Moncton Kennel Club
Sunday, November 14, 2021 - Show-4



Related Results

Obedience

Saturday, November 13 (Obedience Sat-1)
Saturday, November 13 (Obedience Sat-2)
Sunday, November 14 (Obedience Sun-3)

Rally Obedience

Saturday, November 13 (Rally Sat-1)
Saturday, November 13 (Rally Sat-2)
Sunday, November 14 (Rally Sun-3)
Sunday, November 14 (Rally Sun-4)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Honey Glendinning
Russell Terrier  
GCh D.B.F. Vintage Dior
Points: 153 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Honey Glendinning
Toy Manchester Terrier  Ch Fwaggles Times Are Changin' Rustic Lane
Points: 143
Best Puppy In Show
Judge: Honey Glendinning
Shih Tzu  Ch Jempaws Healing Broken Hearts Mender
Best Veteran In Show
Judge: Honey Glendinning
Great Dane  
GCh Lagarada's Celtic Magic








Group 1 - Jeremy Browne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Follyhills Winoka AfterTheRain
  Weimaraner   34
Group 2nd   
GCh YBFGoldens All Or Nothing JustB
  Retriever (Golden)   33
Group 3rd   
GCh Redmoon's Sexy Son Of A Duck
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   22
Group 4th   
GCh Rolyart's Sound Of Thunder
  Spaniel (Welsh Springer)   17
BPIG   
Chesacola's Tennessee Honey
  Retriever (Chesapeake Bay)   N/A
Best Veteran In Group   
GCh Apple
  Lagotto Romagnolo   0
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Valkyrie Of Armonia

Best Of Opposite Sex
Grandcru Top Gun


Winners Dog: (1-1-0-0)
Grandcru Top Gun

Open Dog Class
1st Grandcru Top Gun


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Valkyrie Of Armonia

Open Bitch Class
1st Valkyrie Of Armonia

Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chesacola's Tennessee Honey

Best Puppy In Breed
Chesacola's Tennessee Honey



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chesacola's Tennessee Honey

Senior Puppy Bitch Class
1st Chesacola's Tennessee Honey

Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 10 pts (2-4-5-0)
GCh YBFGoldens All Or Nothing JustB

Best Of Opposite Sex
Goldiva's Casino Royale

Best Of Winners: (2-4-5-0)
Goldiva's Casino Royale

Best Puppy In Breed
Ambercroft's Fare Rising Tide At Skyline

Select Dog
Ch Goldiva's Southern Gentleman


Winners Dog: (2-4-5-0)
Auburnmist Harmonie Highland Gateway

Reserve Winners Dog
Goldiva's Trail Blazer

Junior Puppy Dog Class
1st Auburnmist Harmonie Highland Gateway

Open Dog Class
1st Goldiva's Trail Blazer


Winners Bitch: (2-4-5-0)
Goldiva's Casino Royale

Reserve Winners Bitch
Jackson's Always Remember Us This Way

Junior Puppy Bitch Class
1st Jackson's Always Remember Us This Way

Senior Puppy Bitch Class
1st Genosha's Fiery Phoenix

Open Bitch Class
1st Goldiva's Casino Royale
2nd Jetocas Takin A Napa At Skyline

Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 5 pts (1-4-0-1)
Ch Broadways Call Me Pauley At Woodview

Best Of Opposite Sex
Marsuvica And Matlin's Bear

Best Of Winners: (1-4-0-1)
Camlab's Dancing With The Stars

Best Puppy In Breed
Ch Broadways Call Me Pauley At Woodview


Winners Dog: (1-4-0-1)
Marsuvica And Matlin's Bear

12-18 Month Dog Class
1st Marsuvica And Matlin's Bear


Winners Bitch: (1-4-0-1)
Camlab's Dancing With The Stars

Reserve Winners Bitch
Everwood Startop's Midnight Expresso

Senior Puppy Bitch Class
1st Everwood Startop's Midnight Expresso

12-18 Month Bitch Class
1st Camlab's Dancing With The Stars

Canadian Bred Bitch Class
1st Marsuvica's Cross Border News

Open Bitch Class
1st Kriscoland's Wreath Of Roses

Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
GCh Redmoon's Sexy Son Of A Duck

Best Of Opposite Sex
RC Tollers Joy Of Life



Winners Bitch: (0-2-2-1)
RC Tollers Joy Of Life

Reserve Winners Bitch
Kare's Makin A Splash

Open Bitch Class
1st RC Tollers Joy Of Life
2nd Kare's Makin A Splash

Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Wingset I Ain't No Angel

Best Puppy In Breed
Wingset I Ain't No Angel


Winners Dog: (1-0-0-0)
Wingset I Ain't No Angel

Junior Puppy Dog Class
1st Wingset I Ain't No Angel


Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sweetwoods Em'Pi'Re State Of Mind


Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
Ch Scottfree Stage Door Johnny

Best Of Opposite Sex
Ch Marsuvica's Krimson And Klover

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Zion's Centennial Rose By The Bay

Best Puppy In Breed
Zion's Centennial Rose By The Bay


Winners Dog: (1-1-2-1)
Marsuvica's Klear Blue Yonder

Canadian Bred Dog Class
1st Marsuvica's Klear Blue Yonder


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Zion's Centennial Rose By The Bay

Senior Puppy Bitch Class
1st Zion's Centennial Rose By The Bay

Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic



Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rolyart's Sound Of Thunder



Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Follyhills Winoka AfterTheRain







Group 2 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Osiris A Standing Ovation Xo
  Pharaoh Hound   9
Group 2nd   
GCh Trumphill's Taking The High Road
  Rhodesian Ridgeback   8
Group 3rd   Ch Riverwind Gold Card SL   Dachshund (Standard Long-Haired)   7
Group 4th   
Ch Doxieville-Kurzbeing Felix Felicis For Er Dox ML
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   4
BPIG   
Ch Doxieville-Kurzbeing Felix Felicis For Er Dox ML
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   N/A
Best Veteran In Group   
Ch (Alt) Trumphill's Uncharted Journey
  Rhodesian Ridgeback   0
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Gwencalon's Steeldust Line

Best Puppy In Breed
Lemonladies Peter


Winners Dog: (1-0-1-0)
Lemonladies Peter

Junior Puppy Dog Class
1st Lemonladies Peter


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Doxieville-Kurzbeing Felix Felicis For Er Dox ML

Best Of Opposite Sex
Ch Er Dox Grace

Best Puppy In Breed
Doxieville-Kurzbeing Felix Felicis For Er Dox ML


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch GrandGables Wee Mr Fast Forward



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
Ch Riverwind Gold Card SL

Best Of Opposite Sex
Telkel Juste Juliette For ER Dox SL

Best Puppy In Breed
Telkel Juste Juliette For ER Dox SL

Select Dog
Ch Aviance Luna Caprese An Army Of One L



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Telkel Juste Juliette For ER Dox SL

Junior Puppy Bitch Class
1st Telkel Juste Juliette For ER Dox SL

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Osiris A Standing Ovation Xo



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Trumphill's Taking The High Road







Group 3 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Haltonhills Tickitbou Swan Song
  Boxer   14
Group 2nd   
GCh Pine Ridge's Feel The Thunder
  Bullmastiff   13
Group 3rd   
GCh MacDuff's Critical Acclaim
  Portuguese Water Dog   12
Group 4th   
GCh Regnancy A Test Of Faith
  Doberman Pinscher   11
BPIG   
Serdess Queen Of South With First Klas
  Akita   N/A
Best Veteran In Group   
GCh Lagarada's Celtic Magic
  Great Dane   0
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Sendosan Naxxramas

Best Of Opposite Sex
Serdess Queen Of South With First Klas

Best Puppy In Breed
Serdess Queen Of South With First Klas


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Haltonhills Tickitbou Swan Song



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pine Ridge's Feel The Thunder



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Prairie Creek's Guardian Angel



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Prairie Creek's Guardian Angel

Reserve Winners Bitch
North Kingdom's Summer Solstice

12-18 Month Bitch Class
1st Prairie Creek's Guardian Angel

Open Bitch Class
1st North Kingdom's Summer Solstice

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Regnancy A Test Of Faith

Best Of Opposite Sex
GCh Heartwood's Blue Bomber






Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Daybreaker's Forget Me Not

Best Puppy In Breed
Daybreaker's Forget Me Not



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Daybreaker's Forget Me Not

Senior Puppy Bitch Class
1st Daybreaker's Forget Me Not

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh MacDuff's Critical Acclaim



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Lonecreeks Lets Dance At Stonerose

Best Of Opposite Sex
Galwoods New Direction

Best Puppy In Breed
Galwoods New Direction



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Galwoods New Direction

Reserve Winners Bitch
Gina Di Gobelja

Junior Puppy Bitch Class
1st Galwoods New Direction

Open Bitch Class
1st Gina Di Gobelja





Group 4 - Jeremy Browne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh D.B.F. Vintage Dior
  Russell Terrier   9
Group 2nd   
Ellerker's By The Light Of The Moon
  Schnauzer (Miniature)   8
Group 3rd   Ch Upthecreek Is Sentimental   Cairn Terrier   7
Group 4th   
Ch Foxbend How Sweet It Is
  Parson Russell Terrier   6
BPIG   
Ellerker's By The Light Of The Moon
  Schnauzer (Miniature)   N/A
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Ispy Best Kept Secret



Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Upthecreek Is Sentimental



Judge:

Best Of Breed: 0 pts
Ch Raintree Earendil I Can Handle Myself



Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
Ch Foxbend How Sweet It Is

Best Of Opposite Sex
Ch River Glenn Perfect Crime

Best Puppy In Breed
Caudlewood Seize The Day



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Caudlewood Seize The Day

Reserve Winners Bitch
BristolAbbey's Don't Be Jelly

Junior Puppy Bitch Class
1st Newvista's Hey There Georgie Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Caudlewood Seize The Day

Open Bitch Class
1st BristolAbbey's Don't Be Jelly

Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh D.B.F. Vintage Dior



Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ellerker's By The Light Of The Moon

Best Puppy In Breed
Ellerker's By The Light Of The Moon



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Ellerker's By The Light Of The Moon

Junior Puppy Bitch Class
1st Ellerker's By The Light Of The Moon





Group 5 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   Ch Fwaggles Times Are Changin' Rustic Lane   Toy Manchester Terrier   21
Group 2nd   
GCh IslandGems Dream Girl
  Toy Fox Terrier   20
Group 3rd   
Ch Folklore Infiniti Fire N Gold
  Italian Greyhound   18
Group 4th    Marsuvica's Heir To Riches   Yorkshire Terrier   14
BPIG    Frostwood's Jazzy Wind Song   Cavalier King Charles Spaniel   N/A
Best Veteran In Group   
GCh Kabecca Grayson Firefly
  Italian Greyhound   0
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 5 pts (0-3-1-2)
Ch Falconcrest Sushine Serendipity

Best Of Opposite Sex
Ch Amitola Tyee Isha

Best Puppy In Breed
Frostwood's Jazzy Wind Song

Select Bitch
Ch Embee Frostwood Star Charmer



Winners Bitch: (0-3-1-2)
Sushines Wonder Of Spring V RH

Reserve Winners Bitch
Whimsy April Luv For Cherrywood

Senior Puppy Bitch Class
1st Frostwood's Jazzy Wind Song

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Whimsy April Luv For Cherrywood

Open Bitch Class
1st Sushines Wonder Of Spring V RH

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Gardine Don't Stop Believing



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Almendares Pasja



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Almendares Pasja

Reserve Winners Bitch
Almendares Wynter With Twinkle

Canadian Bred Bitch Class
1st Twinkle's Effervescent Honey

Open Bitch Class
1st Almendares Pasja
2nd Almendares Wynter With Twinkle

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Mightymites Dare To Dream!



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Wildfire Catch The Tidal Wave



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Citadel's Cool Breeze



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Citadel's Cool Breeze

12-18 Month Bitch Class
1st Citadel's Cool Breeze

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh IslandGems Dream Girl

Select Bitch
Ch Taraji Rose At Oceaniahicc



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Fwaggles Times Are Changin' Rustic Lane



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Marsuvica's Heir To Riches

Best Of Opposite Sex
Ch Marsuvica's Quick As A Flash


Winners Dog: (1-0-0-1)
Marsuvica's Heir To Riches

Canadian Bred Dog Class
1st Marsuvica's Heir To Riches






Group 6 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS
  Poodle (Standard)   23
Group 2nd   Ch Bulldacious Lucky Underpants   Bulldog   19
Group 3rd   
Ch Lebail's Light Of The Moon
  Boston Terrier   15
Group 4th   
GCh Rockstar's Haphazard
  Dalmatian   14
BPIG   Ch Jempaws Healing Broken Hearts Mender   Shih Tzu   N/A
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Lebail's Light Of The Moon



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Ch Bulldacious Lucky Underpants

Best Of Opposite Sex
Bulldacious Delenclos Royal Etiquette

Best Puppy In Breed
Bulldacious Delenclos Royal Etiquette

Select Dog
GCh Muldoon In The Arms Of Angels



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Bulldacious Delenclos Royal Etiquette

Reserve Winners Bitch
Bulldacious Delenclos Bonsai

Senior Puppy Bitch Class
1st Bulldacious Delenclos Royal Etiquette

Open Bitch Class
1st Bulldacious Delenclos Bonsai

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Rockstar's Haphazard

Best Of Opposite Sex
GCh Onsengeltje White And Buttoned



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
Ch Tykers Imma Wee Besom

Best Of Opposite Sex
Celtmacbhaid I Got You Babe

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Celtmacbhaid I Got You Babe

Best Puppy In Breed
Celtmacbhaid I Got You Babe

Select Bitch
Ch Tuckerlake's Hocus Pocus At Dewkist


Winners Dog: (1-1-0-2)
Celtmacbhaid I Got You Babe

Junior Puppy Dog Class
1st Celtmacbhaid I Got You Babe


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Celtmacbhaid We Will Rock You

Junior Puppy Bitch Class
1st Celtmacbhaid We Will Rock You

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Rhapsody's Destined To Be Mine



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Opus' Chi Mai

Best Of Opposite Sex
Glow Ziveren Jewelen

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Glow Ziveren Jewelen

Best Puppy In Breed
Ch Opus' Chi Mai


Winners Dog: (1-2-1-0)
Arioso Barokko Iz Voderviya

Open Dog Class
1st Arioso Barokko Iz Voderviya


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Glow Ziveren Jewelen

Reserve Winners Bitch
Glow Whoopy The Black Star

Junior Puppy Bitch Class
1st Glow Whoopy The Black Star

Canadian Bred Bitch Class
1st Glow Ziveren Jewelen

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Urajiro Hevi Kabiza Kion At Sealaska

Best Of Opposite Sex
Dckin's Huwezi Fuli At Sealaska

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Urajiro Hevi Kabiza Kion At Sealaska

Select Dog
Ch Kibo No Hoshi d'Urajiro


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Dckin's Huwezi Fuli At Sealaska

Open Bitch Class
1st Dckin's Huwezi Fuli At Sealaska

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Jempaws Healing Broken Hearts Mender

Best Puppy In Breed
Ch Jempaws Healing Broken Hearts Mender





Group 7 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Kaymann's Madame Hydra
  Collie (Rough)   37
Group 2nd   
GCh Riverryan Just Do It
  German Shepherd Dog   35
Group 3rd   
Ch Stonepillar's Here I Am Quiche
  Bouvier des Flandres   27
Group 4th   
Ch Reddenblu's Moonlight Marauder
  Australian Cattle Dog   24
BPIG    Lyricisle Cover Me In Sunshine   Shetland Sheepdog   N/A
Best Veteran In Group   
GCh Tresrullah's Comic Book Guy
  Australian Shepherd   0
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Reddenblu's Moonlight Marauder



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 5 pts (2-1-2-1)
Ch Ninebark Meadowlawn Nitelite Of Callaway

Best Of Opposite Sex
GCh Cowboy's Locked And Loaded

Best Of Winners: (2-1-2-1)
Sheep's Kin Solid Concerto

Select Dog
GChS Tresrullah's Holler At Ya Boy


Winners Dog: (2-1-2-1)
Sheep's Kin Solid Concerto

Reserve Winners Dog
Wenlisa's Dreams N Aspirations

Senior Puppy Dog Class
1st Wenlisa's Dreams N Aspirations

Open Dog Class
1st Sheep's Kin Solid Concerto


Winners Bitch: (2-1-2-1)
TBK's Penny Heartbreaker

Open Bitch Class
1st TBK's Penny Heartbreaker

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Stonepillar's Here I Am Quiche

Best Of Opposite Sex
Ch Flow Fay du Truffe Noire



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Boyero Wingardium Leviosa

Open Bitch Class
1st Boyero Wingardium Leviosa

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Kaymann's Madame Hydra

Select Bitch
Ch Omega's Divine Right



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Bearspaw Disentangled Rye Pa

Best Puppy In Breed
Maplemyst Heading For The Hill



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Bearspaw Disentangled Rye Pa

Reserve Winners Bitch
Maplemyst Heading For The Hill

Junior Puppy Bitch Class
1st Maplemyst Heading For The Hill

Open Bitch Class
1st Bearspaw Disentangled Rye Pa

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 7 pts (3-3-1-1)
GCh Riverryan Just Do It

Best Of Opposite Sex
GCh Lacomtesse Ailyn Vel

Best Of Winners: (3-3-1-1)
Riverryan Ragnarok

Best Puppy In Breed
Tazzman's Walking On Sunshine


Winners Dog: (3-3-1-1)
Riverryan Ragnarok

Reserve Winners Dog
Riverryans A Light In The Dark

Junior Puppy Dog Class
1st Nero Dei Precision

12-18 Month Dog Class
1st Riverryans A Light In The Dark

Open Dog Class
1st Riverryan Ragnarok


Winners Bitch: (3-3-1-1)
Riverryan's Proud As A Peacock

Reserve Winners Bitch
Tazzman's Sunshine At Midnight

Junior Puppy Bitch Class
1st Tazzman's Walking On Sunshine

12-18 Month Bitch Class
1st Tazzman's Sunshine At Midnight

Open Bitch Class
1st Riverryan's Proud As A Peacock

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Salish' Ror To Riverside

Best Puppy In Breed
Follow Me Riverside Champane On Ice


Winners Dog: (1-0-1-0)
Follow Me Riverside Champane On Ice

Junior Puppy Dog Class
1st Follow Me Riverside Champane On Ice


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Kyon's Heidi Perledatter



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 7 pts (2-2-2-2)
Ch Brantstar Grandgables Fashion Icon

Best Of Opposite Sex
Lyricisle Cover Me In Sunshine

Best Of Winners: (2-2-2-2)
Lyricisle Cover Me In Sunshine

Best Puppy In Breed
Lyricisle Cover Me In Sunshine

Select Dog
Ch Wistwin Trelynn Fire Marshall At Nikkilen

Select Bitch
GCh Lyricisle's Miss Know It All


Winners Dog: (2-2-2-2)
Sunnyseas Knight's Quest

Reserve Winners Dog
Charmedones Bailey's Irish Dream

12-18 Month Dog Class
1st Charmedones Bailey's Irish Dream

Open Dog Class
1st Sunnyseas Knight's Quest


Winners Bitch: (2-2-2-2)
Lyricisle Cover Me In Sunshine

Reserve Winners Bitch
Charmedones Cover Girl

Junior Puppy Bitch Class
1st Lyricisle Cover Me In Sunshine

12-18 Month Bitch Class
1st Charmedones Cover Girl

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Vastgota Canadian Giiwedin LT

Best Of Opposite Sex
Alkemi Daisy Bell LT

Best Puppy In Breed
Vastgota Irish Clover ST



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Alkemi Daisy Bell LT

Reserve Winners Bitch
Vastgota Irish Clover ST

Junior Puppy Bitch Class
1st Vastgota Irish Clover ST

12-18 Month Bitch Class
1st Alkemi Daisy Bell LT

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Bredright Little Deuce Coop

Best Of Opposite Sex
Walk In The Sky

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Bredright Little Deuce Coop


Winners Dog: (1-1-0-0)
Bredright Little Deuce Coop

Open Dog Class
1st Bredright Little Deuce Coop


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Walk In The Sky

Open Bitch Class
1st Walk In The Sky

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By