Battle River Canine Association
Sunday, October 24, 2021



Related Results


Results courtesy of:

-- Terrina Maciborski --
CH Ghostpine's Quantum Leap
"Bauer"
Breeder/Owner/Handler: Terrina Maciborski
www.facebook.com/GhostPine-Staffordshire-Bull-Terriers


Best In Show
Judge: Terry Gains
Retriever (Labrador)  
GCh Kermodei's Unforgettable Yeti
Points: 401 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Terry Gains
West Highland White Terrier  
Ch Skyehigh's Video Game
Points: 352
Best Puppy In Show
Judge: Terry Gains
Norwich Terrier  
Ch Terraraz It's Miller Time
Best Baby Puppy In Show
Judge: Terry Gains
Doberman Pinscher  
Valhalla's Knockin' Boots V Janterra
Best Veteran In Show
Judge: Terry Gains
Bull Terrier (Miniature)  
GCh Bullydust Charlotte's Web








Group 1 - Terry Gains Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Kermodei's Unforgettable Yeti
  Retriever (Labrador)   48
Group 2nd   
GCh Eirene's Chase N Chicks
  Retriever (Golden)   34
Group 3rd   GCh Ramblewood All The Right Moves   Spaniel (English Springer)   25
Group 4th   
GCh Bianca's BrazosRiver Tahoe
  Pointer (German Short-Haired)   24
BPIG   
Ch Cazarubin Seriously Im One Of A Kind V Seasyde
  Pointer   N/A
Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Fosterhome's Don't Stop Me Now



Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Cazarubin Seriously Im One Of A Kind V Seasyde

Best Puppy In Breed
Ch Cazarubin Seriously Im One Of A Kind V Seasyde



Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 3 pts (0-1-3-0)
GCh Bianca's BrazosRiver Tahoe

Best Of Opposite Sex
Firepoint Good Bones

Select Dog
GCh Clarity Go'n Big With VJK-Myst


4-6 Month Dog Class
1st Malhaven Dare To Dance The Tide


Winners Bitch: (0-1-3-0)
Firepoint Good Bones

12-18 Month Bitch Class
1st Firepoint Good Bones

4-6 Month Bitch Class
1st Malhaven Just Dance With Your Dog In The Rain

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Stonepeake Dirty Tommie



Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Birdztheword Too Humble To Brag



Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 8 pts (2-3-2-2)
GChB Eirene's Chase N Chicks

Best Of Opposite Sex
Ch Harmony's Bon Appetit

Best Of Winners: (2-3-2-2)
Taffy's Mabel Medusa

Best Puppy In Breed
Taffy's Mabel Medusa

Select Dog
Ch Taffy's Chase Is On The Case

Select Bitch
Ch Verdoro's Double Bluff


Winners Bitch: (2-3-2-2)
Taffy's Mabel Medusa

Reserve Winners Bitch
Verdoro's The Border Is Closed

Senior Puppy Bitch Class
1st Taffy's Mabel Medusa
2nd Taffy's Law Enforcement Officer

12-18 Month Bitch Class
1st Verdoro's The Border Is Closed

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Senterstones Rise Of Avalon


Winners Dog: (1-0-0-0)
Senterstones Rise Of Avalon

Open Dog Class
1st Senterstones Rise Of Avalon


Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Ch Canrick's Patriot

Best Of Opposite Sex
Corjdct's Exotic Entertainment

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Rachris In Daddy's Footsteps

Best Puppy In Breed
Rachris In Daddy's Footsteps


Winners Dog: (1-3-1-0)
Rachris In Daddy's Footsteps

Senior Puppy Dog Class
1st Rachris In Daddy's Footsteps


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Corjdct's Exotic Entertainment

Reserve Winners Bitch
Rehmann's Red Ruby

Senior Puppy Bitch Class
1st Corjdct's Exotic Entertainment
2nd Rehmann's Red Ruby

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rehmann's Tri White Dove

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic



Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Tricklecreek Twitterpated


Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GCh Especially Hot Rod Harley

Best Of Opposite Sex
Willowcroft's Dixieland Delight

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Sherlock's Gunslinger

Best Puppy In Breed
Sherlock's Gunslinger

Select Dog
GChB Sherlock's Right On Q


Winners Dog: (1-1-2-0)
Sherlock's Gunslinger

Senior Puppy Dog Class
1st Sherlock's Gunslinger


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Willowcroft's Dixieland Delight

12-18 Month Bitch Class
1st Willowcroft's Dixieland Delight

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ramblewood All The Right Moves



Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GCh RoseWin's Legacy In Time

Best Of Opposite Sex
Koping Custom Fit Fairy Tale

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Koping Custom Fit Fairy Tale


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Koping Custom Fit Fairy Tale

Open Bitch Class
1st Koping Custom Fit Fairy Tale





Group 2 - Terry Gains Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Trumphill Anam Cara At Kipanga
  Rhodesian Ridgeback   42
Group 2nd   
GCh Chilcotin's Stretch Limo
  Dachshund (Standard Smooth-Haired)   40
Group 3rd   
Ch Kolani Hardy D'Oner
  Basset Hound   39
Group 4th   
Ch Hamrya's Desert Dust Devil
  Whippet   35
BPIG    Telford's Put The Needle On The Record   Beagle   N/A
Best Veteran In Group   
Ch Lakilanni Dreamwindz Footloose
  Greyhound   0
Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Daghan Here Comes The Sun



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Daghan Here Comes The Sun

Open Bitch Class
1st Daghan Here Comes The Sun

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Kolani Hardy D'Oner

Best Of Opposite Sex
Bassetacres Got Your Ears On

Best Puppy In Breed
Bonsecours Lil' Sugar Rush



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Bassetacres Got Your Ears On

Reserve Winners Bitch
Bonsecours Lil' Sugar Rush

Junior Puppy Bitch Class
1st Bassetacres I'll Be There For You

Senior Puppy Bitch Class
1st Bonsecours Lil' Sugar Rush

Canadian Bred Bitch Class
1st Bassetacres Got Your Ears On

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Telford's Put The Needle On The Record

Best Of Opposite Sex
Gwencalon Heather On The Hill

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Telford's Put The Needle On The Record

Best Puppy In Breed
Telford's Put The Needle On The Record

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Wolfwoods' Spirit Walker

Best Of Opposite Sex
Morozova Rey's Seraphina At Wolfwoods

Best Puppy In Breed
Majenkir Bookstor Wild Lotus


Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 5 pts (1-4-1-0)
GCh RHK Kiss A Golden Spark

Best Of Opposite Sex
RHK Frosted Crem Brulee Sparkle

Best Of Winners: (1-4-1-0)
RHK Frosted Crem Brulee Sparkle

Best Puppy In Breed
Soco's Great Northern RR ML


Winners Dog: (1-4-1-0)
Soco's Great Northern RR ML

Junior Puppy Dog Class
1st Soco's Great Northern RR ML


Winners Bitch: (1-4-1-0)
RHK Frosted Crem Brulee Sparkle

Reserve Winners Bitch
RHK Mellies Vanilla Kisses

Junior Puppy Bitch Class
1st RHK Mellies Vanilla Kisses

12-18 Month Bitch Class
1st RHK BNB Cocos Frosted Sparkle

Canadian Bred Bitch Class
1st RHK Braewick Vastayan Grace

Open Bitch Class
1st RHK Frosted Crem Brulee Sparkle

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Longonlovings Dreams In Darkness

Best Puppy In Breed
Longonlovings Dreams In Darkness



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Longonlovings Dreams In Darkness

Senior Puppy Bitch Class
1st Longonlovings Dreams In Darkness

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
Ch Wagswell's Mmm My Corona MW

Best Of Opposite Sex
Ceekat's I'm A Keepter @ Our Gang

Best Puppy In Breed
Ceekat's I'm A Keepter @ Our Gang


Winners Dog: (1-0-0-2)
Ceekat's I'm A Keepter @ Our Gang

Senior Puppy Dog Class
1st Ceekat's I'm A Keepter @ Our Gang


Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Chilcotin's Stretch Limo



Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 6 pts (1-3-1-2)
GCh Armin Von Bienenman

Best Of Opposite Sex
Ch Matsutakes Daisy For Cegah

Best Of Winners: (1-3-1-2)
Hansen IZ Novo-Peredelkino

Best Puppy In Breed
Hansen IZ Novo-Peredelkino

Select Bitch
Ch Wiretap Zinging In The Rain


Winners Dog: (1-3-1-2)
Hansen IZ Novo-Peredelkino

Senior Puppy Dog Class
1st Hansen IZ Novo-Peredelkino


Winners Bitch: (1-3-1-2)
Carrig's Touch Up

Reserve Winners Bitch
Wagswell's Culinary Delight SW

Junior Puppy Bitch Class
1st Wagswell's Culinary Delight SW

Senior Puppy Bitch Class
1st Carrig's I Will Survive

Canadian Bred Bitch Class
1st Carrig's Touch Up

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dreamwindz Ballad Of Songbirds And Snakes


Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Valbydane Realm Of Imagination



Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Heathview Falconbridge

Best Of Opposite Sex
Silhouette's Little Phillipa

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Silhouette's Little Phillipa


Winners Dog: (1-2-1-0)
Rocklakes If You Got The Time

Open Dog Class
1st Rocklakes If You Got The Time

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Trumphill Anam Cara At Kipanga

Best Of Opposite Sex
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi



Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 4 pts (0-1-2-2)
Ch Hamrya's Desert Dust Devil

Best Of Opposite Sex
Ch Aberle Flora The Red Menace

Select Dog
Ch Lynallan's Talk About Me



Winners Bitch: (0-1-2-2)
Dreamwindz Gone In 60 Seconds

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Dreamwindz Gone In 60 Seconds





Group 3 - Kim Hamel Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Esmonds God Of All
  Rottweiler   86
Group 2nd   
GCh Cabberin's At JYF Bulls Paxton
  Bullmastiff   78
Group 3rd   
GCh Invogue FiresbreathvValbydane
  Great Dane   74
Group 4th   
Ch Winmar's Path To Temptation
  Doberman Pinscher   64
BPIG   
EBD Rave Review V Valbydane
  Great Dane   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Valhalla's Knockin' Boots V Janterra
  Doberman Pinscher   0
Best Veteran In Group   GCh Titanbear Quidi Vdi   Newfoundland   0
Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Mojo's Cause'n A Riot With London

Best Of Opposite Sex
Mojo's Agent Starling At Kaspyn



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Mojo's Agent Starling At Kaspyn

12-18 Month Bitch Class
1st Mojo's Agent Starling At Kaspyn

Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 5 pts (1-2-0-3)
GCh Tailspins National Treasure

Best Of Opposite Sex
Creo's Zooming To The Top

Best Of Winners: (1-2-0-3)
Creo's Zooming To The Top

Best Puppy In Breed
Nitrobernerbarn Heart Of Gold

Select Bitch
GCh NitroBerner's Coco Chanel


Winners Dog: (1-2-0-3)
Creo's Zooming To The Top

12-18 Month Dog Class
1st Creo's Zooming To The Top

4-6 Month Dog Class
1st Tailspins Lets Go Coconuts


Winners Bitch: (1-2-0-3)
Nitrobernerbarn Heart Of Gold

Reserve Winners Bitch
Susa's Hilarious Hex

Junior Puppy Bitch Class
1st Nitrobernerbarn Heart Of Gold

Open Bitch Class
1st Susa's Hilarious Hex

Veteran Female
GCh Ch (Alt) Nitroberner's Cloud Nine

Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GChB Cabberin's At JYF Bulls Paxton

Best Of Opposite Sex
Allyrae's The Whomping Willow

Best Puppy In Breed
Sheharla Made You Look At Allyrae



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Allyrae's The Whomping Willow

Reserve Winners Bitch
Sheharla Made You Look At Allyrae

Junior Puppy Bitch Class
1st Sheharla Made You Look At Allyrae

Open Bitch Class
1st Allyrae's The Whomping Willow

Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 8 pts (1-3-2-3)
GCh Winmar's Path To Temptation

Best Of Opposite Sex
GChS Hierarch's Sympathy For The Devil

Best Of Winners: (1-3-2-3)
Willowcreek Midnight Cash

Best Puppy In Breed
Ch Mojave's Songbird

Select Dog
GCh Cassius de Akido San

Select Bitch
Ch Mojave's Songbird


Winners Dog: (1-3-2-3)
Willowcreek Midnight Cash

12-18 Month Dog Class
1st Willowcreek Midnight Cash

4-6 Month Dog Class
1st Valhalla's Knockin' Boots V Janterra


Winners Bitch: (1-3-2-3)
Sharinway's Reflections Of

Reserve Winners Bitch
Baystar Shayera She's A Cupcake

Senior Puppy Bitch Class
1st Janterra's Como Flor

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Baystar Shayera She's A Cupcake

Open Bitch Class
1st Sharinway's Reflections Of

4-6 Month Bitch Class
1st Valhalla's Head Over Boots V Janterra
2nd Valhalla's Boots And Boys V Janterra

Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 9 pts (2-4-1-3)
GChB Invogue FiresbreathvValbydane

Best Of Opposite Sex
GCh Kiltic's Bacardi Breeze

Best Of Winners: (2-4-1-3)
Longo Miller Everafter's Highly Confidential

Best Puppy In Breed
EBD Rave Review V Valbydane

Select Bitch
Ch Steelrose Hot Lips Olympian


Winners Dog: (2-4-1-3)
Darkhorse's Pie In The Sky

Reserve Winners Dog
ATG's Not In My Nature

Canadian Bred Dog Class
1st ATG's Not In My Nature

Open Dog Class
1st Darkhorse's Pie In The Sky


Winners Bitch: (2-4-1-3)
Longo Miller Everafter's Highly Confidential

Reserve Winners Bitch
EBD Rave Review V Valbydane

Senior Puppy Bitch Class
1st EBD Rave Review V Valbydane

12-18 Month Bitch Class
1st Longo Miller Everafter's Highly Confidential

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Cilka's Godless Girl

Open Bitch Class
1st OVD Under The Radar V Meraki

Veteran Female
GCh Kiltic Daynakin HunymoonNVegas

4-6 Month Bitch Class
1st Paquestone N Richmores Quickstep

Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Rohmoivan Evita

Best Of Opposite Sex
Silverado De La Fortea

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Rohmoivan Evita

Best Puppy In Breed
Silverado De La Fortea


Winners Dog: (1-1-0-0)
Silverado De La Fortea

Senior Puppy Dog Class
1st Silverado De La Fortea


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Rohmoivan Evita

Open Bitch Class
1st Rohmoivan Evita

Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bendegeit's Arson Around



Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 3 pts (2-0-2-0)
Ch Prairiehomes Shots Fired

Select Dog
GCh Titanbear Quidi Vdi


Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
Baywood Call Of Duty

Best Of Opposite Sex
Freestyle 'Elluva Good Time At Baywood

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Baywood Call Of Duty

Select Dog
GCh MacDuff's Critical Acclaim


Winners Dog: (1-1-2-0)
Baywood Call Of Duty

Open Dog Class
1st Baywood Call Of Duty

Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Desertwind's Every Morning I Shine

Best Of Opposite Sex
Lasquite's Hytchhyker To Desertwind

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Desertwind's Every Morning I Shine

Best Puppy In Breed
Lasquite's Hytchhyker To Desertwind


Winners Dog: (1-1-0-0)
Lasquite's Hytchhyker To Desertwind

Senior Puppy Dog Class
1st Lasquite's Hytchhyker To Desertwind


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Desertwind's Every Morning I Shine

12-18 Month Bitch Class
1st Desertwind's Every Morning I Shine

Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 6 pts (1-2-2-2)
GCh Vanderbilt's Let The Magic Begin

Best Of Opposite Sex
GCh Nikita's Egyptian Cotton At Polarfleece

Best Of Winners: (1-2-2-2)
Winterpeg's Winx

Best Puppy In Breed
Winterpeg's Winx

Select Dog
GCh Snowlegend Ammo Brave Heart

Select Bitch
Ch Winterpeg's Teija


Winners Dog: (1-2-2-2)
Vanderbilt's Your Dance

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's Your Dance


Winners Bitch: (1-2-2-2)
Winterpeg's Winx

Reserve Winners Bitch
Northern Star Shylo

Junior Puppy Bitch Class
1st Winterpeg's Winx

Open Bitch Class
1st Northern Star Shylo

Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
GCh Innovations Dutch Destroyer

Best Of Opposite Sex
Kiraly's Moves Like Jagger

Best Puppy In Breed
Ch Jury's Karma Police

Select Bitch
Ch Jury's Karma Police


Winners Dog: (1-0-0-2)
Kiraly's Moves Like Jagger

Open Dog Class
1st Kiraly's Moves Like Jagger


4-6 Month Bitch Class
1st Cantos De Sirenas De Barba Negra

Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 10 pts (3-4-1-3)
GCh Ringkona's Slippery When Wet

Best Of Opposite Sex
Ch Nanook's Footprints On Fire

Best Of Winners: (3-4-1-3)
Debalys I Am The Tornado

Best Puppy In Breed
Debalys I Am The Tornado

Select Bitch
Ch Nanook's Ice On Fire


Winners Dog: (3-4-1-3)
Arcticsun's Summer Time Lovin'

Reserve Winners Dog
Debalys Doesn't Do Fear

Junior Puppy Dog Class
1st Debalys Doesn't Do Fear

Canadian Bred Dog Class
1st Arcticsun's The Viking

Open Dog Class
1st Arcticsun's Summer Time Lovin'

4-6 Month Dog Class
1st Wintereclipse Sunseeker At Arcticsun


Winners Bitch: (3-4-1-3)
Debalys I Am The Tornado

Reserve Winners Bitch
Wintereclipse Ringside Whispers

Junior Puppy Bitch Class
1st Debalys I Am The Tornado

12-18 Month Bitch Class
1st Excaliburs No Doubt

Open Bitch Class
1st Wintereclipse Ringside Whispers
2nd Wintereclips Shadow Talker

4-6 Month Bitch Class
1st Debalys Layla Lawdown In Taboo
2nd Nanook's Northern Footprint





Group 4 - Patricia Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   50
Group 2nd   
GChB Roschel Foxrun Thistle Do
  Border Terrier   49
Group 3rd   
Ch Terraraz It's Miller Time
  Norwich Terrier   45
Group 4th   
GCh Quarrydene's Masterpiece
  Cairn Terrier   44
BPIG   
Ch Terraraz It's Miller Time
  Norwich Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Tarahill's Girl On Fire   Cairn Terrier   0
Best Veteran In Group   
GCh Bullydust Charlotte's Web
  Bull Terrier (Miniature)   0
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Marauders 24K Magic

Best Of Opposite Sex
Ch LBK's Rebel And Proud All Bets Are Off

Best Of Winners: (1-1-1-1)
LR Chargers Tyr War Of Justice

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
Ch Acebreeders Mischeif Managed

Best Puppy In Breed
Acebreeders Not A Penny Too Soon

Select Bitch
Ch Acebreeders Ginger Spice And All Things Nice



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Acebreeders Not A Penny Too Soon

Reserve Winners Bitch
Acebreeders Frankie Loves Blueberries

Junior Puppy Bitch Class
1st Acebreeders Frankie Loves Blueberries

Senior Puppy Bitch Class
1st Acebreeders Not A Penny Too Soon

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch L'End Show Must Be Winner



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChB Roschel Foxrun Thistle Do

Best Of Opposite Sex
Ch Zealous Remember Striker's Zoe

Best Of Winners: (0-0-1-0)
Zoda's Explosion Of Pickles

Best Puppy In Breed
Zoda's Explosion Of Pickles


Winners Dog: (0-0-1-0)
Meadowlake Fast 'n Furious

Open Dog Class
1st Meadowlake Fast 'n Furious


Winners Bitch: (0-0-1-0)
Zoda's Explosion Of Pickles

Junior Puppy Bitch Class
1st Zoda's Explosion Of Pickles

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 9 pts (2-2-1-5)
Lotus' Hot Topic At Impact

Best Of Opposite Sex
GCh Bullydust Sussex At Lady Sylvia

Best Of Winners: (2-2-1-5)
Lotus' Hot Topic At Impact

Select Dog
Ch Lozoe Jacks Flashin At The Riot

Select Bitch
Ch Amarantine's Seige Of Kattegat


Winners Dog: (2-2-1-5)
Lotus' Hot Topic At Impact

Reserve Winners Dog
Amarantine's Valiant Raider

12-18 Month Dog Class
1st Lotus' Hot Topic At Impact

Canadian Bred Dog Class
1st Amarantine's Valiant Raider

4-6 Month Dog Class
1st Brownstone's Chief Of Surgery At Renica

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 6 pts (3-2-2-0)
GCh Quarrydene's Masterpiece

Best Of Opposite Sex
Quarrydene's Diamond Light

Best Of Winners: (3-2-2-0)
Quarrydene's Super Trooper

Select Dog
Ch Beguiling High Roller


Winners Bitch: (3-2-2-0)
Quarrydene's Diamond Light

Reserve Winners Bitch
Tarahill's Dancing Away With My Heart

12-18 Month Bitch Class
1st Tarahill's Dancing Away With My Heart

Canadian Bred Bitch Class
1st Quarrydene's Diamond Light

4-6 Month Bitch Class
1st Tarahill's Girl On Fire

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Venandi's Eye Candy



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Venandi's Eye Candy

Open Bitch Class
1st Venandi's Eye Candy

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Random Really Scarlett

Best Of Opposite Sex
Glaswire's Royal Smudge

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Random Really Scarlett


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Random Really Scarlett

Reserve Winners Bitch
Glaswire's Queen Sparta

Open Bitch Class
1st Random Really Scarlett
2nd Glaswire's Queen Sparta

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Epic Huntsman

Best Of Opposite Sex
Epic Humdinger

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Epic Huntsman

Best Puppy In Breed
Epic Huntsman


Winners Dog: (1-1-0-0)
Epic Huntsman

Junior Puppy Dog Class
1st Epic Huntsman


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Epic Humdinger

Junior Puppy Bitch Class
1st Epic Humdinger

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Ambrick's Foolish Heart At Jumpstart



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Terraraz It's Miller Time

Best Puppy In Breed
Ch Terraraz It's Miller Time



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Westhams Little Ol Cowgirl

Best Of Opposite Sex
Ravenclaw Barkley

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Ravenclaw Barkley


Winners Dog: (1-2-0-1)
Ravenclaw Barkley

Open Dog Class
1st Ravenclaw Barkley


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Tucks Hey Rey

Reserve Winners Bitch
Boldheart's Pixie

Open Bitch Class
1st Tucks Hey Rey
2nd Boldheart's Pixie

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Glenshiel's Red Samurai



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (2-0-2-0)
Ch Tyrone Mercury Rising

Best Puppy In Breed
Tyrone Shaken Not Stirred

Select Dog
Ch Tyrone Summer Solstice


Winners Dog: (2-0-2-0)
Tyrone Shaken Not Stirred

Reserve Winners Dog
Tyrone Best Of My Love

Junior Puppy Dog Class
1st Tyrone Shaken Not Stirred

12-18 Month Dog Class
1st Tyrone Best Of My Love


Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Ghostpine's Quantum Leap

Best Of Opposite Sex
DNZ Darby's Delight



Winners Bitch: (0-1-1-0)
DNZ Darby's Delight

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st DNZ Darby's Delight

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Skyehigh's Video Game







Group 5 - Kim Hamel Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Wind's Something About Mary
  Chinese Crested   60
Group 2nd   
GChS MistyTrails H'dalgos Chido Wey
  Havanese   54
Group 3rd   
GCh Mingchen Rewind
  Cavalier King Charles Spaniel   46
Group 4th    Tweedsmuir To The Moon And Back   Yorkshire Terrier   44
BPIG    Tweedsmuir To The Moon And Back   Yorkshire Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Terramarie's Gabbana   Pomeranian   0
Best Veteran In Group    Willowcreek's Candyman   Toy Manchester Terrier   0
Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Mingchen Rewind

Select Dog
Ch Mingchen Pots Of Gold



Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
Pastel's Web Of Lies

Best Of Opposite Sex
Ch Pastel's Big Little Lie

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Pastel's Web Of Lies

Best Puppy In Breed
Pastel's Web Of Lies


Winners Dog: (2-2-0-1)
Pastel's Web Of Lies

Reserve Winners Dog
Linda's Timbit's Timmy

Junior Puppy Dog Class
1st Pastel's Web Of Lies

Open Dog Class
1st Linda's Timbit's Timmy

Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Chi'Veneziani Alefer's Pluto

Best Of Opposite Sex
Chi'Veneziani Tokio



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Chi'Veneziani Tokio

Reserve Winners Bitch
Diamond Amulet Royal Fairy

Canadian Bred Bitch Class
1st Montclaire's Dream Weaver

Open Bitch Class
1st Chi'Veneziani Tokio
2nd Diamond Amulet Royal Fairy

Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 5 pts (2-0-2-2)
GChB Wind's Something About Mary

Best Of Opposite Sex
Ch Wind Back To The Future

Best Puppy In Breed
Ch Wind Back To The Future

Select Bitch
Ch Winwood Top Secret With BRK


Winners Dog: (2-0-2-2)
NV's Pull The Stars From The Sky

Reserve Winners Dog
Yorkhouse Anthony Lucero

Junior Puppy Dog Class
1st Yorkhouse Anthony Lucero

Open Dog Class
1st NV's Pull The Stars From The Sky


Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Coton CPH's Keep Me Safe Kenobi

Best Puppy In Breed
Coton CPH's Unchain My Heart


Winners Dog: (1-0-1-0)
Coton CPH's Unchain My Heart

Senior Puppy Dog Class
1st Coton CPH's Unchain My Heart


Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Karakorum's Upset Your World

Best Of Opposite Sex
Karakorum's Jumping Jack Flash

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Karakorum's Upset Your World

Best Puppy In Breed
Karakorum's Upset Your World


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Karakorum's Upset Your World

Reserve Winners Bitch
Princess Celestyne Fapella Gray

Junior Puppy Bitch Class
1st Karakorum's Upset Your World

Open Bitch Class
1st Princess Celestyne Fapella Gray

Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Somerset Wynzall Just Monkey N Around



Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 7 pts (2-2-2-2)
GChS MistyTrails H'dalgos Chido Wey

Best Of Opposite Sex
Ch Havasmallpaw Princess Leia

Best Of Winners: (2-2-2-2)
That's A Journey For Lorwin

Best Puppy In Breed
Ch Havasmallpaw Princess Leia

Select Dog
Ch Wysteria & HBH Simply Irresistible

Select Bitch
Ch Ashstone's Hava Lil Faith Chickadee


Winners Dog: (2-2-2-2)
That's A Journey For Lorwin

Reserve Winners Dog
Seda's Sun Rises With Lucido

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Seda's Sun Rises With Lucido

Open Dog Class
1st That's A Journey For Lorwin


Winners Bitch: (2-2-2-2)
Luckystryke Havii I'm A Believer

Reserve Winners Bitch
Havasmallpaw Black Velvet Sky

Senior Puppy Bitch Class
1st Luckystryke Havii I'm A Believer

12-18 Month Bitch Class
1st Havasmallpaw Black Velvet Sky

Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Diavolino's Eleventh Hour

Best Puppy In Breed
GCh Diavolino's Eleventh Hour



Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Mightymites Master Of Magic

Best Of Opposite Sex
Mightymites Charmed By Magic

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Mightymites Master Of Magic


Winners Dog: (1-2-0-0)
Mightymites Master Of Magic

Canadian Bred Dog Class
1st Mightymites Master Of Magic


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Mightymites Charmed By Magic

Reserve Winners Bitch
Wemp Got It All

Canadian Bred Bitch Class
1st Mightymites Charmed By Magic

Open Bitch Class
1st Wemp Got It All

Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 8 pts (4-4-1-0)
GCh Valifyre Without A Trace

Best Of Opposite Sex
Animato Buy Me Diamonds

Best Of Winners: (4-4-1-0)
SP Specialty Memphis Blues

Best Puppy In Breed
Prestwick's Lady On Fire


Winners Bitch: (4-4-1-0)
Animato Buy Me Diamonds

Reserve Winners Bitch
Animato Autumn Splendor

Junior Puppy Bitch Class
1st Apsara's Dancing At The Roxy

Senior Puppy Bitch Class
1st Prestwick's Lady On Fire

12-18 Month Bitch Class
1st Animato Buy Me Diamonds

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Animato Autumn Splendor

Judge: Shawn Nichols

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Diaquiris Secret Siren

Best Puppy In Breed
Diaquiris Secret Siren

Select Bitch
Ch Diaquiris She's All That



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Diaquiris Secret Siren

Senior Puppy Bitch Class
1st Diaquiris Secret Siren

Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 5 pts (3-2-0-1)
GCh Arwins Blaze Starr

Best Of Opposite Sex
Tofini Siamese Dream

Best Of Winners: (3-2-0-1)
Tofini Butter Me Up

Best Puppy In Breed
Tofini Butter Me Up


Winners Dog: (3-2-0-1)
Tofini Siamese Dream

Reserve Winners Dog
Geezava's Saks Fifth Avenue

Junior Puppy Dog Class
1st Geezava's Saks Fifth Avenue

12-18 Month Dog Class
1st Finley

Canadian Bred Dog Class
1st Tofini Siamese Dream


Winners Bitch: (3-2-0-1)
Tofini Butter Me Up

Reserve Winners Bitch
Terramarie's Dolce Vita

Junior Puppy Bitch Class
1st Tofini Butter Me Up

Canadian Bred Bitch Class
1st Terramarie's Dolce Vita

4-6 Month Bitch Class
1st Terramarie's Gabbana

Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Xoe's Master Of Illusions

Best Puppy In Breed
Xoe's Master Of Illusions


Winners Dog: (1-0-0-0)
Xoe's Master Of Illusions

Junior Puppy Dog Class
1st Xoe's Master Of Illusions


Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
Ch Maldonfox Roeders Strait Razor

Best Of Opposite Sex
Ch Roeders Onyx N Ivory

Select Bitch
Ch Roeders Maple Leaf Molly



Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 4 pts (1-4-0-0)
Tweedsmuir To The Moon And Back

Best Of Opposite Sex
Valentin Google Of Maryon's Home

Best Of Winners: (1-4-0-0)
Tweedsmuir To The Moon And Back

Best Puppy In Breed
Tweedsmuir To The Moon And Back





Group 6 - Michael Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS
  Poodle (Standard)   51
Group 2nd   
Ch Mrang Belcourt Journey To Midori
  Poodle (Miniature)   43
Group 3rd   
GCh Luvit Dalnavert Awesome Ice Storm
  Bichon Frise   42
Group 4th   
GCh Gumby's Bearposh Ever After
  Chinese Shar-Pei   40
BPIG   
Ch Whissler's Darius Causin' A Ruckus At Halo
  Shih Tzu   N/A
Best Baby Puppy In Group    TR Ties That Bind By Gernada   French Bulldog   0
Best Veteran In Group   
GCh Gumby's Bearposh Ever After
  Chinese Shar-Pei   0
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Luvit Dalnavert Awesome Ice Storm

Select Dog
Ch Cumulus Cabochon Roaring Lion



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 6 pts (2-4-0-1)
Bromley Rock's Living Out Loud

Best Of Opposite Sex
Ch Bromley Rock's Shine In Darkness

Best Of Winners: (2-4-0-1)
Bromley Rock's Living Out Loud

Best Puppy In Breed
Bromley Rock's Little Ray Of Sunshine


Winners Dog: (2-4-0-1)
Bromley Rock's Living Out Loud

Reserve Winners Dog
Poker Don Chesa Lu Grande

12-18 Month Dog Class
1st Poker Don Chesa Lu Grande

Canadian Bred Dog Class
1st Bromley Rock's Living Out Loud


Winners Bitch: (2-4-0-1)
Roxbury's Queen Of Hearts

Reserve Winners Bitch
Bromley Rock's Little Ray Of Sunshine

Junior Puppy Bitch Class
1st Bromley Rock's Little Ray Of Sunshine

Senior Puppy Bitch Class
1st Grim's Team Amey

12-18 Month Bitch Class
1st Roxbury's Queen Of Hearts

Canadian Bred Bitch Class
1st Bromley Rock's Countess Of Grantham

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Rugerlane's Foolish Games Of Canis Maj



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Rugerlane's Foolish Games Of Canis Maj

Reserve Winners Bitch
Rakaro's Cause 'n Chaos

12-18 Month Bitch Class
1st Rakaro's Cause 'n Chaos

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rugerlane's Grande Caramel Macchiato

Open Bitch Class
1st Rugerlane's Foolish Games Of Canis Maj

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Gumby's Bearposh Ever After


Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Visionary's Vengeance Is Mine

Best Of Opposite Sex
Ayran Hong’s Renewal at Visionary

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Visionary's Vengeance Is Mine


Winners Dog: (1-1-0-0)
Visionary's Vengeance Is Mine

Open Dog Class
1st Visionary's Vengeance Is Mine

4-6 Month Dog Class
1st Chowridge U R Not Just Eye Candy

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 8 pts (2-4-2-1)
GCh Milo's Here Comes Freddie

Best Of Opposite Sex
GCh Winterspear Atari Dreams

Best Of Winners: (2-4-2-1)
Echoview N Sevenmoons Grand Design

Best Puppy In Breed
Echoview N Sevenmoons Grand Design

Select Dog
GCh Milo's Cotton Eyed Joe


Winners Dog: (2-4-2-1)
Echoview N Sevenmoons Grand Design

Reserve Winners Dog
Echoview Dylan Blue Furever

Junior Puppy Dog Class
1st Echoview N Sevenmoons Grand Design

12-18 Month Dog Class
1st Echoview Dylan Blue Furever

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Savage Love By Gernada

Best Puppy In Breed
Daulokke's Yonaz Le Avenir


Winners Dog: (1-0-1-0)
Daulokke's Yonaz Le Avenir

Junior Puppy Dog Class
1st Daulokke's Yonaz Le Avenir


4-6 Month Bitch Class
1st TR Ties That Bind By Gernada

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GCh Beaukees Southern Comfort Zone

Best Of Opposite Sex
Ch Beaukees Fireball Punch

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Beaukees Shamrocks And Shenanigans

Best Puppy In Breed
Beaukees Shamrocks And Shenanigans


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Beaukees Wild Irish Rose

Reserve Winners Bitch
Admiraal Wicked Game At Jet

Junior Puppy Bitch Class
1st Beaukees Wild Irish Rose

Senior Puppy Bitch Class
1st Admiraal Wicked Game At Jet

4-6 Month Bitch Class
1st Admiraal's Pennies From Heaven

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Mrang Belcourt Journey To Midori



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 7 pts (3-2-2-1)
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS

Best Of Opposite Sex
GCh Elkridge's Princess Of Monaco

Best Of Winners: (3-2-2-1)
Seransil In Shining Armor Of SilvrDiamond

Best Puppy In Breed
GCh Elkridge's Princess Of Monaco

Select Dog
Ch Oakridge Travelin' Soldier


Winners Dog: (3-2-2-1)
Seransil In Shining Armor Of SilvrDiamond

Reserve Winners Dog
Edencourt Link On Sunrise

Junior Puppy Dog Class
1st Dilquin's I Saw The Light

Senior Puppy Dog Class
1st Seransil In Shining Armor Of SilvrDiamond

Open Dog Class
1st Edencourt Link On Sunrise

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
Ch Delamer Sea Red Sky At Night

Best Of Opposite Sex
Ch Jet Bonchien Pardon My French

Select Dog
Ch Monterrez Superstar


Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Timberfox's Ruby Red Chianti Reserva Sunojo

Best Of Opposite Sex
Satika N Sunojo Home Brewed

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Timberfox's Ruby Red Chianti Reserva Sunojo

Best Puppy In Breed
Satika N Sunojo Home Brewed


Winners Dog: (2-1-0-0)
Satika N Sunojo Home Brewed

Reserve Winners Dog
Langans Brushwood Valour 3rd

Senior Puppy Dog Class
1st Satika N Sunojo Home Brewed

Canadian Bred Dog Class
1st Langans Brushwood Valour 3rd

4-6 Month Dog Class
1st Tsukime And Urajiro Prince Henry

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 4 pts (1-1-1-2)
Ch Whissler's Darius Causin' A Ruckus At Halo

Best Of Opposite Sex
Ch Mydream's Look At Me Now

Best Of Winners: (1-1-1-2)
Halo's Raising A Little Hell At Whissler

Best Puppy In Breed
Ch Whissler's Darius Causin' A Ruckus At Halo

Select Bitch
Ch Sunside Song Of Ice And Fire


Winners Bitch: (1-1-1-2)
Mydream's Mabelline Makeover

Senior Puppy Bitch Class
1st Mydream's Mabelline Makeover



Group 7 - Patricia Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Tresrullah's Holler At Ya Boy
  Australian Shepherd   58
Group 2nd   
GCh Tumbleweed Valubal Gamechanger
  Old English Sheepdog   49
Group 3rd   
GCh Mystic Suntime Everclear
  Shetland Sheepdog   47
Group 4th   
Ch MNM's Double Take
  Belgian Shepherd Dog   25
BPIG    Meadowgrove Valkyrja Of The Vikings   Belgian Shepherd Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Lillemor Pen-Y-Ghent   Welsh Corgi (Pembroke)   0
Best Veteran In Group   GCh Agassiz's Mighty Brooke   Australian Cattle Dog   0
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Riverwild's Shades Of Autumn


Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 8 pts (4-3-1-1)
GChS Tresrullah's Holler At Ya Boy

Best Of Opposite Sex
Ch Casselcreek Love It Or List It

Best Of Winners: (4-3-1-1)
Turbar's All Of Me

Best Puppy In Breed
WR Aussies All My Rowdy Friends


Winners Dog: (4-3-1-1)
Turbar's All Of Me

Reserve Winners Dog
Oenomel's Turn It Up

Junior Puppy Dog Class
1st Oenomel's Better Shape Up

Senior Puppy Dog Class
1st WR Aussies All My Rowdy Friends

12-18 Month Dog Class
1st Oenomel's Turn It Up

Open Dog Class
1st Turbar's All Of Me

4-6 Month Dog Class
1st Sheep's Kin Someone You Love


Winners Bitch: (4-3-1-1)
Oenomel's Are You That Somebody

Reserve Winners Bitch
Oenomel's We Go Together

Junior Puppy Bitch Class
1st Oenomel's We Go Together

12-18 Month Bitch Class
1st Oenomel's Are You That Somebody

Open Bitch Class
1st Cruisin's Up For An Adventure

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Buaidh Motlikru Let It Bee



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
Ch MNM's Double Take

Best Of Opposite Sex
Ch Shadanatam Hornet's Nest

Best Puppy In Breed
Meadowgrove Valkyrja Of The Vikings

Select Dog
GCh Eternity's Vance



Winners Bitch: (0-2-2-1)
Meadowgrove Valkyrja Of The Vikings

Reserve Winners Bitch
Omniscient's Starstruck

Junior Puppy Bitch Class
1st Meadowgrove Valkyrja Of The Vikings

Open Bitch Class
1st Omniscient's Starstruck

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Caradilis Child Like Empress

Best Puppy In Breed
Ch Caradilis Child Like Empress



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Feoras & Caradilis Rising Fortune

Junior Puppy Bitch Class
1st Feoras & Caradilis Rising Fortune

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Sugarok Magical Mystery Tour

Best Of Opposite Sex
Dk Shadagrace Walk This Way

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Sugarok Magical Mystery Tour

Best Puppy In Breed
Dk Shadagrace Walk This Way


Winners Dog: (2-1-0-1)
Sugarok Magical Mystery Tour

Reserve Winners Dog
Dk Shadagrace Blaze Of Glory

Junior Puppy Dog Class
1st Dk Shadagrace Blaze Of Glory

Open Dog Class
1st Sugarok Magical Mystery Tour


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Dk Shadagrace Walk This Way

Junior Puppy Bitch Class
1st Dk Shadagrace Walk This Way

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Snowycreek's Galileo Galassia

Best Of Opposite Sex
Zeren's Arlo

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Mystksand Eleganza Extravaganza Luckystryke


Winners Dog: (1-1-0-1)
Zeren's Arlo

Canadian Bred Dog Class
1st Zeren's Arlo

4-6 Month Dog Class
1st Luckystryke's Black To The Future

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Alta Magnum Blue Moon



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger

Select Dog
Ch Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Sebesi-Bodzas Bibor

Best Puppy In Breed
Windkist Unbridled


Winners Bitch: (0-3-0-0)
Sebesi-Bodzas Bibor

Reserve Winners Bitch
Windkist Unbridled

Junior Puppy Bitch Class
1st Windkist Unbridled

12-18 Month Bitch Class
1st Sebesi-Bodzas Bibor

Open Bitch Class
1st Windkist Minuet

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 21 pts (8-11-1-2)
GCh Mystic Suntime Everclear

Best Of Opposite Sex
Ch Zesta He's A Keeper

Best Of Winners: (8-11-1-2)
Ksara Eclaire

Best Puppy In Breed
Ksara Eclaire

Select Bitch
Ch Zesta Unquestionablu

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
Ch Lillemor Pendle Hill

Best Of Opposite Sex
Ch Redrose's Peppermint Patty

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Bernerbarn Curious George

Best Puppy In Breed
Ch Lillemor Pendle Hill


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Beloe Zoloto Backstory

Reserve Winners Bitch
Redrose's Amazing Grace

Junior Puppy Bitch Class
1st Beloe Zoloto Backstory

Open Bitch Class
1st Redrose's Amazing Grace

4-6 Month Bitch Class
1st Lillemor Pen-Y-Ghent

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By