Oromocto Kennel Club
Sunday, July 18, 2021 - Show-4



Related Results

Conformation

Saturday, July 17 (Show-1)
Saturday, July 17 (Show-2)
Sunday, July 18 (Show-3)
Sunday, July 18 (Show-4)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: John (Fred) Peddie
Dalmatian   Onsengeltje Secretly Chiming In
Points: 153 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: John (Fred) Peddie
Retriever (Golden)  
GCh Sagagold A L'Eau De Rose
Points: 141
Best Puppy In Show
Judge: John (Fred) Peddie
Dalmatian   Onsengeltje Secretly Chiming In
Best Baby Puppy In Show
Judge: John (Fred) Peddie
German Shepherd Dog  
Quymera's Awakening








Group 1 - John (Fred) Peddie Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sagagold A L'Eau De Rose
  Retriever (Golden)   43
Group 2nd   
GCh Redmoon's Sexy Son Of A Duck
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   32
Group 3rd   Ch Long Lane Helmsman Sent From Heaven   Spaniel (Welsh Springer)   25
Group 4th   
Zion's Captain Of My Heart
  Spaniel (American Cocker)   24
BPIG    Camlab's Dancing With The Stars   Retriever (Labrador)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Amberview's Fare Rising Tide At Skyline   Retriever (Golden)   0
Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Pageska's Lucky Odin

Best Of Opposite Sex
Pageska's Ruta

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Pageska's Lucky Odin

Best Puppy In Breed
Pageska's Ruta

Select Dog
Ch Pageska's HH Dexter


Winners Dog: (2-2-1-0)
Pageska's Lucky Odin

Reserve Winners Dog
Pageska's Raylan Two Heart's Shot

Senior Puppy Dog Class
1st Pageska's Raylan Two Heart's Shot

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Pageska's Lucky Odin


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Pageska's Ruta

Reserve Winners Bitch
Pageska's Ruby Berlin

Junior Puppy Bitch Class
1st Pageska's Ruta

Canadian Bred Bitch Class
1st Pageska's Ruby Berlin

Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChB Leasides Dax

Best Of Opposite Sex
Legacyk Leaside She'd Be California

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Legacyk Leaside She'd Be California

Best Puppy In Breed
Legacyk Freheit Black Label


Winners Dog: (1-2-1-0)
Legacyk Freheit Black Label

Senior Puppy Dog Class
1st Legacyk Freheit Black Label


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Legacyk Leaside She'd Be California

Reserve Winners Bitch
Legacyk Dare To Dream V Cblues

12-18 Month Bitch Class
1st Legacyk Dare To Dream V Cblues

Open Bitch Class
1st Legacyk Leaside She'd Be California

Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 10 pts (1-5-3-2)
GCh Sagagold A L'Eau De Rose

Best Of Opposite Sex
GCh YBFGoldens All Or Nothing JustB

Best Of Winners: (1-5-3-2)
Quyen's Majestic Quintessa

Best Puppy In Breed
Sagagold Gwen's Angel Eyes

Select Dog
GCh Ambertru's I'll Call'm George

Select Bitch
Ch Quyen's Magical Qucinda


Winners Dog: (1-5-3-2)
Fyreglo's Beyond Our Wildest Dreams

Senior Puppy Dog Class
1st Fyreglo's Beyond Our Wildest Dreams

Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 6 pts (1-5-0-1)
Madabout's Eye Of The Apple

Best Of Opposite Sex
Madabout's Call The Butcher

Best Of Winners: (1-5-0-1)
Madabout's Eye Of The Apple

Best Puppy In Breed
Camlab's Dancing With The Stars

Select Bitch
Ch Tampa Bays Southern Grace At Matlin Via Eagle Pond


Winners Dog: (1-5-0-1)
Madabout's Call The Butcher


Winners Bitch: (1-5-0-1)
Madabout's Eye Of The Apple

Reserve Winners Bitch
Camlab's Dancing With The Stars

Senior Puppy Bitch Class
1st Camlab's Dancing With The Stars

12-18 Month Bitch Class
1st Madabout's Eye Of The Apple
2nd Everwoods All About Eve

Canadian Bred Bitch Class
1st Marsuvica's Cross Border News

Open Bitch Class
1st Madabout's Atlantic Tidal Pool

Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 6 pts (2-4-1-0)
GCh Redmoon's Sexy Son Of A Duck

Best Of Opposite Sex
Blue Ridge L R Overton Willow For Duckshore

Best Of Winners: (2-4-1-0)
Roaneden's Star-Lord

Best Puppy In Breed
RCTollers Heartbreaker


Winners Dog: (2-4-1-0)
Roaneden's Star-Lord

Reserve Winners Dog
RCTollers Heartbreaker

Senior Puppy Dog Class
1st RCTollers Heartbreaker

12-18 Month Dog Class
1st Roaneden's Star-Lord

Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 7 pts (4-2-1-1)
Zion's Captain Of My Heart

Best Of Opposite Sex
Zion's Centennial Rose By The Bay

Best Of Winners: (4-2-1-1)
Zion's Captain Of My Heart

Best Puppy In Breed
Zion's Centennial Rose By The Bay

Select Dog
Ch Zion's Captain America

Select Bitch
Ch Zion's Victorious Daisy


Winners Dog: (4-2-1-1)
Zion's Captain Of My Heart

Reserve Winners Dog
Marsuvica's Golden Boy

12-18 Month Dog Class
1st Zion's Captain Of My Heart

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Nevaehleas Le Grande Fromage

Open Dog Class
1st Marsuvica's Golden Boy
2nd Scottfree I'm A Rockstar


Winners Bitch: (4-2-1-1)
Zion's Centennial Rose By The Bay

Reserve Winners Bitch
Zion's Dreaming In Victory

Junior Puppy Bitch Class
1st Zion's Centennial Rose By The Bay

Open Bitch Class
1st Zion's Dreaming In Victory

Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kamand's Flying Solo At Nevaehlea


Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Long Lane Helmsman Sent From Heaven







Group 2 - Lee Steeves Top Dog
Points
Group 1st   
Daggarwoods Forged In Fire
  Norwegian Elkhound   19
Group 2nd   
GCh Obiwan Heart Of Darkness
  Afghan Hound   18
Group 3rd    Beyond Yonder's Einstein   Irish Wolfhound   17
Group 4th    Shillington Scene Stealer   Beagle   16
BPIG    Shillington Scene Stealer   Beagle   N/A
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Obiwan Heart Of Darkness



Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Corkerys Cadillac Man


Winners Dog: (1-0-0-0)
Corkerys Cadillac Man

Open Dog Class
1st Corkerys Cadillac Man


Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Shillington Scene Stealer

Best Of Opposite Sex
Shillington SweetWonderfulYou

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Shillington Scene Stealer

Best Puppy In Breed
Shillington Scene Stealer


Winners Dog: (1-2-0-0)
Shillington Scene Stealer

Senior Puppy Dog Class
1st Shillington Scene Stealer


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Shillington SweetWonderfulYou

Reserve Winners Bitch
Shillington Stellar Attraction

12-18 Month Bitch Class
1st Shillington Stellar Attraction

Open Bitch Class
1st Shillington SweetWonderfulYou

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 5 pts (2-3-1-0)
Er Dox The Boy Who Lived

Best Of Opposite Sex
Er Dox Piper At The Gates

Best Of Winners: (2-3-1-0)
Er Dox The Boy Who Lived

Best Puppy In Breed
Er Dox He Shoots He Scores

Select Dog
Ch Lex-An Phoenix Rising at Er Dox


Winners Dog: (2-3-1-0)
Er Dox The Boy Who Lived

Reserve Winners Dog
Er Dox He Shoots He Scores

Senior Puppy Dog Class
1st Er Dox He Shoots He Scores

12-18 Month Dog Class
1st Er Dox The Boy Who Lived


Winners Bitch: (2-3-1-0)
Er Dox Piper At The Gates

Reserve Winners Bitch
Er Dox When God Whispered Your Name

Junior Puppy Bitch Class
1st Er Dox When God Whispered Your Name

Canadian Bred Bitch Class
1st Er Dox Midnight Lola

Open Bitch Class
1st Er Dox Piper At The Gates

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Beyond Yonder's Einstein


Winners Dog: (1-0-0-0)
Beyond Yonder's Einstein

Open Dog Class
1st Beyond Yonder's Einstein


Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Daggarwoods Forged In Fire


Winners Dog: (1-0-0-0)
Daggarwoods Forged In Fire

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Daggarwoods Forged In Fire


Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Seaswift Kill With The Heart

Best Puppy In Breed
Seaswift Kill With The Heart



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Seaswift Kill With The Heart

Junior Puppy Bitch Class
1st Seaswift Kill With The Heart





Group 3 - Lee Steeves Top Dog
Points
Group 1st    Ferdek Z Limanowskiej Kotliny   Bernese Mountain Dog   16
Group 2nd   
Ch Cammcastle's 007 Secret Agent Man
  Rottweiler   15
Group 3rd   
Ch SaxmarkStonehill InstantReplay
  Bullmastiff   14
Group 4th   
Tiamat's Lookin'Sexy In My High Heels
  Boxer   10
BPIG    Homeport Whale Watcher   Newfoundland   N/A
Best Baby Puppy In Group    Mykonos Sunland Br   Boxer   0
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Novamals Autumn Uprising

Best Of Opposite Sex
Ans Enearian Babyon A’Million

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Novamals Autumn Uprising


Winners Dog: (1-2-0-0)
Novamals Autumn Uprising

Open Dog Class
1st Novamals Autumn Uprising


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Ans Enearian Babyon A’Million

Reserve Winners Bitch
Ans Enearian Viktorias Rose

12-18 Month Bitch Class
1st Ans Enearian Viktorias Rose

Open Bitch Class
1st Ans Enearian Babyon A’Million

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ferdek Z Limanowskiej Kotliny


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ferdek Z Limanowskiej Kotliny

Open Dog Class
1st Ferdek Z Limanowskiej Kotliny


Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tiamat's Lookin'Sexy In My High Heels


Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
SaxmarkStonehill InstantReplay

Best Of Opposite Sex
Vegrenan's Stone Age Hottie

Best Of Winners: (1-2-1-0)
SaxmarkStonehill InstantReplay

Best Puppy In Breed
Vegrenan's Stone Age Hottie

Select Dog
Ch Backshifts Love And Bullets


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Vegrenan's Stone Age Hottie

Reserve Winners Bitch
Allyrae Miss Eleanor Vegrenan

Senior Puppy Bitch Class
1st Vegrenan's Stone Age Hottie

Open Bitch Class
1st Allyrae Miss Eleanor Vegrenan

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Heartwood's Blue Bomber

Best Of Opposite Sex
GCh Regnancy A Test Of Faith



Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Karador's Legend In My Time


Winners Dog: (1-0-0-0)
Karador's Legend In My Time

Open Dog Class
1st Karador's Legend In My Time


Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Homeport Whale Watcher

Best Puppy In Breed
Homeport Whale Watcher


Winners Dog: (1-0-0-0)
Homeport Whale Watcher

Senior Puppy Dog Class
1st Homeport Whale Watcher


Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Cammcastle's 007 Secret Agent Man



Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Lucerne's Blue Suede Shoes

Best Of Opposite Sex
Lucerne's Purple Rain

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Lucerne's Blue Suede Shoes


Winners Dog: (1-1-0-0)
Lucerne's Blue Suede Shoes

12-18 Month Dog Class
1st Lucerne's Blue Suede Shoes


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Lucerne's Purple Rain

12-18 Month Bitch Class
1st Lucerne's Purple Rain

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Unicornhill Northern Romance


Winners Dog: (1-0-0-0)
Unicornhill Northern Romance

12-18 Month Dog Class
1st Unicornhill Northern Romance






Group 4 - Lee Steeves Top Dog
Points
Group 1st   
Blue Ribbon Black Dahlia
  Bull Terrier   14
Group 2nd   
GCh TriNor Everlasting Hope
  Norwich Terrier   13
Group 3rd    Bristol Abbey DBF No Corners For Baby   Russell Terrier   12
Group 4th   
Ellerker's Jet Stream
  Schnauzer (Miniature)   8
BPIG    Bristol Abbey DBF No Corners For Baby   Russell Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Newvista's Hey There Georgie Girl   Parson Russell Terrier   0
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Blue Ribbon Black Dahlia



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Blue Ribbon Black Dahlia

12-18 Month Bitch Class
1st Blue Ribbon Black Dahlia

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Showme Trakr

Best Of Opposite Sex
Showme Tikva

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Showme Trakr


Winners Dog: (1-1-0-0)
Showme Trakr

Open Dog Class
1st Showme Trakr


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Showme Tikva

Open Bitch Class
1st Showme Tikva

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Raintree Earendil I Can Handle Myself

Best Puppy In Breed
Raintree Earendil I Can Handle Myself



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Raintree Earendil I Can Handle Myself

Junior Puppy Bitch Class
1st Raintree Earendil I Can Handle Myself

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh TriNor Everlasting Hope



Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Caudlewood Sheza Shining Star

Best Of Opposite Sex
River Glenn Perfect Crime

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Caudlewood Sheza Shining Star

Select Bitch
GCh Newvista's Baby Face Blossom


Winners Dog: (1-1-0-1)
River Glenn Perfect Crime


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Caudlewood Sheza Shining Star

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 3 pts (0-4-0-0)
Bristol Abbey DBF No Corners For Baby

Best Puppy In Breed
Bristol Abbey DBF No Corners For Baby


Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ellerker's Jet Stream

Best Of Opposite Sex
Ellerker's And So It Goes

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Ellerker's Jet Stream


Winners Dog: (1-1-0-0)
Ellerker's And So It Goes

Open Dog Class
1st Ellerker's And So It Goes


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Ellerker's Jet Stream

Open Bitch Class
1st Ellerker's Jet Stream

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Varekai Besala Mientras Vuela



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Varekai Besala Mientras Vuela

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Varekai Besala Mientras Vuela





Group 5 - John (Fred) Peddie Top Dog
Points
Group 1st   
Falconcrest Sushine Serendipity
  Cavalier King Charles Spaniel   17
Group 2nd   
Ch PekeEasy Rocky Shores
  Pekingese   16
Group 3rd    Foxworth Front Man   Pomeranian   14
Group 4th   
Marsuvica's Sweet Little Who
  Yorkshire Terrier   9
BPIG    Seagryph's Ann Chovey   Griffon (Brussels)   N/A
Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Falconcrest Sushine Serendipity



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Falconcrest Sushine Serendipity

Open Bitch Class
1st Falconcrest Sushine Serendipity

Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Beauview Better By Design

Best Of Opposite Sex
Seagryph's Ann Chovey

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Beauview Better By Design

Best Puppy In Breed
Seagryph's Ann Chovey


Winners Dog: (1-2-0-0)
Beauview Better By Design

Open Dog Class
1st Beauview Better By Design


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Seagryph's Ann Chovey

Reserve Winners Bitch
Dashwood N' Seagryph's Presumed Innocent

Junior Puppy Bitch Class
1st Dashwood N' Seagryph's Presumed Innocent

Senior Puppy Bitch Class
1st Seagryph's Ann Chovey

Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Mightymites Dare To Dream!



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Mightymites Dare To Dream!

Open Bitch Class
1st Mightymites Dare To Dream!

Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch PekeEasy Rocky Shores



Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Foxworth Front Man

Best Of Opposite Sex
Citadel's Cool Breeze

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Foxworth Front Man

Best Puppy In Breed
Citadel's Cool Breeze


Winners Dog: (2-3-0-0)
Foxworth Front Man

Reserve Winners Dog
Foxworth Flying Rocket Man

Open Dog Class
1st Foxworth Front Man
2nd Foxworth Flying Rocket Man


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Citadel's Cool Breeze

Reserve Winners Bitch
Chriscendo Coachella

Senior Puppy Bitch Class
1st Citadel's Cool Breeze
2nd Chriscendo Cheese Undeniable

Open Bitch Class
1st Chriscendo Coachella

Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Annadeans Full Of Pep


Winners Dog: (1-0-0-0)
Annadeans Full Of Pep

Open Dog Class
1st Annadeans Full Of Pep


Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh IslandGems Dream Girl



Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Marsuvica's Sweet Little Who

Best Of Opposite Sex
Marsuvica's Heir To Riches

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Marsuvica's Sweet Little Who


Winners Dog: (1-3-0-0)
Marsuvica's Heir To Riches

12-18 Month Dog Class
1st Marsuvica's Heir To Riches





Group 6 - John (Fred) Peddie Top Dog
Points
Group 1st    Onsengeltje Secretly Chiming In   Dalmatian   11
Group 2nd   
GCh Muldoon In The Arms Of Angels
  Bulldog   7
Group 3rd   
Lebail's Light Of The Moon
  Boston Terrier   6
Group 4th   
Ch Rhapsody's Destined To Be Mine
  German Pinscher   5
BPIG    Onsengeltje Secretly Chiming In   Dalmatian   N/A
Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Lebail's Light Of The Moon



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Lebail's Light Of The Moon

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Lebail's Light Of The Moon

Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Muldoon In The Arms Of Angels



Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
Onsengeltje Secretly Chiming In

Best Of Opposite Sex
PaisleyPella Hitched A Ride To Onsengeltje

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Onsengeltje Secretly Chiming In

Best Puppy In Breed
Onsengeltje Secretly Chiming In

Select Bitch
Ch Onsengeltje Ready To Climb


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Onsengeltje Secretly Chiming In

Senior Puppy Bitch Class
1st Onsengeltje Secretly Chiming In

Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tykers Imma Wee Besom



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tykers Imma Wee Besom

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Tykers Imma Wee Besom

Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Rhapsody's Destined To Be Mine



Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
LeeAnns Frico Pico



Winners Bitch: (0-1-0-0)
LeeAnns Frico Pico

Open Bitch Class
1st LeeAnns Frico Pico

Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Dckin's Huwezi Fuli At Sealaska

Best Of Opposite Sex
Urajiro Hevi Kabiza Kion At Sealaska

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Dckin's Huwezi Fuli At Sealaska


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Dckin's Huwezi Fuli At Sealaska

Open Bitch Class
1st Dckin's Huwezi Fuli At Sealaska

Judge: John (Fred) Peddie

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Opals Guess Who





Group 7 - Lee Steeves Top Dog
Points
Group 1st   
Lacomtesse Ailyn Vel
  German Shepherd Dog   27
Group 2nd    Lyricisle Tattletale   Shetland Sheepdog   25
Group 3rd   
Stonecroft's Sea Scape
  Welsh Corgi (Pembroke)   17
Group 4th   
GCh Boyero Thats My Girl
  Bouvier des Flandres   15
BPIG   
Lacomtesse Ailyn Vel
  German Shepherd Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Quymera's Awakening
  German Shepherd Dog   0
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 3 pts (2-0-2-0)
GCh Cowboy's Locked And Loaded

Select Dog
GCh Starwood Heir Apparent


Winners Dog: (2-0-2-0)
Kraftbrewd Last Kick At The Can

Reserve Winners Dog
Sheep's Kin Solid Concerto

12-18 Month Dog Class
1st Kraftbrewd Last Kick At The Can

Open Dog Class
1st Sheep's Kin Solid Concerto


Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Boyero Thats My Girl



Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Cardross Texas Showdown

Best Of Opposite Sex
Glasgowhill Langsyne Continuum

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Cardross Texas Showdown


Winners Dog: (2-2-0-0)
Cardross Texas Showdown

Reserve Winners Dog
Anjay's Spellbinder

Open Dog Class
1st Cardross Texas Showdown
2nd Anjay's Spellbinder


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Glasgowhill Langsyne Continuum

Reserve Winners Bitch
Travler Feoras Stay With Me

12-18 Month Bitch Class
1st Travler Feoras Stay With Me

Open Bitch Class
1st Glasgowhill Langsyne Continuum

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Travler's Fortune And Glory

Best Of Opposite Sex
Cargisles Momentum

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Travler's Fortune And Glory


Winners Dog: (1-2-0-0)
Travler's Fortune And Glory

Open Dog Class
1st Travler's Fortune And Glory


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Cargisles Momentum

Reserve Winners Bitch
Cardross Magic For Marigold

12-18 Month Bitch Class
1st Cargisles Momentum

Open Bitch Class
1st Cardross Magic For Marigold

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bearspaw Disentangled Rye Pa



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bearspaw Disentangled Rye Pa

Open Bitch Class
1st Bearspaw Disentangled Rye Pa

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Lacomtesse Ailyn Vel

Best Of Opposite Sex
Riverryans A Light In The Dark

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Lacomtesse Ailyn Vel

Best Puppy In Breed
Lacomtesse Ailyn Vel


Winners Dog: (1-1-0-0)
Riverryans A Light In The Dark

Senior Puppy Dog Class
1st Riverryans A Light In The Dark


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Lacomtesse Ailyn Vel

Junior Puppy Bitch Class
1st Lacomtesse Ailyn Vel

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Salish' Ror To Riverside

Best Of Opposite Sex
Legacys Cinnamon Twist

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Salish' Ror To Riverside


Winners Dog: (1-1-0-0)
Salish' Ror To Riverside


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Legacys Cinnamon Twist

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kyon's Bold Isak


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kyon's Bold Isak

Canadian Bred Dog Class
1st Kyon's Bold Isak


Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 7 pts (1-5-1-1)
Lyricisle Tattletale

Best Of Opposite Sex
Ch Wistwin Trelynn Fire Marshall At Nikkilen

Best Of Winners: (1-5-1-1)
Lyricisle Tattletale

Best Puppy In Breed
Lyricisle Tattletale

Select Bitch
Ch Nikkilen's Duchess Of Amesbury


Winners Dog: (1-5-1-1)
Truespirit Nikkilen Rodin

Open Dog Class
1st Truespirit Nikkilen Rodin


Winners Bitch: (1-5-1-1)
Lyricisle Tattletale

Reserve Winners Bitch
Nikkilen Truespirit New Normal

12-18 Month Bitch Class
1st Nikkilen Truespirit New Normal

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Lyricisle Tattletale

Open Bitch Class
1st Charmedones Cover Girl
2nd Truespiriit Nikkilen Paris
3rd Truespiriit Nikkilen Monet

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Stonecroft's Sea Scape



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Stonecroft's Sea Scape

Reserve Winners Bitch
Quanda's Plenty Of Fun For Beacor

Canadian Bred Bitch Class
1st Stonecroft's Sea Scape

Open Bitch Class
1st Quanda's Plenty Of Fun For Beacor

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By