Nipissing Kennel Club
Sunday, October 8, 2023 - Show-3



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MRBIS BISS Can GChG/MBIS Mex GCh Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
"Jack"
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Owners: Christina Koffman-Heard and John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Fabian Daza
Australian Shepherd  
GChG Runway Down To The River
Points: 155 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Fabian Daza
Newfoundland  
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
Points: 122
Best Puppy In Show
Judge: Fabian Daza
Spaniel (English Cocker)   Meadowset Especially Spicey
Best Baby Puppy In Show
Judge: Fabian Daza
Shiba Inu  
Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'
Best Veteran In Show
Judge: Fabian Daza
French Bulldog  Ch Aristocrafts Rumba








Group 1 - Fabian Daza Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Bounce's It's A Lark!
  Spaniel (English Springer)   34
Group 2nd   
GChS Carnaby Especially Rockette
  Spaniel (English Cocker)   32
Group 3rd   
GCh Lakota Hills Chase
  Pointer (German Short-Haired)   28
Group 4th   
GCh Kriscoland's Pure Serendipity
  Retriever (Labrador)   23
BPIG    Meadowset Especially Spicey   Spaniel (English Cocker)   N/A
Best Veteran In Group   
GCh Perryglen's Making Contact
  Pointer   0
Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Pine Grove's Golden Girl At Last

Best Puppy In Breed
Pine Grove's Golden Girl At Last



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Pine Grove's Golden Girl At Last

Junior Puppy Bitch Class
1st Pine Grove's Golden Girl At Last


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 6 pts (1-2-1-3)
GChS Perryglen's Black Label

Best Of Opposite Sex
Helaura's Copperhead Road

Best Of Winners: (1-2-1-3)
Helaura's Copperhead Road

Select Dog
GChG Seasyde Rapture Of Zephyr

Select Bitch
Ch Perryglen's I'm A Wild Party


Winners Dog: (1-2-1-3)
Helaura's Copperhead Road

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Helaura's Copperhead Road


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 4 pts (1-1-3-0)
GCh Lakota Hills Chase

Best Of Opposite Sex
Karpaten Irbis Chayli Schatzi

Best Of Winners: (1-1-3-0)
Karpaten Irbis Daeg Jaeger


Winners Dog: (1-1-3-0)
Karpaten Irbis Daeg Jaeger

12-18 Month Dog Class
1st Karpaten Irbis Daeg Jaeger


Winners Bitch: (1-1-3-0)
Karpaten Irbis Chayli Schatzi

12-18 Month Bitch Class
1st Karpaten Irbis Chayli Schatzi


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Dakens Sharp Dressed Man




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Briarpatch Lily Of The Valley



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Briarpatch Lily Of The Valley

Canadian Bred Bitch Class
1st Briarpatch Lily Of The Valley


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Ambertru's Mr Boombastic

Best Puppy In Breed
Ambertru's Mr Boombastic

Select Dog
GChEx Ambertru's R U Lonesome Tonight


Winners Dog: (2-0-1-0)
Ambertru's Mr Boombastic

Reserve Winners Dog
Canwin's High Ball Of Guiness

Junior Puppy Dog Class
1st Ambertru's Mr Boombastic

Open Dog Class
1st Canwin's High Ball Of Guiness



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GChG Kriscoland's Pure Serendipity

Best Of Opposite Sex
Rainydaze Let Freedom Reign

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Moonlit's Meet The Press

Best Puppy In Breed
Hunterleigh Beatrix


Winners Dog: (2-2-1-1)
Moonlit's Meet The Press

Reserve Winners Dog
Breckin Asklar Setting The Bar High

12-18 Month Dog Class
1st Breckin Asklar Setting The Bar High

Open Dog Class
1st Moonlit's Meet The Press


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Hunterleigh Beatrix

Reserve Winners Bitch
Castilleja's Mischief Maker At Samphire

Junior Puppy Bitch Class
1st Castilleja's Mischief Maker At Samphire

Senior Puppy Bitch Class
1st Hunterleigh Beatrix


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Roaneden's Shorelander




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Gold-Coast I Got Your Six

Best Of Opposite Sex
Windstar's Inspirational Contraband

Best Puppy In Breed
Windstar's Inspirational Contraband



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChS Carnaby Especially Rockette

Best Of Opposite Sex
Carnaby One And Done

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Meadowset Especially Spicey

Best Puppy In Breed
Meadowset Especially Spicey

Select Dog
GChEx Especially Classic Couture


Winners Dog: (1-1-1-1)
Carnaby One And Done

Junior Puppy Dog Class
1st Carnaby One And Done


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Meadowset Especially Spicey

Junior Puppy Bitch Class
1st Meadowset Especially Spicey


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Bounce's It's A Lark!

Best Of Opposite Sex
GChS Nanjay's Altitude




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Oakglen Forged In Burntriver




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 2 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   13
Group 2nd   
GChB Boru's Surrealism
  Bloodhound   12
Group 3rd   
GChB Aisling's Tiz The Season
  Whippet   11
Group 4th   
Osiris Stars Align At Eretz
  Pharaoh Hound   7
BPIG    Freestyle's Save A Horse MW   Dachshund (Miniature Wire-Haired)   N/A
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Boru's Surrealism




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Snowdancer's It's A Wonderful Life

Best Puppy In Breed
Freestyle's Save A Horse MW


Winners Dog: (2-0-0-0)
Snowdancer's It's A Wonderful Life

Reserve Winners Dog
Freestyle's Save A Horse MW

Senior Puppy Dog Class
1st Freestyle's Save A Horse MW

Open Dog Class
1st Snowdancer's It's A Wonderful Life



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Telkel Every Mile A Memory For ER Dox SL




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Pikkinokka's Topaz Star Sapphire



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Pikkinokka's Topaz Star Sapphire

Reserve Winners Bitch
Soaring Comet Zorra

Canadian Bred Bitch Class
1st Pikkinokka's Topaz Star Sapphire

Open Bitch Class
1st Soaring Comet Zorra


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Quiquen Snow Mesa




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Conestoga & Crossroads Goodbye America



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Osiris Stars Align At Eretz


Winners Dog: (1-0-0-0)
Osiris Stars Align At Eretz

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Osiris Stars Align At Eretz



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (1-0-1-2)
GChS Aisling's Tiz The Season

Best Of Opposite Sex
Ch McCartney's Celestial Phoenix

Best Puppy In Breed
McCartney's Triumphant Reflection

Select Bitch
Ch McCartney's Mirror To The Soul


Winners Dog: (1-0-1-2)
McCartney's Triumphant Reflection

Junior Puppy Dog Class
1st McCartney's Triumphant Reflection



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 3 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
  Newfoundland   17
Group 2nd   
GChEx Dancing Star-Protocol's Time To Dance For DreamOn
  Doberman Pinscher   16
Group 3rd   
GCh Almandeene Chertik Iz Tabakerki
  Black Russian Terrier   13
Group 4th   
GChS Cammcastle's Ima Steinway
  Rottweiler   12
BPIG   
Elleni Blackstone Ringside Gossip And Wine
  Great Dane   N/A
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Du Kalinour Jackson




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Almandeene Chertik Iz Tabakerki




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services

Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services

Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GChS Danetastixs Bust A Move

Best Of Opposite Sex
Witamy's Justified

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Elleni Blackstone Ringside Gossip And Wine

Best Puppy In Breed
Elleni Blackstone Ringside Gossip And Wine


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Witamy's Justified

Open Bitch Class
1st Witamy's Justified


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Weiler's Mr Personality At Hazelwood




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Cammcastle's Ima Steinway




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Lasquite's Nothin But A Goodtime

Best Puppy In Breed
Lasquite's Nothin But A Goodtime

Select Bitch
GCh Komorebi's Don't Just Fly Soar



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Lasquite's Nothin But A Goodtime

Reserve Winners Bitch
Komorebi Shine Bright Like A Diamond

Senior Puppy Bitch Class
1st Lasquite's Nothin But A Goodtime

Canadian Bred Bitch Class
1st Komorebi Shine Bright Like A Diamond


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 4 - Peggy Gutierrez-Otero Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Foxheart Courtesy Of The Red White And Blue
  Fox Terrier (Wire)   9
Group 2nd   
Glahms Secret Rendezvous
  Dandie Dinmont Terrier   7
Group 3rd   
Ch Casanova Od Guvernera
  Welsh Terrier   6
Group 4th   
Ch Erinisle's Autumn Willow
  Soft-Coated Wheaten Terrier   5
BPIG   
Bruno
  Bull Terrier   N/A
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Shannon's Zita



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Shannon's Zita

12-18 Month Bitch Class
1st Shannon's Zita


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Bruno

Best Of Opposite Sex
Lola Montez

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Bruno

Best Puppy In Breed
Bruno


Winners Dog: (1-2-0-0)
Bruno

Junior Puppy Dog Class
1st Bruno


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Lola Montez

Reserve Winners Bitch
DancingB's Dazed And Confused

Junior Puppy Bitch Class
1st Lola Montez

Open Bitch Class
1st DancingB's Dazed And Confused


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Thunderally's What Lola Wants Lola Gets



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Glahms Secret Rendezvous



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Glahms Secret Rendezvous

Open Bitch Class
1st Glahms Secret Rendezvous


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Foxheart Courtesy Of The Red White And Blue

Select Dog
GCh Mazara's The Conductor




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Erinisle's Autumn Willow




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Casanova Od Guvernera




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 5 - Peggy Gutierrez-Otero Top Dog
Points
Group 1st   Ch Pocopayasos Some Like It Hot   Havanese   28
Group 2nd   
Fluke Pom's Kari
  Pomeranian   19
Group 3rd   
Ch Windwater Parkour Traceuse
  Italian Greyhound   17
Group 4th   
GCh Fwaggles Dreamboat V Rustic Ln
  Toy Manchester Terrier   12
BPIG    Amistosa's She's All That   Havanese   N/A
Best Baby Puppy In Group    Misty Meadows Treacle Toffee-PC   Chihuahua (Short Coat)   0
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Exquisite Romeo Ronny

Best Puppy In Breed
Exquisite Romeo Ronny


Winners Dog: (1-0-0-0)
Exquisite Romeo Ronny

Junior Puppy Dog Class
1st Exquisite Romeo Ronny

4-6 Month Dog Class
1st Exquisite Toby



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Glenorchys Fame And Fortune 2nd

Best Puppy In Breed
Mardigrais Tell Me The Tales


Winners Dog: (2-0-0-0)
Glenorchys Fame And Fortune 2nd

Reserve Winners Dog
Mardigrais Tell Me The Tales

Junior Puppy Dog Class
1st Mardigrais Tell Me The Tales

Open Dog Class
1st Glenorchys Fame And Fortune 2nd



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
GCh Arcreya Primrose Raised By Wolves

Select Dog
GChB Moongate's Little Trickster


4-6 Month Dog Class
1st Misty Meadows Treacle Toffee-PC



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Clussexx Coronation Of A King From Sandscape

Best Of Opposite Sex
Clussexx N Sandcastle Born This Way

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Tickitbou's Designed By Louis


Winners Dog: (1-1-1-0)
Tickitbou's Designed By Louis

Open Dog Class
1st Tickitbou's Designed By Louis


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Clussexx N Sandcastle Born This Way

12-18 Month Bitch Class
1st Clussexx N Sandcastle Born This Way


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dachari Dream A Little Dream Of Mee



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 8 pts (1-4-1-3)
Ch Pocopayasos Some Like It Hot

Best Of Opposite Sex
GChEx Oeste's Askin For Kisses

Best Of Winners: (1-4-1-3)
Amistosa's She's All That

Best Puppy In Breed
Amistosa's She's All That

Select Bitch
Ch That's Amyla's Castle On A Cloud


Winners Dog: (1-4-1-3)
Sonrisas I'm Liam

Canadian Bred Dog Class
1st Sonrisas I'm Liam


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 4 pts (1-3-0-1)
Ch Windwater Parkour Traceuse

Best Of Opposite Sex
Ladyday's Guardian of the Galaxy

Best Of Winners: (1-3-0-1)
Ladyday's Into The Mystic

Best Puppy In Breed
Ladyday's Guardian of the Galaxy


Winners Dog: (1-3-0-1)
Ladyday's Guardian of the Galaxy

Senior Puppy Dog Class
1st Ladyday's Guardian of the Galaxy


Winners Bitch: (1-3-0-1)
Ladyday's Into The Mystic

Reserve Winners Bitch
Clandara's Go Ask Alice At Ladyday

12-18 Month Bitch Class
1st Windwater Luminara

Canadian Bred Bitch Class
1st Ladyday's Into The Mystic

Open Bitch Class
1st Clandara's Go Ask Alice At Ladyday

4-6 Month Bitch Class
1st Clandara's I Put A Spell On You At Ladyday


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Fluke Pom's Kari

Best Of Opposite Sex
BR Gladiator’s Shakira

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Fluke Pom's Kari


Winners Dog: (1-1-0-0)
Fluke Pom's Kari

Open Dog Class
1st Fluke Pom's Kari

4-6 Month Dog Class
1st Pinewood's Hit It Out Of The Park


Winners Bitch: (1-1-0-0)
BR Gladiator’s Shakira

12-18 Month Bitch Class
1st BR Gladiator’s Shakira


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Nadals Kitsu



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Nadals Kitsu

12-18 Month Bitch Class
1st Nadals Kitsu


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Fwaggles Dreamboat V Rustic Ln




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Justatitch She's A Little Rascal

Best Puppy In Breed
Justatitch She's A Little Rascal



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Justatitch She's A Little Rascal

Junior Puppy Bitch Class
1st Justatitch She's A Little Rascal


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 6 - Peggy Gutierrez-Otero Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   16
Group 2nd   
GChG Discover Fortune N Glory At Keesbrook
  Keeshond   15
Group 3rd   
GCh Konigliche Eltorro Marcelino
  French Bulldog   14
Group 4th   Ch Pinchou's Princess Buttercup   Chow Chow   9
BPIG    Aery On A Whim For Bibelot   Poodle (Miniature)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'
  Shiba Inu   0
Best Veteran In Group   Ch Aristocrafts Rumba   French Bulldog   0
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Cherokee Legend Jacib's Where's Waldo

Best Of Opposite Sex
Jacib's Firefly Lane Girl At Roxanhaus

Best Puppy In Breed
Jacib's Firefly Lane Girl At Roxanhaus



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Pinchou's Princess Buttercup



4-6 Month Bitch Class
1st Pinchou's Winter Nights


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 4 pts (0-0-4-1)
GCh Konigliche Eltorro Marcelino

Best Of Opposite Sex
Ch Aristocrafts One Slick Hot Chick

Select Dog
GCh Haloridge's Duck Duck Goose At Markel


Veteran Female
Ch Aristocrafts Rumba

4-6 Month Bitch Class
1st Aristocrafts Jenny From The Block


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Daveren's Time Stands Still

Best Of Opposite Sex
GChB Superlative's Queen Isabella




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Discover Fortune N Glory At Keesbrook




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Aery On A Whim For Bibelot

Best Puppy In Breed
Aery On A Whim For Bibelot



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Aery On A Whim For Bibelot

Reserve Winners Bitch
Glow Howling In Trick Or Treat

Junior Puppy Bitch Class
1st Aery On A Whim For Bibelot
2nd LeeAnns Glow Red Hot Flame

Senior Puppy Bitch Class
1st Glow Howling In Trick Or Treat


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Hibiscus Lil' Shiba Inu Not A Fox

Best Of Opposite Sex
GChS Wolfriver's Taiho Koki



4-6 Month Bitch Class
1st Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services


Group 7 - Fabian Daza Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Runway Down To The River
  Australian Shepherd   32
Group 2nd   
GChB Cadwyn Silver Dreams At Glenora
  Welsh Corgi (Pembroke)   25
Group 3rd   
Ch Delta Vom Redwood
  German Shepherd Dog   19
Group 4th   
GChS Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy
  Miniature American Shepherd   16
BPIG   
Ch Cymry Mariner's Legacy
  Welsh Corgi (Pembroke)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Blazing Angel Meilei   Welsh Corgi (Pembroke)   0
Best Veteran In Group   GCh Ramblinbrooks Amazin' Grace   Shetland Sheepdog   0
Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kurpas N Larkspur Leap Of Faith




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 6 pts (0-2-3-2)
GChG Runway Down To The River

Best Of Opposite Sex
Ch Risingstar's A Dream Is A Wish

Best Puppy In Breed
Novacoast No One Compares To You

Select Dog
Ch Aussiezip On A Roll

Select Bitch
Ch Aussiezip Second Alarm



Winners Bitch: (0-2-3-2)
Novacoast No One Compares To You

Reserve Winners Bitch
Aussiezip Midnight Star Baby

Senior Puppy Bitch Class
1st Novacoast No One Compares To You
2nd Aussiezip Majesty N Motion

Canadian Bred Bitch Class
1st Aussiezip Midnight Star Baby


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Casryn's Yippee Kai Yay

Best Puppy In Breed
Casryn's Yippee Kai Yay


Winners Dog: (1-0-0-0)
Casryn's Yippee Kai Yay

Senior Puppy Dog Class
1st Casryn's Yippee Kai Yay



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Delta Vom Redwood

Best Puppy In Breed
Jemma Vom Redwood



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Flair Von Redwood

Reserve Winners Bitch
Jemma Vom Redwood

Senior Puppy Bitch Class
1st Jemma Vom Redwood

Open Bitch Class
1st Flair Von Redwood


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GChG Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy

Best Puppy In Breed
Exquisite's Making Headlines



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Exquisite's Making Headlines

Reserve Winners Bitch
Headline And Chandelier's Dynasty

Junior Puppy Bitch Class
1st Headline And Chandelier's Dynasty

Senior Puppy Bitch Class
1st Exquisite's Making Headlines


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Herdabout 100 Smiles Per Hour

Best Of Opposite Sex
Ch Kecskeri Gyongye Harlee

Best Puppy In Breed
Herdabout The Dust Bunny



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Herdabout The Dust Bunny

Junior Puppy Bitch Class
1st Herdabout The Dust Bunny


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Riverhund Kyon's He Who Must Not Be Named




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
GChB Cadwyn Silver Dreams At Glenora

Best Of Opposite Sex
Ch Tiva Just Dance Corgiband

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Shannon's White Face

Best Puppy In Breed
Ch Cymry Mariner's Legacy

Select Dog
Ch Cymry Mariner's Legacy


Winners Dog: (1-2-2-1)
Shannon's White Face

Open Dog Class
1st Shannon's White Face


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Kendelee's Princess Kicking Up Dust

Reserve Winners Bitch
Ravinel The Black Dahlia

Junior Puppy Bitch Class
1st Kendelee's Princess Kicking Up Dust

Open Bitch Class
1st Ravinel The Black Dahlia

Veteran Female
Ch Ravinel Gabrielle Immortelle

4-6 Month Bitch Class
1st Blazing Angel Meilei


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By