MBIS MRBIS Am GCH Can GCHG ASCA Ch Runway Down To The River
Australian Shepherd
(Click on breed to view standings)

Call Name: River - (Male)
Owner: Maren Smith & Ellen Matesic
Breeder: Maren Smith & Ellen Matesic
Conformation Handler: Chelby Marling
Website: http://www.runwayaussies.com


 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2023

Dec. 2023 Nov. 2023 Oct. 2023 Sept.2023 Aug. 2023
Breed Ranking: 1 1 1 1 1
Group Ranking: 1 1 1 1 1
All Breed Ranking: 5 4 5 6 7

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
23 19 98 18 7 1   0 1 0 0 1   12352
Win Record - 2023
Show Date
Elora Gorge Kennel Club December 27 to December 29, 2023
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Nancy Popovich 5 (1-2-2-1)
  Group 1st   Nancy Popovich 50
Thursday Best Of Breed   Jocelyne Gagne 6 (1-3-2-1)
  Group 1st   Jocelyne Gagne 50

Show Date
Caledon Kennel Association November 24 to November 26, 2023
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Jo Ann Pavey 3 (0-2-2-0)
Friday Group 2nd   Gloria Kerr 57
  Best Of Breed   Gloria Kerr 3 (0-2-2-0)

Show Date
Aurora & District Kennel Club November 17 to November 19, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best In Show   Claudio De Giuliani 446 *
  Group 1st   Tempest Deptuch 45
  Best Of Breed   Tempest Deptuch 3 (0-3-1-0)
Saturday Group 1st   Mark Johnston 37
  Best Of Breed   Mark Johnston 4 (0-4-1-0)
Friday Best In Show   Stephen Meredith 349 *
  Group 1st   Laurel Deptuch 39
  Best Of Breed   Laurel Deptuch 2 (0-2-1-0)

Show Date
Georgina Kennel & Obedience Club November 10 to November 12, 2023
Day Position   Judge Points
Friday Reserve Best In Show   Anik Primeau 168
  Group 1st   Anik Primeau 31
  Best Of Breed   Anik Primeau 2 (0-1-2-0)

Show Date
Credit Valley Kennel & Obedience Club November 03 to November 05, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Thomas Nesbitt 39
  Best Of Breed   Thomas Nesbitt 4 (2-1-2-0)
Saturday Reserve Best In Show   Charles Olvis 258
  Best Of Breed   Charles Olvis 4 (2-1-2-0)
  Group 1st   Charles Olvis 51
Friday Best Of Breed   Ainslie Mills 3 (2-0-2-0)
  Group 1st   Ainslie Mills 32

Show Date
Trillium Dog Fanciers October 27 to October 29, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Michael Woods (Dr) 6 (2-2-3-0)
  Group 2nd   Michael Woods (Dr) 59
Saturday Best In Show   Espen Engh 488 *
  Best Of Breed   Heather Langfeld 5 (2-1-3-0)
  Group 1st   Heather Langfeld 61
Friday Best Of Breed   Espen Engh 4 (2-1-2-0)
  Group 1st   Espen Engh 58

Show Date
Belleville & District Kennel Club October 20 to October 22, 2023
Day Position   Judge Points
Saturday Best In Show   Paul Lawless 349 *
  Best Of Breed   Paul Lawless 3 (0-2-2-0)
  Group 1st   Paul Lawless 70
Friday Best Of Breed   Karen Day 1 (0-0-2-0)
  Group 3rd   Karen Day 33

Show Date
Wine Country Kennel Club October 13 to October 16, 2023
Day Position   Judge Points
Monday Best In Show   Starr White 151 *
  Group 1st   Tony Vandendool 33
  Best Of Breed   Tony Vandendool 3 (1-2-1-0)
Sunday Best In Show   Guy Jeavons 233 *
  Group 1st   Starr White 41
  Best Of Breed   Starr White 3 (1-2-1-0)
Saturday Group 1st   Ann Felske-Jackman 36
  Best Of Breed   Ann Felske-Jackman 2 (1-1-1-0)
Friday Group 1st   Shawn Nichols 30
  Best Of Breed   Shawn Nichols 6 (1-4-1-1)

Show Date
Nipissing Kennel Club October 07 to October 09, 2023
Day Position   Judge Points
Monday Group 1st   Elaine Whitney 28
  Group 1st   Glen Stark 29
  Best Of Breed   Elaine Whitney 8 (1-3-3-2)
  Best Of Breed   Glen Stark 8 (1-3-3-2)
Sunday Best In Show   Fabian Daza 155 *
  Group 1st   Robert Whitney 34
  Group 1st   Fabian Daza 32
  Best Of Breed   Robert Whitney 7 (0-3-3-2)
  Best Of Breed   Fabian Daza 6 (0-2-3-2)
Saturday Reserve Best In Show   Stephen Dainard 151
  Best Of Breed   Peggy Gutierrez-Otero 7 (0-4-3-1)
  Best Of Breed   Stephen Dainard 7 (0-4-3-1)
  Group 1st   Peggy Gutierrez-Otero 36
  Group 1st   Stephen Dainard 31

Show Date
United Kennel Club September 29 to October 02, 2023
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Lynda Saranchuk 2 (1-0-2-0)
  Group 3rd   Lynda Saranchuk 8
Sunday Group 1st LTD Breed Show Mel Saranchuk 44
  Best Of Breed LTD Breed Show Mel Saranchuk 4 (1-0-2-2)
  Select Dog   Joyce Love N/A
Saturday Best Of Breed   Linda St-Hilaire 5 (1-2-2-1)
  Group 2nd   Linda St-Hilaire 31
Friday Group 1st   Robert Rowbotham 26
  Best Of Breed   Robert Rowbotham 6 (1-4-2-0)

Show Date
Burlington Kennel & Obedience Club September 22 to September 24, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Andrea Robins 44
  Best Of Breed   Andrea Robins 5 (0-3-2-1)
Saturday Select Dog   Philip Wendling N/A
Friday Reserve Best In Show   Wendy Anderson 146
  Group 1st   Wendy Anderson 42
  Group 1st LTD Breed Show Todd Foley 38
  Best Of Breed LTD Breed Show Todd Foley 6 (1-3-2-1)
  Best Of Breed   Wendy Anderson 6 (1-3-2-1)

Show Date
Club Canin Chomedey September 15 to September 17, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best In Show   Roberto Alvarez Marquez 410 *
  Best Of Breed   Raymond Yurick 15 (3-5-4-4)
  Group 1st   Raymond Yurick 81
Saturday Reserve Best In Show   Raymond Yurick 362
  Best Of Breed   Roberto Alvarez Marquez 17 (4-7-3-4)
  Group 1st   Roberto Alvarez Marquez 96
Friday Best In Show   James Reynolds 366 *
  Best Of Breed   Barbara Heal 18 (4-8-3-4)
  Group 1st   Barbara Heal 66

Show Date
Oakville & District Kennel Club September 08 to September 10, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Francesco Cochetti 36
  Best Of Breed   Francesco Cochetti 5 (0-3-3-0)
Saturday Group 2nd   Gerard Cox 50
  Best Of Breed   Gerard Cox 5 (0-3-3-0)
Friday Select Dog   Elizabet Caminade-Lavault N/A

Show Date
Essex County Kennel Club September 02 to September 03, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Lynda Saranchuk 3 (0-0-3-1)
  Best Of Breed   Mary White 3 (0-0-3-1)
  Group 1st   Lynda Saranchuk 10
  Group 1st   Mary White 9
Saturday Best In Show   Mary White 128 *
  Best Of Breed   Mel Saranchuk 3 (0-0-3-1)
  Best Of Breed   Judy McVeigh 3 (0-0-3-1)
  Group 1st   Mel Saranchuk 10
  Group 1st   Judy McVeigh 10

Show Date
Windsor All Breed Training & Tracking Club August 31 to September 01, 2023
Day Position   Judge Points
Friday Group 4th   James Noe 7
  Group 1st   Robert Whitney 10
  Best Of Breed   James Noe 3 (0-0-3-1)
  Best Of Breed   Robert Whitney 3 (0-0-3-1)
Thursday Group 3rd   James Frederiksen 7
  Group 1st   Elaine Whitney 9
  Best Of Breed   James Frederiksen 3 (0-0-3-1)
  Best Of Breed   Elaine Whitney 3 (0-0-3-1)

Show Date
Stormont, Dundas & Glengarry Dog Association August 25 to August 28, 2023
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Sandra Walker 5 (1-3-2-0)
Sunday Group 1st   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 96
  Best Of Breed   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 7 (2-3-2-1)
Saturday Select Dog   Alejandro Rojas Sanchez N/A
Friday Best Of Breed   Denys Janssen 6 (2-3-2-0)
  Group 1st   Denys Janssen 88

Show Date
Markham Kennel Club August 21 to August 23, 2023
Day Position   Judge Points
Wednesday Best Of Breed   Vickie Umpleby 2 (1-1-1-0)
  Group 1st   Vickie Umpleby 26
Tuesday Best Of Breed   Tracie Austen 2 (1-1-1-0)
  Group 1st   Tracie Austen 27

Show Date
St. Catharines & District Kennel & Obedience Club August 18 to August 20, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Best In Show   Patricia Taylor 125
  Group 1st   Patricia Taylor 23
  Best Of Breed   Kim Hamel 4 (0-3-1-1)
Saturday Best In Show   Barbara Arndt 160 *
  Group 1st   Barbara Arndt 25
  Best Of Breed   Barbara Arndt 4 (0-4-1-0)
Friday Group 1st   Joyce Love 24
  Best Of Breed   Joyce Love 4 (0-3-1-1)

Show Date
Edmonton Kennel Club August 10 to August 13, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   John Rowton N/A
Saturday Best Of Breed   Maria Del Rocio Nadal 6 (1-2-3-1)
  Group 3rd   Maria Del Rocio Nadal 30
Friday Best Of Breed   Todd Foley 5 (1-2-2-1)
  Group 2nd   Todd Foley 28
Thursday Best Of Breed   Yvonne Savard 6 (1-2-2-2)
  Group 1st   Yvonne Savard 46

Show Date
Alberta Kennel Club [Summer Classic] August 04 to August 07, 2023
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Rui Oliveira 13 (2-3-5-4)
  Select Dog LTD Breed Show John Burgess N/A
  Group 2nd   Rui Oliveira 74
Sunday Best Of Breed   John Palmer 15 (2-4-6-4)
  Group 2nd   John Palmer 55
Saturday Best Of Breed   Irene Latchford 15 (2-4-6-4)
Friday Select Dog   Aramis (Joy) Lim Jr N/A

Show Date
Club Canin de l'Estrie July 30 to August 01, 2023
Day Position   Judge Points
Tuesday Select Dog   Peter Laventhall-Wolfish N/A
Monday Reserve Best In Show   Olga Gagne 126
  Best Of Breed   Olga Gagne 7 (3-1-1-3)
  Group 1st   Olga Gagne 31

Show Date
Club Canin du Fjord July 29 to July 30, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best In Show   Yvonne Savard 220 *
  Best Of Breed   Marilyn O'Neill 9 (2-4-2-2)
  Group 1st   Marilyn O'Neill 39
Saturday Best In Show   Tony Vandendool 223 *
  Best Of Breed   Yvonne Savard 9 (2-4-2-2)
  Group 1st   Yvonne Savard 36

Show Date
Limestone City Obedience & Kennel Club July 21 to July 23, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Best In Show   Irene Latchford 125
  Group 1st   Tony Monk 21
  Best Of Breed   Tony Monk 4 (1-1-2-1)
Saturday Group 1st   Irene Latchford 23
  Best Of Breed   Irene Latchford 4 (1-1-2-1)
Friday Group 1st   Ed Wild 15
  Best Of Breed   Ed Wild 1 (0-0-2-0)

Show Date
Ontario Breeders Association July 17 to July 20, 2023
Day Position   Judge Points
Thursday Select Dog   Wendy Schira N/A
Wednesday Select Dog   Cheryl Myers-Egerton N/A
Tuesday Select Dog   William Byrne N/A
Monday Select Dog   Judith Byrne N/A

Show Date
Working & Herding Club Of Southern Ontario July 15 to July 15, 2023
Day Position   Judge Points
Saturday Group 2nd   John Rowton 20
  Best Of Breed   John Rowton 6 (1-3-2-1)

Show Date
Kars Dog Club July 13 to July 16, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Shawn Bennett N/A
Friday Reserve Best In Show   Brian Reid 130
  Best Of Breed   Brian Reid 3 (1-1-2-0)
  Group 1st   Brian Reid 15
Thursday Select Dog   Patricia Lanctot N/A

Show Date
London Canine Association July 06 to July 09, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Judi Elford 21
  Best Of Breed   Judi Elford 6 (1-3-3-0)
Saturday Group 1st   Marilyn O'Neill 17
  Best Of Breed LTD Breed Show Kristen Francis 5 (0-2-4-0)
  Best Of Breed   Marilyn O'Neill 6 (2-2-3-0)
  Group 1st LTD Breed Show Kristen Francis 15
Friday Best In Show   Marilyn O'Neill 128 *
  Group 1st   Catherine Barlow 15
  Best Of Breed   Catherine Barlow 3 (1-1-2-0)
Thursday Group 1st   Grant Townsend 10
  Best Of Breed   Grant Townsend 3 (1-1-2-0)

Show Date
Pine Ridge Kennel Club July 03 to July 04, 2023
Day Position   Judge Points
Tuesday Best Of Breed   Robert Denis 1 (0-0-2-0)
  Group 1st   Robert Denis 23
Monday Best In Show   Lucie Paradis (Dr) 184 *
  Best Of Breed   Lucie Paradis (Dr) 1 (0-0-2-0)
  Group 1st   Lucie Paradis (Dr) 29

Show Date
Kawartha Kennel Club July 01 to July 02, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Pamela Bruce 5 (0-2-3-1)
  Group 2nd   Pamela Bruce 32
Saturday Best Of Breed   Mike Jackman 5 (0-1-3-2)
  Group 2nd   Mike Jackman 31

Show Date
Bobcaygeon Kennel Club June 29 to June 30, 2023
Day Position   Judge Points
Friday Group 1st LTD Breed Show Tony Vandendool 31
  Best Of Breed   Olga Gagne 5 (0-1-3-2)
  Best Of Breed LTD Breed Show Tony Vandendool 5 (0-2-2-2)
  Group 2nd   Olga Gagne 36

Show Date
Evangeline Kennel Club June 23 to June 25, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Rita Walker 7 (2-3-2-1)
  Best Of Breed   Darle Heck 7 (2-3-2-1)
  Group 3rd   Rita Walker 24
  Group 1st   Darle Heck 30
Saturday Best In Show   Vickie Umpleby 168 *
  Group 1st   Vickie Umpleby 36
  Best Of Breed   Vickie Umpleby 7 (3-2-3-0)
  Best Of Breed   Eric Liebes (Dr) 7 (2-3-3-0)
Friday Select Dog   John (Fred) Peddie N/A

Show Date
Lady Slipper Kennel Club June 17 to June 18, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Best In Show   Joy Lynne Huntley 126
  Group 1st   Joy Lynne Huntley 25
  Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 7 (1-2-3-2)
  Best Of Breed   Judith Taylor 7 (1-2-3-2)
  Group 1st   Judith Taylor 27
Saturday Best Of Breed   William Byrne 6 (0-1-4-2)
  Best Of Breed   Judith Byrne 6 (0-1-4-2)
  Group 2nd   Judith Byrne 26
  Group 2nd   William Byrne 28

Show Date
Ontario County Kennel Club June 09 to June 11, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Wendy Anderson 34
  Best Of Breed   Wendy Anderson 3 (0-2-2-0)
Saturday Best In Show   Wendy Anderson 256 *
  Group 1st   Wendy Paquette 36
  Best Of Breed   Ron Mahon 3 (0-2-2-0)
Friday Best In Show   Stephen Dainard 211 *
  Group 1st   Pierre Talbot 34
  Best Of Breed   Pierre Talbot 1 (0-0-2-0)

Show Date
Erie Shores Kennel Club June 02 to June 05, 2023
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Jorge Nallem 5 (1-2-2-1)
  Group 2nd   Jorge Nallem 23
Sunday Best Of Breed   Gael Morison 5 (1-2-2-1)
  Group 2nd   Gael Morison 33
Saturday Best Of Breed   Sharon Redmer 6 (1-2-3-1)
  Select Dog LTD Breed Show Anna Hewson N/A
  Group 1st   Sharon Redmer 57
Friday Select Dog   Ramon Podesta N/A

Show Date
Kent Kennel Club May 26 to May 28, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Best In Show   Youngsik Kang 132
  Group 1st   Andrea Robins 16
  Group 1st   Phred Wong 17
  Best Of Breed   Andrea Robins 4 (2-0-2-1)
  Best Of Breed   Phred Wong 4 (2-0-2-1)
Saturday Reserve Best In Show   Phred Wong 129
  Group 1st   Youngsik Kang 14
  Group 1st   Ed Wild 15
  Best Of Breed   Youngsik Kang 3 (1-0-2-1)
  Best Of Breed   Ed Wild 4 (2-0-2-1)
Friday Reserve Best In Show   Gail Forsythe (Dr) 146
  Group 1st   Gail Forsythe (Dr) 19
  Group 1st   Denys Janssen 18
  Best Of Breed   Gail Forsythe (Dr) 3 (1-0-2-1)
  Best Of Breed   Denys Janssen 2 (0-0-2-1)

Show Date
Hochelaga Kennel Club / Club Canin Hochelaga May 19 to May 22, 2023
Day Position   Judge Points
Monday Best In Show   Kristen Francis 214 *
  Best Of Breed   Kristen Francis 5 (0-3-3-0)
  Best Of Breed LTD Breed Show Joanne Fernall 5 (0-2-3-1)
  Group 1st   Kristen Francis 37
  Group 1st LTD Breed Show Joanne Fernall 35
Sunday Best In Show   Elaine Whitney 291 *
  Best Of Breed   Elaine Whitney 7 (0-4-4-0)
  Group 1st   Elaine Whitney 43
Saturday Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 9 (1-5-4-0)
  Group 1st   Joy Lynne Huntley 39
Friday Best Of Breed   Robert Whitney 7 (1-4-3-0)
  Group 2nd   Robert Whitney 31

Show Date
Dartmouth Kennel Club May 13 to May 14, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best In Show   Marilyn O'Neill 149 *
  Reserve Best In Show   Corinne Walker 132
  Best Of Breed   Marilyn O'Neill 10 (1-7-1-2)
  Best Of Breed   Corinne Walker 9 (1-6-1-2)
  Group 1st   Marilyn O'Neill 30
  Group 1st   Corinne Walker 30
Saturday Best Of Breed   Tempest Deptuch 7 (1-4-1-2)
  Best Of Opposite Sex   James Reynolds N/A
  Group 1st   Tempest Deptuch 28

Show Date
Seaway Kennel Club May 05 to May 07, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Lee Steeves 26
  Best Of Breed   Lee Steeves 5 (0-2-3-1)
Saturday Group 1st   Ekarat Sangkunakup 31
  Best Of Breed   Ekarat Sangkunakup 7 (0-4-3-1)
Friday Group 1st   Melody Roth 21
  Best Of Breed   Melody Roth 4 (0-2-2-1)

Show Date
Victoria County Kennel Club April 28 to April 30, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Kathrine Grant 49
  Best Of Breed   Kathrine Grant 12 (2-4-3-4)
Saturday Group 1st   Kim Ramey-Leblanc 45
  Best Of Breed   Kim Ramey-Leblanc 11 (1-5-3-3)
Friday Best Of Breed   Jocelyne Gagne 8 (0-4-2-3)
  Group 1st   Jocelyne Gagne 45

Show Date
Guelph & District Kennel Club April 21 to April 23, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   David Denis 7 (0-4-4-0)
  Group 1st   David Denis 52
Saturday Best Of Breed   Avery Gaudin 8 (0-6-3-0)
  Group 1st   Avery Gaudin 55
Friday Reserve Best In Show   Doug Gaudin 304
  Best Of Breed   Carmen Haller 5 (0-4-2-0)
  Group 1st   Carmen Haller 41

Show Date
Champlain Dog Club April 14 to April 16, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Ron Mahon N/A
  Select Dog   Sandra Lex N/A
Saturday Select Dog   Douglas Anderson N/A
  Select Dog   Michael Gelinas N/A
Friday Best In Show   Sharon Derrick 185 *
  Best Of Breed   Sharon Derrick 8 (1-4-2-2)
  Group 1st   Sharon Derrick 45
  Select Dog   Sandy Gelinas N/A

Show Date
Nickel District Kennel Club April 07 to April 09, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Joy Lynne Huntley 22
  Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 9 (2-2-3-3)
  Select Dog   Lynn White N/A
Saturday Reserve Best In Show   Judy McVeigh 160
  Group 1st   Dana Garcia Tice 26
  Group 1st   Judy McVeigh 25
  Best Of Breed   Dana Garcia Tice 10 (4-3-3-1)
  Best Of Breed   Kathryn Young 11 (4-4-3-1)
Friday Select Dog   Laurel Deptuch N/A

Show Date
Scarborough Kennel Club March 10 to March 12, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Todd Foley 89
  Best Of Breed   Todd Foley 14 (4-6-4-1)
Saturday Select Dog   Kinji Itoi N/A
Friday Best Of Breed   Tony Vandendool 10 (3-5-2-1)
  Group 3rd   Tony Vandendool 47

Show Date
Woodstock & District Canine Association February 24 to February 26, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Best In Show   Gordon Hayburn 292
  Best Of Breed   Pierre Talbot 10 (3-5-2-1)
  Group 1st   Pierre Talbot 53
Saturday Best In Show   Darle Heck 342 *
  Best Of Breed   Darle Heck 13 (3-7-3-1)
  Group 1st   Darle Heck 57
Friday Reserve Best In Show   Yvonne Savard 275
  Best Of Breed   Yvonne Savard 8 (3-3-3-0)
  Group 1st   Yvonne Savard 46

Show Date
Wildwood Kennel Club February 02 to February 05, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Edna Gonzalez-Rubio 13 (3-4-5-2)
  Group 1st   Edna Gonzalez-Rubio 63
Saturday Reserve Best In Show   Ricardo Saldana 393
  Best Of Breed   Ricardo Saldana 13 (1-7-4-2)
  Group 1st   Ricardo Saldana 63
Friday Best Of Breed   Richard Paquette 8 (2-4-2-1)
  Group 2nd   Richard Paquette 52
Thursday Best Of Breed   Maribel Sy 8 (2-4-2-1)
  Group 3rd   Maribel Sy 39

2022

Dec. 2022 Nov. 2022 Oct. 2022 Sept.2022 Aug. 2022
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2022
Show Date
Canadian National Australian Shepherd Association [National] August 06 to August 06, 2022
Day Position   Judge Points
Saturday Winners Dog   Joyce Siddall (12-15-11-14)
  1st Open - Male - Black   Joyce Siddall N/A

Show Date
Societe Canine de Quebec August 05 to August 07, 2022
Day Position   Judge Points
Saturday Winners Dog   Terry Carter (10-8-6-10)
  1st Open Dog Class   Terry Carter N/A
Friday Winners Dog   Corinne Walker (8-10-6-8)
  1st Open Dog Class   Corinne Walker N/A

Show Date
Canadian National Australian Shepherd Association [Regional] August 05 to August 05, 2022
Day Position   Judge Points
Friday Winners Dog   Christian Jouanchicot (9-12-8-13)
  1st Open - Male - Black   Christian Jouanchicot N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
* Group 1st points are included in the BIS total and are displayed here for information purpose only.
Print embed Here
               

Sponsored By