Societe Canine Beauceronne
Saturday, August 12, 2023 - Show-2



Related Results

Conformation

Saturday, August 12 (Show-1)
Saturday, August 12 (Show-2)
Sunday, August 13 (Show-3)
Sunday, August 13 (Show-4)



Results courtesy of:


-- Linda Thompson & Joe Panaro --
Am Ch. / MBIS / MRBIS Can G.CHB Cammcastle's Ima Steinway
"Solo"
Breeder: Suzan Guynn, Cammcastle Rottweilers
Handler in Canada: Linda Thompson


Best In Show
Judge: Carol Graham
Retriever (Labrador)  
GChEx Rainydaze Let Freedom Reign
Points: 181 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Carol Graham
Afghan Hound  
GCh Deloubelle Viva Las Vegas At First Klas
Points: 144
Reserve Best In Show
Judge: Carol Graham
Samoyed  
GCh Vanderbilt's Salt 'N Pepper
Points: 144
Best Puppy In Show
Judge: Carol Graham
Schnauzer (Miniature)  
Ch Maiha Yas Queen








Group 1 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Rainydaze Let Freedom Reign
  Retriever (Labrador)   36
Group 2nd   
Fondcombe Shine To The Moonlight
  Pointer (German Short-Haired)   30
Group 3rd   Ch Springdream's Color Of My Love   Retriever (Golden)   28
Group 4th   
GCh Joie Du Cocker Desiree De Ma Vie
  Spaniel (American Cocker)   18
BPIG   
Fondcombe Shine To The Moonlight
  Pointer (German Short-Haired)   N/A
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (1-0-2-1)
GCh Barbochos Mons

Best Of Opposite Sex
Ch Barbochos Zelda

Best Puppy In Breed
Ch Barbochos Zelda

Select Dog
GChEx Roidethule Sire Puz Boucledeau


Winners Dog: (1-0-2-1)
Bruno Du 31 A La Vieille Garde

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Bruno Du 31 A La Vieille Garde


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Kan Trace Echoes Of Glory

Best Puppy In Breed
Kan Trace Echoes Of Glory



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Kan Trace Echoes Of Glory

Senior Puppy Bitch Class
1st Kan Trace Echoes Of Glory

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Fondcombe Shine To The Moonlight

Best Puppy In Breed
Fondcombe Shine To The Moonlight

Select Bitch
GChB De Lombardie N Jaegersmann Proxima Centauri



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Fondcombe Shine To The Moonlight

Senior Puppy Bitch Class
1st Fondcombe Shine To The Moonlight

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Inglis The Falconeious Star

Best Of Opposite Sex
Valoranna Reverse Microwave

Best Puppy In Breed
Valoranna Reverse Microwave



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Valoranna Reverse Microwave

Junior Puppy Bitch Class
1st Valoranna Reverse Microwave

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
Rainydaze Let Freedom Reign

Best Of Opposite Sex
Alba Del Marina Jamaika

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Alba Del Marina Jamaika

Best Puppy In Breed
Chablais Randall

Select Dog
GCh Chablais Archibald

Select Bitch
Authentique Opale


Winners Dog: (1-2-2-1)
Chablais Randall

Junior Puppy Dog Class
1st Chablais Randall


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Alba Del Marina Jamaika

Open Bitch Class
1st Alba Del Marina Jamaika

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Katyra Ignite The Fire



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GChB Joie Du Cocker Desiree De Ma Vie

Best Of Opposite Sex
Gilni's Georges Du Moustaki

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Gilni's Magie Du Temps

Best Puppy In Breed
Ch Gilni's Melodie Du Bonheur


Winners Dog: (1-1-0-2)
Gilni's Georges Du Moustaki

Open Dog Class
1st Gilni's Georges Du Moustaki


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Gilni's Magie Du Temps

Senior Puppy Bitch Class
1st Gilni's Magie Du Temps

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChB Winfree It's A Bug's Life

Best Of Opposite Sex
Ch Giroflee Vive Attraction

Select Dog
Ch Beauty Of Independance I Will Be



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Segre's Time Is Relative



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Cazaway Enchantress Of Woods

Best Of Opposite Sex
GCh Jewel's Midnight Blu







Group 2 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Deloubelle Viva Las Vegas At First Klas
  Afghan Hound   5
Group 2nd   
GCh Telkel Karma Is A Bit Charmed SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   4
Group 3rd   
GCh County Line's It Is Written In The Stars
  Rhodesian Ridgeback   3
Group 4th   
GCh Palakore's Tune From Yesterday
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   1
BPIG No Entry
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Deloubelle Viva Las Vegas At First Klas



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Palakore's Tune From Yesterday



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Telkel Karma Is A Bit Charmed SL



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh County Line's It Is Written In The Stars


Winners Dog: (1-0-1-0)
Parnassus' Rising Sun At Zeni

Open Dog Class
1st Parnassus' Rising Sun At Zeni






Group 3 - Sei-ichiro Ishimaru Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Vanderbilt's Salt 'N Pepper
  Samoyed   31
Group 2nd   
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
  Newfoundland   24
Group 3rd   
GChS Cammcastle's Ima Steinway
  Rottweiler   23
Group 4th   
Marconian'N Ridgetop Party Never Ends
  Bullmastiff   22
BPIG    Dunnford's Tequila Private Import At Miabox   Boxer   N/A
Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ruthdales First Klas Centurion Gladiator



Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Timaru Guardian Of The North


Winners Dog: (1-0-0-0)
Timaru Guardian Of The North

Open Dog Class
1st Timaru Guardian Of The North


Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Du Kalinour Fall Of The Wall At Dudswelriver


Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Dunnford's Tequila Private Import At Miabox

Best Puppy In Breed
Dunnford's Tequila Private Import At Miabox


Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GCh Accatabriga Helena

Best Of Opposite Sex
Ch Jolydobes The Shadow Of Your Smile

Select Bitch
GChB Jolydobes Liberty Lily



Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChB Rockingdane's Seeing Is Believing

Best Of Opposite Sex
Ahsoka Tano (Rico)

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Delza The Soul Of The Seas

Best Puppy In Breed
Delza The Soul Of The Seas


Winners Dog: (1-1-1-0)
Delza The Soul Of The Seas

Junior Puppy Dog Class
1st Delza The Soul Of The Seas


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Ahsoka Tano (Rico)

12-18 Month Bitch Class
1st Ahsoka Tano (Rico)

Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Ukulele Cavis Leonis

Best Of Opposite Sex
Disney Aurora Bory Cysterskie

Best Puppy In Breed
Disney Aurora Bory Cysterskie



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Disney Aurora Bory Cysterskie

Reserve Winners Bitch
Faithful Amigo Kings Elizabeth

Junior Puppy Bitch Class
1st Disney Aurora Bory Cysterskie

Senior Puppy Bitch Class
1st Faithful Amigo Kings Elizabeth

12-18 Month Bitch Class
1st Corleone Hope Diamond Dream

Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon



Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Cammcastle's Ima Steinway



Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 6 pts (0-2-2-3)
GCh Vanderbilt's Salt 'N Pepper

Best Of Opposite Sex
Ch Samspirit First Legacy Rose

Best Puppy In Breed
Ch Samspirit First Legacy Rose

Select Dog
GCh Skilo Bear's Deluxe Bentley

Select Bitch
Ch Nikita Nordic Sky De Nymeria



Winners Bitch: (0-2-2-3)
Snowlegend Glamorous Skyhlee

Reserve Winners Bitch
Hillset Queenie Of Heaven

12-18 Month Bitch Class
1st Hillset Queenie Of Heaven

Open Bitch Class
1st Snowlegend Glamorous Skyhlee

Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Homer Darmakhaja


Winners Dog: (1-0-0-0)
Homer Darmakhaja

Open Dog Class
1st Homer Darmakhaja






Group 4 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Maya Mazzy Glitter In The Air
  Airedale Terrier   10
Group 2nd   
Ch Maiha Yas Queen
  Schnauzer (Miniature)   9
Group 3rd   
Ch Thistlebitt Valkyrie
  Border Terrier   5
Group 4th   
Ch Boreal Rickard's Red
  Soft-Coated Wheaten Terrier   3
BPIG   
Ch Maiha Yas Queen
  Schnauzer (Miniature)   N/A
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Maya Mazzy Glitter In The Air



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Maya Mazzy Glitter In The Air

Open Bitch Class
1st Maya Mazzy Glitter In The Air

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Thistlebitt Valkyrie

Best Of Opposite Sex
Fanfare Quite The Catch


Winners Dog: (1-0-0-1)
Fanfare Quite The Catch

Open Dog Class
1st Fanfare Quite The Catch


Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Showme Devil In Disguise


Winners Dog: (1-0-0-0)
Showme Devil In Disguise

12-18 Month Dog Class
1st Showme Devil In Disguise


Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Szulik's Solid Rocky


Winners Dog: (1-0-0-0)
Szulik's Solid Rocky

12-18 Month Dog Class
1st Szulik's Solid Rocky


Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Adrian's The One And Only Leopold Shawndee



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
Ch Maiha Yas Queen

Best Puppy In Breed
Ch Maiha Yas Queen

Select Bitch
Ch Deloka's Lucy In The Sky (Lozano)



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Debessiere Black Geisha

Reserve Winners Bitch
Debessiere Beautiful Shooting Star

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Debessiere Beautiful Shooting Star

Open Bitch Class
1st Debessiere Black Geisha

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Boreal Rickard's Red







Group 5 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
GChG LionKing Blaze Of Glory
  Pekingese   34
Group 2nd   Ch That's Amyla's Castle On A Cloud   Havanese   32
Group 3rd    Love Bee Crazy Passion   Chihuahua (Short Coat)   29
Group 4th   
Tebo Raindance Man Of The World
  Italian Greyhound   26
BPIG   Ch That's Amyla's Castle On A Cloud   Havanese   N/A
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Great Scott's Strike It Rich At Babylove

Best Of Opposite Sex
Eternette Nanette Tatie's Love

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Eternette Nanette Tatie's Love


Winners Dog: (1-1-1-0)
Billy-Bee Des Biewers Du Lac

12-18 Month Dog Class
1st Billy-Bee Des Biewers Du Lac


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Eternette Nanette Tatie's Love

12-18 Month Bitch Class
1st Eternette Nanette Tatie's Love

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh Merania George Harrison

Best Of Opposite Sex
FleurDeLys Imperatrice Sissi

Best Of Winners: (1-3-1-0)
FleurDeLys Imperatrice Sissi

Best Puppy In Breed
FleurDeLys Imperatrice Sissi

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Un Principe Tutto Mio



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Love Bee Crazy Passion

Best Puppy In Breed
Love Bee Crazy Passion

Select Bitch
Ch Sin's Zira's Glorious Return To Power



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Love Bee Crazy Passion

Reserve Winners Bitch
Lovering Elsa The Snow Queen

Canadian Bred Bitch Class
1st Lovering Elsa The Snow Queen

Open Bitch Class
1st Love Bee Crazy Passion

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Cottage Accio!'s Howl At The Moon



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
Ch That's Amyla's Castle On A Cloud

Best Puppy In Breed
Ch That's Amyla's Castle On A Cloud

Select Bitch
GChEx Oeste's Askin For Kisses



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 9 pts (2-2-3-3)
Tebo Raindance Man Of The World

Best Of Opposite Sex
GChB Grandepatte Signorina Mistica

Best Of Winners: (2-2-3-3)
Tebo Raindance Man Of The World

Best Puppy In Breed
Tebo Raindance Man Of The World

Select Dog
GCh Kabecca Raindance Secret Keeper

Select Bitch
Ch Triskell June 2e


Winners Dog: (2-2-3-3)
Tebo Raindance Man Of The World

Reserve Winners Dog
Raindance Darkness Falls

Senior Puppy Dog Class
1st Tebo Raindance Man Of The World

Open Dog Class
1st Raindance Darkness Falls


Winners Bitch: (2-2-3-3)
Kabecca Raindance Secret Liaison

Reserve Winners Bitch
Grandepatte Miss Santorini

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kabecca Raindance Secret Liaison
2nd Grandepatte Miss Santorini

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Mightymites Precieuse Opale



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Mightymites Precieuse Opale

12-18 Month Bitch Class
1st Mightymites Precieuse Opale

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChG LionKing Blaze Of Glory

Best Puppy In Breed
Ch Lionking Alive And Kicking

Select Dog
Ch Lionking Alive And Kicking



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
GCh Silhouette's Shadow Summoner

Select Dog
GCh Giroflee Baba Au Rhum


Winners Dog: (1-0-2-0)
Diaquiris Darkside Of The Moon

12-18 Month Dog Class
1st Diaquiris Darkside Of The Moon


Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Szulik's Lovely Pasha Britany



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Shelby Don Pablo Escobar

Best Puppy In Breed
Depasquiet Kenzo One Way To The Star






Group 6 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Satika N Sunojo's Something Special
  Shiba Inu   16
Group 2nd   
Ch Masino's Petite Demone!
  French Bulldog   14
Group 3rd   
GChB Jolibully Delenclos Walter
  Bulldog   7
Group 4th   
GCh Shenandal's Optimism And Joy
  Dalmatian   6
BPIG   
Ch Masino's Petite Demone!
  French Bulldog   N/A
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Jolibully Delenclos Walter



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Shenandal's Optimism And Joy



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 6 pts (2-1-2-2)
GCh Masino's Petite Demone!

Best Of Opposite Sex
Ch Masino's Dirt Devil

Best Of Winners: (2-1-2-2)
LaChristina Axel Mon Valentin

Best Puppy In Breed
GCh Masino's Petite Demone!

Select Dog
GChS Masino's One Hot Cookie

Select Bitch
Ch Turbulente Des Revelation Du Marais


Winners Dog: (2-1-2-2)
LaChristina Axel Mon Valentin

Reserve Winners Dog
Masino's Plein La Vue

Junior Puppy Dog Class
1st Masino's Plein La Vue

12-18 Month Dog Class
1st LaChristina Axel Mon Valentin


Winners Bitch: (2-1-2-2)
Masino's Attache Ta Tuque

Junior Puppy Bitch Class
1st Masino's Attache Ta Tuque

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Umiko No Eiko Go Naoko No Senshi

Best Of Opposite Sex
Ch Hasshu Arashi Go Tochiotomeso

Best Puppy In Breed
Inukata No Chisana



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Umiko No Eiko Go Naoko No Senshi

Reserve Winners Bitch
Inukata No Chisana

Junior Puppy Bitch Class
1st Inukata No Chisana

Open Bitch Class
1st Umiko No Eiko Go Naoko No Senshi

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Valmy Fly Me To The Moon Simone

Best Of Opposite Sex
GCh Boucledamour Jasmine Symbol Of Love



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Theory Season's Diamond



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChG Satika N Sunojo's Something Special

Best Of Opposite Sex
Satika's Make It A Double For Tonomi

Best Puppy In Breed
Satika's Make It A Double For Tonomi




Group 7 - Sei-ichiro Ishimaru Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Bagatelle Set The Moon On Fire
  Old English Sheepdog   43
Group 2nd   
GChS Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy
  Miniature American Shepherd   40
Group 3rd   
Ch Reflet Time For Freestyle
  Shetland Sheepdog   39
Group 4th   
GChB Instinct's Raising The Bar
  Border Collie   32
BPIG    Chenard Le Magnifique Pablo   Old English Sheepdog   N/A
Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 10 pts (3-7-0-1)
GChB Mychazo Lost In The Wood

Best Of Opposite Sex
Amalgam Radioactive Blue Element

Best Of Winners: (3-7-0-1)
Amalgam Radioactive Blue Element

Best Puppy In Breed
Applestream's Foreseen Possibilities


Winners Dog: (3-7-0-1)
Amalgam Radioactive Blue Element

Reserve Winners Dog
Northside The Quest To Please

Senior Puppy Dog Class
1st Applestream's Rockin'n Rythim

12-18 Month Dog Class
1st Northside The Quest To Please

Open Dog Class
1st Amalgam Radioactive Blue Element

Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Defacto Purple Cristal Nova



Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
GChB Nicha Cha-Ho Le Mix Parfait

Best Of Opposite Sex
Ch Moby Deabei

Best Puppy In Breed
Legendenoire Strega Di Jumanji

Select Dog
Ch Hidalgo Shogun l'Astre de Feu



Winners Bitch: (0-2-2-1)
Legendenoire Strega Di Jumanji

Reserve Winners Bitch
Chancerys Deja Vu At LegendeNoire

Junior Puppy Bitch Class
1st Legendenoire Strega Di Jumanji

12-18 Month Bitch Class
1st Chancerys Deja Vu At LegendeNoire

Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GChB Instinct's Raising The Bar



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Showtime Isiss Goddess Of Heaven

Reserve Winners Bitch
Showtime Dancing Queen Mulan

Canadian Bred Bitch Class
1st Showtime Dancing Queen Mulan

Open Bitch Class
1st Showtime Isiss Goddess Of Heaven

Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Boyero You Bloom Me Away



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Boyero You Bloom Me Away

12-18 Month Bitch Class
1st Boyero You Bloom Me Away

Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Xena Mighty Princess du MontOlympe



Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Donquichotte Show Must Go On Belladonna



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Donquichotte Show Must Go On Belladonna

Reserve Winners Bitch
Deberthy Hydra Luz

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Donquichotte Show Must Go On Belladonna

Open Bitch Class
1st Deberthy Hydra Luz

Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChG Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy



Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Riverhund Kyon's Moaning Myrtle



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Riverhund Kyon's Moaning Myrtle

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Riverhund Kyon's Moaning Myrtle

Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChG Bagatelle Set The Moon On Fire

Best Of Opposite Sex
Chenard L'Unique Doualé

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Chenard Le Magnifique Pablo

Best Puppy In Breed
Chenard Le Magnifique Pablo


Winners Dog: (1-1-1-0)
Chenard Le Magnifique Pablo

Senior Puppy Dog Class
1st Chenard Le Magnifique Pablo


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Chenard L'Unique Doualé

12-18 Month Bitch Class
1st Chenard L'Unique Doualé

Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Yoho Marley V.D Brederwiede



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Yoho Marley V.D Brederwiede

Reserve Winners Bitch
Miss Louna Star Du Bouleau Blanc

12-18 Month Bitch Class
1st Miss Louna Star Du Bouleau Blanc

Open Bitch Class
1st Yoho Marley V.D Brederwiede

Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 6 pts (1-2-2-2)
GChB Reflet Time For Freestyle

Best Of Opposite Sex
Ch Cathance Emotion

Best Of Winners: (1-2-2-2)
Grandfort It's All Fun N' Games

Best Puppy In Breed
Ch Orcades Sorcha Perpetuel Presence Of Light

Select Dog
Ch Melodaly Tempo

Select Bitch
Ch Orcades Sorcha Perpetuel Presence Of Light


Winners Dog: (1-2-2-2)
Grandfort It's All Fun N' Games

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Grandfort It's All Fun N' Games


Winners Bitch: (1-2-2-2)
Sweetedel Never Enough

Reserve Winners Bitch
Melodaly Jazzy Blues

Canadian Bred Bitch Class
1st Melodaly Jazzy Blues

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sweetedel Never Enough

Judge: Sei-ichiro Ishimaru

Best Of Breed: 5 pts (1-2-3-0)
GChB Spock One And Only

Best Of Opposite Sex
Hazel Ranch Juna

Best Of Winners: (1-2-3-0)
Cadwyn Mighty Memories

Best Puppy In Breed
Cadwyn Mighty Memories

Select Dog
GChB Cadwyn Silver Dreams At Glenora


Winners Dog: (1-2-3-0)
Cadwyn Mighty Memories

Junior Puppy Dog Class
1st Cadwyn Mighty Memories


Winners Bitch: (1-2-3-0)
Hazel Ranch Juna

Reserve Winners Bitch
Viktoria Secret Faier Stalker

12-18 Month Bitch Class
1st Hazel Ranch Juna

Open Bitch Class
1st Viktoria Secret Faier Stalker

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By