Tantramar Kennel Club
Saturday, May 19, 2018 - Show #1



Related Results

Conformation

Saturday, May 19 (Show #1)
Saturday, May 19 (Show #2)
Sunday, May 20 (Show #3)
Sunday, May 20 (Show #4)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Doug Gaudin
Collie (Smooth)  
GCh Cardross Red Dirt Road
Points: 114 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Doug Gaudin
Spaniel (English Cocker)  
Ch Bluestones Got Her Groove Back
Points: 90
Best Puppy In Show
Judge: Doug Gaudin
Whippet  
Ch Doonabrig N McCartney Xclusive
Best Baby Puppy In Show
Judge: Doug Gaudin
Australian Shepherd   Novacoast All Or Nothing








Group 1 - Doug Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Bluestones Got Her Groove Back
  Spaniel (English Cocker)   14
Group 2nd   
GCh YBFGoldens All Or Nothing JustB
  Retriever (Golden)   12
Group 3rd    Plaisance King Lingley   Setter (English)   4
Group 4th   Ch Marsuvica's Little Black Magic   Spaniel (American Cocker)   3
BPIG   
Quyen's Mystical Quintavis
  Retriever (Golden)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Clitheroe's Bella Of Mermaid
  Retriever (Golden)   0
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Itus Des Sources De Mazeres




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 7 pts (1-4-3-0)
GCh YBFGoldens All Or Nothing JustB

Best Of Opposite Sex
Sagagold Hocuspocus At Jackson

Best Of Winners: (1-4-3-0)
Sagagold Hocuspocus At Jackson

Best Puppy In Breed
Quyen's Mystical Quintavis

Select Dog
GCh Nikmor's Walk The Line


Winners Dog: (1-4-3-0)
Quyen's Mystical Quintavis

Junior Puppy Dog Class
1st Quyen's Mystical Quintavis


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Madabout's Purple Haze

Best Of Opposite Sex
Marsuvica's Good News Elsa

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Madabout's Purple Haze


Winners Dog: (1-1-0-0)
Madabout's Purple Haze

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Madabout's Purple Haze


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Marsuvica's Good News Elsa

Open Bitch Class
1st Marsuvica's Good News Elsa


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Plaisance King Lingley


Winners Dog: (1-0-0-0)
Plaisance King Lingley

Open Dog Class
1st Plaisance King Lingley



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Marsuvica's Little Black Magic




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Bluestones Got Her Groove Back

Best Puppy In Breed
Bluestones Georgia On My Mind



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Bluestones Georgia On My Mind

Junior Puppy Bitch Class
1st Bluestones Georgia On My Mind


Class results courtesy of: John Macdonald




Group 2 - Doug Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Doonabrig N McCartney Xclusive
  Whippet   9
Group 2nd   GCh Trumphill's Exquisite Lizzie   Rhodesian Ridgeback   8
Group 3rd   
Ch Wasenshi's Locked'N Loaded
  Basenji   7
Group 4th   Ch Genson's Ginger Snap   Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   6
BPIG   
Ch Doonabrig N McCartney Xclusive
  Whippet   N/A
Best Baby Puppy In Group   
GrandCru Latour II
  Greyhound   0
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Wasenshi's Locked'N Loaded




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Genson's Ginger Snap




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Genson's Sir Baron

Best Of Opposite Sex
Genson's A Little Dream

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Genson's Sir Baron

Best Puppy In Breed
Genson's Sir Baron


Winners Dog: (1-2-0-0)
Genson's Sir Baron

Junior Puppy Dog Class
1st Genson's Sir Baron


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Genson's A Little Dream

Reserve Winners Bitch
Genson's Sweet Pickles

Junior Puppy Bitch Class
1st Genson's Sweet Pickles

Open Bitch Class
1st Genson's A Little Dream


Class results courtesy of: John Macdonald



3-6 Month Dog Class
1st GrandCru Latour II



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Daggarwoods Halgrove Super Fox



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Daggarwoods Halgrove Super Fox

Reserve Winners Bitch
Daggarwoods Southern Charm

12-18 Month Bitch Class
1st Daggarwoods Southern Charm

Open Bitch Class
1st Daggarwoods Halgrove Super Fox


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Auriga's Pocketful of Dreams




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Trumphill's Exquisite Lizzie




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Doonabrig N McCartney Xclusive

Best Puppy In Breed
GCh Doonabrig N McCartney Xclusive




Class results courtesy of: John Macdonald




Group 3 - Doug Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike
  Samoyed   21
Group 2nd   
Ch Elharlen's Kindred Spirit
  Boxer   13
Group 3rd   
GCh Belnois Makes My Heart Go Boom
  Bernese Mountain Dog   8
Group 4th   
GCh Bramstoke's Walkin In Memphis
  Bullmastiff   6
BPIG    Vanderbilt's Stolen Pearl   Samoyed   N/A
Best Baby Puppy In Group    Casabali It's the Climb   Great Dane   0
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Belnois Makes My Heart Go Boom

Best Of Opposite Sex
Azhar's Made You Look

Best Puppy In Breed
Azhar's Made You Look


Winners Dog: (1-0-0-1)
Azhar's Made You Look

Senior Puppy Dog Class
1st Azhar's Made You Look



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
Ch Elharlen's Kindred Spirit

Best Of Opposite Sex
Elharlen's Keystone

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Briley's This Must Be Magic

Select Bitch
GCh Tiamat's All About That Base


Winners Dog: (1-2-0-2)
Elharlen's Keystone

12-18 Month Dog Class
1st Elharlen's Keystone


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Bramstoke's Walkin In Memphis




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Redstone's Roving Gypsy Girl

Best Of Opposite Sex
Sharinway's Hey Casanova Baby

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Redstone's Roving Gypsy Girl


Winners Dog: (1-1-0-0)
Sharinway's Hey Casanova Baby

12-18 Month Dog Class
1st Sharinway's Hey Casanova Baby


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Redstone's Roving Gypsy Girl

Open Bitch Class
1st Redstone's Roving Gypsy Girl


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh TriLa's Workin The Strip



3-6 Month Bitch Class
1st Casabali It's the Climb


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Stonerose Take It on Faith

Best Of Opposite Sex
GCh Esmonds Git 'R Done

Best Puppy In Breed
Lonecreeks Lets Dance At Stonerose


Winners Dog: (1-0-1-1)
Lonecreeks Lets Dance At Stonerose

Junior Puppy Dog Class
1st Lonecreeks Lets Dance At Stonerose



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 7 pts (1-4-2-1)
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike

Best Of Opposite Sex
Ch Vanderbilt's Stolen Pearl

Best Of Winners: (1-4-2-1)
Vanderbilt's Island Delight

Best Puppy In Breed
Ch Vanderbilt's Stolen Pearl

Select Dog
GCh Etoilpolaire Tsar de Russie


Winners Dog: (1-4-2-1)
Vanderbilt's Ride The Rim

Senior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's Ride The Rim

3-6 Month Dog Class
1st Vanderbilt's Top Secret


Winners Bitch: (1-4-2-1)
Vanderbilt's Island Delight

Reserve Winners Bitch
Smiling Snowball Bonanza

Junior Puppy Bitch Class
1st Vanderbilt's Island Delight

12-18 Month Bitch Class
1st Smiling Snowball Bonanza

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Linrosa's Pop Rocks Kandi

Open Bitch Class
1st Nikita Maika De Snowpride

3-6 Month Bitch Class
1st Nikita's Follow Me Muse
2nd Manshe's Ohhh Holy Night


Class results courtesy of: John Macdonald




Group 4 - Avery Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Mersey Smooth Criminal
  Manchester Terrier   10
Group 2nd   
TriNor Rebel In The Making
  Norwich Terrier   9
Group 3rd   
Ch Moorbern's Highway to Love
  Border Terrier   8
Group 4th   
Regalridge Be On The Lookout
  Welsh Terrier   7
BPIG   
TriNor Rebel In The Making
  Norwich Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Blue Moon's Struts Her Stuff   Australian Terrier   0
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
RZenith Eros God Of Love


Winners Dog: (1-0-0-0)
RZenith Eros God Of Love

12-18 Month Dog Class
1st RZenith Eros God Of Love



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ryba's Cape Breton Highland Lass

Select Bitch
GCh Horrieglen Hot to Trot



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Ryba's Cape Breton Highland Lass

Open Bitch Class
1st Ryba's Cape Breton Highland Lass

3-6 Month Bitch Class
1st Blue Moon's Struts Her Stuff


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Moorbern's Highway to Love




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Mersey Smooth Criminal




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
TriNor Rebel In The Making

Best Puppy In Breed
TriNor Rebel In The Making


Winners Dog: (1-0-0-0)
TriNor Rebel In The Making

Senior Puppy Dog Class
1st TriNor Rebel In The Making



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Bristol Abbey's Got My Shine On

Best Puppy In Breed
Bristol Abbey's Got My Shine On



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Bristol Abbey's Got My Shine On

Reserve Winners Bitch
Caudlewood Dora The Explorer

Junior Puppy Bitch Class
1st Bristol Abbey's Got My Shine On

Senior Puppy Bitch Class
1st Caudlewood Out Of Line

Open Bitch Class
1st Caudlewood Dora The Explorer

3-6 Month Bitch Class
1st Newvista's Baby Face Blossom


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Marwyn's Dezignated Hitter

Best Puppy In Breed
Marwyn's Dezignated Hitter


Winners Dog: (1-0-0-0)
Marwyn's Dezignated Hitter

Senior Puppy Dog Class
1st Marwyn's Dezignated Hitter



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Regalridge Be On The Lookout



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Regalridge Be On The Lookout

Open Bitch Class
1st Regalridge Be On The Lookout


Class results courtesy of: John Macdonald




Group 5 - Avery Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
Ch PekeEasy Top Gun Is In Town
  Pekingese   22
Group 2nd    Navigator Premiera   Pomeranian   19
Group 3rd   GCh Kildrummy's My Lucky Charm   Papillon   18
Group 4th   
Baicrest Majical Dream
  Coton De Tulear   12
BPIG   
Baicrest Majical Dream
  Coton De Tulear   N/A
Best Baby Puppy In Group No Entry
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Brunswick Play Among the Stars



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Brunswick Play Among the Stars

Reserve Winners Bitch
Brunswick Carry On Young Rose

12-18 Month Bitch Class
1st Brunswick Play Among the Stars

Open Bitch Class
1st Brunswick Carry On Young Rose


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Baicrest Majical Dream

Best Puppy In Breed
Baicrest Majical Dream



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Baicrest Majical Dream

Reserve Winners Bitch
Pixel De Coton Mignon

Junior Puppy Bitch Class
1st Baicrest Majical Dream

Open Bitch Class
1st Pixel De Coton Mignon


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Maplewood's Dancin Queen



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Maplewood's Dancin Queen

Open Bitch Class
1st Maplewood's Dancin Queen


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Rockit's Simply Irresitable

Best Puppy In Breed
Rockit's Simply Irresitable



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Rockit's Simply Irresitable

Reserve Winners Bitch
Rockit's The Skys The Limit

Senior Puppy Bitch Class
1st Rockit's Simply Irresitable

12-18 Month Bitch Class
1st Rockit's The Skys The Limit


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 5 pts (1-2-3-0)
GCh Kildrummy's My Lucky Charm

Best Of Opposite Sex
Fantasy Minegold Tiffany

Best Of Winners: (1-2-3-0)
Diamondsun's Jinx

Best Puppy In Breed
Diamondsun's Jinx

Select Dog
Ch Kinduhaven's Sassy Flashfire


Winners Dog: (1-2-3-0)
Diamondsun's Jinx

Junior Puppy Dog Class
1st Diamondsun's Jinx


Winners Bitch: (1-2-3-0)
Fantasy Minegold Tiffany

Reserve Winners Bitch
Diamondsun's Karma

Junior Puppy Bitch Class
1st Diamondsun's Karma

Senior Puppy Bitch Class
1st Fantasy Minegold Tiffany


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh PekeEasy Top Gun Is In Town

Best Of Opposite Sex
Michaelmas La Divina

Best Puppy In Breed
Michaelmas Pekeeasy Angel Eyes



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Michaelmas La Divina

Reserve Winners Bitch
Michaelmas Pekeeasy Angel Eyes

Junior Puppy Bitch Class
1st Michaelmas Pekeeasy Angel Eyes

12-18 Month Bitch Class
1st Michaelmas La Divina


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Navigator Premiera


Winners Dog: (1-0-0-0)
Navigator Premiera

Open Dog Class
1st Navigator Premiera



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Annadeans Kudos to Pet Pursuit




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Depasquiet N Shanash Sensation

Best Of Opposite Sex
Paradiselee On The Mark

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Depasquiet N Shanash Sensation

Best Puppy In Breed
Depasquiet N Shanash Sensation


Winners Dog: (2-2-0-0)
Paradiselee On The Mark

Reserve Winners Dog
Shanash Leader Of The Pack

Canadian Bred Dog Class
1st Shanash Leader Of The Pack

Open Dog Class
1st Paradiselee On The Mark


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Depasquiet N Shanash Sensation

Reserve Winners Bitch
Marsuvica's Who's on First

Junior Puppy Bitch Class
1st Marsuvica's Who's on First

Senior Puppy Bitch Class
1st Depasquiet N Shanash Sensation


Class results courtesy of: John Macdonald




Group 6 - Avery Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Klompen's That's Show Biz
  Keeshond   9
Group 2nd   
Ch Loghavens Kindred Spirit
  Shih Tzu   7
Group 3rd   
Doreve's Magic Carpet Ride to Hiayre
  Schipperke   4
Group 4th   Ch Eastway's Michele Anastasia Ursula   Chow Chow   1
BPIG    Halo's Purple Rain   Shih Tzu   N/A
Best Baby Puppy In Group    Dewkist Halfpint   French Bulldog   0
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Muldoon Angel Kiss Dewkist




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Eastway's Michele Anastasia Ursula




Class results courtesy of: John Macdonald



3-6 Month Dog Class
1st Dewkist Halfpint



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Klompen's That's Show Biz

Best Of Opposite Sex
Rickees Show Me The Ring


Winners Dog: (1-0-0-1)
Rickees Show Me The Ring

Open Dog Class
1st Rickees Show Me The Ring



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (3-0-0-0)
Doreve's Magic Carpet Ride to Hiayre



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Loghavens Kindred Spirit

Best Puppy In Breed
Halo's Purple Rain


3-6 Month Dog Class
1st Loghavens Never Find Another U


Winners Bitch: (0-2-0-1)
Loghavens My Heart Music Arya

Reserve Winners Bitch
Halo's Purple Rain

Senior Puppy Bitch Class
1st Halo's Purple Rain

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Loghavens My Heart Music Arya


Class results courtesy of: John Macdonald


Group 7 - Avery Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Cardross Red Dirt Road
  Collie (Smooth)   23
Group 2nd   Ch Qubic's Whole Lotta Hugs   Old English Sheepdog   20
Group 3rd   
GCh Novacoast EZ To Love
  Australian Shepherd   19
Group 4th   
Ch Lyricisle's Fateful Decision
  Shetland Sheepdog   12
BPIG   
Ch Lyricisle's Fateful Decision
  Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Novacoast All Or Nothing   Australian Shepherd   0
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 6 pts (3-2-1-1)
GCh Novacoast EZ To Love

Best Of Opposite Sex
GCh Novacoast Nothing Comes Ez

Best Of Winners: (3-2-1-1)
Starwood Heir Apparent

Best Puppy In Breed
Starwood Heir Apparent


Winners Dog: (3-2-1-1)
Starwood Heir Apparent

Reserve Winners Dog
Novacoast Rumour Has It

Junior Puppy Dog Class
1st Starwood Heir Apparent
2nd Novacoast Long Way Back

Canadian Bred Dog Class
1st Novacoast Rumour Has It


Winners Bitch: (3-2-1-1)
Sheep's Kin Prairie Sea

Reserve Winners Bitch
Novacoast Ez To Remember

Junior Puppy Bitch Class
1st Sheep's Kin Prairie Sea

Open Bitch Class
1st Novacoast Ez To Remember

3-6 Month Bitch Class
1st Novacoast All Or Nothing


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Choisi Wish On a Star Hiayre




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx ArbourWay's Foretelling The Spring




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChEx Cardross Red Dirt Road

Best Of Opposite Sex
Cardross Divinity In Motion

Best Puppy In Breed
Cardross Divinity In Motion



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Cardross Divinity In Motion

Reserve Winners Bitch
Seawhisper Eclipsed By T'Moon

Junior Puppy Bitch Class
1st Cardross Divinity In Motion

Senior Puppy Bitch Class
1st Seawhisper Eclipsed By T'Moon


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Riverryan Fin Tin Tin

Best Of Opposite Sex
GCh Harmonia's Rise and Shine


Winners Dog: (2-0-0-1)
Riverryan Fin Tin Tin

Reserve Winners Dog
Vhektor V Mowatt

Open Dog Class
1st Riverryan Fin Tin Tin
2nd Vhektor V Mowatt



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Qubic's Whole Lotta Hugs




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 5 pts (0-4-1-1)
Ch Lyricisle's Fateful Decision

Best Of Opposite Sex
Ch Kelbren Amapola

Best Puppy In Breed
Ch Lyricisle's Fateful Decision



Winners Bitch: (0-4-1-1)
Shelhaven Snowsquall

Reserve Winners Bitch
Shelhaven Summer Shandy

Junior Puppy Bitch Class
1st Nikkilen Truespirit Divine One

Senior Puppy Bitch Class
1st Shelhaven Snowsquall

12-18 Month Bitch Class
1st Nikkilen's Truespirit Royalty

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Shelhaven Summer Shandy

3-6 Month Bitch Class
1st Lyricisle's Goddess Of Pop


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Wassbolingens Chuck-Berry

Best Puppy In Breed
Vastgota Canadian Giiwedin LT


Winners Dog: (1-0-1-0)
Vastgota Canadian Giiwedin LT

Senior Puppy Dog Class
1st Vastgota Canadian Giiwedin LT



Class results courtesy of: John Macdonald
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By