Arnprior Canine Association
Friday, May 10, 2019 - Show # 1



Related Results

Conformation

Friday, May 10 (Show # 1)
Friday, May 10 (Show # 2)
Saturday, May 11 (Show # 3)
Saturday, May 11 (Show # 4)
Sunday, May 12



Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MRBIS Can GCh/MBIS Mex GCh/MBIS Per GCh/MBIS Arg GCh/MBIS Bol GCh/Am Ch Midnight Lady’s Fire Up Your Engine Moso, AOM
"Tupak"
Owners: Kelef Newfoundlands and Summerford Newfoundlands
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Sponsor: John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Michael Lanctot
Newfoundland  
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso
Points: 177 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Michael Lanctot
Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)  
GCh Roaneden's Dream Catcher
Points: 148
Best Puppy In Show
Judge: Michael Lanctot
Doberman Pinscher  
Delta Liberator's Commandicate








Group 1 - Michael Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Roaneden's Dream Catcher
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   44
Group 2nd   
Ch Santiago de Himmelstein
  Retriever (Golden)   38
Group 3rd   
Ch Nexus King In The North
  Spaniel (Clumber)   27
Group 4th   
GCh Bryden's Walk The Line
  Spaniel (English Springer)   26
BPIG    Mooselake's Noble Journey   Retriever (Labrador)   N/A
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
DuValin Praline

Best Puppy In Breed
DuValin Praline



Winners Bitch: (0-1-0-0)
DuValin Praline

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Yakityak's Scarlet Sunrise



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Yakityak's Scarlet Sunrise

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch RisenStarr Blue Zorro

Best Of Opposite Sex
RisenStarr Liv' For Today

Best Of Winners: (1-1-1-0)
RisenStarr Liv' For Today


Winners Dog: (1-1-1-0)
Risenstarr Zelus


Winners Bitch: (1-1-1-0)
RisenStarr Liv' For Today

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 10 pts (1-4-4-2)
Ch Santiago de Himmelstein

Best Of Opposite Sex
Ch Goldiva's Liquid Lunch

Best Of Winners: (1-4-4-2)
Rio's Spring Fling

Best Puppy In Breed
Dalmore Luna Lovegood

Select Dog
Ch Brackenridge's Anglo Saxon

Select Bitch
Ch Goldiva's Sunrise Mimosas With Poeticgold


Winners Dog: (1-4-4-2)
Micin's Maximus Goldpaws Goodino


Winners Bitch: (1-4-4-2)
Rio's Spring Fling

Reserve Winners Bitch
Sunkozi It Must Be Magic

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 8 pts (4-2-2-1)
Ch Kriscoland's Country Day

Best Of Opposite Sex
Ch Maktawae Late Knight Party

Best Of Winners: (4-2-2-1)
Mooselake's Noble Journey

Best Puppy In Breed
Mooselake's Noble Journey

Select Dog
Ch Miron Roi Arthur


Winners Dog: (4-2-2-1)
Mooselake's Noble Journey

Reserve Winners Dog
Dos Rios Knight Dragon


Winners Bitch: (4-2-2-1)
Miron Miss Lili

Reserve Winners Bitch
Chablais Trius Etoile Montante

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 5 pts (1-4-1-0)
GCh Roaneden's Dream Catcher

Best Of Opposite Sex
Madriver's Hello Little Girl

Best Of Winners: (1-4-1-0)
Madriver's Hello Little Girl

Best Puppy In Breed
Katyra's Nothing Beats Rook


Winners Dog: (1-4-1-0)
Katyra's Nothing Beats Rook


Winners Bitch: (1-4-1-0)
Madriver's Hello Little Girl

Reserve Winners Bitch
Madriver's Enchanted Evergreen

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Setterrama Race To Editions

Best Of Opposite Sex
Broughall's Winner Takes All


Winners Dog: (1-0-0-1)
Broughall's Winner Takes All


Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Harbinger's Forest Ranger



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Whitehot's Tazmanian She Devil



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (0-0-3-1)
Ch Midnightblue Summer Solstice

Best Of Opposite Sex
Ch Carannagh's Eimear Sinead

Select Dog
Ch Carannagh's Cillian



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rivermist Broxden Nuts About You


Winners Dog: (1-0-0-0)
Rivermist Broxden Nuts About You


Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Nexus King In The North



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Cockerlea's Justin Time



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bryden's Walk The Line



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Brandywine's Intrepid Explorer



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sarga Amanda's Traum Von Feen



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sarga Amanda's Traum Von Feen





Group 2 - Michael Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm
  Saluki   13
Group 2nd   Ch Mijkelh Timucuan   Afghan Hound   12
Group 3rd   
GCh Granvalero's Moonbeam Special SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   10
Group 4th   
Rapscallion's Riding The Storm Out
  Basset Hound   9
BPIG    Mijkelh Monsoon   Afghan Hound   N/A
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Mijkelh Timucuan

Best Puppy In Breed
Mijkelh Monsoon


Winners Dog: (1-0-1-0)
Mijkelh Monsoon


Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rapscallion's Riding The Storm Out


Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Prelude's Play It Again Sam MW

Best Of Opposite Sex
Prelude N Bryden's Cagney MW

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Prelude's Play It Again Sam MW


Winners Dog: (1-2-0-0)
Prelude's Play It Again Sam MW


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Prelude N Bryden's Cagney MW

Reserve Winners Bitch
Prelude N Bryden's Lacey MW

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Granvalero's Moonbeam Special SL



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Conestoga Bailey Irish Creme C Major

Best Of Opposite Sex
Hunter's Riverrun Elsa Snow



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Hunter's Riverrun Elsa Snow

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh County Line's It Is Written In The Stars


Winners Dog: (1-0-1-0)
Cataraqui A Little R N R


Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Freckashpeng Prana

Best Of Opposite Sex
Chapelton & Tailwind Born On The Bayou






Group 3 - Michael Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso
  Newfoundland   28
Group 2nd   
GCh Bang's Bonanza Flyin' High Ty
  Rottweiler   27
Group 3rd   
GCh Triumf Sibiri Magnat
  Akita   26
Group 4th   
Delta Liberator's Commandicate
  Doberman Pinscher   25
BPIG   
Delta Liberator's Commandicate
  Doberman Pinscher   N/A
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Triumf Sibiri Magnat



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Alpenspirit Dreamer

Best Of Opposite Sex
Sallysvalley Two Hearts



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Sallysvalley Two Hearts

Reserve Winners Bitch
Triple B Deja Vu At Bernerhaus

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Barentsnight Object Of Art

Best Of Opposite Sex
Barentsnight Precious Beauty



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Barentsnight Precious Beauty

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Dabalon's Mister Soul


Winners Dog: (1-0-0-0)
Dabalon's Mister Soul


Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
Ch Delta Liberator's Commandicate

Best Of Opposite Sex
Ch Lord Preston Vom Dobereich

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Liberator's Eros

Best Puppy In Breed
Ch Delta Liberator's Commandicate

Select Dog
GCh Mervio Chosen Warrior V Sioul


Winners Dog: (1-3-2-1)
Liberator's Eros


Winners Bitch: (1-3-2-1)
Kalora's I Can Only Imagine

Reserve Winners Bitch
Melrae's Chocolate Is So Good

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Spruce Hill's Road To Redemption Von Jerdan

Best Of Opposite Sex
Paquestone's Light Up The Sky

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Sterling's Daybreak On Phaedra's Vale V Bgdawgs

Best Puppy In Breed
Paquestone's Light Up The Sky


Winners Dog: (1-2-0-1)
Paquestone's Light Up The Sky

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (3-0-0-1)
GCh Aviators Nobreza @ Macduff

Best Of Opposite Sex
Tanaki's Dirty Laundry Acostar

Best Puppy In Breed
Claircreek Take It To The Max


Winners Dog: (3-0-0-1)
Tanaki's Dirty Laundry Acostar

Reserve Winners Dog
Marshview Texas Vodka Acostar


Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bang's Bonanza Flyin' High Ty



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Nightline Glitzy Affair

Best Of Opposite Sex
Nightline Jackpot

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Nightline Glitzy Affair


Winners Dog: (1-1-0-0)
Nightline Jackpot


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Nightline Glitzy Affair

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Unicornhill's Broke The Bank

Best Of Opposite Sex
Astylewye's Miss Daisy Duke

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Astylewye's Miss Daisy Duke

Best Puppy In Breed
Astylewye's Miss Daisy Duke


Winners Dog: (1-1-1-0)
Astylewye's Lord Of Mischief


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Astylewye's Miss Daisy Duke





Group 4 - Michelle Scott Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Irvonhill Bugaboo
  Fox Terrier (Wire)   13
Group 2nd   GCh Lackyle Bairille Dubailt   Staffordshire Bull Terrier   12
Group 3rd   
GCh Keepsake Tyrone SurfnPipeline
  Soft-Coated Wheaten Terrier   10
Group 4th   
GCh Goodspice Miss Emma Of Salt Creek
  Sealyham Terrier   9
BPIG No Entry
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Lizzy (Castellanos/Castellanos)



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Lizzy (Castellanos/Castellanos)

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Thistlebitt Brother Cadfael

Best Of Opposite Sex
Fehmarn Deryn Moel



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Fehmarn Deryn Moel

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Syryn Emjade Miss Michelle



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Syryn Emjade Miss Michelle

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Irvonhill Bugaboo



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Szulik's Mister Olaf



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Regency XCL's Lady Lucy

Best Of Opposite Sex
GCh Tuxntails Malachi

Select Dog
Ch Ebonylyn's Prince Harold



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Regency XCL's Lady Lucy

Reserve Winners Bitch
Ebonylyn's Tiffanys Contessa

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Goodspice Miss Emma Of Salt Creek



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Keepsake Tyrone SurfnPipeline



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Lackyle Bairille Dubailt

Best Of Opposite Sex
Clandara's True Love



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Clandara's True Love





Group 5 - Michelle Scott Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Ashstone's Winter Is Coming
  Havanese   29
Group 2nd    Marchwind Riverport's Testarossa   Italian Greyhound   25
Group 3rd   
GCh Crestyle Dramatic Entrance HL
  Chinese Crested   24
Group 4th   
Diventy's Fast And Furious
  Toy Manchester Terrier   19
BPIG   
Diventy's Fast And Furious
  Toy Manchester Terrier   N/A
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ruddy (Laue)


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ruddy (Laue)


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
GCh Crestyle Dramatic Entrance HL

Best Of Opposite Sex
Nu Poil's Weeping Willow

Best Puppy In Breed
Nu Poil's Weeping Willow

Select Dog
Ch SassyTails Sexy Piano Man

Select Bitch
Ch Ethereal Ashella's Coco Butter Kisses



Winners Bitch: (0-2-2-1)
Nu Poil's Weeping Willow

Reserve Winners Bitch
Nu Poil's Bentley Kiki

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Onyx The Sweetest Coton

Best Puppy In Breed
Weylinmarsh's Frosted Pebbles



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Onyx The Sweetest Coton

Reserve Winners Bitch
Weylinmarsh's Frosted Pebbles

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Tickitbou's Sing It Tomee

Best Of Opposite Sex
Tickitbou N Navyn Supermodel

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Tickitbou's Sing It Tomee


Winners Dog: (2-1-0-0)
Tickitbou's Sing It Tomee

Reserve Winners Dog
Justin Hell On Wheels


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Tickitbou N Navyn Supermodel

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Ashstone's Winter Is Coming

Best Of Opposite Sex
Yaya's It's Time For Weylinmarsh

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Yaya's It's Time For Weylinmarsh

Best Puppy In Breed
Yaya's It's Time For Weylinmarsh


Winners Dog: (1-2-0-1)
Yaya's It's Time For Weylinmarsh


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Weylinmarsh Bramble Sweetbriar

Reserve Winners Bitch
Weylinmarsh's Plata Esterlina

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Marchwind Riverport's Testarossa



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Marchwind Riverport's Testarossa

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Claireli's Catch Me If You Can

Best Puppy In Breed
Claireli's Catch Me If You Can


Winners Dog: (1-0-0-0)
Claireli's Catch Me If You Can


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Aubelle's Daughter Of Trickery

Best Puppy In Breed
Sallysvalley Na Al Die Tijd



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Sallysvalley Na Al Die Tijd

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Romiche Temple Bell

Best Puppy In Breed
Ch Romiche Temple Bell



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Majestas Vestra Urfinn

Best Of Opposite Sex
Keesbrook's Chart Topping Parti

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Majestas Vestra Urfinn

Best Puppy In Breed
Keesbrook's Chart Topping Parti


Winners Dog: (1-2-0-0)
Majestas Vestra Urfinn


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Keesbrook's Chart Topping Parti

Reserve Winners Bitch
Keesbrook's Parti In A Tiara

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Custom's The Look At White Magic

Best Puppy In Breed
Custom's The Look At White Magic


Winners Dog: (1-0-0-0)
Custom's The Look At White Magic


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Gryphon's Indiana Jones

Select Dog
GCh Jimary's Ka Ching



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Diventy's Fast And Furious

Best Puppy In Breed
Diventy's Fast And Furious



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Diventy's Fast And Furious

Reserve Winners Bitch
Szulik's Lovely Pasha Britany





Group 6 - Michelle Scott Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Keesbrook's Out Of The Fyre
  Keeshond   29
Group 2nd   
GCh Vetset Count Me In
  Poodle (Standard)   28
Group 3rd   
GCh Benjiro Etsuko Destini Gift
  Shiba Inu   24
Group 4th   
GCh Lasacas Marshall A. Constable
  Lhasa Apso   23
BPIG    Cincere's Hurricane   Chow Chow   N/A
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Gumby's Jive Talking Underdog

Best Of Opposite Sex
Ch Siosalach's Bibbidi Bobbidi Boo



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 6 pts (2-3-2-0)
Ch Cincere's We Hit The Jackpot With Padow

Best Of Opposite Sex
Cincere's Tornado

Best Of Winners: (2-3-2-0)
Cincere's Hurricane

Best Puppy In Breed
Cincere's Hurricane

Select Dog
GCh Rio's Sherlock Bones


Winners Dog: (2-3-2-0)
Cincere's Hurricane

Reserve Winners Dog
Chowridge Irresistible Shenshi


Winners Bitch: (2-3-2-0)
Cincere's Tornado

Reserve Winners Bitch
Cincere Padows Penelope Pitstop

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Christi Ormond Right Beside You

Best Of Opposite Sex
Dotson Wingardium Leviosa

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Christi Ormond Right Beside You

Best Puppy In Breed
Dotson Wingardium Leviosa


Winners Dog: (1-1-0-0)
Christi Ormond Right Beside You


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Dotson Wingardium Leviosa

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh Fullofbull's Toto

Best Of Opposite Sex
Foxmoor Petit Cherie Nonchalant

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Foxmoor Petit Cherie Nonchalant

Best Puppy In Breed
Foxmoor Petit Cherie Nonchalant


Winners Dog: (1-3-1-0)
Belboulecan Linus Van Pelt


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Foxmoor Petit Cherie Nonchalant

Reserve Winners Bitch
Belboulecan Tradition Of Life

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Keesbrook's Out Of The Fyre



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Lasacas Marshall A. Constable

Best Of Opposite Sex
Radically's Foreign Affairs

Best Puppy In Breed
Radically's Foreign Affairs



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Radically's Foreign Affairs

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Signet Starlet

Best Of Opposite Sex
Bellefleet's Sydney's Magnus

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Signet Trick Or Treat


Winners Dog: (1-1-0-1)
Bellefleet's Sydney's Magnus


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Signet Trick Or Treat

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Vetset Count Me In

Best Of Opposite Sex
Stately's Wizard Of Awe

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Stately's Wizard Of Awe

Best Puppy In Breed
Stately's Wizard Of Awe


Winners Dog: (1-2-0-1)
Stately's Wizard Of Awe


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Signet A Star Is Born

Reserve Winners Bitch
Stately Bedazzled Gucci

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Mardeck's Where The Magic Is

Best Puppy In Breed
Mardeck's Where The Magic Is


Winners Dog: (2-0-0-0)
Mardeck's Where The Magic Is

Reserve Winners Dog
Mardeck's The Magic Ingredient


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Benjiro Etsuko Destini Gift



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ahkama Losar Khampa





Group 7 - Michelle Scott Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Cherpa's High Dollar Client
  German Shepherd Dog   15
Group 2nd   
Ch MNM's Soleila du Belgiador
  Belgian Shepherd Dog   13
Group 3rd   
GCh Catalyst's Bush Party At TK
  Australian Cattle Dog   12
Group 4th    Magic Mantle Of Heeling NRG   Australian Shepherd   11
BPIG    Magic Mantle Of Heeling NRG   Australian Shepherd   N/A
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Catalyst's Bush Party At TK



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
Magic Mantle Of Heeling NRG

Best Puppy In Breed
Magic Mantle Of Heeling NRG

Select Dog
GCh Relic's The Empire Strikes Back


Winners Dog: (1-0-2-0)
Magic Mantle Of Heeling NRG


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Madigan's Silverwine



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Madigan's Silverwine

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch MNM's Soleila du Belgiador



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Chippenhook's Pursuit Of Gold


Winners Dog: (2-0-0-0)
Chippenhook's Pursuit Of Gold

Reserve Winners Dog
Travler Cove Run's Aftershock


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Shadagrace Mila At Maplemyst

Best Of Opposite Sex
GCh Maplemyst's Moonshadow

Best Puppy In Breed
Maplemyst's Domino Effect

Select Dog
Ch Shadagrace Myst O'er The Moon



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Shadagrace Mila At Maplemyst

Reserve Winners Bitch
Maplemyst's Domino Effect

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Cherpa's High Dollar Client

Best Of Opposite Sex
Raylex's Ella Moda



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Raylex's Ella Moda

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Laureate Fan Favourite

Best Puppy In Breed
Laureate Fan Favourite



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Laureate Fan Favourite

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Cymry Winter Moonlight



Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By