Neigenuveaux's My Gal Moonbeam
Barbet
(Click on breed to view standings)

Call Name: - (Female)
Owner: Florence Erwin & Norman Fargo
Breeder:
Handler:
Website:

dog photo
 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2017

Dec. 2017 Nov. 2017 Oct. 2017 Sept.2017 Aug. 2017
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2017
Show Date
Cornwall District Kennel Club August 31 to September 03, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday Winners Bitch   Ole Nielsen (2-2-1-1)
Friday Best Puppy In Breed   Michael Shoreman N/A
  Best Of Winners   Michael Shoreman (2-1-1-0)
  Best Of Opposite Sex   Michael Shoreman N/A
  Winners Bitch   Michael Shoreman (2-1-1-0)
Thursday Best Of Opposite Sex   Rosemary Shoreman N/A
  Winners Bitch   Rosemary Shoreman (2-1-1-0)

Show Date
Kilbride & District Kennel Club August 11 to August 13, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Andrew Brown N/A
Saturday Best Puppy In Breed   Erodotus Neofytou N/A
Friday Best Of Winners   Irene Latchford (2-3-1-1)
  Winners Bitch   Irene Latchford (2-3-1-1)
  Best Puppy In Breed LTD Breed Show Peter Machen N/A
  Reserve Winners Bitch LTD Breed Show Peter Machen N/A
  Best Puppy In Breed   Irene Latchford N/A

Show Date
Grey-Bruce Kennel & Obedience Club August 08 to August 10, 2017
Day Position   Judge Points
Thursday Reserve Winners Bitch   John Reeve-Newson (Dr) N/A
  1st Senior Puppy Bitch Class   John Reeve-Newson (Dr) N/A
  Best Puppy In Breed   John Reeve-Newson (Dr) N/A
Wednesday 1st Senior Puppy Bitch Class   Bruce Owen N/A
  Winners Bitch   Thomas Alexander (2-4-1-1)
  BPIG   Thomas Alexander N/A
  1st Senior Puppy Bitch Class   Thomas Alexander N/A
  Best Puppy In Breed   Thomas Alexander N/A
  Best Of Winners   Thomas Alexander (2-4-1-1)
Tuesday Best Puppy In Breed   Mary White N/A
  Best Of Winners   Mary White (1-4-1-1)
  Best Puppy In Breed   Michael Guy N/A
  1st Senior Puppy Bitch Class   Mary White N/A
  1st Senior Puppy Bitch Class   Rita Walker N/A
  Winners Bitch   Mary White (1-4-1-1)

Show Date
Barrie Kennel & Obedience Club August 05 to August 07, 2017
Day Position   Judge Points
Monday 3rd Open Bitch Class   Francois Bernier N/A
  Best Puppy In Breed   Francois Bernier N/A
Sunday Best Puppy In Breed   Tatjana Urek N/A
  3rd Open Bitch Class   Tatjana Urek N/A
Saturday Best Puppy In Breed   David Gilmour N/A
  2nd Open Bitch Class   Carlos Quinones N/A

Show Date
Victoria County Kennel Club April 28 to April 30, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday 2nd Junior Puppy Bitch Class   Lynda Saranchuk N/A
  Reserve Winners Bitch   Lynda Saranchuk N/A
Saturday 2nd Junior Puppy Bitch Class   Mel Saranchuk N/A
  Reserve Winners Bitch   Mel Saranchuk N/A
Friday Reserve Winners Bitch   Kim Ramey-Leblanc N/A
  2nd Junior Puppy Bitch Class   Martin Doherty N/A
  2nd Junior Puppy Bitch Class   Kim Ramey-Leblanc N/A
  Reserve Winners Bitch   Martin Doherty N/A

Show Date
Guelph & District Kennel Club April 21 to April 23, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Junior Puppy Bitch Class   Edgar Bajona N/A
  Reserve Winners Bitch   Edgar Bajona N/A
  Best Puppy In Breed   Edgar Bajona N/A
Saturday Best Puppy In Breed   Fernando Da Costa Maia N/A
  1st Junior Puppy Bitch Class   Fernando Da Costa Maia N/A
  Reserve Winners Bitch   Fernando Da Costa Maia N/A
Friday 1st Junior Puppy Bitch Class   Michael Lanctot N/A
  Reserve Winners Bitch   Patricia Lanctot N/A
  Best Puppy In Breed   Patricia Lanctot N/A
  Reserve Winners Bitch   Michael Lanctot N/A
  Best Puppy In Breed   Michael Lanctot N/A
  1st Junior Puppy Bitch Class   Patricia Lanctot N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By