Evangeline Kennel Club
Sunday, June 30, 2019 - Show # 3



Related Results

Conformation

Saturday, June 29 (Show # 1)
Saturday, June 29 (Show # 2)
Sunday, June 30 (Show # 3)
Sunday, June 30 (Show # 4)



Results courtesy of:


-- Evangeline Kennel Club --
www.evangelinekennelclub.com


Best In Show
Judge: Rita Walker
Afghan Hound  
GCh Obiwan Heart Of Darkness
Points: 125 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Rita Walker
Coton De Tulear  Ch Cotonfield Zenith
Points: 111
Best Puppy In Show
Judge: Rita Walker
Whippet  
Ch McCartney's Always Lavish
Best Baby Puppy In Show
Judge: Rita Walker
Shetland Sheepdog   Riviera Mariboy Rise Up
Best Altered In Show
Judge: Rita Walker
German Shepherd Dog  
Ch Riverryan Big City Mayor








Group 1 - Sandra Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Bluestone Fairy Tail
  Spaniel (English Cocker)   20
Group 2nd   
GCh Roaneden's Water Lily
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   19
Group 3rd   
Ch Clitheroe's Bella Of Mermaid
  Retriever (Golden)   18
Group 4th   
Christycrest Topstar Clanagroe
  Spaniel (American Cocker)   10
BPIG   
Ch Bluestone Fairy Tail
  Spaniel (English Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Bitagold Cardshark At Mermaid
  Retriever (Golden)   0
Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Mistcurl's Jemseg



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 7 pts (0-3-4-1)
GCh Clitheroe's Bella Of Mermaid

Best Of Opposite Sex
GCh Ambertru's I'll Call'm George

Best Puppy In Breed
Nikmor's Feisty Heiress

Select Dog
GCh Kenro's Northern Cardinal


3-6 Month Dog Class
1st Bitagold Cardshark At Mermaid


Winners Bitch: (0-3-4-1)
Nikmor's Feisty Heiress

Reserve Winners Bitch
Jackson's A Star Is Born

Junior Puppy Bitch Class
1st Nikmor's Feisty Heiress

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Jackson's A Star Is Born

Open Bitch Class
1st Jackson's Blaznstar At Longwyn

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Madabout's Call The Doctor

Best Of Opposite Sex
Camlab's In Case You Dream

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Madabout's Rugged Technology


Winners Dog: (1-1-1-0)
Madabout's Rugged Technology

Open Dog Class
1st Madabout's Rugged Technology


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Camlab's In Case You Dream

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Camlab's In Case You Dream

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Roaneden's Water Lily



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Palarset MemorableGwendolynBee



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Palarset MemorableGwendolynBee

Reserve Winners Bitch
Palarset's Winter Whimsy

Canadian Bred Bitch Class
1st Palarset MemorableGwendolynBee
2nd Palarset's Winter Whimsy

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Christycrest Topstar Clanagroe

Best Of Opposite Sex
Nevaehlea N Dreamshadows Dream

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Christycrest Topstar Clanagroe

Best Puppy In Breed
Nevaehlea N Dreamshadows Dream


Winners Dog: (1-2-0-0)
Christycrest Topstar Clanagroe

12-18 Month Dog Class
1st Christycrest Topstar Clanagroe


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Nevaehlea N Dreamshadows Dream

Reserve Winners Bitch
Nevaehlea's Music Box Dancer

Senior Puppy Bitch Class
1st Nevaehlea's Music Box Dancer

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Nevaehlea N Dreamshadows Dream

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Bluestone Fairy Tail

Best Puppy In Breed
Ch Bluestone Fairy Tail



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ourdream's Sugar And Spice

Best Puppy In Breed
Ourdream's Sugar And Spice


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ourdream's Sugar And Spice

Junior Puppy Dog Class
1st Ourdream's Sugar And Spice


Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Follyhills Winoka AfterTheRain


Winners Dog: (1-0-0-0)
Follyhills Winoka AfterTheRain

12-18 Month Dog Class
1st Follyhills Winoka AfterTheRain






Group 2 - Rita Walker Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Obiwan Heart Of Darkness
  Afghan Hound   13
Group 2nd   
Ch McCartney's Always Lavish
  Whippet   11
Group 3rd   
GCh Trumphill's Taking The High Road
  Rhodesian Ridgeback   10
Group 4th   
GCh TG Shillington Seeing Stars
  Beagle   9
BPIG   
Ch McCartney's Always Lavish
  Whippet   N/A
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Obiwan Heart Of Darkness

Best Puppy In Breed
Mijkelh Mistral


Winners Dog: (1-0-1-0)
Mijkelh Mistral

Junior Puppy Dog Class
1st Mijkelh Mistral


Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh TG Shillington Seeing Stars

Best Of Opposite Sex
Shillington TG Talk Of The Town

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Shillington Spice Girl

Best Puppy In Breed
Shillington Spice Girl


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Shillington Spice Girl

Reserve Winners Bitch
Shillington Sweet Tooth

Senior Puppy Bitch Class
1st Shillington Spice Girl
2nd Shillington Sweet Tooth

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Kinobi Shop Around at Norjon

Select Bitch
Ch Kinobi Overachiever At Norjon



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Kinobi Shop Around at Norjon

12-18 Month Bitch Class
1st Kinobi Shop Around at Norjon

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Rallee's Frankie Drake MW

Best Of Opposite Sex
Rallee's Will I Am MW

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Rallee's Frankie Drake MW

Best Puppy In Breed
Rallee's Frankie Drake MW

Select Bitch
Ch Rallee's Billie Jean MW


Winners Dog: (1-1-0-1)
Rallee's Will I Am MW

Senior Puppy Dog Class
1st Rallee's Will I Am MW


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Rallee's Frankie Drake MW

Senior Puppy Bitch Class
1st Rallee's Frankie Drake MW

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch GrandCru Latour II



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Trumphill's Taking The High Road



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch McCartney's Always Lavish

Best Puppy In Breed
Ch McCartney's Always Lavish







Group 3 - Beverly Capstick Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Delta Liberator Commandicate
  Doberman Pinscher   20
Group 2nd   
GChEx Dushanbe's Dreamboat
  Samoyed   14
Group 3rd    Abby of Hovisbyhart Estate   Hovawart   8
Group 4th   
GCh Briley's Noble Endeavour
  Boxer   7
BPIG   
Ch Delta Liberator Commandicate
  Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group    Banbury N Backshift's Believer   Bullmastiff   0




3-6 Month Bitch Class
1st Novamals Halifornia Dreamin'

Judge: Beverly Capstick

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Myramountain Amazing Grace



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Myramountain Amazing Grace

Open Bitch Class
1st Myramountain Amazing Grace

Judge: Beverly Capstick

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Briley's Noble Endeavour

Select Dog
GCh Katmandu Dot Ca



Judge: Beverly Capstick

Best Of Breed: 5 pts (0-0-2-4)
Ch Delta Liberator Commandicate

Best Of Opposite Sex
GCh Touchstone's Sweet Talking Ziggy Zhivago

Best Puppy In Breed
Ch Delta Liberator Commandicate

Select Dog
Ch Sharinway's Hey Casanova Baby

Select Bitch
GCh Regnancy A Test Of Faith



Judge: Beverly Capstick

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Riverwest Becca

Best Of Opposite Sex
Ch Riverwest Bojangles



Judge: Beverly Capstick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh TriLa's Workin The Strip



Judge: Beverly Capstick

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Abby of Hovisbyhart Estate



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Abby of Hovisbyhart Estate

12-18 Month Bitch Class
1st Abby of Hovisbyhart Estate

Judge: Beverly Capstick

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Homeport Jury Rigged

Best Puppy In Breed
Homeport Pier Review



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Homeport Jury Rigged

Reserve Winners Bitch
Homeport Pier Review

Junior Puppy Bitch Class
1st Homeport Pier Review

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Homeport Jury Rigged

Judge: Beverly Capstick

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GChEx Dushanbe's Dreamboat

Best Of Opposite Sex
GCh Snowlegend Aria Of Snowstar

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Snowstar-Mermaid UMakeMeDizzy

Best Puppy In Breed
Snowstar-Mermaid UMakeMeDizzy


Winners Dog: (2-2-1-1)
Snowstar's Legend Of Kooza

Reserve Winners Dog
Snowstar's Special Friend

Senior Puppy Dog Class
1st Snowstar's Special Friend

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Snowstar's Legend Of Kooza


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Snowstar-Mermaid UMakeMeDizzy

Reserve Winners Bitch
Lucerne's Lil Bit Of Cha Cha

Junior Puppy Bitch Class
1st Snowstar-Mermaid UMakeMeDizzy

Open Bitch Class
1st Lucerne's Lil Bit Of Cha Cha





Group 4 - Sandra Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Rootn Polarexpress By Chewbacca
  Bull Terrier   15
Group 2nd   Ch Brightrain's Country Girl   Border Terrier   14
Group 3rd   
Ch Dragonfox A Win Wynn Situation
  Welsh Terrier   11
Group 4th   
GCh Ryba's Cape Breton Highland Lass
  Australian Terrier   10
BPIG    Lookinglass 3rd Time's A Charm   Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Nerida Huckleberry Lynn   Russell Terrier   0
Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Regalridge Stand On Guard



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Ryba's Cape Breton Highland Lass

Best Of Opposite Sex
Ch Maybush Red Starry Knight


Winners Dog: (1-0-1-1)
Maybush Red Firecraker Rudy

12-18 Month Dog Class
1st Maybush Red Firecraker Rudy


Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Brightrain's Country Girl

Best Puppy In Breed
Brightrain's Modern Girl



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Brightrain's Modern Girl

Reserve Winners Bitch
Bernfield's Fair Fiona

Junior Puppy Bitch Class
1st Brightrain's Modern Girl

Open Bitch Class
1st Bernfield's Fair Fiona

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rootn Polarexpress By Chewbacca



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Trollhattan's Later Gator

Best Of Opposite Sex
Instyle's Zeta At Trollhattan

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Trollhattan's Later Gator


Winners Dog: (1-1-0-0)
Trollhattan's Later Gator

12-18 Month Dog Class
1st Trollhattan's Later Gator


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Instyle's Zeta At Trollhattan

Open Bitch Class
1st Instyle's Zeta At Trollhattan

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Kincora's Elwha Dawn



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Mersey Arias and Symphonies



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Mersey Arias and Symphonies

12-18 Month Bitch Class
1st Mersey Arias and Symphonies




3-6 Month Dog Class
1st Nerida Tom Sawyer

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Mariner's Hide and Zeke

Best Of Opposite Sex
Lookinglass 3rd Time's A Charm

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Lookinglass 3rd Time's A Charm

Best Puppy In Breed
Lookinglass 3rd Time's A Charm


Winners Dog: (1-1-1-0)
Keigan's Finbarr O Lochbhreagh

Junior Puppy Dog Class
1st Keigan's Finbarr O Lochbhreagh


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Lookinglass 3rd Time's A Charm

Junior Puppy Bitch Class
1st Lookinglass 3rd Time's A Charm

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Dragonfox A Win Wynn Situation







Group 5 - Rita Walker Top Dog
Points
Group 1st   Ch Cotonfield Zenith   Coton De Tulear   13
Group 2nd   
Ch Broken Wing's Twisted Sister at Tri-Star
  Toy Manchester Terrier   10
Group 3rd   Ch Chriscendo Constant Denial   Pomeranian   9
Group 4th    Scherzando Quantum   Chinese Crested   8
BPIG   Ch Chriscendo Constant Denial   Pomeranian   N/A
Best Baby Puppy In Group    Kinduhaven's Sassy Mocha Latte   Papillon   0
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sigma Chi's Frostwood Contessa

Best Puppy In Breed
Sigma Chi's Frostwood Contessa



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sigma Chi's Frostwood Contessa

Senior Puppy Bitch Class
1st Sigma Chi's Frostwood Contessa

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Scherzando Quantum

Best Puppy In Breed
Scherzando Quantum



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Scherzando Quantum

Junior Puppy Bitch Class
1st Scherzando Quantum

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Cotonfield Zenith

Best Of Opposite Sex
Jespersen's Adrenalin

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Jespersen's Adrenalin

Best Puppy In Breed
Jespersen's Adrenalin


Winners Dog: (1-1-1-0)
Oups Du Domaine De Polana

Senior Puppy Dog Class
1st Oups Du Domaine De Polana


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Jespersen's Adrenalin

Senior Puppy Bitch Class
1st Jespersen's Adrenalin

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Rockit's Simply Irresitable



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Kildrummy's My Lucky Charm

Best Of Opposite Sex
Ch Kildrummy Karma for Kinduhaven



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Pieridae Kildrummy Mama Mia

Open Bitch Class
1st Pieridae Kildrummy Mama Mia

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh PekeEasy Top Gun Is In Town



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Chriscendo Constant Denial

Best Puppy In Breed
Ch Chriscendo Constant Denial



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Riverview's Ms. Belle Starr



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Maldonfox All In Islandgems



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Broken Wing's Twisted Sister at Tri-Star







Group 6 - Beverly Capstick Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Siosalach's Bibbidi Bobbidi Boo
  Chinese Shar-Pei   16
Group 2nd   
GCh Hessenvilla's Buddy Holly
  Boston Terrier   15
Group 3rd   
GCh Bluemount Sky's The Limit De La Rive Gauche
  French Bulldog   13
Group 4th    Keesridge Charmer At The Ocean   Keeshond   10
BPIG    Opals Fashionably Late   Shih Tzu   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Encee Phoenix Sun Rises At Dunroamin
  German Pinscher   0
Best Altered In Group   
Ch (Alt) Loghavens Elegant Anne
  Shih Tzu   0
Judge: Beverly Capstick

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Hessenvilla's Buddy Holly


Winners Dog: (1-0-1-0)
Waylins Fiveoclock Uptown Funk

12-18 Month Dog Class
1st Waylins Fiveoclock Uptown Funk


Judge: Beverly Capstick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Muldoon Angel Kiss Dewkist



Judge: Beverly Capstick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Siosalach's Bibbidi Bobbidi Boo



Judge: Beverly Capstick

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Jodezi Takin Er by Storm

Best Of Opposite Sex
R & K Lily Of The Valley II

Best Puppy In Breed
Ch Jodezi Takin Er by Storm



Winners Bitch: (0-2-1-0)
R & K Lily Of The Valley II

Reserve Winners Bitch
Royal Twister Coming to Town

Junior Puppy Bitch Class
1st Royal Twister Coming to Town

12-18 Month Bitch Class
1st R & K Lily Of The Valley II

Judge: Beverly Capstick

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Bluemount Sky's The Limit De La Rive Gauche

Best Of Opposite Sex
Bluemount La Belle De La Rive Gauche

Best Puppy In Breed
Bluemount La Belle De La Rive Gauche


Judge: Beverly Capstick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Ufourea Leaping For Love



Judge: Beverly Capstick

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Keesridge Charmer At The Ocean

Select Dog
Ch Bijzondere Setsail For Seawind


Judge: Beverly Capstick

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Dawin's Little Jeannie

Best Puppy In Breed
Ch Dawin's Little Jeannie



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Briarside Beacon At Seafoam

12-18 Month Bitch Class
1st Briarside Beacon At Seafoam

Judge: Beverly Capstick

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Majekin's Acadian Nor'Easter


Winners Dog: (1-0-0-0)
Majekin's Acadian Nor'Easter

12-18 Month Dog Class
1st Majekin's Acadian Nor'Easter


Judge: Beverly Capstick

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Opals Fashionably Late

Best Puppy In Breed
Opals Fashionably Late



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Opals Fashionably Late

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Opals Fashionably Late



Group 7 - Rita Walker Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Catalyst's Bush Party At TK
  Australian Cattle Dog   22
Group 2nd   
GCh Riverryan Just Do It
  German Shepherd Dog   17
Group 3rd   
Ch Stonecroft's Star Seeking
  Welsh Corgi (Pembroke)   13
Group 4th   Ch Brookdale Over The Sea To Skye   Collie (Rough)   12
BPIG   
Ch Highledge Lyricisle Rise Up
  Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Riviera Mariboy Rise Up   Shetland Sheepdog   0
Best Altered In Group   
Ch Riverryan Big City Mayor
  German Shepherd Dog   0
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GCh Catalyst's Bush Party At TK

Best Of Opposite Sex
Catalyst's Constant Cravings

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Catalyst's Constant Cravings

Best Puppy In Breed
Catalyst's Constant Cravings

Select Bitch
Ch Agassiz N Austlyn Heading East


Winners Dog: (2-1-1-1)
Reddenblu's Smoke'n Kool

Reserve Winners Dog
Agassiz's Go Way With Ya

Junior Puppy Dog Class
1st Agassiz's Go Way With Ya

Open Dog Class
1st Reddenblu's Smoke'n Kool


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Catalyst's Constant Cravings

Senior Puppy Bitch Class
1st Catalyst's Constant Cravings

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 5 pts (1-1-2-2)
GCh Novacoast EZ To Love

Best Of Opposite Sex
GCh Malka's Believe In Yourself

Best Of Winners: (1-1-2-2)
Novacoast Gonna Be a Legend

Best Puppy In Breed
Novacoast Gonna Be a Legend

Select Dog
Ch Novacoast Rumour Has It

Select Bitch
GCh Malka's Does He Love You


Winners Dog: (1-1-2-2)
Novacoast Truly A Legend

Junior Puppy Dog Class
1st Novacoast Truly A Legend


Winners Bitch: (1-1-2-2)
Novacoast Gonna Be a Legend

Junior Puppy Bitch Class
1st Novacoast Gonna Be a Legend

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Integrity's Playing In Poppys


Winners Dog: (1-0-0-0)
Integrity's Playing In Poppys

Open Dog Class
1st Integrity's Playing In Poppys


Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Brookdale Over The Sea To Skye



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Cardross Red Dirt Road



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Riverryan Just Do It

Best Of Opposite Sex
Du Domaine Porsha von Lousar

Best Puppy In Breed
Dietrich von Micurs



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Du Domaine Porsha von Lousar

Reserve Winners Bitch
Dietrich von Micurs

Junior Puppy Bitch Class
1st Dietrich von Micurs

12-18 Month Bitch Class
1st Du Domaine Porsha von Lousar

Open Bitch Class
1st Keanesberg Astra

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Kyon's Heidi Perledatter



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Highledge Lyricisle Rise Up

Best Of Opposite Sex
GCh Lyricisle's Miss Know It All

Best Puppy In Breed
Ch Highledge Lyricisle Rise Up



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Riviera Mariboy Razzle Dazzle

Open Bitch Class
1st Riviera Mariboy Razzle Dazzle

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Stonecroft's Star Seeking



Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By