SnowyDreams What Lies Ahead RN
Siberian Husky
(Click on breed to view standings)

Call Name: Gambler - (Male)
Owner: Allysha Knapton, Caitlyn Donally, Sarah & Teghyn Kube
Breeder: Sarah & Teghyn Kube
Conformation Handler: Allysha Knapton, Caitlyn Donally
Performance Handler: Allysha Knapton
Website:

 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2019

Dec. 2019 Nov. 2019 Oct. 2019 Sept.2019 Aug. 2019
Breed Ranking: 59 59 57 55 53
Group Ranking: 863 850 801 762 715
All Breed Ranking: 5474 5379 5130 4865 4546

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 0 0   0 0 0 0 0   1
Win Record - 2019
Show Date
Battle River Canine Association October 25 to October 27, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   William Byrne N/A
Friday Select Dog   Catherine Barlow N/A

Show Date
Edmonton Kennel Club August 08 to August 11, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   David Gilmour N/A
  Best Of Breed   David Gilmour 1 (0-0-2-0)
Saturday Select Dog   Raymond Lariviere N/A
  Best Puppy In Breed   Raymond Lariviere N/A

Show Date
Alberta Kennel Club August 02 to August 05, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Opposite Sex   Patricia Nemirovsky de Alsina N/A
Sunday Best Of Breed LTD Breed Show Dan Ericsson 0
  Best Of Opposite Sex   Michael Yates N/A
  Best Puppy In Breed LTD Breed Show Dan Ericsson N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   Carlos Quinones N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Sandy Alexander N/A

Show Date
Grande Prairie Regional Kennel Club June 21 to June 23, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Winners   Thomas Alexander (1-1-3-0)
  Winners Dog   Thomas Alexander (1-1-3-0)
  Best Of Winners   Lee Steeves (1-1-3-0)
  Winners Dog   Lee Steeves (1-1-3-0)
Saturday Best Of Winners   Bruce Fraser (1-1-3-0)
  Winners Dog   Bruce Fraser (1-1-3-0)
  Best Of Winners   Rita Walker (1-1-3-0)
  Winners Dog   Rita Walker (1-1-3-0)
  Best Puppy In Breed   Bruce Fraser N/A

Show Date
Northern Alberta Canine Association May 31 to June 03, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Puppy In Breed   Lew Olson N/A
  Winners Dog   Lew Olson (1-0-1-0)
Sunday Winners Dog   Kim Meredith-Cavanna (4-1-2-0)
Saturday Best Puppy In Breed   Barbara Heal N/A
  Best Of Winners   Barbara Heal (4-1-2-0)
  Winners Dog   Barbara Heal (4-1-2-0)

Show Date
Fort St. John & District Kennel Club May 18 to May 20, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Winners Dog   Jocelyne Gagne (1-0-4-3)
  Winners Dog   Terry Gains (1-0-4-3)
Sunday Winners Dog   Grant Townsend (1-1-3-2)
  Winners Dog   Carmen Haller (1-2-3-3)
Saturday Winners Dog   Michelle Scott (1-3-3-1)
  Winners Dog   Honey Glendinning (1-2-2-3)

Show Date
Battle River Canine Association March 22 to March 24, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Winners   Wendy Hamilton-Petkau (1-5-2-3)
  Winners Dog   Wendy Hamilton-Petkau (1-5-2-3)
Saturday Reserve Winners Dog   Judi Elford N/A
Friday Winners Dog   Francesco Cochetti (2-4-1-4)

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     
Dec. 2019 Nov. 2019 Oct. 2019 Sept.2019 Aug. 2019
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A

2019

Win Record - 2019
Show Date
Red Deer & District Kennel Club April 05 to April 07, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Novice B   Darwin Boles 93.0

Show Date
Battle River Canine Association March 22 to March 24, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Novice B   Gwen Roswell 92.0
Friday Novice B   Christopher Cornell 85.0

     
Print embed Here
               

Sponsored By