Red Deer & District Kennel Club
Saturday, April 6, 2019



Related Results

Obedience

Friday, April 05 (Obedience Trial 1)
Saturday, April 06 (Obedience Trial 2)
Sunday, April 07 (Obedience Trial 3)

Rally Obedience

Friday, April 05 (Rally Trial 1)
Saturday, April 06 (Rally Trial 2)
Sunday, April 07 (Rally Trial 3)

Other Results

April 06, 2019 - Alberta Junior Handling Zone Finals



Results courtesy of:


-- Terrina Maciborski --
BIS MBPIS GCH Ghostpine's DiamondOfHope
"Remi"
Breeder/Owner/Handler: Terrina Maciborski


Best In Show
Judge: Robert Dawson
Boxer  
GCh Hi Desert N Mephisto's Game Changer
Points: 474 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Robert Dawson
Whippet  
GCh Brushwood Meant To Be
Points: 361
Best Puppy In Show
Judge: Robert Dawson
Retriever (Labrador)   Compass' Guiding Light
Best Baby Puppy In Show
Judge: Robert Dawson
Doberman Pinscher   Cassels Pretty Little Liar
Best Brace In Show
Judge: Robert Dawson
Tibetan Terrier 
GCh Oneeto's Keeper To Carry On & Tibetan Terrier 
GCh Oneeto's Prairie Golden Renew








Group 1 - Jocelyne Gagne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Kayenna's Rhinestone Cowboy
  Retriever (Golden)   64
Group 2nd   
Ch Sevenoaks Earth Wind And Rain
  Setter (English)   48
Group 3rd   
GCh Vizslavilla Prize Pure Goddess
  Vizsla (Smooth-Haired)   46
Group 4th   
Mistcurl Bartibog River Capt
  Retriever (Curly-Coated)   44
BPIG    Compass' Guiding Light   Retriever (Labrador)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Verdoro's St Kitts And Nevis   Retriever (Golden)   0
Best Brace In Group   
GCh Shotshell Viva La Vida
  Pointer (German Short-Haired)   0
Best Brace In Group   
Ch Localuna's Viva La Revolution
  Pointer (German Short-Haired)   0
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Wulymut's Noodle

Best Puppy In Breed
Wulymut's Oreo Cookie N Creme



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Wulymut's Noodle

Reserve Winners Bitch
Wulymut's Oreo Cookie N Creme

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 6 pts (1-2-3-1)
GCh Pipedream's Enough Said

Best Of Opposite Sex
Bianca's Juno Of Peregrine

Best Of Winners: (1-2-3-1)
Grassridge Applied Force

Best Puppy In Breed
Grassridge Applied Force

Select Bitch
GCh Localuna's Viva La Revolution


Winners Dog: (1-2-3-1)
Grassridge Applied Force


Winners Bitch: (1-2-3-1)
Bianca's Juno Of Peregrine

Reserve Winners Bitch
Vielseitigs Ruff Rider

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Mistcurl Bartibog River Capt


Winners Dog: (1-0-0-0)
Mistcurl Bartibog River Capt


Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 7 pts (1-4-2-1)
GCh Birdztheword Too Humble To Brag

Best Of Opposite Sex
Blazingstar Aerodynamic

Best Of Winners: (1-4-2-1)
Blazingstar Aerodynamic

Best Puppy In Breed
Kistryl Toffee

Select Bitch
Ch Blazingstar Black Inca


Winners Dog: (1-4-2-1)
Blazingstar Bernoulli


Winners Bitch: (1-4-2-1)
Blazingstar Aerodynamic

Reserve Winners Bitch
Brdzthewrd Heres Lookin At U Kid

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 15 pts (2-10-2-2)
GCh Kayenna's Rhinestone Cowboy

Best Of Opposite Sex
GCh Canzas Sparkling Rosie

Best Of Winners: (2-10-2-2)
Madison's La Solana

Best Puppy In Breed
Madison's La Solana

Select Dog
GCh Allsgold Tip Your Hat

Select Bitch
Ch Auburnmist Two Yours Truly


Winners Dog: (2-10-2-2)
Goldcker Add Water To Kadogan

Reserve Winners Dog
Auburnmist Staring At The Sun


Winners Bitch: (2-10-2-2)
Madison's La Solana

Reserve Winners Bitch
Kayenna's Golden Samurai Sword

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 6 pts (2-4-0-1)
Ch Labralynes Molly

Best Of Opposite Sex
Caorunn's Finnegan

Best Of Winners: (2-4-0-1)
Compass' Guiding Light

Best Puppy In Breed
Compass' Guiding Light


Winners Dog: (2-4-0-1)
Caorunn's Finnegan

Reserve Winners Dog
Achilles Flatlander Olaf Lavish


Winners Bitch: (2-4-0-1)
Compass' Guiding Light

Reserve Winners Bitch
Big Sky's Indiana Calling

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 6 pts (0-5-1-1)
GCh Tollwest Rocky Mtn High

Best Of Opposite Sex
Ch Foxvale's Blazing Guns

Best Puppy In Breed
Littlebay Gordgeous At Foxvale



Winners Bitch: (0-5-1-1)
Whymark's Ocean Sunset

Reserve Winners Bitch
Madriver's Niagara Falls

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Sevenoaks Earth Wind And Rain

Best Of Opposite Sex
Set'r Ridge's Lark Ascending



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Set'r Ridge's Lark Ascending

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 7 pts (2-2-2-2)
GCh Jaywyck 'n Madilane's Tyme To Sparkle

Best Of Opposite Sex
GCh Begay N Sebastian's Power Of Persuasion

Best Of Winners: (2-2-2-2)
Kove's Green With Envy

Best Puppy In Breed
Pastorale Nova Keanu Black Sextet

Select Dog
GCh KLAD Samamari Sweet Baby James

Select Bitch
Ch Stand Alone's Hearts On Fire


Winners Dog: (2-2-2-2)
Kove's Green With Envy

Reserve Winners Dog
Pastorale Nova Keanu Black Sextet


Winners Bitch: (2-2-2-2)
Corjdct's Midnight Reckoning

Reserve Winners Bitch
Stargazer's Struts Her Stuff

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
GCh Finnibone's Veni Vedi Vici

Best Of Opposite Sex
Finnibone's Get'It On

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Finnibone's Get'It On

Select Bitch
Ch Finnibone's Illusion Is Real


Winners Dog: (1-2-0-2)
Finnibone's Get'It On


Winners Bitch: (1-2-0-2)
Whistle Stop's Mama Mia

Reserve Winners Bitch
Finnibone's Cuz Mama Can

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChEx Vizslavilla Prize Pure Goddess



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Superhero Blink Of Aurelia





Group 2 - Robert Dawson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Brushwood Meant To Be
  Whippet   55
Group 2nd   
GCh Darksun AhmahrNahr Africanadia
  Basenji   43
Group 3rd   
Ch Telford's Pump Up The Volume
  Beagle   41
Group 4th   
Ch Armagh Taya's Glory Of Course
  Rhodesian Ridgeback   35
BPIG   
Heathview Falconbridge
  Irish Wolfhound   N/A
Best Baby Puppy In Group    Era Of Cosa Nostra Dark Reign   Dachshund (Miniature Long-Haired)   0
Best Brace In Group   
GCh Harmony's Dreamwindz Ally Oop
  Whippet   0
Best Brace In Group   
GCh Dreamwindz Black Label Brut
  Whippet   0
Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Deloubelle With Best Wishes

Best Of Opposite Sex
Ch Axioms Its Not You Its Me

Best Puppy In Breed
Axioms Not Yet Forgiven



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Axioms Not Yet Forgiven

Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Darksun AhmahrNahr Africanadia

Select Dog
Ch Summit Son Of A Preacher



Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 5 pts (0-2-1-3)
GCh Telford's Pump Up The Volume

Best Of Opposite Sex
Ch Waskasoo's Second To None

Select Bitch
GCh Telford's Spark And Sparkle



Winners Bitch: (0-2-1-3)
DragonPearl Asiago Pixie Dust

Reserve Winners Bitch
Tekera The Imperor's Treasure

Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Boru's Grace Too



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Boru's Grace Too

Reserve Winners Bitch
Fuimus's Absolutely Kosher

Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Wolfwoods' Spirit Walker

Best Of Opposite Sex
Ch Justart's White Hot Sonya To Taugo



Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 6 pts (0-4-2-1)
GCh Era Of The Command Performance

Best Of Opposite Sex
Galewinns Piazza Del Campo

Best Puppy In Breed
Galewinns Piazza Del Campo

Select Dog
GCh Teckelwood Rae's Casper ML

Select Bitch
Ch Teckelwood RHK Cinnamon Kiss



Winners Bitch: (0-4-2-1)
Galewinns Piazza Del Campo

Reserve Winners Bitch
RHK Mochas Melody In Stripes

Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Chilcotin's Moonlight Harvest



Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Windrock Roadhouse Blues

Best Of Opposite Sex
Ivywild Voodoo Queen



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Ivywild Voodoo Queen

Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 4 pts (2-0-2-1)
Ch Spiritsound Bdmoonrzn Rimouski

Best Of Opposite Sex
GCh Amahte's Duma Kukimbia

Best Puppy In Breed
Abbaio Sambirano Avahi

Select Dog
Ch Amahte's Kilima Njaro


Winners Dog: (2-0-2-1)
DC Imagery Laughing Dinadan

Reserve Winners Dog
Abbaio Sambirano Avahi


Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 9 pts (3-3-2-2)
Ch Hawkhaven Tarntuck Curly Locks

Best Of Opposite Sex
Ch Silhouette Watson Macstiubhart

Best Of Winners: (3-3-2-2)
Pinehurst Rosamund Den Choille

Best Puppy In Breed
Heathview Falconbridge

Select Dog
Ch Norhunter Alaina's Griffan

Select Bitch
Ch Barrassy's Explorer


Winners Dog: (3-3-2-2)
Heathview Falconbridge

Reserve Winners Dog
Cluain Ard Fergus Mac Roich


Winners Bitch: (3-3-2-2)
Pinehurst Rosamund Den Choille

Reserve Winners Bitch
Silverglen Mist On The Prairie

Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Avitar's Sweet Sounding Jazz



Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Armagh Taya's Glory Of Course



Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChEx Sirhan Kareem Cairo

Best Of Opposite Sex
Ch Bryn'm Country Rose



Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 11 pts (1-4-2-5)
GCh Brushwood Meant To Be

Best Of Opposite Sex
GCh Dreamwindz Black Label Brut

Best Of Winners: (1-4-2-5)
Tarrango Lynallan Ruffian

Best Puppy In Breed
Tarrango Lynallan Cha'ching

Select Dog
GCh Ethos N Eros Pseudonym

Select Bitch
GCh SDW Dreamwindz Eyedoll


Winners Dog: (1-4-2-5)
Lynallan's Talk About Me


Winners Bitch: (1-4-2-5)
Tarrango Lynallan Ruffian

Reserve Winners Bitch
Manorcourt Girl With The Pearl





Group 3 - Donnelle Richards Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Hi Desert N Mephisto's Game Changer
  Boxer   112
Group 2nd   
GCh Polar Mist N Zamosky Pretty Fly For A White Guy
  Samoyed   93
Group 3rd   
Ch Baywood Gota Dare ToBe Difrent
  Portuguese Water Dog   85
Group 4th   
GCh Esmonds God Of All
  Rottweiler   81
BPIG   
Ch Kristari's Jet At Aurorabalto With Ringkona
  Siberian Husky   N/A
Best Baby Puppy In Group    Cassels Pretty Little Liar   Doberman Pinscher   0
Best Brace In Group    Debalys Kick Start My Heart   Siberian Husky   0
Best Brace In Group    Debalys Eat Your Heart Out   Siberian Husky   0
Judge: Donnelle Richards

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Edgemere's Love Over Gold

Best Of Opposite Sex
Sanekats Loki Of Feldman's

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Edgemere's Love Over Gold


Winners Dog: (1-1-0-0)
Sanekats Loki Of Feldman's


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Edgemere's Love Over Gold

Judge: Donnelle Richards

Best Of Breed: 8 pts (2-2-2-3)
GCh Tailspins National Treasure

Best Of Opposite Sex
GCh Tailspins My Heart Soars

Best Of Winners: (2-2-2-3)
Vinn Turn Me Loose

Best Puppy In Breed
Vinn Turn Me Loose

Select Dog
GCh Tailspin's Welcome To The Jungle

Select Bitch
GCh NitroBerner's Coco Chanel


Winners Dog: (2-2-2-3)
Vinn Turn Me Loose

Reserve Winners Dog
Nitroberner's Fire Away


Winners Bitch: (2-2-2-3)
Kaibab's Justice Shining Bright

Reserve Winners Bitch
Nitroberner's Fire Me Up

Judge: Donnelle Richards

Best Of Breed: 18 pts (6-6-1-6)
GCh Hi Desert N Mephisto's Game Changer

Best Of Opposite Sex
GCh Tybrushe's Deja Vu

Best Of Winners: (6-6-1-6)
Livin My Way At Tybrushe

Best Puppy In Breed
Livin My Way At Tybrushe

Select Bitch
Ch Livin's Diamond In The Sky


Winners Dog: (6-6-1-6)
Livin My Way At Tybrushe

Reserve Winners Dog
Samson's Crooked Halo


Winners Bitch: (6-6-1-6)
Bimberg's Excuse Moi At Furioso

Reserve Winners Bitch
Newalba Tagcrest Charmed One

Judge: Donnelle Richards

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
GCh Newalba's Fhuil Tha Ladir

Best Of Opposite Sex
Kenterain N Newalba's Goldengem

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Sycalcade's Fly For Freedom

Best Puppy In Breed
Bolder's Special Addition

Select Dog
GCh Cabberin's At JYF Bulls Paxton


Winners Dog: (1-3-2-0)
Sycalcade's Fly For Freedom


Winners Bitch: (1-3-2-0)
Kenterain N Newalba's Goldengem

Reserve Winners Bitch
Bolder's Special Addition

Judge: Donnelle Richards

Best Of Breed: 6 pts (2-5-0-0)
Cariboo Cane Corso's Grace

Best Of Opposite Sex
Cariboo Cane Corso's Jax

Best Of Winners: (2-5-0-0)
Cariboo Cane Corso's Grace

Best Puppy In Breed
Cariboo Cane Corso's Grace


Winners Dog: (2-5-0-0)
Cariboo Cane Corso's Jax

Reserve Winners Dog
Cariboo's Luke


Winners Bitch: (2-5-0-0)
Cariboo Cane Corso's Grace

Reserve Winners Bitch
El Mesquital Fanta

Judge: Donnelle Richards

Best Of Breed: 8 pts (3-1-4-1)
GChEx Janterra's Diamonds And Rust

Best Of Opposite Sex
Ch Exante Patriot

Best Of Winners: (3-1-4-1)
Gentry's Persephone

Best Puppy In Breed
Ch Sharinway's Day Of Reckoning

Select Dog
Ch Sharinway's Day Of Reckoning


Winners Dog: (3-1-4-1)
Gentrys Bowman Of Willowcreek

Reserve Winners Dog
Gentry's Dragon Fyre V Scion


Winners Bitch: (3-1-4-1)
Gentry's Persephone

Judge: Donnelle Richards

Best Of Breed: 18 pts (7-3-3-6)
GCh Libertesse Scouts Honour

Best Of Opposite Sex
GCh Liveskys A Wish Ur Heart Makes

Best Of Winners: (7-3-3-6)
Jonniedane Blk Withtwo Sugars

Best Puppy In Breed
Livesky's Late For The Party

Select Dog
Ch Cupar's Just The Ticket

Select Bitch
Ch Olympian's Neet Stars &Stripes


Winners Bitch: (7-3-3-6)
Cupar's Intrigue

Reserve Winners Bitch
Livesky's Late For The Party

Judge: Donnelle Richards

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Tamarackgsmd Lethal Weapon

Best Of Opposite Sex
Tamarackgsmd Fiona

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Tamarackgsmd Lethal Weapon

Best Puppy In Breed
Tamarackgsmd Fiona


Winners Dog: (1-1-0-0)
Tamarackgsmd Lethal Weapon


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Tamarackgsmd Fiona

Judge: Donnelle Richards

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Panthera's Key To My Heart

Best Puppy In Breed
Panthera's Key To My Heart



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Panthera's Key To My Heart

Judge: Donnelle Richards

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Devincourts Ohana At Fortress



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Devincourts Ohana At Fortress

Judge: Donnelle Richards

Best Of Breed: 7 pts (4-1-2-1)
GCh Titanbear Quidi Vdi

Best Of Opposite Sex
Titanbear Song Of The Sea

Best Of Winners: (4-1-2-1)
Prairiehome's Luke Skywalker

Best Puppy In Breed
Titanbear Song Of The Sea

Select Dog
Ch Jalynn's Ruff Justice

Select Bitch
GCh Distant Shore de Anmalamual


Winners Dog: (4-1-2-1)
Prairiehome's Luke Skywalker

Reserve Winners Dog
Titanbear The Beat Goes On


Winners Bitch: (4-1-2-1)
Titanbear Song Of The Sea

Judge: Donnelle Richards

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
Ch Baywood Gota Dare ToBe Difrent

Best Of Opposite Sex
Armada Makin Waves At Baywood

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Baywood's Trade Winds Of Armada

Best Puppy In Breed
Baywood's Trade Winds Of Armada

Select Dog
GCh Baywood A Legend In Flight


Winners Dog: (1-1-2-0)
Baywood's Trade Winds Of Armada


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Armada Makin Waves At Baywood

Judge: Donnelle Richards

Best Of Breed: 5 pts (2-1-2-1)
GChEx Esmonds God Of All

Best Of Opposite Sex
Ch Nighthawk's Born To Be Wild

Best Of Winners: (2-1-2-1)
Fortails Gypsy Rose

Best Puppy In Breed
Fortails Gypsy Rose

Select Dog
Ch Von Marc's Fearless Dozer's Red Ranger


Winners Dog: (2-1-2-1)
Fortails Judgement Day

Reserve Winners Dog
Tierney's Double Take


Winners Bitch: (2-1-2-1)
Fortails Gypsy Rose

Judge: Donnelle Richards

Best Of Breed: 7 pts (3-3-1-1)
GCh Polar Mist N Zamosky Pretty Fly For A White Guy

Best Of Opposite Sex
Ch Winterpeg's Razyana

Best Of Winners: (3-3-1-1)
Hartstone's Robsons North Face

Best Puppy In Breed
Hartstone's Robsons North Face


Winners Dog: (3-3-1-1)
Hartstone's Robsons North Face

Reserve Winners Dog
Sershan's Premiere Misha


Winners Bitch: (3-3-1-1)
Sershan's Premiere Event

Reserve Winners Bitch
Snowfire's Hundred Acre Wood

Judge: Donnelle Richards

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Opp's Let Freedom Ring

Best Of Opposite Sex
Kiraly's Pretty In Pink

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Opp's Let Freedom Ring

Best Puppy In Breed
Opp's Let Freedom Ring


Winners Dog: (1-1-0-0)
Opp's Let Freedom Ring


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Kiraly's Pretty In Pink

Judge: Donnelle Richards

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Ch Steinhaus V Consort Ruffian
Ariaspride Benito

Best Of Opposite Sex
Ariaspride Benito

Best Puppy In Breed
Peppermill's Mackenzie King


Winners Dog: (2-0-0-1)
Ariaspride Benito

Reserve Winners Dog
Peppermill's Mackenzie King


Judge: Donnelle Richards

Best Of Breed: 6 pts (3-2-2-0)
GCh Debalys Christmas Caper

Best Of Opposite Sex
Ringkona's Strawberry Ripple

Best Of Winners: (3-2-2-0)
Debalys Kick Start My Heart

Best Puppy In Breed
GCh Kristari's Jet At Aurorabalto With Ringkona

Select Dog
GCh Kristari's Jet At Aurorabalto With Ringkona


Winners Dog: (3-2-2-0)
Debalys Kick Start My Heart

Reserve Winners Dog
Arcticsun's Mighty Thor


Winners Bitch: (3-2-2-0)
Ringkona's Strawberry Ripple

Reserve Winners Bitch
Debalys Eat Your Heart Out





Group 4 - Judy McVeigh Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Beinnein's Beyond The Blue
  Scottish Terrier   58
Group 2nd   
GChEx Skyehigh's One Pound Sterling
  West Highland White Terrier   48
Group 3rd   
Ch Quarrydene's Masterpiece
  Cairn Terrier   46
Group 4th   
GChEx Krisma's X Marks The Spot
  Kerry Blue Terrier   39
BPIG    Beinneins Baccarat   Scottish Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Dreamacres Indica   Cairn Terrier   0
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Brea's Champagne N Candlelight



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Brea's Champagne N Candlelight

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 3 pts (3-0-1-0)
GCh Bo Jangles vom Hause Manhartsberg

Best Puppy In Breed
LBK's Rebel And Proud Risk And Fun


Winners Dog: (3-0-1-0)
LBK's Rebel And Proud Risk And Fun

Reserve Winners Dog
Marauders 24K Magic


Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Ch Ganymede's Holy Grail

Best Of Opposite Sex
Zealous Remember Striker's Zoe

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Castle Guard Tork

Best Puppy In Breed
Ch Ganymede's Holy Grail


Winners Dog: (2-1-1-0)
Castle Guard Tork

Reserve Winners Dog
Versaterre Strike It Rich


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Zealous Remember Striker's Zoe

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Party Central Venturesome

Best Of Opposite Sex
GCh Kingsmere Tenacious Timbit



Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 6 pts (1-3-3-0)
Ch Quarrydene's Masterpiece

Best Of Opposite Sex
Beguiling Gnome For The Day

Best Of Winners: (1-3-3-0)
Tarahill's Celtic Fire

Select Dog
GCh Fireally Filberts Fauve


Winners Dog: (1-3-3-0)
Tarahill's Celtic Fire


Winners Bitch: (1-3-3-0)
Beguiling Gnome For The Day

Reserve Winners Bitch
Tarahill's Here Comes The Sun

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Beinneins Dream Catcher


Winners Dog: (1-0-0-0)
Beinneins Dream Catcher


Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChEx Krisma's X Marks The Spot

Select Dog
Ch Dinnyesvarosi Underground Star



Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Larkspur Acadia Ready For Action



Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GCh Blackrystal Rhinestone Cowgirl

Best Of Opposite Sex
GCh Black Bandits U Got It All Metric

Best Puppy In Breed
Medley N Jetcity Ruby Sparks At Vonaksu

Select Bitch
GCh TCh Black Bandits Qiss Me Kwik


Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Redfearn's Cherise Treasure

Best Puppy In Breed
Paradym's Itty Bitty Smitty



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Redfearn's Cherise Treasure

Reserve Winners Bitch
Dralion's Lead On McDuff

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tucks Hey Rey

Best Puppy In Breed
Tucks Hey Rey



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tucks Hey Rey

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Ch Sahuaro Sunset Skippin CJ Pacific Rim


Winners Dog: (2-0-1-0)
Kilshans Art Of Noyz

Reserve Winners Dog
Pyxis No Directions Needed


Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Mapherna's Phara Takes Flight

Best Of Opposite Sex
Villam's Going Komando

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Mapherna's Phara Takes Flight

Best Puppy In Breed
Villam's Going Komando


Winners Dog: (2-3-0-0)
Villam's Going Komando

Reserve Winners Dog
Mapherna's Remus Of Gryffindor


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Mapherna's Phara Takes Flight

Reserve Winners Bitch
Villam's Kiss The Dice

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 9 pts (5-3-1-1)
GCh Beinnein's Beyond The Blue

Best Of Opposite Sex
Beinneins Baccarat

Best Of Winners: (5-3-1-1)
Beinneins Baccarat

Best Puppy In Breed
Beinneins Baccarat

Select Bitch
GCh Glenshiel's Valkyrie


Winners Dog: (5-3-1-1)
Murdock's Phantom Power

Reserve Winners Dog
Rynara's The Gunner's Dream


Winners Bitch: (5-3-1-1)
Beinneins Baccarat

Reserve Winners Bitch
Beinnein Shady Lady At Dondare

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Avalonis Illuminatrix



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Avalonis Illuminatrix

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
GCh Keepsake Tyrone SurfnPipeline

Best Of Opposite Sex
LachFairesFingal Irish Wheaten

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Tyrone In The Naaame Of Love

Best Puppy In Breed
LachFairesFingal Irish Wheaten


Winners Dog: (2-1-0-1)
LachFairesFingal Irish Wheaten

Reserve Winners Dog
Holweit's Perfect Storm


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Tyrone In The Naaame Of Love

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 3 pts (0-0-2-2)
GChEx Ghostpine's DiamondOfHope

Best Of Opposite Sex
GCh Wimaru's Final Chance



Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Skyehigh's One Pound Sterling

Best Of Opposite Sex
GCh CryCa's Gone With The Wind







Group 5 - Robert Dawson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Involo Come On Over
  Papillon   69
Group 2nd   
Mingchen Pots Of Gold
  Cavalier King Charles Spaniel   60
Group 3rd   
Ch Aisle's James T Kirk
  Pug   55
Group 4th   
Ch Bopchas Mr Moon Mr Moon
  Havanese   50
BPIG   
Ch MistyTrails Makida N' Paradise
  Havanese   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Tofini Destined For The Screen
  Pomeranian   0
Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Ryzanns Free Northwind

Best Of Opposite Sex
Ferlin Gizmo's Game Play

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Ryzanns Free Northwind

Best Puppy In Breed
Ryzanns Free Northwind


Winners Dog: (1-2-0-0)
Ryzanns Free Northwind


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Ferlin Gizmo's Game Play

Reserve Winners Bitch
Ryzanns Lady Norma Jean

Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
Mingchen Pots Of Gold

Best Of Opposite Sex
Moyola Raindrops On Roses

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Mingchen Pots Of Gold

Select Dog
GCh Kingshaven Ladislaw


Winners Dog: (2-1-2-0)
Mingchen Pots Of Gold

Reserve Winners Dog
Kewpy's Cepos Gustof


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Moyola Raindrops On Roses

Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Dafawn's Dragon Slayer

Best Of Opposite Sex
Montclaire's Crazy In Love

Best Puppy In Breed
Montclaire's Crazy In Love



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Montclaire's Crazy In Love

Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
GCh Crestars Blitzy Saylz HL

Best Of Opposite Sex
GCh Zen's Shake It Up

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Firecrest Home By Midnight

Best Puppy In Breed
Firecrest Home By Midnight

Select Dog
Ch Taja Ruffino Moscato


Winners Dog: (1-3-2-1)
Firecrest Home By Midnight


Winners Bitch: (1-3-2-1)
Firecrest Bibbidi Bobbidi Boo

Reserve Winners Bitch
Firecrest Slightly Dangerous

Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
LouLou-D'Amour De La Vanille Bourbon


Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Somerset Wynzall Just Monkey N Around

Best Of Opposite Sex
GCh Roterr Griff Alisa

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Somerset Wynzall Just Monkey N Around

Best Puppy In Breed
Wynzall Maleficent


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Wynzall Maleficent

Reserve Winners Bitch
Wynzall Silk Teddy

Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 11 pts (3-5-2-2)
GCh Bopchas Mr Moon Mr Moon

Best Of Opposite Sex
Adagio Seda Story Of Light

Best Of Winners: (3-5-2-2)
HBH Keepinitcool At Sailormade

Best Puppy In Breed
Ch MistyTrails Makida N' Paradise

Select Dog
Ch MistyTrails Makida N' Paradise

Select Bitch
GCh HBH Don't Push My Buttons


Winners Dog: (3-5-2-2)
HBH Keepinitcool At Sailormade

Reserve Winners Dog
Seda's Sun Rises With Lucido


Winners Bitch: (3-5-2-2)
Adagio Seda Story Of Light

Reserve Winners Bitch
Entaya Luckystryke's Jasmine

Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
C's Envi Mi Rookie Of The Year


Winners Dog: (1-0-0-0)
C's Envi Mi Rookie Of The Year


Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 8 pts (3-2-2-2)
GCh Involo Come On Over

Best Of Opposite Sex
GCh Riesa's Bizzy Bee V Riffraff

Best Of Winners: (3-2-2-2)
Runway's 'N Paradisewing's Set The World On Fire

Best Puppy In Breed
Runway's 'N Paradisewing's Set The World On Fire

Select Dog
Ch Brevette Baccarat

Select Bitch
Ch Prestwick's Poster Girl


Winners Bitch: (3-2-2-2)
Riesa N Passionpaps Gogodancin

Reserve Winners Bitch
Prestwick's Uptown Gril

Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Angioletto's Stargazing

Best Puppy In Breed
Angioletto's Stargazing



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Angioletto's Stargazing

Reserve Winners Bitch
SinCity Lady Rebekah

Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 6 pts (2-2-3-0)
GCh Chriscendo Chasing Rainbows

Best Of Opposite Sex
Firesprite's Golden Girl

Best Of Winners: (2-2-3-0)
Firesprite's Golden Girl

Best Puppy In Breed
Ch Firesprite One Tuff Flyboy

Select Dog
Ch Firesprite One Tuff Flyboy


Winners Dog: (2-2-3-0)
Pombeach The Golden Snitch

Reserve Winners Dog
Pombeach Mambo Inn


Winners Bitch: (2-2-3-0)
Firesprite's Golden Girl

Reserve Winners Bitch
Crystalton Star Keeper

Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh NaDals Gran Torino

Best Of Opposite Sex
Nadals Cup'a'Ambition

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Nadals Cup'a'Ambition

Best Puppy In Breed
Nadals Cup'a'Ambition


Winners Dog: (1-1-1-0)
Midori's Effin Big Deal


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Nadals Cup'a'Ambition

Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
Ch Aisle's James T Kirk

Best Of Opposite Sex
Aisle's Northern Lights

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Xoe's Happy Hour

Best Puppy In Breed
Aisle's Northern Lights

Select Dog
GCh Xoe's Wheat King At Eleki


Winners Dog: (2-1-2-0)
Xoe's Happy Hour

Reserve Winners Dog
Pekeapug's Charmed The Charmer


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Aisle's Northern Lights

Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Jolie Douce Douce Folie

Best Puppy In Breed
Jolie Douce Douce Folie



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Jolie Douce Douce Folie

Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Tessier Wyntuk Back In Time

Best Of Opposite Sex
Artemus Tessier Timeless

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Tessier Wyntuk Back In Time

Best Puppy In Breed
Artemus Tessier Timeless


Winners Dog: (1-2-0-0)
Tessier Wyntuk Back In Time


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Artemus Tessier Timeless

Judge: Robert Dawson

Best Of Breed: 4 pts (0-4-1-0)
Ch Barron Crystal Of The York

Best Of Opposite Sex
CwnAnnwn's Lil Gun Moll

Best Puppy In Breed
CwnAnnwn's Lil Gun Moll



Winners Bitch: (0-4-1-0)
CwnAnnwn's Lil Gun Moll

Reserve Winners Bitch
Yorkhaven Uptown Jazz





Group 6 - Jocelyne Gagne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Shainakees Faith In Song At SouthCar
  Keeshond   60
Group 2nd   
Ch Crystalton Tees Chikoda NCIS
  Poodle (Standard)   52
Group 3rd   
GCh Oneeto's Keeper To Carry On
  Tibetan Terrier   50
Group 4th   
GCh Kandansk Quintessential
  Poodle (Miniature)   47
BPIG   
Apsolutely Defying Gravity
  Lhasa Apso   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Adominos Ringside Chatter
  Tibetan Terrier   0
Best Brace In Group   
GCh Oneeto's Prairie Golden Renew
  Tibetan Terrier   0
Best Brace In Group   
GCh Oneeto's Keeper To Carry On
  Tibetan Terrier   0
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Sito's Drk Tribute To Trillow

Best Of Opposite Sex
Bromley Rock's Queen Cleopatra

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Bromley Rock's Lucky Draw

Best Puppy In Breed
Bromley Rock's Lucky Draw


Winners Dog: (1-2-1-0)
Bromley Rock's Lucky Draw


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Bromley Rock's Queen Cleopatra

Reserve Winners Bitch
Klee Smooth As Brie

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch CasaGrande's Doing Time



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 8 pts (1-3-2-3)
Ch Beshia Cannon Pi At Sevenacres

Best Of Opposite Sex
Chowridge Ida One For You

Best Of Winners: (1-3-2-3)
Asans N Padow's Twilight Qil From A New Moon

Best Puppy In Breed
Asans N Padow's Twilight Qil From A New Moon

Select Dog
GCh Two Ton Teddy

Select Bitch
Ch First Lady Cunami


Winners Bitch: (1-3-2-3)
Chowridge Ida One For You

Reserve Winners Bitch
Chowridge Iam Freyja At Nyanchow

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
GCh Milo's Cotton Eyed Joe

Best Of Opposite Sex
Ch Echoview & Black Rocks Nu Rising Star

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Spavinaw Crk Hear UR Make NN Waves @ Echoview

Best Puppy In Breed
Cocoabeach N Echoviews Hershey

Select Dog
GCh Milo's Here Comes Freddie


Winners Bitch: (1-3-2-1)
Milo's In Alta's Memory

Reserve Winners Bitch
Cocoabeach N Echoviews Hershey

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
GCh Flamant Franco Allegretto

Best Of Opposite Sex
GCh BFF's Queen Of The Night

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Fantasia's Preaching Amen At Gernada

Best Puppy In Breed
Gettin A L'il Wild By Gernada

Select Dog
Ch Sonic Boom By Gernada


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Gettin A L'il Wild By Gernada

Reserve Winners Bitch
Viktoria Slavic Storm

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Marymay Berry

Best Puppy In Breed
Marymay Berry



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Marymay Berry

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 7 pts (1-2-3-2)
GCh Shainakees Faith In Song At SouthCar

Best Of Opposite Sex
GChEx Keez Kause For Koncern

Best Of Winners: (1-2-3-2)
Admiraal's James Bond

Best Puppy In Breed
Admiraal's James Bond

Select Dog
GCh Vista Steal The Moon

Select Bitch
Ch Cedarhills-Shamrock Foreign Exchange At Keez


Winners Dog: (1-2-3-2)
Admiraal's James Bond


Winners Bitch: (1-2-3-2)
Admiraal's Ms Moneypenny

Reserve Winners Bitch
Chinookees Marley And Mee

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Apsolutely Red Red Whine

Best Of Opposite Sex
Apsolutely Defying Gravity

Best Puppy In Breed
Apsolutely Defying Gravity



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Apsolutely Defying Gravity

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kiji Call Me Maybe

Best Puppy In Breed
Kiji Call Me Maybe



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kiji Call Me Maybe

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Kandansk Quintessential

Best Puppy In Breed
Belcourt Trompe L'Oeil Piedmont



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Belcourt Trompe L'Oeil Piedmont

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS

Best Of Opposite Sex
Edencourt Little White Lie

Best Puppy In Breed
Edencourt Little White Lie



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Edencourt Little White Lie

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Bonchien Lawless V Jet

Select Dog
GCh Fyrewater's Black Fog



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 5 pts (2-2-0-2)
GCh Sunojo N Satika's Fiery Glow

Best Of Opposite Sex
Satika's Just Between Friends

Best Of Winners: (2-2-0-2)
Satika's Just Between Friends

Best Puppy In Breed
Satika's Just Between Friends

Select Bitch
Ch D.C. Kin's Kita Kaze


Winners Dog: (2-2-0-2)
Satika's Just Between Friends

Reserve Winners Dog
Timberfox's Felonius Gru


Winners Bitch: (2-2-0-2)
Sunojo's Uncharted Territory

Reserve Winners Bitch
Satika's Briar Rose

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
GCh Sunside Absolutely Fabulous

Best Of Opposite Sex
GCh Sealegends Magic In Moonlight

Best Of Winners: (1-3-1-1)
Ryan's It's A Solobration

Best Puppy In Breed
Mydream's Island Princess


Winners Dog: (1-3-1-1)
Ryan's It's A Solobration


Winners Bitch: (1-3-1-1)
Mydream's Island Princess

Reserve Winners Bitch
Sandraker's Midnight Rain

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Oneeto's Keeper To Carry On

Best Of Opposite Sex
Oneeto's Lunar Eclipse Golden Renew

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Oneeto's Finnegan Golden Revive

Best Puppy In Breed
Oneeto's Finnegan Golden Revive


Winners Dog: (1-1-1-0)
Oneeto's Finnegan Golden Revive


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Oneeto's Lunar Eclipse Golden Renew

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Azuwyn Remember Me At Steinhill



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Azuwyn Remember Me At Steinhill



Group 7 - Del Richards Top Dog
Points
Group 1st    Norberge's Venezia Of Clayfield   German Shepherd Dog   50
Group 2nd   
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven
  Bouvier des Flandres   42
Group 3rd   
Ch Buaidh Motlikru Let It Bee
  Bearded Collie   37
Group 4th   
Ch Peikkovuoren Peski
  Finnish Lapphund   33
BPIG   
Alta Magnum Blue Moon
  Miniature American Shepherd   N/A
Best Baby Puppy In Group    Rainycreek Tallywood Audacity   Collie (Rough)   0
Judge: Del Richards

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Spader Thrill Of The Chase

Best Puppy In Breed
GCh Spader Thrill Of The Chase



Judge: Del Richards

Best Of Breed: 5 pts (1-2-1-2)
Ch Saffire's Simply Sensational

Best Of Opposite Sex
Ch Casselcreek London Fog

Best Of Winners: (1-2-1-2)
Milliron R One In The Chamber

Best Puppy In Breed
Ch Casselcreek London Fog

Select Bitch
Ch Casselcreek Love It Or List It


Winners Dog: (1-2-1-2)
Milliron R One In The Chamber


Winners Bitch: (1-2-1-2)
Kiji Redneck Barbie

Reserve Winners Bitch
WR Aussies Standing Outside The Fire

Judge: Del Richards

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Buaidh Motlikru Let It Bee

Best Of Opposite Sex
Shaggylane's Pandemonium

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Brandmar's Killing Time W Kelkary

Best Puppy In Breed
Brandmar's Killing Time W Kelkary


Winners Dog: (1-2-1-0)
Brandmar's Killing Time W Kelkary


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Shaggylane's Pandemonium

Reserve Winners Bitch
Kelkary's Whiskey In A Teacup

Judge: Del Richards

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Niobe De L'Ame Du Loup

Best Puppy In Breed
Niobe De L'Ame Du Loup



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Niobe De L'Ame Du Loup

Judge: Del Richards

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Meraki's Magical Breeze



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Meraki's Magical Breeze

Judge: Del Richards

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Abfab Trisilver Ur Meant To Be

Best Puppy In Breed
Abfab Trisilver Ur Meant To Be


Winners Dog: (1-0-0-0)
Abfab Trisilver Ur Meant To Be


Judge: Del Richards

Best Of Breed: 4 pts (0-3-2-0)
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven

Best Of Opposite Sex
Bonideeafterglow Iluvrocknroll

Best Puppy In Breed
Gracelyn's Hot And Spicy Pepper

Select Dog
GCh Nebadon's Perfectly Engineered



Winners Bitch: (0-3-2-0)
Bonideeafterglow Iluvrocknroll

Reserve Winners Bitch
Gracelyn's Hot And Spicy Pepper

Judge: Del Richards

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
Ch Solhaven's Rising

Best Of Opposite Sex
Charvell's A Secret Whispered

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Charvell's A Secret Whispered

Best Puppy In Breed
Ch Prairiemist Bodacious

Select Dog
Ch Prairiemist Bodacious


Winners Dog: (2-1-2-0)
Charvell's Midnight Thunder

Reserve Winners Dog
Cardoness The Jolly Roger


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Charvell's A Secret Whispered

Judge: Del Richards

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Tamaron's Livin' On A Prayer



Judge: Del Richards

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Peikkovuoren Peski


Winners Dog: (1-0-0-0)
Peikkovuoren Peski


Judge: Del Richards

Best Of Breed: 7 pts (1-5-1-1)
Norberge's Venezia Of Clayfield

Best Of Opposite Sex
GCh Lacomtesse Vampire Slayer

Best Of Winners: (1-5-1-1)
Norberge's Venezia Of Clayfield

Best Puppy In Breed
Summerview's Keeka

Select Bitch
GCh Snowycreek's Galileo Galassia


Winners Dog: (1-5-1-1)
Woodside's Maxum

Judge: Del Richards

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Alta Magnum Blue Moon

Best Puppy In Breed
Alta Magnum Blue Moon


Winners Dog: (2-0-0-0)
Alta Magnum Blue Moon

Reserve Winners Dog
Alta The Perfect Storm


Judge: Del Richards

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Silverspar's Still The One



Judge: Del Richards

Best Of Breed: 9 pts (5-0-3-2)
Ch WillowGlyn Prairiemist Steel

Best Of Opposite Sex
GCh Zesta Callisto

Best Puppy In Breed
Ch WillowGlyn Prairiemist Steel

Select Dog
GCh Zesta Step Up

Select Bitch
Ch Dynstar Vespera


Winners Dog: (5-0-3-2)
Emmy's Spiced Apple

Reserve Winners Dog
Dynstar That 70's Show


Judge: Del Richards

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Quanda Over A Mile To Khaskova

Best Of Opposite Sex
Llanfair Party Of One

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Quanda Over A Mile To Khaskova

Best Puppy In Breed
Diamond Grace Edition


Winners Dog: (1-3-0-0)
Llanfair Party Of One


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Quanda Over A Mile To Khaskova

Reserve Winners Bitch
Bernerbarn Candy Cane

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By