Lethbridge & District Kennel Club
Friday, November 16, 2018 - Show #1



Related Results

Obedience

Saturday, November 17 (Obedience Trial 1)
Sunday, November 18 (Obedience Trial 2)

Rally Obedience

Saturday, November 17 (Rally Trial 1)
Sunday, November 18 (Rally Trial 2)



Results courtesy of:

-- Terrina Maciborski --
BIS MBPIS GCH Ghostpine's DiamondOfHope
"Remi"
Breeder/Owner/Handler: Terrina Maciborski
Photo Jolie Janssen


Best In Show
Judge: Richard Lopaschuk
Kerry Blue Terrier  
GCh Krisma's Xman First Class
Points: 168 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Richard Lopaschuk
Ibizan Hound  
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji
Points: 142
Best Puppy In Show
Judge: Richard Lopaschuk
Pug  
Eleki Xoe's Superbowl Titan








Group 1 - Richard Lopaschuk Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Tricklecreek Friend Of Mine
  Spaniel (Clumber)   37
Group 2nd   
Sevenoaks Earth Wind And Rain
  Setter (English)   36
Group 3rd   
GCh Goldstreak Hollykins Sport SLT
  Retriever (Golden)   35
Group 4th   
GChEx Koping Win'Weim Pink Flamingo
  Weimaraner   31
BPIG   
Shadesi's Noise Maker
  Retriever (Labrador)   N/A
Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 4 pts (1-1-0-3)
GChEx Bianca's BrazosRiver Sedona

Best Of Opposite Sex
Peregrine's Semper Fidelis

Best Of Winners: (1-1-0-3)
Peregrine's Semper Fidelis

Best Puppy In Breed
GCh Firepoint Flyxtheseatofurpants

Select Bitch
GCh Firepoint Flyxtheseatofurpants


Winners Dog: (1-1-0-3)
Peregrine's Semper Fidelis


Winners Bitch: (1-1-0-3)
Localuna's Viva La Revolution

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Blazingstar Bernoulli

Best Of Opposite Sex
Blazingstar Aerodynamic

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Blazingstar Bernoulli

Select Bitch
Ch Blazingstar Black Inca


Winners Dog: (1-2-0-1)
Blazingstar Bernoulli


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Blazingstar Aerodynamic

Reserve Winners Bitch
Blazingstar Calliope

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChEx Goldstreak Hollykins Sport SLT

Best Of Opposite Sex
Coppermoon Popsicle Toes

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Coppermoon Popsicle Toes

Best Puppy In Breed
Coppermoon Popsicle Toes

Select Bitch
GCh Verdoro's Heaven Can Wait


Winners Dog: (1-1-1-1)
Coppermoon Hop On Pop


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Coppermoon Popsicle Toes

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 6 pts (4-3-0-0)
Shadesi's Noise Maker

Best Of Opposite Sex
Eagertrieve Paevalley Gumdrop

Best Of Winners: (4-3-0-0)
Shadesi's Noise Maker

Best Puppy In Breed
Shadesi's Noise Maker


Winners Dog: (4-3-0-0)
Shadesi's Noise Maker

Reserve Winners Dog
Danikk Memento


Winners Bitch: (4-3-0-0)
Eagertrieve Paevalley Gumdrop

Reserve Winners Bitch
Labralaynes Shanghai Noon

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Littlebay's Hufflepuff

Best Of Opposite Sex
Quenched And Forged Of Great Pleasure

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Quenched And Forged Of Great Pleasure


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Tollwest P'nutbutter Jellytime

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sevenoaks Earth Wind And Rain


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sevenoaks Earth Wind And Rain


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Rhuzara's Blown Away



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Amigo Ben Watch Me Go

Best Of Opposite Sex
Neumannsown Amigo Mustang Saly

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Amigo Ben Watch Me Go

Best Puppy In Breed
Amigo Ben Watch Me Go

Select Bitch
Ch Amigo's Spot On Miss Annie


Winners Dog: (1-2-0-1)
Amigo Ben Watch Me Go


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Neumannsown Amigo Mustang Saly

Reserve Winners Bitch
Amigo's Busting Loose Allie

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tricklecreek Friend Of Mine



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Bluestone Summer At Tricaliber



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Ramblewood All The Right Moves



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Finnibone's Veni Vedi Vici



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Gameon Bergen Nite To Remember

Select Bitch
Ch Innovations Georgia On My Mind



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Vizslavilla Prize Pure Goddess



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChEx Koping Win'Weim Pink Flamingo

Best Of Opposite Sex
Koping Man Enough To Wear Pink

Best Puppy In Breed
Koping Man Enough To Wear Pink


Winners Dog: (1-0-0-1)
Koping Man Enough To Wear Pink






Group 2 - Richard Lopaschuk Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji
  Ibizan Hound   11
Group 2nd   
GCh Matsutakes This Moment In Time
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   9
Group 3rd   
Ch Avitar's Sweet Sounding Jazz
  Otterhound   8
Group 4th   
GCh Brushwood Meant To Be
  Whippet   7
BPIG   
Chilcotin's Moonlight Harvest
  Dachshund (Standard Smooth-Haired)   N/A
Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Lake Park Nemo

Best Of Opposite Sex
Shecaras Ideal Cecile

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Lake Park Nemo


Winners Dog: (1-2-0-0)
Lake Park Nemo


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Shecaras Ideal Cecile

Reserve Winners Bitch
Shecaras Phenomenal

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Teckelwood Rae's Casper ML

Best Of Opposite Sex
Ch RHK Sillys Cinder Ella

Best Puppy In Breed
RHK Mochas Melody In Stripes



Winners Bitch: (0-1-1-1)
RHK Mochas Melody In Stripes

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chilcotin's Moonlight Harvest

Best Puppy In Breed
Chilcotin's Moonlight Harvest



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chilcotin's Moonlight Harvest

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Matsutakes This Moment In Time



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Avitar's Sweet Sounding Jazz



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Brushwood Meant To Be







Group 3 - Wendy Hamilton-Petkau Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Cassels Chillin On The Moon
  Doberman Pinscher   32
Group 2nd   
GCh Libertesse Scouts Honour
  Great Dane   28
Group 3rd   
GCh Nanook's Alberta Clipper
  Siberian Husky   21
Group 4th   
GCh Hi Desert N Mephisto's Game Changer
  Boxer   16
BPIG    Nanook's Footprints On Fire   Siberian Husky   N/A
Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
GCh Hi Desert N Mephisto's Game Changer

Best Of Opposite Sex
GCh Tybrushe's Deja Vu

Best Of Winners: (1-3-1-1)
Samson's Coming Up Roses


Winners Dog: (1-3-1-1)
Samson's Crooked Halo


Winners Bitch: (1-3-1-1)
Samson's Coming Up Roses

Reserve Winners Bitch
Breakout's I've Got A Purpose

Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Newalba's Fhuil Tha Ladir

Best Of Opposite Sex
Sycalcade's Wings Of Electra

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Cabberin's At JYF Bulls Paxton

Best Puppy In Breed
Cabberin's At JYF Bulls Paxton


Winners Dog: (1-2-1-0)
Cabberin's At JYF Bulls Paxton


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Sycalcade's Wings Of Electra

Reserve Winners Bitch
Sycalcade's Missy May Day

Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Cassels Chillin On The Moon

Best Of Opposite Sex
GCh Cassius de Akido San

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Willowcreeks Midnight Special

Best Puppy In Breed
Willowcreeks Midnight Special


Winners Dog: (1-1-1-1)
Sharinway's Day Of Reckoning


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Willowcreeks Midnight Special

Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Skeenawhip Sophistication



Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Lizona Unforgettable King Cole


Winners Dog: (1-0-1-0)
Lizona's Austin Powers Groovy


Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Eternalfire's 'El Presidente

Best Of Opposite Sex
Wathaman's Dare To Soar

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Wathaman's Dare To Soar

Best Puppy In Breed
Wathaman's Dare To Soar


Winners Dog: (1-1-1-0)
Eternalfire's Stay Gold Ponyboy


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Wathaman's Dare To Soar

Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hartstone's Dreams Of Everest

Best Puppy In Breed
Hartstone's Dreams Of Everest



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hartstone's Dreams Of Everest

Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh Nanook's Alberta Clipper

Best Of Opposite Sex
Nanook's Footprints On Fire

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Nanook's Footprints On Fire

Best Puppy In Breed
Nanook's Footprints On Fire


Winners Dog: (1-3-1-0)
Wintereclips Little Mister


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Nanook's Footprints On Fire

Reserve Winners Bitch
Nightshade Star Of The Galaxy





Group 4 - Richard Lopaschuk Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Krisma's Xman First Class
  Kerry Blue Terrier   25
Group 2nd   
GChEx Skyehigh's One Pound Sterling
  West Highland White Terrier   22
Group 3rd   
GCh Distaff Black Bart
  Staffordshire Bull Terrier   21
Group 4th   
GCh Beinnein's Beyond The Blue
  Scottish Terrier   16
BPIG   
Ch Keepsake Tyrone SurfnPipeline
  Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Schaber's Chargers The Legend Of Troy



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ganymede's Holy Grail

Best Puppy In Breed
Ganymede's Holy Grail


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ganymede's Holy Grail


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Tarahill's Celtic Fire

Best Puppy In Breed
Tarahill's Celtic Fire


Winners Dog: (1-0-0-0)
Tarahill's Celtic Fire


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Keriland's Check Your Six



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Krisma's Xman First Class

Best Of Opposite Sex
Krisma's Eyes On You

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Krisma's Eyes On You

Best Puppy In Breed
Dinnyesvarosi Underground Star


Winners Dog: (1-1-1-0)
Dinnyesvarosi Underground Star


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Krisma's Eyes On You

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Blackrystal Rhinestone Cowgirl



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dralion's Lead On McDuff



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Dralion's Lead On McDuff

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Beinnein's Beyond The Blue


Winners Dog: (2-0-1-0)
Beinnein's Charles In Charge

Reserve Winners Dog
Greatbear Kodiak Wee Ben


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Avalonis Total Eclipse Of The Heart



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Avalonis Total Eclipse Of The Heart

Reserve Winners Bitch
Saore Non Solo Moda

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 4 pts (2-1-0-2)
GCh Keepsake Tyrone SurfnPipeline

Best Of Opposite Sex
Tyrone's Winterfell

Best Of Winners: (2-1-0-2)
Tyrone's Winterfell

Best Puppy In Breed
GCh Keepsake Tyrone SurfnPipeline

Select Bitch
GCh Keepsake's Flirt In A Skirt


Winners Dog: (2-1-0-2)
Tyrone's Winterfell

Reserve Winners Dog
Holweit's Perfect Storm


Winners Bitch: (2-1-0-2)
Tyrone In The Naaame Of Love

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 4 pts (0-0-2-3)
GCh Distaff Black Bart

Best Of Opposite Sex
GChEx Ghostpine's DiamondOfHope

Select Dog
GCh Wimaru's Final Chance

Select Bitch
Ch Red Rocks Tequila Sunrise



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Skyehigh's One Pound Sterling







Group 5 - Richard Lopaschuk Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Diabolbric's Rumour Of War
  Pug   12
Group 2nd   
GCh Mingchen Thandie's Skye High
  Cavalier King Charles Spaniel   9
Group 3rd   
GCh Havasmallpaw Zorro The Bandit
  Havanese   8
Group 4th   Ch Vega Valifyre Calamity Jane Guns N Roses   Papillon   7
BPIG   
Eleki Xoe's Superbowl Titan
  Pug   N/A
Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Mingchen Thandie's Skye High



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Dafawn's Dragon Slayer

Best Puppy In Breed
Dafawn's Dragon Slayer


Winners Dog: (1-0-0-0)
Dafawn's Dragon Slayer


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Coco's Livin The Dream Sassy

Best Puppy In Breed
Coco's Livin The Dream Sassy



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Coco's Livin The Dream Sassy

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Zen's Shake It Up

Best Of Opposite Sex
GCh Janterra Leith's Shooting Star



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Havasmallpaw Zorro The Bandit



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Vega Valifyre Calamity Jane Guns N Roses



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Pompushar IL Korn Vinnie Puh

Best Of Opposite Sex
Sunvalleypoms Sweetie Pie

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Pompushar IL Korn Vinnie Puh


Winners Dog: (1-1-0-0)
Pompushar IL Korn Vinnie Puh


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Sunvalleypoms Sweetie Pie

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Templecity's Thank Me Later

Best Puppy In Breed
Templecity's Thank Me Later


Winners Dog: (1-0-0-0)
Templecity's Thank Me Later


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Diabolbric's Rumour Of War

Best Puppy In Breed
Eleki Xoe's Superbowl Titan


Winners Dog: (2-0-1-0)
Eleki Xoe's Superbowl Titan

Reserve Winners Dog
Pekeapug's Jedi Master






Group 6 - Richard Lopaschuk Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Crystalton Tees Chikoda NCIS
  Poodle (Standard)   16
Group 2nd   
Ch Sunside Absolutely Fabulous
  Shih Tzu   11
Group 3rd   
GChEx Luvit Dalnavert A Movado Sportivo
  Bichon Frise   10
Group 4th   
GCh Apsolutely Get In The Game
  Lhasa Apso   9
BPIG   
Gumby's Cruzin To Arruga
  Chinese Shar-Pei   N/A
Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Luvit Dalnavert A Movado Sportivo



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Gumby's Cruzin To Arruga

Best Puppy In Breed
Gumby's Cruzin To Arruga



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Gumby's Cruzin To Arruga

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Bonden's Red Ferrari

Best Of Opposite Sex
Admiraal My Wickedwicked Heart

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Showtyme's I Am The Man Of Steel


Winners Dog: (1-2-1-0)
Showtyme's I Am The Man Of Steel


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Admiraal My Wickedwicked Heart

Reserve Winners Bitch
Admiraal's Petticoat Junction

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Apsolutely Get In The Game

Best Of Opposite Sex
Apsolutely Defying Gravity

Best Puppy In Breed
Apsolutely Defying Gravity



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Apsolutely Defying Gravity

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Mrang Belcourt Communicate

Best Puppy In Breed
GCh Mrang Belcourt Communicate



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS

Best Of Opposite Sex
Ch Seransil Calypso Queen

Best Puppy In Breed
Ch Seransil Calypso Queen



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Seransil Conbrio Promise Me

Reserve Winners Bitch
Seransil Temple City Eng Cream

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Timberfoxs Mystic Falls Sunojo



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Sunside Absolutely Fabulous





Group 7 - Richard Lopaschuk Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven
  Bouvier des Flandres   29
Group 2nd   
GCh Sugarok Starfyre Thunder Road
  Finnish Lapphund   28
Group 3rd   Ch Davenloch Cardoness Versailles   Collie (Rough)   27
Group 4th   
GCh Zesta Callisto
  Shetland Sheepdog   23
BPIG    Kyon's Fredens Prins   Norwegian Buhund   N/A
Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Lk Michigan's Oh It's Happening

Best Of Opposite Sex
Ch Casselcreek East Coast Swing

Best Puppy In Breed
Lk Michigan's Oh It's Happening


Winners Dog: (1-0-0-1)
Lk Michigan's Oh It's Happening


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Shaggylane Glowing Princess



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Picardiers Opportunity Knocks

Best Puppy In Breed
Picardiers Opportunity Knocks


Winners Dog: (1-0-0-0)
Picardiers Opportunity Knocks


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Ch Davenloch Cardoness Versailles

Best Of Opposite Sex
Davenloch's Night Moves

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Davenloch's Night Moves

Best Puppy In Breed
Davenloch's Night Moves


Winners Dog: (2-1-0-1)
Davenloch's Night Moves

Reserve Winners Dog
Prairiemist Bodacious


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Davenloch's En Route

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tamaron's Leather 'N Lace



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tamaron's Leather 'N Lace

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sugarok Starfyre Thunder Road



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 5 pts (1-2-0-3)
GCh Snowycreek's Galileo Galassia

Best Of Opposite Sex
Lacomtesse Vampire Slayer

Best Of Winners: (1-2-0-3)
Lacomtesse Vampire Slayer

Best Puppy In Breed
Lacomtesse Vampire Slayer

Select Bitch
GCh Peakes Brook Head Over Heels For Lucky Stryke


Winners Dog: (1-2-0-3)
Lacomtesse Vampire Slayer


Winners Bitch: (1-2-0-3)
Snowycreek's Light Up My Life

Reserve Winners Bitch
Snowycreek's Illicit Interlude

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Kyon's Fredens Prins

Best Of Opposite Sex
Ch Kyon's Leker Gjemsel

Best Puppy In Breed
Kyon's Fredens Prins


Winners Dog: (1-0-0-1)
Kyon's Fredens Prins


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Silverspar's 1 Jyn On The Rocks

Select Bitch
GCh SilverSpar 1Singular Sensation



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 7 pts (2-4-1-1)
GCh Zesta Callisto

Best Of Opposite Sex
Ch Leith Kelticshoman Prairiemist

Best Of Winners: (2-4-1-1)
Dynstar Leontyne

Best Puppy In Breed
Prairiemist Solarus Lyra


Winners Dog: (2-4-1-1)
Surona's Let's Dance

Reserve Winners Dog
Shadland On Cloud Nine


Winners Bitch: (2-4-1-1)
Dynstar Leontyne

Reserve Winners Bitch
Prairiemist Solarus Lyra

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Quanda Over A Mile To Khaskova

Best Puppy In Breed
Quanda Over A Mile To Khaskova



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Quanda Over A Mile To Khaskova

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By