

12-18 Month Bitch Class
1st Cambria Ars Botanica

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Stonehaven Wee Callie

Open Bitch Class
1st Ennismoor Dirty Little Secret
2nd Brantstars Fashion Runway

Veteran Bitch Class
1st GCh Snowdancer's A Real Fancy Lady

Sexually Altered Bitch Class
1st Ch (Alt) Ch Karmuns Raven Darkholme At Cambria


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Riverside Cuiba You Ain't Seen Muffin Yet




Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By