Seaway Kennel Club
Monday, September 6, 2021



Related Results


Results courtesy of:

--- MJN Show Services---
Your exhibitor-friendly show services!
Phone: (416) 759-8593
www.mjnshowservices.com


Best In Show
Judge: Barbara Arndt
Fox Terrier (Wire)  
Ch Fleet St Forged At Hampton Court
Points: 118 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Barbara Arndt
Great Dane  
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra
Points: 100
Best Puppy In Show
Judge: Barbara Arndt
Afghan Hound  
Agha Djari White Oleander
Best Baby Puppy In Show
Judge: Barbara Arndt
Eurasier   Naku's I Hear A Symphony








Group 1 - Irene Latchford Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Carnaby It Takes A Village
  Spaniel (English Cocker)   14
Group 2nd   
GCh Danrich On D'Run To Maktawae
  Retriever (Labrador)   13
Group 3rd   
GCh Leasides Dax
  Pointer (German Short-Haired)   10
Group 4th   
GCh Rush's Just Another Werewolf
  Retriever (Flat-Coated)   6
BPIG   
Cezar De Dancas
  Pointer (German Short-Haired)   N/A
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Brackenmoor Royal Finest



Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChB Leasides Dax

Best Of Opposite Sex
GCh Shadowlands Just Like Fire

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Cezar De Dancas

Best Puppy In Breed
Cezar De Dancas


Winners Dog: (1-1-1-1)
Cezar De Dancas

Junior Puppy Dog Class
1st Cezar De Dancas


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Legacyk Whispering Winds

Open Bitch Class
1st Legacyk Whispering Winds

Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rush's Just Another Werewolf



Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
Ch Grayvalley Some Like It Hot

Select Dog
GChS Ambertru's R U Lonesome Tonight


Winners Dog: (1-0-2-0)
Braefield Got My Flash On

Open Dog Class
1st Braefield Got My Flash On


Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Danrich On D'Run To Maktawae

Best Of Opposite Sex
Oaksill Tilly At Cedarbay

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Oaksill Tilly At Cedarbay


Winners Dog: (1-1-1-0)
Cedarbaylabs Arrow

Open Dog Class
1st Cedarbaylabs Arrow


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Oaksill Tilly At Cedarbay

Open Bitch Class
1st Oaksill Tilly At Cedarbay

Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Roaneden's Thunderstruck



Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Aislingcudo Bru Isla Mo Chroi



Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Carnaby It Takes A Village







Group 2 - Barbara Arndt Top Dog
Points
Group 1st   
GCh McCartney's Lavish Dreams
  Whippet   24
Group 2nd   
Ch Ridgeville's Highland Rogue
  Rhodesian Ridgeback   22
Group 3rd    Naku's Grundgetta At Arthayr   Norrbottenspets   19
Group 4th   Ch Gold'n Copper Really And Sincerely   Afghan Hound   17
BPIG   
Agha Djari White Oleander
  Afghan Hound   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Wunder Forgetmenot Glamour Girl
  Whippet   0
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Gold'n Copper Really And Sincerely

Best Puppy In Breed
Agha Djari White Oleander



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Agha Djari White Oleander

Junior Puppy Bitch Class
1st Agha Djari White Oleander

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bushwacker Jagged Little Frill



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bushwacker Jagged Little Frill

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bushwacker Jagged Little Frill

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GCh Chetcote Catch Me If You Can

Best Of Opposite Sex
Chetcote La Parisenne

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Chetcote La Parisenne

Best Puppy In Breed
Chetcote La Parisenne

Select Dog
Ch Virgo Southern Comfort


Winners Dog: (1-2-2-0)
Palakore's Pancho

Open Dog Class
1st Palakore's Pancho


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Chetcote La Parisenne

Reserve Winners Bitch
Chetcote A Little Bit Of Fluff

Junior Puppy Bitch Class
1st Chetcote La Parisenne

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Chetcote A Little Bit Of Fluff

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Leaside's Blaze At Chetcote MS

Best Puppy In Breed
Chetcote The Outlaw


Winners Dog: (2-0-0-0)
Leaside's Blaze At Chetcote MS

Reserve Winners Dog
Chetcote The Outlaw

Junior Puppy Dog Class
1st Chetcote The Outlaw

Open Dog Class
1st Leaside's Blaze At Chetcote MS


Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Endachs Butter Tart

Best Puppy In Breed
Endachs Butter Tart



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Endachs Butter Tart

Senior Puppy Bitch Class
1st Endachs Butter Tart

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Kinderteckel's Smooth Operator SS

Best Of Opposite Sex
Chilcotin's Blue Moon

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Kinderteckel's Smooth Operator SS


Winners Dog: (1-2-0-0)
Kinderteckel's Smooth Operator SS

12-18 Month Dog Class
1st Kinderteckel's Smooth Operator SS


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Chilcotin's Blue Moon

Reserve Winners Bitch
Canis Formula Bia Grandgables

Canadian Bred Bitch Class
1st Chilcotin's Blue Moon

Open Bitch Class
1st Canis Formula Bia Grandgables

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Harambee Kilmarnock CoolBreeze



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Harambee Kilmarnock CoolBreeze

Open Bitch Class
1st Harambee Kilmarnock CoolBreeze

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Baileysong Now N Forever


Winners Dog: (1-0-1-0)
Baileysong Black Granite

Open Dog Class
1st Baileysong Black Granite


Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Naku's Grundgetta At Arthayr

Best Of Opposite Sex
Arthayr C Three Pe Ohhh

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Naku's Grundgetta At Arthayr


Winners Dog: (1-1-0-0)
Arthayr C Three Pe Ohhh

12-18 Month Dog Class
1st Arthayr C Three Pe Ohhh


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Naku's Grundgetta At Arthayr

Open Bitch Class
1st Naku's Grundgetta At Arthayr

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB McCartney's Lavish Dreams

Best Of Opposite Sex
Ch Wunder Forgetmenot Dream Big



4-6 Month Bitch Class
1st Wunder Forgetmenot Glamour Girl





Group 3 - Barbara Arndt Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra
  Great Dane   16
Group 2nd   
GChB Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
  Newfoundland   14
Group 3rd   
GCh A-List Look'n For Love
  Doberman Pinscher   13
Group 4th   
Downeast Drewsar Kwik Hitter
  Portuguese Water Dog   9
BPIG    Tundrafoots Seven Of Nine   Siberian Husky   N/A
Best Baby Puppy In Group    Naku's I Hear A Symphony   Eurasier   0
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh A-List Look'n For Love

Best Of Opposite Sex
Ravalleses I Want It All

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Ravalleses I Want It All


Winners Dog: (1-2-1-0)
Redstone's Get Busy V Aludra

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Redstone's Get Busy V Aludra


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Ravalleses I Want It All

Reserve Winners Bitch
Arkets Whistle Britches

12-18 Month Bitch Class
1st Arkets Whistle Britches

Canadian Bred Bitch Class
1st Ravalleses I Want It All

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Everendeavor Indigo Morning


4-6 Month Dog Class
1st Naku's I Hear A Symphony


Winners Bitch: (0-1-0-1)
Naku's Dark Side Of The Moon

Open Bitch Class
1st Naku's Dark Side Of The Moon

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra

Best Of Opposite Sex
Ch Danetastixs Bust A Move

Best Puppy In Breed
Ch Danetastixs Bust A Move



Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Midnight Lady's Puff The Magic Dragon



Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Downeast Drewsar Kwik Hitter

Best Of Opposite Sex
Skipnstone's Paint It Black

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Downeast Drewsar Kwik Hitter

Select Dog
Ch Del Sur's Northern Mystic At Skipnstone


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Skipnstone's Paint It Black

Reserve Winners Bitch
Portcolborne's Gorilla Bliss

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Portcolborne's Gorilla Bliss

Open Bitch Class
1st Skipnstone's Paint It Black

4-6 Month Bitch Class
1st Skipnstone's That's How She Glows

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Esmonds Canadian Shield

Select Dog
Ch Roxanhaus' Macho Man


Winners Dog: (1-0-1-0)
Esmonds Canadian Shield

Open Dog Class
1st Esmonds Canadian Shield


Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tundrafoots Seven Of Nine

Best Puppy In Breed
Tundrafoots Seven Of Nine



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tundrafoots Seven Of Nine

Junior Puppy Bitch Class
1st Tundrafoots Seven Of Nine





Group 4 - Barbara Arndt Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Fleet St Forged At Hampton Court
  Fox Terrier (Wire)   17
Group 2nd   
GCh Thunderally's Mischevious Casper
  Bull Terrier (Miniature)   15
Group 3rd    Bronwyn Rexroth Here Comes Trouble   Norfolk Terrier   14
Group 4th   
Ch L'End Show Must Be Winner
  Bedlington Terrier   11
BPIG    Rexroth Cup Of Tea   Norfolk Terrier   N/A
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch L'End Show Must Be Winner



Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Foxrun Rose Gold

Best Puppy In Breed
Foxrun Rose Gold



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Foxrun Rose Gold

Senior Puppy Bitch Class
1st Foxrun Rose Gold

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Malajo's Formula For A Drama Devil


Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Thunderally's Mischevious Casper



Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Fleet St Forged At Hampton Court

Best Of Opposite Sex
Foxheart's Whiskey's Fine



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Foxheart's Whiskey's Fine

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Foxheart's Whiskey's Fine

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Gleann Lovely Lolita

Best Of Opposite Sex
Gleann Flashmob Stiubhard

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Gleann Flashmob Stiubhard


Winners Dog: (1-1-0-1)
Gleann Flashmob Stiubhard

Open Dog Class
1st Gleann Flashmob Stiubhard


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Gleann Quite A Doll

Open Bitch Class
1st Gleann Quite A Doll

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Moonshadows Ode To Liberty

Best Of Opposite Sex
Ch Thunder Dragon Ilunari



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Moonshadows Paint It Black

Reserve Winners Bitch
Moonshadows Hi-Lite Pixie Dust

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Moonshadows Paint It Black
2nd Moonshadows Hi-Lite Pixie Dust

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Bronwyn Rexroth Here Comes Trouble

Best Of Opposite Sex
Rexroth Every Cloud Has A Silver Lining

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Bronwyn Rexroth Here Comes Trouble

Best Puppy In Breed
Rexroth Cup Of Tea


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Bronwyn Rexroth Here Comes Trouble

Reserve Winners Bitch
Rexroth Cup Of Tea

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rexroth Cup Of Tea

Open Bitch Class
1st Bronwyn Rexroth Here Comes Trouble

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Foxbend How Sweet It Is



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Foxbend How Sweet It Is

Open Bitch Class
1st Foxbend How Sweet It Is





Group 5 - Irene Latchford Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sassytails I Go Commando
  Chinese Crested   14
Group 2nd    Cempa's Uncorked   Cavalier King Charles Spaniel   10
Group 3rd   
GCh Siosalach's Hammin It Up
  Pug   7
Group 4th    Bluechip Rumble In The Jungle   Papillon   3
BPIG    Deebet's Time To Shine   Toy Manchester Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Gentle Star Lord Of The Rings   Cavalier King Charles Spaniel   0
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Cempa's Uncorked

Best Of Opposite Sex
Cempa Daddy's Little Girl

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Cempa's Uncorked


Winners Dog: (2-1-0-0)
Cempa's Uncorked

Reserve Winners Dog
Legacy Archangel Raphael

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Cempa's Uncorked

Open Dog Class
1st Legacy Archangel Raphael

4-6 Month Dog Class
1st Gentle Star Lord Of The Rings


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Cempa Daddy's Little Girl

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Cempa Daddy's Little Girl

Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 3 pts (3-0-1-0)
GChB Sassytails I Go Commando


Winners Dog: (3-0-1-0)
Fiery Fame Vow Of Love

Reserve Winners Dog
Jean Dark X Is Coming

12-18 Month Dog Class
1st Jean Dark X Is Coming

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Laurelglens U TookMeBySurprise

Open Dog Class
1st Fiery Fame Vow Of Love


Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bluechip Rumble In The Jungle


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bluechip Rumble In The Jungle

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Bluechip Rumble In The Jungle


Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
PekeEasy Anarra Astralla



Winners Bitch: (0-1-0-0)
PekeEasy Anarra Astralla

Open Bitch Class
1st PekeEasy Anarra Astralla

Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GCh Siosalach's Hammin It Up

Best Of Opposite Sex
CurlyQ's Northern Star

Select Dog
Ch Northgates Somebody's Watchin Me


Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Deebet's Time To Shine

Best Of Opposite Sex
Deebet's Time To Bloom

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Deebet's Time To Shine

Best Puppy In Breed
Deebet's Time To Shine


Winners Dog: (1-1-0-0)
Deebet's Time To Shine

Senior Puppy Dog Class
1st Deebet's Time To Shine


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Deebet's Time To Bloom

Senior Puppy Bitch Class
1st Deebet's Time To Bloom





Group 6 - Irene Latchford Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Stormin's Chateaubriand At Foxmoor P'Cherie
  French Bulldog   15
Group 2nd   
Ch WrinkleRanch Fawn Over Moi
  Chinese Shar-Pei   11
Group 3rd   
Ch Invictus Boston Sancho Panza
  Boston Terrier   7
Group 4th   
Idecleir Desiderata Troubadour
  Lhasa Apso   6
BPIG    Fabelhaft Robobull Walkin On Sunshine   French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Barknbwild's Snapple Crackle Pop
  French Bulldog   0
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Invictus Boston Sancho Panza



Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Ch WrinkleRanch Fawn Over Moi

Best Of Opposite Sex
Gumby's Somewhere In Heaven

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Gumby's Somewhere In Heaven

Best Puppy In Breed
Gumby's Somewhere In Heaven


Winners Dog: (2-1-1-0)
Gumby's Ripple Effect

Reserve Winners Dog
Gumby's Stairway To Heaven

Senior Puppy Dog Class
1st Gumby's Stairway To Heaven

12-18 Month Dog Class
1st Gumby's Ripple Effect


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Gumby's Somewhere In Heaven

Senior Puppy Bitch Class
1st Gumby's Somewhere In Heaven

Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Stormin's Chateaubriand At Foxmoor P'Cherie

Best Of Opposite Sex
Fabelhaft Robobull Walkin On Sunshine

Best Puppy In Breed
Fabelhaft Robobull Walkin On Sunshine



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Fabelhaft Robobull Walkin On Sunshine

Reserve Winners Bitch
Barknbwild's A Hard Nut To Crack

Junior Puppy Bitch Class
1st Fabelhaft Robobull Walkin On Sunshine

Senior Puppy Bitch Class
1st Paris Dream Bizzy

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Barknbwild's A Hard Nut To Crack

4-6 Month Bitch Class
1st Barknbwild's Snapple Crackle Pop

Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Idecleir Desiderata Troubadour

Best Of Opposite Sex
Desiderata Idecleir Callista

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Idecleir Desiderata Troubadour


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Desiderata Idecleir Callista

Open Bitch Class
1st Desiderata Idecleir Callista

Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Jax Miss Independent At Sanvar

Best Puppy In Breed
Jax Miss Independent At Sanvar



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Jax Miss Independent At Sanvar

Reserve Winners Bitch
Theory Ryoko

Junior Puppy Bitch Class
1st Theory Ryoko

Senior Puppy Bitch Class
1st Jax Miss Independent At Sanvar

Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Schutzu's Baby Shark

Best Of Opposite Sex
Souyen's In Your Corner

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Schutzu's Baby Shark

Best Puppy In Breed
Schutzu's Baby Shark


Winners Dog: (1-2-0-0)
Schutzu's Baby Shark

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Schutzu's Baby Shark


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Souyen's In Your Corner

Reserve Winners Bitch
Souyen's Social Distance

Senior Puppy Bitch Class
1st Souyen's Social Distance

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Souyen's In Your Corner



Group 7 - Irene Latchford Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Assets Take A Chance On Me
  Border Collie   12
Group 2nd    V The Vom Trienzbachtal   German Shepherd Dog   11
Group 3rd    Windsong Brookdale Even Now   Collie (Rough)   8
Group 4th    Regaloake's Make Me Blush   Shetland Sheepdog   6
BPIG    Sylvan Argent Windsong Lady Danbury   Collie (Rough)   N/A
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Byeyo's Gonna Get Me Sum



Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Ambiance's Movin On Up

Best Of Opposite Sex
Ch Cedarpaws Lady Luck Downunder


Winners Dog: (2-0-0-1)
Ambiance's Movin On Up

Reserve Winners Dog
Northbay Xsell's I Gotta Do It My Way

12-18 Month Dog Class
1st Northbay Xsell's I Gotta Do It My Way

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Ambiance's Movin On Up


Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Assets Take A Chance On Me



Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Windsong Brookdale Even Now

Best Puppy In Breed
Sylvan Argent Windsong Lady Danbury



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Windsong Brookdale Even Now

Reserve Winners Bitch
Sylvan Argent Windsong Lady Danbury

Junior Puppy Bitch Class
1st Sylvan Argent Windsong Lady Danbury

12-18 Month Bitch Class
1st Windsong Brookdale Even Now

Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
V The Vom Trienzbachtal

Best Of Opposite Sex
Ileigh Vom Bergimwald

Best Of Winners: (1-2-0-0)
V The Vom Trienzbachtal

Best Puppy In Breed
Bova Vom Burgimwald


Winners Dog: (1-2-0-0)
V The Vom Trienzbachtal

Open Dog Class
1st V The Vom Trienzbachtal


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Ileigh Vom Bergimwald

Reserve Winners Bitch
Bova Vom Burgimwald

Junior Puppy Bitch Class
1st Bova Vom Burgimwald

Open Bitch Class
1st Ileigh Vom Bergimwald

Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Regaloake's Make Me Blush

Best Of Opposite Sex
Regaloake's Turn It Up At Rivermyst

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Regaloake's Make Me Blush


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Regaloake's Make Me Blush

Reserve Winners Bitch
Regaloake's Mirror Reflection

12-18 Month Bitch Class
1st Regaloake's Mirror Reflection

Open Bitch Class
1st Regaloake's Make Me Blush

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By