Seaway Kennel Club
Friday, May 3, 2024



Related Results

Conformation

Friday, May 03
Friday, May 03 (Ltd Show - Group 3)
Saturday, May 04
Saturday, May 04 (Ltd Show - Group 1)
Sunday, May 05
Sunday, May 05 (Ltd Show - Group 4)



Results courtesy of:


--- MJN Show Services---
Your exhibitor-friendly show services!
Phone: (519) 568-8582
www.mjnshowservices.com


Best In Show
Judge: Lee Anne Bateman
Saluki  
Ch Freespirits Fix Me A Double At Terrapin
Points: 148 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Lee Anne Bateman
Saint Bernard  
Kris's Kountry Deuces Wild
Points: 127
Best Puppy In Show
Judge: Lee Anne Bateman
Pug  
Ch Xoe's Pretty In Pink
Best Baby Puppy In Show
Judge: Lee Anne Bateman
Japanese Akita   Go Go Japanese Akita Yesun Xuli Vans








Group 1 - Dann Wilson Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Seasyde Rapture Of Zephyr
  Pointer   14
Group 2nd   
GChS Nanjay's Altitude
  Spaniel (English Springer)   13
Group 3rd   
GCh Lancelot First In Line
  Setter (English)   11
Group 4th   
GChB Cedar Run 'N Roctanian Old Fashion CeCe
  Pointer (German Short-Haired)   9
BPIG    Goldnatitude Wolfkin's Sun Dance   Retriever (Golden)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Ambertru's Top Gunn   Retriever (Golden)   0
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Seasyde Rapture Of Zephyr




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB Cedar Run 'N Roctanian Old Fashion CeCe

Best Of Opposite Sex
Tsara Don't Stop Be-Leafing

Best Puppy In Breed
Tsara Don't Stop Be-Leafing


Winners Dog: (1-0-0-1)
Tsara Don't Stop Be-Leafing

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Tsara Don't Stop Be-Leafing



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Blacfriar Hawkeye Pierce




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Ch Amagi Magnum Opus Thunder Rolls Against The Grain

Best Puppy In Breed
Goldnatitude Wolfkin's Sun Dance



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Fargoridge Lucy In The Sky



Class results courtesy of: MJN Show Services




4-6 Month Bitch Class
1st Katyra Life Is Sweet


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Lancelot First In Line

Best Of Opposite Sex
GCh Huntwood Stealing Kisses From Reidwood




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChS Nanjay's Altitude


Winners Dog: (1-0-1-0)
Bryden's Talented Mr. Rilpey

12-18 Month Dog Class
1st Bryden's Talented Mr. Rilpey



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Platinum's Flying Solo

Select Bitch
Ch Oakpoint's Platinum Water Lily



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Platinum's Flying Solo

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Platinum's Flying Solo


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Freespirits Fix Me A Double At Terrapin
  Saluki   20
Group 2nd   GChB FoxTail's Fate Of The Furious   Beagle   19
Group 3rd   
Ch Sidekick's Secret Weapon
  Grand Basset Griffon Vendeen   18
Group 4th   
Ch Willowood-Sandale I Walk The Line At Whisperhill
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   17
BPIG    Starkeeper Huntersrun Jeweled Jolene   Irish Wolfhound   N/A
Best Baby Puppy In Group    McCartney's Eurhythmic   Whippet   0
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Pahlavi About Last Night

Best Puppy In Breed
Pahlavi About Last Night


Winners Dog: (1-0-0-0)
Pahlavi About Last Night

Junior Puppy Dog Class
1st Pahlavi About Last Night



Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB FoxTail's Fate Of The Furious




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Boru's Legend Of La Fortuna



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Boru's Legend Of La Fortuna

12-18 Month Bitch Class
1st Boru's Legend Of La Fortuna


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Hundeleben Win-Tin-Tin




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Chilcotin's Silver Cloud




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Willowood-Sandale I Walk The Line At Whisperhill




Class results courtesy of: MJN Show Services




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Sidekick's Secret Weapon




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Red King Dei Mangialupi

Best Of Opposite Sex
Starkeeper Huntersrun Jeweled Jolene

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Red King Dei Mangialupi

Best Puppy In Breed
Starkeeper Huntersrun Jeweled Jolene


Winners Dog: (1-1-0-0)
Red King Dei Mangialupi

12-18 Month Dog Class
1st Red King Dei Mangialupi


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Starkeeper Huntersrun Jeweled Jolene

Junior Puppy Bitch Class
1st Starkeeper Huntersrun Jeweled Jolene


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Aziza's High Roller By Presidio




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Freespirits Fix Me A Double At Terrapin




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 4 pts (1-1-3-0)
GCh McCartney's Dare To Dream

Best Of Opposite Sex
McCartney's Magnetic Storm

Best Of Winners: (1-1-3-0)
McCartney's Magnetic Storm

Best Puppy In Breed
McCartney's Magnetic Storm

Select Dog
Ch McCartney N Lishima Ridin Solo


Winners Dog: (1-1-3-0)
McCartney's Redcliffe Rockstar

Canadian Bred Dog Class
1st McCartney's Redcliffe Rockstar


Winners Bitch: (1-1-3-0)
McCartney's Magnetic Storm

Junior Puppy Bitch Class
1st McCartney's Magnetic Storm

4-6 Month Bitch Class
1st McCartney's Eurhythmic


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Honey Glendinning Top Dog
Points
Group 1st   
Kris's Kountry Deuces Wild
  Saint Bernard   29
Group 2nd    Unicornhill Arabian Knight   Siberian Husky   28
Group 3rd   
Ch Midnightsolo Read Between The Lines
  Black Russian Terrier   27
Group 4th   
GCh Phillmar v XenStar Eye Of The Tiger
  Doberman Pinscher   25
BPIG    Unicornhill Arabian Knight   Siberian Husky   N/A
Best Baby Puppy In Group    A-List Spin To Win   Doberman Pinscher   0
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Wagenblast's Nature Boy

Best Puppy In Breed
Wagenblast's Nature Boy


Winners Dog: (1-0-0-0)
Wagenblast's Nature Boy

Senior Puppy Dog Class
1st Wagenblast's Nature Boy



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Midnightsolo Read Between The Lines

Select Bitch
Ch BlackPantera Antique Gems Adelaide




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Quinney's Caught In A Dream

Best Puppy In Breed
Quinney's Sometimes Ya Feel Like A Nut



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Quinney's Caught In A Dream

Reserve Winners Bitch
Quinney's Sometimes Ya Feel Like A Nut

Senior Puppy Bitch Class
1st Quinney's Sometimes Ya Feel Like A Nut

12-18 Month Bitch Class
1st Quinney's Caught In A Dream


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
GCh Phillmar v XenStar Eye Of The Tiger

Best Of Opposite Sex
Ravalleses Read Between The Lines

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Hausenbrook's Fast And Furious

Best Puppy In Breed
Hausenbrook's Fast And Furious

Select Bitch
Ch Ignite's Shameless Hat Trick V Five O


Winners Dog: (1-2-0-2)
Ravalleses Read Between The Lines

Junior Puppy Dog Class
1st Ravalleses Read Between The Lines


Winners Bitch: (1-2-0-2)
Hausenbrook's Fast And Furious

Reserve Winners Bitch
Cresswell's High Octane

Junior Puppy Bitch Class
1st Cresswell's High Octane

Senior Puppy Bitch Class
1st Hausenbrook's Fast And Furious

4-6 Month Bitch Class
1st A-List Spin To Win
2nd XenStar V Phillmar Steel Tiger


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Ch Naku's The Fast And The Furriest

Best Puppy In Breed
Ch Naku's The Fast And The Furriest



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Woolmarsh Biscotti Biscuit



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Woolmarsh Biscotti Biscuit

12-18 Month Bitch Class
1st Woolmarsh Biscotti Biscuit


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Dreambig's Joined At The Hip @ Earhart

Best Of Opposite Sex
GCh Heronview's Keeper Of My Heart

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Dreambig's Joined At The Hip @ Earhart

Best Puppy In Breed
Dreambig's Joined At The Hip @ Earhart

Select Dog
Ch CR Quite The Guy Taffer


Winners Bitch: (1-2-1-1)
CR Believe In Dreams Vienna

Reserve Winners Bitch
CR Arlowe Jean

12-18 Month Bitch Class
1st CR Believe In Dreams Vienna

Canadian Bred Bitch Class
1st CR Arlowe Jean


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hazelwood's Wrecking Ball

Best Puppy In Breed
Hazelwood's Wrecking Ball



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hazelwood's Wrecking Ball

Junior Puppy Bitch Class
1st Hazelwood's Wrecking Ball


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
Ch Claircreek Vinha Sul Mare

Best Of Opposite Sex
Ch Baywood N Freestyle Trip Of A Lifetime

Best Puppy In Breed
Ch Baywood N Freestyle Trip Of A Lifetime

Select Bitch
Ch Claircreek Tallulah Seabrook



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Claircreek Weaver of Dreams

Senior Puppy Bitch Class
1st Claircreek Weaver of Dreams


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Diana Haus Of Lazic



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Diana Haus Of Lazic

Reserve Winners Bitch
Merit Von Reimerswray

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Merit Von Reimerswray

Open Bitch Class
1st Diana Haus Of Lazic


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kris's Kountry Deuces Wild


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kris's Kountry Deuces Wild

Open Dog Class
1st Kris's Kountry Deuces Wild



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Samtos's N Snowybear Sacred Maya

Best Of Opposite Sex
Snowybear's Play Boy

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Samtos's N Snowybear Sacred Maya


Winners Dog: (1-1-0-0)
Snowybear's Play Boy

12-18 Month Dog Class
1st Snowybear's Play Boy


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Samtos's N Snowybear Sacred Maya

12-18 Month Bitch Class
1st Samtos's N Snowybear Sacred Maya


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Unicornhill Arabian Knight

Best Puppy In Breed
Ch Unicornhill Arabian Knight




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Dann Wilson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Casanova Od Guvernera
  Welsh Terrier   22
Group 2nd   Ch Cathasaigh Music Maestro at Dogct   Manchester Terrier   21
Group 3rd   
Ch Accolade's Run For The Roses
  Airedale Terrier   17
Group 4th    Foxheart's Till You Can't   Fox Terrier (Wire)   16
BPIG    Sno Pond's Sandman   Scottish Terrier   N/A
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Accolade's Run For The Roses




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Benchmark's Best Kept Man




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Zlatapraha X Marks The Spot

Best Puppy In Breed
Zlatapraha X Marks The Spot


Winners Dog: (1-0-0-0)
Zlatapraha X Marks The Spot

Junior Puppy Dog Class
1st Zlatapraha X Marks The Spot



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Glahms Golden Dawn Of Augustine

Best Of Opposite Sex
Fairview Golden Russet

Best Puppy In Breed
Fairview Golden Russet


Winners Dog: (1-0-0-1)
Fairview Golden Russet

Senior Puppy Dog Class
1st Fairview Golden Russet



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Foxheart's Till You Can't



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Foxheart's Till You Can't

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Foxheart's Till You Can't


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Ch Cathasaigh Music Maestro at Dogct

Best Of Opposite Sex
Kairos Queen Of Auradon

Best Puppy In Breed
Kairos Queen Of Auradon

Select Dog
Ch Jetcity I Am The Law



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Kairos Queen Of Auradon

Reserve Winners Bitch
Kairos Padme Amidala

Junior Puppy Bitch Class
1st Kairos Queen Of Auradon

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kairos Padme Amidala


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
GChB Toulin's Why Not Wilbur

Best Of Opposite Sex
Glenroslin's Mike Got A Bike

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Sno Pond's Sandman

Best Puppy In Breed
Sno Pond's Sandman


Winners Dog: (2-2-1-0)
Sno Pond's Sandman

Reserve Winners Dog
Gryndlscot Something To Talk About

Senior Puppy Dog Class
1st Sno Pond's Sandman

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Gryndlscot Something To Talk About


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Glenroslin's Mike Got A Bike

Reserve Winners Bitch
Glenroslin's Angels'Nectar

Junior Puppy Bitch Class
1st Glenroslin's Angels'Nectar

Open Bitch Class
1st Glenroslin's Mike Got A Bike


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Casanova Od Guvernera




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game

Best Of Opposite Sex
Skyehigh's Flames Through The Mist

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Skyehigh's Flames Through The Mist

Best Puppy In Breed
Skyehigh's Flames Through The Mist


Winners Dog: (1-2-1-0)
Skyehigh's Peanut Butter Cup

Senior Puppy Dog Class
1st Skyehigh's Peanut Butter Cup


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sugarlamb's Stylish Cowboy
  Pomeranian   22
Group 2nd   
Ch Xoe's Pretty In Pink
  Pug   19
Group 3rd   
Flolin Bluechip Remington Repeater
  Papillon   15
Group 4th    Huntwood's I'm Still Holding On   Griffon (Brussels)   12
BPIG   
Ch Xoe's Pretty In Pink
  Pug   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Njoy's No Regrets
  Japanese Chin   0
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Lavenderhills The Devil Wears Prada

Best Puppy In Breed
Lavenderhill Sweet Valerie



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Lavenderhill Sweet Valerie

Senior Puppy Bitch Class
1st Lavenderhill Sweet Valerie


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Taja The White Wolf

Best Of Opposite Sex
Sassytails Be Still My Heart For Gentlewinds

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Taja The White Wolf

Best Puppy In Breed
Taja The White Wolf


Winners Dog: (1-1-0-0)
Taja The White Wolf

Junior Puppy Dog Class
1st Taja The White Wolf


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Huntwood's I'm Still Holding On



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Bluebelle's Nora I Adore Ya

Best Puppy In Breed
Ch Bluebelle's Nora I Adore Ya



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
Njoy's Pearls Of Wisdom

Select Bitch
Ch Hin Satori Dazzling Njoy



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Njoy's Pearls Of Wisdom

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Njoy's Pearls Of Wisdom

4-6 Month Bitch Class
1st Njoy's No Regrets


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Flolin Bluechip Remington Repeater

Best Of Opposite Sex
Bluechip Swing Time

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Flolin Bluechip Remington Repeater


Winners Dog: (1-2-0-0)
Flolin Bluechip Remington Repeater

12-18 Month Dog Class
1st Flolin Bluechip Remington Repeater


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Bluechip Swing Time

Reserve Winners Bitch
Angelwing’s Pennies From Heaven

12-18 Month Bitch Class
1st Bluechip Swing Time

Open Bitch Class
1st Angelwing’s Pennies From Heaven


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Sugarlamb's Stylish Cowboy

Best Of Opposite Sex
Of Rutini Sweet Bonarda

Best Puppy In Breed
Of Rutini Sweet Bonarda



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Of Rutini Sweet Bonarda

Reserve Winners Bitch
Sugarlamb's Show Yourself

Senior Puppy Bitch Class
1st Of Rutini Sweet Bonarda

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sugarlamb's Show Yourself


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
Ch Xoe's Pretty In Pink

Best Of Opposite Sex
GChB Broughcastl Billabong

Best Puppy In Breed
Ch Xoe's Pretty In Pink

Select Dog
Ch Northgate's Hush Hush The Boogie Man Is Coming



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Broughcastl Bouchet At Millpond

Junior Puppy Bitch Class
1st Broughcastl Bouchet At Millpond


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Valcopy Tayfield I Am Vengeance



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Honey Glendinning Top Dog
Points
Group 1st   
Sito's Hot Sauce At Grindstone
  Boston Terrier   19
Group 2nd   
Ch Gallopangel Cinnamon Sugar N' Spice
  Dalmatian   18
Group 3rd   
GCh Sanvars Enchantress Of Tiva
  Poodle (Miniature)   16
Group 4th   
Ch Avatars Great Expectations
  Poodle (Standard)   14
BPIG   
Sito's Hot Sauce At Grindstone
  Boston Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Go Go Japanese Akita Yesun Xuli Vans   Japanese Akita   0
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Belle Creek's Born To Love Again




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sito's Hot Sauce At Grindstone

Best Puppy In Breed
Sito's Hot Sauce At Grindstone



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sito's Hot Sauce At Grindstone

Senior Puppy Bitch Class
1st Sito's Hot Sauce At Grindstone


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Periwrinkles Dancing Queen At Wrinkle Ranch

Best Puppy In Breed
Ch Periwrinkles Liquid Gold

Select Bitch
Ch Periwrinkles Liquid Gold


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Agni Ars Michiko

Best Puppy In Breed
Agni Ars Michiko

Select Dog
Ch Rio's Jack Of Diamonds


Winners Dog: (1-0-1-0)
Agni Ars Michiko

Junior Puppy Dog Class
1st Agni Ars Michiko



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Gallopangel Cinnamon Sugar N' Spice

Best Of Opposite Sex
GCh Brightspot Heir Apparent




Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Keesridge’s Bright Light


Winners Dog: (1-0-0-0)
Keesridge’s Bright Light

12-18 Month Dog Class
1st Keesridge’s Bright Light



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Sanvars Enchantress Of Tiva

Best Puppy In Breed
Honey Bear's White Spirit Wave



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Honey Bear's White Spirit Wave

Junior Puppy Bitch Class
1st Honey Bear's White Spirit Wave


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Avatars Great Expectations

Best Of Opposite Sex
Dawin Steal The Scene

Best Puppy In Breed
Dawin Steal The Scene



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Dawin Steal The Scene

Junior Puppy Bitch Class
1st Dawin Steal The Scene


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Fu Yuan Quan She Handschar




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Shente's Schutzu 80 For Brady

Best Of Opposite Sex
Wenrick's N Chopin's Total Surprise


Winners Bitch: (0-1-1-0)
Wenrick's N Chopin's Total Surprise

12-18 Month Bitch Class
1st Wenrick's N Chopin's Total Surprise

4-6 Month Bitch Class
1st Schutzu's Valentina Gambalina


Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Honey Glendinning Top Dog
Points
Group 1st   Ch Robillane's Rebar   German Shepherd Dog   16
Group 2nd   
GChG Runway Down To The River
  Australian Shepherd   15
Group 3rd   
Ghoststar De La Pagaille
  Belgian Shepherd Dog   11
Group 4th   
GChB Byeyo's Gonna Get Me Sum
  Australian Cattle Dog   8
BPIG   
Ghoststar De La Pagaille
  Belgian Shepherd Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Robillane's In Like Flint   German Shepherd Dog   0
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Byeyo's Gonna Get Me Sum




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GChG Runway Down To The River

Best Of Opposite Sex
Morningdove Mistress Of The Grey Hunt

Select Dog
GCh Vulcan's Ahead By A Century



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
Ghoststar De La Pagaille

Best Puppy In Breed
Ghoststar De La Pagaille

Select Bitch
GCh Delapagaille Future Jewel O'Bellsha



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Ghoststar De La Pagaille

Junior Puppy Bitch Class
1st Ghoststar De La Pagaille


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Asset's Never Have I Ever



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Asset's Never Have I Ever

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Asset's Never Have I Ever


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Robillane's Rebar


4-6 Month Dog Class
1st Robillane's In Like Flint



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Kickinauss Rouge Bandito

Best Of Opposite Sex
Asset's N Arklys Undercover Spy

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Kickinauss Rouge Bandito

Best Puppy In Breed
Asset's N Arklys Undercover Spy

Select Dog
GChB Hilltops Best Kept Secret At KL


Winners Dog: (1-1-1-0)
Kickinauss Rouge Bandito

Open Dog Class
1st Kickinauss Rouge Bandito


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Asset's N Arklys Undercover Spy

Junior Puppy Bitch Class
1st Asset's N Arklys Undercover Spy

4-6 Month Bitch Class
1st Arklys All I Want For Christmas


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bizzeeboots New Beginning



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bizzeeboots New Beginning

Open Bitch Class
1st Bizzeeboots New Beginning


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Velvetfog Smokey Robinson

Best Of Opposite Sex
Nitelatches Down The Rabbit Hole



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Nitelatches Down The Rabbit Hole

12-18 Month Bitch Class
1st Nitelatches Down The Rabbit Hole


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By