Unicornhill Arabian Knight
Siberian Husky
(Click on breed to view standings)

Call Name: - (Male)
Owner:
Breeder:
Handler:
Website:

dog photo
 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2024

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: 5 11 N/A N/A N/A
Group Ranking: 33 126 N/A N/A N/A
All Breed Ranking: 181 749 N/A N/A N/A

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 4 3 0   0 0 0 0 0   207
Win Record - 2024
Show Date
K-W Kennel Club May 18 to May 20, 2024
Day Position   Judge Points
Monday BPIG   Mary White N/A
Sunday Best Puppy In Show   Joy Lynne Huntley N/A
  BPIG   Joyce Love N/A
  Group 2nd   Joyce Love 48
Saturday BPIG   Stephen Dainard N/A
  Group 3rd   Stephen Dainard 38

Show Date
Seaway Kennel Club May 03 to May 05, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Patricia Taylor N/A
  Best Of Breed   Patricia Taylor 0
  BPIG   Patricia Taylor N/A
  Group 3rd   Patricia Taylor 24
Saturday Best Puppy In Show   Honey Glendinning N/A
  Best Puppy In Breed   Lee Anne Bateman N/A
  Best Of Breed   Lee Anne Bateman 0
  BPIG   Lee Anne Bateman N/A
  Group 3rd   Lee Anne Bateman 21
Friday Winners Dog LTD Breed Show Dann Wilson (1-0-0-0)
  Best Puppy In Breed LTD Breed Show Dann Wilson N/A
  Best Of Breed LTD Breed Show Dann Wilson 0
  1st Junior Puppy Dog Class LTD Breed Show Dann Wilson N/A
  Best Puppy In Breed   Honey Glendinning N/A
  Best Of Breed   Honey Glendinning 0
  BPIG LTD Breed Show Dann Wilson N/A
  Group 2nd LTD Breed Show Dann Wilson 31
  BPIG   Honey Glendinning N/A
  Group 2nd   Honey Glendinning 28

Show Date
Nickel District Kennel Club April 05 to April 07, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Show   Robert Whitney N/A
  BPIG   Robert Whitney N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Ron Mahon N/A
  Winners Dog   Robert Whitney (1-2-1-0)
  Best Puppy In Breed   Robert Whitney N/A
  Best Of Winners   Robert Whitney (1-2-1-0)
  Winners Dog   Ron Mahon (1-1-1-0)
  1st Junior Puppy Dog Class   Robert Whitney N/A
  Best Puppy In Breed   Ron Mahon N/A
  Best Of Winners   Ron Mahon (1-1-1-0)
  Best Of Breed   Ron Mahon 3 (1-1-1-0)
  BPIG   Ron Mahon N/A
  Group 2nd   Ron Mahon 17
Saturday Best Puppy In Show   Ron Mahon N/A
  BPIG   Elaine Whitney N/A
  Winners Dog   Elaine Whitney (1-2-1-0)
  Best Puppy In Breed   Elaine Whitney N/A
  Best Of Winners   Elaine Whitney (1-2-1-0)
  1st Junior Puppy Dog Class   Elaine Whitney N/A
  Reserve Winners Dog   Janet Lobb N/A
  Best Puppy In Breed   Janet Lobb N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Janet Lobb N/A
Friday BPIG   Marilyn O'Neill N/A
  BPIG   Joe Lobb N/A
  Reserve Winners Dog   Marilyn O'Neill N/A
  Best Puppy In Breed   Marilyn O'Neill N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Marilyn O'Neill N/A
  Winners Dog   Joe Lobb (1-2-1-0)
  Best Puppy In Breed   Joe Lobb N/A
  Best Of Winners   Joe Lobb (1-2-1-0)
  1st Junior Puppy Dog Class   Joe Lobb N/A

Show Date
Scarborough Kennel Club March 22 to March 24, 2024
Day Position   Judge Points
Saturday Best Baby Puppy In Group   Maribel Sy N/A
Friday Best Baby Puppy In Group   Leyda Perez N/A

Show Date
The Olde York Kennel Club March 08 to March 10, 2024
Day Position   Judge Points
Friday Best Baby Puppy In Group   Ernesto Lara N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By