Lethbridge & District Kennel Club
Friday, November 15, 2019 - Show #2



Related Results

Obedience

Friday, November 15 (Obedience Trial 1)
Saturday, November 16 (Obedience Trial 2)
Sunday, November 17 (Obedience Trial 3)

Rally Obedience

Friday, November 15 (Rally Trial 1)
Saturday, November 16 (Rally Trial 2)
Sunday, November 17 (Rally Trial 3)



Results courtesy of:


-- Terrina Maciborski --
BIS RBIS BPISS MBPIS GCHEX Ghostpine's DiamondOfHope RN RATI RATN
"Remi"
Breeder/Owner/Handler: Terrina Maciborski


Best In Show
Judge: Carmen Haller
West Highland White Terrier  
GCh Skyehigh's One Pound Sterling
Points: 181 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Carmen Haller
German Shepherd Dog  
GCh Woodside's Bella Jun
Points: 168
Best Puppy In Show
Judge: Carmen Haller
Old English Sheepdog   Wysilot's Rock Of The Ages At Silverspar








Group 1 - Carmen Haller Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sevenoaks Earth Wind And Rain
  Setter (English)   28
Group 2nd   
GCh Allsgold Tip Your Hat
  Retriever (Golden)   27
Group 3rd   GCh Windwood Celestial Starlight   Setter (Irish)   20
Group 4th   Ch Koping Win'Weim BirdsOfAFeather   Weimaraner   19
BPIG   
Ch Eirene's Chase N Chicks
  Retriever (Golden)   N/A
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
DuValin Jersey Boy

Best Puppy In Breed
DuValin Jersey Boy


Winners Dog: (1-0-0-0)
DuValin Jersey Boy


Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Firepoint Flyxtheseatofurpants

Best Of Opposite Sex
Ch Peregrine's Semper Fidelis



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Stonepeake Dirty Tommie



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 6 pts (1-3-3-0)
GCh Allsgold Tip Your Hat

Best Of Opposite Sex
Verdoro's Mission To Wyncora

Best Of Winners: (1-3-3-0)
Verdoro's Mission To Wyncora

Best Puppy In Breed
Ch Eirene's Chase N Chicks

Select Dog
Ch Eirene's Chase N Chicks


Winners Dog: (1-3-3-0)
Goldcker At Peace In The Water


Winners Bitch: (1-3-3-0)
Verdoro's Mission To Wyncora

Reserve Winners Bitch
Kavon's Fantasia

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Labralayne's Redline RPM

Best Of Opposite Sex
Cambridge's Frankly My Dear

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Labralayne's Redline RPM

Select Bitch
GCh Cambridge's Yabba Dabba Doozie


Winners Dog: (1-2-0-1)
Cambridge's Frankly My Dear


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Labralayne's Redline RPM

Reserve Winners Bitch
Cambridge's Rockabye Jasmine

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Maraby's Gone With The Wind

Best Puppy In Breed
Caltansis Mike Trouts Honour



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Maraby's Gone With The Wind

Reserve Winners Bitch
Caltansis Mike Trouts Honour

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sevenoaks Earth Wind And Rain



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Xenaran Sassenach Kendrew

Best Of Opposite Sex
Sassenach Evans On Fire

Best Puppy In Breed
Sassenach Evans On Fire



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Sassenach Evans On Fire

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Windwood Celestial Starlight



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ragtime Masquarde

Select Bitch
Ch Bluestone Summer At Tricaliber



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Ragtime Masquarde

Reserve Winners Bitch
Winauby's Xternal Flame

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Vizslavilla Prize Pure Goddess



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Koping Win'Weim BirdsOfAFeather

Best Of Opposite Sex
Koping Flaunt Your Feathers

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Koping Flaunt Your Feathers

Best Puppy In Breed
Koping Flaunt Your Feathers


Winners Dog: (1-1-0-1)
Koping Flaunt Your Feathers


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Koping I Love Rock N' Roll





Group 2 - Carmen Haller Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Chilcotin's Stretch Limo
  Dachshund (Standard Smooth-Haired)   17
Group 2nd   
Boru's Grace Too
  Bloodhound   16
Group 3rd    Pikkinokka's Smoke 'N Silver   Finnish Spitz   15
Group 4th   
Ch Brushwood Bibbidi Bobbidi Boo
  Whippet   14
BPIG    Pikkinokka's Smoke 'N Silver   Finnish Spitz   N/A
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Noblewinds A Wakh Among The Stars


Winners Dog: (1-0-0-0)
Noblewinds A Wakh Among The Stars


Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Shecaras Otto

Best Of Opposite Sex
Shecaras Phenomenal

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Shecaras Otto

Best Puppy In Breed
Shecaras Tell A Tale


Winners Dog: (1-2-0-0)
Shecaras Otto


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Shecaras Phenomenal

Reserve Winners Bitch
Shecaras Tell A Tale

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Boru's Grace Too



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Boru's Grace Too

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Justart's White Hot Sonya To Taugo



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
GCh Era Of The Command Performance

Best Of Opposite Sex
Vindachs Colours Of The Wind

Best Puppy In Breed
Vindachs Colours Of The Wind

Select Dog
GCh Teckelwood Rae's Casper ML



Winners Bitch: (0-2-2-1)
Vindachs Colours Of The Wind

Reserve Winners Bitch
RHK Frostys Dark Diva

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Chilcotin's Stretch Limo



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Wiretap Zinging In The Rain

Best Puppy In Breed
Wiretap Zinging In The Rain



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Wiretap Zinging In The Rain

Reserve Winners Bitch
Wiretap Forever Autumn

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Pikkinokka's Smoke 'N Silver

Best Puppy In Breed
Pikkinokka's Smoke 'N Silver


Winners Dog: (1-0-0-0)
Pikkinokka's Smoke 'N Silver


Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hawkhaven Autumn Mist



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hawkhaven Autumn Mist

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Brushwood Bibbidi Bobbidi Boo



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Dreamwindz Veuve Clicquot





Group 3 - Shirley Hubenig Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Polar Mist N Zamosky Pretty Fly For A White Guy
  Samoyed   37
Group 2nd   
GChEx Esmonds God Of All
  Rottweiler   34
Group 3rd   
GCh Cassels Chillin On The Moon
  Doberman Pinscher   33
Group 4th   
Ch Prairiegems Boomkanani Irawaru
  Bernese Mountain Dog   28
BPIG   
Desertwind's Cloud9 Albertasky
  Saint Bernard   N/A
Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Tonomi's Shout It Out Loud

Best Puppy In Breed
Ch Tonomi's Shout It Out Loud



Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 8 pts (3-2-2-2)
GCh Prairiegems Boomkanani Irawaru

Best Of Opposite Sex
Ch Nitroberner's Fire Me Up

Best Of Winners: (3-2-2-2)
Nitroberner's Fire & Fury

Best Puppy In Breed
Drumroll Down Under V. Sasaunna

Select Dog
Ch Tailspins Northern Reflections

Select Bitch
Ch Creo's Northern Nugget


Winners Dog: (3-2-2-2)
Nitroberner's Fire & Fury

Reserve Winners Dog
Drumroll Down Under V. Sasaunna


Winners Bitch: (3-2-2-2)
Creo's Shakespearean Minion

Reserve Winners Bitch
Alpinemist's Wish Upon A Star

Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
Ch Tybrushe's Livin The High Life

Best Of Opposite Sex
Breakout's Diamond In The Ruff

Best Puppy In Breed
Breakout's Diamond In The Ruff

Select Dog
Ch Samson's Crooked Halo



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Breakout's Diamond In The Ruff

Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch B'mew Newcastle Cheeto Bandito

Best Of Opposite Sex
Kenterains Raisin Hope



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Kenterains Raisin Hope

Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 4 pts (2-0-2-1)
GCh Cassels Chillin On The Moon

Best Of Opposite Sex
GCh Mojave's Gateway To Gold

Best Puppy In Breed
Janterra's Living In The Storm


Winners Dog: (2-0-2-1)
Mojave's Secret Treasure

Reserve Winners Dog
Janterra's Living In The Storm


Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
GCh Invogue FiresbreathvValbydane

Best Puppy In Breed
Ch Cilka's Iron Giant

Select Dog
Ch Cilka's Iron Giant



Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Nocturne Du Grande Tendre



Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Foxglove Elysium Von Alpensee

Select Bitch
Ch Blarneys Mo Chuisle V. Sanften Loewen



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Foxglove Elysium Von Alpensee

Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bendegeit's Arson Around



Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kroos Family's Black Hole Sun



Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Esmonds God Of All



Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Desertwind's Cloud9 Albertasky

Best Puppy In Breed
Desertwind's Cloud9 Albertasky

Select Bitch
Ch Desertwind's Betcha X Luke



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Desertwind's Cloud9 Albertasky

Reserve Winners Bitch
Desertwind's Benita X Luke

Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
GCh Polar Mist N Zamosky Pretty Fly For A White Guy

Select Dog
GCh Vanderbilt's Let The Magic Begin



Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Innovations Dutch Destroyer



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Histyle's Make It Rain

Reserve Winners Bitch
Lindsayleigh's Kyra





Group 4 - Carmen Haller Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Skyehigh's One Pound Sterling
  West Highland White Terrier   12
Group 2nd   
GChEx Ghostpine's DiamondOfHope
  Staffordshire Bull Terrier   11
Group 3rd   
GCh Schaber's Chargers The Legend Of Troy
  American Staffordshire Terrier   10
Group 4th   
GCh Keepsake Tyrone SurfnPipeline
  Soft-Coated Wheaten Terrier   9
BPIG    VDK She's A Dimepiece   Scottish Terrier   N/A
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Schaber's Chargers The Legend Of Troy



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Mysidekicks Mystique

Best Of Opposite Sex
Ch Ganymede's Holy Grail



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Kingsmere Tenacious Timbit



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sylkera Stairway To The Stars



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sylkera Stairway To The Stars

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Blackrystal Rhinestone Cowgirl



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Boldheart's Bend The Rules

Best Of Opposite Sex
Foxbend Westham Red Hot



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Foxbend Westham Red Hot

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
VDK She's A Dimepiece

Best Of Opposite Sex
GCh Murdock's Phantom Power

Best Puppy In Breed
VDK She's A Dimepiece



Winners Bitch: (0-1-1-0)
VDK She's A Dimepiece

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Keepsake Tyrone SurfnPipeline



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Ghostpine's DiamondOfHope



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Skyehigh's One Pound Sterling







Group 5 - Carmen Haller Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Roterr Griff Alisa
  Griffon (Brussels)   28
Group 2nd   
GCh Arwins Divinedream Wind Charm
  Pomeranian   27
Group 3rd   
GCh Zen's Shake It Up
  Chinese Crested   21
Group 4th   
GCh Involo Come On Over
  Papillon   20
BPIG   
Ch Diavolino's A Kiss For Luck
  Italian Greyhound   N/A
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Nordictouch Bravo Batta

Best Of Opposite Sex
Luckycharm Anastasia

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Nordictouch Bravo Batta


Winners Dog: (2-1-0-0)
Nordictouch Bravo Batta

Reserve Winners Dog
Pensrick Bearly Justified@LuckyCharm


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Luckycharm Anastasia

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ibiza On My Love Vom Loewengarten

Best Of Opposite Sex
Linda's Timbit's Timmy

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Ibiza On My Love Vom Loewengarten

Best Puppy In Breed
Ibiza On My Love Vom Loewengarten


Winners Dog: (1-1-0-0)
Linda's Timbit's Timmy


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Ibiza On My Love Vom Loewengarten

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Zen's Shake It Up



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
LouLou-D'Amour De La Vanille Bourbon


Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Roterr Griff Alisa



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Mikorason Divine Tempest Of MT

Best Of Opposite Sex
Sylyn's Ivan The Terrible Great

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Orea Agate Of Frisky Paws


Winners Dog: (1-1-0-1)
Sylyn's Ivan The Terrible Great


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Orea Agate Of Frisky Paws

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Diavolino's A Kiss For Luck

Best Puppy In Breed
GCh Diavolino's A Kiss For Luck



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Diavolino's Kiss The Dealer

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 8 pts (2-5-1-1)
GCh Involo Come On Over

Best Of Opposite Sex
Akai's Gossip Girl

Best Of Winners: (2-5-1-1)
Akai's Gossip Girl

Best Puppy In Breed
Annacott Animato Gay Holly

Select Bitch
Ch Annacott Fancy Image Of Akai


Winners Dog: (2-5-1-1)
Vala's Little Lion Man

Reserve Winners Dog
Animato Annacott Red Diamond


Winners Bitch: (2-5-1-1)
Akai's Gossip Girl

Reserve Winners Bitch
Marron's I Will Always Luv You

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 5 pts (2-0-1-3)
GCh Arwins Divinedream Wind Charm

Best Of Opposite Sex
Ch Firesprite One Tuff Flyboy

Best Puppy In Breed
Majesty N Firesprite Move It On Over

Select Bitch
Ch Arvizu's La Patrona


Winners Dog: (2-0-1-3)
Firesprite Done N Dusted

Reserve Winners Dog
Majesty N Firesprite Move It On Over


Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
VeeVee's Spanish Moon

Best Puppy In Breed
VeeVee's Spanish Moon



Winners Bitch: (0-1-0-0)
VeeVee's Spanish Moon





Group 6 - Carmen Haller Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Ashbrook's Maverick From Shainakees
  Keeshond   14
Group 2nd   
GCh Bonchien Lawless V Jet
  Schipperke   13
Group 3rd    Mrang Belcourt Compass Rose   Poodle (Miniature)   12
Group 4th    Tsukime's Kaori At D C Kin   Shiba Inu   11
BPIG    Mrang Belcourt Compass Rose   Poodle (Miniature)   N/A
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Milo's Here Comes Freddie



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Newtonbears Echo From The Sky

Best Of Opposite Sex
Konalea's Sky's The Limit

Best Puppy In Breed
Ch Newtonbears Echo From The Sky



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Konalea's Sky's The Limit

Reserve Winners Bitch
Marymay Berry

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ashbrook's Maverick From Shainakees



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Apsolutely Red Red Whine



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Mrang Belcourt Compass Rose

Best Puppy In Breed
Mrang Belcourt Compass Rose



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Mrang Belcourt Compass Rose

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Edencourt Little White Lie

Best Of Opposite Sex
Ch Seransil Singular Sensation

Best Puppy In Breed
Ch Seransil Singular Sensation


Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bonchien Lawless V Jet



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tsukime's Kaori At D C Kin

Best Puppy In Breed
Tsukime's Kaori At D C Kin



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tsukime's Kaori At D C Kin

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Sunside Never Say Never

Best Of Opposite Sex
Fantasy's Girl On Fire At Sunside

Best Puppy In Breed
Sunside Rhythm Of The Night



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Fantasy's Girl On Fire At Sunside

Reserve Winners Bitch
Sunside Rhythm Of The Night



Group 7 - Carmen Haller Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Woodside's Bella Jun
  German Shepherd Dog   39
Group 2nd   
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven
  Bouvier des Flandres   34
Group 3rd   
Ch Kiji Crazy Beautiful Life
  Australian Shepherd   33
Group 4th    Wysilot's Rock Of The Ages At Silverspar   Old English Sheepdog   28
BPIG    Wysilot's Rock Of The Ages At Silverspar   Old English Sheepdog   N/A
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Spader Thrill Of The Chase



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 4 pts (2-0-0-3)
Ch Kiji Crazy Beautiful Life

Best Of Opposite Sex
Casselcreek Order In The Court

Best Puppy In Breed
Casselcreek Order In The Court

Select Bitch
Ch Milliron R Take Pride Its A Daisy


Winners Dog: (2-0-0-3)
Casselcreek Order In The Court

Reserve Winners Dog
Turbar's Hop To It


Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Alistair's Xtremely Cute

Best Of Opposite Sex
GCh Ragtyme Soul Of Motion

Best Puppy In Breed
Rhosown's Anchor My World


Winners Dog: (1-0-1-1)
Rhosown's Anchor My World


Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
GCh Kon Tiki av Vikholmen

Select Dog
GCh Eclat D'Etoile's Damon



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Abfab Trisilver Ur Meant To Be



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 5 pts (2-3-0-1)
Ch Cardoness Off To The Fair

Best Of Opposite Sex
Charvell's I Walk The Line

Best Of Winners: (2-3-0-1)
Rainycreek Tallywood Coquette

Best Puppy In Breed
Ch Cardoness Off To The Fair


Winners Dog: (2-3-0-1)
Charvell's I Walk The Line

Reserve Winners Dog
Charvell Windswept Fire Within


Winners Bitch: (2-3-0-1)
Rainycreek Tallywood Coquette

Reserve Winners Bitch
Caradilis Alpine Chalet

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Tamaron's After Midnight

Best Puppy In Breed
Tamaron's After Midnight


Winners Dog: (1-0-0-0)
Tamaron's After Midnight


Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GCh Orical Outback Adventure

Best Of Opposite Sex
Bearspaw Serving Marshmallow

Best Puppy In Breed
Ch Bearspaw Odin's Tippel

Select Dog
Ch Bearspaw Odin's Tippel



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Bearspaw Serving Marshmallow

Reserve Winners Bitch
Bearspaw Polar Nightcap Porter

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 4 pts (0-2-1-2)
GCh Woodside's Bella Jun

Best Of Opposite Sex
GCh Lacomtesse Vampire Slayer

Best Puppy In Breed
Woodside's Leppard



Winners Bitch: (0-2-1-2)
Woodside's Leppard

Reserve Winners Bitch
I Intrepid Vom Dragonhaus

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Wysilot's Rock Of The Ages At Silverspar

Best Of Opposite Sex
Valubal Room On The Broom

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Wysilot's Rock Of The Ages At Silverspar

Best Puppy In Breed
Wysilot's Rock Of The Ages At Silverspar

Select Dog
GCh Tumbleweed Valubal Gamechanger


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Valubal Room On The Broom

Reserve Winners Bitch
Valubal BB's Lucille

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 5 pts (2-1-1-2)
Ch Emmy's Simply Orange

Best Of Opposite Sex
Ch Coastalview Gloryhill Penyrose

Best Of Winners: (2-1-1-2)
Shadland Spellbound

Best Puppy In Breed
Ch Coastalview Gloryhill Penyrose

Select Bitch
GCh Zesta Callisto


Winners Dog: (2-1-1-2)
Shadland Spellbound

Reserve Winners Dog
Shadland On Cloud Nine


Winners Bitch: (2-1-1-2)
Shadland Cinnamon Twist

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By