Trillium Dog Fanciers
Sunday, October 29, 2023



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MRBIS MBISS Can GChG/MBIS Mex GCh/Am Ch Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
"Jack"
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Owners: Christina Koffman-Heard and John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Ann Ingram
Newfoundland  
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
Points: 423 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Ann Ingram
Pointer (German Short-Haired)  
GChG Leaside's California Blues
Points: 378
Best Puppy In Show
Judge: Ann Ingram
Pomeranian  Ch Chriscendo Convincing
Best Baby Puppy In Show
Judge: Ann Ingram
Saint Bernard   Komorebi's Let's Go Party








Group 1 - Ann Ingram Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Leaside's California Blues
  Pointer (German Short-Haired)   102
Group 2nd   
GChG Roaneden's Shorelander
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   98
Group 3rd   
GChEx Ambertru's R U Lonesome Tonight
  Retriever (Golden)   91
Group 4th   
GChB Seasyde Rapture Of Zephyr
  Pointer   72
BPIG    Calabri Northern Seoul Dance Tradition   Vizsla (Smooth)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Stannyfield's Quarter Mile At A Time @Blastem   Pointer (German Short-Haired)   0
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChS Treebeard's Open The Pod Doors

Best Of Opposite Sex
Patronum Hufflepuff Maya At Northrock

Best Puppy In Breed
Patronum Hufflepuff Maya At Northrock



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Tiga Pageska's

Select Bitch
Ch Pageska's Tiktok



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Tiga Pageska's

12-18 Month Bitch Class
1st Tiga Pageska's


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 4 pts (0-1-1-3)
GChS Seasyde Rapture Of Zephyr

Best Of Opposite Sex
HH Mtn View Rain Or Shine At Solivia

Select Bitch
Ch Perryglen Hylife Lady Sophia



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services

Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Eastern Waters' Mountain Man Burtwizzle

Best Of Opposite Sex
Conroy's Summer Cameo

Best Puppy In Breed
Ch Eastern Waters' Mountain Man Burtwizzle


4-6 Month Dog Class
1st Mercer's Waterboy


Winners Bitch: (0-2-1-0)
Conroy's Summer Cameo

Reserve Winners Bitch
Conroy's Mystic Teal

Junior Puppy Bitch Class
1st Conroy's Mystic Teal

Open Bitch Class
1st Conroy's Summer Cameo


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 4 pts (0-2-1-2)
GChB Wyreriver's Charles Parker Invincible

Best Of Opposite Sex
Ch Duenorth Guess Who

Best Puppy In Breed
Valoranna Reverse Microwave

Select Bitch
Ch Valoranna Duenorth Bells N Whistles



Winners Bitch: (0-2-1-2)
Valoranna Reverse Microwave

Reserve Winners Bitch
Briarpatch Lily Of The Valley

Senior Puppy Bitch Class
1st Valoranna Reverse Microwave

Canadian Bred Bitch Class
1st Briarpatch Lily Of The Valley

4-6 Month Bitch Class
1st Freestyle's Tennessee Breeze with Blueflag


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 16 pts (2-6-5-4)
GChEx Ambertru's R U Lonesome Tonight

Best Of Opposite Sex
Ch Sunkozi A Day At The Races

Best Of Winners: (2-6-5-4)
Bearabella's Burning Down The House

Best Puppy In Breed
Jengar's Montes Rook

Select Dog
Ch Passion's Knox Your Socks Off At Nolichucky

Select Bitch
Ch Homewrdbound's Dont Worry Baby


Winners Dog: (2-6-5-4)
Jengar's Montes Rook

Reserve Winners Dog
Gilbryan Poetic License

Senior Puppy Dog Class
1st Jengar's Montes Rook

Open Dog Class
1st Gilbryan Poetic License


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 6 pts (1-2-3-1)
GChG Roaneden's Shorelander

Best Of Opposite Sex
GCh Kalmegess' Four The Roses

Best Of Winners: (1-2-3-1)
Seaside Brandi's Wintersong

Best Puppy In Breed
Seaside Brandi's Wintersong

Select Dog
Ch Sproul's Spirit Incredible Temptation


Winners Dog: (1-2-3-1)
Seaside Brandi's Wintersong

Senior Puppy Dog Class
1st Seaside Brandi's Wintersong


Winners Bitch: (0-3-0-1)
Tara's Home Grown Country Girl

Reserve Winners Bitch
Dragonluck's Silver Maple Angel

12-18 Month Bitch Class
1st Dragonluck's Silver Maple Angel

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Tara's Home Grown Country Girl


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tilda's Bright Star @ Lentigo's

Best Puppy In Breed
Tilda's Bright Star @ Lentigo's



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tilda's Bright Star @ Lentigo's

Junior Puppy Bitch Class
1st Tilda's Bright Star @ Lentigo's


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Captiva Chamberlayne MrBigStuf




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 6 pts (1-3-3-0)
Ch Bet-Mac N Pinedale's Burnin Love

Best Of Opposite Sex
Windstar's Visions Of Contraband

Best Of Winners: (1-3-3-0)
Mar-K's Outlaw @ CPK & VC

Best Puppy In Breed
Mar-K's Outlaw @ CPK & VC

Select Dog
GChS Madilane's Northern Light


Winners Dog: (1-3-3-0)
Mar-K's Outlaw @ CPK & VC

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Mar-K's Outlaw @ CPK & VC


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GChS Carnaby Especially Rockette

Best Of Opposite Sex
Ch Windsor True North At Wincheshire

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Meadowset Especially Spicey

Best Puppy In Breed
Meadowset Especially Spicey


Winners Dog: (2-1-1-1)
Carnaby One And Done

Reserve Winners Dog
Cockerlea's Right On Time

Junior Puppy Dog Class
1st Carnaby One And Done

12-18 Month Dog Class
1st Cockerlea's Right On Time


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Meadowset Especially Spicey

Junior Puppy Bitch Class
1st Meadowset Especially Spicey


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Wynmoor N Bryden's Once Upon A Time

Select Dog
GChS Nanjay's Altitude




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
GChG Rolyart's Sound Of Thunder

Best Of Opposite Sex
GCh Hartsage Key To My Heart

Best Puppy In Breed
Hartsage Supernova

Select Dog
GCh Clussexx Redline Espresso


4-6 Month Dog Class
1st Stannyfield's Alibi Witness


Winners Bitch: (0-2-2-1)
Hartsage Supernova

Reserve Winners Bitch
Long Lane 8 Point Star

Junior Puppy Bitch Class
1st Long Lane 8 Point Star

Senior Puppy Bitch Class
1st Hartsage Supernova

4-6 Month Bitch Class
1st Stannyfield's Femme Fatale
2nd Stannyfield's Daughter Of Time Rising Above


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 10 pts (2-2-4-3)
GChB Ferngold's Dashing Charlotte

Best Of Opposite Sex
Paradox Chief Engineer

Best Of Winners: (2-2-4-3)
Whispering Willows Chillin Hunter

Best Puppy In Breed
Calabri Northern Seoul Dance Tradition

Select Dog
Ch Calabri Gypsy Hearted Scout Boy Blue

Select Bitch
GCh Bonneterre Orla


Winners Bitch: (2-2-4-3)
Calabri Northern Seoul Dance Tradition

Reserve Winners Bitch
Shikari The World Is My Stage

Junior Puppy Bitch Class
1st Calabri Northern Seoul Dance Tradition

Senior Puppy Bitch Class
1st Shikari The World Is My Stage


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
Oakpoint's Platinum Water Lily

Select Bitch
GCh Wynder's Beneath The Waves



Winners Bitch: (0-3-0-1)
Oakpoint's Platinum Water Lily

Reserve Winners Bitch
Platinum's Flying Solo

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Platinum's Flying Solo

Open Bitch Class
1st Oakpoint's Platinum Water Lily
2nd Colray's Autumnmist Aurora Borealis


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 2 - Michael Woods (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   69
Group 2nd   
Ch Osiris Stars Align At Eretz
  Pharaoh Hound   67
Group 3rd   Ch FoxTail's Fate Of The Furious   Beagle   66
Group 4th   
GChB Cariad's Isn't It Time
  Whippet   65
BPIG    Era Nobility Of Legends Endures At Christofle   Dachshund (Miniature Long-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Windstorm Azad Forbidden Fruit For Denali   Saluki   0
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Deloubelle Viva Las Vegas At First Klas

Best Of Opposite Sex
GChS Lyrical's Let Me Tell You




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
Ch Ambertail's Little Dazzling Trophy

Best Of Opposite Sex
GChB Bushwacker Fortune Hunter

Best Puppy In Breed
Ch Ambertail's Little Dazzling Trophy

Select Bitch
Ch Blackwing's Davina Valentine




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB FoxTail's Fate Of The Furious




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChEx Boru's Surrealism

Best Puppy In Breed
Boru's Legend Of El Dorado


Winners Dog: (1-0-1-0)
Boru's Legend Of El Dorado

Senior Puppy Dog Class
1st Boru's Legend Of El Dorado



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy

Best Of Opposite Sex
Elance Winsome Wilhelmina



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Elance Winsome Wilhelmina

12-18 Month Bitch Class
1st Elance Winsome Wilhelmina


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services


Winners Dog: (1-3-4-3)
Virgo Straight Up

Senior Puppy Dog Class
1st Virgo Straight Up


Winners Bitch: (1-3-4-3)
Egbar's Unchained Melody At Aviemore

Reserve Winners Bitch
Egbar's Bridge Over Troubled Water

Junior Puppy Bitch Class
1st Kenmar's My Favorite Things At Pecdachshunds

Senior Puppy Bitch Class
1st Egbar's Bridge Over Troubled Water

12-18 Month Bitch Class
1st Egbar's Unchained Melody At Aviemore

4-6 Month Bitch Class
1st E R Dox J'en Ai Aucune Indy


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (1-4-0-2)
Ch Rhill's Ride The Iconic Wave MS

Best Of Opposite Sex
Trakehndachs Original Outlaw At Sunrise-xo

Best Of Winners: (1-4-0-2)
Trakehndachs Hello Dolly MS

Select Bitch
Ch Trakehndachs MS Country Queen


Winners Bitch: (1-4-0-2)
Trakehndachs Hello Dolly MS

Reserve Winners Bitch
Desjardin's Hot Time In Vegas

12-18 Month Bitch Class
1st Desjardin's Hot Time In Vegas
2nd Admindac Goddess Of Transp

Canadian Bred Bitch Class
1st Trakehndachs Ms Ivy League

Open Bitch Class
1st Trakehndachs Hello Dolly MS


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh T-Rex Pageska De L'Abbaye Sainte Marie

Select Dog
GCh Zoldmali Simba



4-6 Month Bitch Class
1st Pageska's Zoldmali Whisper


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (0-0-3-2)
GChG Altadach Aston Martin SL

Best Of Opposite Sex
GChB Telkel Karma Is A Bit Charmed SL

Select Dog
GCh Hundeleben Win-Tin-Tin



4-6 Month Bitch Class
1st E R Dox Maybe She Was Born With It


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Chilcotin's Silver Cloud




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (0-0-2-2)
Ch Usonia's Jeremiah Was A Bullfrog V Lowdown

Best Of Opposite Sex
GCh Bonny Vom Steinkreuz O

Select Dog
Ch Daybreak's Touch Of Frost

Select Bitch
GCh Vomgussaroff's Aya Corona Borealis




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Castlekeep's Potent

Select Dog
GChB Tayleefarm Carlos Santana




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (2-1-2-2)
Ch Daggarwood N Kingdom When Sparks Fly

Best Of Opposite Sex
Ch KingdomnDaggarwoods Wild At Heart

Best Of Winners: (2-1-2-2)
Icon's Diamond Sky Denali

Select Dog
Ch Fanta's Tazmanian Devil

Select Bitch
Ch Quiquen Snow Mesa


Winners Dog: (2-1-2-2)
Icon's Diamond Sky Denali

Reserve Winners Dog
Fanta's Ragnar The Mighty

12-18 Month Dog Class
1st Fanta's Ragnar The Mighty

Open Dog Class
1st Icon's Diamond Sky Denali


Winners Bitch: (2-1-2-2)
Normark's Song Of My Heart

Open Bitch Class
1st Normark's Song Of My Heart


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Osiris Stars Align At Eretz




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (1-0-1-2)
GCh FoxTrot's Boomer's Legacy

Best Of Opposite Sex
Ch Cataraqui Midnight Girl

Select Bitch
Ch Foxtrot's Kilcooly Abbey



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GChG Sirhan Madiidu Al Basari

Best Of Opposite Sex
Padtheway Starry Night

Select Dog
Hajji-Silverlea Lose Yourself



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Padtheway Starry Night

Reserve Winners Bitch
Hajji-Silverlea Sherom Malibu Black

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Hajji-Silverlea Sherom Malibu Black

Open Bitch Class
1st Padtheway Starry Night

4-6 Month Bitch Class
1st Windstorm Azad Forbidden Fruit For Denali


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 11 pts (4-3-0-5)
GChB Cariad's Isn't It Time

Best Of Opposite Sex
Cariad's Chuffed To Bits

Best Of Winners: (4-3-0-5)
Cariad's Don't Get Your Nickers In A Knot

Best Puppy In Breed
Cariad's Don't Get Your Nickers In A Knot

Select Bitch
Ch Jetstream Do You Believe In Magic


Winners Dog: (4-3-0-5)
Cariad's Chuffed To Bits

Reserve Winners Dog
McCartney's Chase The Dream

Junior Puppy Dog Class
1st Cariad's Chuffed To Bits
2nd Cariad's Give'em H'll Harry

Senior Puppy Dog Class
1st McCartney's Chase The Dream

Open Dog Class
1st Aisling's Christmas Dasher


Winners Bitch: (4-3-0-5)
Cariad's Don't Get Your Nickers In A Knot

Reserve Winners Bitch
Jetstream Ooh La Latte

Junior Puppy Bitch Class
1st Cariad's Don't Get Your Nickers In A Knot

12-18 Month Bitch Class
1st Jetstream Ooh La Latte

Open Bitch Class
1st Inglenook's Super Trouper

4-6 Month Bitch Class
1st Wunder Hot Stuff From Inglenook


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 3 - Joe Walton Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
  Newfoundland   44
Group 2nd   
GCh Kristari's Formal Attire
  Siberian Husky   43
Group 3rd   
Ch Marconian'N Ridgetop Party Never Ends
  Bullmastiff   41
Group 4th   
GChS Marinella's The Thunder Rolls
  Portuguese Water Dog   40
BPIG   
Ch Denshaw N Tybrushe's Jorja Peach
  Boxer   N/A
Best Baby Puppy In Group    Komorebi's Let's Go Party   Saint Bernard   0
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Lodale's Sakura Majestic Kiss



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Lodale's Sumika Majestic Kiss

Open Bitch Class
1st Lodale's Sumika Majestic Kiss


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Creo's Sherman Five


Winners Dog: (2-0-0-0)
Creo's Sherman Five

Reserve Winners Dog
Bernova Reciprocity V Bernvonrust

Canadian Bred Dog Class
1st Creo's Sherman Five

Open Dog Class
1st Bernova Reciprocity V Bernvonrust



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Kalinka Esugey Bagatur




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 3 pts (0-0-0-4)
GCh Denshaw N Tybrushe's Jorja Peach

Best Puppy In Breed
GCh Denshaw N Tybrushe's Jorja Peach

Select Bitch
GCh Dabalon N Tybrushe's Unchained Melody




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Marconian'N Ridgetop Party Never Ends




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 13 pts (3-3-3-5)
GChEx Dancing Star-Protocol's Time To Dance For DreamOn

Best Of Opposite Sex
Ch VividDream's Fashionably Late

Best Of Winners: (3-3-3-5)
Gatehouse About Dam Time

Best Puppy In Breed
Ch VividDream's Fashionably Late

Select Dog
GCh Ambermark'n Starlaines Turn The Page

Select Bitch
Ch Hella Saini


Winners Dog: (3-3-3-5)
Ravalleses Quest For Success

Reserve Winners Dog
Gatehouse Forty Creek V Arete

Senior Puppy Dog Class
1st Ravalleses Quest For Success

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Gatehouse Forty Creek V Arete

Open Dog Class
1st Hausenbrook's Greatest Showman


Winners Bitch: (3-3-3-5)
Gatehouse About Dam Time

Reserve Winners Bitch
Gatehouse High Times At Edenwood

Junior Puppy Bitch Class
1st Gatehouse High Times At Edenwood

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Gatehouse About Dam Time

Open Bitch Class
1st Dobereich's Xanadu


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 5 pts (1-1-3-1)
GCh Cabezons Best Kept Secret At Nottinghill

Best Of Opposite Sex
GCh Weiler's Mr Personality At Hazelwood

Best Of Winners: (1-1-3-1)
Cabezon's Cuppa Joe

Best Puppy In Breed
Cabezon's Cuppa Joe

Select Dog
GCh Northernpaws Chewbacca Of Knighterrant


Winners Dog: (1-1-3-1)
Cabezon's Cuppa Joe

Senior Puppy Dog Class
1st Cabezon's Cuppa Joe


Winners Bitch: (1-1-3-1)
Hrothgars Truly Trouble

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Hrothgars Truly Trouble


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon


4-6 Month Dog Class
1st Ashmoor's Release The Kraken



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChG Marinella's The Thunder Rolls

Best Of Opposite Sex
Drewsar Hops On Board

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Drewsar Hops On Board


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Drewsar Hops On Board

Reserve Winners Bitch
Charbr Doris Make My Day

Open Bitch Class
1st Drewsar Hops On Board
2nd Charbr Doris Make My Day


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GChG Cammcastle's Ima Steinway

Best Of Opposite Sex
Torra Vd Steinbrucke

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Pagan's Cosmic Crazy Train V Blackstar

Best Puppy In Breed
Zora Colossal Onyx


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Torra Vd Steinbrucke

Reserve Winners Bitch
Zora Colossal Onyx

Senior Puppy Bitch Class
1st Zora Colossal Onyx
2nd Polairis Von Konigliche

Open Bitch Class
1st Torra Vd Steinbrucke


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Komorebi's Lover Boy


Winners Dog: (1-0-0-0)
Komorebi's Lover Boy

12-18 Month Dog Class
1st Komorebi's Lover Boy


4-6 Month Bitch Class
1st Komorebi's Let's Go Party


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Nikita's New Holiday Tradition




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Lindsayleigh's Waynoka

Best Puppy In Breed
Lindsayleigh's Waynoka



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Lindsayleigh's Waynoka

Senior Puppy Bitch Class
1st Lindsayleigh's Waynoka


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChS Kristari's Formal Attire

Best Puppy In Breed
Unicornhill Frozen Daiquiri


Winners Dog: (1-0-1-0)
Unicornhill Frozen Daiquiri

Senior Puppy Dog Class
1st Unicornhill Frozen Daiquiri



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 4 - Honey Glendinning Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Northcote Of Course
  Lakeland Terrier   29
Group 2nd   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   28
Group 3rd    Kevric Light Of The Moon   Kerry Blue Terrier   27
Group 4th   
Ch Fable Farms The Enchanter At Bushwell
  Sealyham Terrier   26
BPIG   
Ch Pinehome's Clear Sailing
  Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Nthn Elite Redbull   Bull Terrier   0
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Shannon's Zita



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Shannon's Zita

12-18 Month Bitch Class
1st Shannon's Zita


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GCh Dobereich's Hawthorne At Foxrun

Best Of Opposite Sex
Ch Dobereich's Joy To The World

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Dobereich's Chasing Rainbows

Best Puppy In Breed
Ch Dobereich's Joy To The World

Select Dog
GChS Benchmark's Best Kept Man


Winners Dog: (1-1-2-1)
Dobereich's Holiday Magic

Senior Puppy Dog Class
1st Dobereich's Holiday Magic


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Dobereich's Chasing Rainbows

Junior Puppy Bitch Class
1st Dobereich's Chasing Rainbows


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services



4-6 Month Dog Class
1st Nthn Elite Redbull



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Clanlilly's Syryn Star Gazer

Best Of Opposite Sex
Kilmaree's Ruadh Creag

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Kilmaree's Ruadh Creag

Best Puppy In Breed
Kilmaree's Ruadh Creag


Winners Dog: (1-1-0-1)
Kilmaree's Ruadh Creag

Junior Puppy Dog Class
1st Kilmaree's Ruadh Creag


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Meliagold's Musical Gift

Junior Puppy Bitch Class
1st Meliagold's Musical Gift


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Foxheart Courtesy Of The Red White And Blue




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kevric Light Of The Moon



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kevric Light Of The Moon

Open Bitch Class
1st Kevric Light Of The Moon


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Northcote Of Course




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Jetcity I Am The Law

Best Of Opposite Sex
Kairos Aka Ororo Monroe

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Jetcity I Am The Law


Winners Dog: (1-1-0-0)
Jetcity I Am The Law

Open Dog Class
1st Jetcity I Am The Law


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Kairos Aka Ororo Monroe

Open Bitch Class
1st Kairos Aka Ororo Monroe


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Marwyn's If The Shoe Fits

Best Of Opposite Sex
Fang Yuan I Got It From My Dad D

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Fang Yuan I Got It From My Dad D

Best Puppy In Breed
Lemontvallois-Debessiere Yuki


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Lemontvallois Geisha

Reserve Winners Bitch
Lemontvallois-Debessiere Yuki

Senior Puppy Bitch Class
1st Lemontvallois-Debessiere Yuki

Open Bitch Class
1st Lemontvallois Geisha


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Blayloch Slam Duncan




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Fable Farms The Enchanter At Bushwell




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 4 pts (0-2-1-2)
Ch Pinehome's Clear Sailing

Best Of Opposite Sex
GCh Erinisle's Autumn Willow

Best Puppy In Breed
Ch Pinehome's Clear Sailing

Select Bitch
Ch Pinehome's Looking Good



Winners Bitch: (0-2-1-2)
Pinehome's Clear Skies

Reserve Winners Bitch
Dunluce Killeshin KD's Annie Of Earlecroft

Senior Puppy Bitch Class
1st Pinehome's Clear Skies

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Dunluce Killeshin KD's Annie Of Earlecroft


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Rolona's Loving The Limelight

Best Of Opposite Sex
GChB Clandara's Lover Boy Of DelToro

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Chi Risica Non Rosica


Winners Dog: (1-1-1-1)
Chi Risica Non Rosica

Open Dog Class
1st Chi Risica Non Rosica


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Rolona's Light Show

Open Bitch Class
1st Rolona's Light Show


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 5 - Ann Ingram Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Oeste's Askin For Kisses
  Havanese   65
Group 2nd   Ch Chriscendo Convincing   Pomeranian   53
Group 3rd   
GChB Diaquiris Dam Yankees
  Pekingese   46
Group 4th   
GCh Fwaggles Dreamboat V Rustic Ln
  Toy Manchester Terrier   43
BPIG   Ch Chriscendo Convincing   Pomeranian   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Amyla's Marilyn Merlot At Weatherford
  Havanese   0
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ca Cambridge Juliette

Best Of Opposite Sex
Ch Chrys-Haefen Fighting Falcon

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Ca Cambridge Juliette


Winners Dog: (1-1-1-0)
Barrington's Heat Of The Night

12-18 Month Dog Class
1st Barrington's Heat Of The Night


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Ca Cambridge Juliette

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ca Cambridge Juliette


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Dedechshund Miso Far Fetched

Best Of Opposite Sex
Winsome Black Velvet



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Winsome Black Velvet

12-18 Month Bitch Class
1st Winsome Black Velvet

4-6 Month Bitch Class
1st Bloomsbury Blinged Out


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 8 pts (0-4-4-1)
GCh Moongate Love You To The Moon

Best Of Opposite Sex
GChB Miso Miss Swipe Right

Best Puppy In Breed
Ch Misty Meadows Treacle Toffee-PC

Select Dog
Ch Misty Meadows Treacle Toffee-PC



Winners Bitch: (0-4-4-1)
Misty Meadow's Star Dance-PC

Reserve Winners Bitch
Bloomsbury Bejeebers

Junior Puppy Bitch Class
1st Misty Meadow's Star Dance-PC
2nd Miso Miss Match
3rd Bloomsbury Biscotti Butter Pecan

Senior Puppy Bitch Class
1st Bloomsbury Bejeebers


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
GChB Avid Follow The Sun To Denali

Best Of Opposite Sex
Denali's Mojito Monday

Best Puppy In Breed
GChB Avid Follow The Sun To Denali


Winners Dog: (2-0-0-1)
Denali's Mojito Monday

Reserve Winners Dog
Redwood's Greetings Earthlings

Junior Puppy Dog Class
1st Denali's Mojito Monday

Open Dog Class
1st Redwood's Greetings Earthlings


4-6 Month Bitch Class
1st Denali's Don't Give A Frappe


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Weylinmarsh's That Grl Is Mine

Best Puppy In Breed
GCh Weylinmarsh's That Grl Is Mine

Select Bitch
Ch Cotondeneige Elsa d'Arendelle


4-6 Month Dog Class
1st Cotondeneige Stitch To The Rscue



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Clussexx Coronation Of A King From Sandscape

Best Of Opposite Sex
Tickitbou's Designed By Dior



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Tickitbou's Designed By Dior

Reserve Winners Bitch
Clussexx N Sandcastle Born This Way

12-18 Month Bitch Class
1st Clussexx N Sandcastle Born This Way

Open Bitch Class
1st Tickitbou's Designed By Dior


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
GCh Royal Shaklands Balboa Rocky


Winners Dog: (1-0-2-0)
Zilcan Toy Soldier

Open Dog Class
1st Zilcan Toy Soldier



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
Ch Clandara's Hot Couture

Best Of Opposite Sex
Ch Rythm's Nightshade At Silverland

Best Puppy In Breed
Ch Ladyday's Guardian of the Galaxy

Select Dog
Ch Ladyday's Guardian of the Galaxy



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 5 pts (2-1-1-2)
Ch Pinkribbon's Pop You Like A Pea

Best Of Opposite Sex
Ch Royal Spyce I Am A Believer

Best Of Winners: (2-1-1-2)
Sallysvalley A Star Is Born

Best Puppy In Breed
Ch Rockalily's Dream Come True

Select Bitch
Ch Rockalily's Dream Come True


Winners Dog: (2-1-1-2)
Sallysvalley A Star Is Born

Reserve Winners Dog
Rockalily's Init To Winit

Senior Puppy Dog Class
1st Rockalily's Init To Winit

Open Dog Class
1st Sallysvalley A Star Is Born


Winners Bitch: (2-1-1-2)
Pinkribbon's How Sweet It Is

Junior Puppy Bitch Class
1st Pinkribbon's How Sweet It Is

4-6 Month Bitch Class
1st Fairytale Romance De Atala


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChS Diaquiris Dam Yankees

Best Of Opposite Sex
Ch Diaquiris Sno-Peke Flawless

Best Puppy In Breed
Ch Diaquiris Sno-Peke Flawless

Select Dog
GChG LionKing Blaze Of Glory


4-6 Month Dog Class
1st Pekeden Guns A Blazing


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 6 pts (2-3-2-0)
Ch Chriscendo Convincing

Best Of Opposite Sex
Sugarlamb's Show Yourself

Best Of Winners: (2-3-2-0)
Fluke Pom's Kari

Best Puppy In Breed
Ch Chriscendo Convincing

Select Dog
Ch Lion Dor Poms Milan Di Amore


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Parfait Chudan Profanity




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (2-1-2-2)
GChB Pocket's Asti Spumante

Best Of Opposite Sex
Ch Jimary's Dream Lover

Best Of Winners: (2-1-2-2)
Jimary's Black Eyed Susan

Best Puppy In Breed
Jimary's Black Eyed Susan

Select Dog
Ch Xoe's Certified AAA Angus

Select Bitch
Ch Heroncrests Coco Chanel


Winners Dog: (2-1-2-2)
Heubergs Dyson Of Ember

Reserve Winners Dog
Devonsleigh's Brigadier General

Junior Puppy Dog Class
1st Heubergs Dyson Of Ember

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Devonsleigh's Brigadier General


Winners Bitch: (2-1-2-2)
Jimary's Black Eyed Susan

Junior Puppy Bitch Class
1st Jimary's Black Eyed Susan


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Fwaggles Dreamboat V Rustic Ln




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Justatitch She's A Little Rascal

Best Puppy In Breed
Justatitch She's A Little Rascal



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Justatitch She's A Little Rascal

Junior Puppy Bitch Class
1st Justatitch She's A Little Rascal


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 6 - David Kittredge Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   44
Group 2nd   
GChG Discover Fortune N Glory At Keesbrook
  Keeshond   43
Group 3rd   
Ch Nuuktok's Atka Kunik
  American Eskimo Dog (Standard)   42
Group 4th   
Ch Superlative's Queen Isabella
  German Pinscher   41
BPIG   
Ch Avatars Great Expectations
  Poodle (Standard)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'
  Shiba Inu   0
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Nuuktok's Atka Kunik




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 9 pts (1-5-2-2)
GChB Starlight No Soup For You

Best Of Opposite Sex
Cherokee Legend Jacib's Vinnie

Best Of Winners: (1-5-2-2)
Cherokee Legend Jacib's Vinnie

Best Puppy In Breed
Cherokee Legend Jacib's Vinnie

Select Dog
GCh The Ritz How Sweet It Is

Select Bitch
Ch Cherokee Legend Jacib's Lucy Mae


Winners Dog: (1-5-2-2)
Cherokee Legend Jacib's Vinnie

Senior Puppy Dog Class
1st Cherokee Legend Jacib's Vinnie


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Periwrinkles The Winning Combo With Tzowen N Xinji

Best Of Opposite Sex
Gumby's Ride Wit Us

Best Puppy In Breed
Gumby's Ride Wit Us



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
Ch Rio's Jack Of Diamonds

Best Of Opposite Sex
Pinchou's Winter Nights

Best Puppy In Breed
Pinchou's Winter Nights

Select Dog
GChB Dragonslayer Tai's CharCoal



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Pinchou's Winter Nights

Junior Puppy Bitch Class
1st Pinchou's Winter Nights


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Friends Furever George Harrison

Best Of Opposite Sex
Friends Furever Delicate Truffles

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Friends Furever George Harrison

Best Puppy In Breed
Friends Furever George Harrison


Winners Dog: (1-1-0-0)
Friends Furever George Harrison

Senior Puppy Dog Class
1st Friends Furever George Harrison


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Friends Furever Delicate Truffles

Senior Puppy Bitch Class
1st Friends Furever Delicate Truffles


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
GCh Masino's Petite Demone!

Best Of Opposite Sex
Creature Le Bull D'Isengard

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Creature Le Bull D'Isengard

Best Puppy In Breed
GCh Masino's Petite Demone!

Select Bitch
GChB Celtmacbhaid We Will Rock You


Winners Dog: (1-2-0-2)
Creature Le Bull D'Isengard

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Creature Le Bull D'Isengard


Winners Bitch: (1-2-0-2)
Elle Frenchies Lark

Reserve Winners Bitch
Carina Le Bull D'Isengard

12-18 Month Bitch Class
1st Elle Frenchies Lark

Canadian Bred Bitch Class
1st Carina Le Bull D'Isengard

4-6 Month Bitch Class
1st Reedhall's Don't Take It Personal


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Superlative's Queen Isabella




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Discover Fortune N Glory At Keesbrook




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Xeralane's Captain Caveman




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 5 pts (0-5-0-1)
Idris Set My Heart Aflame

Best Puppy In Breed
MD's Hera White Lightning @ Heritage

Select Bitch
Ch Aery On A Whim For Bibelot



Winners Bitch: (0-5-0-1)
Idris Set My Heart Aflame

Reserve Winners Bitch
MD's Hera White Lightning @ Heritage

Junior Puppy Bitch Class
1st MD's Hera White Lightning @ Heritage
2nd Polosport Late Night Talking

Senior Puppy Bitch Class
1st Denali's Afternoon Delight With Adanac

12-18 Month Bitch Class
1st Glow Howling In Trick Or Treat

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Idris Set My Heart Aflame

4-6 Month Bitch Class
1st Adanacs Fake It Till You Make It


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 7 pts (3-3-2-0)
Ch Avatars Great Expectations

Best Of Opposite Sex
Whitedoves White Opal

Best Of Winners: (3-3-2-0)
Whitedoves White Opal

Best Puppy In Breed
Ch Avatars Great Expectations

Select Dog
Ch Afterglow Jeremiah


Winners Dog: (3-3-2-0)
Kushnivas Justafire

Reserve Winners Dog
Shorebird Snow Goose

Junior Puppy Dog Class
1st Shorebird Snow Goose
2nd Sereia's Veggie Stir-Fry

Open Dog Class
1st Kushnivas Justafire


Winners Bitch: (3-3-2-0)
Whitedoves White Opal

Reserve Winners Bitch
Syquefine's Ever So Kir Royal

Canadian Bred Bitch Class
1st Syquefine's Ever So Kir Royal

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Syquefine's To Infinity Plus One

Open Bitch Class
1st Whitedoves White Opal


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Hibiscus Lil' Shiba Inu Not A Fox



4-6 Month Bitch Class
1st Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Chopin's Secret Agent




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services


Group 7 - Michael Woods (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Zesta Lynphil Clairvoyant
  Shetland Sheepdog   64
Group 2nd   
GChG Runway Down To The River
  Australian Shepherd   59
Group 3rd   
GChS Dreamchaser La Vita A Bella
  Bearded Collie   52
Group 4th   
GChB MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky
  Finnish Lapphund   50
BPIG   
Arcane Riverhund's Queen B Xoxo
  Norwegian Buhund   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Hilltopsmas Heartless Outlaw
  Australian Shepherd   0
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kurpas N Larkspur Leap Of Faith




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (2-2-3-0)
GChG Runway Down To The River

Best Of Opposite Sex
Morningdove Emerald-View's Never Say Never

Best Of Winners: (2-2-3-0)
Hearthside Mast-R Leaguer

Best Puppy In Breed
Hearthside Mast-R Leaguer

Select Dog
GChG Northbay XSell's I Gotta Do It My Way


Winners Dog: (2-2-3-0)
Hearthside Mast-R Leaguer

Reserve Winners Dog
Robin's All So Classic

Senior Puppy Dog Class
1st Hearthside Mast-R Leaguer

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Robin's All So Classic

4-6 Month Dog Class
1st Hilltopsmas Heartless Outlaw


Winners Bitch: (2-2-3-0)
Morningdove Emerald-View's Never Say Never

Reserve Winners Bitch
Fortis's Everything Counts

Junior Puppy Bitch Class
1st Morningdove Emerald-View's Never Say Never

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Fortis's Everything Counts

4-6 Month Bitch Class
1st Hilltopmas Im So Fawned Of You


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Runamok Texas Two Step

Best Puppy In Breed
Runamok Texas Two Step



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Runamok Texas Two Step

Senior Puppy Bitch Class
1st Runamok Texas Two Step


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChS Dreamchaser La Vita A Bella



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Meadows' Life's A Breeze

Open Bitch Class
1st Meadows' Life's A Breeze


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Belgiadors Nikita Du Soul



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Belgiadors Nikita Du Soul

12-18 Month Bitch Class
1st Belgiadors Nikita Du Soul


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Chaparral's Irish Red




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




4-6 Month Bitch Class
1st Harbormist My Beautiful Wickedness


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Colwick's News Flash

Select Bitch
Ch Comeaway Wine And Roses



4-6 Month Bitch Class
1st Comeaway South Of Heaven


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services

Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GChS MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky

Best Of Opposite Sex
Ch Ember Pine And Maple Trails

Select Bitch
Ch Maplemyst's Little Brown Jug




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 6 pts (2-3-2-0)
Robillane's Rebar

Best Of Opposite Sex
Robillane's Dancing In The Dark

Best Of Winners: (2-3-2-0)
Robillane's Rebar

Best Puppy In Breed
Cedar Vom Burgimwald

Select Dog
Ch Hellwigg's Firestorm


Winners Dog: (2-3-2-0)
Robillane's Rebar

Reserve Winners Dog
Henko Vom Burgimwald

12-18 Month Dog Class
1st Henko Vom Burgimwald

Open Dog Class
1st Robillane's Rebar


Winners Bitch: (2-3-2-0)
Robillane's Dancing In The Dark

Reserve Winners Bitch
Cantrys Vom Burgimwald

Junior Puppy Bitch Class
1st Cedar Vom Burgimwald

Canadian Bred Bitch Class
1st Robillane's Dancing In The Dark
2nd Cantrys Vom Burgimwald


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Milkweed Isd Alda Gna

Best Of Opposite Sex
Ch Stassa Pine Sky Tyr



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Milkweed Isd Alda Gna

Open Bitch Class
1st Milkweed Isd Alda Gna


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Riverhund Kyon's He Who Must Not Be Named

Best Of Opposite Sex
Riverhund Kyon's Moaning Myrtle

Best Puppy In Breed
Arcane Riverhund's Queen B Xoxo



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Riverhund Kyon's Moaning Myrtle

Reserve Winners Bitch
Arcane Riverhund's Queen B Xoxo

Junior Puppy Bitch Class
1st Arcane Riverhund's Queen B Xoxo

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Riverhund Kyon's Moaning Myrtle


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Tasiahills Merrymops The One

Best Of Opposite Sex
Bizzeeboots New Beginning



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Bizzeeboots New Beginning

Open Bitch Class
1st Bizzeeboots New Beginning


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GCh Zesta Lynphil Clairvoyant

Best Of Opposite Sex
Ch Rivermyst's Brantstar's Another Fashion Trend

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Bridgeway Largo Dream With Me

Best Puppy In Breed
Ch Rivermyst's Brantstar's Another Fashion Trend


Winners Dog: (1-2-1-1)
Velvetfog Smokey Robinson

Senior Puppy Dog Class
1st Velvetfog Smokey Robinson


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Bridgeway Largo Dream With Me

Reserve Winners Bitch
Regaloake's Deja Blu

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Regaloake's Deja Blu

Open Bitch Class
1st Bridgeway Largo Dream With Me

4-6 Month Bitch Class
1st Regaloake's Icandy


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Dom Corgi Chocolate Kiss

Best Of Opposite Sex
Edgebrook's Anticipation

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Dom Corgi Chocolate Kiss

Best Puppy In Breed
Edgebrook's Anticipation


Winners Dog: (1-3-0-0)
Dom Corgi Chocolate Kiss

Open Dog Class
1st Dom Corgi Chocolate Kiss


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Edgebrook's Anticipation

Reserve Winners Bitch
Edgebrook's Paint It Black

Junior Puppy Bitch Class
1st Edgebrook's Anticipation

12-18 Month Bitch Class
1st Eyespy Let's Take A Gamble At Fourleaf

Open Bitch Class
1st Edgebrook's Paint It Black


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 7 pts (0-4-2-2)
Ch Riverside Cuiba You Ain't Seen Muffin Yet

Best Of Opposite Sex
GChB Cadwyn Silver Dreams At Glenora

Best Puppy In Breed
Ch Cadwyn Mighty Memories

Select Dog
Ch Cadwyn Mighty Memories

Select Bitch
Ch Tiva Just Dance Corgiband



Winners Bitch: (0-4-2-2)
Cadwyn Too Hot To Handle

Reserve Winners Bitch
Kendelee's Princess Kicking Up Dust

Junior Puppy Bitch Class
1st Kendelee's Princess Kicking Up Dust
2nd Queenly's Kona Latte

Canadian Bred Bitch Class
1st Cadwyn Too Hot To Handle

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ravinel Spellbound By The Moon


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By