Prairie Canine Academy
Friday, June 14, 2019 - Show #1



Related Results

Conformation

Friday, June 14 (Show #1)
Friday, June 14 (Show #2)
Saturday, June 15 (Show #3)
Saturday, June 15 (Show #4)
Sunday, June 16 (Show #5)
Sunday, June 16 (Show #6)



Results courtesy of:


-- Elyse Fernets --
GCh. Eleki Xoe’s Superbowl Titan
"Brady"
Breeder/Owner: Elyse Fernets & Leanna Mottus
Handler: Elyse Fernets


Best In Show
Judge: Michelle Scott
Shetland Sheepdog  
GCh Zesta Callisto
Points: 155 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Michelle Scott
Schipperke  
GCh Bonchien Lawless V Jet
Points: 118
Best Puppy In Show
Judge: Michelle Scott
Old English Sheepdog  
Ch Tumbleweed Valubal Gamechanger
Best Baby Puppy In Show
Judge: Michelle Scott
Shih Tzu   Sunside Rhythm Of The Night
Best Altered In Show
Judge: Michelle Scott
Australian Shepherd  
Ch Buff Cap Sugarland








Group 1 - Michelle Scott Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Fanciful's Let The Games Begin
  Spaniel (American Cocker)   21
Group 2nd   
Ch Avalors There Is A New Kid In Town
  Retriever (Golden)   18
Group 3rd   
GChEx Vizslavilla Prize Pure Goddess
  Vizsla (Smooth-Haired)   12
Group 4th   GCh Leith Gramayre Helter Skelter   Weimaraner   11
BPIG    Keypoint's Just Press Play   Spaniel (English Springer)   N/A
Best Altered In Group   
Ch Bondir's Adelaide A Tricaliber
  Spaniel (English Springer)   0
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Peregrine's Semper Fidelis



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 5 pts (1-2-3-0)
GCh Avalors There Is A New Kid In Town

Best Of Opposite Sex
Verdoro's Family Hairloom

Best Of Winners: (1-2-3-0)
Verdoro's Family Hairloom

Best Puppy In Breed
Avalor Fall-O The Sun

Select Dog
GCh Castlefin's Seven Deadly Zins


Winners Dog: (1-2-3-0)
Avalor Fall-O The Sun


Winners Bitch: (1-2-3-0)
Verdoro's Family Hairloom

Reserve Winners Bitch
Carolot's Pretzel Escapade

Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Torngat Evenmist Tickled Pink

Best Of Opposite Sex
Cowboyup's Tomahawk

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Torngat Evenmist Tickled Pink

Select Bitch
Ch Ekho's Endless Whispers


Winners Dog: (1-2-1-1)
Cowboyup's Tomahawk


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Torngat Evenmist Tickled Pink

Reserve Winners Bitch
Fetherfindin Savage Lindy

Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Trusask's Aviator Of Time

Best Puppy In Breed
Trusask's Aviator Of Time



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Trusask's Aviator Of Time

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
GChEx Fanciful's Let The Games Begin

Best Puppy In Breed
Puppylove Master Of The Game

Select Dog
Ch Mar-K's Here We Go Again!


Winners Dog: (1-0-2-0)
Puppylove Master Of The Game


Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Marianne du Clos Maldav



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Marianne du Clos Maldav

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Keypoint's Just Press Play

Best Of Opposite Sex
Chrisand Keypoint In Black N White

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Keypoint's Just Press Play

Best Puppy In Breed
Keypoint's Just Press Play


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Keypoint's Just Press Play

Reserve Winners Bitch
Keypoint's Please Play Again

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Vizslavilla Prize Pure Goddess



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Leith Gramayre Helter Skelter







Group 2 - Michelle Scott Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Deiconsorti A Fine Hot Mess
  Saluki   15
Group 2nd   
GCh Konza-Plum Creek Carrera
  Borzoi   13
Group 3rd   
Wiretap Forever Autumn
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   12
Group 4th   
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji
  Ibizan Hound   10
BPIG   
Wiretap Forever Autumn
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Manorcourt's Gold Rush   Whippet   0
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Daghan Diamonds On Her Soles

Best Puppy In Breed
Ch Daghan Diamonds On Her Soles



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Summit Special Vintage



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh DragonPearl Neverseas Captain



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Konza-Plum Creek Carrera



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch RHK Stormy's Silver Sequin

Best Puppy In Breed
RHK Goldys Twinkle Little Star



Winners Bitch: (0-1-0-1)
RHK Goldys Twinkle Little Star

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Gran's Hillbillie Bubbles MS

Best Puppy In Breed
Gran's Hillbillie Bubbles MS



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Gran's Hillbillie Bubbles MS

Reserve Winners Bitch
Gran's Hillbillie Ms Winx MS

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Wiretap Forever Autumn

Best Of Opposite Sex
Wiretap Livin On The Edge

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Wiretap Forever Autumn

Best Puppy In Breed
Wiretap Forever Autumn


Winners Dog: (1-1-0-0)
Wiretap Livin On The Edge


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Wiretap Forever Autumn

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Silverglen's Krickett

Best Of Opposite Sex
Castlekeeps Val's Chivalry

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Silverglen's Krickett

Select Dog
Ch Norhunter Alaina's Griffan


Winners Dog: (1-1-1-0)
Castlekeeps Val's Chivalry


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Silverglen's Krickett

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Deiconsorti A Fine Hot Mess

Select Bitch
GCh Baghdad Deiconsorti Deja Vu











Group 3 - Richard Lopaschuk Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Janterra's Diamonds And Rust
  Doberman Pinscher   18
Group 2nd   
GCh Invogue FiresbreathvValbydane
  Great Dane   15
Group 3rd   
GCh Esmonds God Of All
  Rottweiler   13
Group 4th   
Ch Tan-Ro Minoka Stellar
  Akita   11
BPIG   
Ch Regnancy's Always Siriusly Charming
  Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Mojo's Cause'n A Riot With London
  Akita   0
Best Altered In Group   
GCh Nitroberner's Cloud Nine
  Bernese Mountain Dog   0
Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Tan-Ro Minoka Stellar



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Tailspins National Treasure

Select Bitch
Ch Nitroberner's Fire Fox



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
GCh Bimberg's Con Artist

Best Of Opposite Sex
Gallardo's Girls Like You

Best Of Winners: (1-3-1-1)
Gallardo's Girls Like You

Best Puppy In Breed
Gallardo's Girls Like You

Select Bitch
Ch Bimberg's Coco Bang Bang


Winners Dog: (1-3-1-1)
Gallardo's Who Made Who


Winners Bitch: (1-3-1-1)
Gallardo's Girls Like You

Reserve Winners Bitch
Breakout's I've Got A Purpose

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GChEx Janterra's Diamonds And Rust

Best Of Opposite Sex
Ch Regnancy's Always Siriusly Charming

Best Puppy In Breed
Ch Regnancy's Always Siriusly Charming

Select Bitch
GCh Holmrun's Witchery At Kaladob



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Invogue FiresbreathvValbydane

Best Of Opposite Sex
Ch ValbyDane Powers Of One



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Northsky's Dances On Water

Best Of Opposite Sex
Northsky's Captain

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Northsky's Dances On Water


Winners Dog: (1-1-0-0)
Northsky's Captain


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Northsky's Dances On Water

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Esmonds God Of All



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Vanderbilt's The Romancer



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Innovations Un Chain My Heart







Group 4 - Richard Lopaschuk Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Keepsake Tyrone SurfnPipeline
  Soft-Coated Wheaten Terrier   12
Group 2nd   GCh Brynmill Bets Are In   West Highland White Terrier   11
Group 3rd   
GCh Kerrisel's@Malahideblue I Got Fire in My Soul
  Kerry Blue Terrier   10
Group 4th    Villam's Going Komando   Schnauzer (Miniature)   9
BPIG    Villam's Going Komando   Schnauzer (Miniature)   N/A
Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Versaterre Fetch It



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Mysidekicks Mystique

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kerrisel's@Malahideblue I Got Fire in My Soul



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Stridview Top Secret

Best Puppy In Breed
Minalt's Risk & Hope Of Annandale



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Stridview Top Secret

Reserve Winners Bitch
Minalt's Risk & Hope Of Annandale

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Villam's Going Komando

Best Puppy In Breed
Villam's Going Komando


Winners Dog: (1-0-0-0)
Villam's Going Komando


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Glenshiel's Highlander

Best Of Opposite Sex
GCh Glenshiel's Valkyrie

Select Dog
Ch Glenshiel's Red Samurai


Winners Dog: (1-0-1-1)
Glenshiel's Highlander


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Avalonis Illuminatrix



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Keepsake Tyrone SurfnPipeline



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Weduh Night With Lucifer


Winners Dog: (1-0-0-0)
Weduh Night With Lucifer


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Brynmill Bets Are In







Group 5 - Richard Lopaschuk Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Zen's Shake It Up
  Chinese Crested   15
Group 2nd   
GCh Roterr Griff Alisa
  Griffon (Brussels)   14
Group 3rd   
Ch Passionpaps Infamous Adventure
  Papillon   13
Group 4th   
GCh Eleki Xoe's Superbowl Titan
  Pug   10
BPIG   
Nice & Outgoing Tw Kizoku
  Poodle (Toy)   N/A
Best Altered In Group   Ch Dawnaquinn Helena Handbasket   Cavalier King Charles Spaniel   0




Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Zen's Shake It Up



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Roterr Griff Alisa



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Decho Skywalker Watch My Smoke


Winners Dog: (1-0-0-0)
Decho Skywalker Watch My Smoke


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sanderlin Dances Thru The Galaxy



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sanderlin Dances Thru The Galaxy

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Passionpaps Infamous Adventure

Best Of Opposite Sex
Ch Riesa N Passionpaps Gogodancin

Best Puppy In Breed
Riesa N Passionpaps Goin Viral


Winners Dog: (1-0-1-1)
Riesa N Passionpaps Goin Viral


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bapetikou Edgar The Wanderer


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bapetikou Edgar The Wanderer


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh NaDals Gran Torino

Best Of Opposite Sex
Nice & Outgoing Tw Kizoku

Best Puppy In Breed
Nice & Outgoing Tw Kizoku



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Nice & Outgoing Tw Kizoku

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Eleki Xoe's Superbowl Titan



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Artemus Tessier Just In Time

Best Puppy In Breed
Artemus Tessier Just In Time


Winners Dog: (1-0-0-0)
Artemus Tessier Just In Time


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GCh RanMar's Simply A Twist of Fate



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Roeders Maple Leaf Molly

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Blanch-O's Call Me Master U Will

Best Puppy In Breed
Blanch-O's Call Me Master U Will


Winners Dog: (1-0-0-0)
Blanch-O's Call Me Master U Will






Group 6 - Michelle Scott Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Bonchien Lawless V Jet
  Schipperke   31
Group 2nd   
Ch Ashbrook's Maverick From Shainakees
  Keeshond   30
Group 3rd   
GCh Crystalton Tees Me HRH Aviator
  Poodle (Standard)   29
Group 4th   
Aisha's Rebel Without A Cause
  Tibetan Terrier   19
BPIG   
Aisha's Rebel Without A Cause
  Tibetan Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Sunside Rhythm Of The Night   Shih Tzu   0
Best Altered In Group   
Kandansk Emerging Artist
  Poodle (Miniature)   0
Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
DanBro's Daddy Cawt Me Drinkin



Winners Bitch: (0-2-0-0)
DanBro's Daddy Cawt Me Drinkin

Reserve Winners Bitch
DanBro's Never Forgotten

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Rugerlane's Legend Of The Jungle

Best Puppy In Breed
Rugerlane's Legend Of The Jungle

Select Dog
GCh Hpnotiq's Who's Up To Bat


Winners Dog: (1-0-1-0)
Rugerlane's Legend Of The Jungle


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Josol's Threads Of Gold



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 4 pts (1-1-1-2)
GCh Spavinaw Creek N Echoviews Nu Man In A Tux

Best Of Opposite Sex
Ch Echoviews Nu Celestial Opus

Best Of Winners: (1-1-1-2)
Cocoabeach N Echoviews Hershey

Best Puppy In Breed
Cocoabeach N Echoviews Hershey

Select Bitch
Ch Echoviews Prairie Storm


Winners Bitch: (1-1-1-2)
Cocoabeach N Echoviews Hershey

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Katzenjammers Behold The Wrangler



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ashbrook's Maverick From Shainakees



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Apsolutely Red Red Whine



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Lezerin's Cool Kid

Best Of Opposite Sex
GCh Mrang Belcourt Communicate

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Maezhi's Easy On The Eyes

Best Puppy In Breed
Maezhi's Easy On The Eyes


Winners Dog: (1-1-1-1)
Maezhi's Easy On The Eyes


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Balladair Dreaming Of You

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 9 pts (0-6-0-4)
GCh Crystalton Tees Me HRH Aviator

Best Puppy In Breed
Elkridge Get The Party Started

Select Bitch
Ch Seransil Conbrio Promise Me



Winners Bitch: (0-6-0-4)
Elkridge Get The Party Started

Reserve Winners Bitch
Elkridge Here Comes The Sun

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bonchien Lawless V Jet



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Satika's Valiant Gladiator



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Sunside Never Say Never

Best Of Opposite Sex
Solaris Avis Ymyvonder Sinissipi

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Sunside Never Say Never

Best Puppy In Breed
Sunside Never Say Never


Winners Dog: (1-1-0-0)
Sunside Never Say Never


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Solaris Avis Ymyvonder Sinissipi

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Aisha's Rebel Without A Cause

Best Puppy In Breed
Aisha's Rebel Without A Cause


Winners Dog: (1-0-0-0)
Aisha's Rebel Without A Cause




Group 7 - Michelle Scott Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Zesta Callisto
  Shetland Sheepdog   36
Group 2nd   
Ch Tumbleweed Valubal Gamechanger
  Old English Sheepdog   29
Group 3rd   
Picardiers Opportunity Knocks
  Berger Picard   28
Group 4th   
Ch Kiji Crazy Beautiful Life
  Australian Shepherd   27
BPIG   
Ch Tumbleweed Valubal Gamechanger
  Old English Sheepdog   N/A
Best Altered In Group   
Ch Buff Cap Sugarland
  Australian Shepherd   0
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 10 pts (0-1-3-7)
Ch Kiji Crazy Beautiful Life

Best Of Opposite Sex
GCh Sheep's Kin Music Master

Select Dog
GCh Crystal Winds Why Not?

Select Bitch
GCh Turbar's Minty Fresh



Winners Bitch: (0-1-3-7)
Risk'n Hope's All In One

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Buaidh Motlikru Litle Blk Book

Best Of Opposite Sex
Brandmar's Killing Time W Kelkary

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Kelkary's Whiskey In A Teacup

Best Puppy In Breed
Kelkary's Whiskey In A Teacup


Winners Dog: (1-1-0-1)
Brandmar's Killing Time W Kelkary


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Kelkary's Whiskey In A Teacup

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Picardiers Opportunity Knocks


Winners Dog: (1-0-0-0)
Picardiers Opportunity Knocks


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Powerhouse's Black Cat Dust



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Powerhouse's Black Cat Dust

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Prairiepine's August Rush

Best Of Opposite Sex
Ch Fonehill Fascinator

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Vanisle Prairiepine Afirmation

Best Puppy In Breed
Ch Prairiepine's August Rush


Winners Dog: (1-1-1-1)
Vanisle Prairiepine Afirmation


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Cherfire Lochanside's Aurora

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Peikkovuoren Talviturkki

Select Dog
GCh Peikkovuoren Peski



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
GCh Bonjen's Ailidh V Mystksand

Best Of Opposite Sex
Thunder Von Hous Flo

Best Puppy In Breed
Thunder Von Hous Flo

Select Bitch
Ch Canisphere's Have Mercy


Winners Dog: (1-0-0-2)
Thunder Von Hous Flo


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tumbleweed Valubal Gamechanger

Best Puppy In Breed
GCh Tumbleweed Valubal Gamechanger



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 6 pts (1-4-1-1)
GCh Zesta Callisto

Best Of Opposite Sex
GCh Ksenia's Finesse In Chrome

Best Of Winners: (1-4-1-1)
Shelhaven Miqelon Serendipitus

Best Puppy In Breed
Shelhaven Miqelon Serendipitus


Winners Dog: (1-4-1-1)
Ksara Blue Jay


Winners Bitch: (1-4-1-1)
Shelhaven Miqelon Serendipitus

Reserve Winners Bitch
Cincerlee's Guilded Truffle

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Puddleduck SD&DP This Lil Piggy Flew 2 Crosswind



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Bernerbarn Candy Cane



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Bernerbarn Candy Cane

Reserve Winners Bitch
Redrose's Black Magic

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By