Red Deer & District Kennel Club
Saturday, October 8, 2022



Related Results

Obedience

Friday, October 07 (Obedience Trial-1)
Saturday, October 08 (Obedience Trial-2)
Sunday, October 09 (Obedience Trial-3)

Rally Obedience

Friday, October 07 (Rally Trial-1)
Saturday, October 08 (Rally Trial-2)
Sunday, October 09 (Rally Trial-3)



Results courtesy of:


-- Terrina Maciborski --
GCHB Ghostpine's Quantum Leap NTD ITD
"Bauer"
Breeder/Owner/Handler: Terrina Maciborski
www.facebook.com/GhostPine Staffordshire Bull Terriers


Best In Show
Judge: Dianne Ivey
Chow Chow  
GCh Balcsi King Mars
Points: 432 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Dianne Ivey
Saluki  
Haefen Phaeton Kingsley
Points: 369
Best Puppy In Show
Judge: Dianne Ivey
Setter (Irish)   Driftwind Elysian Star
Best Baby Puppy In Show
Judge: Dianne Ivey
Border Terrier  
Zoda J's Forget Me Knots








Group 1 - Dianne Ivey Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Ches-Shores Spotted Eagle
  Retriever (Chesapeake Bay)   58
Group 2nd   
Ch Nadina's Just Stickn To My Story
  Retriever (Golden)   57
Group 3rd   
GCh Leith Gramayre Fortified Spirit
  Weimaraner   42
Group 4th   
Ch DuValin Jersey Boy
  Griffon (Wire-Haired Pointing)   39
BPIG    Driftwind Elysian Star   Setter (Irish)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Denlyn's Pathway To The Galaxy
  Retriever (Labrador)   0
Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 4 pts (0-4-1-0)
GChB DuValin Jersey Boy

Best Of Opposite Sex
Crossiron's Catch Me If You Can



Winners Bitch: (0-4-1-0)
Crossiron's Catch Me If You Can

Reserve Winners Bitch
Crossiron's Feelin' Groovy

Junior Puppy Bitch Class
1st Crossiron's Feelin' Groovy

Senior Puppy Bitch Class
1st Novera's Take Me Anywhere V Crossiron

12-18 Month Bitch Class
1st Crossiron's Dream Come True

Open Bitch Class
1st Crossiron's Catch Me If You Can

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 3 pts (2-0-0-2)
GChEx Bianca's BrazosRiver Sedona

Best Of Opposite Sex
Karpaten Irbis Bond, James Bond

Best Puppy In Breed
Karpaten Irbis Bond, James Bond

Select Bitch
GCh Clarity's Serendipity


Winners Dog: (2-0-0-2)
Karpaten Irbis Bond, James Bond

Reserve Winners Dog
Localuna's Dark Guardian

Senior Puppy Dog Class
1st Karpaten Irbis Bond, James Bond

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Localuna's Dark Guardian

4-6 Month Dog Class
1st Stannyfield&Legacyk Hez So Magical


4-6 Month Bitch Class
1st Localuna's Just My Luck

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ches-Shores Spotted Eagle



Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 4 pts (2-0-2-1)
GChS Birdzthewrd Too Humble To Brag

Best Of Opposite Sex
Ch Kistryl Toffee


Winners Dog: (2-0-2-1)
Muddyflats Gadsby

Reserve Winners Dog
Muddyflats Calahoo

12-18 Month Dog Class
1st Muddyflats Gadsby
2nd Muddyflats Calahoo


Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 14 pts (6-7-1-1)
GChB Nadina's Just Stickn To My Story

Best Of Opposite Sex
GChB Harmony's Bon Appetit

Best Of Winners: (6-7-1-1)
Auburnmist Peace Of Bolo

Best Puppy In Breed
Auburnmist It's True


Winners Bitch: (6-7-1-1)
Verdoro's Hope And Glory

Reserve Winners Bitch
Auburnmist Just Jeannie

Junior Puppy Bitch Class
1st Auburnmist It's True
2nd Expeditions Midnight Charm
3rd Triores Crushin It

12-18 Month Bitch Class
1st Little Honey Daisy Golden Lovely Buddy

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Auburnmist Just Jeannie

Open Bitch Class
1st Verdoro's Hope And Glory
2nd Coppermoon Mad Cat Boogie

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh Roaneden's Salty Seastar

Best Of Opposite Sex
Littleriver's Scotiapride Lexi

Select Dog
GCh Woodcreek's Ray Of Sunshine



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Littleriver's Scotiapride Lexi

12-18 Month Bitch Class
1st Littleriver's Scotiapride Lexi

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
Driftwind Elysian Star

Best Puppy In Breed
Driftwind Elysian Star


Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Newsong's Wake Me Up Before You Go Go

Best Of Opposite Sex
Rachris Raven H'll

Best Puppy In Breed
Rachris Raven H'll



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Rachris Raven H'll

Reserve Winners Bitch
Rehmann's Tri White Dove

Senior Puppy Bitch Class
1st Rachris Raven H'll

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rehmann's Tri White Dove

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChB Beswin Ynot Aim For The Stars

Best Of Opposite Sex
Beswin Ynot Dream With Mee

Best Puppy In Breed
GChB Beswin Ynot Aim For The Stars



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Beswin Ynot Dream With Mee

Senior Puppy Bitch Class
1st Beswin Ynot Dream With Mee

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Shaboo'n Finnibone's Iron Man



Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Leith Gramayre Fortified Spirit

Best Of Opposite Sex
Breica's Maybe This Time

Best Puppy In Breed
Breica's Maybe This Time



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Breica's Maybe This Time

Senior Puppy Bitch Class
1st Breica's Maybe This Time





Group 2 - Thomas Nesbitt Top Dog
Points
Group 1st   
Haefen Phaeton Kingsley
  Saluki   58
Group 2nd   
Ch Snow Hill Fire And Rain
  Whippet   56
Group 3rd   
GCh Telford's Put The Needle On The Record
  Beagle   48
Group 4th   
GCh Summit My Stardust Melody
  Basenji   41
BPIG   
The Tzarina's Temptation At Tyrconnell
  Irish Wolfhound   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Telford's Knocked It Out Of The Park
  Beagle   0
Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Intisar Light Em Up

Best Of Opposite Sex
Azari's Black Pearl



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Azari's Black Pearl

Open Bitch Class
1st Azari's Black Pearl

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Noblewinds A Wakh Among The Stars


Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Summit My Stardust Melody

Select Bitch
GCh Jasiri-Sukari Summit Up Nicely



Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 6 pts (0-5-2-0)
GChB Telford's Put The Needle On The Record

Best Of Opposite Sex
Telford's Libby Fantastico

Best Puppy In Breed
Telford's Sparkle Bunny

Select Dog
Ch Jaxson Xprecious Dream


Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Beringia's Saaz

Best Puppy In Breed
Beringia's Saaz



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Beringia's Saaz

Reserve Winners Bitch
Elance Sylvan Summerlane Veracity

Junior Puppy Bitch Class
1st Beringia's Saaz

Open Bitch Class
1st Elance Sylvan Summerlane Veracity
2nd Elance Fleeting Glance

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 12 pts (2-3-4-4)
GChB RHK Bnb Cocos Frosted Roxy

Best Of Opposite Sex
GCh Zvezda Kovaleni Takesha II

Best Of Winners: (2-3-4-4)
Stardax I'm Coming Out

Best Puppy In Breed
RHK Cookies Dark Moon @ RWDoxies

Select Dog
GCh Soco's Great Northern RR ML

Select Bitch
Blackpoint Gambler's Georgia Spice at RHK

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
GChS Longonlovings Dreams In Darkness

Best Of Opposite Sex
Admindacs Just In Time MS

Best Puppy In Breed
Admindacs Just In Time MS

Select Bitch
GCh FifthElement's Plavalguna


Winners Dog: (1-0-0-2)
Admindacs Just In Time MS

Open Dog Class
1st Admindacs Just In Time MS


4-6 Month Bitch Class
1st Longonlovings Bikini Island

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Dreamdax Metalingus

Best Of Opposite Sex
GCh Wagswell's Mmm My Corona MW

Best Puppy In Breed
Wagswell's Photoshopped MW



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Wagswell's Photoshopped MW

Senior Puppy Bitch Class
1st Wagswell's Photoshopped MW

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChG Chilcotin's Olive Oyl

Best Puppy In Breed
GChG Chilcotin's Olive Oyl



Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GChB Matsutakes Daisy For Cegah

Best Of Opposite Sex
Ch Wagswell's Neutron Dance

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Matsutake's Moments Reflection

Best Puppy In Breed
Matsutakes Trust In Time


Winners Dog: (2-2-1-1)
Matsutakes Time Justified

Reserve Winners Dog
Matsutake Turns Back Time

Junior Puppy Dog Class
1st Matsutake Turns Back Time

Open Dog Class
1st Matsutakes Time Justified


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Matsutake's Moments Reflection

Reserve Winners Bitch
Matsutakes Trust In Time

Junior Puppy Bitch Class
1st Matsutakes Trust In Time

Open Bitch Class
1st Matsutake's Moments Reflection

4-6 Month Bitch Class
1st Matsutakes Poppy For Cegah

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Dreamwindz Ballad Of Songbirds And Snakes



Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Spiritsound's Fairlady



Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
Ch Borradailes' Caragh Of The Hills

Best Of Opposite Sex
Rocklakes Nemo Gambit

Best Of Winners: (1-2-0-2)
The Tzarina's Temptation At Tyrconnell

Best Puppy In Breed
The Tzarina's Temptation At Tyrconnell

Select Bitch
Ch Silhouette's Little Phillipa


Winners Dog: (1-2-0-2)
Rocklakes Nemo Gambit

Senior Puppy Dog Class
1st Rocklakes Nemo Gambit

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Armagh Taya's Glory Of Course



Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Haefen Phaeton Kingsley

Best Of Opposite Sex
Ch Lahhabeh Kamala Amira Al Daoud


Winners Dog: (1-0-0-1)
Haefen Phaeton Kingsley

Open Dog Class
1st Haefen Phaeton Kingsley


4-6 Month Bitch Class
1st Windstorm Vain Elza My Kismet

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 7 pts (1-2-1-4)
GChB Snow Hill Fire And Rain

Best Of Opposite Sex
GChB Hamrya's Desert Dust Devil

Best Of Winners: (1-2-1-4)
Brookside Forget Me Not

Best Puppy In Breed
Brookside Forget Me Not

Select Bitch
GCh Aikerskaill Leave The Door Open At SpecialD


Winners Dog: (1-2-1-4)
Aberle's Robot In Disguise

Junior Puppy Dog Class
1st Aberle's Robot In Disguise

4-6 Month Dog Class
1st Dreamwindz Gypsies, Tramps And Thieves


Winners Bitch: (1-2-1-4)
Brookside Forget Me Not

Reserve Winners Bitch
Tarrango's Spotlight Affair

Junior Puppy Bitch Class
1st Brookside Forget Me Not

Open Bitch Class
1st Tarrango's Spotlight Affair

4-6 Month Bitch Class
1st Dreamwindz Heart Of Stone





Group 3 - David Swartwood Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Newalba's Ben Grimm
  Bullmastiff   82
Group 2nd   
Ch Mtn High Happy Hour At Sikome
  Newfoundland   77
Group 3rd   
GCh Wathaman's Dare 2Be Canadian Eh
  Rottweiler   70
Group 4th   
GChS Tybrushe's Livin Notoriety
  Boxer   67
BPIG    Debalys Curtain Call   Siberian Husky   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Lizonas Indiana King Of Adventure
  Mastiff   0
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Taolan Quest Blue Skies



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Taolan Quest Blue Skies

Reserve Winners Bitch
Taolan's Everybody Knows

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Taolan Quest Blue Skies

Open Bitch Class
1st Taolan's Everybody Knows

Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 13 pts (2-7-2-3)
GChS Aiden Sergina V.'T Rijkenspark

Best Of Opposite Sex
GChB Tailspins The One And Only

Best Of Winners: (2-7-2-3)
Phoenix Rising V Sennenridge

Best Puppy In Breed
Phoenix Rising V Sennenridge

Select Dog
GChEx Prairiegems Boomkanani Irawaru

Select Bitch
Ch Alpinemist's Wish Upon A Star

Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Barbara The Barbarian

Best Of Opposite Sex
Boston Cream

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Barbara The Barbarian


Winners Dog: (1-1-0-0)
Boston Cream

Open Dog Class
1st Boston Cream


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Barbara The Barbarian

Open Bitch Class
1st Barbara The Barbarian

Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
GChB Newalba's Ben Grimm

Best Of Opposite Sex
Sheharla's Topshelf At Newalba

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Sheharla's Topshelf At Newalba

Select Dog
Ch Noble Noah Of Sycalcade


Winners Dog: (2-1-2-0)
Sycalcade's Breaking Down Walls

Reserve Winners Dog
Sycalcade's Making The Grade

12-18 Month Dog Class
1st Sycalcade's Breaking Down Walls

Open Dog Class
1st Sycalcade's Making The Grade


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Sheharla's Topshelf At Newalba

Open Bitch Class
1st Sheharla's Topshelf At Newalba

Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Island Reign's Elusive Gold


Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 7 pts (1-1-4-2)
GChB Cassels Moonshine Whiskey

Best Of Opposite Sex
Ch Cassels Southern Tennessee

Best Of Winners: (1-1-4-2)
Valhalla's Boots And Boys V Janterra

Select Dog
GChB Karlee's Kicking It Up A Knotch

Select Bitch
GChB Valhalla's Head Over Boots V Janterra


Winners Dog: (1-1-4-2)
Iconic's Angel Of Music

12-18 Month Dog Class
1st Iconic's Angel Of Music

Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Fortress All In The Family

Best Of Opposite Sex
GCh Lexington Excelsior Empire States Ava At Katywinds

Best Puppy In Breed
Fortress All In The Family


Winners Dog: (1-0-0-1)
Fortress All In The Family

Senior Puppy Dog Class
1st Fortress All In The Family

4-6 Month Dog Class
1st Lizonas Indiana King Of Adventure


Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 6 pts (1-1-3-2)
GCh Mtn High Happy Hour At Sikome

Best Of Opposite Sex
GCh Longship's Asvaldr

Best Of Winners: (1-1-3-2)
Highseas Backwoods Wanderer

Select Dog
GCh Titanbear Quidi Vdi

Select Bitch
Ch Ventdunord Rises From The Flame


Winners Bitch: (1-1-3-2)
Highseas Backwoods Wanderer

Canadian Bred Bitch Class
1st Highseas Backwoods Wanderer

4-6 Month Bitch Class
1st TwinHuey & Rosethorn Sea Of No Cares

Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Armada's Truth Be Told Aveiro



Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChB Wathaman's Dare 2Be Canadian Eh

Best Of Opposite Sex
Wathaman's Easy To Talk Too

Best Puppy In Breed
Wathaman's Helluva Hot Tease



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Wathaman's Easy To Talk Too

Reserve Winners Bitch
Wathaman's Helluva Hot Tease

Junior Puppy Bitch Class
1st Wathaman's Helluva Hot Tease

Open Bitch Class
1st Wathaman's Easy To Talk Too

Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Desertwind's It's My Party V Charly

Best Of Opposite Sex
Desertwind's Delta Alpine Lady

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Desertwind's It's My Party V Charly


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Desertwind's Delta Alpine Lady

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Desertwind's Delta Alpine Lady

Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
GChS Vanderbilt's Let The Magic Begin

Best Of Opposite Sex
Silver Fox Odtaa Starr Shine At Jasam

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Vanderbilt's Ransom Money

Best Puppy In Breed
Vanderbilt's Ransom Money

Select Dog
GChS Blitzen's Mr Blue Sky


Winners Dog: (2-1-2-0)
Vanderbilt's Ransom Money

Reserve Winners Dog
Blitzen's White Haze

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's Ransom Money

12-18 Month Dog Class
1st Blitzen's White Haze


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Silver Fox Odtaa Starr Shine At Jasam

Senior Puppy Bitch Class
1st Silver Fox Odtaa Starr Shine At Jasam




4-6 Month Dog Class
1st Innovations Git R Done


Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 11 pts (4-4-1-3)
Ch Nanook's Ice On Fire

Best Of Opposite Sex
GCh Debalys Kick Start My Heart

Best Of Winners: (4-4-1-3)
Debalys Curtain Call

Best Puppy In Breed
Debalys Curtain Call

Select Bitch
GCh Kuvuk's Decended From Royalty


Winners Bitch: (4-4-1-3)
Debalys Curtain Call

Reserve Winners Bitch
Excalibur's Vanity Fair With Kuvuk

Junior Puppy Bitch Class
1st Debalys Curtain Call
2nd Nightshade Jupiter Rising

Senior Puppy Bitch Class
1st Excalibur's Vanity Fair With Kuvuk

12-18 Month Bitch Class
1st Frostypaw's From Russia With Love





Group 4 - Dianne Ivey Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Affirm's Charismatic
  Lakeland Terrier   40
Group 2nd   
GCh Schaber's Chargers The Legend Of Troy
  American Staffordshire Terrier   39
Group 3rd   
Ch Quarrydene's Star Of The Season Diamond
  Cairn Terrier   32
Group 4th   
Ch Brea's Champagne N Candlelight
  Airedale Terrier   23
BPIG    Checkers Brownie Points   Cairn Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Zoda J's Forget Me Knots
  Border Terrier   0
Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Brea's Champagne N Candlelight



Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 4 pts (0-2-0-3)
Ch Zealous Remember Striker's Zoe

Select Bitch
Ch Zoda's Explosion Of Pickles



Winners Bitch: (0-2-0-3)
Castle Guard Runa Strong

Reserve Winners Bitch
Castle Guard Mount Meribel

12-18 Month Bitch Class
1st Castle Guard Runa Strong

Open Bitch Class
1st Castle Guard Mount Meribel

4-6 Month Bitch Class
1st Zoda J's Forget Me Knots





4-6 Month Bitch Class
1st Renica's Good Omens

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 8 pts (2-5-1-1)
Ch Quarrydene's Star Of The Season Diamond

Best Of Opposite Sex
Ch Dalbeattie's Just You Wait Joe

Best Of Winners: (2-5-1-1)
Checkers Brownie Points

Best Puppy In Breed
Checkers Brownie Points


Winners Dog: (2-5-1-1)
Dalbeattie's Peated Scotch Whisky

Reserve Winners Dog
Tarahill's Fireball

12-18 Month Dog Class
1st Tarahill's Fireball

Open Dog Class
1st Dalbeattie's Peated Scotch Whisky


Winners Bitch: (2-5-1-1)
Checkers Brownie Points

Reserve Winners Bitch
Beguiling Peigi's Gnome Brew

12-18 Month Bitch Class
1st McGuinness Dressed With Pepper

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Checkers Brownie Points
2nd Beguiling Peigi's Gnome Brew
3rd McGuinness Dressed With Sage

Open Bitch Class
1st Cairnisles Fashion Trend

4-6 Month Bitch Class
1st Tarahill's Up, Up And Away

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Auldwychs Best Kept Secrets



Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Affirm's Charismatic



Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
Boldheart's Party Till Midnight



Winners Bitch: (0-3-0-1)
Boldheart's Party Till Midnight

Reserve Winners Bitch
Boldheart's Harley Quinn

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Boldheart's Party Till Midnight

Open Bitch Class
1st Boldheart's Harley Quinn
2nd Boldheart's Pixie

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Glenshiel's Gregarious Laird

Best Puppy In Breed
Glenshiel's Gregarious Laird


Winners Dog: (1-0-0-0)
Glenshiel's Gregarious Laird

Junior Puppy Dog Class
1st Glenshiel's Gregarious Laird


4-6 Month Bitch Class
1st VDK Glamorous At Embolden

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 6 pts (0-2-3-2)
GChB Tequila's Total Package Kit

Best Of Opposite Sex
DNZ Tequila's Cherry Blossom

Select Dog
GChEx Ghostpine's Quantum Leap



Winners Bitch: (0-2-3-2)
DNZ Tequila's Cherry Blossom

Reserve Winners Bitch
DNZ Nova @ Chargers

Open Bitch Class
1st DNZ Tequila's Cherry Blossom
2nd DNZ Nova @ Chargers

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 3 pts (0-4-0-0)
Windacre Scottish Mist

Best Puppy In Breed
Windacre McKenna Madness






Group 5 - Thomas Nesbitt Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Winwood Top Secret With BRK
  Chinese Crested Dog   62
Group 2nd   
GChB Zevald's Star Magic Of Brynmill
  Pug   47
Group 3rd   Ch Tribble Crystalton Valcopy Phoebe   Pomeranian   46
Group 4th    Bernkastel Call Of The Man Cub   Griffon (Brussels)   40
BPIG   Ch Tribble Crystalton Valcopy Phoebe   Pomeranian   N/A
Best Baby Puppy In Group    DNZ's Practice What You Preach Barry White   Chihuahua (Long Coat)   0
Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Wynneira Polars Takin Care O Biznez

Best Of Opposite Sex
Ch Wynneiras Callin' The Shots

Best Puppy In Breed
Wynneira Polars Takin Care O Biznez


Winners Dog: (1-0-0-1)
Wynneira Polars Takin Care O Biznez

Junior Puppy Dog Class
1st Wynneira Polars Takin Care O Biznez


Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Msfizz Code Of Honor

Best Of Opposite Sex
Kewpy's Cinnamon Girl

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Msfizz Code Of Honor

Best Puppy In Breed
Kewpy's Cinnamon Girl


Winners Dog: (1-2-0-0)
Msfizz Code Of Honor

Open Dog Class
1st Msfizz Code Of Honor


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Kewpy's Cinnamon Girl

Reserve Winners Bitch
Ellis Whatever Lola Wants At Kewpys

Junior Puppy Bitch Class
1st Kewpy's Cinnamon Girl

12-18 Month Bitch Class
1st Ellis Whatever Lola Wants At Kewpys

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Pastel's Web Of Lies

Best Puppy In Breed
Pastels Badlands


Winners Bitch: (0-2-1-0)
Pastels Badlands

Reserve Winners Bitch
Klee's Fayedra Lost In Love

Junior Puppy Bitch Class
1st Pastels Badlands

Senior Puppy Bitch Class
1st Klee's Fayedra Lost In Love

4-6 Month Bitch Class
1st DNZ's Black Velvet Gigi

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GChS Chi'Veneziani Alefer's Pluto

Best Of Opposite Sex
Sharinway's Roseanna

Best Puppy In Breed
Sharinway's Roseanna



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Sharinway's Roseanna

Reserve Winners Bitch
Dafawns Caramel Toffee Twist

Senior Puppy Bitch Class
1st Sharinway's Roseanna

Open Bitch Class
1st Dafawns Caramel Toffee Twist
2nd Mysticblus Of Angels And Demons

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 14 pts (3-4-4-4)
GChS Winwood Top Secret With BRK

Best Of Opposite Sex
GChS Tanooki Suit Of Lore

Best Of Winners: (3-4-4-4)
Yorkhouse Vino Rosso

Best Puppy In Breed
Yorkhouse Vino Rosso

Select Dog
GCh Crestars Zhen Spilling The Beanz HL

Select Bitch
Ch Janterras Every Little Thing


Winners Dog: (3-4-4-4)
Yorkhouse Vino Rosso

Reserve Winners Dog
Hex's Roc Me Out

Senior Puppy Dog Class
1st Yorkhouse Vino Rosso

Canadian Bred Dog Class
1st Hex's Roc Me Out

Open Dog Class
1st De Novo Gattaca

4-6 Month Dog Class
1st Solarus Willowglyn Luminescence

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Ch Coton CPH's Unchain My Heart

Best Of Opposite Sex
Hawks'n'Hooves It's A Gift

Best Puppy In Breed
Hawks'n'Hooves Junior Mint

Select Dog
GCh LouLou-D'Amour De La Vanille Bourbon



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Hawks'n'Hooves It's A Gift

Reserve Winners Bitch
Hawks'n'Hooves Junior Mint

Senior Puppy Bitch Class
1st Hawks'n'Hooves Junior Mint

12-18 Month Bitch Class
1st Hawks'n'Hooves It's A Gift

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bernkastel Call Of The Man Cub


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bernkastel Call Of The Man Cub

12-18 Month Dog Class
1st Bernkastel Call Of The Man Cub


Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 7 pts (2-2-2-2)
Ch Lorwin's Blue Blood

Best Of Opposite Sex
Ch Havasmallpaw Loves Carmen Sandiego

Best Of Winners: (2-2-2-2)
Prairiefire Rigatoni

Best Puppy In Breed
Prairiefire Rigatoni

Select Dog
Ch Luckystryke's Romantic Heartbreaker

Select Bitch
GChB Fantastic Dream's Golden Fire Of Destiny


Winners Bitch: (2-2-2-2)
Prairiefire Rigatoni

Reserve Winners Bitch
Lorwin's Spice It Up

Junior Puppy Bitch Class
1st Prairiefire Rigatoni

12-18 Month Bitch Class
1st Lorwin's Spice It Up

4-6 Month Bitch Class
1st Seda's Magical Allure

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Lionheart Mi Shizuka



Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 5 pts (1-4-0-1)
Ch Animato Autumn Splendor

Best Of Opposite Sex
Annacott Tiarna Takes Two To Tango

Best Of Winners: (1-4-0-1)
Sunokas Neon Strike At Sunburst

Best Puppy In Breed
Sunokas Neon Strike At Sunburst


Winners Dog: (1-4-0-1)
Annacott Tiarna Takes Two To Tango

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Annacott Tiarna Takes Two To Tango

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Saffron Sherhy A.Lucien At Sincity

Best Of Opposite Sex
Diaquiris Melody At Lionheart



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Diaquiris Melody At Lionheart

Open Bitch Class
1st Diaquiris Melody At Lionheart

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 5 pts (4-1-0-1)
Ch Tribble Crystalton Valcopy Phoebe

Best Of Opposite Sex
Firesprite Music Man

Best Of Winners: (4-1-0-1)
Tofini The Beat Goes On

Best Puppy In Breed
Ch Tribble Crystalton Valcopy Phoebe


Winners Dog: (4-1-0-1)
Firesprite Music Man

Reserve Winners Dog
Arwins My Deck Is Bigger

Junior Puppy Dog Class
1st Firesprite Music Man

Senior Puppy Dog Class
1st Arwins My Deck Is Bigger

Open Dog Class
1st Tofini Siamese Dream
2nd Pitrepoms Won Ton

4-6 Month Dog Class
1st Autumnrich Sonic Kaboom


Winners Bitch: (4-1-0-1)
Tofini The Beat Goes On

Junior Puppy Bitch Class
1st Tofini The Beat Goes On

4-6 Month Bitch Class
1st Terramarie's Versace

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Houseopaws You're So Fine

Best Puppy In Breed
Ch Houseopaws You're So Fine


Winners Dog: (1-0-1-0)
Keja's Never Out Of Style

Junior Puppy Dog Class
1st Keja's Never Out Of Style


Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Zevald's Star Magic Of Brynmill



Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 4 pts (0-3-2-0)
Tweedsmuir Dancing With The Wind

Best Of Opposite Sex
Ch Kiwiblue Steel The Thunder

Select Dog
GCh Valentin Google Of Maryon's Home






Group 6 - Dianne Ivey Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Balcsi King Mars
  Chow Chow   62
Group 2nd   
GChB Milo's Here Comes Freddie
  Dalmatian   61
Group 3rd   
GChS Oakridge Travelin' Soldier
  Poodle (Standard)   48
Group 4th   
GCh Cumulus Cabochon Roaring Lion
  Bichon Frise   40
BPIG   
Echoviews Cutting Edge
  Dalmatian   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Dalnavert Luvit Longines Dolcevita
  Bichon Frise   0
Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Cumulus Cabochon Roaring Lion

Best Of Opposite Sex
Sanbree's Absolutely Hello Mary Lou



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Sanbree's Absolutely Hello Mary Lou

12-18 Month Bitch Class
1st Sanbree's Absolutely Hello Mary Lou

4-6 Month Bitch Class
1st Dalnavert Luvit Longines Dolcevita

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 4 pts (3-1-0-1)
Ch Bromley Rock's Countess Of Grantham

Best Of Opposite Sex
Bromley Rock's Living Out Loud

Best Of Winners: (3-1-0-1)
Bromley Rock's Living Out Loud


Winners Dog: (3-1-0-1)
Bromley Rock's Living Out Loud

Reserve Winners Dog
Orkan Don Chesa Lu Grande

12-18 Month Dog Class
1st Orkan Don Chesa Lu Grande

Canadian Bred Dog Class
1st Bromley Rock's At Your Service

Open Dog Class
1st Bromley Rock's Living Out Loud


Winners Bitch: (3-1-0-1)
Klee Ellen Keep On Dancing

12-18 Month Bitch Class
1st Klee Ellen Keep On Dancing

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Rugerlane's Foolish Games Of Canis Maj


Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Balcsi King Mars



Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 12 pts (2-4-3-4)
GChS Milo's Here Comes Freddie

Best Of Opposite Sex
GCh Echoviews Run Silent Run Deep

Best Of Winners: (2-4-3-4)
Sevenmoons Star Of Anise

Best Puppy In Breed
Echoviews Cutting Edge

Select Dog
GChB Echoview N Sevenmoons Grand Design

Select Bitch
GChB SpecialD Harvest Moon


Winners Dog: (2-4-3-4)
Echoviews Cutting Edge

Reserve Winners Dog
Milo's He Shoots He Skors At Leedal

Senior Puppy Dog Class
1st Echoviews Cutting Edge

Open Dog Class
1st Milo's He Shoots He Skors At Leedal

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
DNZ's Spice Of Life

Best Of Opposite Sex
Ch Eagertrieves Beat The Bank

Best Puppy In Breed
DNZ's Spice Of Life



Winners Bitch: (0-3-1-0)
DNZ's Spice Of Life

Reserve Winners Bitch
Hot Child In The City Kassandera

Senior Puppy Bitch Class
1st Shade's She's A Diva @ Dnz

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st DNZ's Spice Of Life

Open Bitch Class
1st Hot Child In The City Kassandera

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GCh Admiraal's Rocky Road

Best Of Opposite Sex
Admiraal's Honey Cruller

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Admiraal's Tellin' Tales

Best Puppy In Breed
Admiraal's Tellin' Tales

Select Dog
GChB Bonden's Klompen Pickwick Club


Winners Dog: (1-1-2-0)
Admiraal's Tellin' Tales

Senior Puppy Dog Class
1st Admiraal's Tellin' Tales


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Admiraal's Honey Cruller

Junior Puppy Bitch Class
1st Admiraal's Honey Cruller

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Apsolutely Red Red Whine

Best Of Opposite Sex
Jaron's Cybele De Santa Inez

Best Puppy In Breed
Jaron's Cybele De Santa Inez



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Jaron's Cybele De Santa Inez

Senior Puppy Bitch Class
1st Jaron's Cybele De Santa Inez

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 6 pts (3-1-2-1)
GChS Kandansk Staken Nosferatu

Best Of Opposite Sex
Ch Keja's All The Right Moves

Best Of Winners: (3-1-2-1)
Teannas High Jaxed At Kelmar

Best Puppy In Breed
Kandansk Infatuation


Winners Dog: (3-1-2-1)
Teannas High Jaxed At Kelmar

Reserve Winners Dog
Keja's Linus Barclay

Senior Puppy Dog Class
1st Keja's Mystical Endeavour

Open Dog Class
1st Teannas High Jaxed At Kelmar
2nd Keja's Linus Barclay


Winners Bitch: (3-1-2-1)
Kandansk Infatuation

Senior Puppy Bitch Class
1st Kandansk Infatuation

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 7 pts (3-4-1-0)
GChEx OTCh Oakridge Travelin' Soldier

Best Of Opposite Sex
Tees Me Kiss N Tell

Best Of Winners: (3-4-1-0)
Aviator Esprit's Kiss Of A Jedi

Best Puppy In Breed
Aviator Esprit's Kiss Of A Jedi


Winners Dog: (3-4-1-0)
Aviator Esprit's Kiss Of A Jedi

Reserve Winners Dog
Sailso Presley Guides Me Home

Junior Puppy Dog Class
1st Aviator Esprit's Kiss Of A Jedi

12-18 Month Dog Class
1st Sailso Presley Guides Me Home

Open Dog Class
1st Edencourt Moonraker

4-6 Month Dog Class
1st Belcourt Reach For The Stars


Winners Bitch: (3-4-1-0)
Tees Me Kiss N Tell

Reserve Winners Bitch
Coronado Heritage Rose

Canadian Bred Bitch Class
1st Tees Me Kiss N Tell

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Coronado Heritage Rose

Open Bitch Class
1st Coronado Pretty In Pink
2nd Arreau's Forever Came Today

4-6 Month Bitch Class
1st Benverde Coronado Rosa Verde
2nd Coronado Benverde Peace Rose

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh Monterrez Superstar

Best Of Opposite Sex
Bonchien Fashionista

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Bonchien Fashionista

Best Puppy In Breed
Schipntailz More Than A Feeling From Ramar


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Bonchien Fashionista

Reserve Winners Bitch
Darken's Lucy In The Sky From Monterrez

Senior Puppy Bitch Class
1st Darken's Candle In The Wind From Monterrez

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Darken's Lucy In The Sky From Monterrez

Open Bitch Class
1st Bonchien Fashionista

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Satika's Inari At D.C.Kin

Best Puppy In Breed
Ch Satika's Inari At D.C.Kin



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Tsukime's Envy My Beauty At D.C.Kin

Junior Puppy Bitch Class
1st Tsukime's Envy My Beauty At D.C.Kin

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Mydream's Heavenly Tango

Best Puppy In Breed
Mydream's All Shook Up


Winners Dog: (1-0-1-0)
Mydream's All Shook Up

Junior Puppy Dog Class
1st Mydream's All Shook Up

4-6 Month Dog Class
1st Mydream's The Party Continues


Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Sandon's Hat Trick At Meadowpark

Select Dog
GCh Meadowpark's Brazen Bentley



Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
GCh Adominos To-Jo Too Bad She's Bad

Best Puppy In Breed
Adominos Trick Or Treat

Select Bitch
Ch Oneeto's Playa Blessing In Disguise



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Adominos Trick Or Treat

Reserve Winners Bitch
Adominos Tripitaka Parti Time 4 This Cowgirl

Senior Puppy Bitch Class
1st Adominos Trick Or Treat

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Adominos Tripitaka Parti Time 4 This Cowgirl

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kimmit's Cyber Queen



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kimmit's Cyber Queen

Open Bitch Class
1st Kimmit's Cyber Queen



Group 7 - David Swartwood Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger
  Old English Sheepdog   64
Group 2nd   
GChEx Sumerwynd Winter Is Coming De Mon Plaisir
  Belgian Shepherd Dog   62
Group 3rd    Katia de Fillobull   Spanish Water Dog   59
Group 4th   
Ch Messyhair's Harry Belafonte Debruyeres
  Schapendoes   58
BPIG    Whiskeyjack Rumor Has It   Collie (Smooth)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Jokarra's Pied Pyper   Australian Cattle Dog   0




4-6 Month Bitch Class
1st Jokarra's Pied Pyper

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 10 pts (1-4-5-1)
GCh Blue Isle's Shooting Star Over Laurelhills

Best Of Opposite Sex
Sheep's Kin Kinda Complicated

Best Of Winners: (1-4-5-1)
Sheep's Kin Kinda Complicated

Best Puppy In Breed
GChB WR Aussies Half And Half

Select Dog
GChB WR Aussies Half And Half

Select Bitch
GCh Sixx Belles Til Midnite In Memphis


Winners Dog: (1-4-5-1)
EW Precision And Style

12-18 Month Dog Class
1st EW Precision And Style

4-6 Month Dog Class
1st Oenomel's That's What She Said OfBellbright


Winners Bitch: (1-4-5-1)
Sheep's Kin Kinda Complicated

Reserve Winners Bitch
Graceland's Misconduct

12-18 Month Bitch Class
1st Sheep's Kin Heard The Beat

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Graceland's Misconduct

Open Bitch Class
1st Sheep's Kin Kinda Complicated
2nd Casselcreek The Big Cheese

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChEx Sumerwynd Winter Is Coming De Mon Plaisir

Best Of Opposite Sex
Omera De La Hacienda Pura Vida

Best Puppy In Breed
Omera De La Hacienda Pura Vida



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Omera De La Hacienda Pura Vida

Reserve Winners Bitch
Blacklist's Khy

Senior Puppy Bitch Class
1st Omera De La Hacienda Pura Vida

Open Bitch Class
1st Blacklist's Khy

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Flywire Sin-Tillating Sapphire At Sylyn


Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 4 pts (2-1-0-2)
Bitterroots Flight Of The Kestrel

Best Of Opposite Sex
Outburst The Ultimate Catch

Best Of Winners: (2-1-0-2)
Bitterroots Flight Of The Kestrel

Select Bitch
Ch Outburst Goddess Of War





4-6 Month Bitch Class
1st Bolo RSVP Pending For Fortress

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 6 pts (2-3-2-0)
Rainycreek Tallywood Solaia

Best Of Opposite Sex
GChS Tallywood Coalescence

Best Of Winners: (2-3-2-0)
Rainycreek Tallywood Solaia

Best Puppy In Breed
Rainycreek Tallywood Solaia

Select Dog
GChB Charvell's Midnight Thunder


Winners Dog: (2-3-2-0)
Tamaron's Some Beach Somewhere

Reserve Winners Dog
Fonehill Heart On Fire

Senior Puppy Dog Class
1st Fonehill Heart On Fire

Open Dog Class
1st Tamaron's Some Beach Somewhere


Winners Bitch: (2-3-2-0)
Rainycreek Tallywood Solaia

Reserve Winners Bitch
Glendamar Tallywood Opulent

Junior Puppy Bitch Class
1st Rainycreek Tallywood Solaia

Open Bitch Class
1st Glendamar Tallywood Opulent
2nd Tallywood Actually

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
Whiskeyjack Rumor Has It

Best Of Opposite Sex
GCh Tamaron's After Midnight

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Whiskeyjack Rumor Has It

Best Puppy In Breed
Whiskeyjack Rumor Has It

Select Dog
Ch Tamaron's Lord Of The Rings


Winners Dog: (1-2-2-0)
Charvell's Spectro Vision

Senior Puppy Dog Class
1st Charvell's Spectro Vision


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Whiskeyjack Rumor Has It

Reserve Winners Bitch
Tamaron's From Dusk Til Dawn

Senior Puppy Bitch Class
1st Whiskeyjack Rumor Has It

12-18 Month Bitch Class
1st Tamaron's From Dusk Til Dawn

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Orical Outback Adventure



Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Mystksand Amok Amok Amok

Best Of Opposite Sex
Luckystryke's Black To The Future

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Mystksand Amok Amok Amok


Winners Dog: (1-1-0-0)
Luckystryke's Black To The Future

12-18 Month Dog Class
1st Luckystryke's Black To The Future


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Mystksand Amok Amok Amok

12-18 Month Bitch Class
1st Mystksand Amok Amok Amok

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Ch Gerplu Kaffon

Best Of Opposite Sex
Audurs Galdra Koldimma

Select Dog
Ch Orleansisd Breki



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Audurs Galdra Koldimma

Reserve Winners Bitch
Audurs Ovaenta Karamella

12-18 Month Bitch Class
1st Audurs Ovaenta Karamella

Canadian Bred Bitch Class
1st Audurs Galdra Koldimma

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Aspenrain's Maverick Good Will


Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger

Select Dog
GChS Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar



Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Messyhair's Harry Belafonte Debruyeres



Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 15 pts (2-7-5-2)
GChS Emmy's Simply Orange

Best Of Opposite Sex
Keystone Heart On Fire

Best Of Winners: (2-7-5-2)
Keystone Heart On Fire

Best Puppy In Breed
Keystone Heart On Fire

Select Dog
GChB Zesta Shiver Me Timbur

Select Bitch
Ch Emmys Dreamsicle


Winners Dog: (2-7-5-2)
Zesta Ask Me How

Reserve Winners Dog
Willowglyn Midnight Rambler

12-18 Month Dog Class
1st Willowglyn Midnight Rambler

Open Dog Class
1st Zesta Ask Me How


Winners Bitch: (2-7-5-2)
Keystone Heart On Fire

Reserve Winners Bitch
Zesta Bi Mistake

Junior Puppy Bitch Class
1st Zesta Bi Mistake
2nd Foursure Change My Mind

Senior Puppy Bitch Class
1st Keystone Heart On Fire

12-18 Month Bitch Class
1st Zesta Secret Ingredient

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Connemara Shadland Roisin Rhue

Open Bitch Class
1st Keystone Just Ask
2nd Zesta Morning Song

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Katia de Fillobull



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Katia de Fillobull

Open Bitch Class
1st Katia de Fillobull

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Puddleduck SD&DP This Lil Piggy Flew 2 Crosswind


4-6 Month Dog Class
1st Crosswind's Dragon Magic

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By