Club Canin du Bas St-Laurent
Sunday, July 9, 2023 - Show-4



Related Results

Conformation

Friday, July 07 (Show-1)
Saturday, July 08 (Show-2)
Saturday, July 08 (Show-3)
Sunday, July 09 (Show-4)
Sunday, July 09 (Show-5)

Obedience

Saturday, July 08 (Obedience Trial-1)
Saturday, July 08 (Obedience Trial-2)
Sunday, July 09 (Obedience Trial-3)
Sunday, July 09 (Obedience Trial-4)

Rally Obedience

Saturday, July 08 (Rally Trial-1)
Saturday, July 08 (Rally Trial-2)
Sunday, July 09 (Rally Trial-3)
Sunday, July 09 (Rally Trial-4)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Stephen Dainard
Shiba Inu  
GChB Satika N Sunojo's Something Special
Points: 149 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Stephen Dainard
Miniature American Shepherd  
GChS Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy
Points: 132
Best Puppy In Show
Judge: Stephen Dainard
French Bulldog  
Ch Masino's Petite Demone!
Best Baby Puppy In Show
Judge: Stephen Dainard
Bouvier des Flandres  
Galheights Go Dutton To Electric Peak
Best Veteran In Show
Judge: Stephen Dainard
Akita  
GCh Ruthdales First Klas
Best Altered In Show
Judge: Stephen Dainard
Siberian Husky  
GCh Sophie's Pearl Dream On Tyler At Belukha








Group 1 - Rick Fehler Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Segre's Time Is Relative
  Spaniel (English Springer)   32
Group 2nd   
Ch Cazaway Enchantress Of Woods
  Weimaraner   30
Group 3rd   
GCh Fieldday Austin Powers
  Retriever (Flat-Coated)   28
Group 4th   
Ch Sagagold Sydney Dancing Queen
  Retriever (Golden)   27
BPIG   
Barbochos Zelda
  Barbet   N/A
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GChEx Roidethule Sire Puz Boucledeau

Best Of Opposite Sex
Barbochos Zelda

Best Puppy In Breed
Barbochos Zelda

Select Dog
GCh Barbochos Mons



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Barbochos Zelda

Junior Puppy Bitch Class
1st Barbochos Zelda


Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Fondcombe King Under The Mountain

Best Of Opposite Sex
Fondcombe Shine To The Moonlight

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Fondcombe King Under The Mountain

Best Puppy In Breed
Fondcombe King Under The Mountain


Winners Dog: (1-1-0-0)
Fondcombe King Under The Mountain

Junior Puppy Dog Class
1st Fondcombe King Under The Mountain


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Fondcombe Shine To The Moonlight

Junior Puppy Bitch Class
1st Fondcombe Shine To The Moonlight


Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Fieldday Austin Powers




Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
Ch Sagagold Sydney Dancing Queen

Best Of Opposite Sex
GChEx Ambertru's I'll Call'M George

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Ambertru's Sandcastle Prince

Best Puppy In Breed
Authentique Lady Juliette

Select Dog
GCh Authentique Romeo


Winners Dog: (1-3-2-1)
Ambertru's Sandcastle Prince

Open Dog Class
1st Ambertru's Sandcastle Prince


Winners Bitch: (1-3-2-1)
Beausoleil Sweet Shiray Yuki

Reserve Winners Bitch
Authentique Lady Juliette

Junior Puppy Bitch Class
1st Authentique Lady Juliette

Open Bitch Class
1st Beausoleil Sweet Shiray Yuki
2nd Authentique Aja La Mysterieuse


Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Labradale Rose Des Bois Fee Morgan

Best Of Opposite Sex
Authentique Hercule The Magnificent

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Authentique La B'elle Etoile Tayga

Best Puppy In Breed
Authentique La B'elle Etoile Tayga


Winners Dog: (1-2-0-1)
Authentique Hercule The Magnificent

Junior Puppy Dog Class
1st Authentique Hercule The Magnificent


Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 3 pts (0-0-1-3)
GCh Tuffntendr A Sketch Of A Little River

Best Of Opposite Sex
GChS Roaneden's Thunderstruck

Select Bitch
Ch RCToller's Amazingly Beautiful




Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
GChB Joie Du Cocker Desiree De Ma Vie

Best Puppy In Breed
Nevaehlea's Uptown Girl @Brimat

Select Bitch
Ch Brimat's Sweet And Spicy



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Nevaehlea's Uptown Girl @Brimat

Reserve Winners Bitch
Gilni's Magie Du Temps

Junior Puppy Bitch Class
1st Nevaehlea's Uptown Girl @Brimat

Senior Puppy Bitch Class
1st Gilni's Magie Du Temps


Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Winfree It's A Bug's Life

Best Of Opposite Sex
Ch Giroflee Vive Attraction




Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Segre's Time Is Relative

Best Of Opposite Sex
Society's Iceman

Best Puppy In Breed
Society's Iceman


Winners Dog: (1-0-0-1)
Society's Iceman

Senior Puppy Dog Class
1st Society's Iceman



Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Leon De L'Amadis




Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Realtas & Sycomore Lady Colette Of Evora



Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Cazaway Enchantress Of Woods

Best Of Opposite Sex
GCh Jewel's Midnight Blu




Class results courtesy of: Pascal Pontois




Group 2 - Rick Fehler Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Comar's River Deep Mountain High
  Whippet   6
Group 2nd   
GCh Telkel Karma Is A Bit Charmed SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   5
Group 3rd   
Ch Deloubelle Viva Las Vegas At First Klas
  Afghan Hound   3
Group 4th   
Ch Cocktail Arya N Carmin MW
  Dachshund (Miniature Wire-Haired)   2
BPIG   
Distingue's The Little Mermaid
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Admindac Diva Feel That Pulse MS
  Dachshund (Miniature Smooth)   0
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Deloubelle Viva Las Vegas At First Klas




Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
E R Dox Sweet & Sour At Distingue

Best Puppy In Breed
Distingue's The Little Mermaid



Winners Bitch: (0-2-0-0)
E R Dox Sweet & Sour At Distingue

Reserve Winners Bitch
Distingue's The Little Mermaid

Junior Puppy Bitch Class
1st Distingue's The Little Mermaid

12-18 Month Bitch Class
1st E R Dox Sweet & Sour At Distingue


Class results courtesy of: Pascal Pontois




4-6 Month Bitch Class
1st Admindac Diva Feel That Pulse MS


Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Cocktail Arya N Carmin MW




Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChS Telkel Karma Is A Bit Charmed SL

Best Of Opposite Sex
Stardust Ive Got A Crush On You SL

Best Puppy In Breed
Stardust Ive Got A Crush On You SL


Winners Dog: (1-0-0-1)
Stardust Ive Got A Crush On You SL

Junior Puppy Dog Class
1st Stardust Ive Got A Crush On You SL



Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Comar's River Deep Mountain High




Class results courtesy of: Pascal Pontois




Group 3 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Napoleo Olive La Coquine
  Saint Bernard   19
Group 2nd   
Ch Skilo Bear's Deluxe Bentley
  Samoyed   18
Group 3rd   
Ch Ruthdales First Klas Centurion Gladiator
  Akita   16
Group 4th   
Ch Kannook Full Eclipse Born At Heska
  Siberian Husky   15
BPIG   
Ch Kannook Full Eclipse Born At Heska
  Siberian Husky   N/A
Best Veteran In Group   
GCh Ruthdales First Klas
  Akita   0
Group 1st (Altered)   
GCh Sophie's Pearl Dream On Tyler At Belukha
  Siberian Husky   0
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ruthdales First Klas Centurion Gladiator



7 & Over Veteran Bitch Class
1st GCh Ruthdales First Klas


Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Ruling Waves At Tonomi Z Snieznej Doliny




Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GChB Belnois On My Way

Best Of Opposite Sex
GChB Sallysvalley Bring On The Bubbly

Best Puppy In Breed
Belnois What A Feeling



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Belnois What A Feeling

Reserve Winners Bitch
Belnois Gaya De Dupas

Junior Puppy Bitch Class
1st Belnois What A Feeling

12-18 Month Bitch Class
1st Belnois Gaya De Dupas

Open Bitch Class
1st Belnois Call The Sweet Shots


Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Bravesouls Sir Davos Devoted Knight

Best Puppy In Breed
Marconian'N Ridgetop Party Never Ends



Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Glitterati Eternal Fire Bird

Best Puppy In Breed
Gatehouse Not Ready To Make Nice Sioul



Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Star Wars Kenobi Des Crinieres De Feu



Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
CrownDane Stronger With You Armani



Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Princesse Deuxieme Rubby Du Lac Beau




Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Napoleo Olive La Coquine




Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Skilo Bear's Deluxe Bentley

Best Of Opposite Sex
Ch Samspirit First Legacy Rose

Best Puppy In Breed
Ch Samspirit First Legacy Rose




Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Kannook Full Eclipse Born At Heska

Best Of Opposite Sex
GCh Laskaroad's Rafale Of Blueberry

Best Puppy In Breed
Kannook Full Eclipse Born At Heska


Sexually Altered Dog Class
1st GCh Sophie's Pearl Dream On Tyler At Belukha

7 & Over Veteran Dog Class
1st GCh Sophie's Pearl Dream On Tyler At Belukha


Winners Bitch: (0-1-1-1)
Kannook The Way Of Vikings Of North

Canadian Bred Bitch Class
1st Kannook The Way Of Vikings Of North

7 & Over Veteran Bitch Class
1st GCh Trinacria's Miss Laska


Class results courtesy of: Pascal Pontois




Group 4 - Rick Fehler Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Jewelbox Amethyste
  Bedlington Terrier   6
Group 2nd   
Ch Maya Just Give Me A Reason
  Airedale Terrier   5
Group 3rd   
Rockledge Mr. Watson Of Griffintown
  Irish Terrier   2
Group 4th   
Ch Adrian's The One And Only Leopold Shawndee
  Russell Terrier   1
BPIG    Misbehavin' Skylark   Fox Terrier (Wire)   N/A
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GCh Maya Just Give Me A Reason

Best Of Opposite Sex
GCh Maya Love Me Anyway

Select Dog
Ch Fairstone Margeline Maverick




Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Jewelbox Amethyste




Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Misbehavin' Skylark

Best Puppy In Breed
Misbehavin' Skylark



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Misbehavin' Skylark

Junior Puppy Bitch Class
1st Misbehavin' Skylark


Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rockledge Mr. Watson Of Griffintown



Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Adrian's The One And Only Leopold Shawndee




Class results courtesy of: Pascal Pontois




Group 5 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
GChG LionKing Blaze Of Glory
  Pekingese   20
Group 2nd   
Chiyoko Mister Miyagi For Chinhooked
  Japanese Chin   19
Group 3rd   
GChB Kellika's King Joshua From Norway
  Papillon   18
Group 4th   GCh That's One Sexy Redhead Eh   Havanese   17
BPIG   
Giroflee Stella Sur Broadway
  Pomeranian   N/A
Best Baby Puppy In Group    Shelby Kung-Fu Panda   Chihuahua (Long Coat)   0
Group 1st (Altered)    Happyhounds Guerrita   Italian Greyhound   0
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 6 pts (0-4-3-0)
GCh Fields Edge Something To Talk About

Best Of Opposite Sex
Havadream She's A Mystery

Best Puppy In Breed
Merania Mariah Carey

Select Dog
GCh Ruler's Thief Of Hearts



Winners Bitch: (0-4-3-0)
Havadream She's A Mystery

Reserve Winners Bitch
Merania Mariah Carey

Junior Puppy Bitch Class
1st Havadream Tiny But Mighty
2nd Merania Hope Sandoval

Senior Puppy Bitch Class
1st Merania Mariah Carey

12-18 Month Bitch Class
1st Havadream She's A Mystery


Class results courtesy of: Pascal Pontois



4-6 Month Dog Class
1st Shelby Kung-Fu Panda



Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh That's One Sexy Redhead Eh




Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 6 pts (2-4-0-1)
GChB Grandepatte Signorina Mistica

Best Of Opposite Sex
Grandepatte Captain Jack Sparrow

Best Of Winners: (2-4-0-1)
Grandepatte Captain Jack Sparrow

Best Puppy In Breed
Grandepatte Captain Jack Sparrow


Winners Dog: (2-4-0-1)
Grandepatte Captain Jack Sparrow

Reserve Winners Dog
Belina's Oscar Nomination

Junior Puppy Dog Class
1st Grandepatte Captain Jack Sparrow

Senior Puppy Dog Class
1st Belina's Oscar Nomination


Winners Bitch: (2-4-0-1)
Happyhounds Xena Warrior Princess

Reserve Winners Bitch
Triskell June 2e

Junior Puppy Bitch Class
1st Happyhounds Xena Warrior Princess
2nd Triskell June 2e

12-18 Month Bitch Class
1st Belina Mila De Lizie

Open Bitch Class
1st Triskell June

Sexually Altered Bitch Class
1st Happyhounds Guerrita


Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-2-0-0)
Chiyoko Mister Miyagi For Chinhooked



Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Kellika's King Joshua From Norway




Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG LionKing Blaze Of Glory




Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh Giroflee Stan Laurel

Best Of Opposite Sex
Giroflee Stella Sur Broadway

Best Puppy In Breed
Giroflee Stella Sur Broadway

Select Dog
GCh Giroflee Baba Au Rhum



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Giroflee Stella Sur Broadway

Senior Puppy Bitch Class
1st Giroflee Stella Sur Broadway


Class results courtesy of: Pascal Pontois




Group 6 - Rick Fehler Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Satika N Sunojo's Something Special
  Shiba Inu   16
Group 2nd   
Ch Sir Georgio Of Windermere
  Bulldog   13
Group 3rd   
GChS Masino's One Hot Cookie
  French Bulldog   9
Group 4th    Valmy's Something To Believe In   Poodle (Standard)   2
BPIG   
Ch Masino's Petite Demone!
  French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Ottervalley Adele Rose Des Bois
  French Bulldog   0
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Sir Georgio Of Windermere

Best Of Opposite Sex
GChB Lady Brianna Of Windemere



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Delenclos Bulldacious Philo-Sophie

Reserve Winners Bitch
Delenclos Jasmine Love

Canadian Bred Bitch Class
1st Delenclos Jasmine Love

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Delenclos Bulldacious Philo-Sophie


Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
GChS Masino's One Hot Cookie

Best Of Opposite Sex
GChB Masino's Petite Demone!

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Masino's The Devil Wears Prada

Best Puppy In Breed
GChB Masino's Petite Demone!

Select Dog
Ch Masino's Dirt Devil


Winners Dog: (1-3-2-1)
Masino's Plein La Vue

Junior Puppy Dog Class
1st Masino's Plein La Vue


Winners Bitch: (1-3-2-1)
Masino's The Devil Wears Prada

Reserve Winners Bitch
Masino's Attache Ta Tuque

Junior Puppy Bitch Class
1st Masino's The Devil Wears Prada

Senior Puppy Bitch Class
1st Konigliche Eltorro Meant To Be Mine

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Masino's Attache Ta Tuque

4-6 Month Bitch Class
1st Ottervalley Adele Rose Des Bois


Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Goldbourne's Golden Phoenix


Winners Dog: (2-0-0-0)
Goldbourne's Golden Phoenix

Reserve Winners Dog
Belmisa Moka The Happy Gentleman

12-18 Month Dog Class
1st Belmisa Moka The Happy Gentleman

Open Dog Class
1st Goldbourne's Golden Phoenix



Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Rick Fehler

Best Of Breed: 0 pts (0-2-0-0)
Valmy's Something To Believe In

Best Puppy In Breed
Valmy's Something To Believe In



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Valmy's Something To Believe In

Junior Puppy Bitch Class
1st Valmy's Something To Believe In


Class results courtesy of: Pascal Pontois

Class results courtesy of: Pascal Pontois


Group 7 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy
  Miniature American Shepherd   44
Group 2nd    Chenard Mademoiselle Lotus   Old English Sheepdog   37
Group 3rd   
GCh Mychazo Lost In The Wood
  Australian Shepherd   36
Group 4th   
Ch Riverside Cuiba You Ain't Seen Muffin Yet
  Welsh Corgi (Pembroke)   23
BPIG    Chenard Mademoiselle Lotus   Old English Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Galheights Go Dutton To Electric Peak
  Bouvier des Flandres   0
Best Veteran In Group   
GCh Vulcan's Take It To The Limit
  Australian Shepherd   0
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 12 pts (1-7-3-2)
GChB Mychazo Lost In The Wood

Best Of Opposite Sex
Ch Please No Bullying

Best Of Winners: (1-7-3-2)
Chahar's 'Twas Foretold

Best Puppy In Breed
Please-NorthSide Antarctica

Select Dog
Ch Northside Can You Leave Your Hat On To Please

Select Bitch
GCh Tadam Bewitched By Boomrang


Winners Dog: (1-7-3-2)
Boomrang King In The North

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Boomrang King In The North

7 & Over Veteran Dog Class
1st GCh Vulcan's Take It To The Limit


Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Tibone Summit Of A Dream


Winners Dog: (1-0-0-0)
Tibone Summit Of A Dream

12-18 Month Dog Class
1st Tibone Summit Of A Dream



Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 6 pts (2-2-2-1)
Nicha Choux de Bruxelles

Best Of Opposite Sex
Nicha Gaspard Sur Glace

Best Of Winners: (2-2-2-1)
Nicha Choux de Bruxelles

Select Dog
GCh Hidalgo Shogun l'Astre de Feu

Select Bitch
GCh LGD Circé Légende de l'Odyssée


Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Passionbc Running Time

Best Of Opposite Sex
Passionbc Show Your Team Pride

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Passionbc Show Your Team Pride


Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Boyero You Bloom Me Away

Best Puppy In Breed
Boyero You Bloom Me Away

Select Bitch
Ch Lumarc Violet A Dream Come True


Winners Bitch: (0-1-0-1)
Boyero You Bloom Me Away

Senior Puppy Bitch Class
1st Boyero You Bloom Me Away


Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Xena Mighty Princess du MontOlympe




Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
De Berthy Ziva d'Agathe Delfis

Best Puppy In Breed
De Berthy Ziva d'Agathe Delfis



Winners Bitch: (0-2-0-0)
De Berthy Ziva d'Agathe Delfis

Reserve Winners Bitch
Deberthy Hydra Luz

Senior Puppy Bitch Class
1st De Berthy Ziva d'Agathe Delfis

Open Bitch Class
1st Deberthy Hydra Luz


Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 6 pts (2-2-1-2)
GChG Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy

Best Of Opposite Sex
GChB Tanasi's Lightly Toasted

Best Of Winners: (2-2-1-2)
Loyaltypaw's Ocean Queen's Revenge

Best Puppy In Breed
Loyaltypaw's Ocean Queen's Revenge

Select Bitch
Ch Stellar's Running For Roses


Winners Dog: (2-2-1-2)
Loyaltypaw's My Cowboy Jeans

Reserve Winners Dog
Hampton Hills Call Me Will

Senior Puppy Dog Class
1st Hampton Hills Call Me Will

Open Dog Class
1st Loyaltypaw's My Cowboy Jeans


Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-2-0-0)
Chenard Mademoiselle Lotus

Best Puppy In Breed
Chenard Mademoiselle Lotus


4-6 Month Dog Class
1st Chenard Cameron


Winners Bitch: (0-2-0-0)
Chenard Mademoiselle Lotus

Junior Puppy Bitch Class
1st Chenard Mademoiselle Lotus


Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Yoho Marley V.D Brederwiede



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Yoho Marley V.D Brederwiede

Reserve Winners Bitch
Miss Louna Star Du Bouleau Blanc

12-18 Month Bitch Class
1st Miss Louna Star Du Bouleau Blanc

Open Bitch Class
1st Yoho Marley V.D Brederwiede


Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GChB Reflet Time For Freestyle

Best Of Opposite Sex
Cathance Emotion

Best Puppy In Breed
Lynphil A Beautiful Lie

Select Dog
Ch Cathance Magikdream Expression



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Cathance Emotion

Reserve Winners Bitch
Lynphil A Beautiful Lie

Senior Puppy Bitch Class
1st Lynphil A Beautiful Lie

Open Bitch Class
1st Cathance Emotion


Class results courtesy of: Pascal Pontois
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Riverside Cuiba You Ain't Seen Muffin Yet

Best Puppy In Breed
Ch Riverside Cuiba You Ain't Seen Muffin Yet

Select Bitch
GCh Joska Kreme De Menthe




Class results courtesy of: Pascal Pontois
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By