Oromocto Kennel Club
Saturday, June 10, 2017 - Show # 2



Related Results

Conformation

Saturday, June 10 (Show # 1)
Saturday, June 10 (Show # 2)
Sunday, June 11 (Show # 3)
Sunday, June 11 (Show #4)



Best In Show
Judge: Nancy Popovich
Schipperke  
Ch Delamer Sea I'm Beautiful
Points: 104 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Nancy Popovich
Retriever (Golden)  
GChEx Polarsky's Twinkle Little Star
Best Puppy In Show
Judge: Nancy Popovich
Pomeranian   Chriscendo Cheap Thrills








Group 1 - Sue-Ellyn Rempel Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Polarsky's Twinkle Little Star
  Retriever (Golden)   17
Group 2nd   
Kaplar N' Telme's Dreams Do Come True
  Spaniel (American Cocker)   10
Group 3rd   
Ch Bluestone's Little Black Dress
  Spaniel (English Cocker)   7
Group 4th   
Ch Lobuff's Startin' Over
  Retriever (Labrador)   6
BPIG   
Kaplar N' Telme's Dreams Do Come True
  Spaniel (American Cocker)   N/A
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Breezycreeks Tiny Tornado

Best Of Opposite Sex
Breezycreeks All Fired Up

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Breezycreeks Tiny Tornado

Best Puppy In Breed
Breezycreeks Tiny Tornado


Winners Dog: (1-1-0-0)
Breezycreeks All Fired Up

Open Dog Class
1st Breezycreeks All Fired Up


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Breezycreeks Tiny Tornado

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Breezycreeks Tiny Tornado


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 6 pts (3-2-1-1)
GChEx Polarsky's Twinkle Little Star

Best Of Opposite Sex
Klaasem's Aston Martin

Best Of Winners: (3-2-1-1)
Goldpaw's Tweet B' Fare

Best Puppy In Breed
Goldpaw's Tweet B' Fare

Select Dog
GCh Ambertru's Skyfall


Winners Dog: (3-2-1-1)
Klaasem's Aston Martin

Reserve Winners Dog
Starhill Kid Charlemagne

Junior Puppy Dog Class
1st Klaasem's Aston Martin
2nd Starhill Kid Charlemagne

Open Dog Class
1st Starhill Renaissance Master


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 4 pts (2-1-0-2)
GCh Lobuff's Startin' Over

Best Of Opposite Sex
Big Sky's Northern Star @ Royal Flush

Best Of Winners: (2-1-0-2)
Oaksill Ooowatanite

Select Bitch
Ch Castlegar Smooth Sailing


Winners Dog: (2-1-0-2)
Big Sky's Northern Star @ Royal Flush

Reserve Winners Dog
Meadowmeres Mighty Moe

12-18 Month Dog Class
1st Big Sky's Northern Star @ Royal Flush

Open Dog Class
1st Meadowmeres Mighty Moe


Winners Bitch: (2-1-0-2)
Oaksill Ooowatanite

12-18 Month Bitch Class
1st Oaksill Ooowatanite


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
Kaplar N' Telme's Dreams Do Come True

Best Puppy In Breed
Kaplar N' Telme's Dreams Do Come True

Select Bitch
Ch Marsuvica's Midnight Magic



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Kaplar N' Telme's Dreams Do Come True

Junior Puppy Bitch Class
1st Kaplar N' Telme's Dreams Do Come True


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Bluestone's Little Black Dress

Best Puppy In Breed
GCh Bluestone's Little Black Dress




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services




Group 2 - Nancy Popovich Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Obiwan Heart Of Darkness
  Afghan Hound   12
Group 2nd   
GCh Aviance's Barbaro SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   11
Group 3rd    Admindac Summer Of Love MS   Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   10
Group 4th    Trajam I Believe In Fare Ies   Beagle   8
BPIG    Trajam I Believe In Fare Ies   Beagle   N/A
Judge: Nancy Popovich

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Obiwan Heart Of Darkness




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Nancy Popovich

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Corkery's Chase Me Charlie

Best Of Opposite Sex
Cloverhill's Get Ready

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Corkery's Chase Me Charlie


Winners Dog: (1-1-0-0)
Corkery's Chase Me Charlie

Open Dog Class
1st Corkery's Chase Me Charlie


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Cloverhill's Get Ready

12-18 Month Bitch Class
1st Cloverhill's Get Ready


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Nancy Popovich

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Trajam I Believe In Fare Ies

Best Puppy In Breed
Trajam I Believe In Fare Ies

Select Bitch
GCh TG Shillington Seeing Stars



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Trajam I Believe In Fare Ies

Senior Puppy Bitch Class
1st Trajam I Believe In Fare Ies


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Nancy Popovich

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Admindac Summer Of Love MS

Best Of Opposite Sex
Gurkha Blkjackshellac Admindac

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Admindac Summer Of Love MS

Best Puppy In Breed
Gurkha Blkjackshellac Admindac


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Admindac Summer Of Love MS

Open Bitch Class
1st Admindac Summer Of Love MS


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Nancy Popovich

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Genson's Sharpshooter

Best Of Opposite Sex
Genson's Going For The Gold

Best Puppy In Breed
Genson's Going For The Gold



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Genson's Going For The Gold

Reserve Winners Bitch
Genson's Alice in Wonderland

Junior Puppy Bitch Class
1st Genson's Alice in Wonderland

Senior Puppy Bitch Class
1st Genson's Going For The Gold


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Nancy Popovich

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Aviance's Barbaro SL




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Nancy Popovich

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Marblehead's Mungo Of Nae Peer Clan



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Nancy Popovich

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Asoshi Sadiki Of Omega


Winners Dog: (1-0-0-0)
Asoshi Sadiki Of Omega

Open Dog Class
1st Asoshi Sadiki Of Omega



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services




Group 3 - Nancy Popovich Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Bramstoke's Walkin In Memphis
  Bullmastiff   20
Group 2nd    Briley's Perfect Chemistry   Boxer   15
Group 3rd    Trieste's Miss Demeanor   Schnauzer (Giant)   13
Group 4th   
Snowstar Light Camera Action
  Samoyed   10
BPIG    Briley's Perfect Chemistry   Boxer   N/A
Judge: Nancy Popovich

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Briley's Perfect Chemistry

Best Puppy In Breed
Briley's Perfect Chemistry



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Briley's Perfect Chemistry

Reserve Winners Bitch
Zwillings Josie's K Park Pick

Senior Puppy Bitch Class
1st Briley's Perfect Chemistry

Open Bitch Class
1st Zwillings Josie's K Park Pick


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Nancy Popovich

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GChEx Bramstoke's Walkin In Memphis

Best Of Opposite Sex
Allyrae Miss Eleanor Vegrenan

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Bullstock's Double XL

Select Dog
GCh Pine Ridge's Huckleberry Finn


Winners Dog: (1-2-2-0)
Bullstock's Double XL

12-18 Month Dog Class
1st Bullstock's Double XL


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Allyrae Miss Eleanor Vegrenan

Reserve Winners Bitch
Nix Hollywood Stripes

12-18 Month Bitch Class
1st Allyrae Miss Eleanor Vegrenan
2nd Nix Hollywood Stripes


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Nancy Popovich

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Shorelines East West Shameless




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Nancy Popovich

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Pyroni Riverdance




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Nancy Popovich

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Kloofbear's Heir To The Throne

Best Of Opposite Sex
Trails End All The Right Moves

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Kloofbear's Heir To The Throne

Best Puppy In Breed
Trails End All The Right Moves


Winners Dog: (2-2-0-0)
Kloofbear's Heir To The Throne

Reserve Winners Dog
Homeport Maritime Command

Junior Puppy Dog Class
1st Homeport Maritime Command

Open Dog Class
1st Kloofbear's Heir To The Throne


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Trails End All The Right Moves

Reserve Winners Bitch
Homeport Kippens

Junior Puppy Bitch Class
1st Trails End All The Right Moves

Senior Puppy Bitch Class
1st Homeport Kippens


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Nancy Popovich

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Mijoly Louvy Our Sweet Lady

Best Puppy In Breed
Mijoly Louvy Our Sweet Lady



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Mijoly Louvy Our Sweet Lady

Senior Puppy Bitch Class
1st Mijoly Louvy Our Sweet Lady


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Nancy Popovich

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Esmonds Git 'R Done


Winners Dog: (2-0-0-0)
Esmonds Git 'R Done

Reserve Winners Dog
Rottparadise Shiraz of Kessilla

Canadian Bred Dog Class
1st Rottparadise Shiraz of Kessilla

Open Dog Class
1st Esmonds Git 'R Done



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Nancy Popovich

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Snowstar Light Camera Action

Best Puppy In Breed
Snowstar Light Camera Action



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Snowstar Light Camera Action

Senior Puppy Bitch Class
1st Snowstar Light Camera Action


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Nancy Popovich

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Trieste's Miss Demeanor

Best Of Opposite Sex
Trieste's Dynamic Duo

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Trieste's Miss Demeanor

Select Bitch
Ch Trieste's Disorderly Conduct


Winners Dog: (1-1-0-1)
Trieste's Dynamic Duo

Open Dog Class
1st Trieste's Dynamic Duo


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Trieste's Miss Demeanor

Open Bitch Class
1st Trieste's Miss Demeanor


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Nancy Popovich

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Chimini's Orion The Hunter

Best Puppy In Breed
Chimini's Orion The Hunter


Winners Dog: (1-0-0-0)
Chimini's Orion The Hunter

Junior Puppy Dog Class
1st Chimini's Orion The Hunter



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services




Group 4 - Sue-Ellyn Rempel Top Dog
Points
Group 1st    Ellerker's Running Out Of Time   Schnauzer (Miniature)   15
Group 2nd    Lochlomond's Rule The School   Cairn Terrier   12
Group 3rd    Penaire Bryndale Carolina On My Mind   Airedale Terrier   7
Group 4th   Ch Dragonfox Fireball Kreuzritter   Fox Terrier (Wire)   5
BPIG    Ellerker's Running Out Of Time   Schnauzer (Miniature)   N/A
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Penaire Bryndale Carolina On My Mind

Best Of Opposite Sex
Hollytroy's High Fidelity

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Penaire Bryndale Carolina On My Mind


Winners Dog: (1-1-0-0)
Hollytroy's High Fidelity

12-18 Month Dog Class
1st Hollytroy's High Fidelity


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ryba's Cape Breton Highland Lass

Best Of Opposite Sex
The Farm Starting Something In Cape Breton

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Ryba's Cape Breton Highland Lass

Best Puppy In Breed
Ryba's Cape Breton Highland Lass


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Ryba's Cape Breton Highland Lass

Junior Puppy Bitch Class
1st Ryba's Cape Breton Highland Lass


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
Ch Lochlomond's Rule The School

Best Of Opposite Sex
Gateway's Cairnforyou Top Gun

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Lochlomond's Wee Joy From Quail Creek

Best Puppy In Breed
Ch Showme Gracie From Lochlomond

Select Bitch
Ch Showme Gracie From Lochlomond


Winners Dog: (1-2-0-2)
Gateway's Cairnforyou Top Gun

12-18 Month Dog Class
1st Gateway's Cairnforyou Top Gun


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Dragonfox Fireball Kreuzritter

Best Puppy In Breed
Ch Dragonfox Fireball Kreuzritter




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
TriNor Pride and Joy



Winners Bitch: (0-1-0-0)
TriNor Pride and Joy

Open Bitch Class
1st TriNor Pride and Joy


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Trumphill's Le Petit Petard




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Ellerker's Running Out Of Time

Best Puppy In Breed
Ellerker's Running Out Of Time

Select Dog
GCh Presbrooke Stand Back



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
All Inclusive Moravia Campanella

Best Puppy In Breed
All Inclusive Moravia Campanella


Winners Dog: (1-0-0-0)
All Inclusive Moravia Campanella

Senior Puppy Dog Class
1st All Inclusive Moravia Campanella



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services




Group 5 - Sue-Ellyn Rempel Top Dog
Points
Group 1st    Seagryph Dashwood Waternymph   Griffon (Brussels)   13
Group 2nd   
Ch PekeEasy Top Gun Is In Town
  Pekingese   12
Group 3rd   
Ch Chriscendo Conquistador
  Pomeranian   11
Group 4th    Shanash Nightrider At Miracles   Yorkshire Terrier   8
BPIG    Chriscendo Cheap Thrills   Pomeranian   N/A
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Brunswick's Dream A Lil Dream

Best Puppy In Breed
Brunswick Carry On Young Rose



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Brunswick Carry On Young Rose

Open Bitch Class
1st Brunswick Carry On Young Rose


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Gardine Break A Legend

Best Of Opposite Sex
Gardine Don't Stop Believing

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Gardine Break A Legend

Best Puppy In Breed
Gardine Don't Stop Believing


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Gardine Break A Legend

Canadian Bred Bitch Class
1st Gardine Break A Legend


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Seagryph Dashwood Waternymph




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Le Papillon Ravissant Alexandriya

Best Puppy In Breed
Le Papillon Ravissant Alexandriya



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Le Papillon Ravissant Alexandriya

Junior Puppy Bitch Class
1st Le Papillon Ravissant Alexandriya


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh PekeEasy Top Gun Is In Town




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
Ch Chriscendo Conquistador

Best Puppy In Breed
Chriscendo Cheap Thrills

Select Dog
Ch Azanat Jean-Jacques


Winners Dog: (1-0-2-0)
Chriscendo Cheap Thrills

Junior Puppy Dog Class
1st Chriscendo Cheap Thrills



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Shanash Nightrider At Miracles

Best Of Opposite Sex
Ch Marsuvica's Life's A Treasure

Best Puppy In Breed
Shanash Nightrider At Miracles



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services




Group 6 - Sue-Ellyn Rempel Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Delamer Sea I'm Beautiful
  Schipperke   9
Group 2nd    BR Peppers Super Kiss To Opal   Shih Tzu   8
Group 3rd   
Ch Martrav N Briley's Pop That Cork
  French Bulldog   7
Group 4th   
Akanami's High Bar Kohei
  Shiba Inu   6
BPIG    BR Peppers Super Kiss To Opal   Shih Tzu   N/A
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Master Yoda (Velasco)

Best Of Opposite Sex
Eastway's Michele Anastasia Ursula

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Master Yoda (Velasco)


Winners Dog: (1-1-0-0)
Master Yoda (Velasco)

Open Dog Class
1st Master Yoda (Velasco)


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Eastway's Michele Anastasia Ursula

12-18 Month Bitch Class
1st Eastway's Michele Anastasia Ursula


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services

Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Martrav N Briley's Pop That Cork




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Temerity Lightning Bug




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Heavenlys Blazing Star Maggie May



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Delamer Sea I'm Beautiful




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Akanami's High Bar Kohei


Winners Dog: (1-0-0-0)
Akanami's High Bar Kohei

Open Dog Class
1st Akanami's High Bar Kohei



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
BR Peppers Super Kiss To Opal

Best Puppy In Breed
BR Peppers Super Kiss To Opal



Winners Bitch: (0-1-0-0)
BR Peppers Super Kiss To Opal

Open Bitch Class
1st BR Peppers Super Kiss To Opal


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services


Group 7 - Nancy Popovich Top Dog
Points
Group 1st   Ch Millertime's American Glory Girl   German Shepherd Dog   12
Group 2nd   
GCh Sunnyrain Sequel To A Dream
  Australian Shepherd   8
Group 3rd   Ch Truespirit Nikkilen Fall Storm   Shetland Sheepdog   4
Group 4th No Entry
BPIG   
Ch Lyricisle's Miss Know It All
  Shetland Sheepdog   N/A
Judge: Nancy Popovich

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Sunnyrain Sequel To A Dream

Best Of Opposite Sex
GCh Casselcreek For The Love Of It



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Styrka's Dark Magic

Reserve Winners Bitch
Cowboy's Never Seen 'er Comin'

12-18 Month Bitch Class
1st Styrka's Dark Magic
2nd Cowboy's Never Seen 'er Comin'


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Nancy Popovich

Best Of Breed: 3 pts (2-0-0-2)
GCh Millertime's American Glory Girl

Best Of Opposite Sex
Call Me Samson Von Lousar

Select Bitch
GCh Harmonia's Rise and Shine


Winners Dog: (2-0-0-2)
Call Me Samson Von Lousar

Reserve Winners Dog
Campeon Vaquero Too

12-18 Month Dog Class
1st Call Me Samson Von Lousar

Open Dog Class
1st Campeon Vaquero Too



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Nancy Popovich

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Ch Truespirit Nikkilen Fall Storm

Best Of Opposite Sex
GCh Lyricisle's Miss Know It All

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Truespirits Nikkilen Starshine

Best Puppy In Breed
GCh Lyricisle's Miss Know It All


Winners Dog: (1-2-1-1)
Genson's River Of Dreams

Junior Puppy Dog Class
1st Genson's River Of Dreams


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Truespirits Nikkilen Starshine

Reserve Winners Bitch
Nikkilen's Littlest Gem

Senior Puppy Bitch Class
1st Nikkilen's Littlest Gem

Open Bitch Class
1st Truespirits Nikkilen Starshine


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By