Kawartha Kennel Club
Saturday, July 7, 2018 - Show # 2



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS Can GCh/MBIS BISS Mex GCh/MBIS Arg GCh/MBIS Per GCh/MBIS Bol GCh/Am Ch Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso, AOM
"Tupak"
Owner: Leo Jaime Rabinovitz and Bruno Ocampo
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Sponsor: John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Richard Lopaschuk
Saluki  
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm
Points: 162 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Richard Lopaschuk
Schipperke  
Ch Butterblac's BMW
Points: 144
Best Puppy In Show
Judge: Richard Lopaschuk
   Award Cancelled
Best Baby Puppy In Show
Judge: Richard Lopaschuk
Chinese Shar-Pei  
Willo N Yu Kous Que Sera Sera Tzowen








Group 1 - Richard Paquette Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Bran Linn Amulet
  Setter (Gordon)   34
Group 2nd   
GCh Castlegar Elroy At Autumwynd
  Retriever (Labrador)   33
Group 3rd   
GCh Ataboy Bedazzle 'N Bemuse
  Spaniel (Brittany)   28
Group 4th    Trax Northern Star Vega   Weimaraner   23
BPIG    Award Cancelled      N/A
Best Baby Puppy In Group    Down To Earth's New Adventure   Retriever (Golden)   0
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Aspenglow's Greta



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Aspenglow's Greta

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Reece Mystiko Philadelphia Freedom


Judge: Richard Paquette

Best Of Opposite Sex
GCh Blastem's Remington Super Mag

Best Of Winners: (3-8-2-1)
Briarwoods Gun Smoke

Select Dog
Ch Ashbury Live To Tell


Winners Dog: (3-8-2-1)
Briarwoods Gun Smoke

Reserve Winners Dog
Blastem's Constellation


Winners Bitch: (3-8-2-1)
Briarwoods Something Special

Reserve Winners Bitch
Chestnut I'll Love You Forever

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GCh Castlegar Elroy At Autumwynd

Best Of Opposite Sex
Ch Asa's Always On My Mind

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Asa's American Honey

Select Dog
Ch Asa's Anywhere Whit You


Winners Dog: (1-1-2-1)
Startop's Rhetoric


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Asa's American Honey

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Bran Linn Amulet



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Cedarlake's Berleigh Falls

Best Of Opposite Sex
Shillalah's Red Cedar

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Cedarlake's Berleigh Falls


Winners Dog: (1-1-0-0)
Cedarlake's Berleigh Falls


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Shillalah's Red Cedar

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
GCh Ataboy Bedazzle 'N Bemuse

Best Of Opposite Sex
K Star Hope Pour Belle

Best Of Winners: (2-2-1-0)
K Star Hope Pour Tea-Z-Man

Best Puppy In Breed
K Star Hope Pour Tea-Z-Man


Winners Dog: (2-2-1-0)
K Star Hope Pour Tea-Z-Man

Reserve Winners Dog
K Star Sparkle De Ray


Winners Bitch: (2-2-1-0)
K Star Hope Pour Belle

Reserve Winners Bitch
K Star Hope Pour Brewella

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Especially Hotline Bling

Best Puppy In Breed
Ch Especially Hotline Bling



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Bonneterre Ozzy Mika

Best Puppy In Breed
Bonneterre Ozzy Mika

Select Bitch
Ch Ferngold Thr'ghly Modern Milie



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Bonneterre Ozzy Mika

Reserve Winners Bitch
Bonneterre Zeo Enya

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Trax Northern Star Vega

Select Bitch
Ch Silversmith Southern Star Lady Nova







Group 2 - Richard Paquette Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm
  Saluki   17
Group 2nd   
GCh Winterbourne's Amantaka
  Afghan Hound   16
Group 3rd   
GCh Paradachs Wee Mr Grandgables
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   15
Group 4th   
GCh Foxtail's Race To The Finish
  Beagle   14
BPIG   
Shetara's China Girl
  Whippet   N/A
Best Baby Puppy In Group    Masonbranston Keeperoftheflame   Beagle   0
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Winterbourne's Amantaka



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Foxtail's Race To The Finish

Best Of Opposite Sex
Iuno Sospita You're The Star Of My Heart

Best Puppy In Breed
Iuno Sospita You're The Star Of My Heart


Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ionesco du Grand Fresnoy



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Palakore's Amulet

Best Of Opposite Sex
Ch Palakore's Let It Be Doxieluv

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Palakore's Amulet

Best Puppy In Breed
Palakore's Amulet


Winners Dog: (1-1-1-0)
Doxieluv Happy Days Fonzie


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Palakore's Amulet

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Paradachs Wee Mr Grandgables



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Telkel We Know Where You Live

Best Puppy In Breed
Telkel Y'en Aura Pas de Facile



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Telkel Vision Of Love SL

Reserve Winners Bitch
Telkel Y'en Aura Pas de Facile

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Foxcliffe Master Of The Hunt


Winners Dog: (1-0-0-0)
Foxcliffe Master Of The Hunt


Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Cataraqui Where The Heart Is



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
Shetara's China Girl

Best Puppy In Breed
Shetara's China Girl

Select Bitch
GCh Touchstone Party Doll



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Shetara's China Girl

Reserve Winners Bitch
Shetara's Fame At Comar





Group 3 - Richard Lopaschuk Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Eugen Arya Chanel
  Schnauzer (Giant)   19
Group 2nd   
Ch Bang's Bonanza Flyin' High Ty
  Rottweiler   18
Group 3rd   
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso
  Newfoundland   14
Group 4th   
Barentsnight Object Of Art
  Black Russian Terrier   13
BPIG    Edenwoods More Than A Memory   Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group    Bigbay Little Black Dress   Portuguese Water Dog   0
Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Barentsnight Object Of Art

Best Of Opposite Sex
Barentsnight Ophelia

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Barentsnight Object Of Art


Winners Dog: (2-1-0-0)
Barentsnight Object Of Art

Reserve Winners Dog
Barentsnight Lord Of The Ring


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Barentsnight Ophelia

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Edenwoods More Than A Memory

Best Of Opposite Sex
Tira Vento Land Rover Vom Dobereich

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Edenwoods More Than A Memory

Best Puppy In Breed
Edenwoods More Than A Memory


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Edenwoods More Than A Memory

Reserve Winners Bitch
Dobereich's My Way Or The Hwy

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Jerdans The Great Code

Best Puppy In Breed
GCh Jerdans The Great Code



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Terra Di Orsi Maya

Best Of Opposite Sex
George Od Janiho

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Terra Di Orsi Maya

Best Puppy In Breed
George Od Janiho


Winners Dog: (2-1-0-0)
George Od Janiho

Reserve Winners Dog
Enzo Od Janiho


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Terra Di Orsi Maya

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Bigbay Faithful First Knight

Best Of Opposite Sex
Bigbay Maggie Mae Macfarlane

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Bigbay Maggie Mae Macfarlane

Best Puppy In Breed
Drewsar Kwik Start My Heart


Winners Dog: (1-2-1-0)
Drewsar Kwik Start My Heart


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Bigbay Maggie Mae Macfarlane

Reserve Winners Bitch
Bigbay Celebrate The Magic

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Bang's Bonanza Flyin' High Ty

Best Of Opposite Sex
Esmonds Viva La Vida

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Esmonds Veni Vidi Vici

Best Puppy In Breed
Esmonds Veni Vidi Vici


Winners Dog: (1-2-1-0)
Esmonds Veni Vidi Vici


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Esmonds Viva La Vida

Reserve Winners Bitch
Konigliche Ismay Mullins Haus

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Eugen Arya Chanel







Group 4 - Wendy Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Keepsake Timtara Ima Rockstar
  Soft-Coated Wheaten Terrier   25
Group 2nd   
Ch Kishniga's HMS Maximus
  Skye Terrier   22
Group 3rd   
GCh Chess Super Nova
  Scottish Terrier   21
Group 4th   
GCh Clandara's I'm The One
  Staffordshire Bull Terrier   20
BPIG    Keepsake's Start The Party   Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Foxheart Westchester Supergirl



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Zealous My Best to You



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Essexshire Mr Spock Of Essex



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 4 pts (0-0-3-2)
GCh Carradine Sir William

Best Of Opposite Sex
Ch Northernclan Raven At Emjade

Select Dog
Ch Mistybrig Turnip The Heat

Select Bitch
Ch Northernclan Taryn Up The Ring



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Irvonhill Bugaboo



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Finnabair DD Aint It The Life



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Finnabair DD Aint It The Life

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Karafuto Legend Next Top Model



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Karafuto Legend Next Top Model

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Tuxntails Malachi

Best Of Opposite Sex
Ch Ashlyn's My Little Girl

Best Puppy In Breed
GCh Tuxntails Malachi



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Windydance N Jerdaise Mystique

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Chess Super Nova



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Goodspice Miss Emma Of Salt Creek

Best Of Opposite Sex
Slyfox Talk Derby To Me At Fanfare

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Bushwell Beau Monde

Best Puppy In Breed
Forlegd I Wanna Dance With Gamora

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kishniga's HMS Maximus



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GChEx Keepsake Timtara Ima Rockstar

Best Of Opposite Sex
Keepsake's Start The Party

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Keepsake's Start The Party

Best Puppy In Breed
Keepsake's Start The Party


Winners Dog: (1-1-0-1)
Keepsake's Start The Party


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Silkcroft Keepsake In Focus

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Clandara's I'm The One



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Crinan Comet High In The Sky

Best Of Opposite Sex
Skyehigh Alba At Almamater

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Crinan Comet High In The Sky


Winners Dog: (1-1-0-0)
Crinan Comet High In The Sky


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Skyehigh Alba At Almamater





Group 5 - Wendy Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Michaelmas Yue Yue Fen
  Pekingese   22
Group 2nd   
GCh Fwaggles Sting Like A Bee
  Toy Manchester Terrier   20
Group 3rd   Ch Wannabee Searching For Stardom   Miniature Pinscher   18
Group 4th   
GCh Laurelgate Katie Hearts Delite
  Havanese   17
BPIG   Ch Wannabee Searching For Stardom   Miniature Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group    Loscompanero's Pinot Noir   Havanese   0
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
SassyTails Sexy Piano Man

Best Puppy In Breed
SassyTails Sexy Piano Man


Winners Dog: (1-0-0-0)
SassyTails Sexy Piano Man


Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Cinnamonhill Sunshinen Whiskey

Best Of Opposite Sex
Xotic N Galaxie Always Bet On Black

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Cinnamonhill Sunshinen Whiskey


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Cinnamonhill Sunshinen Whiskey

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 5 pts (1-1-1-3)
GCh Laurelgate Katie Hearts Delite

Best Of Opposite Sex
GCh Selah Leavin N Impression

Best Of Winners: (1-1-1-3)
Ultimate Dream Udino Star Of Havanna

Best Puppy In Breed
Ultimate Dream Udino Star Of Havanna

Select Bitch
Ch Pocopayasos Booty Call


Winners Bitch: (1-1-1-3)
Hearts Delites Fire Up A Scoff

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Wannabee Searching For Stardom

Best Puppy In Breed
Ch Wannabee Searching For Stardom



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Aubelle's Daughter Of Trickery

Best Of Opposite Sex
GCh Nightfire's Better Than Ever

Best Puppy In Breed
Ch Aubelle's Daughter Of Trickery



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Michaelmas Yue Yue Fen

Select Dog
Ch Taeplace Remember When



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Lynroys U R Cute As A Button

Best Puppy In Breed
Lynroys U R Cute As A Button



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Lynroys U R Cute As A Button

Reserve Winners Bitch
Hillhaven's Sunday Rose

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Talbotrails High Voltage

Best Puppy In Breed
Talbotrails High Voltage


Winners Dog: (1-0-0-0)
Talbotrails High Voltage


Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Fwaggles Sting Like A Bee

Select Dog
GCh Deebet's Robin Hood



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Path To Perfection Gold Edition

Best Of Opposite Sex
Dayjuel Honeysuckle Rose

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Path To Perfection Gold Edition

Best Puppy In Breed
Tarmar's Ring My Bell


Winners Dog: (1-2-0-0)
Path To Perfection Gold Edition


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Dayjuel Honeysuckle Rose

Reserve Winners Bitch
Tarmar's Ring My Bell





Group 6 - Richard Lopaschuk Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Butterblac's BMW
  Schipperke   22
Group 2nd   
Ch Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X
  Chinese Shar-Pei   21
Group 3rd   
Chan Chue One Kiss With Selectabull
  Boston Terrier   19
Group 4th   
Keesridge Set Fire To Th'Reign
  Keeshond   18
BPIG   
Chan Chue One Kiss With Selectabull
  Boston Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Willo N Yu Kous Que Sera Sera Tzowen
  Chinese Shar-Pei   0
Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chan Chue One Kiss With Selectabull

Best Puppy In Breed
Chan Chue One Kiss With Selectabull



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chan Chue One Kiss With Selectabull

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Cherokee Legend Oralee

Best Puppy In Breed
Bulldacious Put A Cork In It



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Cherokee Legend Oralee

Reserve Winners Bitch
Bulldacious Put A Cork In It

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X

Best Of Opposite Sex
GCh Gumby's Jive Talking Underdog



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Mi-Pao's Jasper The Bear

Best Puppy In Breed
Rio's Sherlock Bones


Winners Dog: (1-0-1-0)
Rio's Sherlock Bones


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 9 pts (3-5-2-0)
GCh Fullofbull's Toto

Best Of Opposite Sex
Fullofbull's La Luna

Best Of Winners: (3-5-2-0)
Fullofbull's La Luna

Best Puppy In Breed
Fullofbull's La Luna

Select Dog
Ch Lewisfield's Dare To Be Bold At Karendon


Winners Dog: (3-5-2-0)
Quarel De El Mencey Loco

Reserve Winners Dog
Paddington De El Mencey Loco


Winners Bitch: (3-5-2-0)
Fullofbull's La Luna

Reserve Winners Bitch
Bullmarket Windridge Mercy Me

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Keesridge Set Fire To Th'Reign



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Keesridge Set Fire To Th'Reign

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Gulfbreeze Glow Oprah The Showgirl

Best Of Opposite Sex
GCh Asa's Believe It Or Not

Best Puppy In Breed
Gulfbreeze Glow Oprah The Showgirl



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Gulfbreeze Glow Oprah The Showgirl

Reserve Winners Bitch
Asa's Crazy One More Time

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Butterblac's BMW





Group 7 - Richard Lopaschuk Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Sylvan Argent Hollywood And Vine
  Collie (Rough)   17
Group 2nd    Merrimac's Royalty At Tasiahills   Old English Sheepdog   16
Group 3rd   
Ch Tresrullah's Holler At Ya Boy
  Australian Shepherd   15
Group 4th    Stonepillar's Fire N Ice   Bouvier des Flandres   9
BPIG   
Please Special Effect
  Australian Shepherd   N/A
Best Baby Puppy In Group    Baewulf At Shetara Vom Albtal   German Shepherd Dog   0
Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GCh Tresrullah's Holler At Ya Boy

Best Of Opposite Sex
Ch Aleshanee Mohigan Princess

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Please Special Effect

Best Puppy In Breed
Please Special Effect


Winners Dog: (2-2-1-1)
Please Special Effect

Reserve Winners Dog
Kirrabilli's Whatcha Macallit


Reserve Winners Bitch
Aleshanee Dasher

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Reverie's Yukon Gold Rush

Best Puppy In Breed
Reverie's Yukon Gold Rush


Winners Dog: (1-0-0-0)
Reverie's Yukon Gold Rush


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bellaclan Bugatti



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Stonepillar's Fire N Ice



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Stonepillar's Fire N Ice

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Sylvan Argent Hollywood And Vine



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Shadagrace Myst O'er The Moon

Best Of Opposite Sex
GCh Maplemyst Guardianofthegalaxy

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Shadagrace Myst O'er The Moon

Best Puppy In Breed
Shadagrace Myst O'er The Moon

Select Dog
GCh Maplemyst's Moonshadow


Winners Dog: (1-1-1-1)
Shadagrace Myst O'er The Moon


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Maplemyst True North

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh BergerAlemnd's Winning Colour


Winners Dog: (1-0-1-0)
RaylexModaGustyBreezeShadyrock


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Merrimac's Royalty At Tasiahills


Winners Dog: (1-0-0-0)
Merrimac's Royalty At Tasiahills


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Wenlisa's For Sheeps N Giggles



Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By