Nipissing Kennel Club
Monday, October 12, 2015 - Show # 6



Related Results

Conformation

Saturday, October 10 (Show # 1)
Saturday, October 10 (Show # 2)
Sunday, October 11 (Show # 3)
Sunday, October 11 (Show # 4)
Monday, October 12 (Show # 5)
Monday, October 12 (Show # 6)



Results courtesy of:

--- MJN Show Services---
Your exhibitor-friendly show services!
Phone: (416) 759-8593
www.mjnshowservices.com


Best In Show
Judge: Phyllis Pancel
Bearded Collie  
GChEx Sengalas Frankly Classical
Points: 122 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Best Puppy In Show
Judge: Phyllis Pancel
Poodle (Miniature)  
Bellefleet's Love Story
Best Baby Puppy In Show
Judge: Phyllis Pancel
Pekingese   Romiche Coeur De Milord
Best Veteran In Show
Judge: Phyllis Pancel
  








Group 1 - Bruce Owen Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Ataboy Bedazzle 'N Bemuse
  Spaniel (Brittany)   25
Group 2nd   
Ch Reidwood Run For The Roses
  Setter (English)   24
Group 3rd   
Ch Seasyde Enclave The Admiral
  Pointer   23
Group 4th   GCh Samphire Starburst   Retriever (Labrador)   22
BPIG   
Ch Oakpoint Follyhill Winoka Showbz
  Weimaraner   N/A
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Eros del Fiume




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Seasyde Enclave The Admiral




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Whisperfield Storm Warning




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Fieldday Greased Lightnin'


Winners Dog: (1-0-1-0)
Timberblac's Call To Arms

Open Dog Class
1st Timberblac's Call To Arms



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 8 pts (1-4-2-2)
Ch Gotta Be Cool Hand Luke

Best Of Opposite Sex
GCh Goodasgold N Glorious

Best Of Winners: (1-4-2-2)
Goodasgold's Pride's Prodigy

Best Puppy In Breed
Shadymist Ambercroft Shesofine

Select Dog
Ch Born To Be Free Jailbreaker


Winners Dog: (1-4-2-2)
Goodasgold's Pride's Prodigy

Canadian Bred Dog Class
1st Goodasgold's Pride's Prodigy


Winners Bitch: (1-4-2-2)
Sunkozi Shiver Me Timbers

Reserve Winners Bitch
Shadymist Ambercroft Shesofine

Junior Puppy Bitch Class
1st Shadymist Ambercroft Shesofine
2nd Golden Angels Gotta Have Hope

12-18 Month Bitch Class
1st Sunkozi Shiver Me Timbers

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Shadymist Ambercroft Let It Go


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 5 pts (2-1-1-2)
GCh Samphire Starburst

Best Of Opposite Sex
Ch Skazka Hugo Boss

Best Of Winners: (2-1-1-2)
Wimberway's Otter Do It

Best Puppy In Breed
Elliquin's Mr Crackers

Select Bitch
Ch Castilleja Skazka Rus Roulette


Winners Dog: (2-1-1-2)
Wimberway's Huckamuck

Reserve Winners Dog
Elliquin's Mr Crackers

Senior Puppy Dog Class
1st Elliquin's Mr Crackers

Open Dog Class
1st Wimberway's Huckamuck


Winners Bitch: (2-1-1-2)
Wimberway's Otter Do It

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Wimberway's Otter Do It


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Reidwood Run For The Roses




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ataboy Bedazzle 'N Bemuse




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Pawmarc's Our Lady Liberty




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Oakpoint Follyhill Winoka Showbz

Best Puppy In Breed
GCh Oakpoint Follyhill Winoka Showbz



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Instar's Adventure Is Waiting

Reserve Winners Bitch
Instar's Tia For Short

Junior Puppy Bitch Class
1st Instar's Adventure Is Waiting

Open Bitch Class
1st Instar's Tia For Short


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Bruce Owen Top Dog
Points
Group 1st   Ch Fernhill's Ansdell   Deerhound (Scottish)   15
Group 2nd   
GCh Pan Clan Pedro Cabral
  Basset Hound   13
Group 3rd   GCh Ionesco du Grand Fresnoy   Borzoi   12
Group 4th    McCartney's Shared Belief   Whippet   11
BPIG    McCartney's Shared Belief   Whippet   N/A
Best Baby Puppy In Group    Elgwood's Silvertip Mtn   Norwegian Elkhound   0
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Winterbourne's Amantaka




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pan Clan Pedro Cabral




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ionesco du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Daclier's Beeholdn To Eriska




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Neuenrade's Down To The Wire




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Vom Branche Bed of Roses SW

Best Of Opposite Sex
Keep On Tracking Von Schloss Rosenau

Best Puppy In Breed
Keep On Tracking Von Schloss Rosenau



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Fernhill's Ansdell

Best Of Opposite Sex
Fernhill's Olyvia

Best Puppy In Breed
Fernhill's Olyvia



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Fernhill's Olyvia

Junior Puppy Bitch Class
1st Fernhill's Olyvia


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Quiquen Activist


Veteran Dog Class
1st Ch Thomthom N Apple Independence


3-6 Month Bitch Class
1st Elgwood's Silvertip Mtn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Auriga's Pocketful of Dreams

Best Puppy In Breed
GCh Auriga's Pocketful of Dreams




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Shumbatsvuku Sindebele

Best Puppy In Breed
Sarjo Nairobi



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Shumbatsvuku Sindebele

Reserve Winners Bitch
Sarjo Nairobi

Senior Puppy Bitch Class
1st Sarjo Nairobi

Open Bitch Class
1st Shumbatsvuku Sindebele


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
McCartney's Shared Belief

Best Of Opposite Sex
Ch Doonabrig Priceless McCartney

Best Of Winners: (1-1-0-1)
McCartney's Shared Belief

Best Puppy In Breed
McCartney's Shared Belief


Winners Dog: (1-1-0-1)
McCartney's Shared Belief

Junior Puppy Dog Class
1st McCartney's Shared Belief


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Shetara's The Oracle

Open Bitch Class
1st Shetara's The Oracle


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Bruce Owen Top Dog
Points
Group 1st   
GCh VonBremen's Absolute Dark Chocolate
  Rottweiler   15
Group 2nd   
GCh Belnois Romeo Ruba Cuori
  Bernese Mountain Dog   14
Group 3rd   
GCh Briley's Wild As The Wind
  Boxer   12
Group 4th   
GCh Gatehouse K Hold Your Fire
  Doberman Pinscher   8
BPIG   
Tybrushe's All That Jazz
  Boxer   N/A
Best Baby Puppy In Group    Gatehouse Shopaholic   Doberman Pinscher   0
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Belnois Romeo Ruba Cuori

Best Puppy In Breed
Belnois Unlike Any Other


Winners Dog: (1-0-1-0)
Belnois Unlike Any Other

Junior Puppy Dog Class
1st Belnois Unlike Any Other



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Briley's Wild As The Wind

Best Of Opposite Sex
GCh Tickitbou's Fatal Attraction

Best Puppy In Breed
Tybrushe's All That Jazz



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Tybrushe's All That Jazz

Reserve Winners Bitch
Alighieri's Lady Of The Fire

Senior Puppy Bitch Class
1st Tybrushe's All That Jazz

Open Bitch Class
1st Alighieri's Lady Of The Fire


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GChEx Gatehouse K Hold Your Fire

Best Of Opposite Sex
Liberator's Goldsail v DreamOn

Best Puppy In Breed
Liberator's Goldsail v DreamOn



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Liberator's Goldsail v DreamOn

Reserve Winners Bitch
Redstone's Who's That Girl

Junior Puppy Bitch Class
1st Liberator's Goldsail v DreamOn
2nd Redstone's Who's That Girl

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Shadeko's Jewel V Redstone

3-6 Month Bitch Class
1st Gatehouse Shopaholic


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Striders Kokanee Gold

Best Puppy In Breed
GCh Striders Kokanee Gold




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Belouro's Viana

Best Of Opposite Sex
Ch Belouro's Copper Baie Fine

Best Puppy In Breed
Belouro's Viana



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Belouro's Viana

Reserve Winners Bitch
Belouro's Gemma

Junior Puppy Bitch Class
1st Belouro's Viana

Open Bitch Class
1st Belouro's Gemma


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh VonBremen's Absolute Dark Chocolate




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Bruce Owen Top Dog
Points
Group 1st   GCh Pinehome's Clever One   Soft-Coated Wheaten Terrier   7
Group 2nd   
Ch Windeire Firebreak
  Irish Terrier   6
Group 3rd    Award Cancelled      5
Group 4th   
Ch Paloma Scalawag Field Of Honor
  Scottish Terrier   4
BPIG    Award Cancelled      N/A
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Camerata Don't Spoil The Party

Best Puppy In Breed
Ch Camerata Don't Spoil The Party




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Foxglove Red Rascal At Syryn




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Glahms Lord Dixon


Winners Dog: (1-0-0-0)
Glahms Lord Dixon

Open Dog Class
1st Glahms Lord Dixon



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Windeire Firebreak




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
GCh Paloma Scalawag Field Of Honor

Best Puppy In Breed
GCh Haslemere Haggis Heads To Toulin

Select Dog
Ch Silverstreem's Spartacus




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Pinehome's Clever One




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Phyllis Pancel Top Dog
Points
Group 1st   Ch Christa's Jumpy Clown Cadillac   Havanese   20
Group 2nd   
GCh Pekeden PHD For Schuyler
  Pekingese   12
Group 3rd   GCh MnSpaws Glitz And Glamour   Pug   9
Group 4th   Ch Belleterre Cheating Heart   Griffon (Brussels)   8
BPIG    Classical Set Fire To The Rain   Havanese   N/A
Best Baby Puppy In Group    Romiche Coeur De Milord   Pekingese   0
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Belleterre Cheating Heart

Best Of Opposite Sex
Cinnamonhill A Little Romance

Best Puppy In Breed
Roterr Griff Luiza



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Cinnamonhill A Little Romance

Reserve Winners Bitch
Roterr Griff Luiza

Junior Puppy Bitch Class
1st Roterr Griff Luiza

12-18 Month Bitch Class
1st Cinnamonhill A Little Romance


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 7 pts (1-5-1-1)
GCh Christa's Jumpy Clown Cadillac

Best Of Opposite Sex
Ch Classical Set Fire To The Rain

Best Of Winners: (1-5-1-1)
Baribal's Undercover Agent

Best Puppy In Breed
Ch Classical Set Fire To The Rain


Winners Dog: (1-5-1-1)
Baribal's Undercover Agent

Open Dog Class
1st Baribal's Undercover Agent


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ladyday's Red Headed Miracle

Best Of Opposite Sex
Clandara's Rockstar

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Ladyday's Red Headed Miracle

Best Puppy In Breed
Clandara's Rockstar


Winners Dog: (1-1-0-0)
Clandara's Rockstar

Junior Puppy Dog Class
1st Clandara's Rockstar


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Ladyday's Red Headed Miracle

Senior Puppy Bitch Class
1st Ladyday's Red Headed Miracle


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Whitehouse's Young Troubadour




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Medlee's Let's Play Mozart

Best Of Opposite Sex
Ch Algos Northern Dancer Of Monarch

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Medlee's Let's Play Mozart

Best Puppy In Breed
Medlee's Let's Play Mozart


Winners Dog: (1-1-0-1)
Medlee's Let's Play Mozart

Open Dog Class
1st Medlee's Let's Play Mozart


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Algos Northern Reflection

Senior Puppy Bitch Class
1st Algos Northern Reflection

3-6 Month Bitch Class
1st Algos Star Of The North


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
GCh Pekeden PHD For Schuyler

Best Puppy In Breed
GCh Coodeefoo Enkido

Select Dog
GCh Romiche Coeur du Brave


3-6 Month Dog Class
1st Romiche Coeur De Milord



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh MnSpaws Glitz And Glamour



Veteran Bitch Class
1st Ch Poohpugs Enchanted At Ainsdale


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Phyllis Pancel Top Dog
Points
Group 1st   
GCh PaRay's Molto Particulare
  Bichon Frise   5
Group 2nd   
Bellefleet's Love Story
  Poodle (Miniature)   4
Group 3rd   
GCh Keesridge Inferno
  Keeshond   2
Group 4th   GCh Krak-Mont's Blessing In Disguise   Boston Terrier   1
BPIG   
Bellefleet's Love Story
  Poodle (Miniature)   N/A
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (1-0-1-0)
GCh PaRay's Molto Particulare




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Krak-Mont's Blessing In Disguise




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Keesridge Inferno




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Bellefleet's Love Story

Best Puppy In Breed
Bellefleet's Love Story



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Bellefleet's Love Story

Reserve Winners Bitch
Bellefleet Don't Stop Believin

Junior Puppy Bitch Class
1st Bellefleet's Love Story

Canadian Bred Bitch Class
1st Bellefleet Don't Stop Believin


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dabalars Rumour Has It



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Dabalars Rumour Has It

Open Bitch Class
1st Dabalars Rumour Has It


Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Phyllis Pancel Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Sengalas Frankly Classical
  Bearded Collie   29
Group 2nd   
GCh Chaotic's Flawless Red Ruby
  Briard   28
Group 3rd   GCh Redpine's One For The Books   Shetland Sheepdog   27
Group 4th   
Ch Sylvan Argent Pumped Up Kicks
  Collie (Rough)   20
BPIG   Ch Breakaway's No Looking Back Now   German Shepherd Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Catalyst's Something Special
  Australian Cattle Dog   0
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rick's Smokin' Thunder



3-6 Month Bitch Class
1st Catalyst's Something Special


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
GCh Novacoast Believe In Magic

Best Of Opposite Sex
Ch Wenlisa's Nice 'N Easy

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Wenlisa's I Dare You

Best Puppy In Breed
Ch Wenlisa's Nice 'N Easy

Select Dog
GCh Mi-T K-Aus Over The Border


Winners Dog: (1-2-2-1)
Ewenique's Simply Two Shades

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Ewenique's Simply Two Shades


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Wenlisa's I Dare You

Reserve Winners Bitch
Eweniques's Worth The Wait

Junior Puppy Bitch Class
1st Eweniques's Worth The Wait

Open Bitch Class
1st Wenlisa's I Dare You


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Sengalas Frankly Classical




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Chaotic's Flawless Red Ruby




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 4 pts (0-4-1-0)
Ch Sylvan Argent Pumped Up Kicks

Best Of Opposite Sex
Glasgowhill's Hot Topic

Best Puppy In Breed
Brookdale Dark Skys


3-6 Month Dog Class
1st Glasgowhill's Make Some Noise


Winners Bitch: (0-4-1-0)
Glasgowhill's Hot Topic

Reserve Winners Bitch
Kanawa Cardross She's Country

Junior Puppy Bitch Class
1st Brookdale Dark Skys

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kanawa Cardross She's Country

Open Bitch Class
1st Glasgowhill's Hot Topic
2nd Oroglenn's Beautiful Midnight


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Heaven Sent Dressed To Impress

Best Of Opposite Sex
Dune's Renaissceatglasgowhill

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Dune's Renaissceatglasgowhill

Best Puppy In Breed
Glasgowhill's Bare Nesseities


Winners Dog: (1-1-0-1)
Dune's Renaissceatglasgowhill

Open Dog Class
1st Dune's Renaissceatglasgowhill


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Glasgowhill's Bare Nesseities

Senior Puppy Bitch Class
1st Glasgowhill's Bare Nesseities


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
GCh Breakaway's No Looking Back Now

Best Of Opposite Sex
Cappi Vom Burgimwald

Best Of Winners: (2-2-0-1)
V Irina Vom Trienzbachtal, Ipo Iii

Best Puppy In Breed
GCh Breakaway's No Looking Back Now


Winners Dog: (2-2-0-1)
Cappi Vom Burgimwald

Reserve Winners Dog
Aeroforce Vom Albtal

Senior Puppy Dog Class
1st Aeroforce Vom Albtal

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Cappi Vom Burgimwald


Winners Bitch: (2-2-0-1)
V Irina Vom Trienzbachtal, Ipo Iii

Reserve Winners Bitch
Chica Vom Burgimwald

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Chica Vom Burgimwald

Open Bitch Class
1st V Irina Vom Trienzbachtal, Ipo Iii


Class results courtesy of: MJN Show Services



3-6 Month Dog Class
1st Nyirsegfia Renegade



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 6 pts (2-1-1-3)
GCh MOTCh TCh Redpine's One For The Books

Best Of Opposite Sex
Ch Regaloake's Kylemore Abby

Best Of Winners: (2-1-1-3)
Accent's Sneak Peek

Best Puppy In Breed
GCh Cermel Bradshaw Ilhabela

Select Bitch
GCh Cermel Bradshaw Ilhabela


Winners Dog: (2-1-1-3)
MB Hatfield Loganberry Ice T

Reserve Winners Dog
Hatfield Cermel Fire And Ice

Junior Puppy Dog Class
1st MB Hatfield Loganberry Ice T

Open Dog Class
1st Hatfield Cermel Fire And Ice

Veteran Dog Class
1st Ch Herdabout Hamming It Up


Winners Bitch: (2-1-1-3)
Accent's Sneak Peek

Open Bitch Class
1st Accent's Sneak Peek


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Phyllis Pancel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Foxlore I've Got A Secret




Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By