Moncton Kennel Club
Saturday, November 12, 2022 - Show-1



Related Results

Obedience

Saturday, November 12 (Obedience Trial-1)
Saturday, November 12 (Obedience Trial-2)
Sunday, November 13 (Obedience Trial-3)
Sunday, November 13 (Obedience Trial-4)

Rally Obedience

Saturday, November 12 (Rally Trial-1)
Saturday, November 12 (Rally Trial-2)
Sunday, November 13 (Rally Trial-3)
Sunday, November 13 (Rally Trial-4)



Results courtesy of:


-- Moncton Kennel Club --


Best In Show
Judge: Glen Stark
Samoyed  
GChS Vanderbilt's Talk About Luck
Points: 160 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Glen Stark
German Shepherd Dog  
GChS Riverryan Just Do It
Points: 142
Best Puppy In Show
Judge: Glen Stark
Havanese   Weatherford's Moonbeam Valentine
Best Veteran In Show
Judge: Glen Stark
Retriever (Golden)  
GCh MeliaGold Thank You My Friend
Best Altered In Show
Judge: Glen Stark
Doberman Pinscher  
GCh ConnQuest Baby I'm A Star








Group 1 - Darle Heck Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sweetwoods Em'Pi'Re State Of Mind
  Setter (Irish)   31
Group 2nd   
GChB Cornadore Branco With Annagh
  Setter (Irish Red & White)   30
Group 3rd   
GChB Clussexx Flying Ace
  Spaniel (Clumber)   28
Group 4th   
GCh Fyreglo's Beyond Our Wildest Dreams
  Retriever (Golden)   27
BPIG   
Ch Ambertru's Star-Lord
  Retriever (Golden)   6
Best Veteran In Group   
GCh MeliaGold Thank You My Friend
  Retriever (Golden)   6
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Roidethule Sire Puz Boucledeau



Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB DuValin Quartz



Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 13 pts (3-6-4-1)
GChS Fyreglo's Beyond Our Wildest Dreams

Best Of Opposite Sex
GCh Nikmor's Does Your Mother Know

Best Of Winners: (4-2-1-0)
Goldiva's Blackjack With Goldrox

Best Puppy In Breed
Ch Ambertru's Star-Lord

Select Dog
Ch Ambertru's Star-Lord


Winners Dog: (4-2-1-0)
Goldiva's Blackjack With Goldrox

Reserve Winners Dog
Foxylane's Thats My Kinda Night

Junior Puppy Dog Class
1st Foxylane's Thats My Kinda Night

Senior Puppy Dog Class
1st Ambertru's Sandcastle Prince

Open Dog Class
1st Goldiva's Blackjack With Goldrox

7 & Over Veteran Dog Class
1st GCh MeliaGold Thank You My Friend

Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Wildknight We Will Always Have Paris



Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Roaneden's Blueprint For Victory

Best Of Opposite Sex
GCh Saltydogs RC Tollers Peachy Keen

Best Puppy In Breed
GCh Roaneden's Blueprint For Victory


Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Cornadore Branco With Annagh

Best Of Opposite Sex
Annagh's Roisin



Winners Bitch: (4-2-1-0)
Annagh's Roisin

Open Bitch Class
1st Annagh's Roisin

Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Sweetwoods Em'Pi'Re State Of Mind



Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GChB Marsuvica's Golden Boy

Best Of Opposite Sex
Brimat's Sweet And Spicy

Best Puppy In Breed
Brimat's Sweet And Spicy

Select Dog
GCh Brimat's This First Star Is Mine



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Brimat's Sweet And Spicy

Reserve Winners Bitch
Brimat's Never Without My Chocolate Baby

Junior Puppy Bitch Class
1st Brimat's Sweet And Spicy

Open Bitch Class
1st Brimat's Never Without My Chocolate Baby

Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Clussexx Flying Ace



Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChB Nonnies Atomic Number Six

Best Of Opposite Sex
Bluestones Georgia On My Mind

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Bluestones Tequila Sal N' Lime


Winners Dog: (1-1-1-0)
Bluestones Tequila Sal N' Lime

12-18 Month Dog Class
1st Bluestones Tequila Sal N' Lime


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Bluestones Georgia On My Mind

Open Bitch Class
1st Bluestones Georgia On My Mind





Group 2 - Michelle Scott Top Dog
Points
Group 1st   
Rhill's Prime Directive At Ashdown MS
  Dachshund (Miniature Smooth)   13
Group 2nd   
GChEx Trumphill's Taking The High Rd
  Rhodesian Ridgeback   12
Group 3rd   Ch Karonika's DevotedDoxie Dudley   Dachshund (Miniature Long-Haired)   10
Group 4th    Shillington So Shoe-Me   Beagle   6
BPIG   
Blomindon's Blessing Of The North Star At Sateda
  Rhodesian Ridgeback   6
Best Veteran In Group   
Ch (Alt) Trumphill's Uncharted Journey
  Rhodesian Ridgeback   6
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
High Noon's Caused A Scene

Best Puppy In Breed
High Noon's Caused A Scene



Winners Bitch: (0-1-0-0)
High Noon's Caused A Scene

Senior Puppy Bitch Class
1st High Noon's Caused A Scene

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Shillington So Shoe-Me

Best Of Opposite Sex
GCh Lemonladies Peter


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 3 pts (0-0-3-1)
Ch Karonika's DevotedDoxie Dudley

Best Of Opposite Sex
Ch ER Dox Un Vrai Bijou

Select Dog
Ch Rabows Smoky Quart'z ML



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Rhill's Prime Directive At Ashdown MS


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Telkel Every Mile A Memory For ER Dox SL

Select Dog
GChB Aviance Luna Caprese An Army Of One L



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Icycold Fifth Avenue Wickkid Bling







Group 3 - Michelle Scott Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Vanderbilt's Talk About Luck
  Samoyed   17
Group 2nd   
GCh Soul Of Angels Camry
  Alaskan Malamute   14
Group 3rd   
Ch Adria N Ensigns Odessa At Elharlen
  Boxer   11
Group 4th   Ch Karleo's Pyradigm Reflections   Great Pyrenees   10
BPIG    Vanderbilt's Country Boy   Samoyed   6
Best Veteran In Group   
GCh Lagarada's Celtic Magic
  Great Dane   6
Group 1st (Altered)   
GCh ConnQuest Baby I'm A Star
  Doberman Pinscher   0
Group 2nd (Altered)    Morwen Du Bois Du Crepuscule   Alaskan Malamute   0
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Soul Of Angels Camry

Best Of Opposite Sex
Ch Ans Enearian Ed Jay

Best Puppy In Breed
Integrity Silverdream Mother Trucker


Winners Dog: (4-2-1-0)
Integrity Silverdream Mother Trucker

Senior Puppy Dog Class
1st Integrity Silverdream Mother Trucker

Sexually Altered Dog Class
1st Moriarty Sukkai du Bois du Crepuscule


Sexually Altered Bitch Class
1st Morwen Du Bois Du Crepuscule

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Adria N Ensigns Odessa At Elharlen



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Pine Ridge's The Perfect Shot



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch ConnQuest Sweet Charmer



Sexually Altered Bitch Class
1st GCh ConnQuest Baby I'm A Star

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
EverEndeavor Urbosa's Fury Kira



Winners Bitch: (0-1-0-0)
EverEndeavor Urbosa's Fury Kira

Open Bitch Class
1st EverEndeavor Urbosa's Fury Kira




7 & Over Veteran Dog Class
1st GCh Lagarada's Celtic Magic


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Karleo's Pyradigm Reflections



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Homeport Maritime Command

Best Of Opposite Sex
GCh Daybreaker's Forget Me Not



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Homeport Chartered Cruise

12-18 Month Bitch Class
1st Homeport Chartered Cruise

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Steinplatz Olivia Das Ferkel

Best Of Opposite Sex
Steinplatz Oakheart

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Steinplatz Olivia Das Ferkel

Best Puppy In Breed
Steinplatz Olivia Das Ferkel


Winners Dog: (1-3-0-0)
Steinplatz Oakheart

Junior Puppy Dog Class
1st Steinplatz Oakheart


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Steinplatz Olivia Das Ferkel

Reserve Winners Bitch
Steinplatz North Star Winnie

Junior Puppy Bitch Class
1st Steinplatz Olivia Das Ferkel

12-18 Month Bitch Class
1st Steinplatz North Star Winnie

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Stonerose Rocket Girl

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GChS Vanderbilt's Talk About Luck

Best Of Opposite Sex
Vanderbilt's Country Boy

Best Of Winners: (4-2-1-0)
Vanderbilt's Country Boy

Best Puppy In Breed
Vanderbilt's Country Boy


Winners Dog: (4-2-1-0)
Vanderbilt's Country Boy

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's Country Boy


Winners Bitch: (4-2-1-0)
Vanderbilt's Starlight Snowbright

Junior Puppy Bitch Class
1st Vanderbilt's Starlight Snowbright





Group 4 - Darle Heck Top Dog
Points
Group 1st   
Sunjoy's Gingerbread Man
  Dandie Dinmont Terrier   8
Group 2nd   Ch Upthecreek Is Sentimental   Cairn Terrier   6
Group 3rd   GCh Varekai Besala Mientras Vuela   Staffordshire Bull Terrier   4
Group 4th    Inglewood's Rowan In The Deep   Norfolk Terrier   3
BPIG    Inglewood's Rowan In The Deep   Norfolk Terrier   6
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Upthecreek Is Sentimental

Best Puppy In Breed
Upthecreek's Golden Girl By Lochlomond


Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Sunjoy's Gingerbread Man

Best Of Opposite Sex
Ch Glahms Golden Moonbeam


Winners Dog: (1-0-0-1)
Sunjoy's Gingerbread Man

Open Dog Class
1st Sunjoy's Gingerbread Man


Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Inglewood's Rowan In The Deep

Best Puppy In Breed
Inglewood's Rowan In The Deep


Winners Dog: (1-0-0-0)
Inglewood's Rowan In The Deep

Senior Puppy Dog Class
1st Inglewood's Rowan In The Deep


Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Newvista's Hey There Georgie Girl

Best Of Opposite Sex
Caudlewoods Thunderstruck

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Caudlewoods Thunderstruck

Best Puppy In Breed
Caudlewoods Thunderstruck


Winners Dog: (1-1-0-1)
Caudlewoods Thunderstruck

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Caudlewoods Thunderstruck


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Caudlewood KC Diamond

12-18 Month Bitch Class
1st Caudlewood KC Diamond

Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Varekai Besala Mientras Vuela







Group 5 - Nancy Tibben Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Gardine Don't Stop Believing
  Chinese Crested Dog   24
Group 2nd   Ch Londoncor Kensington   Cavalier King Charles Spaniel   22
Group 3rd    Weatherford's Moonbeam Valentine   Havanese   11
Group 4th   
Ch Chriscendo Cardiac Arrest
  Pomeranian   10
BPIG    Weatherford's Moonbeam Valentine   Havanese   6
Best Altered In Group    Mardigrais Music Master   Cavalier King Charles Spaniel   0
Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 10 pts (1-4-3-3)
Ch Londoncor Kensington

Best Of Opposite Sex
GChG Alderglen Siren Song

Best Of Winners: (1-4-3-3)
Miletree Magnolia At Shirmont

Select Dog
Ch Amitola Tyee Isha


Canadian Bred Dog Class
1st Mardigrais Brunswick Dancing In The Streets

Sexually Altered Dog Class
1st Mardigrais Music Master

Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Gardine Don't Stop Believing

Best Of Opposite Sex
Denali's Have Your Cake And Eat It 2

Best Puppy In Breed
Denali's Have Your Cake And Eat It 2



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Denali's Have Your Cake And Eat It 2

Junior Puppy Bitch Class
1st Denali's Have Your Cake And Eat It 2

Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Weatherford's Moonbeam Valentine

Best Puppy In Breed
Weatherford's Moonbeam Valentine



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Weatherford's Moonbeam Valentine

Senior Puppy Bitch Class
1st Weatherford's Moonbeam Valentine

Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Chriscendo Cardiac Arrest

Best Puppy In Breed
Ch Chriscendo Cardiac Arrest



Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Annadeans Toby The Tuffy

Best Puppy In Breed
Annadeans Toby The Tuffy


Winners Dog: (1-0-0-0)
Annadeans Toby The Tuffy

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Annadeans Toby The Tuffy


Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Fwaggles Wonderstruck V Rustic Lane



Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Yorkselite Slava







Group 6 - Ben Wasylyshen Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Briarside The Favourite One
  Poodle (Standard)   24
Group 2nd   
GChB Wolfriver's Taiho Koki
  Shiba Inu   17
Group 3rd   Ch Bluemount Gold From The Sky   French Bulldog   13
Group 4th   GCh Jempaws Healing Broken Hearts Mender   Shih Tzu   11
BPIG   
Napoli Arctic Ice Breaker-LeeAnns
  Poodle (Miniature)   6
Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Bluemount Gold From The Sky

Select Dog
GChB Celtmacbhaid I Got You Babe



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
EastOzeans Let Your Dreams Set Sail



Winners Bitch: (0-1-0-0)
EastOzeans Let Your Dreams Set Sail

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st EastOzeans Let Your Dreams Set Sail

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GChB Southcar's Stormwatcher At Bijzondere



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Jo-Lyn's Smoke N' Mirrors

Reserve Winners Bitch
Discover Keesbrook's Pandora

12-18 Month Bitch Class
1st Discover Keesbrook's Pandora

Open Bitch Class
1st Jo-Lyn's Smoke N' Mirrors

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
Napoli Arctic Ice Breaker-LeeAnns

Best Of Opposite Sex
GCh Idris Signet Shining One

Best Puppy In Breed
Napoli Arctic Ice Breaker-LeeAnns

Select Dog
GCh Belcourt Winter Collection


Winners Dog: (2-0-1-1)
Napoli Arctic Ice Breaker-LeeAnns

Reserve Winners Dog
Kandansk Wolfman

Junior Puppy Dog Class
1st Napoli Arctic Ice Breaker-LeeAnns
2nd Kandansk Wolfman


Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 6 pts (4-2-1-0)
GChB Briarside The Favourite One

Best Of Opposite Sex
Shuvaloff Pola Of Nicheka

Best Of Winners: (4-2-1-0)
Shuvaloff Pola Of Nicheka

Best Puppy In Breed
AMH's Dance To The Music


Winners Dog: (4-2-1-0)
Chirripo Killer Whale

Reserve Winners Dog
Argentan's Platinum Overdrive

Junior Puppy Dog Class
1st Sunstone's The Lone Ranger

Senior Puppy Dog Class
1st Argentan's Platinum Overdrive

12-18 Month Dog Class
1st Chirripo Killer Whale
2nd Epic Quest's Make You Stop N Stare


Winners Bitch: (4-2-1-0)
Shuvaloff Pola Of Nicheka

Reserve Winners Bitch
AMH's Dance To The Music

Junior Puppy Bitch Class
1st AMH's Dance To The Music

12-18 Month Bitch Class
1st Shuvaloff Pola Of Nicheka

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 3 pts (0-1-3-0)
GChS Wolfriver's Taiho Koki

Best Of Opposite Sex
Dckin's Huwezi Fuli At Sealaska

Select Dog
Ch Urajiro Hevi Kabiza Kion At Sealaska



Winners Bitch: (4-2-1-0)
Dckin's Huwezi Fuli At Sealaska

Open Bitch Class
1st Dckin's Huwezi Fuli At Sealaska



Winners Dog: (4-2-1-0)
Halo's Better Watch Out Here I Come

Junior Puppy Dog Class
1st Halo's Better Watch Out Here I Come


Winners Bitch: (4-2-1-0)
Halo's Olympian Goddess Of Wisdom N War

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Halo's Olympian Goddess Of Wisdom N War



Group 7 - Nancy Tibben Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Riverryan Just Do It
  German Shepherd Dog   37
Group 2nd   
GCh Dreamchaser's You Had Me At Hello
  Bearded Collie   31
Group 3rd   
GCh Kyon's Heidi Perledatter
  Norwegian Buhund   28
Group 4th   
GCh Omega's Divine Right
  Collie (Rough)   27
BPIG   
Stonepillar's Precious Jewel
  Bouvier des Flandres   6
Group 1st (Altered)   
GCh Curig FaerieTale Keltic Magick
  Welsh Corgi (Pembroke)   0
Group 2nd (Altered)   Ch Malka's Silver Sails   Australian Shepherd   0
Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 9 pts (2-4-3-1)
GCh Kiawah's Take Your Time

Best Of Opposite Sex
Ch Amadore New Star

Best Of Winners: (2-4-3-1)
Northbay Xsell Spur Of The Moment

Best Puppy In Breed
Northbay Xsell Spur Of The Moment

Select Dog
GChS Cowboy's Locked And Loaded


Winners Dog: (2-4-3-1)
Enroute's To The Cookout

Reserve Winners Dog
Garrison's God Of War And Mischief

12-18 Month Dog Class
1st Enroute's To The Cookout

Canadian Bred Dog Class
1st Garrison's God Of War And Mischief


Winners Bitch: (2-4-3-1)
Northbay Xsell Spur Of The Moment

Reserve Winners Bitch
Malka's From The Ashes

Junior Puppy Bitch Class
1st Northbay Xsell Spur Of The Moment

Senior Puppy Bitch Class
1st Malka's From The Ashes

Open Bitch Class
1st TBK's Penny Heartbreaker
2nd Novacoast Living On The Edge

Sexually Altered Bitch Class
1st Ch Malka's Silver Sails

Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GChB Dreamchaser's You Had Me At Hello

Best Puppy In Breed
Cameron's My Fair Lady

Select Bitch
GCh Cameron's Blythe Spirit



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Cameron's My Fair Lady

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Cameron's My Fair Lady

Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Chantryile Legend

Best Puppy In Breed
Ch Chantryile Legend



Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Stonepillar's Precious Jewel

Best Puppy In Breed
Stonepillar's Precious Jewel



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Stonepillar's Precious Jewel

Junior Puppy Bitch Class
1st Stonepillar's Precious Jewel

Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChB Omega's Divine Right

Select Bitch
Ch Omega Anjay's L'il Blue Gem



Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Maplemyst Chasing Waves In Fundy

Best Of Opposite Sex
Maplemyst Heading For The Hill

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Maplemyst Chasing Waves In Fundy


Winners Dog: (1-1-0-0)
Maplemyst Chasing Waves In Fundy

Canadian Bred Dog Class
1st Maplemyst Chasing Waves In Fundy


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Maplemyst Heading For The Hill

Open Bitch Class
1st Maplemyst Heading For The Hill

Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
GChS Riverryan Just Do It

Best Of Opposite Sex
GCh Tazzman's Sunshine At Midnight

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Aspin Von Sealand

Best Puppy In Breed
Helwinn's Country Music

Select Dog
GCh Riverryan's Fiery Spirit


Winners Dog: (1-2-2-1)
Vincent Von Tendyk

Junior Puppy Dog Class
1st Vincent Von Tendyk


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Aspin Von Sealand

Reserve Winners Bitch
Helwinn's Country Music

Junior Puppy Bitch Class
1st Helwinn's Country Music

Canadian Bred Bitch Class
1st Aspin Von Sealand

Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Riverside Easy On The Eyes U R Dapper

Best Of Opposite Sex
Keecams Amazing Delight At Riverside

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Riverside Easy On The Eyes U R Dapper

Best Puppy In Breed
Riverside Easy On The Eyes U R Dapper

Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Herdabout The Way You Sparkle At Eastecho


Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Kyon's Heidi Perledatter



Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Dury Voe Double Double

Best Of Opposite Sex
GCh Charmedones Cover Girl



Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GChEx Vastgota Canadian Giiwedin IT

Best Of Opposite Sex
Ch Alkemi Daisy Bell LT

Select Bitch
Ch Vastgota Irish Clover ST



Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
East Dawns Spanish Paprika

Best Of Opposite Sex
Edgebrook's Zorro's Revenge

Best Of Winners: (1-2-0-0)
East Dawns Spanish Paprika

Best Puppy In Breed
East Dawn's Quoth The Rehvin


Winners Dog: (1-2-0-0)
Edgebrook's Zorro's Revenge

Canadian Bred Dog Class
1st Edgebrook's Zorro's Revenge


Winners Bitch: (1-2-0-0)
East Dawns Spanish Paprika

Reserve Winners Bitch
East Dawn's Quoth The Rehvin

Junior Puppy Bitch Class
1st East Dawn's Quoth The Rehvin

Open Bitch Class
1st East Dawns Spanish Paprika

Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Curig CuSithe Chardi Kala Vibe



Sexually Altered Bitch Class
1st GCh Curig FaerieTale Keltic Magick

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By