Trillium Dog Fanciers
Saturday, October 28, 2023



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MRBIS MBISS Can GChG/MBIS Mex GCh/Am Ch Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
"Jack"
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Owners: Christina Koffman-Heard and John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Espen Engh
Australian Shepherd  
GChG Runway Down To The River
Points: 488 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Espen Engh
Borzoi  
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
Points: 426
Best Puppy In Show
Judge: Espen Engh
Pomeranian   Chriscendo Convincing
Best Baby Puppy In Show
Judge: Espen Engh
Saint Bernard   Komorebi's Let's Go Party








Group 1 - David Kittredge Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Captiva Chamberlayne MrBigStuf
  Setter (Irish)   114
Group 2nd   Ch Homewrdbound's Dont Worry Baby   Retriever (Golden)   113
Group 3rd   
GCh Coldwater's Mmm Mmm Good
  Pointer (German Short-Haired)   93
Group 4th   
GChS Wynmoor N Bryden's Once Upon A Time
  Spaniel (English Springer)   87
BPIG    Mar-K's Outlaw @ CPK & VC   Spaniel (American Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Stannyfield's Femme Fatale   Spaniel (Welsh Springer)   0
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChS Treebeard's Open The Pod Doors

Best Of Opposite Sex
Patronum Hufflepuff Maya At Northrock

Best Puppy In Breed
Patronum Hufflepuff Maya At Northrock



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Pageska's Tiktok



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Pageska's Tiktok

Reserve Winners Bitch
Tiga Pageska's

12-18 Month Bitch Class
1st Tiga Pageska's

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pageska's Tiktok


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
HH Mtn View Rain Or Shine At Solivia

Best Of Opposite Sex
GChS Seasyde Rapture Of Zephyr

Select Bitch
GChS Perryglen's Black Label



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GChS Redlion's Invasion

Best Of Opposite Sex
Conroy's Mystic Teal

Best Puppy In Breed
Ch Eastern Waters' Mountain Man Burtwizzle

Select Dog
Ch Eastern Waters' Mountain Man Burtwizzle



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Conroy's Mystic Teal

Reserve Winners Bitch
Conroy's Summer Cameo

Junior Puppy Bitch Class
1st Conroy's Mystic Teal

Open Bitch Class
1st Conroy's Summer Cameo


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 5 pts (0-3-2-1)
Johnnie Walker Black Brianta

Best Of Opposite Sex
Ch Duenorth Guess Who

Best Puppy In Breed
Valoranna Duenorth Bells N Whistles

Select Dog
GChB Wyreriver's Charles Parker Invincible



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 6 pts (2-2-2-1)
GChG Roaneden's Shorelander

Best Of Opposite Sex
GCh Kalmegess' Four The Roses

Best Of Winners: (2-2-2-1)
Tara By The Water's Edge

Best Puppy In Breed
Seaside Brandi's Wintersong

Select Dog
Ch Sproul's Spirit Incredible Temptation


Winners Dog: (2-2-2-1)
Tara By The Water's Edge

Reserve Winners Dog
Seaside Brandi's Wintersong

Senior Puppy Dog Class
1st Seaside Brandi's Wintersong

Open Dog Class
1st Tara By The Water's Edge


Winners Bitch: (2-2-2-1)
Tara's Home Grown Country Girl

Reserve Winners Bitch
Dragonluck's Silver Maple Angel

12-18 Month Bitch Class
1st Dragonluck's Silver Maple Angel

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Tara's Home Grown Country Girl


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tilda's Bright Star @ Lentigo's

Best Puppy In Breed
Tilda's Bright Star @ Lentigo's



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tilda's Bright Star @ Lentigo's

Junior Puppy Bitch Class
1st Tilda's Bright Star @ Lentigo's


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Captiva Chamberlayne MrBigStuf




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 7 pts (1-3-4-0)
GChS Madilane's Northern Light

Best Of Opposite Sex
Pinecliff's Something To Dream About

Best Of Winners: (1-3-4-0)
Mar-K's Outlaw @ CPK & VC

Best Puppy In Breed
Mar-K's Outlaw @ CPK & VC

Select Dog
Ch Bet-Mac N Pinedale's Burnin Love


Winners Dog: (1-3-4-0)
Mar-K's Outlaw @ CPK & VC

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Mar-K's Outlaw @ CPK & VC

4-6 Month Dog Class
1st Blackgem's Storm Trooper


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Beauvert Mischief Fired Up & Ready To Go

Best Of Opposite Sex
Beauvert's Duplicate Copy

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Beauvert Mischief Fired Up & Ready To Go


Winners Dog: (1-1-0-0)
Beauvert's Duplicate Copy

12-18 Month Dog Class
1st Beauvert's Duplicate Copy


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GChS Carnaby Especially Rockette

Best Of Opposite Sex
Cockerlea's Right On Time

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Cockerlea's Right On Time

Best Puppy In Breed
Meadowset Especially Spicey

Select Dog
Ch Windsor True North At Wincheshire


Winners Dog: (2-1-1-1)
Cockerlea's Right On Time

Reserve Winners Dog
Carnaby One And Done

Junior Puppy Dog Class
1st Carnaby One And Done

12-18 Month Dog Class
1st Cockerlea's Right On Time


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Meadowset Especially Spicey

Junior Puppy Bitch Class
1st Meadowset Especially Spicey


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Wynmoor N Bryden's Once Upon A Time

Select Dog
GChS Nanjay's Altitude




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
GChG Rolyart's Sound Of Thunder

Best Of Opposite Sex
GCh Hartsage Key To My Heart

Best Puppy In Breed
Hartsage Supernova

Select Dog
GCh Clussexx Redline Espresso


4-6 Month Dog Class
1st Stannyfield's Alibi Witness


Winners Bitch: (0-2-2-1)
Hartsage Supernova

Reserve Winners Bitch
Long Lane 8 Point Star

Junior Puppy Bitch Class
1st Long Lane 8 Point Star

Senior Puppy Bitch Class
1st Hartsage Supernova

4-6 Month Bitch Class
1st Stannyfield's Femme Fatale
2nd Stannyfield's Daughter Of Time Rising Above


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services


Winners Bitch: (2-2-4-3)
Shikari The World Is My Stage

Reserve Winners Bitch
Calabri Northern Seoul Dance Tradition

Junior Puppy Bitch Class
1st Calabri Northern Seoul Dance Tradition

Senior Puppy Bitch Class
1st Shikari The World Is My Stage


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: David Kittredge

Best Of Breed: 4 pts (0-3-0-2)
Oakpoint's Platinum Water Lily



Winners Bitch: (0-3-0-2)
Oakpoint's Platinum Water Lily

Reserve Winners Bitch
Platinum's Flying Solo

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Platinum's Flying Solo

Open Bitch Class
1st Oakpoint's Platinum Water Lily
2nd Colray's Autumnmist Aurora Borealis


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 2 - Ann Ingram Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   94
Group 2nd   
Ch FoxTrot's Boomer's Legacy
  Rhodesian Ridgeback   92
Group 3rd   
GChS Sirhan Madiidu Al Basari
  Saluki   87
Group 4th   
Osiris Stars Align At Eretz
  Pharaoh Hound   80
BPIG    Stardust Ive Got A Crush On You SL   Dachshund (Standard Long-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Tayleefarm Rebel Rebel
  Irish Wolfhound   0
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Deloubelle Viva Las Vegas At First Klas

Best Of Opposite Sex
GChS Lyrical's Let Me Tell You




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GChB Bushwacker Fortune Hunter

Best Of Opposite Sex
Ch Ambertail's Little Dazzling Trophy

Best Puppy In Breed
Ch Ambertail's Little Dazzling Trophy

Select Bitch
Ch Blackwing's Davina Valentine




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Zen's Grab Your Gear




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB FoxTail's Fate Of The Furious




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChEx Boru's Surrealism

Best Puppy In Breed
Boru's Legend Of El Dorado


Winners Dog: (1-0-1-0)
Boru's Legend Of El Dorado

Senior Puppy Dog Class
1st Boru's Legend Of El Dorado



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy

Best Of Opposite Sex
Elance Winsome Wilhelmina



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Elance Winsome Wilhelmina

12-18 Month Bitch Class
1st Elance Winsome Wilhelmina


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
Freestyle's Saddle Up Buttercup MW

Best Of Opposite Sex
GCh T-Rex Pageska De L'Abbaye Sainte Marie

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Freestyle's Saddle Up Buttercup MW

Select Dog
GCh Zoldmali Simba

Select Bitch
GCh Incahoots N Prelude's Annie Oakley MW


Winners Dog: (1-3-2-1)
Freestyle's Save A Horse MW

12-18 Month Dog Class
1st Freestyle's Save A Horse MW


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 7 pts (1-1-4-2)
GChG Altadach Aston Martin SL

Best Of Opposite Sex
GCh E R Dox With Bells And Whistles

Best Of Winners: (1-1-4-2)
Stardust Ive Got A Crush On You SL

Best Puppy In Breed
Stardust Ive Got A Crush On You SL

Select Dog
GCh Hundeleben Win-Tin-Tin

Select Bitch
GChB Telkel Karma Is A Bit Charmed SL


Winners Dog: (1-1-4-2)
Stardust Ive Got A Crush On You SL

Senior Puppy Dog Class
1st Stardust Ive Got A Crush On You SL


Winners Bitch: (1-1-4-2)
Telkel Love Is Psycho SL

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Telkel Love Is Psycho SL

4-6 Month Bitch Class
1st E R Dox Maybe She Was Born With It


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Chilcotin's Silver Cloud



4-6 Month Bitch Class
1st The Best Revelation Of Dufailloux


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services

Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Pax Mundi Dione



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Pax Mundi Dione

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pax Mundi Dione


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Castlekeep's Potent

Select Dog
GChB Tayleefarm Carlos Santana



4-6 Month Bitch Class
1st Tayleefarm Rebel Rebel


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Naku's Grundgetta At Arthayr




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
Ch Quiquen Snow Mesa

Best Of Opposite Sex
Ch Fanta's Tazmanian Devil

Best Of Winners: (2-2-1-1)
KingdomnDaggarwoods Wild At Heart


Winners Dog: (2-2-1-1)
Icon's Diamond Sky Denali

Reserve Winners Dog
Fanta's Ragnar The Mighty

12-18 Month Dog Class
1st Fanta's Ragnar The Mighty

Open Dog Class
1st Icon's Diamond Sky Denali


Winners Bitch: (2-2-1-1)
KingdomnDaggarwoods Wild At Heart

Reserve Winners Bitch
Normark's Song Of My Heart

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st KingdomnDaggarwoods Wild At Heart

Open Bitch Class
1st Normark's Song Of My Heart


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Osiris Stars Align At Eretz




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 4 pts (2-0-1-2)
GCh FoxTrot's Boomer's Legacy

Best Of Opposite Sex
Ch Cataraqui Midnight Girl

Select Bitch
Ch Foxtrot's Kilcooly Abbey



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
GChG Sirhan Madiidu Al Basari

Best Of Opposite Sex
Ch Khamsin's Melody

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Tamrick Red Moon Rising At Appalachia

Select Dog
GChB Feinouk The Smiler


Winners Dog: (1-3-2-1)
Hajji-Silverlea Lose Yourself

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Hajji-Silverlea Lose Yourself


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 13 pts (2-5-2-5)
GChB Leelo Redcliffe Now It's Time

Best Of Opposite Sex
GChS Aisling's Tiz The Season

Best Of Winners: (2-5-2-5)
Cariad's Chuffed To Bits

Best Puppy In Breed
Cariad's Chuffed To Bits

Select Dog
Ch Cariad's The Waiting Game

Select Bitch
Ch Aureate's Sweet Soleil


Winners Dog: (2-5-2-5)
Cariad's Chuffed To Bits

Reserve Winners Dog
McCartney's Chase The Dream

Junior Puppy Dog Class
1st Cariad's Chuffed To Bits

Senior Puppy Dog Class
1st McCartney's Chase The Dream


Winners Bitch: (2-5-2-5)
Wunder's Lovestruck

Reserve Winners Bitch
Jetstream Do You Believe In Magic

Junior Puppy Bitch Class
1st Cariad's Don't Get Your Nickers In A Knot
2nd Clandara's Here Comes The Sun

Senior Puppy Bitch Class
1st Wunder's Lovestruck

12-18 Month Bitch Class
1st Jetstream Ooh La Latte

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Jetstream Do You Believe In Magic

4-6 Month Bitch Class
1st Iron Maiden VIP Poppet
2nd Wunder Hot Stuff From Inglenook


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 3 - Honey Glendinning Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Marinella's The Thunder Rolls
  Portuguese Water Dog   45
Group 2nd   
GCh Nikita's New Holiday Tradition
  Samoyed   41
Group 3rd   
GCh Kristari's Formal Attire
  Siberian Husky   40
Group 4th   
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
  Newfoundland   36
BPIG   
Lindsayleigh's Waynoka
  Schnauzer (Giant)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Komorebi's Let's Go Party   Saint Bernard   0
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Bernova Reciprocity V Bernvonrust


Winners Dog: (2-0-0-0)
Bernova Reciprocity V Bernvonrust

Reserve Winners Dog
Creo's Sherman Five

Canadian Bred Dog Class
1st Creo's Sherman Five

Open Dog Class
1st Bernova Reciprocity V Bernvonrust



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
GCh Denshaw N Tybrushe's Jorja Peach

Best Puppy In Breed
GCh Denshaw N Tybrushe's Jorja Peach

Select Bitch
GCh Dabalon N Tybrushe's Unchained Melody




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Marconian'N Ridgetop Party Never Ends




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 11 pts (3-3-4-2)
GChEx Dancing Star-Protocol's Time To Dance For DreamOn

Best Of Opposite Sex
Gatehouse High Times At Edenwood

Best Of Winners: (3-3-4-2)
Gatehouse High Times At Edenwood

Best Puppy In Breed
Gatehouse High Times At Edenwood

Select Dog
GCh Magnolia's Enemies By Monday

Select Bitch
GCh Cresswell's Final Say


Winners Bitch: (3-3-4-2)
Gatehouse High Times At Edenwood

Reserve Winners Bitch
Gatehouse About Dam Time

Junior Puppy Bitch Class
1st Gatehouse High Times At Edenwood

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Gatehouse About Dam Time

Open Bitch Class
1st Dobereich's Xanadu


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 11 pts (2-3-4-3)
GChB Northernpaws Derby Hubert

Best Of Opposite Sex
GCh Cabezons Best Kept Secret At Nottinghill

Best Of Winners: (2-3-4-3)
Epics Inspiration at Hrothgars

Best Puppy In Breed
Cabezon's Cuppa Joe

Select Dog
GCh Northernpaws Chewbacca Of Knighterrant

Select Bitch
Ch Nottinghill's Oh To Be A Fly On The Wall


Winners Dog: (2-3-4-3)
Epics Inspiration at Hrothgars

Reserve Winners Dog
Cabezon's Cuppa Joe

Senior Puppy Dog Class
1st Cabezon's Cuppa Joe

Open Dog Class
1st Epics Inspiration at Hrothgars


Winners Bitch: (2-3-4-3)
Hrothgars Truly Trouble

Reserve Winners Bitch
Rocking Oaks Northern Star

Junior Puppy Bitch Class
1st Knighterrant's O-So-Goode Gertrude

Senior Puppy Bitch Class
1st Rocking Oaks Northern Star

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Hrothgars Truly Trouble


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon


4-6 Month Dog Class
1st Ashmoor's Release The Kraken



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChG Marinella's The Thunder Rolls

Best Of Opposite Sex
Drewsar Hops On Board

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Drewsar Tashtin Born To Perform At Charbr


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Drewsar Hops On Board

Reserve Winners Bitch
Charbr Doris Make My Day

Open Bitch Class
1st Drewsar Hops On Board
2nd Charbr Doris Make My Day


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChG Cammcastle's Ima Steinway

Best Of Opposite Sex
Torra Vd Steinbrucke

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Torra Vd Steinbrucke

Best Puppy In Breed
Polairis Von Konigliche


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Torra Vd Steinbrucke

Reserve Winners Bitch
Polairis Von Konigliche

Senior Puppy Bitch Class
1st Polairis Von Konigliche

Open Bitch Class
1st Torra Vd Steinbrucke


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Komorebi's Lover Boy


Winners Dog: (1-0-0-0)
Komorebi's Lover Boy

12-18 Month Dog Class
1st Komorebi's Lover Boy


4-6 Month Bitch Class
1st Komorebi's Let's Go Party


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Nikita's New Holiday Tradition




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Lindsayleigh's Waynoka

Best Puppy In Breed
Lindsayleigh's Waynoka



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Lindsayleigh's Waynoka

Senior Puppy Bitch Class
1st Lindsayleigh's Waynoka


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (2-0-2-0)
GChS Kristari's Formal Attire

Best Puppy In Breed
Ch Unicornhill Trade Secret

Select Dog
Ch Unicornhill Trade Secret


Winners Dog: (2-0-2-0)
Unicornhill Frozen Daiquiri

Reserve Winners Dog
Unicornhill Round Of Applause

Junior Puppy Dog Class
1st Unicornhill Round Of Applause

Senior Puppy Dog Class
1st Unicornhill Frozen Daiquiri



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 4 - Michael Woods (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   31
Group 2nd   
GCh Northcote Of Course
  Lakeland Terrier   30
Group 3rd   
GChB Benchmark's Best Kept Man
  Border Terrier   29
Group 4th   
Ch Keepsake's Dr Smoulder Bravestone
  Soft-Coated Wheaten Terrier   24
BPIG   
Ch Keepsake's Dr Smoulder Bravestone
  Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Nthn Elite Redbull   Bull Terrier   0
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Shannon's Zita



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Shannon's Zita

12-18 Month Bitch Class
1st Shannon's Zita


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GChS Benchmark's Best Kept Man

Best Of Opposite Sex
Ch Dobereich's Joy To The World

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Dobereich's Holiday Magic

Best Puppy In Breed
Ch Dobereich's Joy To The World


Winners Dog: (1-1-2-1)
Dobereich's Holiday Magic

Senior Puppy Dog Class
1st Dobereich's Holiday Magic


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Dobereich's Chasing Rainbows

Junior Puppy Bitch Class
1st Dobereich's Chasing Rainbows


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services



4-6 Month Dog Class
1st Nthn Elite Redbull



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Ch Clanlilly's Syryn Star Gazer

Best Of Opposite Sex
Ch Checkers QD Red Fox

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Cabaret My Foolish Heart

Best Puppy In Breed
Cabaret My Foolish Heart


Winners Dog: (1-2-1-1)
Kilmaree's Ruadh Creag

Junior Puppy Dog Class
1st Kilmaree's Ruadh Creag


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Cabaret My Foolish Heart

Reserve Winners Bitch
Meliagold's Musical Gift

Junior Puppy Bitch Class
1st Meliagold's Musical Gift

Senior Puppy Bitch Class
1st Cabaret My Foolish Heart


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Foxheart Courtesy Of The Red White And Blue




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kevric Light Of The Moon



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kevric Light Of The Moon

Open Bitch Class
1st Kevric Light Of The Moon


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Northcote Of Course




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Jetcity I Am The Law

Best Of Opposite Sex
Kairos Aka Ororo Monroe

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Jetcity I Am The Law


Winners Dog: (1-1-0-0)
Jetcity I Am The Law

Open Dog Class
1st Jetcity I Am The Law


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Kairos Aka Ororo Monroe

Open Bitch Class
1st Kairos Aka Ororo Monroe


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Lemontvallois-Debessiere Yuki

Best Puppy In Breed
Lemontvallois-Debessiere Yuki

Select Bitch
Ch Marwyn's If The Shoe Fits



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Lemontvallois-Debessiere Yuki

Reserve Winners Bitch
Lemontvallois Geisha

Senior Puppy Bitch Class
1st Lemontvallois-Debessiere Yuki

Open Bitch Class
1st Lemontvallois Geisha


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Blayloch Slam Duncan




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Fable Farms The Enchanter At Bushwell




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (0-2-2-2)
Ch Keepsake's Dr Smoulder Bravestone

Best Of Opposite Sex
Ch Pinehome's Looking Good

Best Puppy In Breed
Ch Keepsake's Dr Smoulder Bravestone

Select Dog
Ch Pinehome's Clear Sailing

Select Bitch
GCh Erinisle's Autumn Willow



Winners Bitch: (0-2-2-2)
Pinehome's Clear Skies

Reserve Winners Bitch
Dunluce Killeshin KD's Annie Of Earlecroft

Senior Puppy Bitch Class
1st Pinehome's Clear Skies

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Dunluce Killeshin KD's Annie Of Earlecroft


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChB Clandara's Lover Boy Of DelToro

Best Of Opposite Sex
Ch Rolona's Loving The Limelight

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Chi Risica Non Rosica


Winners Dog: (1-1-1-1)
Chi Risica Non Rosica

Open Dog Class
1st Chi Risica Non Rosica


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Rolona's Light Show

Open Bitch Class
1st Rolona's Light Show


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 5 - Joe Walton Top Dog
Points
Group 1st    Chriscendo Convincing   Pomeranian   82
Group 2nd   
GChG LionKing Blaze Of Glory
  Pekingese   75
Group 3rd   Ch Triptych Siosalach Stop And Stare   Pug   70
Group 4th   
Ch Avid Follow The Sun To Denali
  Chinese Crested Dog   53
BPIG    Chriscendo Convincing   Pomeranian   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Amyla's Marilyn Merlot At Weatherford
  Havanese   0
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
Ch Halcyonia Lady Mischief Maker

Best Of Opposite Sex
GCh Merania George Harrison

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Barrington's Heat Of The Night

Select Dog
Ch Chrys-Haefen Fighting Falcon


Winners Dog: (1-1-2-1)
Barrington's Heat Of The Night

12-18 Month Dog Class
1st Barrington's Heat Of The Night


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Ca Cambridge Juliette

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ca Cambridge Juliette


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Winsome Black Velvet

Best Of Opposite Sex
GChB Dedechshund Miso Far Fetched



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Winsome Black Velvet

12-18 Month Bitch Class
1st Winsome Black Velvet

4-6 Month Bitch Class
1st Bloomsbury Blinged Out


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 7 pts (2-4-1-1)
Misty Meadows Treacle Toffee-PC

Best Of Opposite Sex
Bloomsbury Bejeebers

Best Of Winners: (2-4-1-1)
Misty Meadows Treacle Toffee-PC

Best Puppy In Breed
Misty Meadows Treacle Toffee-PC

Select Dog
GCh Arcreya Primrose Raised By Wolves

Select Bitch
GChB Miso Miss Swipe Right


Winners Dog: (2-4-1-1)
Misty Meadows Treacle Toffee-PC

Reserve Winners Dog
Applegarden Go Play Circus

Junior Puppy Dog Class
1st Misty Meadows Treacle Toffee-PC

12-18 Month Dog Class
1st Applegarden Go Play Circus


Winners Bitch: (2-4-1-1)
Bloomsbury Bejeebers

Reserve Winners Bitch
Bloomsbury Biscotti Butter Pecan

Junior Puppy Bitch Class
1st Bloomsbury Biscotti Butter Pecan
2nd Miso Miss Match
3rd Misty Meadow's Star Dance-PC

Senior Puppy Bitch Class
1st Bloomsbury Bejeebers


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
GChB Avid Follow The Sun To Denali

Best Of Opposite Sex
Ch Laurelglens U TookMeBySurprise

Best Puppy In Breed
GChB Avid Follow The Sun To Denali


Winners Dog: (2-0-1-1)
Denali's Mojito Monday

Reserve Winners Dog
Redwood's Greetings Earthlings

Junior Puppy Dog Class
1st Denali's Mojito Monday

Open Dog Class
1st Redwood's Greetings Earthlings


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Pegase du Domaine de Polana

Best Of Opposite Sex
GCh Weylinmarsh's That Grl Is Mine

Best Puppy In Breed
GCh Weylinmarsh's That Grl Is Mine


4-6 Month Dog Class
1st Cotondeneige Stitch To The Rscue



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Clussexx Coronation Of A King From Sandscape

Best Of Opposite Sex
Clussexx N Sandcastle Born This Way



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Clussexx N Sandcastle Born This Way

Reserve Winners Bitch
Tickitbou's Designed By Dior

12-18 Month Bitch Class
1st Clussexx N Sandcastle Born This Way

Open Bitch Class
1st Tickitbou's Designed By Dior


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
GCh Royal Shaklands Balboa Rocky

Select Dog
GChB Pax Mundi N Tickitbou Allblack


Winners Dog: (1-0-2-0)
Zilcan Toy Soldier

Open Dog Class
1st Zilcan Toy Soldier


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
Ch Rythm's Nightshade At Silverland

Best Of Opposite Sex
Ch Clandara's Hot Couture

Best Puppy In Breed
Ch Ladyday's Guardian of the Galaxy

Select Dog
Ch Ladyday's Guardian of the Galaxy


4-6 Month Dog Class
1st Boccalupo Hot And Spicy


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB JBLittle Mademoiselle Nina d'Orleans

Best Of Opposite Sex
All I Want Elnaja

Best Puppy In Breed
All I Want Elnaja


Winners Dog: (1-0-0-1)
All I Want Elnaja

Senior Puppy Dog Class
1st All I Want Elnaja



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Pinkribbon's Pop You Like A Pea

Best Of Opposite Sex
Ch Rockalily's Dream Come True

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Rockalily's Init To Winit

Best Puppy In Breed
Ch Rockalily's Dream Come True


Winners Dog: (1-1-1-1)
Rockalily's Init To Winit

Senior Puppy Dog Class
1st Rockalily's Init To Winit


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Pinkribbon's How Sweet It Is

Junior Puppy Bitch Class
1st Pinkribbon's How Sweet It Is


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GChG LionKing Blaze Of Glory

Best Of Opposite Sex
Ch Diaquiris Sno-Peke Flawless

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Romiche Legacy To Lionking

Best Puppy In Breed
Ch Diaquiris Sno-Peke Flawless

Select Dog
GChS Diaquiris Dam Yankees


Winners Dog: (1-1-2-1)
Romiche Eternal Flame At Lionking

Junior Puppy Dog Class
1st Romiche Eternal Flame At Lionking

4-6 Month Dog Class
1st Pekeden Guns A Blazing


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Romiche Legacy To Lionking

Junior Puppy Bitch Class
1st Romiche Legacy To Lionking

4-6 Month Bitch Class
1st Diaquiris Forever Fame
2nd Loyalguard Shooting Star


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 6 pts (3-3-1-0)
Chriscendo Convincing

Best Of Opposite Sex
Sugarlamb's Show Yourself

Best Of Winners: (3-3-1-0)
Chriscendo Convincing

Best Puppy In Breed
Chriscendo Convincing

Select Dog
Ch Lion Dor Poms Milan Di Amore


Winners Dog: (3-3-1-0)
Chriscendo Convincing

Reserve Winners Dog
Fluke Pom's Kari

Junior Puppy Dog Class
1st Chriscendo Convincing

Open Dog Class
1st Fluke Pom's Kari
2nd Paradise House Dancing With My Father


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Parfait Chudan Profanity

Best Of Opposite Sex
Nadals Kitsu



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Nadals Kitsu

12-18 Month Bitch Class
1st Nadals Kitsu


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 16 pts (2-5-7-3)
Ch Triptych Siosalach Stop And Stare

Best Of Opposite Sex
Ch Jimary's Dream Lover

Best Of Winners: (2-5-7-3)
Heubergs Dyson Of Ember

Best Puppy In Breed
Heubergs Dyson Of Ember

Select Dog
GChB Pocket's Asti Spumante

Select Bitch
Ch Heroncrests Coco Chanel


Winners Dog: (2-5-7-3)
Heubergs Dyson Of Ember

Reserve Winners Dog
Ideal Iz Doma Elen Micah Jumanji

Junior Puppy Dog Class
1st Heubergs Dyson Of Ember

Open Dog Class
1st Ideal Iz Doma Elen Micah Jumanji

4-6 Month Dog Class
1st Xoe's Off To See The Wizard


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Nesting Doll Strawberry Sensation Colliwood

Best Of Opposite Sex
Lubich's Macho Man @ Colliwood

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Nesting Doll Strawberry Sensation Colliwood

Best Puppy In Breed
Lubich's Macho Man @ Colliwood


Winners Dog: (1-1-0-0)
Lubich's Macho Man @ Colliwood

Junior Puppy Dog Class
1st Lubich's Macho Man @ Colliwood


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Fwaggles Dreamboat V Rustic Ln




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Justatitch She's A Little Rascal

Best Puppy In Breed
Justatitch She's A Little Rascal



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Justatitch She's A Little Rascal

Junior Puppy Bitch Class
1st Justatitch She's A Little Rascal


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 6 - Ann Ingram Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   55
Group 2nd   
GChG Discover Fortune N Glory At Keesbrook
  Keeshond   54
Group 3rd   
Brookfields Lady Marmalade
  Dalmatian   52
Group 4th   
Ch Xeralane's Captain Caveman
  Lhasa Apso   48
BPIG   
Brookfields Lady Marmalade
  Dalmatian   N/A
Best Baby Puppy In Group    Cherokee Legend Jacib's Ziggy   Bulldog   0
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Nuuktok's Atka Kunik




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services


Winners Dog: (1-3-2-2)
Cherokee Legend Jacib's Vinnie

Senior Puppy Dog Class
1st Cherokee Legend Jacib's Vinnie


Winners Bitch: (1-3-2-2)
Bulldacious Supernova

Reserve Winners Bitch
Starlight Top Of The Muffin Lilly

Senior Puppy Bitch Class
1st Bulldacious Supernova

12-18 Month Bitch Class
1st Starlight They Are Real And They're Spectacular

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Starlight Top Of The Muffin Lilly

4-6 Month Bitch Class
1st Cherokee Legend Jacib's Ziggy
2nd Pelee's Big Adventure With Ogimaa


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 5 pts (0-4-1-1)
GChS Siosalach's Slayer Of Monsters

Best Of Opposite Sex
Gumby's Ride Wit Us

Best Puppy In Breed
Gumby's Ride Wit Us

Select Bitch
Ch Periwrinkles Drama Queen



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GChB Dragonslayer Tai's CharCoal

Best Of Opposite Sex
Pinchou's Winter Nights

Best Puppy In Breed
Pinchou's Winter Nights

Select Dog
Ch Rio's Jack Of Diamonds



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Pinchou's Winter Nights

Junior Puppy Bitch Class
1st Pinchou's Winter Nights


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Brookfields Lady Marmalade

Best Of Opposite Sex
Friends Furever George Harrison

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Brookfields Lady Marmalade

Best Puppy In Breed
Brookfields Lady Marmalade

Select Bitch
GCh Shenandal's Optimism And Joy


Winners Dog: (1-2-0-1)
Friends Furever George Harrison

Senior Puppy Dog Class
1st Friends Furever George Harrison


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Brookfields Lady Marmalade

Reserve Winners Bitch
Friends Furever Delicate Truffles

Senior Puppy Bitch Class
1st Friends Furever Delicate Truffles

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Brookfields Lady Marmalade


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 8 pts (1-3-1-4)
GChB Valpo Foxmoor Mink And Pearls

Best Of Opposite Sex
Ch Konigliche It's Not Over Til It's Over

Best Of Winners: (1-3-1-4)
Elle Frenchies Lark

Best Puppy In Breed
GChB Valpo Foxmoor Mink And Pearls

Select Bitch
GCh Masino's Petite Demone!


Winners Dog: (1-3-1-4)
Creature Le Bull D'Isengard

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Creature Le Bull D'Isengard


Winners Bitch: (1-3-1-4)
Elle Frenchies Lark

Reserve Winners Bitch
Seulement Bullmarkets Jellybean

12-18 Month Bitch Class
1st Elle Frenchies Lark
2nd Seulement Bullmarkets Jellybean

Canadian Bred Bitch Class
1st Carina Le Bull D'Isengard

4-6 Month Bitch Class
1st Reedhall's Don't Take It Personal


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Superlative's Queen Isabella




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChG Discover Fortune N Glory At Keesbrook

Best Puppy In Breed
Summerwind's Beam Me Up To Keesbrook



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Xeralane's Captain Caveman




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 8 pts (3-4-2-0)
Ch Avatars Great Expectations

Best Of Opposite Sex
Whitedoves White Opal

Best Of Winners: (3-4-2-0)
Whitedoves White Opal

Best Puppy In Breed
Ch Avatars Great Expectations

Select Dog
Ch Afterglow Jeremiah


Winners Dog: (3-4-2-0)
Shorebird Snow Goose

Reserve Winners Dog
Kushnivas Justafire

Junior Puppy Dog Class
1st Shorebird Snow Goose
2nd Sereia's Veggie Stir-Fry

Open Dog Class
1st Kushnivas Justafire


Winners Bitch: (3-4-2-0)
Whitedoves White Opal

Reserve Winners Bitch
K-Lar's Chocolates Are So Gucci Of Bijou

Junior Puppy Bitch Class
1st K-Lar's Chocolates Are So Gucci Of Bijou

Canadian Bred Bitch Class
1st Syquefine's Ever So Kir Royal

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Syquefine's To Infinity Plus One

Open Bitch Class
1st Whitedoves White Opal


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Mardeck's The Sorcerer's Quest




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChB Hibiscus Lil' Shiba Inu Not A Fox

Select Bitch
GChB Hibiscus Chisana Takaramono



4-6 Month Bitch Class
1st Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Chopin's Secret Agent

Best Of Opposite Sex
Mirabella Cherry Paradise For Everyone

Best Puppy In Breed
Mirabella Cherry Paradise For Everyone



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Ann Ingram

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services


Group 7 - Heather Langfeld Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Runway Down To The River
  Australian Shepherd   61
Group 2nd   
GCh Zesta Lynphil Clairvoyant
  Shetland Sheepdog   55
Group 3rd   
GChB MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky
  Finnish Lapphund   50
Group 4th   
Ch Riverhund Kyon's He Who Must Not Be Named
  Norwegian Buhund   47
BPIG   
Ch Cadwyn Mighty Memories
  Welsh Corgi (Pembroke)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Hilltopmas Im So Fawned Of You
  Australian Shepherd   0
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kurpas N Larkspur Leap Of Faith




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 5 pts (2-1-3-0)
GChG Runway Down To The River

Best Of Opposite Sex
Fortis's Everything Counts

Best Of Winners: (2-1-3-0)
Hearthside Mast-R Leaguer

Best Puppy In Breed
Hearthside Mast-R Leaguer

Select Dog
GChG Northbay XSell's I Gotta Do It My Way


Winners Dog: (2-1-3-0)
Hearthside Mast-R Leaguer

Reserve Winners Dog
Robin's All So Classic

Senior Puppy Dog Class
1st Hearthside Mast-R Leaguer

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Robin's All So Classic

4-6 Month Dog Class
1st Hilltopsmas Heartless Outlaw


Winners Bitch: (2-1-3-0)
Fortis's Everything Counts

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Fortis's Everything Counts

4-6 Month Bitch Class
1st Hilltopmas Im So Fawned Of You


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Runamok Texas Two Step

Best Puppy In Breed
Runamok Texas Two Step



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Runamok Texas Two Step

Senior Puppy Bitch Class
1st Runamok Texas Two Step


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Meadows' Life's A Breeze

Select Bitch
GChS Dreamchaser La Vita A Bella



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Meadows' Life's A Breeze

Open Bitch Class
1st Meadows' Life's A Breeze


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Belgiadors Nikita Du Soul



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Belgiadors Nikita Du Soul

12-18 Month Bitch Class
1st Belgiadors Nikita Du Soul


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




4-6 Month Bitch Class
1st Harbormist My Beautiful Wickedness


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Comeaway Wine And Roses



4-6 Month Bitch Class
1st Comeaway South Of Heaven


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GChS MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky

Best Of Opposite Sex
Ch Ember Pine And Maple Trails

Select Bitch
Ch Maplemyst's Little Brown Jug




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 6 pts (2-3-2-0)
Ch Hellwigg's Firestorm

Best Of Opposite Sex
Robillane's Dancing In The Dark

Best Of Winners: (2-3-2-0)
Robillane's Rebar

Best Puppy In Breed
Cedar Vom Burgimwald

Select Dog
Ch Udo Von Der Eschelbronner Schlosswiese


Winners Dog: (2-3-2-0)
Robillane's Rebar

Reserve Winners Dog
Henko Vom Burgimwald

12-18 Month Dog Class
1st Henko Vom Burgimwald

Open Dog Class
1st Robillane's Rebar


Winners Bitch: (2-3-2-0)
Robillane's Dancing In The Dark

Reserve Winners Bitch
Cantrys Vom Burgimwald

Junior Puppy Bitch Class
1st Cedar Vom Burgimwald

Canadian Bred Bitch Class
1st Robillane's Dancing In The Dark
2nd Cantrys Vom Burgimwald


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Milkweed Isd Alda Gna

Best Of Opposite Sex
Ch Stassa Pine Sky Tyr



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Milkweed Isd Alda Gna

Open Bitch Class
1st Milkweed Isd Alda Gna


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Riverhund Kyon's He Who Must Not Be Named

Best Of Opposite Sex
Arcane Riverhund's Queen B Xoxo

Best Puppy In Breed
Arcane Riverhund's Queen B Xoxo



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Arcane Riverhund's Queen B Xoxo

Reserve Winners Bitch
Riverhund Kyon's Moaning Myrtle

Junior Puppy Bitch Class
1st Arcane Riverhund's Queen B Xoxo

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Riverhund Kyon's Moaning Myrtle


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Tasiahills Merrymops The One

Best Of Opposite Sex
Bizzeeboots New Beginning



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Bizzeeboots New Beginning

Open Bitch Class
1st Bizzeeboots New Beginning


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GCh Zesta Lynphil Clairvoyant

Best Of Opposite Sex
Ch Rivermyst's Brantstar's Another Fashion Trend

Best Of Winners: (0-4-2-2)
Bridgeway Largo Dream With Me

Best Puppy In Breed
Ch Rivermyst's Brantstar's Another Fashion Trend


Winners Dog: (0-4-2-2)
Velvetfog Smokey Robinson

Senior Puppy Dog Class
1st Velvetfog Smokey Robinson


Winners Bitch: (0-4-2-2)
Bridgeway Largo Dream With Me

Reserve Winners Bitch
Regaloake's Deja Blu

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Regaloake's Deja Blu

Open Bitch Class
1st Bridgeway Largo Dream With Me

4-6 Month Bitch Class
1st Regaloake's Icandy


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Dom Corgi Chocolate Kiss

Best Of Opposite Sex
Edgebrook's Anticipation

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Dom Corgi Chocolate Kiss

Best Puppy In Breed
Edgebrook's Anticipation


Winners Dog: (1-3-0-0)
Dom Corgi Chocolate Kiss

Open Dog Class
1st Dom Corgi Chocolate Kiss


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Edgebrook's Anticipation

Reserve Winners Bitch
Eyespy Let's Take A Gamble At Fourleaf

Junior Puppy Bitch Class
1st Edgebrook's Anticipation

12-18 Month Bitch Class
1st Eyespy Let's Take A Gamble At Fourleaf

Open Bitch Class
1st Edgebrook's Paint It Black


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 7 pts (0-4-2-2)
Ch Riverside Cuiba You Ain't Seen Muffin Yet

Best Of Opposite Sex
Ch Cadwyn Mighty Memories

Best Puppy In Breed
Ch Cadwyn Mighty Memories

Select Dog
GChB Cadwyn Silver Dreams At Glenora

Select Bitch
Ch Tiva Just Dance Corgiband



Winners Bitch: (0-4-2-2)
Cadwyn Too Hot To Handle

Reserve Winners Bitch
Ravinel Spellbound By The Moon

Junior Puppy Bitch Class
1st Queenly's Kona Latte
2nd Kendelee's Princess Kicking Up Dust

Canadian Bred Bitch Class
1st Cadwyn Too Hot To Handle

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ravinel Spellbound By The Moon


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By