Fort Garry Kennel Club
Sunday, May 26, 2024 - Show-5



Related Results

Conformation

Friday, May 24 (Show-1)
Friday, May 24 (Show-2)
Saturday, May 25 (Show-3)
Saturday, May 25 (Show-4)
Sunday, May 26 (Show-5)

Obedience

Friday, May 24 (Obedience Trial-1)
Saturday, May 25 (Obedience Trial-2)
Sunday, May 26 (Obedience Trial-3)

Rally Obedience

Friday, May 24 (Rally Trial-1)
Saturday, May 25 (Rally Trial-2)
Sunday, May 26 (Rally Trial-3)



Results courtesy of:


-- Diane Fast --
Special 'D' Dalmatians & Whippets
Breeder/Owner/Handler: Diane Fast, Special "D" Dalmatians


Best In Show
Judge: Jocelyne Gagne
Siberian Husky  
GChB Snowmist's Taffy
Points: 145 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Jocelyne Gagne
Schnauzer (Miniature)  
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
Points: 130
Best Puppy In Show
Judge: Jocelyne Gagne
Finnish Lapphund  
Ch Midnight Island's Day Off At Sugarok
Best Baby Puppy In Show
Judge: Jocelyne Gagne
Retriever (Golden)   Innova's Top Fuel








Group 1 - Jocelyne Gagne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Briarstone's Uptown Girl
  Setter (English)   30
Group 2nd   
GCh Shaankata N Clanagroe's All That Is
  Spaniel (American Cocker)   29
Group 3rd   
Ranzfel Serendipity
  Spaniel (English Cocker)   25
Group 4th   
Rickways Born To Rule
  Retriever (Labrador)   23
BPIG   
Ranzfel Serendipity
  Spaniel (English Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Innova's Top Fuel   Retriever (Golden)   0
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Bianca's Let's Dance

Best Of Opposite Sex
Fairhill's Whole Lotta Love


Winners Dog: (1-0-0-1)
Fairhill's Whole Lotta Love

Open Dog Class
1st Fairhill's Whole Lotta Love


Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 4 pts (1-0-2-2)
GChB Goldpaw's Baelfire Making Magic At Bearzden

Best Of Opposite Sex
GChB Scion Begold Moonstruck

Select Dog
Ch Verdoro's Great Gatsby

Select Bitch
Ch Allseasons Joyfull Irish Blessing


Winners Dog: (1-0-2-2)
Creeksidefrm's Drive For Show

12-18 Month Dog Class
1st Creeksidefrm's Drive For Show

4-6 Month Dog Class
1st Innova's Top Fuel


Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 8 pts (2-2-1-4)
Rickways Born To Rule

Best Of Opposite Sex
Rickways I Want You To Want Me

Best Of Winners: (2-2-1-4)
Rickways I Want You To Want Me

Best Puppy In Breed
Rickways I Want You To Want Me

Select Dog
Ch Rickways The Bishop

Select Bitch
Ch Rickways Love At First Sight


Winners Dog: (2-2-1-4)
Rickways I Want You To Want Me

Reserve Winners Dog
Rickways Texas Man

Junior Puppy Dog Class
1st Rickways I Want You To Want Me

Senior Puppy Dog Class
1st Rickways Texas Man


Winners Bitch: (2-2-1-4)
Rickways The Power Of One

Reserve Winners Bitch
Rickways Xquisite In Black

Canadian Bred Bitch Class
1st Rickways The Power Of One

Open Bitch Class
1st Rickways Xquisite In Black

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Roaneden's Turnin' Heads

Best Of Opposite Sex
GCh Roaneden's Windtrieve Sunset Echos



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Briarstone's Uptown Girl



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Moonsetter Riding The Storm To Oakisle

Best Of Opposite Sex
Ch Sassenach Evans DJ Mango Tango Pearl



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
GCh Shaankata N Clanagroe's All That Is

Best Of Opposite Sex
Sebastian's Power Play

Best Puppy In Breed
Sebastian's Power Play


Winners Dog: (2-0-1-1)
Nicolas Romero Moser Dog

Reserve Winners Dog
Blackgem's Diamond At Dagobah

Junior Puppy Dog Class
1st Nicolas Romero Moser Dog

Senior Puppy Dog Class
1st Blackgem's Diamond At Dagobah


Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Ranzfel Serendipity

Best Puppy In Breed
Ranzfel Serendipity


Winners Dog: (2-0-0-0)
Ranzfel Serendipity

Reserve Winners Dog
DutchHill Fortune Favours Bold

Junior Puppy Dog Class
1st Ranzfel Serendipity

Open Dog Class
1st DutchHill Fortune Favours Bold


Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Keypoint's Show You The World

Best Of Opposite Sex
Ch Merry Thoughts Poppy On A Whim



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Rosen's Julyetta

Reserve Winners Bitch
Rosen's Jenessa

12-18 Month Bitch Class
1st Rosen's Julyetta
2nd Rosen's Jenessa





Group 2 - Jocelyne Gagne Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Amahte's Sungura Wawindaji
  Ibizan Hound   18
Group 2nd   
GChB Sunhunde Night Goddess
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   17
Group 3rd   
Ch Lagom's Liberty, Reporting For Duty
  Basset Hound   12
Group 4th   
Winsmith Born To Be Wild At SpecialD
  Whippet   10
BPIG   
Winsmith Born To Be Wild At SpecialD
  Whippet   N/A
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Lagom's Liberty, Reporting For Duty

Best Of Opposite Sex
Ch Orphan Owen v Grunsven



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Waskasoo's Second To None



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Elance Falling Fire

Best Of Opposite Sex
Ch Elance Konza White Rose



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Veena Szana At Serendipity

Open Bitch Class
1st Veena Szana At Serendipity

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GChB Sunhunde Night Goddess

Best Of Opposite Sex
Ch Brandachs Shamorra Blue Moon MLD

Best Puppy In Breed
Doxmors Fight Like A Girl



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Brandachs Storm Warning MLD

Reserve Winners Bitch
Doxmors Fight Like A Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Doxmors Fight Like A Girl
2nd Sunhunde Picture It, Sicily 1922

Open Bitch Class
1st Brandachs Storm Warning MLD

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh LongonLoving's Duck Duck Goose

Best Of Opposite Sex
GrandGables Lil Ms Silver Moon

Best Of Winners: (1-1-1-0)
GrandGables Lil Ms Silver Moon


Winners Dog: (1-1-1-0)
Longonlovings Treasure Island

Open Dog Class
1st Longonlovings Treasure Island


Winners Bitch: (1-1-1-0)
GrandGables Lil Ms Silver Moon

Open Bitch Class
1st GrandGables Lil Ms Silver Moon

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Templedox Satin Doll V Brandachs SL


Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Amahte's Sungura Wawindaji



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Khamsin's Another Perfect Day



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Winsmith Born To Be Wild At SpecialD

Best Of Opposite Sex
Winsmith Used To Be Young At SpecialD

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Winsmith Born To Be Wild At SpecialD

Best Puppy In Breed
Winsmith Born To Be Wild At SpecialD


Winners Dog: (1-1-0-0)
Winsmith Born To Be Wild At SpecialD

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Winsmith Born To Be Wild At SpecialD


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Winsmith Used To Be Young At SpecialD

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Winsmith Used To Be Young At SpecialD





Group 3 - Jocelyne Gagne Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Snowmist's Taffy
  Siberian Husky   14
Group 2nd   
GCh Belnois Stop Right Now Gotta Have Some Fun
  Bernese Mountain Dog   12
Group 3rd   
Ch Baywood Made To Fly
  Portuguese Water Dog   10
Group 4th   
Hi-Tech Chasing My Dream
  Boxer   9
BPIG    Holmrun's Last Chance   Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group    Snowbastian's Shake 'N Bake Baby   Siberian Husky   0
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Belnois Stop Right Now Gotta Have Some Fun

Best Of Opposite Sex
Elsuli's Bud Grant At Afterberner

Best Puppy In Breed
Elsuli's Bud Grant At Afterberner


Winners Dog: (1-0-0-1)
Elsuli's Bud Grant At Afterberner

Senior Puppy Dog Class
1st Elsuli's Bud Grant At Afterberner


Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Hi-Tech Chasing My Dream



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GCh Cassels Redline At Erobern

Best Of Opposite Sex
Holmrun's Last Chance

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Holmrun's Last Chance

Best Puppy In Breed
Holmrun's Last Chance

Select Bitch
GChB dBella's Back To The Fuchsia


Winners Dog: (1-1-0-2)
Holmrun's Last Chance

Senior Puppy Dog Class
1st Holmrun's Last Chance


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Supernova Here Comes the Hotstepper

12-18 Month Bitch Class
1st Supernova Here Comes the Hotstepper

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Strider N Droghedas Evolution

Select Bitch
Ch Longo N Vandelft's Spellbound At Strider



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Baywood Made To Fly



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Idle Down Haters Gonna Hate V Covered Bridge

Best Of Opposite Sex
GCh Lasquite's Inspector Clouseau



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Snowater's Comin' In Hot Too Snowbastian


4-6 Month Bitch Class
1st Snowbastian's Shake 'N Bake Baby

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChS Snowmist's Taffy

Select Bitch
GCh Unicornhill Tattle Tale







Group 4 - Wendy Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
  Schnauzer (Miniature)   23
Group 2nd   
Ch Dunkellers Crown Jewel
  West Highland White Terrier   20
Group 3rd   
GChB YellowBrickRoad Bijou O'Corimar
  Cairn Terrier   9
Group 4th   
Sionnach's Pint Of Harp's
  Irish Terrier   8
BPIG   
Sionnach's Pint Of Harp's
  Irish Terrier   N/A
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Boldwind Amazed By You



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Boldwind Amazed By You

Open Bitch Class
1st Boldwind Amazed By You



Winners Dog: (2-0-0-2)
Amarantine's Fanatical Obsession

Reserve Winners Dog
Blue Reign's Cruisin For A Bruisin

Junior Puppy Dog Class
1st Blue Reign's Cruisin For A Bruisin

12-18 Month Dog Class
1st Amarantine's Fanatical Obsession


Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB YellowBrickRoad Bijou O'Corimar



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sionnach's Pint Of Harp's

Best Puppy In Breed
Sionnach's Pint Of Harp's



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sionnach's Pint Of Harp's

Senior Puppy Bitch Class
1st Sionnach's Pint Of Harp's

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Edbrios King Rollo



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Adrienne's They Won't Forget Me Shawndee


Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines

Best Puppy In Breed
Scandals Country Boy


Winners Dog: (2-0-1-0)
Scandals Country Boy

Reserve Winners Dog
Scandals Harry Bosch

Senior Puppy Dog Class
1st Scandals Country Boy

Open Dog Class
1st Scandals Harry Bosch


Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Tenax Watch Her Soar



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 10 pts (1-4-2-4)
Ch Dunkellers Crown Jewel

Best Of Opposite Sex
Brynmill Best Wager

Best Of Winners: (1-4-2-4)
Brynmill Best Wager

Best Puppy In Breed
Forestfield Coral Reef

Select Dog
GCh Skyehigh's Lord Bixby O'Forestfield

Select Bitch
Ch McRaegan's Here's To High Style


Winners Dog: (1-4-2-4)
Brynmill Best Wager

Open Dog Class
1st Brynmill Best Wager


Winners Bitch: (1-4-2-4)
Windacre A Song In The Ayr At MacTal

Reserve Winners Bitch
Mysticgold's One Drop Too Many

Junior Puppy Bitch Class
1st Forestfield Coral Reef

12-18 Month Bitch Class
1st Mysticgold Funny Girl At MacTal

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mysticgold's One Drop Too Many

Open Bitch Class
1st Windacre A Song In The Ayr At MacTal





Group 5 - Wendy Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Amore's Red Velvet
  Italian Greyhound   19
Group 2nd   
GCh Toykeeper's Repeat Performance
  Miniature Pinscher   18
Group 3rd   
Ch Paradisewing's Walk Through The Fire
  Papillon   16
Group 4th   Ch Puffin N Wind Frankly My Dear   Chinese Crested Dog   15
BPIG    Wind, Enter The Matrix   Chinese Crested Dog   N/A
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Simian Tamarin American Tail


Winners Dog: (1-0-0-0)
Simian Tamarin American Tail

Open Dog Class
1st Simian Tamarin American Tail


Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Beloved's Always Keep Your Diamonds

Best Puppy In Breed
Beloved's Always Keep Your Diamonds

Select Bitch
Ch Chantilly Lace Pretty Face Von Fritz



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Beloved's Always Keep Your Diamonds

Junior Puppy Bitch Class
1st Beloved's Always Keep Your Diamonds

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 9 pts (1-4-3-2)
Ch Puffin N Wind Frankly My Dear

Best Of Opposite Sex
Wind, Enter The Matrix

Best Of Winners: (1-4-3-2)
Wind, A League Of Her Own

Best Puppy In Breed
Wind, Enter The Matrix

Select Dog
Hex's Iconic Louis V

Select Bitch
GChB Rosen's Firefly Serenity


Winners Dog: (1-4-3-2)
Wind N Hex Live From Bourbon Street

Junior Puppy Dog Class
1st Wind N Hex Live From Bourbon Street


Winners Bitch: (1-4-3-2)
Wind, A League Of Her Own

Reserve Winners Bitch
Hex's Just A Little Black Magic

Junior Puppy Bitch Class
1st Wind, A League Of Her Own
2nd Hex's Just A Little Black Magic

Senior Puppy Bitch Class
1st Willowglyn Love You Like A Love Song

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Hex's Laissez Les Bon Temps Rouler

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
That's Carlosas Mystic Opal



Winners Bitch: (0-1-0-0)
That's Carlosas Mystic Opal

Open Bitch Class
1st That's Carlosas Mystic Opal

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Amore's Red Velvet



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Chi's What's The Fuss Gus


Winners Dog: (1-0-0-0)
Chi's What's The Fuss Gus

Open Dog Class
1st Chi's What's The Fuss Gus


Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Toykeeper's Repeat Performance

Best Of Opposite Sex
Ch Toykeeper's Hour Glass



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Paradisewing's Walk Through The Fire



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Pom Beach Kidd`s Marvelous Sabrina






Group 6 - Wendy Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Ashbrook's Maverick From Shainakees
  Keeshond   21
Group 2nd   
GChB SpecialD Harvest Moon
  Dalmatian   20
Group 3rd   
Katzenjammers Dr J Julius
  French Bulldog   19
Group 4th   
GCh Rugerlane That's One Way Of Putin It
  Bulldog   13
BPIG   
Fullofbull's Black Diamond
  French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Apsolutely The Sorcerer's Apprentice   Lhasa Apso   0
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Ch Dalnavert Luvit Kate Spade

Best Of Opposite Sex
Dalnavert Luvit Top Gun

Best Puppy In Breed
Dalnavert Luvit Top Gun


Winners Dog: (2-0-0-1)
Dalnavert Luvit Top Gun

Reserve Winners Dog
Luvit Solstice Kaos At Dalnavert

Senior Puppy Dog Class
1st Dalnavert Luvit Top Gun

Open Dog Class
1st Luvit Solstice Kaos At Dalnavert


Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Lookaway's Rex A Million


Winners Dog: (1-0-0-0)
Lookaway's Rex A Million

12-18 Month Dog Class
1st Lookaway's Rex A Million


Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rugerlane That's One Way Of Putin It



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB SpecialD Harvest Moon



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 5 pts (2-2-2-0)
Ch Katzenjammers Dr J Julius

Best Of Opposite Sex
Fullofbull's Black Diamond

Best Of Winners: (2-2-2-0)
Fullofbull's Black Diamond

Best Puppy In Breed
Fullofbull's Black Diamond

Select Dog
GCh Eagertrieves Brazen Bedazzled


Winners Dog: (2-2-2-0)
Rickways Harry Houdini

Reserve Winners Dog
Katzenjammers Hudson

Junior Puppy Dog Class
1st Rickways Harry Houdini

Open Dog Class
1st Katzenjammers Hudson


Winners Bitch: (2-2-2-0)
Fullofbull's Black Diamond

Reserve Winners Bitch
Rickways Song And Dance

Junior Puppy Bitch Class
1st Fullofbull's Black Diamond

Open Bitch Class
1st Rickways Song And Dance

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Ashbrook's Maverick From Shainakees



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Apsolutely Red Red Whine


Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Sunniva's Working 9-5

Best Of Opposite Sex
Olymbinar's Full Of Chip

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Sunniva's Working 9-5

Best Puppy In Breed
Olymbinar's Full Of Chip


Winners Dog: (1-1-0-0)
Olymbinar's Full Of Chip

Junior Puppy Dog Class
1st Olymbinar's Full Of Chip


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Sunniva's Working 9-5

Canadian Bred Bitch Class
1st Sunniva's Working 9-5

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Safari's Visualart Can't Dim My Shine

Best Puppy In Breed
Elkridge's Brighter Then The Sun



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Elkridge's Brighter Then The Sun

Senior Puppy Bitch Class
1st Elkridge's Brighter Then The Sun

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Qi Yun Chang Le Of Siang Shun Cyuan She

Best Of Opposite Sex
Siang Shun No Che Jiang Hao Siang Shun Cyuan She

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Qi Yun Chang Le Of Siang Shun Cyuan She


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Qi Yun Chang Le Of Siang Shun Cyuan She

Reserve Winners Bitch
Xi Yun Wan Qian

12-18 Month Bitch Class
1st Xi Yun Wan Qian

Open Bitch Class
1st Qi Yun Chang Le Of Siang Shun Cyuan She

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Tyrone Walk This Way With Adominos





Group 7 - Wendy Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Woolkin's Hello World
  Old English Sheepdog   14
Group 2nd   
GCh Headline Prairiepine's Fly With Me At Brackenbrae
  Collie (Smooth)   13
Group 3rd   
GChB Birdwing Seize The Battle At Amarantine
  Beauceron   12
Group 4th   
Ch Boyero You Bloom Me Away
  Bouvier des Flandres   11
BPIG   
Ch Midnight Island's Day Off At Sugarok
  Finnish Lapphund   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Boyero Ziggy Stardust
  Bouvier des Flandres   0
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Birdwing Seize The Battle At Amarantine



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Boyero You Bloom Me Away



4-6 Month Bitch Class
1st Boyero Ziggy Stardust

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Headline Prairiepine's Fly With Me At Brackenbrae



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Midnight Island's Day Off At Sugarok

Best Puppy In Breed
Ch Midnight Island's Day Off At Sugarok



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Woolkin's Hello World



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Immerzu Quenelle

Best Puppy In Breed
Immerzu Quenelle



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Immerzu Quenelle

Reserve Winners Bitch
Immerzu Prime Suspect

Senior Puppy Bitch Class
1st Immerzu Quenelle

Open Bitch Class
1st Immerzu Prime Suspect

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Conspirito Tresta Talisman

Best Puppy In Breed
Conspirito Tresta Talisman


4-6 Month Dog Class
1st Cassbar's For The W


Winners Bitch: (0-1-0-1)
Zesta Seein' Red

Open Bitch Class
1st Zesta Seein' Red

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Nootka's Hard Act To Follow

Best Of Opposite Sex
Nootka's Hand Made Jewel

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Nootka's Hard Act To Follow

Best Puppy In Breed
Nootka's Hard Act To Follow


Winners Dog: (2-1-0-0)
Nootka's Hard Act To Follow

Reserve Winners Dog
Nootka's Highway Man

Junior Puppy Dog Class
1st Nootka's Hard Act To Follow
2nd Nootka's Highway Man


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Nootka's Hand Made Jewel

Junior Puppy Bitch Class
1st Nootka's Hand Made Jewel

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By