Evangeline Kennel Club
Saturday, June 29, 2019 - Show # 2



Related Results

Conformation

Saturday, June 29 (Show # 1)
Saturday, June 29 (Show # 2)
Sunday, June 30 (Show # 3)
Sunday, June 30 (Show # 4)



Results courtesy of:


-- Evangeline Kennel Club --
www.evangelinekennelclub.com


Best In Show
Judge: Janet Lobb
Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)  
GCh Roaneden's Water Lily
Points: 121 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Janet Lobb
Toy Manchester Terrier  
Ch Broken Wing's Twisted Sister at Tri-Star
Points: 103
Best Puppy In Show
Judge: Janet Lobb
Retriever (Golden)  
Ch Jackson's A Star Is Born
Best Baby Puppy In Show
Judge: Janet Lobb
Papillon   Kinduhaven's Sassy Mocha Latte
Best Altered In Show
Judge: Janet Lobb
Alaskan Malamute  
GCh Moonsnoe's Automatic Flowers








Group 1 - Janet Lobb Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Roaneden's Water Lily
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   17
Group 2nd   
GCh MeliaGold Thank You My Friend
  Retriever (Golden)   16
Group 3rd   
Bluestone Silver Wulff Tail
  Spaniel (English Cocker)   9
Group 4th   
Ch Madabout's Call The Doctor
  Retriever (Labrador)   8
BPIG   
Ch Jackson's A Star Is Born
  Retriever (Golden)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Bitagold Cardshark At Mermaid
  Retriever (Golden)   0
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 6 pts (0-2-4-1)
GCh MeliaGold Thank You My Friend

Best Of Opposite Sex
Jackson's A Star Is Born

Best Puppy In Breed
Jackson's A Star Is Born

Select Dog
GCh YBFGoldens All Or Nothing JustB

Select Bitch
GCh Clitheroe's Bella Of Mermaid



Winners Bitch: (0-2-4-1)
Jackson's A Star Is Born

Reserve Winners Bitch
Nikmor's Feisty Heiress

Junior Puppy Bitch Class
1st Nikmor's Feisty Heiress

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Jackson's A Star Is Born

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Madabout's Call The Doctor


Winners Dog: (1-0-1-1)
Madabout's Rugged Technology

Open Dog Class
1st Madabout's Rugged Technology


Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Roaneden's Water Lily



Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Palarset MemorableGwendolynBee



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Palarset MemorableGwendolynBee

Reserve Winners Bitch
Palarset's Winter Whimsy

Canadian Bred Bitch Class
1st Palarset MemorableGwendolynBee
2nd Palarset's Winter Whimsy

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Christycrest Topstar Clanagroe

Best Of Opposite Sex
Nevaehlea's Music Box Dancer

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Christycrest Topstar Clanagroe

Best Puppy In Breed
Nevaehlea's Music Box Dancer


Winners Dog: (1-2-0-0)
Christycrest Topstar Clanagroe

12-18 Month Dog Class
1st Christycrest Topstar Clanagroe


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Nevaehlea's Music Box Dancer

Reserve Winners Bitch
Nevaehlea N Dreamshadows Dream

Senior Puppy Bitch Class
1st Nevaehlea's Music Box Dancer

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Nevaehlea N Dreamshadows Dream

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bluestone Silver Wulff Tail

Best Puppy In Breed
Bluestone Silver Wulff Tail


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bluestone Silver Wulff Tail

Junior Puppy Dog Class
1st Bluestone Silver Wulff Tail


Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Follyhills Winoka AfterTheRain


Winners Dog: (1-0-0-0)
Follyhills Winoka AfterTheRain

12-18 Month Dog Class
1st Follyhills Winoka AfterTheRain






Group 2 - Joe Lobb Top Dog
Points
Group 1st   
GCh TG Shillington Seeing Stars
  Beagle   15
Group 2nd   
GCh Obiwan Heart Of Darkness
  Afghan Hound   10
Group 3rd   
GCh Trumphill's Taking The High Road
  Rhodesian Ridgeback   9
Group 4th   
Ch McCartney's Always Lavish
  Whippet   8
BPIG   
Ch McCartney's Always Lavish
  Whippet   N/A
Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Obiwan Heart Of Darkness



Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
GCh TG Shillington Seeing Stars

Best Of Opposite Sex
Shillington Star Spangled

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Shillington Sweet Tooth

Best Puppy In Breed
Shillington Sweet Tooth


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Shillington Sweet Tooth

Reserve Winners Bitch
Shillington Spice Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Shillington Sweet Tooth
2nd Shillington Spice Girl

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Kinobi Overachiever At Norjon



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Kinobi Shop Around at Norjon

12-18 Month Bitch Class
1st Kinobi Shop Around at Norjon

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Rallee's Frankie Drake MW

Best Of Opposite Sex
Rallee's Will I Am MW

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Rallee's Frankie Drake MW

Best Puppy In Breed
Rallee's Frankie Drake MW

Select Bitch
Ch Rallee's Billie Jean MW


Winners Dog: (1-1-0-1)
Rallee's Will I Am MW

Senior Puppy Dog Class
1st Rallee's Will I Am MW


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Rallee's Frankie Drake MW

Senior Puppy Bitch Class
1st Rallee's Frankie Drake MW

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch GrandCru Latour II



Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Trumphill's Taking The High Road



Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Windstorm Be Seen Not Heard

Best Puppy In Breed
Windstorm Be Seen Not Heard



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Windstorm Be Seen Not Heard

Senior Puppy Bitch Class
1st Windstorm Be Seen Not Heard

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch McCartney's Always Lavish

Best Puppy In Breed
Ch McCartney's Always Lavish






Group 3 - Janet Lobb Top Dog
Points
Group 1st    Homeport Jury Rigged   Newfoundland   18
Group 2nd   
GCh Briley's Noble Endeavour
  Boxer   16
Group 3rd   
Ch Delta Liberator Commandicate
  Doberman Pinscher   15
Group 4th    Abby of Hovisbyhart Estate   Hovawart   11
BPIG   
Ch Delta Liberator Commandicate
  Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Novamals Halifornia Dreamin'
  Alaskan Malamute   0
Best Altered In Group   
GCh Moonsnoe's Automatic Flowers
  Alaskan Malamute   0




3-6 Month Bitch Class
1st Novamals Halifornia Dreamin'

Sexually Altered Bitch Class
1st GCh Moonsnoe's Automatic Flowers

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Myramountain Amazing Grace



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Myramountain Amazing Grace

Open Bitch Class
1st Myramountain Amazing Grace

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Briley's Noble Endeavour



Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 3 pts (0-0-1-3)
Ch Delta Liberator Commandicate

Best Of Opposite Sex
GCh Touchstone's Sweet Talking Ziggy Zhivago

Best Puppy In Breed
Ch Delta Liberator Commandicate

Select Bitch
GCh Regnancy A Test Of Faith



Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Riverwest Bojangles

Best Of Opposite Sex
Ch Riverwest Becca



Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh TriLa's Workin The Strip



Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Abby of Hovisbyhart Estate



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Abby of Hovisbyhart Estate

12-18 Month Bitch Class
1st Abby of Hovisbyhart Estate

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Homeport Jury Rigged

Best Puppy In Breed
Homeport Pier Review



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Homeport Jury Rigged

Reserve Winners Bitch
Homeport Pier Review

Junior Puppy Bitch Class
1st Homeport Pier Review

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Homeport Jury Rigged

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lonecreeks Lets Dance At Stonerose



Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
Ch Snowlegend Aria Of Snowstar

Best Of Opposite Sex
Snowstar's Special Friend

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Snowstar's Special Friend

Best Puppy In Breed
Snowstar's Legend Of Kooza

Select Dog
GChEx Dushanbe's Dreamboat


Winners Dog: (2-2-1-1)
Snowstar's Special Friend

Reserve Winners Dog
Snowstar's Legend Of Kooza

Senior Puppy Dog Class
1st Snowstar's Special Friend

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Snowstar's Legend Of Kooza


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Snowstar-Mermaid UMakeMeDizzy

Reserve Winners Bitch
Lucerne's Lil Bit Of Cha Cha

Junior Puppy Bitch Class
1st Snowstar-Mermaid UMakeMeDizzy

Open Bitch Class
1st Lucerne's Lil Bit Of Cha Cha





Group 4 - Janet Lobb Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Dragonfox A Win Wynn Situation
  Welsh Terrier   13
Group 2nd    Mersey Arias and Symphonies   Manchester Terrier   12
Group 3rd   Ch Regalridge Stand On Guard   Airedale Terrier   11
Group 4th    Isabella From Deerpark   Cairn Terrier   10
BPIG   Ch Mariner's Stellar Dreamchaser   Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Nerida Mississippi River   Russell Terrier   0
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Regalridge Stand On Guard



Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Maybush Red Starry Knight

Best Of Opposite Sex
GCh Ryba's Cape Breton Highland Lass


Winners Dog: (1-0-1-1)
Maybush Red Firecraker Rudy

12-18 Month Dog Class
1st Maybush Red Firecraker Rudy


Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Ganymede's Europa

Best Of Opposite Sex
Eagle Jorah Psi Mysteria


Winners Dog: (1-0-0-1)
Eagle Jorah Psi Mysteria

12-18 Month Dog Class
1st Eagle Jorah Psi Mysteria


Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rootn Polarexpress By Chewbacca



Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Isabella From Deerpark



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Isabella From Deerpark

Open Bitch Class
1st Isabella From Deerpark

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Kincora's Elwha Dawn



Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Mersey Arias and Symphonies



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Mersey Arias and Symphonies

12-18 Month Bitch Class
1st Mersey Arias and Symphonies




3-6 Month Dog Class
1st Nerida Tom Sawyer

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Mariner's Stellar Dreamchaser

Best Of Opposite Sex
Keigan's Finbarr O Lochbhreagh

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Mariner's Stellar Dreamchaser

Best Puppy In Breed
Mariner's Stellar Dreamchaser


Winners Dog: (1-2-0-0)
Keigan's Finbarr O Lochbhreagh

Junior Puppy Dog Class
1st Keigan's Finbarr O Lochbhreagh


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Mariner's Stellar Dreamchaser

Reserve Winners Bitch
Lookinglass 3rd Time's A Charm

Junior Puppy Bitch Class
1st Lookinglass 3rd Time's A Charm

Senior Puppy Bitch Class
1st Mariner's Stellar Dreamchaser

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Dragonfox A Win Wynn Situation







Group 5 - Joe Lobb Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Broken Wing's Twisted Sister at Tri-Star
  Toy Manchester Terrier   14
Group 2nd   
GCh PekeEasy Top Gun Is In Town
  Pekingese   13
Group 3rd   Ch Chriscendo Constant Denial   Pomeranian   12
Group 4th   Ch Cotonfield Zenith   Coton De Tulear   11
BPIG   Ch Chriscendo Constant Denial   Pomeranian   N/A
Best Baby Puppy In Group    Kinduhaven's Sassy Mocha Latte   Papillon   0
Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Sigma Chi's Frostwood Contessa

Best Puppy In Breed
Sigma Chi's Frostwood Contessa


Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Scherzando Quantum

Best Puppy In Breed
Scherzando Quantum



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Scherzando Quantum

Junior Puppy Bitch Class
1st Scherzando Quantum

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Cotonfield Zenith

Best Of Opposite Sex
Jespersen's Adrenalin

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Oups Du Domaine De Polana

Best Puppy In Breed
Oups Du Domaine De Polana


Winners Dog: (1-1-1-0)
Oups Du Domaine De Polana

Senior Puppy Dog Class
1st Oups Du Domaine De Polana


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Jespersen's Adrenalin

Senior Puppy Bitch Class
1st Jespersen's Adrenalin

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Rockit's Simply Irresitable



Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Kildrummy Karma for Kinduhaven

Best Of Opposite Sex
GCh Kildrummy's My Lucky Charm



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Pieridae Kildrummy Mama Mia

Open Bitch Class
1st Pieridae Kildrummy Mama Mia

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh PekeEasy Top Gun Is In Town



Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Chriscendo Constant Denial

Best Puppy In Breed
Ch Chriscendo Constant Denial



Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Riverview's Ms. Belle Starr



Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Maldonfox All In Islandgems



Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Broken Wing's Twisted Sister at Tri-Star







Group 6 - Janet Lobb Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Siosalach's Bibbidi Bobbidi Boo
  Chinese Shar-Pei   14
Group 2nd   
GCh Hessenvilla's Buddy Holly
  Boston Terrier   13
Group 3rd   
GCh Ufourea Leaping For Love
  German Pinscher   11
Group 4th   
GCh Muldoon Angel Kiss Dewkist
  Bulldog   10
BPIG   Ch Dawin's Little Jeannie   Poodle (Standard)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Encee Phoenix Sun Rises At Dunroamin   German Pinscher   0
Best Altered In Group   
Ch (Alt) Loghavens Elegant Anne
  Shih Tzu   0
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Hessenvilla's Buddy Holly


Winners Dog: (1-0-1-0)
Waylins Fiveoclock Uptown Funk

12-18 Month Dog Class
1st Waylins Fiveoclock Uptown Funk


Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Muldoon Angel Kiss Dewkist



Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Siosalach's Bibbidi Bobbidi Boo



Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Royal Twister Coming to Town

Best Of Opposite Sex
Ch Jodezi Takin Er by Storm

Best Puppy In Breed
Royal Twister Coming to Town



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Royal Twister Coming to Town

Reserve Winners Bitch
R & K Lily Of The Valley II

Junior Puppy Bitch Class
1st Royal Twister Coming to Town

12-18 Month Bitch Class
1st R & K Lily Of The Valley II

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Briley's Look At The View

Best Puppy In Breed
Briley's Look At The View



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Briley's Look At The View

Junior Puppy Bitch Class
1st Briley's Look At The View

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Ufourea Leaping For Love



Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Keesridge Charmer At The Ocean


Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Dawin's Little Jeannie

Best Puppy In Breed
Ch Dawin's Little Jeannie



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Briarside Beacon At Seafoam

12-18 Month Bitch Class
1st Briarside Beacon At Seafoam

Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Majekin's Acadian Nor'Easter


Winners Dog: (1-0-0-0)
Majekin's Acadian Nor'Easter

12-18 Month Dog Class
1st Majekin's Acadian Nor'Easter


Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Opals Fashionably Late

Best Puppy In Breed
Opals Fashionably Late



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Opals Fashionably Late

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Opals Fashionably Late

Sexually Altered Bitch Class
1st Ch (Alt) Loghavens Elegant Anne



Group 7 - Joe Lobb Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Stonecroft's Star Seeking
  Welsh Corgi (Pembroke)   24
Group 2nd   Ch Brookdale Over The Sea To Skye   Collie (Rough)   23
Group 3rd   
Ch Malka's From The Heart
  Australian Shepherd   22
Group 4th   
GCh Riverryan Just Do It
  German Shepherd Dog   15
BPIG   
Ch Highledge Lyricisle Rise Up
  Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Cowboy's Locked And Loaded
  Australian Shepherd   0
Best Altered In Group   
Ch Riverryan Big City Mayor
  German Shepherd Dog   0
Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GCh Catalyst's Bush Party At TK

Best Of Opposite Sex
Ch Agassiz N Austlyn Heading East

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Reddenblu's Smoke'n Kool

Best Puppy In Breed
Agassiz's Go Way With Ya


Winners Dog: (2-1-1-1)
Reddenblu's Smoke'n Kool

Reserve Winners Dog
Agassiz's Go Way With Ya

Junior Puppy Dog Class
1st Agassiz's Go Way With Ya

Open Dog Class
1st Reddenblu's Smoke'n Kool


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Catalyst's Constant Cravings

Senior Puppy Bitch Class
1st Catalyst's Constant Cravings

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 6 pts (1-1-3-2)
Ch Malka's From The Heart

Best Of Opposite Sex
GCh Malka's Believe In Yourself

Best Of Winners: (1-1-3-2)
Novacoast Gonna Be a Legend

Best Puppy In Breed
Novacoast Gonna Be a Legend

Select Dog
Ch Kiawah's Take Your Time

Select Bitch
GCh Novacoast EZ To Love


Winners Dog: (1-1-3-2)
Novacoast Truly A Legend

Junior Puppy Dog Class
1st Novacoast Truly A Legend


Winners Bitch: (1-1-3-2)
Novacoast Gonna Be a Legend

Junior Puppy Bitch Class
1st Novacoast Gonna Be a Legend

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Stonepillar's Nu Moon Rising


Winners Dog: (2-0-0-0)
Stonepillar's Nu Moon Rising

Reserve Winners Dog
Integrity's Playing In Poppys

12-18 Month Dog Class
1st Stonepillar's Nu Moon Rising

Open Dog Class
1st Integrity's Playing In Poppys


Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Brookdale Over The Sea To Skye



Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Riverryan Just Do It

Best Of Opposite Sex
Keanesberg Astra

Best Puppy In Breed
Du Domaine Porsha von Lousar


Sexually Altered Dog Class
1st Ch Riverryan Big City Mayor


Winners Bitch: (0-3-1-0)
Keanesberg Astra

Reserve Winners Bitch
Du Domaine Porsha von Lousar

Junior Puppy Bitch Class
1st Dietrich von Micurs

Senior Puppy Bitch Class
1st Du Domaine Porsha von Lousar

Open Bitch Class
1st Keanesberg Astra

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Kyon's Heidi Perledatter



Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Qubic's Whole Lotta Hugs



Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Lyricisle's Miss Know It All

Best Of Opposite Sex
Highledge Lyricisle Rise Up

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Highledge Lyricisle Rise Up

Best Puppy In Breed
Highledge Lyricisle Rise Up


Winners Dog: (1-1-0-1)
Highledge Lyricisle Rise Up

Junior Puppy Dog Class
1st Highledge Lyricisle Rise Up


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Shelhaven Frosty Morning

Junior Puppy Bitch Class
1st Shelhaven Frosty Morning

Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Stonecroft's Star Seeking



Sexually Altered Bitch Class
1st Ch (Alt) Bredright Mysterious Maya

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By