Tantramar Kennel Club
Sunday, May 22, 2016 - Show 4



Related Results

Conformation

Saturday, May 21 (Show 1)
Saturday, May 21 (Show 2)
Sunday, May 22 (Show 3)
Sunday, May 22 (Show 4)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Ed Wild
Kerry Blue Terrier  
Ch Torum's Calico Jack At Irisblu
Points: 117 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Best Puppy In Show
Judge: Ed Wild
Pomeranian   Chriscendo Can't Deny
Best Baby Puppy In Show
Judge: Ed Wild
French Bulldog   Dewkists Baby Got Bounce








Group 1 - Ed Wild Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Whidbey's Charleston Chew
  Spaniel (Clumber)   22
Group 2nd   
Nikmor's Perfect Storm
  Retriever (Golden)   21
Group 3rd   
Ch Akar Sir Newman At Egerton NS
  Vizsla (Smooth-Haired)   13
Group 4th   
Ch Segre's Big Cheese at Remme
  Spaniel (English Springer)   12
BPIG   
Nikmor's Perfect Storm
  Retriever (Golden)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Jackson's I Love Lucy
  Retriever (Golden)   0
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Apple

Best Of Opposite Sex
Ch Eros del Fiume



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Apple

Open Bitch Class
1st Apple

3-6 Month Bitch Class
1st Oriana del Fiume


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Legacyk Stannyfield Prime Time

Best Puppy In Breed
Legacyk Stannyfield Prime Time



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Legacyk Stannyfield Prime Time

Junior Puppy Bitch Class
1st Legacyk Stannyfield Prime Time


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 7 pts (1-1-1-5)
GCh Nikmor's Perfect Storm

Best Of Opposite Sex
GCh Amberview Socie'te' Cartier

Best Of Winners: (1-1-1-5)
Backroad Guinness Blonde

Best Puppy In Breed
GCh Nikmor's Perfect Storm

Select Bitch
GChEx Polarsky's Twinkle Little Star


Winners Dog: (1-1-1-5)
Backroad Guinness Blonde

Senior Puppy Dog Class
1st Backroad Guinness Blonde


Winners Bitch: (1-1-1-5)
Harmony's Graded On Top

12-18 Month Bitch Class
1st Harmony's Graded On Top

3-6 Month Bitch Class
1st Jackson's I Love Lucy


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Madabout's Apple of Our I




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 4 pts (1-4-0-0)
Shadyhill's My Name Is Charlee

Best Of Opposite Sex
Ashleysown Zen Of Wynridge

Best Of Winners: (1-4-0-0)
Shadyhill's My Name Is Charlee

Best Puppy In Breed
Shadyhill's My Name Is Charlee


Winners Dog: (1-4-0-0)
Ashleysown Zen Of Wynridge

Junior Puppy Dog Class
1st Ashleysown Zen Of Wynridge


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Whidbey's Charleston Chew




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bluestones Got Her Groove Back

Best Puppy In Breed
Bluestones Got Her Groove Back



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bluestones Got Her Groove Back

Junior Puppy Bitch Class
1st Bluestones Got Her Groove Back


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Segre's Big Cheese at Remme

Best Of Opposite Sex
Tropical's Sunset Deal Me In Remme

Best Puppy In Breed
Tropical's Sunset Deal Me In Remme



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Tropical's Sunset Deal Me In Remme

Junior Puppy Bitch Class
1st Tropical's Sunset Deal Me In Remme


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Akar Sir Newman At Egerton NS




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Trax Double Mirage



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Trax Double Mirage

Open Bitch Class
1st Trax Double Mirage


Class results courtesy of: John Macdonald




Group 2 - Phyllis Pancel Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Winterbourne's Amantaka
  Afghan Hound   12
Group 2nd   
GCh Trumphill's Sweet Savanah Sun
  Rhodesian Ridgeback   11
Group 3rd    Shillington Silly Love Songs   Beagle   10
Group 4th   
Aviance's Barbaro SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   7
BPIG    Shillington Silly Love Songs   Beagle   N/A
Best Baby Puppy In Group    Genson's Someone Like You   Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   0
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Winterbourne's Amantaka




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Shillington Silly Love Songs

Best Of Opposite Sex
Milroc Perfect Swing

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Shillington Silly Love Songs

Best Puppy In Breed
Shillington Silly Love Songs


Winners Dog: (1-2-0-0)
Milroc Perfect Swing

Open Dog Class
1st Milroc Perfect Swing


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Shillington Silly Love Songs

Reserve Winners Bitch
Shillington Argyle Scintilla

Junior Puppy Bitch Class
1st Shillington Silly Love Songs

Senior Puppy Bitch Class
1st Shillington Argyle Scintilla


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Grandgables Lil Fancy Flirt ML




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Genson's Ginger Snap



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Genson's Ginger Snap

Reserve Winners Bitch
Genson's Flower Power

12-18 Month Bitch Class
1st Genson's Flower Power

Open Bitch Class
1st Genson's Ginger Snap

3-6 Month Bitch Class
1st Genson's Someone Like You


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Genson's Sharpshooter

Best Puppy In Breed
Genson Sam I Am


Winners Dog: (2-0-1-0)
Genson's My Name Is Michael

Reserve Winners Dog
Genson Sam I Am

Senior Puppy Dog Class
1st Genson Sam I Am

12-18 Month Dog Class
1st Genson's My Name Is Michael



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Aviance's Barbaro SL


Winners Dog: (1-0-0-0)
Aviance's Barbaro SL

Open Dog Class
1st Aviance's Barbaro SL



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Royeljoker's Grand Cayman

Best Puppy In Breed
Royeljoker's Grand Cayman


Winners Dog: (1-0-0-0)
Royeljoker's Grand Cayman

Senior Puppy Dog Class
1st Royeljoker's Grand Cayman



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Trumphill's Sweet Savanah Sun




Class results courtesy of: John Macdonald




Group 3 - Ed Wild Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lagarada's Lil'Bit of Magic
  Great Dane   25
Group 2nd   
Tiamat's High Voltage Overload
  Boxer   21
Group 3rd   
GCh Silcort Cindy
  Schnauzer (Standard)   17
Group 4th   
Ch Dushanbe's Dreamboat
  Samoyed   15
BPIG   Ch Trieste's Disorderly Conduct   Schnauzer (Giant)   N/A
Best Baby Puppy In Group No Entry
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Brylei iz Bolshogo Doma



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Brylei iz Bolshogo Doma

Open Bitch Class
1st Brylei iz Bolshogo Doma


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
Ch Tiamat's High Voltage Overload

Best Of Opposite Sex
GCh Tiamat's All About That Base

Select Dog
Ch Briley's Black Onyx



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Tiamat's Chiara Via Nuova

12-18 Month Bitch Class
1st Tiamat's Chiara Via Nuova


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Maribelle's Get On Your Boots




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Credi Del Ecousse




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GCh Lagarada's Lil'Bit of Magic

Best Of Opposite Sex
Britlinblue Dancin In The Moonlite

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Tonquin Time At Britlinblue

Best Puppy In Breed
Tonquin Time At Britlinblue

Select Bitch
GCh Shorelines East West Shameless


Winners Dog: (1-1-0-2)
Britlinblue Dancin In The Moonlite

12-18 Month Dog Class
1st Britlinblue Dancin In The Moonlite


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Tonquin Time At Britlinblue

Junior Puppy Bitch Class
1st Tonquin Time At Britlinblue


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Karleo's Gold Rush

Best Of Opposite Sex
Ch Karleo's Catch My Drift




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Alegup's Call Me Rufus

Best Of Opposite Sex
Homeport Ever Changing Tide

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Alegup's Eve's Boy Seth


Winners Dog: (1-1-1-0)
Alegup's Eve's Boy Seth

Canadian Bred Dog Class
1st Alegup's Eve's Boy Seth


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Homeport Ever Changing Tide

Open Bitch Class
1st Homeport Ever Changing Tide


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 4 pts (0-1-2-2)
GChEx Dushanbe's Dreamboat

Best Of Opposite Sex
Ch Lucerne Lil Bit Of Vanderbilt

Best Puppy In Breed
Ch Lucerne Lil Bit Of Vanderbilt

Select Dog
Ch Dushanbe's Rock Legend

Select Bitch
GCh Dushanbe's Let It Snow



Winners Bitch: (0-1-2-2)
Snowshoe's Reindeer Games

Open Bitch Class
1st Snowshoe's Reindeer Games


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Skansen's Right On Target

Best Of Opposite Sex
Ch Trieste's Disorderly Conduct

Best Puppy In Breed
Ch Trieste's Disorderly Conduct



Senior Puppy Bitch Class
1st Trieste's Miss Demeanor


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Silcort Cindy



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Champagne Ginger Rogers

12-18 Month Bitch Class
1st Champagne Ginger Rogers


Class results courtesy of: John Macdonald




Group 4 - Ed Wild Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Torum's Calico Jack At Irisblu
  Kerry Blue Terrier   8
Group 2nd   
Ch Regalridge Waltzing Matilda
  Welsh Terrier   7
Group 3rd    Lonestar's Sparkling Trinket   Schnauzer (Miniature)   6
Group 4th   
Ch Rootn Polarexpress By Chewbacca
  Bull Terrier   4
BPIG    Lonestar's Sparkling Trinket   Schnauzer (Miniature)   N/A
Best Baby Puppy In Group         0
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Prairie Moon Legend of Zelda

Best Puppy In Breed
Prairie Moon Legend of Zelda



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Prairie Moon Legend of Zelda

Open Bitch Class
1st Prairie Moon Legend of Zelda


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Rootn Polarexpress By Chewbacca

Best Of Opposite Sex
Bayhills Inawhirl At Beansidhe

Best Puppy In Breed
Bayhills Inawhirl At Beansidhe



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Bayhills Inawhirl At Beansidhe

Senior Puppy Bitch Class
1st Bayhills Inawhirl At Beansidhe


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Torum's Calico Jack At Irisblu




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Blackbriar Hidden Treasure

Best Puppy In Breed
Caudlewood Nature's Echo



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Blackbriar Hidden Treasure

Reserve Winners Bitch
Caudlewood Nature's Echo

Junior Puppy Bitch Class
1st Caudlewood Nature's Echo

Open Bitch Class
1st Blackbriar Hidden Treasure


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Lonestar's Sparkling Trinket

Best Puppy In Breed
Lonestar's Sparkling Trinket



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Lonestar's Sparkling Trinket

Reserve Winners Bitch
Ellerker's What If

Junior Puppy Bitch Class
1st Lonestar's Sparkling Trinket

12-18 Month Bitch Class
1st Ellerker's What If


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Regalridge Waltzing Matilda




Class results courtesy of: John Macdonald




Group 5 - Ed Wild Top Dog
Points
Group 1st    Chriscendo Can't Deny   Pomeranian   14
Group 2nd   
GCh Risha Heir Of The Dog
  Yorkshire Terrier   13
Group 3rd   
PekeEasy Top Gun Is In Town
  Pekingese   10
Group 4th   
GCh Diamond Sand's Simply Perfect
  Pug   9
BPIG    Chriscendo Can't Deny   Pomeranian   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Folklore Infiniti Kal's Krypto
  Italian Greyhound   0
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Gardine Echoes Of Eternity

Best Of Opposite Sex
Secrethaven's Surprise Twist

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Gardine Echoes Of Eternity

Best Puppy In Breed
Gardine Echoes Of Eternity


Winners Dog: (1-1-0-0)
Secrethaven's Surprise Twist

Senior Puppy Dog Class
1st Secrethaven's Surprise Twist


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Gardine Echoes Of Eternity

Junior Puppy Bitch Class
1st Gardine Echoes Of Eternity

3-6 Month Bitch Class
1st Gardine Break A Legend


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Rockhurst Knockout




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Folklore Pineridge Pot Of Gold

Best Of Opposite Sex
GCh Kabecca Grayson Firefly

Best Puppy In Breed
Kabecca Grayson Nor'easter


3-6 Month Dog Class
1st Folklore Infiniti Kal's Krypto


Winners Bitch: (0-1-1-1)
Kabecca Grayson Nor'easter

Junior Puppy Bitch Class
1st Kabecca Grayson Nor'easter


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Applea Victoria's Secret Kiss



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Applea Victoria's Secret Kiss

Open Bitch Class
1st Applea Victoria's Secret Kiss


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Kinduhaven's Lucky Charm

Select Dog
Ch Passionpaps Breaking Bad




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
PekeEasy Top Gun Is In Town

Best Puppy In Breed
PekeEasy Top Gun Is In Town


Winners Dog: (1-0-0-0)
PekeEasy Top Gun Is In Town

Open Dog Class
1st PekeEasy Top Gun Is In Town



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chriscendo Can't Deny

Best Puppy In Breed
Chriscendo Can't Deny



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chriscendo Can't Deny

Junior Puppy Bitch Class
1st Chriscendo Can't Deny


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Diamond Sand's Simply Perfect




Class results courtesy of: John Macdonald



3-6 Month Dog Class
1st Annadeans Kudos to Pet Pursuit



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Risha Heir Of The Dog

Best Of Opposite Sex
Marsuvica's Military Heritage



Class results courtesy of: John Macdonald




Group 6 - Ed Wild Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Onsengeltje Secret Endeavour
  Dalmatian   16
Group 2nd   
Ch Crystalton Chikoda Mystery
  Poodle (Standard)   15
Group 3rd   
GCh Loghavens Furever On My Mind AJ
  Shih Tzu   10
Group 4th   
GCh Bluemount Silver Spirit
  Bulldog   6
BPIG   
Ch Karendon's The Pied Piper
  French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Dewkists Baby Got Bounce   French Bulldog   0
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bluemount Silver Spirit




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Onceagain All the Things You R


Winners Dog: (1-0-0-0)
Onceagain All the Things You R

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Onceagain All the Things You R



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Onsengeltje Secret Endeavour




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Karendon's The Pied Piper

Best Of Opposite Sex
Jayron's MissB Haven

Best Puppy In Breed
GCh Karendon's The Pied Piper



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Jayron's MissB Haven

Reserve Winners Bitch
Sto-Rob's Tx Star Haute Creme Tart

Senior Puppy Bitch Class
1st Jayron's MissB Haven

Open Bitch Class
1st Sto-Rob's Tx Star Haute Creme Tart

3-6 Month Bitch Class
1st Dewkists Baby Got Bounce


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Dunroamin Kurios Pinsha

Best Puppy In Breed
Dunroamin Kurios Pinsha


Winners Dog: (1-0-0-0)
Dunroamin Kurios Pinsha

Senior Puppy Dog Class
1st Dunroamin Kurios Pinsha



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Keesridge Fire and Ice

Best Puppy In Breed
Keesridge Fire and Ice



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Keesridge Fire and Ice

Senior Puppy Bitch Class
1st Keesridge Fire and Ice


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh Crystalton Chikoda Mystery

Best Of Opposite Sex
Bijou's Set The World On Fire

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Bijou's Set The World On Fire

Best Puppy In Breed
Bijou's Set The World On Fire


Winners Dog: (1-3-1-0)
Tudorose Smooth Sailing

Senior Puppy Dog Class
1st Tudorose Smooth Sailing


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Loghavens Furever On My Mind AJ

Best Of Opposite Sex
Halo's New Journey To Opal's

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Halo's New Journey To Opal's

Best Puppy In Breed
Halo's Dude Looks Like A Lady


Winners Dog: (1-2-1-0)
Halo's Dude Looks Like A Lady

Junior Puppy Dog Class
1st Halo's Dude Looks Like A Lady


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Halo's New Journey To Opal's

Reserve Winners Bitch
Loghavens I've Got I's For You

Senior Puppy Bitch Class
1st Loghavens I've Got I's For You

12-18 Month Bitch Class
1st Halo's New Journey To Opal's


Class results courtesy of: John Macdonald


Group 7 - Ed Wild Top Dog
Points
Group 1st   
Wild Wind Red Angel
  German Shepherd Dog   14
Group 2nd   
Ch Cardross M'Lady Pure N Sweet
  Collie (Smooth)   13
Group 3rd   Ch Immerzu High Fidelity   Puli   12
Group 4th    Grinzing's Jewelled Moonstone   Briard   10
BPIG   
Wild Wind Red Angel
  German Shepherd Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group No Entry
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Agassiz's Come From Away

Best Of Opposite Sex
Agassiz N Austlyn Heading East



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Agassiz N Austlyn Heading East

Open Bitch Class
1st Agassiz N Austlyn Heading East


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Novacoast EZ To Love

Best Of Opposite Sex
Novacoast Ez Come Ez Go

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Novacoast She Makes It Look Ez


Winners Dog: (1-1-0-1)
Novacoast Ez Come Ez Go

12-18 Month Dog Class
1st Novacoast Ez Come Ez Go


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Novacoast She Makes It Look Ez

12-18 Month Bitch Class
1st Novacoast She Makes It Look Ez


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Grinzing's Jewelled Moonstone



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Grinzing's Jewelled Moonstone

Canadian Bred Bitch Class
1st Grinzing's Jewelled Moonstone


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Cardross M'Lady Pure N Sweet




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Wild Wind Red Angel

Best Puppy In Breed
Wild Wind Red Angel



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Wild Wind Red Angel

Senior Puppy Bitch Class
1st Wild Wind Red Angel


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Immerzu High Fidelity

Best Of Opposite Sex
Ch Immerzu Harmonizing




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
Ch Truespirits Spring Fling

Best Of Opposite Sex
Ch Truespirit Nikkilen Fall Storm

Best Puppy In Breed
Ch Truespirit Nikkilen Fall Storm



Class results courtesy of: John Macdonald
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By