Barrie Kennel & Obedience Club
Sunday, August 1, 2021



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
Can GCh/MBIS Mex GCh Midnight Lady’s Puff The Magic Dragon
"Jack"
Owners: John Affel and Christina Koffman-Heard
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Darle Heck
Fox Terrier (Wire)  
Ch Fleet St Forged At Hampton Court
Points: 415 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Darle Heck
Pekingese  
GCh Lionking Blaze Of Glory
Points: 386
Best Puppy In Show
Judge: Darle Heck
Shiba Inu  
Hibiscus Fire And Ice
Best Baby Puppy In Show
Judge: Darle Heck
Irish Wolfhound  
Castlekeep's Prim








Group 1 - Gordon Hayburn Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Carnaby It Takes A Village
  Spaniel (English Cocker)   100
Group 2nd   
GCh Rush's Just Another Werewolf
  Retriever (Flat-Coated)   91
Group 3rd    BJ's Festivity Southern Sizzle Of Beara   Setter (English)   89
Group 4th   
GCh Roaneden's Sea King
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   86
BPIG   
Calabri Life 'N Seoul Of The Party
  Vizsla (Smooth-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Horizon's Song Of Myself   Spaniel (Brittany)   0
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 4 pts (0-4-1-0)
Ch Patronum Circumrota Parzival First To The Key

Best Of Opposite Sex
Dinsdag Meid Biscay's Smoky Quartz

Best Puppy In Breed
Rovers Rainbow Brite Amber



Winners Bitch: (0-4-1-0)
Dinsdag Meid Biscay's Smoky Quartz

Reserve Winners Bitch
Rovers Rainbow Brite Amber

Senior Puppy Bitch Class
1st Rovers Rainbow Brite Amber
2nd Rovers Rocknroll Stevie Nicks

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Northrock's Noble Spirit

Open Bitch Class
1st Dinsdag Meid Biscay's Smoky Quartz


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Duvalin Louisiana Blues

Best Of Opposite Sex
DuValin Georgia's Moonshine

Select Dog
Ch BourgRoyal Nature Boy


Winners Dog: (1-0-1-1)
DuValin Georgia's Moonshine

Bred By Exhibitor Dog Class
1st DuValin Georgia's Moonshine



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Brackenmoor Royal Finest

Best Of Opposite Sex
Helaura's True Grit The Duke

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Brackenmoor Royal Finest

Best Puppy In Breed
Brackenmoor Royal Finest


Winners Dog: (1-2-1-0)
Helaura's True Grit The Duke

12-18 Month Dog Class
1st Helaura's True Grit The Duke


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Brackenmoor Royal Finest

Reserve Winners Bitch
Starstrk Alydar Wynter's Cold One

Senior Puppy Bitch Class
1st Brackenmoor Royal Finest

Open Bitch Class
1st Starstrk Alydar Wynter's Cold One


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 6 pts (0-3-3-1)
GChB Leasides Dax

Best Of Opposite Sex
Shadowlands Just Like Fire

Select Dog
Ch Leaside's Life Goes On

Select Bitch
Ch Stannyfield's Who Is On First



Winners Bitch: (0-3-3-1)
Shadowlands Just Like Fire

Reserve Winners Bitch
Fogelhund's Big Ole Betsy

12-18 Month Bitch Class
1st Fogelhund's Big Ole Betsy

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Shadowlands Just Like Fire

Open Bitch Class
1st Shomberg N Mikarma Nadia @ Roctanian

4-6 Month Bitch Class
1st Skypoint Leasides California Bombshell


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lookouts Eye'Ma Wittle Prank Star




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Rush's Just Another Werewolf

Best Of Opposite Sex
Dowerky Our Sassy Rose Cider



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Dowerky Our Sassy Rose Cider

Open Bitch Class
1st Dowerky Our Sassy Rose Cider


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 10 pts (4-4-1-2)
GCh Danrich On D'Run To Maktawae

Best Of Opposite Sex
GChEx Masonridge's Right As Rain

Best Of Winners: (4-4-1-2)
Whitevelvet Feel The Sand

Best Puppy In Breed
Samphire Vivacious

Select Bitch
Ch Chablais Rosa Rose


Winners Bitch: (4-4-1-2)
Castilleja's Kelsey At Fullcount

Reserve Winners Bitch
Samphire Vivacious

Senior Puppy Bitch Class
1st Samphire Vivacious

12-18 Month Bitch Class
1st Castilleja's Kelsey At Fullcount

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Staghorn's Load Of Malarkey

Open Bitch Class
1st Gorsebrook Solaia Blairour

4-6 Month Bitch Class
1st Staghorns Rogue Star
2nd Maktawae Balcroft Keepr Of D'Spell
3rd Castlegar Banshee


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 5 pts (3-1-2-0)
GCh Roaneden's Sea King

Best Of Opposite Sex
Kalmegess' Southern Belle

Best Of Winners: (3-1-2-0)
Kalmegess' Southern Belle

Select Dog
GCh Roaneden's Thunderstruck


Winners Bitch: (3-1-2-0)
Kalmegess' Southern Belle

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kalmegess' Southern Belle


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
BJ's Festivity Southern Sizzle Of Beara

Best Of Opposite Sex
Clos Erasmus Doctor House

Best Of Winners: (2-1-0-0)
BJ's Festivity Southern Sizzle Of Beara

Best Puppy In Breed
Clos Erasmus Doctor House


Winners Dog: (2-1-0-0)
Clos Erasmus Doctor House

Reserve Winners Dog
Senterstone Twist Of Fate Usa

Senior Puppy Dog Class
1st Clos Erasmus Doctor House

Open Dog Class
1st Senterstone Twist Of Fate Usa


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Cornadore Branco With Annagh

Best Of Opposite Sex
Annagh's Sceolan



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Annagh's Sceolan

Open Bitch Class
1st Annagh's Sceolan


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 9 pts (3-5-1-1)
GCh Madilane's Northern Light

Best Of Opposite Sex
Ch Nonnies Dare To Dream

Best Of Winners: (3-5-1-1)
Blackgem's Prince Charming

Best Puppy In Breed
Wynridge's A Legacy Continues At Ashleys Own


Winners Dog: (3-5-1-1)
Blackgem's Prince Charming

Reserve Winners Dog
Clanagroe Triple Play Blue Jay

Senior Puppy Dog Class
1st Wynridge's A Legacy Continues At Ashleys Own

12-18 Month Dog Class
1st Blackgem's Prince Charming

Canadian Bred Dog Class
1st Clanagroe Triple Play Blue Jay


Class results courtesy of: MJN Show Services



4-6 Month Dog Class
1st Horizon's Song Of Myself



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 8 pts (3-5-0-1)
GCh Carnaby It Takes A Village

Best Of Opposite Sex
Windsor True North At Wincheshire

Best Of Winners: (3-5-0-1)
Windsor True North At Wincheshire

Best Puppy In Breed
Windsor True North At Wincheshire


Winners Bitch: (3-5-0-1)
Julo's Can't Stop At One

Reserve Winners Bitch
Twinsmade Hoity Toity

Senior Puppy Bitch Class
1st Henley's Blow Out The Candles
2nd Twinsmade Hot Damn!

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Julo's Can't Stop At One
2nd Twinsmade Hoity Toity
3rd Proclaim's Ripple In Time

4-6 Month Bitch Class
1st Henley's Especially Teasing Julo


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Wallylama's How Do You Like Me Now?



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 11 pts (2-10-0-0)
Calabri Life 'N Seoul Of The Party

Best Of Opposite Sex
Calabri Mythic Warrior Zues

Best Of Winners: (2-10-0-0)
Calabri Life 'N Seoul Of The Party

Best Puppy In Breed
Calabri Life 'N Seoul Of The Party


Winners Dog: (2-10-0-0)
Calabri Mythic Warrior Zues

Reserve Winners Dog
Calabri Gypsy Hearted Scout Boy Blue

Senior Puppy Dog Class
1st Calabri Gypsy Hearted Scout Boy Blue

12-18 Month Dog Class
1st Calabri Mythic Warrior Zues


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Compass In The Right Direction



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 8 pts (5-4-0-0)
Almamater Queen Scarlet

Best Of Opposite Sex
Wynder's At First Sight

Best Of Winners: (5-4-0-0)
Almamater Queen Scarlet

Best Puppy In Breed
Wynder's It's In The Cards


Winners Dog: (5-4-0-0)
Wynder's At First Sight

Reserve Winners Dog
Trademark's First Edition

Senior Puppy Dog Class
1st Wynder's It's In The Cards

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Trademark's First Edition
2nd Wynder's Who's On First

Open Dog Class
1st Wynder's At First Sight
2nd Sandyridge's Sir Henry


Winners Bitch: (5-4-0-0)
Almamater Queen Scarlet

Reserve Winners Bitch
Simplicity's Somethin' Bad

Senior Puppy Bitch Class
1st Wynders Rollin The Dice V Silvermag
2nd Sandyridge's The Greatest Gift Of All

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Simplicity's Somethin' Bad

Open Bitch Class
1st Almamater Queen Scarlet


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Gordon Hayburn Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Osiris A Standing Ovation Xo
  Pharaoh Hound   64
Group 2nd   
GCh Conestoga Bailey Irish Creme C Major
  Otterhound   63
Group 3rd   
GCh Zen's Grab Your Gear
  Basset Hound   62
Group 4th   
Ch Mylakhan Karob So Be It
  Saluki   61
BPIG   
Boru's Black Cherry
  Bloodhound   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Castlekeep's Prim
  Irish Wolfhound   0
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Mahali Tokabout Silver Minx



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Bushwacker High Heels Intrigue

Best Of Opposite Sex
Ch Poker Jackpot Alisina Zvezdochka

Best Puppy In Breed
Heartbeat Ambertail Ace Of Spades


Winners Dog: (1-0-1-1)
Heartbeat Ambertail Ace Of Spades

Junior Puppy Dog Class
1st Heartbeat Ambertail Ace Of Spades



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Zen's Grab Your Gear




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
TraJam Muckross Moment Like This

Best Puppy In Breed
TraJam Muckross Moment Like This



Winners Bitch: (0-1-0-0)
TraJam Muckross Moment Like This

Senior Puppy Bitch Class
1st TraJam Muckross Moment Like This


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Ch Boru's Surrealism

Best Of Opposite Sex
Boru's Birth Of Venus

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Boru's The Night Watch

Best Puppy In Breed
Boru's Black Cherry


Winners Dog: (2-2-1-0)
Boru's The Night Watch

Reserve Winners Dog
Boru And Justice For All

12-18 Month Dog Class
1st Boru's The Night Watch

Open Dog Class
1st Boru And Justice For All


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Boru's Birth Of Venus

Reserve Winners Bitch
Boru's Black Cherry

Junior Puppy Bitch Class
1st Boru's Black Cherry

12-18 Month Bitch Class
1st Boru's Birth Of Venus


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Rudolf Valentino du Grand Fresnoy

Best Of Opposite Sex
GCh Kishniga's Millenium Gal


Winners Dog: (1-0-1-1)
Roi de France du Grand Fresnoy

12-18 Month Dog Class
1st Roi de France du Grand Fresnoy



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 11 pts (3-6-2-1)
GCh Chetcote Catch Me If You Can

Best Of Opposite Sex
Ch Westwinds Sweet 'N' Spicy Q Baby ML

Best Of Winners: (3-6-2-1)
Palakore's Flip The Coin

Best Puppy In Breed
Keen's I Dream Of Jeanie

Select Dog
Ch Doxieluv Happy Days Fonzie


Winners Dog: (3-6-2-1)
Palakore's Flip The Coin

Reserve Winners Dog
Palakore's Pancho

12-18 Month Dog Class
1st Palakore's Flip The Coin

Canadian Bred Dog Class
1st Keen's Lighting Up The Dark

Open Dog Class
1st Palakore's Pancho


Winners Bitch: (3-6-2-1)
Chetcote Do You Wanna Dance

Reserve Winners Bitch
Keen's Someone Like You

Senior Puppy Bitch Class
1st Keen's I Dream Of Jeanie

12-18 Month Bitch Class
1st Palakore's Love Do At Avamore Me

Canadian Bred Bitch Class
1st Keen's Dancing In The Dark

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Chetcote Do You Wanna Dance
2nd Keen's Someone Like You

Open Bitch Class
1st Palakore's It's Still Magic@Starling

4-6 Month Bitch Class
1st Chetcote La Parisenne


Class results courtesy of: MJN Show Services




4-6 Month Bitch Class
1st Chetcote Notorious


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Prelude N Whisperhill Hope MW

Best Of Opposite Sex
Ceekat's I'm A Keepter @ Our Gang

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Prelude N Whisperhill Hope MW

Best Puppy In Breed
Ceekat's I'm A Keepter @ Our Gang


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Prelude N Whisperhill Hope MW

Open Bitch Class
1st Prelude N Whisperhill Hope MW


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Granvalero's Moonbeam Special SL

Best Of Opposite Sex
Altadach Alpina SL



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Altadach Alpina SL

Reserve Winners Bitch
Altadach Autobianchi SL

Open Bitch Class
1st Altadach Alpina SL
2nd Altadach Autobianchi SL


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dragorra's I Move The Stars For No One



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 3 pts (3-0-0-1)
Ch Starkeeper Aoibheann Ailis

Best Of Opposite Sex
Castlekeep's Honour

Best Puppy In Breed
Tayleefarm Carlos Santana


Winners Dog: (3-0-0-1)
Castlekeep's Honour

Reserve Winners Dog
Tayleefarm Carlos Santana

Senior Puppy Dog Class
1st Castlekeep's Prodigious

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Tayleefarm Carlos Santana

Open Dog Class
1st Castlekeep's Honour

4-6 Month Dog Class
1st Starkeeper Annie's Oakley


4-6 Month Bitch Class
1st Castlekeep's Prim


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Conestoga Bailey Irish Creme C Major




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Osiris A Standing Ovation Xo




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 7 pts (2-6-0-0)
Angelridge Maybe It's Maybeline

Best Of Opposite Sex
Angelridge The Puck Stops Here

Best Of Winners: (2-6-0-0)
Angelridge Maybe It's Maybeline

Best Puppy In Breed
Kopera's Toscana


Winners Dog: (2-6-0-0)
Angelridge The Puck Stops Here

Reserve Winners Dog
Kopera's Reggie

12-18 Month Dog Class
1st Angelridge The Puck Stops Here

Open Dog Class
1st Kopera's Reggie

4-6 Month Dog Class
1st Nirokii Da Vinci Code At Kopera


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 5 pts (0-5-0-1)
Mylakhan Karob So Be It

Best Puppy In Breed
Khamsin's Melody

Select Bitch
Ch Zahara Aindifae Al Daoud



Winners Bitch: (0-5-0-1)
Mylakhan Karob So Be It

Reserve Winners Bitch
Windstorm Azad Beatrix

Senior Puppy Bitch Class
1st Khamsin's Cadence

Canadian Bred Bitch Class
1st Khamsin's Melody

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mylakhan Karob So Be It

Open Bitch Class
1st Windstorm Azad Beatrix
2nd Caristeda Dadaelis Baziloraius


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 10 pts (1-6-2-2)
GChB Aureate's Sweet Envie

Best Of Opposite Sex
Ch Wunder Forgetmenot Dream Big

Best Of Winners: (1-6-2-2)
Shetara Comar Get Your Ribbons On

Best Puppy In Breed
Shetara Comar Get Your Ribbons On

Select Dog
Ch Clandara's Driving The Bentley

Select Bitch
GCh Excel Sovereign In My Dreams


Winners Dog: (1-6-2-2)
Shetara Comar Get Your Ribbons On

Senior Puppy Dog Class
1st Shetara Comar Get Your Ribbons On

4-6 Month Dog Class
1st Lohengrin II Of Gentle Mind


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Jeremy Browne Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Dancing Stars-Protocol's Time To Dance For DreamOn
  Doberman Pinscher   61
Group 2nd   
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra
  Great Dane   48
Group 3rd   
GCh Saxmark'n Stonehills Power Play
  Bullmastiff   47
Group 4th   
GCh Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
  Newfoundland   44
BPIG    Snowmist's Winter Saga   Siberian Husky   N/A
Best Baby Puppy In Group    Vanderbilt's Please Just A Sprinkle   Samoyed   0
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Indevor High On Life


Winners Dog: (1-0-0-0)
Indevor High On Life

Open Dog Class
1st Indevor High On Life



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Lueldar's Across The Pond To Spiritrun



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 5 pts (3-2-1-0)
Ch Mountmagic Jury's Out V Avatar

Best Of Opposite Sex
Mount Magic's Karma Chameleon

Best Of Winners: (3-2-1-0)
Alpenbliss Travelin Man


Winners Dog: (3-2-1-0)
Alpenbliss Travelin Man

Reserve Winners Dog
Mountmagic's Highest Summit

12-18 Month Dog Class
1st Alpenbliss Travelin Man

Open Dog Class
1st Mountmagic's Highest Summit
2nd Indygo Lesna Magia


Winners Bitch: (3-2-1-0)
Mount Magic's Karma Chameleon

Reserve Winners Bitch
Mount Magic's Doux Deja Vu

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mount Magic's Karma Chameleon

Open Bitch Class
1st Mount Magic's Doux Deja Vu


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Hannoveria Top Gun

Best Of Opposite Sex
Ch IliasLegacy Joy Bonnie Rose




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 6 pts (2-4-0-1)
GChB Tybrushe's Cover Paige of Denshaw

Best Of Opposite Sex
Chucky Little Bambi

Best Of Winners: (2-4-0-1)
Tybrushe's Down By The River

Best Puppy In Breed
GChB Tybrushe's Cover Paige of Denshaw


Winners Dog: (2-4-0-1)
Chucky Little Bambi

Reserve Winners Dog
Dajen's The King Of Soul

Open Dog Class
1st Chucky Little Bambi
2nd Dajen's The King Of Soul


Winners Bitch: (2-4-0-1)
Tybrushe's Down By The River

Reserve Winners Bitch
Pantheon N Cinnrhees Shield Maiden

Senior Puppy Bitch Class
1st Pantheon N Cinnrhees Shield Maiden

12-18 Month Bitch Class
1st Jinny

Open Bitch Class
1st Tybrushe's Down By The River
2nd Bits Of Ritz


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Saxmark'n Stonehills Power Play

Best Puppy In Breed
Knatchbull's Heart Of Gold


Winners Dog: (2-0-1-0)
Saxmark's Playing For Keeps

Reserve Winners Dog
Knatchbull's Heart Of Gold

Junior Puppy Dog Class
1st Knatchbull's Heart Of Gold

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Saxmark's Playing For Keeps



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
True Norths Salem Bugatti

Best Puppy In Breed
True Norths Salem Bugatti



Winners Bitch: (0-1-0-0)
True Norths Salem Bugatti

Senior Puppy Bitch Class
1st True Norths Salem Bugatti


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 12 pts (2-9-2-0)
Ch Dancing Stars-Protocol's Time To Dance For DreamOn

Best Of Opposite Sex
Ravalleses Just One Look

Best Of Winners: (2-9-2-0)
Ravalleses Just One Look

Best Puppy In Breed
Vividdream's Love Potion No. 9

Select Dog
Ch Shameless These Dreams


Winners Dog: (2-9-2-0)
Gatehouse One For The Win

Reserve Winners Dog
Arket's Bijou

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Gatehouse One For The Win

Open Dog Class
1st Arket's Bijou


Winners Bitch: (2-9-2-0)
Ravalleses Just One Look

Reserve Winners Bitch
Ignite's Reign Of Fire

Junior Puppy Bitch Class
1st Hausenbrook's Lady In Red

Senior Puppy Bitch Class
1st Vividdream's Love Potion No. 9
2nd Dobereich's Wild Jasmine

12-18 Month Bitch Class
1st Ravalleses Just One Look
2nd Arkets Whistle Britches

Canadian Bred Bitch Class
1st Arket's Margaritaville

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Midnightsky's Atria

Open Bitch Class
1st Ignite's Reign Of Fire
2nd Hausenbrook's Show Stopper


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (3-0-0-0)
Pyrview's Don Julio Blanco



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Northernpaws Derby Hubert

Best Of Opposite Sex
Northernpaws Claudie

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Northernpaws Derby Hubert

Best Puppy In Breed
Northernpaws Rainey


Winners Dog: (1-2-0-0)
Northernpaws Derby Hubert

Open Dog Class
1st Northernpaws Derby Hubert


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Northernpaws Claudie

Reserve Winners Bitch
Northernpaws Rainey

Junior Puppy Bitch Class
1st Northernpaws Rainey

12-18 Month Bitch Class
1st Northernpaws Claudie


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Baby Blue's Primo

Best Of Opposite Sex
Baby Blue's Karmella

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Baby Blue's Primo

Best Puppy In Breed
Baby Blue's Primo


Winners Dog: (1-1-0-0)
Baby Blue's Primo

Senior Puppy Dog Class
1st Baby Blue's Primo


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Baby Blue's Karmella

Canadian Bred Bitch Class
1st Baby Blue's Karmella


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChS Midnight Lady's Puff The Magic Dragon

Best Of Opposite Sex
Cape Nauti I Will Always Love You

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Cape Nauti I Will Always Love You

Best Puppy In Breed
Cape Nauti I Will Always Love You


Winners Dog: (1-2-1-0)
Dreampools Chester By The Sea

12-18 Month Dog Class
1st Dreampools Chester By The Sea


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Cape Nauti I Will Always Love You

Reserve Winners Bitch
Dreampools Lightning Strikes

Senior Puppy Bitch Class
1st Cape Nauti I Will Always Love You

12-18 Month Bitch Class
1st Dreampools Lightning Strikes


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GCh Seabury's Master Of The Hunt

Best Of Opposite Sex
Riverwaves Time Traveller

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Northskys Gift Of The Moon


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Riverwaves Time Traveller

Open Bitch Class
1st Riverwaves Time Traveller


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Ch Esmonds Nor'easter

Best Of Opposite Sex
Roxanhaus' Macho Man

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Vonwadge's Just Do It


Winners Dog: (2-1-0-1)
Roxanhaus' Macho Man

Reserve Winners Dog
Sierra Gold's New Marshall In Town

Senior Puppy Dog Class
1st Sierra Gold's New Marshall In Town

Open Dog Class
1st Roxanhaus' Macho Man


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Vonwadge's Just Do It

Open Bitch Class
1st Vonwadge's Just Do It


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Vanderbilt's Salt N Pepper

Best Of Opposite Sex
Vanderbilt's Lies And Alibis

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Vanderbilt's Salt N Pepper

Best Puppy In Breed
Vanderbilt's Salt N Pepper


Winners Dog: (1-1-0-0)
Vanderbilt's Salt N Pepper

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's Salt N Pepper

4-6 Month Dog Class
1st Vanderbilt's Please Just A Sprinkle


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Vanderbilt's Lies And Alibis

Open Bitch Class
1st Vanderbilt's Lies And Alibis


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Eugen I-Ra A Handsome Boy

Best Of Winners: (2-0-0-0)
Eugen I-Ra A Handsome Boy


Winners Dog: (2-0-0-0)
Eugen I-Ra A Handsome Boy

Reserve Winners Dog
Histyle's Hermes A Rising Star

Canadian Bred Dog Class
1st Eugen I-Ra A Handsome Boy

Open Dog Class
1st Histyle's Hermes A Rising Star



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Snowmist's Swagger

Best Of Opposite Sex
Snowmist's Winter Saga

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Snowmist's Swagger

Best Puppy In Breed
Snowmist's Winter Saga


Winners Dog: (2-1-0-0)
Snowmist's Swagger

Reserve Winners Dog
Perun's Warp Speed Ahead

Open Dog Class
1st Snowmist's Swagger
2nd Perun's Warp Speed Ahead


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Snowmist's Winter Saga

Junior Puppy Bitch Class
1st Snowmist's Winter Saga


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Jeremy Browne Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Fleet St Forged At Hampton Court
  Fox Terrier (Wire)   28
Group 2nd   
BTP All You Need Is 1 Good One
  Schnauzer (Miniature)   27
Group 3rd   
Rexroth Every Cloud Has A Silver Lining
  Norfolk Terrier   24
Group 4th   
Ch Benchmark's Best Kept Man
  Border Terrier   23
BPIG   
BTP All You Need Is 1 Good One
  Schnauzer (Miniature)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Dobereich Hawthorne At Foxfun   Border Terrier   0
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
L'End Show Must Be Winner

Best Of Opposite Sex
Ispy Lady Tano Of Eon

Best Of Winners: (1-1-0-0)
L'End Show Must Be Winner


Winners Dog: (1-1-0-0)
L'End Show Must Be Winner

Open Dog Class
1st L'End Show Must Be Winner


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Ispy Lady Tano Of Eon

12-18 Month Bitch Class
1st Ispy Lady Tano Of Eon


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Ch Benchmark's Best Kept Man

Best Of Opposite Sex
Foxrun Roschel Bluebell

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Foxrun Roschel Bluebell

Best Puppy In Breed
Foxrun Rose Gold


Winners Dog: (1-3-1-0)
Duet's Head Of The Class

12-18 Month Dog Class
1st Duet's Head Of The Class

4-6 Month Dog Class
1st Dobereich Hawthorne At Foxfun


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Foxrun Roschel Bluebell

Reserve Winners Bitch
Foxrun Bayberry

Junior Puppy Bitch Class
1st Foxrun Rose Gold

Open Bitch Class
1st Foxrun Roschel Bluebell
2nd Foxrun Bayberry


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Meliagold's Middle Ground

Select Dog
Ch MeliaGold's Mighty Gamer


Winners Dog: (1-0-1-0)
Meliagold's Middle Ground

12-18 Month Dog Class
1st Meliagold's Middle Ground



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Dariant Narcissus


Winners Dog: (1-0-0-0)
Dariant Narcissus

Open Dog Class
1st Dariant Narcissus



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Fleet St Forged At Hampton Court




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rexroth Every Cloud Has A Silver Lining



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Foxbend How Sweet It Is



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Foxbend How Sweet It Is

Open Bitch Class
1st Foxbend How Sweet It Is


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 4 pts (3-2-0-0)
Pyxis 3BF Ridn Elbentfurlethr

Best Of Opposite Sex
Pyxis Let It All Hang Out At Arklys

Best Of Winners: (3-2-0-0)
Pyxis 3BF Ridn Elbentfurlethr

Best Puppy In Breed
Pyxis Let It All Hang Out At Arklys


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
BTP All You Need Is 1 Good One

Best Of Opposite Sex
Sensations Pandemonium Plus

Best Of Winners: (1-2-0-0)
BTP All You Need Is 1 Good One

Best Puppy In Breed
BTP All You Need Is 1 Good One


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Sensations Pandemonium Plus

Reserve Winners Bitch
Brandenburg's Kissing Rain

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sensations Pandemonium Plus

Open Bitch Class
1st Brandenburg's Kissing Rain


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
Ch Pinehome's 2020 Vision

Best Of Opposite Sex
Diamondjewel's Murphy

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Diamondjewel's Murphy

Best Puppy In Breed
Ch Pinehome's 2020 Vision


Winners Dog: (1-1-0-2)
Diamondjewel's Murphy

Senior Puppy Dog Class
1st Diamondjewel's Murphy


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Diamondjewel's Soda Pop

Junior Puppy Bitch Class
1st Diamondjewel's Soda Pop


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Clandara's Little Dreamer

Best Of Opposite Sex
Superbs R.e.s.p.e.c.t.

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Clandara's Little Dreamer


Winners Dog: (1-2-0-0)
Superbs R.e.s.p.e.c.t.

12-18 Month Dog Class
1st Superbs R.e.s.p.e.c.t.


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Clandara's Little Dreamer

Reserve Winners Bitch
Clandara's Maybe Baby

Open Bitch Class
1st Clandara's Little Dreamer
2nd Clandara's Maybe Baby


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Skyehigh's James Bay




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Glen Stark Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lionking Blaze Of Glory
  Pekingese   45
Group 2nd   
GCh Maplewood's I'm Sexy And I Know It
  Italian Greyhound   44
Group 3rd   
GCh Weylinmarsh's Ring For Mariposa
  Havanese   43
Group 4th   
GCh Siosalach's Hammin It Up
  Pug   32
BPIG    Cotondeneige Elsa d'Arendelle   Coton De Tulear   N/A
Best Baby Puppy In Group    Sheepin The Heart Of Rome   Miniature Pinscher   0
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 5 pts (3-3-0-0)
Shirmont Custom Built

Best Of Opposite Sex
Sigma Chi's Anniversary Waltz

Best Of Winners: (3-3-0-0)
Shirmont Custom Built

Best Puppy In Breed
Midsummers Chantilly Lace & Leather


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 4 pts (3-0-1-1)
GCh Gardine Don't Stop Believing

Best Of Opposite Sex
Ch Denali's Best Kept Secret

Best Puppy In Breed
Ch Denali's Best Kept Secret


Winners Dog: (3-0-1-1)
Denali's I Am Legend

Reserve Winners Dog
Koopa King Of Lore

Junior Puppy Dog Class
1st Koopa King Of Lore
2nd Mushroom Citizen Of Lore

Senior Puppy Dog Class
1st Denali's I Am Legend



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Pegase du Domaine de Polana

Best Of Opposite Sex
Cotondeneige Elsa d'Arendelle

Best Puppy In Breed
Cotondeneige Elsa d'Arendelle



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Cotondeneige Elsa d'Arendelle

Reserve Winners Bitch
Weylinmarsh Scooby Says Daphne

Junior Puppy Bitch Class
1st Weylinmarsh's Billie Jean

Senior Puppy Bitch Class
1st Cotondeneige Elsa d'Arendelle

Canadian Bred Bitch Class
1st Weylinmarsh Scooby Says Daphne


Class results courtesy of: MJN Show Services




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 10 pts (2-6-1-2)
GCh Weylinmarsh's Ring For Mariposa

Best Of Opposite Sex
Ch Lancaster's Phoenix At Twinkle And Amistosa

Best Of Winners: (2-6-1-2)
Rockhurst Rockstar

Best Puppy In Breed
Ch Lancaster's Phoenix At Twinkle And Amistosa


Winners Bitch: (2-6-1-2)
Rockhurst Rockstar

Reserve Winners Bitch
Twinkle's Dazzling Princess Leia

Senior Puppy Bitch Class
1st Pocopayasos Sexy Lexy

12-18 Month Bitch Class
1st Rockhurst Rockstar
2nd Hearts Delites' A Change Is Gonna Come
3rd Sonrisas Lunar Eclipse At Alegria

Canadian Bred Bitch Class
1st Twinkle's Dazzling Princess Leia

Open Bitch Class
1st Pocopayasos Frolics Tale

4-6 Month Bitch Class
1st Loscompanero's Full Of Beans 2nd


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Maplewood's I'm Sexy And I Know It




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Lionheart Mi Supa Monsuta


Winners Dog: (1-0-0-0)
Lionheart Mi Supa Monsuta

Open Dog Class
1st Lionheart Mi Supa Monsuta



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Sheepin Biden Time

Best Of Opposite Sex
Sheepin The Gladiator

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Sheepin Biden Time

Best Puppy In Breed
Sheepin Biden Time


Winners Dog: (1-2-0-0)
Sheepin The Gladiator

Senior Puppy Dog Class
1st Sheepin The Gladiator

4-6 Month Dog Class
1st Sheepin The Heart Of Rome


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Sheepin Biden Time

Reserve Winners Bitch
Sheepin What A Tangled Web

Junior Puppy Bitch Class
1st Sheepin Biden Time

Senior Puppy Bitch Class
1st Sheepin What A Tangled Web


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 7 pts (2-3-1-2)
Ch Queen Bless JP Winning Ticket

Best Of Opposite Sex
Ch Pinkribbon's The Bees Knees

Best Of Winners: (2-3-1-2)
Heaven Sent Gator Quest

Best Puppy In Breed
Rockalily's Do Ye No Harm


Winners Bitch: (2-3-1-2)
Ona's N Kenmoor Shades Of Halloween

Reserve Winners Bitch
Rockalily's Do Ye No Harm

Senior Puppy Bitch Class
1st Regaloake's Tokabout Amber

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rockalily's Do Ye No Harm

Open Bitch Class
1st Ona's N Kenmoor Shades Of Halloween

4-6 Month Bitch Class
1st Regaloake's Play The Lotto


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lionking Blaze Of Glory




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tinyprints Dark N Manly




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Siosalach's Hammin It Up

Select Dog
GCh CurlyQ's Firehouse Inferno




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Fwaggles Dreamboat V Rustic Ln




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Tarmar's All A Glitter

Best Puppy In Breed
Tarmar Bold And Beautiful



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Tarmar's All A Glitter

Reserve Winners Bitch
Tarmar Bold And Beautiful

Senior Puppy Bitch Class
1st Tarmar Bold And Beautiful

Open Bitch Class
1st Tarmar's All A Glitter


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Darle Heck Top Dog
Points
Group 1st   Ch Bellefleet's Once Upon A Dream   Poodle (Miniature)   43
Group 2nd   
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS
  Poodle (Standard)   37
Group 3rd   
Ch Periwrinkles Wild At Heart
  Chinese Shar-Pei   34
Group 4th   
Hibiscus Fire And Ice
  Shiba Inu   23
BPIG   
Hibiscus Fire And Ice
  Shiba Inu   N/A
Best Baby Puppy In Group    Aldar N Muir The Devil Within   Bulldog   0
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Belle Creek's Top Of The World



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Starlight Storm Topbrass

Best Puppy In Breed
Starlight No Soup For You



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Starlight Storm Topbrass

Reserve Winners Bitch
Symarun's Mischief Managed

Senior Puppy Bitch Class
1st Starlight No Soup For You

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Starlight Storm Topbrass

Open Bitch Class
1st Symarun's Mischief Managed

4-6 Month Bitch Class
1st Aldar N Muir The Devil Within


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 10 pts (4-4-3-0)
Ch Periwrinkles Wild At Heart

Best Of Opposite Sex
Gumby's Golly Gee Oh My

Best Of Winners: (4-4-3-0)
WrinkleRanch Fawn Over Moi

Best Puppy In Breed
Periwrinkles Proud Mary

Select Dog
GCh Gumby's Jive Talking Underdog


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 4 pts (1-4-0-0)
Laguna Dios Dom Perignon

Best Of Opposite Sex
Hallmark's Shantay You Stay

Best Of Winners: (1-4-0-0)
Laguna Dios Dom Perignon

Best Puppy In Breed
Hallmark's Shantay You Stay


Winners Dog: (1-4-0-0)
Laguna Dios Dom Perignon

Open Dog Class
1st Laguna Dios Dom Perignon

4-6 Month Dog Class
1st Pepperlane Tumbling Dice


Winners Bitch: (1-4-0-0)
Hallmark's Shantay You Stay

Reserve Winners Bitch
PaisleyPella Oh What A Save

Senior Puppy Bitch Class
1st Hallmark's Shantay You Stay
2nd PaisleyPella Oh What A Save

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Brightspot Sunday Silence

Open Bitch Class
1st Koira Shadowhunter's Dream


Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Keesridge Must Be The Whiskey Talkin

Best Of Opposite Sex
Keesridge's My Girl

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Keesridge Must Be The Whiskey Talkin

Best Puppy In Breed
Keesridge's My Girl


Winners Dog: (1-2-0-0)
Keesridge Must Be The Whiskey Talkin

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Keesridge Must Be The Whiskey Talkin


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Keesridge's My Girl

Reserve Winners Bitch
Keesridge Blame It On The Rum

Junior Puppy Bitch Class
1st Keesridge Blame It On The Rum

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Keesridge's My Girl


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 5 pts (1-4-0-1)
Bellefleet's Once Upon A Dream

Best Of Opposite Sex
Leeann N Honey Bear's Rocks Armani

Best Of Winners: (1-4-0-1)
Bellefleet's Once Upon A Dream

Best Puppy In Breed
Bellefleet's Pedal To The Metal

Select Bitch
GCh Dassin Vivica Of Canterbury


Winners Bitch: (1-4-0-1)
Bellefleet's Once Upon A Dream

Reserve Winners Bitch
Zoelle Horizon Living It Up

Junior Puppy Bitch Class
1st Bellefleet's Pedal To The Metal

12-18 Month Bitch Class
1st Zoelle Horizon Living It Up

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Denali's Ringside Gossip

Open Bitch Class
1st Bellefleet's Once Upon A Dream

4-6 Month Bitch Class
1st Glow Whoopy The Black Star


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS

Best Puppy In Breed
Vetset The Heat Is On


Winners Dog: (2-0-1-0)
Vetset The Heat Is On

Reserve Winners Dog
Highprofile New Found Love

Senior Puppy Dog Class
1st Vetset The Heat Is On

Open Dog Class
1st Highprofile New Found Love



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Mardeck's The Sorcerer's Quest

Best Of Opposite Sex
Sanhedrin's Katharine Hepburn



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hibiscus Fire And Ice

Best Puppy In Breed
Hibiscus Fire And Ice



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hibiscus Fire And Ice

Senior Puppy Bitch Class
1st Hibiscus Fire And Ice


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Metshag Well S'ben A Minute At Lochnquay

Best Of Opposite Sex
Metshag Vanna White

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Metshag Well S'ben A Minute At Lochnquay

Best Puppy In Breed
Metshag Well S'ben A Minute At Lochnquay


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Metshag Vanna White

Reserve Winners Bitch
MeTshag Wangmo Creme de la Creme

Senior Puppy Bitch Class
1st MeTshag Wangmo Creme de la Creme

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Metshag Vanna White


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Caballo Negro Inyas Rainbow


Winners Dog: (1-0-0-0)
Caballo Negro Inyas Rainbow

12-18 Month Dog Class
1st Caballo Negro Inyas Rainbow



Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Jeremy Browne Top Dog
Points
Group 1st    Glenmiller's DC Thomas   Bouvier des Flandres   68
Group 2nd   
Ch Classical's Sheer Magic At Aspenvale
  Bearded Collie   67
Group 3rd   
Ch Red Rock A Need For Speed
  Miniature American Shepherd   64
Group 4th   
Ch Tasiahills Merrymops The One
  Old English Sheepdog   55
BPIG   
Mychazo A Real Boy At Oracle DN
  Australian Shepherd   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Bizzeeboots New Beginning
  Old English Sheepdog   0
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 4 pts (3-2-0-0)
Catalyst's Hold My Beer

Best Of Opposite Sex
Catalyst's Whiskey In A Teacup

Best Of Winners: (3-2-0-0)
Catalyst's Hold My Beer

Best Puppy In Breed
Catalyst's Old Country Soul


Winners Dog: (3-2-0-0)
Catalyst's Hold My Beer

Reserve Winners Dog
Catalyst's Old Country Soul

Junior Puppy Dog Class
1st Catalyst's Long Live The Night

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Catalyst's Old Country Soul

Open Dog Class
1st Catalyst's Hold My Beer


Winners Bitch: (3-2-0-0)
Catalyst's Whiskey In A Teacup

Reserve Winners Bitch
Catalyst's The Promised Land

Senior Puppy Bitch Class
1st Catalyst's Whiskey In A Teacup

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Catalyst's The Promised Land

4-6 Month Bitch Class
1st Lakylu Always On My Mind Perramigo's Catalyst


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 15 pts (4-9-1-2)
GChB Vulcan's Bleue At Bayouland

Best Of Opposite Sex
Ch Northbay Xsell Cast Money

Best Of Winners: (4-9-1-2)
Mychazo A Real Boy At Oracle DN

Best Puppy In Breed
Mychazo A Real Boy At Oracle DN

Select Bitch
Ch Hearthside Eloquence


Winners Bitch: (4-9-1-2)
Starcreek's Dazzling Sweetheart

Reserve Winners Bitch
Ewenique's Worth The Climb

Junior Puppy Bitch Class
1st Oracle's Pretty In Blue Of Mychazo

Senior Puppy Bitch Class
1st Holler's Je T'Aime

12-18 Month Bitch Class
1st Starcreek's Dazzling Sweetheart
2nd Ewenique's Marvel Girl

Canadian Bred Bitch Class
1st Please Vitesse Grand V

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Riomesa Somethin' I'm Good At
2nd Tresrullah's Whoa Black Betty

Open Bitch Class
1st Ewenique's Worth The Climb
2nd Kirrabilli's I Do D'eclair @ Fortis


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Classical's Sheer Magic At Aspenvale



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Larkslane's Hallelujah

Reserve Winners Bitch
Larkslane's She's The One

Canadian Bred Bitch Class
1st Larkslane's She's The One

Open Bitch Class
1st Larkslane's Hallelujah


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 3 pts (3-0-0-1)
GCh MNM's Soleila du Belgiador

Best Of Opposite Sex
Chateau Blanc's The Mighty Quinn

Best Puppy In Breed
Chatmar View To A Kill



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Glenmiller's DC Thomas


Winners Dog: (1-0-0-0)
Glenmiller's DC Thomas

Open Dog Class
1st Glenmiller's DC Thomas



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Ferrari Ace Asperados

Best Of Opposite Sex
Babe In The Woods Du Medelin

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Ferrari Ace Asperados

Best Puppy In Breed
Chaotic's Somme


Winners Dog: (2-1-0-0)
Ferrari Ace Asperados

Reserve Winners Dog
Chaotic's Somme

Junior Puppy Dog Class
1st Chaotic's Somme

Open Dog Class
1st Ferrari Ace Asperados


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Babe In The Woods Du Medelin

Open Bitch Class
1st Babe In The Woods Du Medelin


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Kaymann's The Elite Of Sealore

Best Of Opposite Sex
Omega's Perfect Illusion

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Kaymann's The Elite Of Sealore

Best Puppy In Breed
Kaymann's Witchcraft


Winners Dog: (1-2-0-0)
Kaymann's The Elite Of Sealore

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Kaymann's The Elite Of Sealore


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Omega's Perfect Illusion

Reserve Winners Bitch
Kaymann's Witchcraft

Senior Puppy Bitch Class
1st Kaymann's Witchcraft

Open Bitch Class
1st Omega's Perfect Illusion


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Colwick InForAPennyInForAPound

Best Of Opposite Sex
Thistlebrae Gala Affair

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Colwick InForAPennyInForAPound

Best Puppy In Breed
Kaymann's Feilim-Ri


Winners Dog: (2-1-0-0)
Colwick InForAPennyInForAPound

Reserve Winners Dog
Kaymann's Feilim-Ri

Junior Puppy Dog Class
1st Kaymann's Feilim-Ri

Senior Puppy Dog Class
1st Colwick InForAPennyInForAPound


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Thistlebrae Gala Affair

Open Bitch Class
1st Thistlebrae Gala Affair


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 8 pts (4-4-0-1)
Ch Sonoma's Last Of My Kind

Best Of Opposite Sex
Hellwigg's Mr Big Stuff

Best Of Winners: (4-4-0-1)
Moda's Forbidden Desire


Winners Bitch: (4-4-0-1)
Moda's Forbidden Desire

Reserve Winners Bitch
Onix Von Rijhoff

12-18 Month Bitch Class
1st Bnova Vom Redwood
2nd Cola Vom Redwood

Canadian Bred Bitch Class
1st Moda's Forbidden Desire

Open Bitch Class
1st Onix Von Rijhoff

4-6 Month Bitch Class
1st Bova Vom Burgimwald


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Caradoc's Beauty Is Not A Crime

Best Puppy In Breed
Lansamur Jolene



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Caradoc's Beauty Is Not A Crime

Reserve Winners Bitch
Lansamur Jolene

Junior Puppy Bitch Class
1st Lansamur Jolene

Open Bitch Class
1st Caradoc's Beauty Is Not A Crime
2nd Mack Hill Tessa


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 8 pts (2-4-2-1)
Ch Red Rock A Need For Speed

Best Of Opposite Sex
Ch Rocky Ridge Here For The Party

Best Of Winners: (2-4-2-1)
Follow Me Amazing Maisie Jane

Best Puppy In Breed
Follow Me Amazing Maisie Jane

Select Dog
GCh Moonbaby's Wanted Man


Winners Dog: (2-4-2-1)
Milldamcreek Bringing Sexy Back

Reserve Winners Dog
Pinewood's Rip Wheeler

Junior Puppy Dog Class
1st Milldamcreek Bringing Sexy Back

Senior Puppy Dog Class
1st Pinewood's Rip Wheeler


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Kyon's Legend Has It

Best Puppy In Breed
Kyon's Legend Has It


Winners Dog: (2-0-0-0)
Kyon's Legend Has It

Reserve Winners Dog
Kyon's Legend Of Hades

Senior Puppy Dog Class
1st Kyon's Legend Has It

Canadian Bred Dog Class
1st Kyon's Legend Of Hades



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tasiahills Merrymops The One



4-6 Month Bitch Class
1st Bizzeeboots New Beginning


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kendall Wavelet


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kendall Wavelet

Open Dog Class
1st Kendall Wavelet



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
Ch Wenlisa's Head Over Heels For You

Best Of Opposite Sex
Mistycor Know Your Dream

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Foxlore Oliver Twist

Best Puppy In Breed
Ch Wenlisa's Head Over Heels For You

Select Dog
Ch Bourbon Iz Byrshtunovogo Kraju


Winners Dog: (1-3-2-0)
Foxlore Oliver Twist

Open Dog Class
1st Foxlore Oliver Twist


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By