Prairie Canine Academy
Friday, June 14, 2019 - Show #2



Related Results

Conformation

Friday, June 14 (Show #1)
Friday, June 14 (Show #2)
Saturday, June 15 (Show #3)
Saturday, June 15 (Show #4)
Sunday, June 16 (Show #5)
Sunday, June 16 (Show #6)



Results courtesy of:


-- Elyse Fernets --
GCh. Eleki Xoe’s Superbowl Titan
"Brady"
Breeder/Owner: Elyse Fernets & Leanna Mottus
Handler: Elyse Fernets


Best In Show
Judge: Richard Lopaschuk
Ibizan Hound  
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji
Points: 156 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Richard Lopaschuk
Bouvier des Flandres  
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven
Points: 141
Best Puppy In Show
Judge: Richard Lopaschuk
Old English Sheepdog  
Ch Tumbleweed Valubal Gamechanger
Best Baby Puppy In Show
Judge: Richard Lopaschuk
West Highland White Terrier   Brynmill Beckie
Best Altered In Show
Judge: Richard Lopaschuk
Australian Shepherd  
Ch Buff Cap Sugarland








Group 1 - Richard Lopaschuk Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Fanciful's Let The Games Begin
  Spaniel (American Cocker)   22
Group 2nd   
Ch Peregrine's Semper Fidelis
  Pointer (German Short-Haired)   20
Group 3rd   GCh Leith Gramayre Helter Skelter   Weimaraner   19
Group 4th   
Ch Ekho's Endless Whispers
  Retriever (Labrador)   18
BPIG   
Trusask's Aviator Of Time
  Setter (Irish)   N/A
Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Peregrine's Semper Fidelis



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 6 pts (1-2-3-1)
GCh Avalors There Is A New Kid In Town

Best Of Opposite Sex
Verdoro's Family Hairloom

Best Of Winners: (1-2-3-1)
Verdoro's Family Hairloom

Best Puppy In Breed
Avalor Fall-O The Sun

Select Bitch
Ch Goldstreak Canza Fire N Smores


Winners Dog: (1-2-3-1)
Avalor Fall-O The Sun


Winners Bitch: (1-2-3-1)
Verdoro's Family Hairloom

Reserve Winners Bitch
Carolot's Pretzel Escapade

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Ch Ekho's Endless Whispers

Best Of Opposite Sex
Cowboyup's Tomahawk

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Cowboyup's Tomahawk


Winners Dog: (1-2-1-1)
Cowboyup's Tomahawk


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Torngat Evenmist Tickled Pink

Reserve Winners Bitch
Fetherfindin Savage Lindy

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Trusask's Aviator Of Time

Best Of Opposite Sex
Trusask Galileo Party Of Time

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Trusask's Aviator Of Time

Best Puppy In Breed
Trusask's Aviator Of Time


Winners Dog: (2-1-0-0)
Trusask Galileo Party Of Time

Reserve Winners Dog
Trusask Denbydale Rift In Time


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Trusask's Aviator Of Time

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChEx Fanciful's Let The Games Begin

Best Puppy In Breed
Ch Mar-K's Here We Go Again!

Select Dog
Ch Mar-K's Here We Go Again!



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Chrisand Keypoint In Black N White

Best Of Opposite Sex
Keypoint's Please Play Again

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Chrisand Keypoint In Black N White

Best Puppy In Breed
Chrisand Keypoint In Black N White


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Keypoint's Please Play Again

Reserve Winners Bitch
Keypoint's Just Press Play

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Vizslavilla Prize Pure Goddess



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Leith Gramayre Helter Skelter







Group 2 - Richard Lopaschuk Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji
  Ibizan Hound   14
Group 2nd   
Ch Summit Special Vintage
  Basenji   13
Group 3rd   
GCh DragonPearl Neverseas Captain
  Beagle   12
Group 4th   
GCh Deiconsorti A Fine Hot Mess
  Saluki   11
BPIG   
Wiretap Forever Autumn
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Manorcourt's Gold Rush   Whippet   0
Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Summit Special Vintage



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh DragonPearl Neverseas Captain



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Konza-Plum Creek Carrera



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Torihill Savvidax Noah ML

Best Of Opposite Sex
Ch RHK Stormy's Silver Sequin

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Torihill Savvidax Noah ML

Best Puppy In Breed
RHK Goldys Twinkle Little Star


Winners Dog: (1-1-0-1)
Torihill Savvidax Noah ML


Winners Bitch: (1-1-0-1)
RHK Goldys Twinkle Little Star

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Gran's Hillbillie Bubbles MS

Best Puppy In Breed
Gran's Hillbillie Bubbles MS



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Gran's Hillbillie Bubbles MS

Reserve Winners Bitch
Gran's Hillbillie Ms Winx MS

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Wiretap Livin On The Edge

Best Of Opposite Sex
Wiretap Forever Autumn

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Wiretap Livin On The Edge

Best Puppy In Breed
Wiretap Forever Autumn


Winners Dog: (1-1-0-0)
Wiretap Livin On The Edge


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Wiretap Forever Autumn

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Castlekeeps Val's Chivalry

Best Of Opposite Sex
Silverglen's Krickett

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Castlekeeps Val's Chivalry


Winners Dog: (1-1-0-0)
Castlekeeps Val's Chivalry


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Silverglen's Krickett

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Deiconsorti A Fine Hot Mess

Select Bitch
GCh Baghdad Deiconsorti Deja Vu











Group 3 - Michelle Scott Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Janterra's Diamonds And Rust
  Doberman Pinscher   19
Group 2nd   
GCh Esmonds God Of All
  Rottweiler   16
Group 3rd   
GCh Invogue FiresbreathvValbydane
  Great Dane   15
Group 4th    Breakout's Diamond In The Ruff   Boxer   13
BPIG   
Ch Regnancy's Always Siriusly Charming
  Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Baby Blue's Jewel Of My Eye
  Neapolitan Mastiff   0
Best Altered In Group   
GCh Striders SugarSugar V WishMastr
  Great Dane   0
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Tan-Ro Minoka Stellar



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Tailspins National Treasure

Select Bitch
Ch Nitroberner's Fire Fox



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
Breakout's Diamond In The Ruff

Best Of Opposite Sex
GCh Bimberg's Con Artist

Best Of Winners: (1-3-1-1)
Breakout's Diamond In The Ruff

Best Puppy In Breed
Breakout's Diamond In The Ruff

Select Bitch
Ch Bimberg's Coco Bang Bang


Winners Dog: (1-3-1-1)
Gallardo's Who Made Who


Winners Bitch: (1-3-1-1)
Breakout's Diamond In The Ruff

Reserve Winners Bitch
Gallardo's Girls Like You

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GChEx Janterra's Diamonds And Rust

Best Of Opposite Sex
Ch Regnancy's Always Siriusly Charming

Best Puppy In Breed
Ch Regnancy's Always Siriusly Charming

Select Bitch
GCh Holmrun's Witchery At Kaladob



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Invogue FiresbreathvValbydane

Best Of Opposite Sex
Ch ValbyDane Powers Of One







Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Northsky's Dances On Water

Best Of Opposite Sex
Northsky's Captain

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Northsky's Dances On Water


Winners Dog: (1-1-1-0)
Northsky's Captain


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Northsky's Dances On Water

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Esmonds God Of All



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Vanderbilt's The Romancer



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Innovations Un Chain My Heart







Group 4 - Michelle Scott Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Kerrisel's@Malahideblue I Got Fire in My Soul
  Kerry Blue Terrier   13
Group 2nd   Ch Avalonis Illuminatrix   Sealyham Terrier   12
Group 3rd   GCh Brynmill Bets Are In   West Highland White Terrier   11
Group 4th    Stridview Top Secret   Norfolk Terrier   10
BPIG    Kataxin's Dancing In The Sky   Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Brynmill Beckie   West Highland White Terrier   0
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Mysidekicks Mystique

Select Bitch
GCh Versaterre Fetch It



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Mysidekicks Mystique

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kerrisel's@Malahideblue I Got Fire in My Soul



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Stridview Top Secret

Best Puppy In Breed
Minalt's Risk & Hope Of Annandale



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Stridview Top Secret

Reserve Winners Bitch
Minalt's Risk & Hope Of Annandale

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Villam's Going Komando

Best Puppy In Breed
Villam's Going Komando


Winners Dog: (1-0-0-0)
Villam's Going Komando


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Glenshiel's Red Samurai

Best Of Opposite Sex
GCh Glenshiel's Valkyrie


Winners Dog: (1-0-1-1)
Glenshiel's Highlander


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Avalonis Illuminatrix



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Kataxin's Dancing In The Sky

Best Of Opposite Sex
GCh Keepsake Tyrone SurfnPipeline

Best Puppy In Breed
Kataxin's Dancing In The Sky


Winners Dog: (1-0-0-1)
Kataxin's Dancing In The Sky


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Weduh Night With Lucifer


Winners Dog: (1-0-0-0)
Weduh Night With Lucifer


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Brynmill Bets Are In







Group 5 - Michelle Scott Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Sanderlin Dances Thru The Galaxy
  Miniature Pinscher   14
Group 2nd   
Ch Passionpaps Infamous Adventure
  Papillon   13
Group 3rd   
GCh Roterr Griff Alisa
  Griffon (Brussels)   10
Group 4th   
GCh RanMar's Simply A Twist of Fate
  Toy Fox Terrier   9
BPIG   
Nice & Outgoing Tw Kizoku
  Poodle (Toy)   N/A
Best Altered In Group   Ch Dawnaquinn Helena Handbasket   Cavalier King Charles Spaniel   0




Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Zen's Shake It Up



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Roterr Griff Alisa



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Decho Skywalker Watch My Smoke


Winners Dog: (1-0-0-0)
Decho Skywalker Watch My Smoke


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sanderlin Dances Thru The Galaxy



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sanderlin Dances Thru The Galaxy

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Passionpaps Infamous Adventure

Best Of Opposite Sex
Ch Riesa N Passionpaps Gogodancin

Best Puppy In Breed
Ch Riesa N Passionpaps Gogodancin


Winners Dog: (1-0-1-1)
Riesa N Passionpaps Goin Viral


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bapetikou Edgar The Wanderer


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bapetikou Edgar The Wanderer


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh NaDals Gran Torino

Best Of Opposite Sex
Nice & Outgoing Tw Kizoku

Best Puppy In Breed
Nice & Outgoing Tw Kizoku



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Nice & Outgoing Tw Kizoku

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Eleki Xoe's Superbowl Titan



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Artemus Tessier Just In Time

Best Puppy In Breed
Artemus Tessier Just In Time


Winners Dog: (1-0-0-0)
Artemus Tessier Just In Time


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GCh RanMar's Simply A Twist of Fate

Select Bitch
Ch Roeders Onyx N Ivory



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Roeders Maple Leaf Molly





Group 6 - Diane Fast Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Bonchien Lawless V Jet
  Schipperke   30
Group 2nd   
Ch Ashbrook's Maverick From Shainakees
  Keeshond   29
Group 3rd   
Solaris Avis Ymyvonder Sinissipi
  Shih Tzu   28
Group 4th   
GCh Apsolutely Red Red Whine
  Lhasa Apso   26
BPIG    Elkridge Here Comes The Sun   Poodle (Standard)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Sunside Rhythm Of The Night   Shih Tzu   0
Best Altered In Group   
Kandansk Emerging Artist
  Poodle (Miniature)   0
Judge: Diane Fast

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
DanBro's Never Forgotten



Winners Bitch: (0-2-0-0)
DanBro's Never Forgotten

Reserve Winners Bitch
DanBro's Daddy Cawt Me Drinkin

Judge: Diane Fast

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
Ch Hpnotiq's Rough And Ready

Select Dog
GCh Over The Tops Here Comes The Sun



Judge: Diane Fast

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Josol's Threads Of Gold



Judge: Diane Fast

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Echoviews Prairie Storm

Best Puppy In Breed
Cocoabeach N Echoviews Hershey



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Cocoabeach N Echoviews Hershey

Judge: Diane Fast

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Katzenjammers Behold The Wrangler



Judge: Diane Fast

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ashbrook's Maverick From Shainakees



Judge: Diane Fast

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Apsolutely Red Red Whine



Judge: Diane Fast

Best Of Breed: 7 pts (1-4-0-2)
GCh Keja Sonora Sintaro Mystical Beige

Best Of Opposite Sex
Maezhi's Easy On The Eyes

Best Of Winners: (1-4-0-2)
Berg & Blanes Iconic Rosebell

Best Puppy In Breed
Maezhi's Easy On The Eyes

Select Bitch
GCh Mrang Belcourt Communicate


Winners Dog: (1-4-0-2)
Maezhi's Easy On The Eyes


Winners Bitch: (1-4-0-2)
Berg & Blanes Iconic Rosebell

Reserve Winners Bitch
Glow Lezerin She's In Charge

Judge: Diane Fast

Best Of Breed: 9 pts (0-6-0-4)
Ch Dilquin Vetset On My Mind

Best Puppy In Breed
Elkridge Here Comes The Sun

Select Bitch
GCh Kandansk The Conjuring



Winners Bitch: (0-6-0-4)
Elkridge Here Comes The Sun

Reserve Winners Bitch
Dilquin's Seven Jewel In Vegas

Judge: Diane Fast

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bonchien Lawless V Jet



Judge: Diane Fast

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Solaris Avis Ymyvonder Sinissipi

Best Of Opposite Sex
Sunside Never Say Never

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Solaris Avis Ymyvonder Sinissipi

Best Puppy In Breed
Sunside Never Say Never


Winners Dog: (1-1-0-0)
Sunside Never Say Never


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Solaris Avis Ymyvonder Sinissipi

Judge: Diane Fast

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Aisha's Rebel Without A Cause

Best Puppy In Breed
Aisha's Rebel Without A Cause


Winners Dog: (1-0-0-0)
Aisha's Rebel Without A Cause




Group 7 - Richard Lopaschuk Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven
  Bouvier des Flandres   38
Group 2nd   
Ch Sheep's Kin Music Master
  Australian Shepherd   37
Group 3rd   
Ch Peikkovuoren Talviturkki
  Finnish Lapphund   26
Group 4th   
GCh Zesta Callisto
  Shetland Sheepdog   24
BPIG   
Ch Tumbleweed Valubal Gamechanger
  Old English Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Hpnotiq's Gin' N Tonic   Bearded Collie   0
Best Altered In Group   
Ch Buff Cap Sugarland
  Australian Shepherd   0
Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 10 pts (0-2-3-6)
GCh Sheep's Kin Music Master

Best Of Opposite Sex
Ch Saffire's Sweet Sensation

Select Dog
GCh Crystal Winds Why Not?

Select Bitch
Ch Casselcreek Love It Or List It



Winners Bitch: (0-2-3-6)
Risk'n Hope's All In One

Reserve Winners Bitch
Sheep's Kin Ice Princess

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Buaidh Motlikru Litle Blk Book

Best Of Opposite Sex
Brandmar's Killing Time W Kelkary

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Brandmar's Killing Time W Kelkary

Best Puppy In Breed
Brandmar's Killing Time W Kelkary

Select Dog
Ch Hpnotiq's Nissan Skyline


Winners Dog: (1-1-1-1)
Brandmar's Killing Time W Kelkary


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Kelkary's Whiskey In A Teacup

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Powerhouse's Black Cat Dust



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Powerhouse's Black Cat Dust

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Ch Fonehill Fascinator

Best Of Opposite Sex
Ch Prairiepine's August Rush

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Charvell's A Secret Whispered

Best Puppy In Breed
Ch Prairiepine's August Rush


Winners Dog: (1-2-1-1)
Vanisle Prairiepine Afirmation


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Charvell's A Secret Whispered

Reserve Winners Bitch
Cherfire Lochanside's Aurora

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Peikkovuoren Talviturkki

Select Dog
GCh Peikkovuoren Peski



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
GCh Bonjen's Ailidh V Mystksand

Best Of Opposite Sex
Thunder Von Hous Flo

Best Puppy In Breed
Thunder Von Hous Flo

Select Bitch
Ch Canisphere's Have Mercy


Winners Dog: (1-0-0-2)
Thunder Von Hous Flo


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Tumbleweed Valubal Gamechanger

Best Puppy In Breed
GCh Tumbleweed Valubal Gamechanger


Winners Dog: (1-0-1-0)
Whimzy Cake By The Ocean


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 6 pts (1-5-0-1)
GCh Zesta Callisto

Best Of Opposite Sex
Ksara Blue Jay

Best Of Winners: (1-5-0-1)
Shelhaven Miqelon Serendipitus

Best Puppy In Breed
Shelhaven Miqelon Serendipitus


Winners Dog: (1-5-0-1)
Ksara Blue Jay


Winners Bitch: (1-5-0-1)
Shelhaven Miqelon Serendipitus

Reserve Winners Bitch
Cincerlee's Guilded Truffle

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Puddleduck SD&DP This Lil Piggy Flew 2 Crosswind



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Bernerbarn Candy Cane



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Bernerbarn Candy Cane

Reserve Winners Bitch
Redrose's Black Magic

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By