West Kootenay Kennel Club
Monday, August 29, 2022



Related Results

Obedience

Sunday, August 28 (Obedience Trial-1)
Sunday, August 28 (Obedience Trial-2)
Monday, August 29 (Obedience Trial-3)
Monday, August 29 (Obedience Trial-4)

Rally Obedience

Sunday, August 28 (Rally Trial-1)
Sunday, August 28 (Rally Trial-2)
Monday, August 29 (Rally Trial-3)
Monday, August 29 (Rally Trial-4)



Results courtesy of:

-- Jacquie Issler --
CH Nadina's Just Stickin' To My Story
"C.H."
Breeder/Owner/Handler: Jacquie Issler & Beth Paetz, Nadina Golden Retrievers


Best In Show
Judge: Terry Carter
Deerhound (Scottish)  
Ch Necesse's Defendo Dominus
Points: 161 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Terry Carter
Doberman Pinscher  
GChG Hierarch's Sympathy For The Devil
Points: 153
Best Puppy In Show
Judge: Terry Carter
Xoloitzcuintli (Standard)  
Ch Negra Consentida (Arena)
Best Baby Puppy In Show
Judge: Terry Carter
Pomeranian   Pikkinokka's Sugar Glider
Best Veteran In Show
Judge: Terry Carter
Kerry Blue Terrier  
GCh Wildside's Setting Fire To The Reign








Group 1 - Denise Branch Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Realta Let It Rain At Cuchulain
  Spaniel (Irish Water)   36
Group 2nd   
GChS Sherlock's Right On Q
  Spaniel (English Cocker)   35
Group 3rd   
GChS Kermodei's Unforgettable Yeti
  Retriever (Labrador)   34
Group 4th   
GChB Bartland's Poseidon Adventure
  Weimaraner   26
BPIG    Duckndogs Starfleet Command   Retriever (Labrador)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Nadina's Keep On Flying   Retriever (Golden)   0
Judge: Denise Branch

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Daken Keepin It Lowkey At Stonepeake

Best Puppy In Breed
Daken Keepin It Lowkey At Stonepeake



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Daken Keepin It Lowkey At Stonepeake

Junior Puppy Bitch Class
1st Daken Keepin It Lowkey At Stonepeake

Judge: Denise Branch

Best Of Breed: 17 pts (5-5-5-3)
GChG Allsgold Shot Of III Wise Men

Best Of Opposite Sex
GCh Fyreglo Play A Round With Fire

Best Of Winners: (5-5-5-3)
Nadina's Happy Days At Wheroroura

Best Puppy In Breed
Verdoro's A Walk Down Memory Lane

Select Dog
GChEx Allsgold's Darby Downes

Select Bitch
Ch Allsgold's Summer Time

Judge: Denise Branch

Best Of Breed: 7 pts (2-3-2-1)
GChS Kermodei's Unforgettable Yeti

Best Of Opposite Sex
Purcell's Skyes Gotta Fly

Best Of Winners: (2-3-2-1)
Purcell's Skyes Gotta Fly

Best Puppy In Breed
Duckndogs Starfleet Command

Select Dog
Ch Duckndogs The Final Frontier

Select Bitch
Ch Oaksill Summer Wind


Winners Dog: (2-3-2-1)
Dynamite Jack Bella Mare

Reserve Winners Dog
Duckndogs Starfleet Command

Junior Puppy Dog Class
1st Duckndogs Starfleet Command

Open Dog Class
1st Dynamite Jack Bella Mare

Judge: Denise Branch

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChS Tollchester Free'Dom Fighter

Best Of Opposite Sex
Ch Pikkinokka's Ceejay Autumn Wind Of Avatar

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Pikkinokka's Three Sheets To The Wind

Best Puppy In Breed
Pikkinokka's As You Wish


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Pikkinokka's As You Wish

Senior Puppy Bitch Class
1st Pikkinokka's As You Wish

Judge: Denise Branch

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Kulana Pyper's Dream At Allsgold


Judge: Denise Branch

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Sherlock's Right On Q



Judge: Denise Branch

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Realta Let It Rain At Cuchulain



Judge: Denise Branch

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChG Bartland's Poseidon Adventure

Best Of Opposite Sex
GChG RoseWin's Legacy In Time







Group 2 - Ainslie Mills Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Necesse's Defendo Dominus
  Deerhound (Scottish)   7
Group 2nd   
Ch Elista Justart Queen Of Hearts
  Borzoi   6
Group 3rd   
GCh The Golden Buzzer Of Course
  Rhodesian Ridgeback   5
Group 4th   
GCh Koradox Pramada Golden Gate Girl At Cahladen
  Dachshund (Standard Long-Haired)   2
BPIG         N/A
Judge: Denise Branch

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Elista Justart Queen Of Hearts



Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Joskip's Winter Ghost MLC



Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Dreamdax Metalingus



Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Koradox Pramada Golden Gate Girl At Cahladen



Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Necesse's Defendo Dominus



Judge: Denise Branch

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh The Golden Buzzer Of Course

Best Of Opposite Sex
The Golden Pearl Of Course

Select Bitch
GChG Trumphill Anam Cara At Kipanga



Winners Bitch: (0-1-1-1)
The Golden Pearl Of Course

12-18 Month Bitch Class
1st The Golden Pearl Of Course





Group 3 - Ainslie Mills Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Hierarch's Sympathy For The Devil
  Doberman Pinscher   27
Group 2nd   
GChS Reigning's Stormstruck Wind' N Snow
  Siberian Husky   22
Group 3rd   
GCh Bigluv's Remembering The Heroes
  Rottweiler   21
Group 4th   
Hillset's Luna Liu
  Samoyed   19
BPIG    Dragonhill's Molotuv Cocktail   Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group    Zermatt's Neo   Bernese Mountain Dog   0
Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
GChB Empire's Original Gangster

Best Of Opposite Sex
Aracari's Marlborough Diamond

Select Dog
Ch Aracari's Tick Tock Tannenbaum

Select Bitch
GCh Quantum & Minda's Enforcer V Aracari



Winners Bitch: (0-2-2-1)
Aracari's Marlborough Diamond

Reserve Winners Bitch
Denali & Aracari's Fly Away Home

12-18 Month Bitch Class
1st Denali & Aracari's Fly Away Home

Open Bitch Class
1st Aracari's Marlborough Diamond

Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GChB Susa's Joie De Vivre


4-6 Month Dog Class
1st Zermatt's Neo


Winners Bitch: (0-2-0-1)
Susa's Blue Mt Katarina

Reserve Winners Bitch
BernEden's Hip Hip Hooray

12-18 Month Bitch Class
1st Susa's Blue Mt Katarina

Open Bitch Class
1st BernEden's Hip Hip Hooray

Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 6 pts (3-2-1-1)
Ch Akiak Qimmiq Pikatti

Best Of Opposite Sex
GCh Arcticice Red Of Firesteel

Best Of Winners: (3-2-1-1)
Aavuuta Qimmiqs Aiyana Belle

Best Puppy In Breed
Aavuuta Qimmiq Yuka


Winners Dog: (3-2-1-1)
Arcticice Qimmiq Gatling

Reserve Winners Dog
Akiak's Qimmiq Nutka The II

12-18 Month Dog Class
1st Akiak's Qimmiq Nutka The II
2nd Akiak's Qimmiq Togo

Canadian Bred Dog Class
1st Arcticice Qimmiq Gatling


Winners Bitch: (3-2-1-1)
Aavuuta Qimmiqs Aiyana Belle

Reserve Winners Bitch
Aavuuta Qimmiq Yuka

Junior Puppy Bitch Class
1st Aavuuta Qimmiq Yuka

Open Bitch Class
1st Aavuuta Qimmiqs Aiyana Belle

Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GChEx Hierarch's Sympathy For The Devil

Best Of Opposite Sex
GCh Mojave's Sorcerer At Ufourea

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Dragonhill's Molotuv Cocktail

Best Puppy In Breed
Dragonhill's Molotuv Cocktail


Winners Dog: (1-2-1-1)
Dragonhills Numbero Uno

Senior Puppy Dog Class
1st Dragonhills Numbero Uno


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Dragonhill's Molotuv Cocktail

Reserve Winners Bitch
Aurora's Fifth Element

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Dragonhill's Molotuv Cocktail

Open Bitch Class
1st Aurora's Fifth Element

Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Wil-Joi La Belle Espionne At Meraki


Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kamenah's Joyous Journey



Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Castanewf Queen Bee N Sugarbay



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Castanewf Queen Bee N Sugarbay

Reserve Winners Bitch
Highseas Backwoods Wanderer

12-18 Month Bitch Class
1st Highseas Backwoods Wanderer

Open Bitch Class
1st Castanewf Queen Bee N Sugarbay

Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Bigluv's Remembering The Heroes

Select Dog
Ch Dyson's Another Cuppa Java V Shelkon



Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hillset's Luna Liu



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hillset's Luna Liu

12-18 Month Bitch Class
1st Hillset's Luna Liu

Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Reigning's Stormstruck Wind' N Snow







Group 4 - Ainslie Mills Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   13
Group 2nd   
GCh Tidewalker Epsilon Grace
  Australian Terrier   12
Group 3rd   
GCh Trotters Shadee Lady
  Scottish Terrier   11
Group 4th   
Ch Medley's I Want It All Vonaksu
  Manchester Terrier   10
BPIG   
Wisterias Song Of A Siren
  Bull Terrier (Miniature)   N/A
Best Veteran In Group   
GCh Wildside's Setting Fire To The Reign
  Kerry Blue Terrier   0
Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh LBK's Rebel And Proud All Bets Are Off

Select Bitch
GChB Chargers Gazella Sweet Dreams


Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Tidewalker Epsilon Grace



Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GChB Rozehaven's Springtime Zephyr

Best Of Opposite Sex
GChB Brickfield Crusher

Select Bitch
GCh Luxury Avenue's Freyja Of Rozehaven



Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Wisterias Song Of A Siren

Best Puppy In Breed
Wisterias Song Of A Siren



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Wisterias Song Of A Siren

Junior Puppy Bitch Class
1st Wisterias Song Of A Siren

Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Red Branch N Justnjoyits Perfection in Bronze



Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Cearuil's Radha Ta Me


Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Medley's I Want It All Vonaksu



Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Trotters Shadee Lady



Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Tequila's Total Package Kit

Best Of Opposite Sex
DNZ Tequila's Cherry Blossom

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Tequila's Total Package Kit


Winners Dog: (1-1-0-0)
Tequila's Total Package Kit

Open Dog Class
1st Tequila's Total Package Kit


Winners Bitch: (1-1-0-0)
DNZ Tequila's Cherry Blossom

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st DNZ Tequila's Cherry Blossom

Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game







Group 5 - Terry Carter Top Dog
Points
Group 1st   
GChS MistyTrails Wyntr'Elise
  Havanese   30
Group 2nd   
Ch Harana Fatboy Slim
  Cavalier King Charles Spaniel   25
Group 3rd   
GChB Carmorosa's Pixie Dancer
  Silky Terrier   17
Group 4th   
GChB Hyclass Whole Lotta Shakin' Goin' On
  Pug   16
BPIG    Specialty Ebony's Yellow Stone   Havanese   N/A
Best Baby Puppy In Group    Pikkinokka's Sugar Glider   Pomeranian   0
Best Veteran In Group   Ch Urqhartamore' Emerald Harmony   Cavalier King Charles Spaniel   0
Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 7 pts (0-5-2-1)
GChB Harana Fatboy Slim

Best Of Opposite Sex
Caviolia's Night Shadow

Best Puppy In Breed
Urqhartamore' In Excelsis Deo

Select Dog
Ch Urqhartamore' Graced By Love

Select Bitch
GCh Cantebury Gold Leaf Sage



Winners Bitch: (1-1-1-0)
Caviolia's Night Shadow

Reserve Winners Bitch
Kewpy's Key To My Heart At Crosson

Senior Puppy Bitch Class
1st Urqhartamore' In Excelsis Deo
2nd Caviolia's All Hallow's Eve Midnight Magicks

12-18 Month Bitch Class
1st Kewpy's Key To My Heart At Crosson

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Urqhartamore' Kissel

Open Bitch Class
1st Caviolia's Night Shadow

Veteran Female
Ch Urqhartamore' Emerald Harmony

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Montclaire's Spirit Bear

Best Of Opposite Sex
Montclaire Rivercross Song Of The Cricket

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Montclaire's Spirit Bear


Winners Dog: (1-1-0-0)
Montclaire's Spirit Bear

12-18 Month Dog Class
1st Montclaire's Spirit Bear

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Tanooki Suit Of Lore



Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
MistyTrails Wyntr'Elise

Best Of Opposite Sex
Specialty Ebony's Yellow Stone

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Specialty Ebony's Yellow Stone

Best Puppy In Breed
Specialty Ebony's Yellow Stone


Winners Dog: (1-2-0-2)
Specialty Ebony's Yellow Stone

Junior Puppy Dog Class
1st Specialty Ebony's Yellow Stone

4-6 Month Dog Class
1st Pandabear's Astro

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
GChEx Ladymagic Topflite Windcatcher

Best Of Opposite Sex
Ch Animato Autumn Splendor

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Annacott Tiarna Takes Two To Tango

Best Puppy In Breed
Annacott Tiarna Takes Two To Tango

Select Dog
Ch Prestwick's Here For A Good Time


Winners Dog: (1-2-2-1)
Annacott Tiarna Takes Two To Tango

Junior Puppy Dog Class
1st Annacott Tiarna Takes Two To Tango


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Annacott Tiarna Fandango Fanfare

Reserve Winners Bitch
Prestwick's Lady On Fire

Junior Puppy Bitch Class
1st Annacott Tiarna Fandango Fanfare

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Prestwick's Lady On Fire

4-6 Month Bitch Class
1st Illaryi's Dancing By Moonlight

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Cristyhill's Darkside Of The Moon

Best Of Opposite Sex
Whereokoura Born Free

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Pikkinokka Did It Again

Best Puppy In Breed
Pikkinokka Did It Again


Winners Dog: (1-2-1-0)
Pikkinokka Did It Again

Senior Puppy Dog Class
1st Pikkinokka Did It Again


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Whereokoura Born Free

Reserve Winners Bitch
Pikkinokka's Tigritude

Senior Puppy Bitch Class
1st Whereokoura Born Free

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pikkinokka's Tigritude

4-6 Month Bitch Class
1st Pikkinokka's Sugar Glider

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Hyclass Whole Lotta Shakin' Goin' On



Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChG Carmorosa's Pixie Dancer



Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Quikdraw's Cowboy Up

Best Of Opposite Sex
Depasquiet Kona At Kiwiblue

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Quikdraw's Cowboy Up

Select Dog
Ch Kiwiblue Little Joe


Winners Dog: (1-1-1-0)
Quikdraw's Cowboy Up

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Quikdraw's Cowboy Up


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Depasquiet Kona At Kiwiblue

Open Bitch Class
1st Depasquiet Kona At Kiwiblue

4-6 Month Bitch Class
1st Depasquiet Canadian Idol At Kiwiblue





Group 6 - Terry Carter Top Dog
Points
Group 1st    Tees Me Ima Trickster   Poodle (Standard)   20
Group 2nd   
Ch Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   19
Group 3rd   GCh Ko's See Ya Later Gator   Dalmatian   18
Group 4th   
Ch BFF's Under My Spell
  French Bulldog   17
BPIG   
Ch Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   N/A
Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Destiny's Let Them Eat Cake

Best Puppy In Breed
Destiny's Let Them Eat Cake



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Destiny's Let Them Eat Cake

Reserve Winners Bitch
Destiny's Timeless Elegance-Pnina Tornai

Junior Puppy Bitch Class
1st Destiny's Let Them Eat Cake

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Destiny's Timeless Elegance-Pnina Tornai

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Ko's See Ya Later Gator



Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 8 pts (2-2-3-2)
GChB BFF's Under My Spell

Best Of Opposite Sex
GCh BFF's Tennessee Wiskey

Best Of Winners: (2-2-3-2)
DNZ's Spice Of Life

Best Puppy In Breed
DNZ's Spice Of Life

Select Dog
Ch Ferrari Rosso

Select Bitch
Ch Aracari's Rizzoli And Panettone


Winners Bitch: (2-2-3-2)
DNZ's Spice Of Life

Reserve Winners Bitch
Aracari's Coffee And Biscotti

Junior Puppy Bitch Class
1st DNZ's Spice Of Life

Open Bitch Class
1st Aracari's Coffee And Biscotti

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tees Me Ima Trickster



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tees Me Ima Trickster

Open Bitch Class
1st Tees Me Ima Trickster

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Satika's Inari At D.C.Kin

Best Puppy In Breed
Satika's Inari At D.C.Kin



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Satika's Inari At D.C.Kin

Reserve Winners Bitch
Tsukime's Envy My Beauty At D.C.Kin

Junior Puppy Bitch Class
1st Tsukime's Envy My Beauty At D.C.Kin
2nd D.C.Kin's Bold 'n Busy

Senior Puppy Bitch Class
1st Satika's Inari At D.C.Kin

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GChB Kojiros Party Girl

Best Of Opposite Sex
Roxini's Cruzin Into Trouble With Grace

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Kojiros Just Plain Bad

Best Puppy In Breed
Kojiros Just Plain Bad


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Kojiros Just Plain Bad

Reserve Winners Bitch
Kojiros Naughty But Nice

Junior Puppy Bitch Class
1st Kojiros Just Plain Bad
2nd Kojiros Naughty But Nice

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)

Best Puppy In Breed
GChEx Negra Consentida (Arena)





Group 7 - Terry Carter Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Woodside's Kahlua PP
  German Shepherd Dog   22
Group 2nd   
Ch Igor du Domaine de Bredenarde
  Berger Picard   20
Group 3rd   
GCh Galenabay Born To Run
  Shetland Sheepdog   19
Group 4th    Tumbleweed Sentinel Chief Sammy   Old English Sheepdog   15
BPIG   
WR Aussies Half And Half
  Australian Shepherd   N/A
Best Veteran In Group   Ch Galenabay Kootenay Crush   Shetland Sheepdog   0
Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
WR Aussies Half And Half

Best Of Opposite Sex
Shadomoon's Without Further Delay

Best Of Winners: (1-1-0-1)
WR Aussies Half And Half

Best Puppy In Breed
WR Aussies Half And Half

Select Bitch
GChB Vanstone Tenderhearted Girl


Winners Dog: (1-1-0-1)
WR Aussies Half And Half

Junior Puppy Dog Class
1st WR Aussies Half And Half


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Shadomoon's Without Further Delay

Senior Puppy Bitch Class
1st Shadomoon's Without Further Delay

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Offshore Storm Warning du Chateau Rocher



Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Igor du Domaine de Bredenarde



Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Shorewind-Holther's Pinball Wizard


Winners Dog: (1-0-0-0)
Shorewind-Holther's Pinball Wizard

12-18 Month Dog Class
1st Shorewind-Holther's Pinball Wizard


Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB Woodside's Kahlua PP



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Maxcell Kbrook Beautiful Trauma

Open Bitch Class
1st Maxcell Kbrook Beautiful Trauma

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Tumbleweed Sentinel Chief Sammy


Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Galenabay Born To Run

Best Of Opposite Sex
GChS CoastalViews Winter Shades

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Galenabay Thunder Road

Best Puppy In Breed
Rivercross Dressed In Gold


Winners Dog: (1-1-1-1)
Galenabay Thunder Road

Open Dog Class
1st Galenabay Thunder Road

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Aurigan Simayak's Mask Of Zorro



Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By