Guelph & District Kennel Club
Saturday, April 22, 2023



Related Results


Results courtesy of:


--- MJN Show Services---
Your exhibitor-friendly show services!
Phone: (519) 568-8582
www.mjnshowservices.com


Best In Show
Judge: Carmen Haller
West Highland White Terrier  
GChG Skyehigh's Video Game
Points: 410 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Carmen Haller
Borzoi  
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
Points: 380
Best Puppy In Show
Judge: Carmen Haller
Beagle  Ch FoxTail's Fate Of The Furious
Best Baby Puppy In Show
Judge: Carmen Haller
Norfolk Terrier  
RexRoth's Tom Collins
Best Veteran In Show
Judge: Carmen Haller
Portuguese Water Dog  GCh Fado's Magical Inspiration
Best Altered In Show
Judge: Carmen Haller
Pointer (German Short-Haired)  
GCh Legacyk Indecent Exposure








Group 1 - David Denis Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Ambercroft's Lakeside Reflections Of Silver N' Gold
  Retriever (Golden)   89
Group 2nd   
GChG Captiva Chamberlayne MrBigStuf
  Setter (Irish)   72
Group 3rd   
GChG Roaneden's Shorelander
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   71
Group 4th   Ch Calowa Lurians Gotta Catch Em All   Spaniel (American Cocker)   66
BPIG   
Moonlight's Sodalicious
  Retriever (Labrador)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Henley's Daydreaming Brandyfoot   Spaniel (English Cocker)   0
Best Veteran In Group   
GCh Legacyk Indecent Exposure
  Pointer (German Short-Haired)   0
Best Altered In Group   
GCh Legacyk Indecent Exposure
  Pointer (German Short-Haired)   0
Judge: David Denis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Dolce Vita Montefalco at Oryxes




Class results courtesy of: MJN Show Services


Veteran Dog Class
1st GCh Legacyk Indecent Exposure

Sexually Altered Dog Class
1st GCh Legacyk Indecent Exposure



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Denis

Best Of Breed: 0 pts
GCh Lookouts Eye'Ma Wittle Prank Star




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Denis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Redlion's Invasion




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Denis

Best Of Breed: 4 pts (4-1-0-0)
Rowansgaard Dandelion Wine

Best Of Opposite Sex
Rush's Original Illusion

Best Of Winners: (4-1-0-0)
Rowansgaard Dandelion Wine

Best Puppy In Breed
Knightcastle Black Tie Affair


Winners Bitch: (4-1-0-0)
Rush's Original Illusion

Open Bitch Class
1st Rush's Original Illusion


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Denis

Best Of Breed: 11 pts (1-6-3-2)
GChB Gorsebrook Solaia Brave Hunter

Best Of Opposite Sex
Ch Monohaven's On A Wing And A Prayer

Best Of Winners: (1-6-3-2)
Cross Bay's Living The Dream

Best Puppy In Breed
Moonlight's Sodalicious

Select Dog
GChEx Danrich On D'Run To Maktawae


Winners Dog: (1-6-3-2)
Cross Bay's Living The Dream

Open Dog Class
1st Cross Bay's Living The Dream

4-6 Month Dog Class
1st Maktawae Wannabe An Outlaw


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Denis

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GChG Roaneden's Shorelander

Best Of Opposite Sex
Ch Foxbrookes Canadian Maple Syrup

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Delrickbay's If You Got The Money I Got The Time

Best Puppy In Breed
Oryxes Setting Sail For Porphyry Point


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Tollhaven Taylor

Senior Puppy Bitch Class
1st Tollhaven Taylor


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Denis

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Wyldewood's Waiting On The Rain


Winners Dog: (1-0-0-0)
Wyldewood's Waiting On The Rain

12-18 Month Dog Class
1st Wyldewood's Waiting On The Rain



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Denis

Best Of Breed: 5 pts (1-2-1-2)
GChB Annagh's Sceolan

Best Of Opposite Sex
Ch Crossfire I Got My Wish

Best Of Winners: (1-2-1-2)
Annagh's Taithligh


Winners Dog: (1-2-1-2)
Annagh's Dougal Of Donegal

Open Dog Class
1st Annagh's Dougal Of Donegal


Winners Bitch: (1-2-1-2)
Annagh's Taithligh

Reserve Winners Bitch
Crossfire Go In Peace

12-18 Month Bitch Class
1st Crossfire Go In Peace

Open Bitch Class
1st Annagh's Taithligh


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Denis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Captiva Chamberlayne MrBigStuf




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Denis

Best Of Breed: 7 pts (3-3-0-2)
Ch Calowa Lurians Gotta Catch Em All

Best Of Opposite Sex
Bet-Mac N Pinedale's Burnin Love

Best Of Winners: (3-3-0-2)
Calowa's Dark Side Of The Sun

Best Puppy In Breed
Calowa's Dark Side Of The Sun

Select Bitch
Ch Blackgem's Party In The USA


Winners Dog: (3-3-0-2)
Bet-Mac N Pinedale's Burnin Love

Reserve Winners Dog
Gold-Coast I Got Your Six

Junior Puppy Dog Class
1st Gold-Coast I Got Your Six

12-18 Month Dog Class
1st Wynridge's Caffe Misto

Open Dog Class
1st Bet-Mac N Pinedale's Burnin Love

4-6 Month Dog Class
1st Nonnies N Jesselles Dream On


Winners Bitch: (3-3-0-2)
Calowa's Dark Side Of The Sun

Reserve Winners Bitch
Ramahs Two Drifters Moon River

Junior Puppy Bitch Class
1st Ramahs Two Drifters Moon River

Senior Puppy Bitch Class
1st Pinecliff's Smarty Pants At Tumbleweed

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Calowa's Dark Side Of The Sun

4-6 Month Bitch Class
1st Blackgem's Diamonds Are Forever
2nd Nonnies N Jesselles Dreamweaver


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Denis

Best Of Breed: 5 pts (3-3-0-0)
Ruffwood's Field of Dreams

Best Of Opposite Sex
Beauvert Ruffwood Enchante

Best Of Winners: (3-3-0-0)
Ruffwood's Field of Dreams

Best Puppy In Breed
Beauvert's Marvelous Mischief


Winners Bitch: (3-3-0-0)
Beauvert Ruffwood Enchante

Reserve Winners Bitch
Beauvert's Marvelous Mischief

Senior Puppy Bitch Class
1st Beauvert's Marvelous Mischief

12-18 Month Bitch Class
1st Beauvert Ruffwood Enchante

Canadian Bred Bitch Class
1st Hiddencreeks Justified By Faith


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Denis

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
Ch Nonnies Steadfast Matilda

Best Of Opposite Sex
Henley's Bake Me A Cake

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Nonnies Rhythm N Blues

Select Bitch
GCh Henley's Blow Out The Candles


Winners Dog: (1-1-0-2)
Henley's Bake Me A Cake

Open Dog Class
1st Henley's Bake Me A Cake


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Nonnies Rhythm N Blues

12-18 Month Bitch Class
1st Nonnies Rhythm N Blues

4-6 Month Bitch Class
1st Henley's Daydreaming Brandyfoot


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Denis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Nanjay's Altitude




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Denis

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Hartsage Key To My Heart



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Denis

Best Of Breed: 5 pts (2-3-0-1)
GCh Ourdream's I'd Wanna Be Me Too

Best Of Opposite Sex
Oakglen Forged In Burntriver

Best Of Winners: (2-3-0-1)
Oakglen Forged In Burntriver

Best Puppy In Breed
GCh Ourdream's I'd Wanna Be Me Too


Winners Dog: (2-3-0-1)
Oakglen Forged In Burntriver

Reserve Winners Dog
Ourdream's Talk Of The Town

Senior Puppy Dog Class
1st Ourdream's Talk Of The Town

12-18 Month Dog Class
1st Oakglen Forged In Burntriver


Winners Bitch: (2-3-0-1)
Red Oak Windhill Cilarybryn Cwantwm

Reserve Winners Bitch
Ourdream's Talk Dirty To Me

Senior Puppy Bitch Class
1st Ourdream's Talk Dirty To Me

12-18 Month Bitch Class
1st Vadasz Pride and Joy

Open Bitch Class
1st Red Oak Windhill Cilarybryn Cwantwm


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Denis

Best Of Breed: 6 pts (1-2-2-2)
Ch Breica's Rhythm N Rhyme

Best Of Opposite Sex
GCh Versa's Spoiled Red Pearl Of The North

Best Of Winners: (1-2-2-2)
Almamater Overnight Star

Best Puppy In Breed
Almamater Overnight Star

Select Dog
GCh Wynder's It's In The Cards

Select Bitch
Ch Breica's Queen Of The South


Winners Dog: (1-2-2-2)
Almamater All Star

Junior Puppy Dog Class
1st Almamater All Star


Winners Bitch: (1-2-2-2)
Almamater Overnight Star

Reserve Winners Bitch
Almamater Dancing Queen

Junior Puppy Bitch Class
1st Almamater Overnight Star
2nd Almamater Dancing Queen


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Doug Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   50
Group 2nd   
GChB Lyrical's Let Me Tell You
  Afghan Hound   49
Group 3rd   Ch Rubaiyat Baraat Mahal   Saluki   47
Group 4th   
GChB Telkel Every Mile A Memory For ER Dox SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   42
BPIG   Ch FoxTail's Fate Of The Furious   Beagle   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Boru's Legend Of La Fortuna
  Bloodhound   0
Best Veteran In Group   
GCh Sirhan Shwana Zinnia Windstorm
  Saluki   0
Best Altered In Group   
GCh Zahara Aindifae Al Daoud
  Saluki   0
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Lyrical's Let Me Tell You

Select Dog
GChS Pahlavi Northern Dancer




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 8 pts (3-4-2-0)
GChG Zen's Grab Your Gear

Best Of Opposite Sex
Br Lake Park Rebecca

Best Of Winners: (3-4-2-0)
Br Lake Park Rebecca

Best Puppy In Breed
Br Lake Park Rebecca

Select Dog
GCh Lake & Shield's Wonder Strijder


Winners Bitch: (3-4-2-0)
Br Lake Park Rebecca

Reserve Winners Bitch
Vanlousvir Salut Ma Belle

Junior Puppy Bitch Class
1st Vanlousvir Salut Ma Belle
2nd Vanlousvir's Ziva

Senior Puppy Bitch Class
1st Br Lake Park Rebecca

Open Bitch Class
1st Shay's Country Friends In Low Places


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB FoxTail's Fate Of The Furious

Best Puppy In Breed
GChB FoxTail's Fate Of The Furious




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GCh Boru's Black Cherry

Best Of Opposite Sex
GChEx Boru's Surrealism

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Boru's Grand Fir

Best Puppy In Breed
Boru's The Majestic For Nimrod


Winners Dog: (2-1-1-1)
Boru's Grand Fir

Reserve Winners Dog
Boru's The Majestic For Nimrod

Senior Puppy Dog Class
1st Boru's The Majestic For Nimrod

Open Dog Class
1st Boru's Grand Fir


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Boru's I Put A Spell On You

Open Bitch Class
1st Boru's I Put A Spell On You

4-6 Month Bitch Class
1st Boru's Legend Of La Fortuna


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Er Dox The Royal Duchess

Best Of Opposite Sex
GCh Chetcote The Musketeer

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Er Dox The Royal Duchess


Winners Dog: (1-2-1-0)
Sonoma's Bend In The Road ML

Open Dog Class
1st Sonoma's Bend In The Road ML


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Er Dox The Royal Duchess

Reserve Winners Bitch
Daydreamer Shelby Cobra

Canadian Bred Bitch Class
1st Er Dox The Royal Duchess

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Daydreamer Shelby Cobra


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Grandgables Ms Sparkle N Shine



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Grandgables Ms Sparkle N Shine

Open Bitch Class
1st Grandgables Ms Sparkle N Shine


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Hunu's She's A B'otch From Freestyle MW



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Telkel Every Mile A Memory For ER Dox SL




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Chilcotin's Yellow Brick Road


Winners Dog: (1-0-0-0)
Chilcotin's Yellow Brick Road

12-18 Month Dog Class
1st Chilcotin's Yellow Brick Road



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Usonia's Jeremiah Was A Bullfrog V Lowdown




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Antonius Vertragus Sage-Bacchante

Best Of Opposite Sex
Eynhallow's Gaston At Tormore

Best Puppy In Breed
Eynhallow's Gaston At Tormore


Winners Dog: (1-0-0-1)
Eynhallow's Gaston At Tormore

Senior Puppy Dog Class
1st Eynhallow's Gaston At Tormore



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Lonnkyle Calorien Prophecy At Starkeeper

Best Of Opposite Sex
GChB Tayleefarm Carlos Santana

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Lonnkyle Calorien Prophecy At Starkeeper


Winners Dog: (1-2-1-0)
Antrim's Starkeeper Vimy Ridge

12-18 Month Dog Class
1st Antrim's Starkeeper Vimy Ridge


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Lonnkyle Calorien Prophecy At Starkeeper

Reserve Winners Bitch
Narnia Of Wolfholm

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Narnia Of Wolfholm

Open Bitch Class
1st Lonnkyle Calorien Prophecy At Starkeeper


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Naku's Grundgetta At Arthayr

Best Of Opposite Sex
Ch Arthayr C Three Pe Ohhh




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Kopera's Toscana




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 4 pts (0-2-0-3)
Ch Rubaiyat Baraat Mahal

Best Puppy In Breed
Kismet Barafrukhta Sultry Shwana Sass

Select Bitch
Ch Caristeda Dadaelis Baziloraius



Winners Bitch: (0-2-0-3)
Shwana A Cachet For Windstorm

Reserve Winners Bitch
Kismet Barafrukhta Sultry Shwana Sass

Junior Puppy Bitch Class
1st Kismet Barafrukhta Sultry Shwana Sass

Open Bitch Class
1st Shwana A Cachet For Windstorm

Veteran Bitch Class
1st GCh Sirhan Shwana Zinnia Windstorm

Sexually Altered Bitch Class
1st GCh Zahara Aindifae Al Daoud


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 6 pts (2-3-0-2)
GCh Lishima N McCartney Raise Your Glass

Best Of Opposite Sex
Vrymeer On The Catwalk

Best Of Winners: (2-3-0-2)
Whirlwind Echo In The Wind

Best Puppy In Breed
GCh Lishima N McCartney Raise Your Glass

Select Bitch
GChB Altcar's Over The Lydiate


Winners Bitch: (2-3-0-2)
Whirlwind Echo In The Wind

Reserve Winners Bitch
Wunder's Jalapeno Business

Junior Puppy Bitch Class
1st Whirlwind Echo In The Wind

12-18 Month Bitch Class
1st Wunder's Jalapeno Business

Open Bitch Class
1st Devonair's Abigail Has A Dot

Sexually Altered Bitch Class
1st GCh McCartney's Star Line Up

4-6 Month Bitch Class
1st Wunder's Lovestruck


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - David Denis Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Saxmark'n Stonehills Power Play
  Bullmastiff   83
Group 2nd   
GChB Marinella's The Thunder Rolls
  Portuguese Water Dog   77
Group 3rd   
Ch Lindsayleigh's Batman
  Schnauzer (Giant)   67
Group 4th   
GCh Bellavita's Trendsetter
  Boxer   61
BPIG    Drewsar Say It Right   Portuguese Water Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Claircreek Vincents Starry Night
  Portuguese Water Dog   0
Best Veteran In Group   GCh Fado's Magical Inspiration   Portuguese Water Dog   0
Best Altered In Group    Woolmarsh Yasmine   Great Pyrenees   0
Judge: David Denis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Daomori's King Of The West




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GChB Lueldar's Across The Pond To Spiritrun

Best Of Opposite Sex
Bearhug's Me And Bobby McGee

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Bearhug's Me And Bobby McGee

Best Puppy In Breed
Bearhug N Northernsong's Bewitched


Winners Dog: (1-3-1-0)
Silverdream's Little Rock Hachiko

12-18 Month Dog Class
1st Silverdream's Little Rock Hachiko


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Bearhug's Me And Bobby McGee

Reserve Winners Bitch
Bearhug N Northernsong's Bewitched

Senior Puppy Bitch Class
1st Bearhug N Northernsong's Bewitched

12-18 Month Bitch Class
1st Shelaskan's Hot Tommoli

Open Bitch Class
1st Bearhug's Me And Bobby McGee


Class results courtesy of: MJN Show Services



Sexually Altered Dog Class
1st Windevers Duke Mclean



Class results courtesy of: MJN Show Services



Winners Bitch: (0-3-3-1)
Midnightsolo Read Between The Lines

Reserve Winners Bitch
IliasLegacy Quest Leelo

Junior Puppy Bitch Class
1st IliasLegacy Quest Leelo

Senior Puppy Bitch Class
1st Midnightsolo Read Between The Lines

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st IliasLegacy Quest Belle


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Denis

Best Of Breed: 6 pts (1-2-3-1)
GChB Bellavita's Trendsetter

Best Of Opposite Sex
GChB Uppercut All My Hope

Best Of Winners: (1-2-3-1)
Xelascon Image Of A Dream

Select Dog
GChB K-Krew N Woodside's Red Sky At Night


Winners Dog: (1-2-3-1)
Xelascon Image Of A Dream

12-18 Month Dog Class
1st Xelascon Image Of A Dream


Winners Bitch: (1-2-3-1)
Vanquish Maestro Lovefool

Reserve Winners Bitch
Xelascon In The Moonlight

12-18 Month Bitch Class
1st Xelascon In The Moonlight

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Vanquish Maestro Lovefool

4-6 Month Bitch Class
1st Vanquish Maestro Shine Bright


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GChS Saxmark'n Stonehills Power Play

Best Of Opposite Sex
Ch Knatchbull's How Soon Is Now

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Saxmark's Doublin' Back To Olivetree

Best Puppy In Breed
Saxmark's Doublin' Back To Olivetree


Winners Dog: (2-2-1-1)
Saxmark's Doublin' Back To Olivetree

Reserve Winners Dog
Knatchbull's Hank The Handsome

Junior Puppy Dog Class
1st Knatchbull's Hank The Handsome

Senior Puppy Dog Class
1st Saxmark's Doublin' Back To Olivetree


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Stonehill 'n Saxmark's Switcheroo

Reserve Winners Bitch
Knatchbull's Ruby Rose At Asilomar

Canadian Bred Bitch Class
1st Knatchbull's Ruby Rose At Asilomar

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Stonehill 'n Saxmark's Switcheroo

4-6 Month Bitch Class
1st Saxmark'n Stonehills In For A Penny At Guardnangel


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Denis

Best Of Breed: 6 pts (2-4-0-1)
Kin A-List Avanti Crazy Stupid Love

Best Of Opposite Sex
Cybo Yvhann Marchello

Best Of Winners: (2-4-0-1)
Kin A-List Avanti Crazy Stupid Love

Best Puppy In Breed
Ravalleses Outlaws Like Us

Select Bitch
Ch Goldgrove Autumn Winds Dream On


Winners Dog: (2-4-0-1)
Cybo Yvhann Marchello

Reserve Winners Dog
Broadway's Court And Spark

12-18 Month Dog Class
1st Cybo Yvhann Marchello

Open Dog Class
1st Broadway's Court And Spark


Winners Bitch: (2-4-0-1)
Kin A-List Avanti Crazy Stupid Love

Reserve Winners Bitch
A-List Walk Across Texas

Senior Puppy Bitch Class
1st Ravalleses Outlaws Like Us

12-18 Month Bitch Class
1st Kin A-List Avanti Crazy Stupid Love
2nd L'Oil Rogue Empire V Ignite

Open Bitch Class
1st A-List Walk Across Texas


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Nasdane's Waiting Out The Storm

Best Of Opposite Sex
Alpine's Queen Of The North V Arzdanes

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Nasdane's Waiting Out The Storm

Best Puppy In Breed
Nasdane's Waiting Out The Storm


Winners Dog: (2-2-0-0)
Nasdane's Waiting Out The Storm

Reserve Winners Dog
DantryDanes Shootn Under Par

Junior Puppy Dog Class
1st DantryDanes Shootn Under Par

Senior Puppy Dog Class
1st Nasdane's Waiting Out The Storm

4-6 Month Dog Class
1st Liberty's Empire Of Dreams


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 4 pts (0-2-1-2)
GChB Pyrview's Don Julio Blanco

Best Of Opposite Sex
GChB Woolmarsh Yva Pyron

Best Puppy In Breed
Cidwm's Hectate Goddess Oneida

Select Bitch
Ch Woolmarsh Zita Changes It Up



Winners Bitch: (0-2-1-2)
Cidwm's Hectate Goddess Oneida

Reserve Winners Bitch
Emma Rocambole

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Cidwm's Hectate Goddess Oneida

Open Bitch Class
1st Emma Rocambole

Sexually Altered Bitch Class
1st Woolmarsh Yasmine


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Denis

Best Of Breed: 4 pts (0-3-2-0)
Noble Night's Beam Of Light

Best Of Opposite Sex
GCh Majestic Woods Winter Soldier

Best Puppy In Breed
Noble Night's Beam Of Light



Winners Bitch: (0-3-2-0)
Noble Night's Beam Of Light

Reserve Winners Bitch
Big Country's Gypsy

12-18 Month Bitch Class
1st Big Country's Gypsy

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Noble Night's Beam Of Light

Open Bitch Class
1st Big Country's Nikita


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Denis

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GCh Seafevers On A Wing And A Prayer

Best Of Opposite Sex
Seafevers Out Catching Haddie

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Seafevers Out Catching Haddie

Best Puppy In Breed
Homeport Nautical Landing At Seafever


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Seafevers Out Catching Haddie

Open Bitch Class
1st Seafevers Out Catching Haddie


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Denis

Best Of Breed: 9 pts (1-7-1-1)
GChG Marinella's The Thunder Rolls

Best Of Opposite Sex
Keevabay's Midnight Princess

Best Of Winners: (1-7-1-1)
Keevabay's Midnight Princess

Best Puppy In Breed
Drewsar Say It Right


Winners Dog: (1-7-1-1)
Skipnstone's Game Set Match

12-18 Month Dog Class
1st Skipnstone's Game Set Match

4-6 Month Dog Class
1st Claircreek Vincents Starry Night


Winners Bitch: (1-7-1-1)
Keevabay's Midnight Princess

Reserve Winners Bitch
Drewsar Say It Right

Junior Puppy Bitch Class
1st Keevabay's Comin To The Lake With Kente Creek

Senior Puppy Bitch Class
1st Belouro's Against The Wind

12-18 Month Bitch Class
1st Keevabay's Midnight Princess
2nd Skipnstone's She's Got Your Number

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Drewsar Say It Right

Open Bitch Class
1st Claircreek Tender Kiss
2nd Princesse Deuxieme Rubby Du Lac Beau

Veteran Bitch Class
1st GCh Fado's Magical Inspiration

4-6 Month Bitch Class
1st Claircreek Vinha Sul Mare


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Komorebi's Lover Boy

Best Puppy In Breed
Komorebi's Lover Boy


Winners Dog: (1-0-0-0)
Komorebi's Lover Boy

Junior Puppy Dog Class
1st Komorebi's Lover Boy

Sexually Altered Dog Class
1st GCh Starlight's The Sky Is The Limit



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Denis

Best Of Breed: 7 pts (4-3-1-0)
GCh Kolinka's Heart Breaker

Best Of Opposite Sex
Samkist Devil Wears Prada

Best Of Winners: (4-3-1-0)
Vanderbilt's When Do I Start

Best Puppy In Breed
Vanderbilt's When Do I Start


Winners Dog: (4-3-1-0)
Vanderbilt's When Do I Start

Reserve Winners Dog
Kolinka's Early Bird Hayden

Junior Puppy Dog Class
1st George All Mighty Of Last Samurai

Senior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's When Do I Start

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Kolinka's Early Bird Hayden

Open Dog Class
1st Samtos's N Velvetsky Young Lust


Winners Bitch: (4-3-1-0)
Samkist Devil Wears Prada

Reserve Winners Bitch
Kolinka's Classy Maddy

Junior Puppy Bitch Class
1st Samkist Devil Wears Prada
2nd Winterfrost's Canadian Samarai

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kolinka's Classy Maddy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
GChB Lindsayleigh's Batman

Best Of Opposite Sex
Lindsayleigh's Hav U Evr Bn Mellow

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Momentumm King Of Hearts

Select Dog
GChB Eugen I-Ra A Handsome Boy


Winners Dog: (1-3-2-0)
Momentumm King Of Hearts

Open Dog Class
1st Momentumm King Of Hearts


Winners Bitch: (1-3-2-0)
Lindsayleigh's Hav U Evr Bn Mellow

Reserve Winners Bitch
Draca Fire Star At Blackline

12-18 Month Bitch Class
1st Lindsayleigh's Hav U Evr Bn Mellow

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Draca Fire Star At Blackline

Open Bitch Class
1st Bluechip Yours Truly

4-6 Month Bitch Class
1st Lindsayleigh's Waynoka


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Denis

Best Of Breed: 6 pts (1-3-0-3)
Ch Peppermill's Ice Ice Baby V Hidden Assets

Best Of Opposite Sex
Falco Von Tut Gut

Best Of Winners: (1-3-0-3)
Aloha Gloria Leones

Best Puppy In Breed
Vicroot's Destiny's Dream

Select Bitch
Ch Vicroot Britney (Jade)


Winners Dog: (1-3-0-3)
Falco Von Tut Gut

Open Dog Class
1st Falco Von Tut Gut


Winners Bitch: (1-3-0-3)
Aloha Gloria Leones

Reserve Winners Bitch
Vicroot Criskystar

Senior Puppy Bitch Class
1st Vicroot's Destiny's Dream

12-18 Month Bitch Class
1st Vicroot Criskystar

Open Bitch Class
1st Aloha Gloria Leones

4-6 Month Bitch Class
1st Vicroot Everest
2nd Vicroot's Ember Of Fire


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Perun's Mystic Topaz


Sexually Altered Bitch Class
1st GCh Perun's Jewel Orchid


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Carmen Haller Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   29
Group 2nd   Ch RexRoth's Cup Of Tea   Norfolk Terrier   25
Group 3rd   
GCh Gemma Stonehenge Attitude Pinot Noir
  Scottish Terrier   24
Group 4th    Bluefire Karluv Most At Zlata Praha   Cesky Terrier   18
BPIG    Dralion's Look Who's Talking   Norwich Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group   
RexRoth's Tom Collins
  Norfolk Terrier   0
Best Veteran In Group   
GCh Honeywheat's Poetry In Motion
  Soft-Coated Wheaten Terrier   0
Best Altered In Group    DancingB's Kato Defining Torque   Bull Terrier   0
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Benchmark's Best Kept Man




Class results courtesy of: MJN Show Services



Sexually Altered Dog Class
1st DancingB's Kato Defining Torque



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Adorabull Tiny Dancer

Best Puppy In Breed
Adorabull Tiny Dancer



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Adorabull Tiny Dancer

Reserve Winners Bitch
Adorabull Whatever It Takes

Junior Puppy Bitch Class
1st Adorabull Tiny Dancer

Open Bitch Class
1st Adorabull Whatever It Takes


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Emjade's Big Rig Rider

Best Of Opposite Sex
GChB Edenbrae Isla's Eden Dances With Joy

Best Puppy In Breed
Emjade's Big Rig Rider


Winners Dog: (1-0-0-1)
Emjade's Big Rig Rider

Senior Puppy Dog Class
1st Emjade's Big Rig Rider



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Bluefire Karluv Most At Zlata Praha

Best Of Opposite Sex
Bluefire Zlatapraha Diagon Alley

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Bluefire Karluv Most At Zlata Praha


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB RexRoth's Cup Of Tea


4-6 Month Dog Class
1st RexRoth's Tom Collins



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Dralion's Look Who's Talking

Best Puppy In Breed
Dralion's Look Who's Talking



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Marwyn's If The Shoe Fits




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
GCh Gemma Stonehenge Attitude Pinot Noir

Best Of Opposite Sex
GCh Chess Running Through Brambles At Tayann

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Glenroslin's Mike Got A Bike

Best Puppy In Breed
GChB Toulin's Why Not Wilbur

Select Dog
GChB Toulin's Why Not Wilbur


Winners Dog: (1-2-2-1)
Gryndlscot Clouds Roll By

12-18 Month Dog Class
1st Gryndlscot Clouds Roll By

4-6 Month Dog Class
1st Macritchies Thorstein The Red


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Glenroslin's Mike Got A Bike

Reserve Winners Bitch
McRitchie Ben Nevis

Senior Puppy Bitch Class
1st Glenroslin's Mike Got A Bike

Open Bitch Class
1st McRitchie Ben Nevis


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 4 pts (3-0-0-2)
Diamondjewel Cela Vamos!

Best Of Opposite Sex
GCh Sandywheat's Celtic Senorita

Best Puppy In Breed
Diamondjewel Cela Vamos!

Select Bitch
Ch Sandywheat's Brown-Eyed Girl


Veteran Bitch Class
1st GCh Honeywheat's Poetry In Motion


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Rolona's Heza Ladies Man

Best Of Opposite Sex
Rolona's Loving The Limelight

Best Puppy In Breed
Rolona's Presenting Miss Canada



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Rolona's Loving The Limelight

Reserve Winners Bitch
Rolona's Presenting Miss Canada

Junior Puppy Bitch Class
1st Rolona's Presenting Miss Canada

Open Bitch Class
1st Rolona's Loving The Limelight


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game

Best Of Opposite Sex
Skyehigh's Jive Talking



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Skyehigh's Jive Talking

Reserve Winners Bitch
Skyehigh's High On Sugar

12-18 Month Bitch Class
1st Skyehigh's Jive Talking
2nd Skyehigh's Crack A Laka

Open Bitch Class
1st Skyehigh's High On Sugar


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Carmen Haller Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Diaquiris Dam Yankees
  Pekingese   57
Group 2nd   
GChS CurlyQ's Firehouse Inferno
  Pug   56
Group 3rd   
Ch Barrington's Helene's Harper
  Cavalier King Charles Spaniel   51
Group 4th   
GChB Fiery Fame Vow Of Love
  Chinese Crested Dog   40
BPIG   
That's A Wrap
  Havanese   N/A
Best Baby Puppy In Group    Navyn N Somershire Balmoral Rose   Griffon (Brussels)   0
Best Veteran In Group   
GCh Jewelcroft's Going Concern
  Cavalier King Charles Spaniel   0
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 10 pts (3-5-1-2)
GCh Barrington's Helene's Harper

Best Of Opposite Sex
GCh Embee's Tux And Tails

Best Of Winners: (3-5-1-2)
Embee's Put My Red Dress On

Best Puppy In Breed
Lavenderhills The Devil Wears Prada

Select Bitch
Ch Midsummers Circle Of Life


Winners Bitch: (3-5-1-2)
Embee's Put My Red Dress On

Reserve Winners Bitch
Lavenderhills The Devil Wears Prada

Junior Puppy Bitch Class
1st Lavenderhills The Devil Wears Prada

12-18 Month Bitch Class
1st Carriagehill Back Talk
2nd Tallygolds Champagne Kisses

Open Bitch Class
1st Embee's Put My Red Dress On

4-6 Month Bitch Class
1st Jewelcroft's Little Black Dress


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChB Dedechshund Miso Far Fetched

Best Of Opposite Sex
Ardently A Wink And A Smile



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Ardently A Wink And A Smile

Reserve Winners Bitch
Applegarden Paint With Colors Of The Wind

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Applegarden Paint With Colors Of The Wind

Open Bitch Class
1st Ardently A Wink And A Smile


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GChB Miso Miss Swipe Right

Best Puppy In Breed
GChB Miso Miss Swipe Right



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Miso Miss The Party

Reserve Winners Bitch
Dedechshund Miso Gothe Extra Mile

Senior Puppy Bitch Class
1st Miso Miss The Party

Open Bitch Class
1st Dedechshund Miso Gothe Extra Mile


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Fiery Fame Vow Of Love




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Royal Shaklands Balboa Rocky



4-6 Month Bitch Class
1st Navyn N Somershire Balmoral Rose


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 7 pts (1-4-2-1)
GChS Ashstone's Mimi Likes To Mambo

Best Of Opposite Sex
GChB Seda's Ryder At Amistosa And Twinkle

Best Of Winners: (1-4-2-1)
That's A Wrap

Best Puppy In Breed
That's A Wrap

Select Dog
Ch Weatherford's I Am A Rock At Delsol


Winners Dog: (1-4-2-1)
That's A Wrap

Junior Puppy Dog Class
1st That's A Wrap


Winners Bitch: (1-4-2-1)
Twinkle's You Gotta Love Ellie

Reserve Winners Bitch
RAS Princess Nala

Senior Puppy Bitch Class
1st RAS Princess Nala

12-18 Month Bitch Class
1st Twinkle's Wynter Rose Of Adimar

Canadian Bred Bitch Class
1st Twinkle's You Gotta Love Ellie

Open Bitch Class
1st Old Havana's Forest Goddess

4-6 Month Bitch Class
1st Weatherford's On The Wings Of An Angel


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Maplewood's In Vogue

Best Of Opposite Sex
Alura Swagger Boccalupo

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Windwater Luminara

Best Puppy In Breed
Windwater Luminara


Winners Dog: (1-1-0-1)
Alura Swagger Boccalupo

12-18 Month Dog Class
1st Alura Swagger Boccalupo


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Windwater Luminara

Senior Puppy Bitch Class
1st Windwater Luminara


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
Ch Njoy's Meso

Best Puppy In Breed
Njoy's If Looks Could Kill

Select Bitch
Ch Njoy's Omi



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Njoy's If Looks Could Kill

Senior Puppy Bitch Class
1st Njoy's If Looks Could Kill


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Polaris Princess Zivah




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sheepin The Heart Of Rome




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
Bluechip Dancing Cheek To Cheek

Best Of Opposite Sex
Regaloake's Tokabout Lewenhart's The Rose

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Algos What's It All About Alfie

Best Puppy In Breed
Algos What's It All About Alfie

Select Dog
Ch Heaven Sent Gator Quest


Winners Dog: (1-1-2-0)
Algos What's It All About Alfie

Senior Puppy Dog Class
1st Algos What's It All About Alfie


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Regaloake's Tokabout Lewenhart's The Rose

Senior Puppy Bitch Class
1st Regaloake's Tokabout Lewenhart's The Rose

4-6 Month Bitch Class
1st Bluechip Swing Time


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Diaquiris Dam Yankees



4-6 Month Bitch Class
1st Diaquiris Sno-Peke Flawless


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 4 pts (2-0-1-2)
Diaquiris To Cute To Shoot

Best Of Opposite Sex
Ch Tinyprints Dark N Beautiful Tan

Best Puppy In Breed
Diaquiris To Cute To Shoot

Select Dog
Ch Tinyprints Dark N Spicy

Select Bitch
Ch Diaquiris Everythings Coming Up Roses


Winners Dog: (2-0-1-2)
Diaquiris To Cute To Shoot

Reserve Winners Dog
Sugarlamb's Stylish Cowboy

Senior Puppy Dog Class
1st Sugarlamb's Stylish Cowboy

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Diaquiris To Cute To Shoot


Veteran Bitch Class
1st GCh Tinyprints Fifth Avenue

4-6 Month Bitch Class
1st Tinyprints Dark N Dreamy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Nadals Kitsu

Best Puppy In Breed
Nadals Kitsu



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Nadals Kitsu

Senior Puppy Bitch Class
1st Nadals Kitsu


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 4 pts (0-2-3-0)
GChG CurlyQ's Firehouse Inferno

Best Of Opposite Sex
Jimary's Miss Clara

Best Puppy In Breed
Jimary's Miss Clara

Select Dog
GChB Pocket's Asti Spumante



Winners Bitch: (0-2-3-0)
Jimary's Miss Clara

Reserve Winners Bitch
Jimary's Lil' Darlin

Junior Puppy Bitch Class
1st Jimary's Miss Clara

Senior Puppy Bitch Class
1st Jimary's Lil' Darlin


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Valcopy Tayfield Fantazztic Find

Best Of Opposite Sex
Roeders Millie Bobby Brown

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Valcopy Tayfield Fantazztic Find


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Roeders Millie Bobby Brown

Open Bitch Class
1st Roeders Millie Bobby Brown


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
GCh Justatitch Sophie

Best Of Opposite Sex
Depasquiet Blaze Of Glory

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Camparis Apanachi

Best Puppy In Breed
Depasquiet Blaze Of Glory

Select Bitch
GCh Camparis Diorella


Winners Dog: (1-2-0-2)
Depasquiet Blaze Of Glory

Canadian Bred Dog Class
1st Depasquiet Blaze Of Glory


Winners Bitch: (1-2-0-2)
Camparis Apanachi

Reserve Winners Bitch
Joy And Sorrow Stribrne Prani

Open Bitch Class
1st Camparis Apanachi
2nd Joy And Sorrow Stribrne Prani


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Avery Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Dassin Vivica Of Canterbury
  Poodle (Miniature)   41
Group 2nd   
Ch Pepperlane Ruckus At Optimist
  Dalmatian   37
Group 3rd   
GChB Mardeck's The Sorcerer's Quest
  Schipperke   32
Group 4th   
Ch Grindstones I'm Stewpendous
  Boston Terrier   29
BPIG   
Pepperlane Meant To Be At Dragonsong
  Dalmatian   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Stormin I Can Take Myself Dancing
  French Bulldog   0
Best Veteran In Group   
GCh Seulement Tissage Mes Reves
  French Bulldog   0
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Grindstones I'm Stewpendous




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 6 pts (2-2-2-1)
GChB Starlight No Soup For You

Best Of Opposite Sex
GChB Bulldacious Rolex On A Redneck

Best Of Winners: (2-2-2-1)
Bulldacious Ruthie

Best Puppy In Breed
Starlight You Are Sooo Good Lookin'

Select Dog
Ch Pelee's Best Catch Of The Day


Winners Bitch: (2-2-2-1)
Bulldacious Ruthie

Reserve Winners Bitch
Bulldacious This Lady's Tried And True

Canadian Bred Bitch Class
1st Bulldacious Ruthie

Open Bitch Class
1st Bulldacious This Lady's Tried And True


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB Gumby's Somewhere In Heaven

Best Puppy In Breed
Gumby's Besame Mucho


4-6 Month Dog Class
1st Gumby's Down The Road


Winners Bitch: (0-1-0-1)
Gumby's Besame Mucho

Senior Puppy Bitch Class
1st Gumby's Besame Mucho

4-6 Month Bitch Class
1st Gumby's Ride Wit Us
2nd Gumby's Take A Little Ride


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Tappin Bay Remington

Best Of Opposite Sex
Mi-Pao's Cream Calla Lily

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Tappin Bay Remington

Best Puppy In Breed
Mi-Pao's Cream Calla Lily


Winners Dog: (1-1-0-0)
Tappin Bay Remington

Open Dog Class
1st Tappin Bay Remington


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Mi-Pao's Cream Calla Lily

Junior Puppy Bitch Class
1st Mi-Pao's Cream Calla Lily


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
Ch Pepperlane Ruckus At Optimist

Best Of Opposite Sex
Ch Bella Luna

Best Puppy In Breed
Pepperlane Meant To Be At Dragonsong

Select Dog
Ch Lagunas Dios Dom Perignon



Winners Bitch: (0-2-2-1)
Pepperlane Meant To Be At Dragonsong

Reserve Winners Bitch
Pepperlane Galloping Angel

Junior Puppy Bitch Class
1st Pepperlane Meant To Be At Dragonsong

Open Bitch Class
1st Pepperlane Galloping Angel

4-6 Month Bitch Class
1st Gallopangel Cinnamon Sugar N' Spice


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChS Dassin Vivica Of Canterbury

Best Of Opposite Sex
Ch Orange Soleil Ezy Rider

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Sanvar's Jubilee Of Tiva

Best Puppy In Breed
Sanvar's Jubilee Of Tiva


Winners Dog: (1-1-1-1)
Logos II

Senior Puppy Dog Class
1st Logos II


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Sanvar's Jubilee Of Tiva

Junior Puppy Bitch Class
1st Sanvar's Jubilee Of Tiva


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChB Mardeck's The Sorcerer's Quest

Best Of Opposite Sex
Sanhedrin's Mystic Aurora Berry

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Sanhedrin's Cash Berry

Best Puppy In Breed
Sanhedrin's Cash Berry


Winners Dog: (1-1-1-0)
Sanhedrin's Cash Berry

Senior Puppy Dog Class
1st Sanhedrin's Cash Berry


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Sanhedrin's Mystic Aurora Berry

Open Bitch Class
1st Sanhedrin's Mystic Aurora Berry


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB Hibiscus Lil' Shiba Inu Not A Fox

Best Of Opposite Sex
Rexann's Tropical Storm Of Hibiscus

Best Puppy In Breed
GChB Hibiscus Lil' Shiba Inu Not A Fox


Winners Dog: (1-0-0-1)
Rexann's Tropical Storm Of Hibiscus

Senior Puppy Dog Class
1st Rexann's Tropical Storm Of Hibiscus



Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Avery Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Runway Down To The River
  Australian Shepherd   55
Group 2nd   Ch Sonoma's Last Of My Kind   German Shepherd Dog   46
Group 3rd   
Colwick InForAPennyInForAPound
  Collie (Smooth)   39
Group 4th   
GCh Sylvan Argent Windsong Rocketman
  Collie (Rough)   38
BPIG    Sylvan Argent Windsong Suddenly   Collie (Rough)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Colwick's Flashback   Collie (Rough)   0
Best Veteran In Group   
GCh Lokasenna Dream Keeper
  Australian Shepherd   0
Best Altered In Group   Ch Coralane's Eye Of The Storm   Australian Shepherd   0
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB Byeyo's Gonna Get Me Sum

Best Of Opposite Sex
Byeyo's Thundering Blue Max


Winners Dog: (1-0-0-1)
Byeyo's Thundering Blue Max

12-18 Month Dog Class
1st Byeyo's Thundering Blue Max



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 8 pts (0-6-3-0)
GChG Runway Down To The River

Best Of Opposite Sex
Northside Que Sera Sera

Best Puppy In Breed
GChS Northbay Xsell's Tommy Bahama

Select Dog
GChG Northbay XSell's I Gotta Do It My Way


Veteran Dog Class
1st GCh Lokasenna Dream Keeper

Sexually Altered Dog Class
1st Ch Coralane's Eye Of The Storm

4-6 Month Dog Class
1st Lokasenna's Prince Greenleaf Of Telcontar


Winners Bitch: (0-6-3-0)
Northside Que Sera Sera

Reserve Winners Bitch
MC's Hazel Saving Grace

Senior Puppy Bitch Class
1st Wenlisa's Bewitched By Bootez

12-18 Month Bitch Class
1st MC's Hazel Saving Grace
2nd Whitebishop's The Queen's Gambit

Canadian Bred Bitch Class
1st Northside Que Sera Sera
2nd Coralane's Happy Chica

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Skyrunner's Precious Gem


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Auldscotia Dirty Dancer




Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services



4-6 Month Dog Class
1st Asset's An Element Of Chance



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 10 pts (2-5-1-3)
GCh Sylvan Argent Windsong Rocketman

Best Of Opposite Sex
Ch Wyndlair Classique Envision

Best Of Winners: (2-5-1-3)
Sylvan Argent Windsong Suddenly

Best Puppy In Breed
Sylvan Argent Windsong Suddenly

Select Bitch
Ch Echoingpines The Key To My Heart


Winners Dog: (2-5-1-3)
Gambit's Wind In My Sails

Reserve Winners Dog
Glasgowhill's Written In The Stars

12-18 Month Dog Class
1st Glasgowhill's Written In The Stars

Open Dog Class
1st Gambit's Wind In My Sails

4-6 Month Dog Class
1st Colwick's Flashback


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Colwick InForAPennyInForAPound




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 6 pts (3-2-0-2)
Ch Sonoma's Last Of My Kind

Best Of Opposite Sex
Robillane's Tazr

Best Of Winners: (3-2-0-2)
Timberline's Stella

Best Puppy In Breed
Sanhedrin's Black Tie

Select Bitch
Ch Patmar's Showgirl


Winners Dog: (3-2-0-2)
Robillane's Tazr

Reserve Winners Dog
Timberline's Rocco Of Crown Ridge Farms

Junior Puppy Dog Class
1st Sanhedrin's Black Tie

Open Dog Class
1st Robillane's Tazr
2nd Timberline's Rocco Of Crown Ridge Farms

4-6 Month Dog Class
1st Sonoma's Douglas Fir


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
Ch Wigglebutt Any Way The Wind Blows

Best Of Opposite Sex
GCh Hybris N MacLands Gonna Make My Noise

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Hearthside Dulce De Leche

Best Puppy In Breed
Hearthside Dulce De Leche

Select Dog
Ch Knee High's Fyre N Falconry At Pinewood


Winners Dog: (1-3-2-1)
Pinewood's Classic Cowboy

Junior Puppy Dog Class
1st Pinewood's Classic Cowboy


Winners Bitch: (1-3-2-1)
Hearthside Dulce De Leche

Reserve Winners Bitch
Arklys Let The Dreamin Begin

Senior Puppy Bitch Class
1st Hearthside Dulce De Leche
2nd Blue Elk Debs Cherry Delight

Open Bitch Class
1st Arklys Let The Dreamin Begin


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Kyon's Prinsessen Paa Erten



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Kyon's Prinsessen Paa Erten

Reserve Winners Bitch
Kyon's Song Of The Siren

12-18 Month Bitch Class
1st Kyon's Great Blue Sea

Canadian Bred Bitch Class
1st Kyon's Song Of The Siren

Open Bitch Class
1st Kyon's Prinsessen Paa Erten


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Brantstars Timeless Trend

Best Of Opposite Sex
Branstars Fashion Bling

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Brantstars Timeless Trend

Best Puppy In Breed
Brantstars Timeless Trend


Winners Dog: (2-2-0-0)
Brantstars Timeless Trend

Reserve Winners Dog
Braemore Conspiracy Theory

Junior Puppy Dog Class
1st Brantstars Timeless Trend

12-18 Month Dog Class
1st Braemore Conspiracy Theory


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Branstars Fashion Bling

Reserve Winners Bitch
Fabina's Limitless Possibilities

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Fabina's Limitless Possibilities

Open Bitch Class
1st Branstars Fashion Bling


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Loveshine China Robin

Best Of Opposite Sex
Elfwynkle's Silverlining At Calawyn

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Loveshine China Robin

Best Puppy In Breed
Classics May The Faith Be With You

Select Bitch
Ch Marvel's Lexi


Winners Dog: (1-2-0-1)
Loveshine China Robin

Open Dog Class
1st Loveshine China Robin


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By