Crocus Obedience & Kennel Club
Saturday, February 19, 2022 - Show-1



Related Results

Obedience

Saturday, February 19 (Obedience Trial-1)
Sunday, February 20 (Obedience Trial-2)
Monday, February 21 (Obedience Trial-3)

Rally Obedience

Saturday, February 19 (Rally Trial-1)
Sunday, February 20 (Rally Trial-2)
Monday, February 21 (Rally Trial-3)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Corinne Walker
Portuguese Water Dog  
GCh Baywood Got Some Splainin ToDo
Points: 159 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Corinne Walker
Chinese Crested Dog  
GChB Wind's Something About Mary
Points: 131
Best Puppy In Show
Judge: Corinne Walker
Shiba Inu  
San Jo The Man In Black








Group 1 - Corinne Walker Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Thomashenry Earthroamer
  Retriever (Labrador)   39
Group 2nd   
Ch Trusask's Walk This Way
  Setter (Irish)   29
Group 3rd   
Ch Puppylove Master Of The Game
  Spaniel (American Cocker)   25
Group 4th   
Legacyk Made It Legal
  Pointer (German Short-Haired)   24
BPIG   Ch Candor's Making A Racket   Retriever (Golden)   N/A
Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Crossiron Asterix

Best Of Opposite Sex
Crossiron's Catch Me If You Can

Best Puppy In Breed
Crossiron's Catch Me If You Can



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Crossiron's Catch Me If You Can

Reserve Winners Bitch
Crossiron's Dream Come True

Junior Puppy Bitch Class
1st Crossiron's Dream Come True

Senior Puppy Bitch Class
1st Crossiron's Catch Me If You Can

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Legacyk Made It Legal



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ches-Shores Spotted Eagle


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ches-Shores Spotted Eagle

Open Dog Class
1st Ches-Shores Spotted Eagle


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 6 pts (1-3-3-0)
GCh Candor's Making A Racket

Best Of Opposite Sex
JBG's Two Pina Coladas

Best Of Winners: (1-3-3-0)
JBG's Two Pina Coladas

Best Puppy In Breed
GCh Candor's Making A Racket


Winners Dog: (1-3-3-0)
Verdoro's Blazing Flash

Junior Puppy Dog Class
1st Verdoro's Blazing Flash


Winners Bitch: (1-3-3-0)
JBG's Two Pina Coladas

Reserve Winners Bitch
Verdoro's Blazing Away

Junior Puppy Bitch Class
1st Verdoro's Blazing Away

12-18 Month Bitch Class
1st Harmony's Dark Side Of The Moon

Open Bitch Class
1st JBG's Two Pina Coladas

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 9 pts (2-6-2-0)
GChB Thomashenry Earthroamer

Best Of Opposite Sex
Danrich's Simply Fetching

Best Of Winners: (2-6-2-0)
Danrich's Simply Fetching

Best Puppy In Breed
Firebacks Maybe It's Maybelline

Select Dog
Ch Ridge View Leffe Brune


Winners Dog: (2-6-2-0)
Firebacks Danrich Royal Flush

Reserve Winners Dog
Makaila's Bam Ba Lam

Junior Puppy Dog Class
1st Firebacks Danrich Royal Flush

12-18 Month Dog Class
1st Makaila's Bam Ba Lam


Winners Bitch: (2-6-2-0)
Danrich's Simply Fetching

Reserve Winners Bitch
Firebacks Maybe It's Maybelline

Senior Puppy Bitch Class
1st Firebacks Maybe It's Maybelline

12-18 Month Bitch Class
1st Danrich's Simply Fetching

Canadian Bred Bitch Class
1st Biscay Preciosa Reina

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Biscay Festival Maris

Open Bitch Class
1st Biscay Fogo Island Harbour
2nd Tybo's Little Black Olive

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Trusask's Walk This Way

Best Of Opposite Sex
Cairncross Red High Heels

Best Of Winners: (1-0-0-0)
Martinridge Future Promise


Winners Dog: (1-0-0-0)
Martinridge Future Promise

Open Dog Class
1st Martinridge Future Promise

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Puppylove Master Of The Game



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Prairiestorm Sergeant Snowman

Best Of Opposite Sex
Kinwashkly Magi Star

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Prairiestorm Sergeant Snowman

Select Dog
Ch Kinwashkly Kentucky Boone


Winners Dog: (1-3-1-0)
Prairiestorm Sergeant Snowman

Open Dog Class
1st Prairiestorm Sergeant Snowman

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tricklecreek Twitterpated



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tricklecreek Twitterpated

12-18 Month Bitch Class
1st Tricklecreek Twitterpated

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 4 pts (4-0-0-1)
GChS Keypoint's Play On Words

Best Of Opposite Sex
Keypoint's Heaven N Hell Can Wait

Best Puppy In Breed
Keypoint's Heaven N Hell Can Wait


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kizmar Pagliacci Slow Roasted Wickedness

Best Puppy In Breed
Ch Kizmar Pagliacci Slow Roasted Wickedness



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Minalt's Fuzzy Tai Ngamere


Winners Dog: (1-0-0-0)
Minalt's Fuzzy Tai Ngamere

Open Dog Class
1st Minalt's Fuzzy Tai Ngamere






Group 2 - Corinne Walker Top Dog
Points
Group 1st   
Longonlovings Dreams In Darkness
  Dachshund (Miniature Smooth)   3
Group 2nd   
GCh Fort Merrill Searching For A Way Out
  Basset Hound   2
Group 3rd   
Ch RHK Mellies Vanilla Kisses
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   1
Group 4th No Entry
BPIG   
Ch RHK Mellies Vanilla Kisses
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   N/A
Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Fort Merrill Searching For A Way Out



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch RHK Mellies Vanilla Kisses

Best Puppy In Breed
Ch RHK Mellies Vanilla Kisses



Winners Bitch: (0-1-0-1)
RHK Stormies Silver N Saphire

Open Bitch Class
1st RHK Stormies Silver N Saphire

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Longonlovings Dreams In Darkness



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Longonlovings Dreams In Darkness

12-18 Month Bitch Class
1st Longonlovings Dreams In Darkness





Group 3 - Corinne Walker Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Baywood Got Some Splainin ToDo
  Portuguese Water Dog   27
Group 2nd   
GCh Hilltophaven's Virago Sensation
  Doberman Pinscher   25
Group 3rd   
Ch Nanook's Mistral Wind
  Siberian Husky   16
Group 4th    Stoneyplains Black Ice V Nighthawk   Rottweiler   15
BPIG   
Ch Winterchill's Snowolf Koalaboration
  Alaskan Malamute   N/A
Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Winterchill's Snowolf Koalaboration

Best Puppy In Breed
Ch Winterchill's Snowolf Koalaboration



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Tybrushe's Viennese Tripleshot

Best Puppy In Breed
Zaizoe-Kuhl These Boots Are Made For Walkin'


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Mallaig's Keltic Challenger

Best Of Opposite Sex
Mallaig's Diamond In The Rough

Select Bitch
Ch Ziva Diva



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Mallaig's Diamond In The Rough

Open Bitch Class
1st Mallaig's Diamond In The Rough

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 8 pts (1-3-4-1)
GChS Hilltophaven's Virago Sensation

Best Of Opposite Sex
GCh Whitcam's Built To Dominate

Best Of Winners: (1-3-4-1)
ConnQuest Turn It On Again

Best Puppy In Breed
ConnQuest Turn It On Again

Select Dog
GCh Hilltophaven's Semper Fidelis


Winners Dog: (1-3-4-1)
Hilltophaven's Wolf Of Wall Street

12-18 Month Dog Class
1st Hilltophaven's Wolf Of Wall Street


Winners Bitch: (1-3-4-1)
ConnQuest Turn It On Again

Reserve Winners Bitch
Whitcam's Pride And Freedom

Junior Puppy Bitch Class
1st ConnQuest Turn It On Again

Open Bitch Class
1st Whitcam's Pride And Freedom
2nd Gentry's High Sierra

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChEx Baywood Got Some Splainin ToDo

Best Of Opposite Sex
Ch Baywood's White Water Lily



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Stoneyplains Black Ice V Nighthawk


Winners Dog: (2-0-0-0)
Stoneyplains Black Ice V Nighthawk

Reserve Winners Dog
Stonyplains Start Me Up

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Stoneyplains Black Ice V Nighthawk

Open Dog Class
1st Stonyplains Start Me Up


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 6 pts (0-3-1-3)
GChB Winterpeg's Teija

Best Of Opposite Sex
Ch Kanook's Walk With Blue Thunder

Select Bitch
Ch Winterpeg's Winx


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Jury's Karma Police



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Nanook's Mistral Wind







Group 4 - Corinne Walker Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
  Schnauzer (Miniature)   13
Group 2nd   
Adrian's Waltzing Matilda With Me Shawndee
  Russell Terrier   12
Group 3rd   
Shawndee N Focus Rock The Ring
  Airedale Terrier   11
Group 4th   
GCh Ambition's Southern Belle
  American Staffordshire Terrier   8
BPIG   
Ch Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
  Schnauzer (Miniature)   N/A
Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Shawndee N Focus Rock The Ring

Best Of Opposite Sex
Traquaire Raise A Glass Shawndee

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Shawndee N Focus Rock The Ring

Best Puppy In Breed
Shawndee Walking On Sunshine


Winners Dog: (1-2-0-0)
Shawndee N Focus Rock The Ring

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Shawndee N Focus Rock The Ring


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Traquaire Raise A Glass Shawndee

Reserve Winners Bitch
Shawndee Walking On Sunshine

Junior Puppy Bitch Class
1st Shawndee Walking On Sunshine

12-18 Month Bitch Class
1st Traquaire Raise A Glass Shawndee

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
GChB Ambition's Southern Belle

Select Bitch
GChS Rina Lob Od 1300 Kaplara



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Castle Guard Mount Banjo Amazeeano

Best Of Opposite Sex
Castle Guard Pineapple Jane

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Castle Guard Mount Banjo Amazeeano


Winners Dog: (1-2-0-0)
Castle Guard Mount Banjo Amazeeano

12-18 Month Dog Class
1st Castle Guard Mount Banjo Amazeeano


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Castle Guard Pineapple Jane

Reserve Winners Bitch
Castle Guard's Cass Of Canterbury

12-18 Month Bitch Class
1st Castle Guard's Cass Of Canterbury

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Castle Guard Pineapple Jane

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Amarantine's Seige Of Kattegat



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Julerr For The Rebel Alliance



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Julerr For The Rebel Alliance

Open Bitch Class
1st Julerr For The Rebel Alliance

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Adrian's Waltzing Matilda With Me Shawndee


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines

Best Puppy In Breed
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Stoon's Gloriana

Best Puppy In Breed
Stoon's Gloriana



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Stoon's Gloriana

Senior Puppy Bitch Class
1st Stoon's Gloriana





Group 5 - Catherine Barlow Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Wind's Something About Mary
  Chinese Crested Dog   23
Group 2nd   
Ch Sunterra So Fired Up
  Pomeranian   15
Group 3rd   GCh Artemus Tessier Just In Time   Silky Terrier   14
Group 4th   
GCh Riesa N Passionpaps Grand Adventures With Riffraff
  Papillon   11
BPIG   
Diavolino's Gimme A Kiss
  Italian Greyhound   N/A
Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
Vivaldi-PL Di San Gimignano

Best Of Opposite Sex
Ch Linandy's Diamonds N Pearls

Select Dog
GChB Miss M's Black Barlow


Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Misty Meadow's Madame Bovary



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Misty Meadow's Madame Bovary

Open Bitch Class
1st Misty Meadow's Madame Bovary

Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 7 pts (2-3-2-1)
GChS Wind's Something About Mary

Best Of Opposite Sex
GCh NV's Pull The Stars From The Sky

Best Of Winners: (2-3-2-1)
Unika Sasima

Select Dog
Ch Ethereal's I Don't Want To Miss A Thing


Winners Bitch: (2-3-2-1)
Unika Sasima

Reserve Winners Bitch
Rosen's Fireside Chat

Canadian Bred Bitch Class
1st Rosen's Firefly Serenity

Open Bitch Class
1st Unika Sasima
2nd Rosen's Fireside Chat

Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Coton CPH's Unchain My Heart

Best Of Opposite Sex
Hawks'n'Hooves Enchanted Ella

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Coton CPH's Unchain My Heart


Winners Dog: (1-1-0-0)
Coton CPH's Unchain My Heart

12-18 Month Dog Class
1st Coton CPH's Unchain My Heart


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Hawks'n'Hooves Enchanted Ella

Open Bitch Class
1st Hawks'n'Hooves Enchanted Ella

Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB That's Carlosas Solar Flair



Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Diavolino's Gimme A Kiss

Best Puppy In Breed
Diavolino's Gimme A Kiss



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Diavolino's Gimme A Kiss

Junior Puppy Bitch Class
1st Diavolino's Gimme A Kiss

Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Riesa N Passionpaps Grand Adventures With Riffraff

Select Dog
GChS Valifyre Hidden Treasure



Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Sunterra So Fired Up



Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Xoe's Off With Their Heads

Best Puppy In Breed
Xoe's Off With Their Heads



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Xoe's Off With Their Heads

Senior Puppy Bitch Class
1st Xoe's Off With Their Heads

Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Artemus Tessier Just In Time

Best Puppy In Breed
Ricochet Best Of Times


Winners Dog: (2-0-1-0)
Ricochet Best Of Times

Reserve Winners Dog
Ricochet Worth Repeating

Junior Puppy Dog Class
1st Ricochet Worth Repeating

Senior Puppy Dog Class
1st Ricochet Best Of Times






Group 6 - Corinne Walker Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Lasalle's Bend It Like Beckham At Incognito
  French Bulldog   16
Group 2nd   
Ch BriShiWorld Hitoshi
  Shiba Inu   15
Group 3rd   
GCh Gumby's Bearposh Ever After
  Chinese Shar-Pei   7
Group 4th   
GCh Luvit Dalnavert Awesome Ice Storm
  Bichon Frise   6
BPIG   
San Jo The Man In Black
  Shiba Inu   N/A
Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChS Luvit Dalnavert Awesome Ice Storm

Best Of Opposite Sex
Dalnavert Luvit The Ice Dancer

Best Puppy In Breed
Dalnavert Luvit The Ice Dancer



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Dalnavert Luvit The Ice Dancer

Reserve Winners Bitch
Luvit Dalnavert Magic Ice Crystal

Senior Puppy Bitch Class
1st Dalnavert Luvit The Ice Dancer

Open Bitch Class
1st Luvit Dalnavert Magic Ice Crystal

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Gumby's Bearposh Ever After



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Lasalle's Bend It Like Beckham At Incognito



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Sunniva's Finnigans Blonde Ale

Best Of Opposite Sex
Sunniva's Sundayrose At Tyramara

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Sunniva Summer Solstice

Best Puppy In Breed
Sunniva's Sundayrose At Tyramara


Winners Dog: (1-1-1-0)
Sunniva Summer Solstice

Canadian Bred Dog Class
1st Sunniva Summer Solstice


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Sunniva's Sundayrose At Tyramara

Senior Puppy Bitch Class
1st Sunniva's Sundayrose At Tyramara

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Elkridge Piedmont Uncharted

Best Puppy In Breed
Elkridge Piedmont Uncharted


Winners Dog: (1-0-0-0)
Elkridge Piedmont Uncharted

Senior Puppy Dog Class
1st Elkridge Piedmont Uncharted


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 7 pts (2-3-3-0)
GCh BriShiWorld Hitoshi

Best Of Opposite Sex
Satika's Born To Sparkle

Best Of Winners: (2-3-3-0)
San Jo The Man In Black

Best Puppy In Breed
San Jo The Man In Black

Select Dog
Ch Roy Go Hidden Cascade


Winners Dog: (2-3-3-0)
San Jo The Man In Black

Reserve Winners Dog
Tsukime And Urajiro Prince Henry

Junior Puppy Dog Class
1st Tsukime And Urajiro Prince Henry

Open Dog Class
1st San Jo The Man In Black


Winners Bitch: (2-3-3-0)
Satika's Born To Sparkle

Reserve Winners Bitch
BriShiWorld Mia

Junior Puppy Bitch Class
1st BriShiWorld Mia

Senior Puppy Bitch Class
1st BriShiWorld Naomi

Canadian Bred Bitch Class
1st Satika's Born To Sparkle



Group 7 - Corinne Walker Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sugarok Magical Mystery Tour
  Finnish Lapphund   32
Group 2nd   
Ch Dream Meadow's All American Boy On The Bayouland
  Australian Shepherd   25
Group 3rd   
GCh Sketchbook's Leinenstone Mojito Mixer
  Berger Picard   19
Group 4th   
Birdwing Seize The Battle At Amarantine
  Beauceron   18
BPIG   
Birdwing Seize The Battle At Amarantine
  Beauceron   N/A
Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 5 pts (3-1-1-1)
GChB Dream Meadow's All American Boy On The Bayouland

Best Of Opposite Sex
Bellbright's Mother Of Dragons

Best Of Winners: (3-1-1-1)
Turbar's Dont Go City On Me


Winners Bitch: (3-1-1-1)
Bellbright's Mother Of Dragons

Canadian Bred Bitch Class
1st Bellbright's Mother Of Dragons

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Birdwing Seize The Battle At Amarantine

Best Puppy In Breed
Birdwing Seize The Battle At Amarantine


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Sketchbook's Leinenstone Mojito Mixer



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Prairiepine's Montego Bay

Best Of Opposite Sex
Caradilis & Crosswind Butterfly Kisses

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Prairiepine's Montego Bay

Best Puppy In Breed
Prairiepine's Montego Bay


Winners Dog: (1-2-0-0)
Prairiepine's Montego Bay

Junior Puppy Dog Class
1st Prairiepine's Montego Bay

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Feoras & Caradilis Rising Fortune

Best Puppy In Breed
GChS Feoras & Caradilis Rising Fortune



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 6 pts (3-3-1-0)
GChEx Sugarok Magical Mystery Tour

Best Of Opposite Sex
Shadagrace Sweet Melody

Best Of Winners: (3-3-1-0)
DK Shadagrace Blaze Of Glory

Best Puppy In Breed
DK Shadagrace Blaze Of Glory


Winners Dog: (3-3-1-0)
DK Shadagrace Blaze Of Glory

Reserve Winners Dog
Maplemyst Shadagrace's Hidden Gem

Junior Puppy Dog Class
1st Shadagrace Maverick Lambert

Senior Puppy Dog Class
1st DK Shadagrace Blaze Of Glory

Open Dog Class
1st Maplemyst Shadagrace's Hidden Gem


Winners Bitch: (3-3-1-0)
Shadagrace Sweet Melody

Reserve Winners Bitch
Dk Shadagrace Walk This Way

Junior Puppy Bitch Class
1st Shadagrace Can't Stop The Feeling

Senior Puppy Bitch Class
1st Dk Shadagrace Walk This Way

12-18 Month Bitch Class
1st Shadagrace Sweet Melody

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 4 pts (1-3-0-1)
Mystksand Whaaaaatt

Best Of Opposite Sex
Lucky Stryke Prairiefire Here We Go Again

Best Of Winners: (1-3-0-1)
Mystksand Whaaaaatt

Best Puppy In Breed
Prairiesides I've Got A Girl Crush


Winners Dog: (1-3-0-1)
Mystksand Whaaaaatt

Open Dog Class
1st Mystksand Whaaaaatt

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Cassbar's How You Doin'

Best Of Opposite Sex
Zesta Most Magical

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Cassbar's How You Doin'

Best Puppy In Breed
Cassbar's How You Doin'


Winners Dog: (2-1-0-0)
Cassbar's How You Doin'

Reserve Winners Dog
Zesta Define The Moment

Canadian Bred Dog Class
1st Cassbar's How You Doin'

Open Dog Class
1st Zesta Define The Moment


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Zesta Most Magical

Senior Puppy Bitch Class
1st Zesta Most Magical

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 5 pts (2-3-1-0)
GCh Curig A New Hope

Best Of Opposite Sex
Nootka's Dare To Dream

Best Of Winners: (2-3-1-0)
Khaskova N Nootka's Raz Ma Taz

Best Puppy In Breed
Khaskova N Nootka's Raz Ma Taz


Winners Dog: (2-3-1-0)
Khaskova N Nootka's Raz Ma Taz

Reserve Winners Dog
Nootka's Emblazon Of Steel

Senior Puppy Dog Class
1st Khaskova N Nootka's Raz Ma Taz

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Nootka's Emblazon Of Steel


Winners Bitch: (2-3-1-0)
Nootka's Dare To Dream

Reserve Winners Bitch
Diamond G's Magic Morning Madeline

Junior Puppy Bitch Class
1st Diamond G's Magic Morning Madeline

Senior Puppy Bitch Class
1st Amsburg's Hopelessly Devoted To You

Open Bitch Class
1st Nootka's Dare To Dream

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By