St. Catharines & District Kennel & Obedience Club
Friday, August 14, 2015 - Show # 2



Related Results


Results courtesy of:

-- Pat Blenkey --
GCh. Liberator's Power Play
"Kessel"
Breeder/Owner/Handler: Pat Blenkey & Brian Casey
www.wrathliberator.com



-- Shelley Ford --
BIS Can GCHEX/AM/UKC CH Hellwigg's Let Freedom Reign CGN CD RN
Owner: Shelley Ford
Breeder: Wendy Haddrall
Presented by Norm Fargo


Best In Show
Judge: Bruce Owen
French Bulldog  Ch El Torro's Beau Esprit Libre
Points: 154 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Bruce Owen
Whippet  
GCh McCartney's Xcape From Reality
Best Puppy In Show
Judge: Bruce Owen
Briard  
Ch Majestique Justice For All
Best Baby Puppy In Show
Judge: Bruce Owen
Spaniel (American Cocker)  
Nonnies Sweet N Sassy








Group 1 - Bruce Owen Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Reidwood Riders Up
  Setter (English)   28
Group 2nd   
GCh Legacyk So What's Your Point
  Pointer (German Short-Haired)   27
Group 3rd   
GCh Lienroc Riversong Echo
  Vizsla (Smooth-Haired)   24
Group 4th   
GCh Maktawae Ausadie Star Of Orion
  Retriever (Labrador)   21
BPIG    MK Karol   Lagotto Romagnolo   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Nonnies Sweet N Sassy
  Spaniel (American Cocker)   0
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Regun Nesta

Best Of Opposite Sex
Regun Nemo

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Regun Nesta

Best Puppy In Breed
MK Karol


Winners Dog: (2-2-0-0)
Regun Nemo

Reserve Winners Dog
Mk Kirk

Junior Puppy Dog Class
1st Mk Kirk

12-18 Month Dog Class
1st Regun Nemo


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Regun Nesta

Reserve Winners Bitch
MK Karol

Junior Puppy Bitch Class
1st MK Karol

12-18 Month Bitch Class
1st Regun Nesta


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Perryglen's Justdoitat Coquetel




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GCh Legacyk So What's Your Point

Best Of Opposite Sex
Ch Mount Albion's Royal Onyx

Select Bitch
GChEx Legacyk Breakfast At Tiffany's




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 5 pts (5-1-0-0)
Prettyriver Imp O'Ambercroft

Best Of Opposite Sex
Goldnatitude Devil Wears Prada

Best Of Winners: (5-1-0-0)
Prettyriver Imp O'Ambercroft

Best Puppy In Breed
Goldnatitude Devil Wears Prada


Winners Bitch: (5-1-0-0)
Goldnatitude Devil Wears Prada

Senior Puppy Bitch Class
1st Goldnatitude Devil Wears Prada


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChEx Maktawae Ausadie Star Of Orion

Best Of Opposite Sex
Ch Asa's Vision Of Grace

Select Dog
Ch Asklar's Mistle Toe Rocker




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Katyra All Things Considered

Best Puppy In Breed
Katyra All Things Considered



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Katyra All Things Considered

Junior Puppy Bitch Class
1st Katyra All Things Considered


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Reidwood Riders Up




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 5 pts (2-3-0-1)
Calowa Lurians Kelgerri Wth

Best Of Opposite Sex
Jaywyck's Remember The Good Tymes

Best Of Winners: (2-3-0-1)
Calowa Lurians Kelgerri Wth

Select Bitch
Ch Kelgerri's Do Right By Mee


Winners Dog: (2-3-0-1)
Jaywyck's Remember The Good Tymes

Reserve Winners Dog
Kelgerri's Walk On The Moon

12-18 Month Dog Class
1st Kelgerri's Walk On The Moon

Open Dog Class
1st Jaywyck's Remember The Good Tymes


Winners Bitch: (2-3-0-1)
Calowa Lurians Kelgerri Wth

Reserve Winners Bitch
Nonnies Ashleysown Lolita

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Nonnies Ashleysown Lolita

Open Bitch Class
1st Calowa Lurians Kelgerri Wth
2nd Jaywyck's Busy Dancing In Tyme

3-6 Month Bitch Class
1st Nonnies Sweet N Sassy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Carnaby Collaboration




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Lienroc Riversong Echo

Best Of Opposite Sex
GCh Witzke's Midsummer Night's Dream of Truffles



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Witzke's Muado About Muffin

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Witzke's Muado About Muffin


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Sandra Lex Top Dog
Points
Group 1st   
GCh McCartney's Xcape From Reality
  Whippet   17
Group 2nd   
Ch Upper Mountain Man In The Moon
  Greyhound   13
Group 3rd   
GCh Pan Clan Pedro Cabral
  Basset Hound   12
Group 4th   
Ch Grandgables Ms Vaguely Rippled
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   11
BPIG   
Heavenlyhund Lesrlebontonruler
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Divine's Remus   Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   0
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Wynsyr Foxrun Never Say Never


Winners Dog: (1-0-1-0)
Candyland Not To Be Ignored

Open Dog Class
1st Candyland Not To Be Ignored



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pan Clan Pedro Cabral




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GCh Daclier's Beeholdn To Eriska

Best Of Opposite Sex
Ch HeavenlyHund ShineOn U Czy Dmd

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Heavenlyhund Lesrlebontonruler

Best Puppy In Breed
Heavenlyhund Lesrlebontonruler


Winners Dog: (2-1-1-1)
Heavenlyhund's Fairview

Reserve Winners Dog
Heavenlyhund Dasauto

Junior Puppy Dog Class
1st Heavenlyhund's Fairview
2nd Heavenlyhund Dasauto


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Heavenlyhund Lesrlebontonruler

Junior Puppy Bitch Class
1st Heavenlyhund Lesrlebontonruler


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Grandgables Ms Vaguely Rippled

Best Of Opposite Sex
GCh Dachsforth Heavenlyhund Cami


3-6 Month Dog Class
1st Divine's Remus


3-6 Month Bitch Class
1st Divine's I'ma McGinty


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Excellmagic L'Hollyhope SL



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Excellmagic L'Hollyhope SL

Open Bitch Class
1st Excellmagic L'Hollyhope SL


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Chilcotin's Road Warrior




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Upper Mountain Man In The Moon




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts
Ch Naku's Bertan Ernie




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GCh McCartney's Xcape From Reality

Best Of Opposite Sex
Lexie's Fine Wine For Divine



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Lexie's Fine Wine For Divine

Reserve Winners Bitch
Freckashpeng Divine Temptation

12-18 Month Bitch Class
1st Lexie's Fine Wine For Divine

Open Bitch Class
1st Freckashpeng Divine Temptation


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Bruce Owen Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Drewsar Goblet Of Fire
  Portuguese Water Dog   23
Group 2nd   
GCh Liberator's Power Play
  Doberman Pinscher   20
Group 3rd   
Ch Journey's Piper Cub V Hi-Air
  Great Dane   17
Group 4th    Snowmist's Desert Chill   Siberian Husky   16
BPIG    Snowmist's Desert Chill   Siberian Husky   N/A
Best Baby Puppy In Group    Claircreek Stephano D'Atlantico   Portuguese Water Dog   0
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Kandersteg's Just Chillin V Adesa

Best Of Opposite Sex
Belnois Onward And Upward

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Belnois Just Along IV The Ride

Best Puppy In Breed
Sawannah Soulbern


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Belnois Onward And Upward

Reserve Winners Bitch
Sawannah Soulbern

Senior Puppy Bitch Class
1st Sawannah Soulbern

12-18 Month Bitch Class
1st Belnois Onward And Upward


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
GCh Ravencrest's Power Up Cinnrhee

Best Of Opposite Sex
Zwilling's Struttin' Her Stuff

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Cinnrhee Heart Acre Devil In A Cute Suit

Best Puppy In Breed
Ch CinnRhee N Pantheons Mohavi

Select Dog
Ch CinnRhee N Pantheons Mohavi


Winners Bitch: (1-3-2-1)
Zwilling's Struttin' Her Stuff

Reserve Winners Bitch
Cope-land's "good Day Sunshine"

12-18 Month Bitch Class
1st DC's Alabama Girl From Jerico

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Cope-land's "good Day Sunshine"

Open Bitch Class
1st Zwilling's Struttin' Her Stuff


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Liberator's Power Play

Best Of Opposite Sex
Cadence Irelands Call V Radiant

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Hausenbrook's Super Trouper

Best Puppy In Breed
Cadence Irelands Call V Radiant


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Cadence Irelands Call V Radiant

Junior Puppy Bitch Class
1st Cadence Irelands Call V Radiant


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Journey's Piper Cub V Hi-Air




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Baby Blue's Barney Rubble

Best Of Opposite Sex
Sine Die Demetra

Best Puppy In Breed
Sine Die Demetra



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Sine Die Demetra

Junior Puppy Bitch Class
1st Sine Die Demetra


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Drewsar Goblet Of Fire

Best Of Opposite Sex
Pattedeau Etoile De Mer

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Pattedeau Etoile De Mer

Best Puppy In Breed
Claircreek Faro Do Atlantico


Winners Dog: (1-1-1-0)
Claircreek Faro Do Atlantico

Senior Puppy Dog Class
1st Claircreek Faro Do Atlantico

3-6 Month Dog Class
1st Claircreek Stephano D'Atlantico


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Pattedeau Etoile De Mer

Open Bitch Class
1st Pattedeau Etoile De Mer

3-6 Month Bitch Class
1st Claircreek Madeline D'Atlantico


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Wildhaven's 6th Sense At Almar



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Wildhaven's 6th Sense At Almar

Open Bitch Class
1st Wildhaven's 6th Sense At Almar


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Snowmist's Desert Chill

Best Of Opposite Sex
Tundrafoot Bernies Last Hurrah

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Snowmist's Desert Chill

Best Puppy In Breed
Snowmist's Desert Chill


Winners Dog: (2-1-0-0)
Tundrafoot Bernies Last Hurrah

Reserve Winners Dog
Busystar's Incredible Journey

Junior Puppy Dog Class
1st Tundrafoot Bernies Last Hurrah

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Busystar's Incredible Journey


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Snowmist's Desert Chill

Junior Puppy Bitch Class
1st Snowmist's Desert Chill


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Sandra Lex Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Stonebridge Just A Little Bit Better
  Cairn Terrier   17
Group 2nd   
Ch Windeire Firebreak
  Irish Terrier   16
Group 3rd   
Ch J'Cobe Broxden Hampton Court Detroit Tiger
  Fox Terrier (Smooth)   15
Group 4th    Fox Valley Bustin Loose   Parson Russell Terrier   14
BPIG    Skyehigh's Ice Water   West Highland White Terrier   N/A
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch White Gangster of Bully Lake

Best Puppy In Breed
Ch White Gangster of Bully Lake

Select Dog
Ch Energy Bomb of Bully Lake




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Stonebridge Just A Little Bit Better




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh J'Cobe Broxden Hampton Court Detroit Tiger




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Foxheart's Worth The Whiskey

Best Of Opposite Sex
Foxheart's The Only Way I Know

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Foxheart's Worth The Whiskey

Best Puppy In Breed
Foxheart's Worth The Whiskey


Winners Dog: (1-1-0-0)
Foxheart's The Only Way I Know

Senior Puppy Dog Class
1st Foxheart's The Only Way I Know


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Foxheart's Worth The Whiskey

Senior Puppy Bitch Class
1st Foxheart's Worth The Whiskey


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Windeire Firebreak




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Moonshadows Eye Catcher Kasper


Winners Dog: (1-0-0-0)
Moonshadows Eye Catcher Kasper

12-18 Month Dog Class
1st Moonshadows Eye Catcher Kasper



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bronwyn Something To Talk About At Rexroth

Best Puppy In Breed
Bronwyn Something To Talk About At Rexroth



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Fox Valley Bustin Loose


Winners Dog: (1-0-0-0)
Fox Valley Bustin Loose

Open Dog Class
1st Fox Valley Bustin Loose



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Raganrat Kiss Me Kate @ Becbod

Best Puppy In Breed
Raganrat Kiss Me Kate @ Becbod



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Raganrat Kiss Me Kate @ Becbod

Senior Puppy Bitch Class
1st Raganrat Kiss Me Kate @ Becbod


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Silvercastle Mighty Impressive

Best Of Opposite Sex
Silvercastle Always Forever

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Silvercastle Mighty Impressive


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Silvercastle Always Forever

Reserve Winners Bitch
Silvercastle Elegance N Motion

12-18 Month Bitch Class
1st Silvercastle Always Forever

Canadian Bred Bitch Class
1st Silvercastle Elegance N Motion


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Glenroslin's Pepper

Best Of Opposite Sex
Haslemere Haggis Heads To Toulin

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Glenroslin's Pepper

Best Puppy In Breed
Glenroslin's Pepper


Winners Dog: (1-1-0-0)
Haslemere Haggis Heads To Toulin

Junior Puppy Dog Class
1st Haslemere Haggis Heads To Toulin


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Glenroslin's Pepper

Senior Puppy Bitch Class
1st Glenroslin's Pepper


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Skyehigh's Ice Water

Best Puppy In Breed
Skyehigh's Ice Water



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Skyehigh's Ice Water

Reserve Winners Bitch
Mag's Royal Bling O'Skyehigh

Junior Puppy Bitch Class
1st Mag's Royal Bling O'Skyehigh

Senior Puppy Bitch Class
1st Skyehigh's Ice Water


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Sandra Lex Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Pekeden PHD For Schuyler
  Pekingese   11
Group 2nd   Ch Rexroth's Valentino   Miniature Pinscher   10
Group 3rd   
GChEx Sir Galahad de Diventy
  Toy Manchester Terrier   9
Group 4th    Stars At Sea Putting The Pieces Together At Zhen   Chinese Crested   5
BPIG   
Burbrook Broduil FitzWug
  Cavalier King Charles Spaniel   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Diventy's Miss CoCo Chanel
  Toy Manchester Terrier   0
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Burbrook Broduil FitzWug

Best Puppy In Breed
GCh Burbrook Broduil FitzWug




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Stars At Sea Putting The Pieces Together At Zhen



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Rexroth's Valentino




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pekeden PHD For Schuyler




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh MnSpaws Glitz And Glamour

Best Of Opposite Sex
Ch Claripugs Urban Myth




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GChEx Sir Galahad de Diventy

Best Of Opposite Sex
Ch Deebet's Maid Marian

Select Dog
GCh Deebet's Robin Hood


3-6 Month Dog Class
1st Szulik's Mister Munster Junior


Winners Bitch: (0-1-2-1)
Szulik's Lovely Lola

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Szulik's Lovely Lola

3-6 Month Bitch Class
1st Diventy's Miss CoCo Chanel


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rigair Unique Leo


Winners Dog: (1-0-0-0)
Rigair Unique Leo

Open Dog Class
1st Rigair Unique Leo



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Bruce Owen Top Dog
Points
Group 1st   Ch El Torro's Beau Esprit Libre   French Bulldog   35
Group 2nd   
GChEx Bellefleet's Stealth Force
  Poodle (Miniature)   34
Group 3rd    Musicbox Oreo's Properly Dunked   Lowchen   33
Group 4th   
Ch Shenandal N Stonehill Shiraz
  Dalmatian   23
BPIG   
Bulldacious Izn't She Foxy
  Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Onsengeltje Secret Endeavour
  Dalmatian   0




3-6 Month Bitch Class
1st Aldo's Martha My Dear


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Bulldacious Izn't She Foxy

Best Puppy In Breed
Bulldacious Izn't She Foxy

Select Bitch
Ch Echojack Lonesome For Alberta



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Bulldacious Izn't She Foxy

Junior Puppy Bitch Class
1st Bulldacious Izn't She Foxy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Gumby's Bearposh Ever After

Best Of Opposite Sex
GCh TaiPan Palace Lucy Liu




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Cincere Xlnt's Pitstop

Best Of Opposite Sex
Woodland's A Dollar And A Dream At Ky Ching

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Cincere Xlnt's Pitstop

Best Puppy In Breed
Woodland's A Dollar And A Dream At Ky Ching


Winners Dog: (1-3-0-0)
Cincere Xlnt's Pitstop

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Cincere Xlnt's Pitstop


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 11 pts (1-7-2-2)
Ch Shenandal N Stonehill Shiraz

Best Of Opposite Sex
GCh Onsengeltje All Ready

Best Of Winners: (1-7-2-2)
Cranbrooke Jacklyn Danielle

Best Puppy In Breed
Onsengeltje Infinite

Select Dog
GChEx Onsengeltje N Splash Unearthed

Select Bitch
Ch Brightspot Zenyatta


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch El Torro's Beau Esprit Libre




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Bellefleet's Stealth Force




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Syquefine's Pabst Blue Ribbon

Best Puppy In Breed
Ch Syquefine's Pabst Blue Ribbon



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Kalchan Cinder Ella Justirling

Open Bitch Class
1st Kalchan Cinder Ella Justirling


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Shente's Reel Big Deal

Best Of Opposite Sex
Parkway's Rolling In The Deep

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Shente's Reel Big Deal

Best Puppy In Breed
Shente's Reel Big Deal


Winners Dog: (1-1-0-0)
Shente's Reel Big Deal

Junior Puppy Dog Class
1st Shente's Reel Big Deal

3-6 Month Dog Class
1st Parkway's Golden Opportunity


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Parkway's Rolling In The Deep

Senior Puppy Bitch Class
1st Parkway's Rolling In The Deep

3-6 Month Bitch Class
1st Schutzu's Pretty In Pink
2nd Parkway's I Gotta Girl Crush


Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Sandra Lex Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Stonecroft's Star Sighting
  Welsh Corgi (Pembroke)   17
Group 2nd    Kismet Anne-Isle Hold On To The Memories   German Shepherd Dog   15
Group 3rd    MacLaren Rikadon Audacious   Shetland Sheepdog   12
Group 4th    Brenriga Wrapped In Dreamz   Bearded Collie   11
BPIG   
Ch Majestique Justice For All
  Briard   N/A
Best Baby Puppy In Group    Coralane's Watch This   Australian Shepherd   0
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Novacoast Believe In Magic



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 6 pts (4-2-1-0)
Brenriga Wrapped In Dreamz

Best Of Opposite Sex
Potterdale Jubilee Diamond

Best Of Winners: (4-2-1-0)
Brenriga Wrapped In Dreamz

Best Puppy In Breed
Burlesque Trash Talk

Select Dog
Ch Highlander MacBean At Burlesque


Winners Dog: (4-2-1-0)
Brenriga Wrapped In Dreamz

Reserve Winners Dog
Kinikia That's Amore!

Junior Puppy Dog Class
1st Burlesque Shock The World

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Kinikia That's Amore!
2nd Lakewood Forever Cool

Open Dog Class
1st Brenriga Wrapped In Dreamz


Winners Bitch: (4-2-1-0)
Potterdale Jubilee Diamond

Reserve Winners Bitch
Burlesque Trash Talk

Junior Puppy Bitch Class
1st Burlesque Trash Talk

Open Bitch Class
1st Potterdale Jubilee Diamond


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Avatar Bayshore Havoc At Katyra




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Majestique Justice For All

Best Puppy In Breed
GCh Majestique Justice For All




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Kismet Anne-Isle Hold On To The Memories



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Szentmihalyi-Szabo Nemes


Winners Dog: (1-0-0-0)
Szentmihalyi-Szabo Nemes

Open Dog Class
1st Szentmihalyi-Szabo Nemes



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Mr Merlot du Bouleau Blanc




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
MacLaren Rikadon Audacious



Winners Bitch: (0-1-0-0)
MacLaren Rikadon Audacious

Open Bitch Class
1st MacLaren Rikadon Audacious


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Stonecroft's Star Sighting

Select Bitch
Ch Foxlore I've Got A Secret




Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By